Ifio&ctt U -Tnat Kaas! lh>ed{ U<{pvci! IE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 24 Juli 1935 BUITENLAND. SPORT. TELEGRAMMEN. Rijsdam, A. v. d. Stoel, J. Zandvliet, C. v. Hal Iged), Lelden, M. van Meygaarden, A. van Weerden (ged.), Voorschoten, N. Snel, Leiderdorp, J. Verhaar, Groenendijk. F van Want. Moordwljk-B en D. v. d. Voort, Sassenhelm. Van Middagcursus II naar Middagcursus IV: A. Nieuwenburg. A. van Staveren. Lei den, C. den Dubbelden, Oegstgeest, M ae Groot. Groenendijk, R Hendriks. B. Meijer Voorschoten, M. v. d. Voorn, Hoogmade, J. van Wilsum, Zoeterwoude. A. van Winkel, Leiderdorp Van den 3-Jarlgen Volledlgen Avondcur sus werden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: A. v. d. Berg, A Colpa, H. Fakkel, A Gul- demond, S. de Haas, C. Ligtvoet, J. Lin- schoten. A OverdQk H Rietbergen, Ch. Guley, W. Nobel. M, Pljnnaken. F Vlnken- steyn, S de Graaf, C van Dam, Lelden, M. van Noort. Oegstgeest. Van de tweede naar de derde klasse: E. Bronsgeest. M Chrlstiaanse, P. van Diest. H. Dijt. T. Dijt, K. Kroezemeijer, M Keizer. J. Linschoten. Oh. Martijn. T du Prie, G. Sloos, A. van Haarlem, allen te Lelden. EEN TELEFOONDISTRICT DEN HAAG. In verband met de landelijke automati seering moet de organisatie van den Rijks- telefoondienst eenige wijziging ondergaan Dientengevolge is met ingang van 1 Augustus as. het Telefoondistrict 's-Gra- venhage" ingesteld. Dit district omvat 's-Gravenhage met Scheveningen. Rijswijk, Voorburg en Was senaar. alsmede de kantoren Lelden. Al phen a/d Rijn. Bodegraven, Boskoop, Delft. 's-Gravenzande, Hoek van Holland. Katwijk a/Zee, Monster. Naaldwijk. Noord- wijkblnnen. Voorschoten en Wateringen, alle met omgeving. Voor het Mercurius-examen boek houden is geslaagd de heer C. J. van Wingerden, alhier. Voor het te Den Haag afgenomen Mulo-examen diploma A zijn nog geslaagd P. Werner en T. P. Yperlaan alhier. Geslaagd te Den Haag voor het R.K. Mulo-examen diploma A: W. v. d. Berg, C. Breedt Bruyn, J. Grien, J. Heemskerk, G. Hillevaar, J. Kreffer, J. Leenheer, L. Moraal. W v. d. Post. P. van Schaik, G. Scholte, W. van Veen en M. Wesseling, allen alhier. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Boekhouden der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen onze stadge noot de heer J. Smit. Gisteren slaagde te Rotterdam onze stadgenoote mej H. H Oostdam. leer linge van mej. M. Zaalberg, alhier, voor de acte Nuttige Handwerken. Voorts slaagden nog voor dit examen de dames E. M. C. de Haas en M. Petiet. bei den alhier. RECLAME- 7927 Huisvrouwen van Keel Nederland, U hebt het thans zelf in de hand, Uitnemend voedsel voor 't gezin, Is elk gerecht met kaas erin. WATERPOLO. DE ZIJL I—S. Z. EN P. C. I 1—2. Een wedstrijd, waarin de Zijl zeer zeker had moeten en kunnen winnen, maar voor t doel hopeloos miste. Jammer genoeg was van de thuisclub Rameau uitstedlg en hoe Soed D. Kraaienbrink hem ook probeerde vervangen, listige boogballen verschalk ten hem toch. Erger was echter het falen van de voorhoede, waardoor deze wedstrijd verloren werd. Voor ust was de Zijl het meest in den aanval, maar zooals reeds gezegd, voor 't doel werd alles gemist. Zoo slecht heb ben wij het nog zelden gezien S. Z. en P C. nam met een boogbal in den uitersten hoek de leiding. 