LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 24 Juli 1935 BINNENLAND. CRISIS-BERICHTEN. RECHTZAKEN. SPREEKCEL Berichten vorige oplage. DE BEGROOTINGEN EN HET BEZUINIG1NGSONTWERP. ALLE REEDS VERWERKTE BEZVINI- GINGS-MAATREGELEN' WORDEN TERUGGENOMEN. Nu het bezuinigings-ontwerp voor het «ogenblik niet verder behandeld wordt, en een spoedige hervatting van de behan deling daarvan ook niet waarschijnlijk Is. zullen de begrootingen moeten worden Ingediend, zonder rekening te houden met het bezuinlgingsontwerp hetgeen betee- kent. dat alle in verband daarmede in die begrootingen reeds verwerkte bezuini gingsmaatregelen zullen worden terugge nomen. RAAD VOOR DE LUCHTVAART OVERWOGEN. ANTWOORD MINISTER VAN WATER STAAT OP DE VRAGEN VAN DEN- HEER VAN BRAAMBEEK. Rijkscommissie van ondersoek. Op de vragen van het Tweede Kamer lid. den heer Van Braambeek. In verband met de ernstige ongevallen der KI M in het laatste half jaar heeft de Minister van Waterstaat, jhr. ir van Lldth de Jeude het volgende geantwoord: De ernstige ongelukken, die het laatste half jaar aan vliegtuigen der K.L.M zijn overkomen, hebben niet geleid tot den in druk naar hetgeen daaromtrent tot dusverre bekend is geworden dat zij zouden zijn toe te schrijven aan mindere zorg voor de veiligheid of aan het verlan gen om de diensten snel uit te breiden en de vliegtijden te verkorten, doch veel eer dat zij moeten worden geweten aan een hoogst ongelukkigen samenloop van om standigheden waaraan het vliegverkeer steeds is blootgesteld. De gegevens betreffende het ongeval met het vliegtuig Leeuwerik zijn nog niet volledig, daar de uitkomsten van een onderzoek ingesteld door de Duitsche autoriteiten volgens de daaromtrent tusschen de luchtvaartadministraties ge troffen Internationale regeling nog worden afgewacht. Het onderzoek van rijkswege naar de ongevallen met de vliegtuigen Kwikstaart, Maraboe en Oaal is onmiddellijk aange vangen. De vliegtuigen waarmee de dien sten worden uitgeoefend voldoen aan de hoogste elschen welke ln Europa en in de Ver. Staten worden gesteld. Uit den zeer uiteenloopenden aard der ongevallen over komen aan verschillende soorten van vliegtuigen kan niet worden afgeleid, dat omtrent de kwaliteiten der vliegtuigen, waarmede de uitbreiding heeft plaats ge vonden, ongerustheid behoeft te bestaan. Omzetting van den wekelijkschen dienst op Indië in een dienst tweemaal per week ls met het oog daarop verantwoord te achten en overeen te brengen met de eischen der veiligheid, daar zulks niet méér verhooging van risico met zich brengt, dan een natuurlijk gevolg is van grootere frequentie van het vervoer. In de wijziging van dezen dienst behoeft geenerlei van mindere voorzichtigheid ge tuigende drang te worden gezocht. Na elk ongeval van beteekenis aan een Nederlandsch vliegtuig overkomen worden de oorzaken van rijkswege nauwkeurig on derzocht. Niettemin wordt ln de hierboven bedoel de ongevallen aanleiding gevonden om een onderzoek te doen plaats vinden naar de mogelijkheid van verhooging der vei ligheid bij het luchtverkeer door een van Rijkswege in te stellen commissie en het resultaat van dat onderzoek aan de Ka mer voor te leggen. Daarnevens wordt een herziening van de voorschriften omtrent het onderzoek van ongevallen met luchtvaartuigen voorbe reid. waarbij wordt overwogen de perma nente ongevallencommissie bedoeld ln artikel 154 der Regeling Toezicht Lucht vaart te hervormen tot een Raad voor de Luchtvaart, met bevoegdheden van soort gelijke striking als die van den Raad voor de Scheepvaart. Naar wij vernemen heeft de oud-minis ter, mr. dr. D A. P. N. Kooien, Ud van den Raad van State, zich bereid verklaard tot aanvaarding van het voorzitterschap der commissie van onderzoek Inzake de K.L.M o DE VERLAGING VAN VASTE LASTEN. Motie Tan den bond van huis- en grond eigenaren en bouwondernemers. Voor een geheel gevulde zaal van den Kaagschen Dierentuin heeft gistermiddag de Ned. Bond v. Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers een groote alge meene vergadering van bondsleden gehou den. waarin het wetsontwerp tot verlaging van vaste lasten is behandeld De bondsvoorzitter, mr. J. A. de Meijier, gaf in groote trekken een overzicht van het wetsontwerp. Na discussie werd de volgende motie aangenomen De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers, op den 23sten Juli in algemeene ledenverga dering in de gToote zaal van den Dieren tuin te 'sGravenhage bijeen: kennis genomen hebbende van het wets ontwerp tot verlaging van vaste lasten 1935: betreurende dat de regeering de belang hebbende organisaties niet heeft gehoord; gelet op de over het wetsontwerp ge voerde discussies; vereenigt zich met het door het bestuur aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal gezonden adres inzake genoemd wets ontwerp: spreekt met klem als zijn oordeel uit, dat beperking van het recht van executie ten spoedigste noodzakelijk is en wettelijke maatregelen daartoe, ter voorkoming van nog meer executies door hypothecaire cre diteuren, dienen te worden genomen, voor dat het onderhavige wetsontwerp in be handeling komt; draagt het bestuur op deze motie ter kennis van dp regeering en de Tweede Kamer der Staten-Generaal te brengen De voorzitter lichtte de motie nog met een enkel woord toe en betoogde, dat een executie-verbod voorop moest staan. NA DE RAMP VAN DE GAAI. RESULTATEN VAN HET ONDERZOEK. Voorloopige mededeellng van het ZwiUersche Departement van Luchtvaart. Het AN P meldt uit Bern Omtrent het tot dusverre bereikte resul taat van het onderzoek naar de ramp van „De Gaal" bij Plan San Qlacomo iMlsox) deelt het Eidgenössische Luftamt mede „Het onderzoek is thans in zooverre af gesloten, dat een overzicht over de tot het ongeluk leidende omstandigheden verkre gen kon worden. Het onderzoek naar détails, die eerst bij het opruimen van de overblijfselen toegankelijk worden en na sporingen Inzake de radio- en meteorolo gische dienst, zijn nog aan den gang. Onder voorbehoud van de resultaten van deze détail-nasporingen kan over het waar schijnlijke verloop het volgende worden gezegd Volgens de waarnemingen en de meteoro logische omstandigheden kan aangenomen worden, dat de piloot ln den loop van een hevig onweer dat vooral ln het nabij de plaats des onhelis gelegen Mesocoo aan zienlijke verwoestingen heeft aangericht iwegspoelen van bruggen en gebouwen), trachtte in het gebied van den Sint Bern hardt uitzicht op den grond te krijgen en over den pas naar het Noorden te vliegen. Daarbij werd het vliegtuig door wolken in gesloten ln de dalketels ten Zuiden van San Bernardino, zoodat het eerst geruimen tijd in een kleinen kring moest vliegen, teneinde dan een uitweg naar beneden ln den aanzienlijk grooteren dalketel van den Plan San Giacomo te vinden Na een oriënteeringsrondvlucht was de piloot voor nemens daar klaarblijkelijk een noodlan ding te verrichten met ingetrokken lan dingsgestel op een langzaam stijgende Alpenweide, die wel had kunnen gelukken zonder persoonlijke ongelukken. Door de ongewone omgeving van den nauwen dal ketel. het lage wolkendek en den zwaren regen werd deze noodlanding ten zeerste bemoeilijkt Mogelijk hebben daarbij ook nog de kabels en masten van een draad- baan voor