HET 25e CONCOURS-HIPFIQUE TE HOOFDDORP LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 18 Juli 1935 76*te Jaargang Derde Blad No. 23102 Bij het zilveren jubileum van „De Kaag" Ritmeester De Kruyff wint het springconcours Grepen uit de historie. ———O HET AANTAL BEZOEKERS GESCHAT OP 7000. i De vereeniging ..Vooruit" ter bevorde ring van de paardenfokkertl in Haarlem mermeer kan met voldoening op het gis teren op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp gehouden 25e Concours-htp- plque terugzien. Het weder hield zich gelukkig goed en had om zoo te zeggen voor mensch en dier niet beter kunnen zijn. Er heerschte den geheelen dag op het mooie terrein een gezellige drukte; de opkomst van de be zoekers heeft over het algemeen de ver wachtingen mede met het oog op het gunstige weder wel niet verre overtrof fen. maar was toch vooral bij de af werking van het middagprogramma be vredigend te noemen en schatte het aantal bezoekers op 7000; toch weder een succes waarmede ..Vooruit" is te feliclteeren. Dank zij de goede zorgen van de politie werd de orde in geen enkel opzicht ver stoord. Na afloop van het concours zoch ten velen nog eenige verpoozing in de café's in het dorp, waar muziek en ge legenheid tot dansen gegeven werd. Wij laten hieronder de uitslagen van de verschillende nummers volgen: Eenspannen dekhengsten, goedgekeurd landbouwtuigpaard Eere-prljs zilv. wisselbeker, aangeboden door Gebrs. de Boo te Hoofddorp. Pril zen f 50 en verguld zilv. medaille aangeboden door hoofdbestuur van de Holl. maat schappij van landbouw te Den Haag. f40 en f 25 ie prijs ..Ral!" van M. Wink te Vrees wijk: 2e pr. ..Rheinsohn" van vereeniglng „Ons Belang" te Haarl.meer; 3e pr „Prins" van Gebrs. Bruijnls en D. van Wierlngen te Haarl.meer; eervolle vermelding „Bodi- zius" van vereeniglng .Ons Belang". Eenspannen tuigpaard, in Nederland ge boren. Eere-prijs. zilv. wisselbeker uitgeloofd door de erfgenamen van wijlen kapitein W. G. van der Wal. Prijzen f. 60 en ver guld zilv medaille aangeboden door de vereeniglng Amsterdamsche Paaschveeten- toonstelling f. 40. f. 25 en f. 25. Ie pr. ..Hilda" van H. Bolt Groningen; 2e pr. „Diana" van A A. ten Bos Almelo; 3e pr. ..Wilson" van J. Beunk en Zonen, Enschede; 4e pr Soliman" van N V. Ond. Rouwstal Amsterdam. Tweespannen landbouwtuigpaarden, aan gespannen voor boerenwagen. Eere-prijs: wisselbeker aangeboden door den heer H. A. van van Beunlngen te Kerk-Avezaath. Prijzen: f.60 en verguld zilv. medaille, uit geloofd door de N V. Handelsraad Osmond en Zn. te Rotterdam f 50 f. 40 en f. 25, uitgeloofd door den heer A. W. Heidema. den Haag en f. 25 uitgeloofd door de Hengstenvereeniging „Ons Belang" Haar lemmermeer. Ie pr. „Ovta" en „Remone" van Gebrs. Broijnis en D. van Wieringen te Haarl. meer; 2e pr. ..Madrusa I" en „Supranel I" van P K. Avis te Haarl.meer; 3e pr. ..Itziba" en „Tekla" van J. M. Knoop te Haarl.meer; 4e pr. „Gardista" en .Elarine" van J L. Warnaer te Mynsheerenland: 5e pr ,NJ4." en .J4.Nvan L W. Biesheu vel te Haarl.meer: eervolle