01. De tweede helft begon met een kans voor Kramp, maar nog juist wist de S. Z. en P C -keeper te redden. De Zijl bleef hope loos slecht schieten en toen plots de gasten er tusschen uit trokken scoorde de rechts voor opnieuw met een boogbal02 Steeds werden er nu spelers het water uitgezonden totdat op zeker oogenblik vijf tegen drie spelers in het water lagen en de Zijl 1—2 maakt. Na dit doelpunt werden opnieuw spelers het water uitgezonden en met een prachtkans voor Kramp kwam het einde van dezen onplelzlerigen wedstrijd. ZIJL-COMB.—L.Z.C.-COMB. Gisteravond speelde een Zijl-comb. tegen een L.Z.C.-comb. Uitslag 00. GOLF. WEDSTRIJD TE NOORDWIJK. De Noordwljksche Golf Club organiseert de volgende wedstrijden: 28 Juli: L Graaf v Limburg Stlrum- beker 18 h. medalplav open voor heeren. 4 Aug.: British Challenge Cup 38 h. tegen Bogey. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Italiaansch-Abessyniach Conflict. Engeland zal met aandrang de volledige bespreking verlangen van alle aspecten van het Italiaansch-Abessynische geschil op de bijeenkomst van den Volkenbonds raad in de volgende week. Men heeft echter nog slechts een zeer zwakke hoop, dat de diplomatieke besprekingen met Rome eenige mogelijkheden aan het licht zullen brengen voor een vreedzame rege ling. De agenda van den Raad wordt vast gesteld bij meerderheid van stemmen en men hoopt, dat ten gevolge van de be sprekingen van Laval, met Clerk, de Engel- sche houding ten gunste van een volledige bespreking door Frankrijk ondersteund worden zal. Italië zou geen afstand gedaan hebben van het standpunt, dat enkel de annexa tie of ten minste een geheele of gedeelte lijke politieke controle over Abessynië vol doen zou aan zijn elschen Drummond drong te Rome aan op de noodzakelijkheid, dat Italië te Genève vrij uit zijn zaak tegen Abessynie zou uiteen zetten. maar Italië schijnt er bezwaar tegen te hebben. Indien Italië zijn zaak niet in de bijeenkomst van den Volken- bondsraad uiteenzet, zal de hoofdzaak der Geneefsche procedure vermoedelijk vallen onder art. XII van het Volkenbondsstatuut. Officieel zal de raad bijeenkomen om vast te stellen, dat de verzoeningsprocedure gefaald heeft, en om dus de arbitrage procedure te openen door de benoeming van een vijfden arbiter. Zooals men weet moet de arbitrage-procedure 25 Augustus volgens de raadsresolutie van Mei geëin digd zijn. Van grooter belang zullen echter de par ticuliere onderhandelingen zijn, die tijdens de raadszitting tusschen Eden Laval en Aloisl in de hotelkamers gevoerd zullen worden om te trachten toch nog een com promis te vinden. De Italiaansche pers richt zich thans weer met hernieuwde scherpte tegen Enge land. De geheele pers keert zich tegen het mo gelijke voornemen van Engeland, wapens naar Abessynië te leveren volgens de „Giornale d'Itaiia" is 't ver lof tot wjpeninvoer een openlijke bekente nis der actieve solidariteit tusschen Abes synië en Engeland en een nieifwe aanmoe diging voor een Abessynlsche weigering tot toegeven en een driest optreden. DUITSCHLAND. De geloofsstrijd De Engelsche oud-strijders huiswaarts. Het decreet van minister Göring tegen het „politieke Katholicisme" heeft al on middellijk een gevolg gehad Dr. Frick, rijksminister van binnenlandsche zaken, heeft een verordening uitgevaardigd waar bij allen confessioneelen jeugdorganisaties, dus zoowel protestantsche al katholieke, verboden wordt om uniformen te dragen en in het openbaar als gesloten groep met vlaggen zich te vertoornen Verder ls niet toegestaan het dragen van insignes en van kleedlj, welke bedoeld aou kunnen zijn om