houttransporten een rol ge speeld. zoodat het vliegtuig ten slotte in de curve voor het begin van de noodlan ding op ongeveer 50 M. hoogte snelheid ver loor voorwaarts tusschen de dennen viel en bij het neerslaan verpletterd werd Er zjin geen aanwijzingen voorhanden, waarom de piloot de van ouds beproefde methode van het passeeren der Alpen op groote hoogte niet heeft gevolgd. Volgens de hem toegezonden weer-advie- zen zou de mogelijkheid hebben bestaan op groote hoogte er door heen te komen, zon der door wolken of onweer gestoord te wor den. Eenigerlel technische gebreken aan het Douglas-toestel of zijn motoren kon den tot dusverre niet worden geconsta teerd. Met den gewonen trein uit Bazel, welke hedenochtend te 11.22 uur aan het Cen traal Station te Amsterdam binnenkwam, is het stoffelijk overschot van elf der slachtoffers van de vliegramp met de Gaai. welke in een speclalen wagon waren ge plaatst, medegekomen. Naar wij voorts vernamen heeft Vrijdag a s. op Zorgvliet te Amsterdam de begrafe nis van een viertal hunner plaats, en wel te 12 uur van den heer Content en diens zoontje en te 2 uur van den gezagvoerder van de Gaal, Van der Feljst en van den radio-telegrafist Aafjes. Voorts wordt dien dag te half drie op de Algemeene Begraafplaats te Noordwijk het stoffelijk overschot van mej. Herma- nides, stewardess van het verongelukte vliegtuig ter aardebesteld, terwijl de be grafenis van den heer en mevrouw Philips te half een plaats heeft op de Algemeene Begraafplaats te Zalt-Bommel. Het stoffelijk overschot van den Engelschman .den heer Watts, ls naar Rotterdam overgebracht, alwaar het met de Batavier-Ltjn naar Engeland is ver scheept. Van de overige slachtoffers is het tijd stip der teraardebestelling nog niet vast gesteld. NIEUWE BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Ingaande October. Onze spoorwegmedewerker schrijft: In het najaar (October) zullen de Ned. Spoorwegen in verband met het feit dat ln het eerste halfjaar ongeveer zeven mil- lloen minder ontvangen werd dan over het eerste halfjaar 1934. toen ook al de ontvangsten verminderd waren, verschil lende nieuwe bezuinigingen Invoeren. Behalve de sluiting van verschillende stations zal voor verschillende catego rieën een vervroegd ouderdomspensioen ingevoerd worden, terwijl op sommige stations personeelsvermindering zal plaats hebben door samenvoeging van verschil lende bureaux, terwijl personeel dat nog niet voor penslonneerlng in aanmerking komt op wachtgeld zal gesteld worden PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. (Vervolg van gisteren). In de namiddagvergadering wordt het voorstel inzake verlaging van den rente voet der geldleening pro resto groot f 278.000 verstrekt van de Stichting „Rosenburg" z.h.st goedgekeurd, evenals het overzicht uit, de verslagen over 1934 van directeuren der krankzinnigen- en zwakzinnigengestichten. Bi) de mededeellng van verleende voor schotten aan krankzinnigengestichten voor conversieioeletnden krachtens het Staten besluit van 11 Dec 1934. constateert de heer Beekenkamp (Lib.) dat hier een paar millloen voor conversiedoeleinden aan voorschotten ls verstrekt t.w. aan de St. Bavostlchtlng te Noordwljkerhout en ..Hui ze Sancta Maria" te Noordwijk. Hier ls op tweede hypotheek een lagere rente ge steld dan voor de eerste hypotheek. Is het de bedoeling van de provincie om elders de financieele positie van de stichtingen te versterken? Wordt er wel voldoende gelet op verlaging der verpleeggelden? De heer Bolslus (Ged. St.i antwoordt, dat zoowel de le als de 2e hypotheek ln handen van de provincie is Het doet er daarom weinig