vermelding: „Julia V" en .Phieta" van A. Buurman te Heemstede. Springen met groepen van 3 ruiters per landelijke rüvereeniglng Prijzen f. 40. f. 30. f.20. f. 10 en f.5. Ie pr. 12 punten: landel. rijv. .Alblas- serdam" te Alblasserdam; 2e pr. en 3e pr. met 11 p. gedeeld door de beide landel. rijv. ..Siegfried" te Berg-Ambacht en .De Amstelruiters" te Bovenkerk; 4e pr. 10 p. landel, rijv. .Kap. van der Wal" te Hoofd dorp; 5e pr. 9 p. landel. rijv. „De Amstel ruiters" te Bovenkérk; eervolle vermelding: landel. rijv. „De Venneper ruiters" te Nieuw Vennep. M. C. Merriën waarvan voorkeuring 's morgens op het achterterrein plaats had. Eere-iprijs verg. zilv. medaille, aangeb. door Kap. G. W. Ie Heux te Tilburg; prij zen f. 150 aan geldpriizen. lste pr. f. 25 en verg. zilv. medaille „Jetta" van Gebrs. Bruijnls te Nieuw- Vennep; 2de pr. f. 25 „Tekla" van J. M. Knoop te Haarl.meer; 3de pr f.25 „Hou- tra" van B. Biesheuvel Azn., Houtrakpol- der; 4de pr. f. 20 „Luxe" van A. Buurman te Heemstede; 5de pr. f. 15 „Latrusia" van C. v. d. Heuvel te Ouderkerk a. d. IJ.; 6de Pr. f. 10 „Ovia" van Gebrs. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 7de pr. f. 10 „Peternella", van M. W. v. d. Schans te Bovenkerk; 8ste pr, f.10 „Julia V" van A. Buurman te Heemstede; 9de pr. f.10 „Poulientje" van B. Biesheuvel Azn. Eénspannen luxe-tuigpaard; a. beneden 1.55 M.; b. 1.55 M. en daarboven Prijzen in iedere rubriek f. 60. f. 40 en f.25, benevens championaatprijs (kunst voorwerp) voor de beste in beide klassen. A. lste pr. „Quick-Boy" van C. G. H. Otjens te Dongen; 2de pr. „Merry-Girl" van Gebr. v. d. Haar te Zeist; 3de prijs „Brynhaer Beauty" van J. de Mooy te Den Haag; eervolle vermelding: „Lady Locky" van W Rip te Vijfhuizen. B. lste pr. „Gay-Boy" van Gebrs. v. d. Haar te Zeist; 2de pr. „Non-Parreil" van dezelfde; 3de pr. „Bingley Victor" van H. Bultman te Heemstede; eervolle ver melding; „Nordelph Leopard" van H. F, Bultman te Heemstede Championaatprijs: „Quick-Boy" van C. Otjens te Dongen. j.i?bVert'e Vier. - Wedstrijd voor lan delijke ruiters; groepen elk van vier rui ters. t„ls.'e„pr' 'andei. rijv. „De Venneper Rui- if Nieuw-Vennep; 2de pr. landel. iyv. „De Amstelruiters" te Bovenkerk; 3e !wr,an..f njv' "KaP- v- d- Wal" te Hoofd- tO ?Lpr- 'andei. rijv. „Kap. v. d. Wal" *!?rp' Eervolle verm.: „De Am- stelruiters te Bovenkerk. hnm,?fSpannen Kokmerrieën, type land- oouwtuigpaard, afstammende van Olden- burger, of Oostfriesch ras, toebehoorende aan personen, wrier hoofdbedrijf land- I bouw is. Eere-prijs: wisselbeker, uitgeloofd door N V. „Protonose" te Sas van Gent. Prijzen f. 60 en groote zilv. med. van H. M. de Koningin, f,50, f.30, f. 25, f.25 en f.25, uitgeloofd door de ver. ,Ons Belang". lste pr. „Nijsje" van D. Bos te Groene- kan (U.i; 2de pr. „Jetta" van Gebr. Bruij nis te Nieuw-Vennep; 3de pr. „Patty" van A Buurman te Heemstede; 4de pr. „Gar dista" van J. L Warnaer ie Mijnsheeren land; 5de pr. N. N., van J. M. Knoop te Nieuw-Vennep; 6de pr. „Latrusia I" van C. v. d. Heuvel te Ouderkerk a. d. IJ.; eervolle