uniformen te vervangen en ten slotte iedere sport in de open lucht. Deze verordening wordt gemotiveerd met de verklaring, dat in den laatsten tijd in toenemende mate te constateeren viel. dat confessioneele veweenlgingen, in het bijzonder de katholieke jeugdverenigin gen. de grenzen, die door de politieke ont wikkeling aan haar optreden waren ge steld. overschreden hebben en een sterke activiteit ontwikkelden op gebieden die tegenwoordig uitsluitend aan de Hltler- jeugd, als zijnde de van staatswege erken de Jeugdorganisaties, zijn voorbehouden In Baden is de vereeniging „Deutsche Jugendkraft" zelfs ontbonden en hun vermogen in beslag genomen. De antl-semletldche agitatie duurt nog voort. Gisternacht zijn te Berlijn bij verschei dene Joodsche zaken de ruiten Ingeslagen en beleedigende opschriften op de deuren en muren geschreven. Te Leipzig is aan Joden nu ook verboden, in de stedelijke badinrichting te komen. Te Keulen en Nordhausen zijn eenige joden gearresteerd, die beschuldigd wor den betrekkingen te onderhouden met nlet-Joodsche meisjes Julius Stretcher heeft met een vertegen woordiger van de „Angriff" een gesprek gehad naar aanleiding van de anti-semie- tlsche excessen te Berlijn. Hij zelde de veronttwaardiglng van oude nat.-soc. strijders ten volle te kunnen be grijpen. maar men moest zich toch hoe den voor onbezonnenheden. De grootste tucht bewaren was het best. De joden kwestie was zoo ernstig, dat alles ver meden moest worden wat tot misverstand zou kunnetn lelden. Nergens voelden de joden zich zoo veilig als te Neurenberg iStretcher is gouwleider in Franken*, om dat men daar heeft ingezien dat de joden kwestie een wereldkwestie is, die niet door maatregelen van geweld alleen valt op te lossen. Te Neurenberg zijn de joden van de Duitschers streng gescheiden; zij hebben daar hun eigen badinrichting, hun eigen café's en zullen weldra ook hun eigen school hebben. Te Berlijn staan de zaken anders, om dat daar veel buitenlandsche Joden wo nen. Pas wanneer ieder weet, dat het om het ras-bestaan van het geheele Dultsch» volk gaat, zal de grondslag voor verderen arbeid zijn gelegd. Eens moet er een wet komen, die de Jodenkwestie regelt en deze moet in het bewustzijn van het volk wor telen. Deze wet moet het Jodendom bin nen de perken houden, waarbinnen het behoort. Te Erfurt is de Stahlhelm verboden. Seldte, de leider van de Stalen Helm, is te Berlijn teruggekeerd uit Berchtcs- gaden waar hij een onderhoud heeft ge had met Hitier. Men meent te weten dat geen ontbin ding beoogd wordt van den Stalen Helm, maar dat waarschijnlijk binnenkort een fusie zal worden verwezenlijkt van alle vereent gingen van oudstrijders. De Engelsche oud-strijders zijn gisteren, na nog een bezoek aan Keulen, waar kransen werden gelegd op de graven van de Engelsche en Duitsche oorlogsslacht offers via ons land huiswaarts gegaan Op het perron waren twee eere-afdee- llngen van de N.S.K.O.V. en den Kyff- haeuserbund aangetreden, terwijl hun overigens uitgeleide werd gedaan door Oberlindober, den leider der oorlogsver minkten. De muziek speelde het Engelsche volks lied. het „Deutschland ueber alles" en het Horst Wessellied. Daarop vertrok de trein, terwijl tonen weerklonken van het be kende lied „Muss'i denn De delegatie deelde mede, dat zij een prettig en aangenaam verblijf heeft gehad en dat zij de overtuiging had gekregen, dat Cr in Duitschland een waarlijk' op recht verlangen naar