toe. dat de rente van de tweede wat lager is gesteld. Verlaging der verpleeggelden heeft reeds plaats gehad. De mededeellng wordt voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot wijziging van het re glement voor het Hoogheemraadschap van Voorne en van het, reglement op het ge meen waterstaatsbelang van het eiland Voome en Putten wordt z.h-st. goedge keurd. Bij het adres van het bestuur van den polder Reeuwijk. gericht tot de Regeering om het algemeen ooiderreglement aldus te wtizieen dat de vrijdom der openbare wegen var. de polderlasten zal vervallen i waaraan 179 besturen van polders ad- haesie hebben betuigd) zet de heer van Voorst tot Voorst 'R.K het goed recht van dit verzoek uiteen. Spr. dient een motie in strekkende tot. wijziging van art. 142 in dien geest De heer Rijlaarsdam (NSB.) sluit ztch daarbti aan en wijst op den nood ten plattelar.de Het. is volkomen blllUk. dat het Rük bijdraagt ln de lasten rustende op de wegen ln de polders Spr dient eveneens een voorstel in. Belde voorstellen worden verworpen. Bii het. voorstel tot wijziging en aan vulling van de Electrlciteltsverordening voor Zuid-Holland en van de Duinwater verordening Zuid-Holland zet de heer van Eek <SD.) uiteen, dat de verplichting tot koppeling eerst mag worden opgelegd wan neer het rapport van de commissie-Van Karnebeek gereed ls. Voorts wenschen Ged. Staten bevoegdheid om de uitbreiding van centrales tegen te gaan. Doch waar om zouden Prov. Staten die bevoegdheid zonder meer uit handen geven? Spr. zou in elk geval de bevoegdheid aan Ged. Staten willen zien gelimiteerd tot 1 Januari 1938 Een amendement ln dezen geest wordt door spr. ingediend Mr In 't Veld (S.D.t steunt het betoog van den vorigen spreker De heer van Boeyen (Ged. St.stelt op den voorgrond, dat koppeling moet kun nen worden opgelegd. Beroep op de Pro vinciale Staten van een besluit in Ged. Staten inzake koooelmg of uitbreiding is te allen tijde mogelijk. Daarmee is de aan leiding voor het amendement-Van Eek ver vallen. Verschillende centrales overwegen uit breiding. Deze moet centraal kunnen wor den bezien. Art. III van de ontwerp-verordening. over welk artikel regelende de vergunning tot aanleg en uitbreiding van electrische centrales de heer van Eek stemming vraagt, vordt met 32 tegen 18 stemmen aangenomen. Het amendement-Van Eek wordt met 34—18 stemmen verworpen. Het voorstel wordt z.h.st. goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd. MEVR. B. KUIPERS-SCHOTANUS t. Na een lang en zwaar lijden is ln den ouderdom van 54 jaar te Kampen over leden mevr. B Kuipers-Schotanus. huis moeder van het Chr Mil. Tehuis, aldaar. Velen in den lande zullen met deel neming het verscheiden van deze toege wijde soldaten-moeder vernemen. Voor dat de overledene in 1909 met haar echt genoot als tehuisouders in dienst trad van den Ned. Mil. Bond, was het echtpaar Kui pers werkzaam in het Zeemanshuis te Vlaardingen. Zij dienden als tehuisouders de Chr. Mil. Tehuizen te Utrecht, Harder wijk, Kamp van Zeist. Kamp van Lelden, Dordrecht. Haarlem en nu sedert 4'/i Jaar te Kampen. Het vorig jaar vierde het echt paar Kuipers zijn zilveren jubileum in dienst van de Chr. Mil. actie. Helaas was mevr. Kuipers toen reeds ernstig ziek en moest het Jubileum in alle stilte worden gevierd. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal morgenmiddag om 3 uur te Kampen plaatsvinden. UIT NED. OOST-INDIE. ZWARE BRAND. BUITENZORG, 23 Juli. (Aneta) De regeering ontving een telegram van den dienstdoend resident van Koepang, waarin deze meldde, dat een houten en vier stee- nen toko's zijn afgebrand. Vermoedelijk is de oorzaak broeiing in 'n opgeslagen partij tabak. De schade wordt geschat op onge veer f. 10,000 waarvan niets was verzekerd. ONTEVREDEN MIDDENSTANDERS IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Sinds eenigen tijd bestaat er eenlg mee- ningsverschll tusschen de directie van den Wieringermeerpolder en de middenstands- vereeniging. De middenstanders hebben met name van de directie verlangd, dat de vestiging van nieuwe winkelzaken aan banden zou worden gelegd en dat de erf- pachtscanon zou worden verlaagd. Dit verzoek werd gemotiveerd door de over weging. dat de middenstanders, die zich in den polder gevestigd hadden, bedrogen zijn in hun verwachtingen omtrent de economische bestaansmogelijkheden De directie stelde daartegenover, dat een der gelijk risico slechts den zakenlieden zelf aanging. Een contactcommissie heeft haar bemid deling aangeboden. Zij bestaat uit de hee- ren dr. C. Drossaart van Dusseldorp, secre taris van de Kamer van Koophandel te Hoorn. A. Spaander, lid an het hoofdbe stuur van den Kon. Nert. Middenstandsbond te Hoorn en Chr. H Th. Schmalz. vice- voorzitter K v. K. Alkmaar. Deze commissie heeft in een onaerhoua met den directeur van den Wieringermeer polaei bevredigende toezeggingen ontvan gen. Ir. MUSSERT IN INDIË. MEDAN, 23 Juli. (Aneta) Een tach tigtal N.S.B.'ers wachtte in de hangar de aankomst van lr. Mussert af, terwijl voor het station van de K.N.I.L.M een gelijk aantal belangstellenden, niet-N.S.B.'ers, aanwezig waren. Boven de hangar was een zwarte doek bevestigd waarop met witte letters stond: „Indië is hier en aan den overkant, daar en hier is Nederland" De „Sperwer" landde om 14.30 uur waar op de leiders van de N.S.B. te Medan, de heeren Gonggrijp en Trouw zich naar het toestel begaven. Ir. Mussert stapte uit, ge kleed in een grijs colbert-costuum en zonder hoed. Hij verklaarde: „Gelukkig is alles goed gegaan, alleen waren er wat moeilijkheden in Rangoon". Daarna stelde hij zijn mede-passagier, den heer A. van Leeuwen Boomkamp, een zoon van den directeur van de Rubber-Cultuur Mij. „Amsterdam", die een inspectiereis naar Java maakt en die eveneens lid is van de N.S.B.voor aan de heeren Gonggrijp en Trouw Tusschen de kring-leiders begaf Mus sert zich naar de hangar, waar hij een korte toespraak hield. m De piloot van de „Sperwer", de heer Both, vertelde dat hij slecht weer had aangetroffen na Rangoon, waarom twee maal werd teruggekeerd. Voorts zag de heer Both het wrak van de „Maraboe" te Bushlr. waarvan alleen de staart en de vleugelstukken over waren. De overblijf selen lagen 800 meter van het station Bushir af. Nader wordt gemeld: Hedenmorgen ls de „Sperwer" te Ban doeng aangekomen. TEELTVERGUNNING VOOR BLOEM- BOLLENK WEEKERS. Onder verwijting naar een perscommu niqué d.d. 13 Juni 1935, vernemen wij. dat de Minister van Economische Zaken nog maals heeft bepaald, dat slechts aan die bloombollenkweckers In Augustus a.s. een teeltvergunning zal worden uitgereikt, die al hun verplichtingen inzake de betaling van de roeheffing en de roeomslag tegen over de Nederlandsche Sierteeltcentrale hebben nagekomen. Aan dezen maatregel zal streng de hand worden gehouden. Verder vernemen wij, dat het bij de kweekers over de verkoopnota te korten percentage berekend zal worden over deze verkoopnota. herrekend tegen de mini mumprijzen, zooals bekend gemaakt in de Ministeiieele Beschikking d.d. 20 Juni 1935. Deze korting zal slechts worden toege past over de bloembollen geschikt voor export Tot deze korting zullen worden gemach tigd, naast alle door de Nederlandsche Slerteeltcentrale erkende exporteurs, de