verm.: „Luxe" van A. Buurman te Heemstede. Parade van alle deelnemende landelijke l'ijvereenigingen met standaarden. Dit nummer had veel succes en maakte een uitstekenden Indruk. Hierbij werden de uitslagen bekend ge maakt van de handicapdressuurproef voor landelijke ruiters (individueel). lste pr. G. Griffioen van „De Amstel ruiters" te Bovenkerk; 2de pr A. C. van Nleuwenhuijzen van „Kap. v. d. Wal" te Hoofddorp; 3de pr P. Meerburg van „Kap. v. d. Wal" te Hoofddorp; 4de pr. mej. N. Oskam van „Siegfried" te Berg- Ambacht"; 5de pr. P. Voorsluljs van „Siegfried" te Berg-Ambacht. Dressuurproef nieuwelingenklasse: lste pr. Eikelenboom van „Boyaert" te Pur- merend; 2de pr W. de Jong van „De Am stelruiters"; 3de pr. H. Hlschemöllerv. d. Zijden van „De Amstelruiters"; eerv. vermeldingen: mej. E. van Wijk van „De Venneper Ruiters" en A. Visser van .De Amstelruiters". Dressuurproef voor achttallen van lan delijke rijvereenigingen. lste pr „Kap v. d Wal" te Hoofddorp; 2de pr „De Am stelruiters"; 3de pr ..Siegfried" te Berg- Ambacht; 4de pr ,,De Venneper ruiters". Tweespannen voor boerenwagen, type trekpaard. Prijzen f. 60 en groote zilv. me daille. f. 50 en bronzen medaille, beide uitgeloofd door het hoofdbestuur stam boek Nederlandsch Trekpaard, Den Haag, f. 40 en f. 25, lste Prijs Peggy v. Herseur" en „Alice" van J. Kort, Hoofddorp; 2de pr. „Poletta" en „Flora v d Lindeboom" van J B. de Jong en J. F Haartsen; 3de pr. „Jacoba" en „Dionysia" van Jac. de Graaf, Nieuw- Vennep; 4de pr. „Corrie" en Bertha" v. M. Immink en Ph. Vos; eervolle vermel ding: „Julia v Luntershoek" en „Bella F1 v. d. Louise" van M. Immink. Schoonste rijpaard, eereprijs: gr. zilv. medaille van H.K.H. Prinses Juliana voor het beste paard uit beide klassen. Prijzen in elke rubriek f50, f25 en t. 25. A. Licht gewicht. lste pr. „Carina" van luit. J J. Greter te Amersfoort; 2de pr. „Jolie Coeur" van mevr. A. J. Blok te Scheveningen3de pr. „Oscar" van H A Paanen te Amsterdam. B. Zwaar gewicht. lste pr. tevens zilv. med.: „Scottisch Dream" van R J J. Hiemstra te Den Haag; 2de pr „Nordland König" v. nievr. A, J. Blok; 3de pr. „Hls Lordship" van Amsterd. rijtuigmaatschappij Amsterdam. Tweespannen landbouwtuigpaarden voor luxe-rijtuig. Prijzen f. 75 en verg. zilv. med.. uitge loofd door „De Assumij van 1896" Den Haag. f. 50 en f25. lste pr. ..Diana" en „Helga" van A. A. ten Bos, Almelo; 2de pr. „Hugo" en .Wil son" van J, Beunk en Zn. te Enschedé; 3de pr. „Hendrik" en „Hendrika" van N V. Ond. Rouwstal en „Hilda" en „Colonel" van H. Bolt te Groningen. Eerv. vermelding: „Julia V" en „Phieta" van A. Buurman te Heemstede. Ter opluistering verscheen in den ring een 4-span poney's van J. Spithoven en Bogstra te Haarlem. Tweespannen Luxe-tuigpaard. - Prijzen f.75 en gr. zilv. med uitgeloofd door de Kon. Begeer, f. 50 en f. 25. lste pr. „Gay-Boy" en „MerryGlrl" van Gebrs v. d. Haar te Zeist; 2de pr. „Bing ley Victor" en „Nordelph Leopard" van H F. Bultman te Heemstede en 3de pr. „Tudor Emperor" en „Capenor Victor" van