vrede bestaat. De Engelschen hadden voorts den in druk, dat de training van de jeugd, waar over zooveel gesproken wordt, niet ge schiedde in een agressieven geest, maar dat deze training inderdaad dienstbaar wordt gemaakt aan de moreele en licha melijke opvoeding van het jonge Duitschland. Wij vertrouwen, zoo zelden zij, dat dit bezoek zal bijdragen tot een nauw contact tusschen de oud-strijders in Duitschland en het Britsche Legioen. „Niettegenstaande enkele moeilijkheden, welke zich tijdens ons verblijf in Duitsch land hebben voorgedaan, kunnen wij ver klaren, dat het bezoek in alle opzichten geslaagd is". Ook hebben wij nog' enkele regelingen kunnen treffen om een afdeeling van het Britsche Legioen aan den Rijn te stichten, welke te Keulen haar zetel zal hebben. ENGELAND. Vredes-deputatic bij Baldwin Geloofsstrijd. Lord Cecil heeft gisteren met een depu tatie aan Baldwin, die zich in gezelschap van Hoare en Eden bevond, den officlee- len uitslag medegedeeld van het referen dum dat door den Bond van Volkenbonds- vereenlglngen gehouden was. Van de ll'/i millioen uitgebrachte stemmen waren er 9' millioen voor Engelands blijven in den Volkenbond en vasthouden aan de politiek van samenwerking met een versterking van dien Bond. Baldwin zelde, dat de uitslag bewees, dat de regeering een hechten en grooten aanhang onder het volk van alle lagen der maatschappij bezit om op den inge slagen weg voort te gaan. „De Volken bond, mijne heeren, blijft het plechtanker van onze buitenlandsche politiek, zoolang ik aan het hoofd der regeering zal staan", besloot de premier. De strijd tusschen R.-K. en Protestan ten op Ierland slaat ook over naar Schot land, trots vele waarschuwingen van lei dende persoonlijkheden. De leider der anti-katholieke actie wil echter doorzetten Schotland is volgens hem een protes- tantsch land en hij zal verder zijn best doen, dat katholieke werknemers ontsla gen worden. SPANJE. Aanslag op Gill Robles? Tusschen Ujo en Pola de Lena is een bom gevonden op den spoorweg, waar een half uur later de trein van Gill Robles passeerde. GRIEKENLAND. De regceringsvorm. Na drie dagen achtereenvolgens be sprekingen te hebben gevoerd met ex- koning George van Griekenland, is de burgemeester van Athene naar Grieken land teruggekeerd. Hij verklaarde aan Reuter, dat de ex- koning de restauratie-kwestie beschouwt als een Grieksch patriot. Hij wordt alleen gedreven door het belang van het land en het verlangen naar het welzijn van het volk. Kotzias is op eigen initiatief naar Lon den gekomen, om den koning den toe stand in Griekenland uiteen te zetten en de houding van de verschillende partijen ten aanzien van het komende plebisciet. AUSTRALIË. Versterking weermacht. De Australische minister van defensie heeft te kennen gegeven, dat in den loop van dit jaar buitengewone militaire uit gaven zullen worden gedaan tot een be drag van een millioen pond sterling ter verzekering van de verdediging van Australië. Het land, aldus de minister, moet zijn rol kunnen spelen bij en zijn aandeel hebben in de enorme taak van de verde diging van het Britsche rijk. Het ligt in de bedoeling, leger, vloot en luchtmacht te versterken en de kustverdediging te ver beteren. VENEZUELA. President Gomez. Het bericht, dat president Gomez ster vende zou zijn. wordt met de meeste be slistheid tegengesproken. Hij geniet in tegendeel een goede gezondheid. VEREENIGDE STATEN. Staking opgeheven. rie vakvereenigingsleider Max Schaeffer heeft bekend gemaakt, dat de algemeene staking te Terrehaute (Indiana) is ge ëindigd. Door deze staking heeft hetheele bedrijfsleven twee dagen stilgelegen. RECLAME. 