erkende veilingen, de erkende handelaren ln bloembollen en de erkende bloemisten, die bloembollen als grondstof voor hun trekkersbedrijf bezigen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. We vernemen, dat er onderhandelingen zijn gedaan met Italië. Inzake den verkoop van een groote partij bllkvleesch, waarvan er nog enorme voorraden zijn. Onmogelijk is het niet dat Italië dezen koop zou slui ten, zulks met het oog op behoefte voor het leger en het zou ons land verlossen van een overcompleten vleeschvoorraad, die momenteel zeer drukt op onze positie van de slachtveemarkt Er wordt nog heel wat van het ingeblikte rundvieesch door de verschillende gemeen ten regelmatig afgenomen en alzoo is het gebruik van verach rundvieesch zeer klein We constateeren begin dezer week op de slachtvee-afdeelingen over de geheele linie weer een heel flauwe tendenz en de prijzen varieerden van de 1ste tot 2de kwaliteit weer van 40 tot 50 cent per K G. geslacht. Slachtstieren hadden heel geringe waarde. 32—38 cent per KG. voor de allerbeste al niet hooger. Stieren van 1000 pond gewicht voor nog geen f 200 is een ongekende prijs, doch als we mooie vette vaarzen van 580— 600 pond voor f. 130—f 140 noteeren. zooals op 't huidig tijdstip, ls toch ook miniem. Als we dus het bllkvleesch kunnen spuien, is er een kansje op wat beter prijzen. Op de gebruiksvee-afdeelingen was even eens de tendenz zeer flauw. Er was een ongeanimeerde handel, zoowel ln 't ge- bruiks- als in 't weldevee. terwijl Jtmg vee, als graskalveren en pinken haast niet werden aagekeken. Alleen voor de slacht bank gingen wat graskalveren tegen prijs jes van f. 14—f. 20. Beste fokkers, zonder schetsen, deden gemiddeld f. 22f. 25 per stuk Vette kalveren trokken redelijk de aandacht. De beste kwaliteiten iets stijver in prijs, 2224 cent. Overigens 1420 ct. per pond levend gewicht. Nuchtere, voor den dood nogal vlug en iets duurder over 't algemeen. We noteerden van f. 4.50 f. 27 50 per stuk. 4-weeksche kalveren f. 10 f. 12 per stuk. Wolvee kalm en moeilijk prijshoudend Varkens bij korte aanbiedingen wat duur der. 17'/i19 cent per pond levend gewicht. VAN DER S. VERSPREIDE BERICHTEN. De Lloyd raplde ln aansluiting op het m s. „Baloeran" wordt morgenochtend te 7.40 uur ln Den Haag verwacht. Bij K. B. is benoemd met Ingang van 1 Augustus tot burgemeester van Bier vliet A, P. Kostense, secretaris dier ge meente; en tot burgemeester van Pljnacker mr. dr. P. H. W. G. van der Helm. INBRAKEN DOOR JEUGDIGE HAGENAARS. Een viertal Haagsche Jongelui was op 24 Januari Jl. per auto uit toeren gegaan en had o.a. een bezoek aan Utrecht ge bracht. In den laten avond kwam het ge. zeischap te Gouda, waar men op de Groote Markt, waar destijds de zaak in heerenmode-artlkelen van den heer Wan- singer was gevestigd, een vitrine ontdekte waarin zich verschillende modeartikelen bevonden Het viertal ging eens een kijkje nemen en daar de aanwezige handschoe nen en riemen den jongelui wel bruikbaar toescheen, werd de vitrine door een hun ner met een voorwerp geopend en de in houd medegevoerd. Men reed door en kwam daarna op den Kleijweg. bij de zaak van den heer Van Kamp. alwaar men eveneens een vitrine ontdekte waarin zich o.m. eenige polo hemden bevonden. Men besloot ook deze vitrine te ledigen, hetgeen binnen enkele oogenblikken geschiedde. Voorts hadden twee van de Jongelui op 2 Dec jl. bij den handelaar v. A. te Nieuwerbrug een hoeveelheid van 240 liter benzine welke zich ln een pomp be vond. ontvreemd. Te Alphen namen zij een hoeveelheid van 85 liter benzine weg, uit een pomp, staande voor de woning van den smid