denzelfde. Springconcours. - Eereprijs zilv. beker van Hoofddorp. Prijzen f. 150 en gr. zilv. med., f.100, f.75, f.50, f.25 en f.25. lste pr. Ritmeester G. P. de Kruijff te Den Haag met „Tehiti"; 2de pr. D. H. Pas man te Scheveningen met „Jachtheld"; 2de pr. dezelfde met „Dünenbank"; 4de pr. luit. P. F. Dorh Mees. Den Haag, met ..Alfred": 5de pr. res. luit. A. B H. Vlie- lander, Numansdorp. met „Mucke"; 6de Dr. dezelfde met „Wapi"; 7de pr. N V. Oranje Manege Scheveningen met ,,Gi- tane"; 8ste pr. D H. Pasman, Scheve ningen met „Pascha", Jachtrit met eindloop. pl.m. 2000 meter achter jagermeester. Prijzen f. 100, f. 50 en f.25. lste pr. res. luit. v. d. Put te Scheve ningen met „The Centaur"; 2de pr. mr. Brussel te Den Haag. met „Framono"; 3de pr. 's-Gravenhaagsche Concours- en Handelsstal Den Haag met N.N. WANDELSPORT. DE VIERDAA GSCHE AFSTANDS- MARSCHEN TE NIJMEGEN. Aan de Vierdaagsche Afstandsmarschen te Nijmegen zal worden deelgenomen door de heeren Insp. K. Wijk, P Dijkstra, L. Lauwerse. S. Wildschut en J. Eerland (ver zorgen allen leden van de L. P. S. V„ verder door de heeren W. C. de Wekker, A. H. Paulides, Joh. v. d. Berg, W. J. Woes- tenburg, H. Woestenburg en mej. C. van Heiningen, allen leden van de L.W.S.V., en individueel door Opperwachtm. Wagenaar, den heer I. v. d. Walle. mej. A. Dubbc- laar, allen alhier en den jongenh. H. Giezen te Oegstgeest. WIELRENNEN. DE A.S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. Tweede oefening van de Nederl. renners te Floreffe. De 31 Nederlandsche renners hebben gisteren voor de tweede maal getraind op het 13.5 K.M. lange circuit van Floreffe (België). Gisterochtend om 10 uur werd gestart, waarbij het in de bedoeling lag den geheelen afstand van 216 K.M. te rij den. Zoover is men echter niet gekomen. De grootste prestatie werd geleverd door de renners Heeren en Middelkamp, beiden profs, die het circuit dertien maal hebben gereden en dus 175 K.M. hebben afgelegd, in den tijd van 7 uur 5 min. Na de eerste ronde, die afgelegd werd in 24 min. 35 sec. hadden de leiding de profs J. Braspenninx, Van Oers, Pellenaers, Va- ientijn, Stuyts. Middelkamp, Heeren en de amateurs Schipper, Jansen en A. J. Bras penninx. Evenals eergisteren hadden ook gisteren weer verscheidene renners moeilijkheden met hun versnelling. Als gevolg daarvan nebben eenigen moeten opgeven. Ook J. Braspenninx moest wegens een lekken band den strijd staken Na de tweede ronde, welke was afgelegd in 26 min. had den Heeren en Middelkamp de leiding. Tij dens de derde ronde noteerden wij weer heel wat uitvallers, maar de officials wil den, dat de afgestapte renners, den strijd hervatten zouden. De meesten gaven dan ook gevolg aan dit verzoek, enkelen met een vertraging van vijftien a twintig min. Na afloop van de vijfde ronde waren er nog vijf renners in de race. Voorop reden Heeren en v. d. Ruit, beiden profs en de amateur Swelm. Op een afstand van vijf tig Meter volgden Middelkamp (amateur) cn de profs Braspenninx, Gaarloo, Brauns. Op 1 min. 30 sec. de prof. Stuyts en de amateur