7954 Slagroom kan wel good zijn I Toch Landboi^'iVoltanabatar nog. „Da LandbouwLolden - lelafoon 218 HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFLICT. TOKIO, 24 Juli (Reuter* De Turk- sche zaakgelastigde Nebl Bey heeft een bezoek gebracht aan den onderminister van Bultenl Zaken om zich op de hoogte te stellen van de houding van Japan ten aanzien van het Itallaansch-Ethioplsch conflict. Hij zou hebben verklaard dat Turkije ongerust is over de Italiaansche actie, want vroeger heeft Turkije moei lijkheden gehad met Italië. Turkije wenscht zijn industrie uit te breiden, al dus Nebl Bey. LONDEN, 24 Juli (Reuter) De aarts bisschoppen van Canterbury en Upsala hebben een verzoekschrift gericht tot Ave nol, waarin zij een beroep doen op den a s. Volkenbondsraad, om alles in het werk te stellen het Italiaansch-Abessynisch conflict in vrede te regelen. PARIJS, 24 Juli (Reuter), Na het con tact dat de Britsche ambassadeur gisteren met minister-president Laval heeft gezocht over het Italiaansch-Abessyniscn conflict, zal vandaag de secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, met Laval beraad slagen over de definitieve vaststelling van bijeenroeping van den Volkenbondsraad. In welingelichte kringen schijnt men er op te rekenen, dat Italië niet van de raad zitting zal wegblijven op voorwaarde dat het Abessynisch conflict niet in principe aan de orde zal komen, dat de onderhan delingen tot den duur van 48 uur beperkt worden, en dat alle beslissingen, ook over de eventueele toepassing van artikel 15 van het Volkenbondspact, zullen worden uitgesteld tot de raadszitting van 25 Aug. Onder deze omstandigheden acht men de vooruitzichten voor een vreedzame regeling minder gunstig, te meer daar Italië, zooals de diplomatieke medewerkster van de „Oeuvre" constateert, waarschijn lijk een procedure volgens artikel 15 zal afwijzen. Deze opvatting wordt ook in Volkenbondskringen gedeeld. De publieke opinie in Italië is door de voorbereiding tot den kolonialen oorlog in te groote op winding geraakt dan dat de Italiaansche regeering thans kan denken aan onder handelingen die vijf weken duren, alvorens zij met militaire operaties zal beginnen. Bovendien heeft ook de Italiaansche ver ordening over de opheffing van de goud- dekklngsgrens van 40 procent een zeer ongunstlgen indruk gemaakt. In de toe komst kan de Italiaansche regeering dus over haar geheele gouddekking beschikken, voor doeleinden, die niet nader behoeven te worden aangeduid. In Fransche kringen gelooft men dat door dezen „wanhopigen maatregel" Italië in staat zal zijn zijn kolonialen oorlog te financieren. De Abessynlsche gezant te Londen, te vens Abessynisch zaakgelastigde te Parijs Dr. Martin verklaarde in een interview aan een correspondent van de „Echo de Paris", dat overeenstemming in het Ita liaansch-Abessynisch conflict nog nauwe lijks denkbaar was. Daartoe was het te laat. Italië heeft vele mfflloenen uitge geven en 200.000 man naar Afrika gezon den. Hoe kan het thans zijn plannen op geven? Abessynie zal zijn onafhankelijk heid niet prijsgeven. Zijn bewoners zullen tot den laatsten man sterven. Het moor den zal gruwelijk zijn. Abessynie zal zoo noodlg te gronde gaan. doch er is een God en de dag der vergelding