R. Verdacht van deze diefstallen stonden terecht de 21-jarige monteur A. A. van der M de 2I-jarige Isoleerder A. F., de 19- jarige monteur F. A. E. allen ged., terwijl de 19-jarlge monteur J. R., die mede ge dagvaard was niet was vershenen. De zaak van laatstgenoemde werd het eerst behandeld, waarin de drie mede verdachten als getuigen werden gehoord. Daaruit bleek dat R. de belde vitrines had opengebroken en de Inhoud daarvan naar de auto had gebracht. Ieder ontving daarna zijn deel. Ook heeft R. te Nleuwe- brug en te Alphen de benzine weggeno men. Tegen R. luidde het requisitoir 8 maan den gevangenisstraf. Daarna stond terecht de monteur A. A. v. d. M„ die beweerde, dat zijn aandeel in deze zaak zich heeft bepaald tot het ehauffeeren van de auto, naar- en van Utrecht. Verdachte ontkende eenige schuld te hebben aan den diefstal van benzine. Hij zou Integendeel R. hebben afgeraden deze benzine te stelen, omdat men nog geld genoeg had om de benoo- digde hoeveelheid te kunnen koopen. Uit de stukken bleek evenwel, dat de» verdachte vroeger heeft toegegeven, dat hij medegeholpen heeft bij het overheve len van de benzine te Alphen. De officier eischte in deze zaak even eens zes maanden gevangenisstraf. Mr. dr. Polak pleitte vrijspraak op grond dat niet bewezen was dat zijn cliënt zich aan diefstal of medeplichtigheid aan dief stal zou hebben schuldig gemaakt. Nadat een verzoek tot Invrijheidstelling van den verdachte door de rechtbank wis afgewezen, werd de uitspraak bepaald op 6 Augustus. Vervolgens stond de verdachte F. te recht. die de hem ten laste gelegde feiten toegaf. Tegen hem luidde de elsch, ter zake van diefstal in vereeniging, 6 maanden, waar van 4 maanden voorwaardelijk. Mr Bellnfante concludeerde tot vrH- spraak, subs, een geheel voorwaardelijke veroordeeling. Ten slotte stond terecht de monteur F. A. Edie eveneens een bekentenis aflegde. Deze verdachte heeft nl van den ver dachte R. twee van de gestolen polohem den ten geschenke aangenomen. Wegens opzettelijke heling eischte de officier drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal 6 Augustus uitsprask doen. DE OSSCHE MISDRIJVEN. Berechting voor de Bossche rechtbank. Door de Arrondissements-Rechtbank te 's Hertogenbosch zal ln de maand October a.s. een aanvang worden gemaakt met de berechting van de verschillende misdrijven der Ossche onderwereld, die den laatsten tijd aan het licht zijn gekomen. Msb, DE NIEUWE RIJN. Een lezer maakt de autoriteiten opmerk zaam op den staat van vervulling, waarin veelal bijv. op Zondagmorgen het opper vlak van den Nieuwe Rijn verkeert. Hij toonde ons daarvan eenige foto's, welke zich helaas niet leenen tot reproductie, doch waarop duidelijk te zien is, dat daarin stoelen, matrassen, wiegen, enz. rond drijven. RECLAME- Eischt BOOG Azijn! Goedkoop, maar lijn! Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag opgenomen. KINDEREN ONDER DEN VOET GELOOPEN. PRAAG. 23 Juli. (A.N.P.). Gisteravond kwam het te Brenx ln het Noorden van Bohemen tot betoogingen die door de politie uiteen werden gedreven. Bij dere charge is een groot aantal "kinderen door de vluchtende menigte onder den voet ge- loopen, waarbij verscheidene kinderen werden gewond en eenigen zelfs gedood. OVERSTROOMING OP KOREA. TOKIO. 23 Juli. (Reuter). Tengevolge van de aanhoudende regens op Korea staan duizenden huizen onder water. In Che mulpo zijn 2000 huizen overstroomd door het buiten de oevers treden van de rivier de Kampo. Door het instorten van eenige huizen werden vier personen gedood en verscheidene gewond, iM

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10