zal komen. De strijd zal in elk geval zeer hard en langdurig zijn. De Italiaansche soldaten, die het klimaat niet gewend zijn. hebben reeds thans vreeselljk te lilden. De mo derne oorlogsmiddelen zullen tegen Abes synie moeilijk toegepast kunnen worden. De gezant was er van overtuigd dat de strlid het kader van een plaatselijken oor log zal overschrijden. Het zal het signaal worden voor de aaneensluiting van ahe gekleurde rassen tegen de blanken, het begin van een kruistocht tegen de kolo- nlseerende mogendheden Dr Martin verklaarde tenslotte dat wanneer Engeland en Frankrijk Italië koloniale concessies wilden doen, zü dat moesten doen van hun eigen bezit Abes synie zou op dat gebied niets toegeven. DE ONGEREGELDHEDEN OP IERLAND. DUBLIN, 24 Juni (Reuter). De toestand te Belfast baart nog steeds zorg. Gisteren werd een man door een schot in zijn been zwaar gewond. In de Brookfleld-straat ontplofte eer. bom, waardoor een vierjarig meisje werd gewond. Het aantal arrestaties Is met tien toe genomen en bedraagt thans 131. FABRIEKSBRAND BIJ DE 1. G. FARBENINDUSTRIE. HOECHST, 24 Juli (ANP.) Gisteravond tegen kwart voor twaalf brak in een fabriek der I. G. Farbenindustrie te Hoechst aan de Main ten gevolge van zelf ontbranding van een vat met zeer brand bare vloeistof brand uit. Het vuur tastte andere vaten met dezelfde vloeistof aan en hoewel de brandweer spoedig ter plaat se was, was de brand toch pas tegen drie uur vannacht gebluscht. Een arbeider kwam echter door het vuur om het leven, terwijl acht anderen zoodanig gewond wer den dat ztj naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Het vuur ontstond in een der fabrieken voor de vervaardiging van azijnzuur en tastte het geheele gebouw aan. De brand nam een zoodanigen omvang aan dat men den vuurvloed kon waarne^'n het ge heele gebied tusschen Frankfort en den Taunus. Hoewfij. de schade zeer aanzienlijk is be hoeft het bedrijf niet stilgelegd te worden. PRIJSVERLAGING IN FRANKRIJK, PARIJS. 24 Juli (Reuter). Een aaa> tal ParUsche zakenlieden en hotelhouder! heeft besloten, hun prijzen met 10 te verlagen om daardoor de regeertngspolltiel; van prllsdeflatle te steunen. Minister-president Laval heeft met de vertegenwoordigers der verschillende eco nomische organisaties besprekingen ge. voerd teneinde te komen tot een overeen komstige prllsvenlagingsactie. De nieuwe noodverordeningen, die de morgen bijeenkomende ministerraad te be spreken heeft, zullen waarschijnlijk hieron betrekking hebben. BOMMENWERPER VERNIELD. LONDEN. 24 Juli (Reuter). Tijdens de groote ludhtmanoeuvres, die op het Oogen blik boven Londen en de omliggende graat- schappen worden gehouden, is gisteravond tegen middernacht nabij Bayshot (graal- sehap Surrey) een bommenwerper ver nield. Het toestel kwam bij de landing met zulk een kraoht neer, dat het brak en in vlammen opging. Van de vijf inzittenden liepen er drie zware verwondingen op, die echter niet levensgevaarlijk zijn. Het toestel zelf brandde geheel uit. LINKSCHE ACTIE IN FRANKRIJK. PARIJS, 24 Juli (Reuter) De vakver- eenlglngen trachten met steun van de linksche politieke partijen den strijd tegen de inflatiepolitiek der regeering te orga- nlseeren. De socialistische en communis tische vakverbonden zullen vandaag oen bespreking houden om te komen tot nau were aaneensluiting der vakvereenlgtngen opdat hiervan meer kracht uitgaat. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. SJANGtHAI, 24 Juli. (Reuter). In het Zuidwesten der provincie Slantoeng. het gebied waardoor de Hoangho tot aan zijn richtingsverandering in 1852 in zee stroomde, blijft het water nog voortdurend stijgen. De watermassa's hebben thans de steden Tsjoejeh, Tsjia-Siang en Joengt- sjeng bereikt, welker ontruiming door den gouverneur ls gelast. Nabij het Nanjang- meer aan de grens van Sjantoeng en Kiangsoe, zijn de dijken doorgebroken en honderden dorpen staan geheel onder water. Onder de vluchtelingen heerscht hongersnood en dagelijks eischen ver schillende epidemieën honderden offers. Uit het gebied van de Jangtse lulden de berichten iets gunstiger. Sedert eenige dagen zakt het water langzaam doch ge stadig. In dit gebied kan men dan ooit al eenigszins een overzicht van den omvang van de ramp krijgen. Er zouden niet min der dan 10 millioen mensehen gevlucht zijn. In de omgeving van het Toengting-meer, de reusachtige binnenzee in het Noorden der provincie Hoenan, is de materleele schade gTooter dan bij de groote over stroomingen Van 1931 Volgens mededee- llngen van het Roode Kruis te Hankau schat men het aantal uit de Jangtse en uit de Han-rlvler geborgen lijken op 30.000. BRAND OP 48ste VERDIEPING VAN EEN WOLKENKRABBER. NEW YORK, 24 Juli (A.N.P.) Gisteren 2 op de 48ste verdieping van het 50 verdie pingen hooge General Electrlc-gebouw te New York in den koker van de dienstlift ten gevolge van kortsluiting brand uitge broken. Voordat het vuur een ernstige om vang aannam verspreidde het smeulende isolatiemateriaal der electrische kabels een zoodanige rook, dat ongeveer 300 personen van de bovenste verdiepingen naar bene den vluchtten. Tengevolge van het defect aan de liften konden degenen die van de bovenste verdiepingen wilden vluchten n» korten tijd de liften niet meer gebruiken en moesten zij 26 trappen naar beneden loopen, waar zij op de 24ste etage liften vonden die hen naar den beganen grond konden brengen. De brandweer was er echter nog erger aan toe, want de brand weermannen met hun zware bepakking moesten van de 24ste etage af naar boven loopen. Het gevolg was dat het vuur op de 48ste etage zich belangrijk kon uitbreiden en voor ongeveer 50.000 dollar schade aan richtte. HANDELSOORLOG TUSSCHEN CANADA EN JAPAN. OTTAWA, 24 Juli. (A.N.P.). Vandaag is het definitief tot een handelsoorlog tus schen Canada en Japan gekomen door ds afkondiging van een besluit, waarbij boven de gewone invoerrechten en de dumping rechten een extra tarief van den Invoer van alle Japansche waren wordt geheven tot een hoogte van 33 1/3 procent. Zooals men zich zal herinneren, ls aan dezen maatregel voorafgegaan verhooging der Invoerrechten op vele Canadeesche goede ren door de Japansche regeering. STOOMKETEL GESPRONGEN. TURIJN, 24 Juli (Reuter), In een Piemonteesche fabriek van smeedwerk is een stoomketel uiteengesprongen Vier arbeiders kwamen daarbij om het leven negen anderen werden gewond. GEHEIMZINNIGE REIS VAN OTTO VON HABSBURG. PARIJS. 24 Juli (A.N.P.) De Oostenrijk- sche aartshertog Otto von Habsburg *s gisteren incognito te Colmar aangekomen. Gisteravond ontving hij een aantal voor aanstaande Oostenrijkers, met wie hij be- 'oreklngen voerde. Zijn tante, prinses Isabella, voegde zien later bij zijn gezel schap. Omtrent het doel van de reis en de besprekingen ls niets bekend, uit Straats burg is Otto naar Luxemburg vertrokken. 1—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2