Nuyten; op 3 min. Hellemans; op 7 min. 15 sec. Vellheuer en van Gerven. De amateur Schipper gaf op wegens moeilijk heden met zijn versnelling. De training werd toen onderbroken voor rust en maal tijd. Na drie kwartier werd opnieuw door alle 31 renners gestart. In de zesde ronde gaf Reyen op. In de zevende ontsnapten Heeren en Middelkamp, terwijl Reyen we derom startte. De ronde werd afgelegd in een tijd tusschen 24 en 25 minuten. Te ongeveer vijf uur des middags werd de training stopgezet. De beroepsrenners Heeren en Middelkamp hadden het circuit dertien maal afgelegd in den tijd van 7 uur 5 min. Daarom volgden Reyen. die om 17.10 uur van zijn fiets stapte en tien maal het circuit had gereden. Van Oss, die tien minuten later arriveerde, Stuyts, Van Ger ven en De Leur, die weer met een verschil van zeven minuten aankwamen. Nog en kele anderen passeerden de eindstreep, toen de officials reeds waren vertrokken. De Hollandsche renners verklaarden na afloop, dat het parcours zeer moeilijk ge weest was. Zij bleken geen goede klimmers te zijn. Zooals gezegd hadden de meesten te kampen met de nieuwe versnelling, ter wijl velen bovendien last hadden van lekke banden, hetgeen voornamelijk moet wor den toegeschreven aair de omstandigheid, dat de wielen der fietsen van hard alu minium zijn geconstrueerd De leiding van de N.W.U. heeft besloten over acht dagen de renners aan te wijzen, die zullen deelnemen aan de wereldkam pioenschappen. De beide oefeningsritten hebben echter niet veel aanwijzingen op geleverd. Men had gehoopt, dat Valentijn, Pellenaers en v. d. Ruit goed zouden heb ben gereden, maar dat is niet het geval geweest. Toch zullen deze renners wel in aanmerking komen, alsmede Stuyts, Hee ren en Middelkamp, die zich eergisteren en gisteren hebben onderscheiden Bij de amateurs waren Braspenninx en Schipper de besten. Deze laatste klimt vrij goed Ook Swelm, Helleman, Kleynen, van Gageldonk en van Oss bleken over goede kwaliteiten te beschikken. Pijnenburg zal niet uitkomen. De heer Viruly verklaarde, dat het doel van deze oefening was de renners met het parcours vertrouwd te maken. De renners gaan nu naar huis. Op 5 Augustus keeren zij terug, om opnieuw te gaan trainen. Zij zullen dan niet meer te Namen logeeren. doch hun intrek nemen te Floreffe, in een hotel bij het station. Na afloop van de Tour de France komen de Franschen, die te Rouillon hun tenten zullen opslaan. Verder hebben de Zwitsers aangekon digd, dat zij 15, 16 en 17 Augustus zullen verschijnen, om met de training te be ginnen. Zij zullen te Floreffe logeeren. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Het resultaat van de 12e etappe Cannes —Marseille (195 K.M.) is: 1. Ch. Pelissier (Frankrijk) individueel tijd 6 uur 3 min. 2 sec.; 2. Granier (Frankrijk) toerist, zelfden tijd; 3. Mau- clair (Frankrijk) toerist tijd 6 uur 21 min. 4 sec.; 4. S. Maes (België); 5. Rimoldi (Italië); 6. Arehambaud (Frankrijk); 7. Thierbach (Duitschland)8. Lowie (Bel gië); 9. Berty (Frankrijk) toerist; 10. F. Vervaecke (België); 11. Roth (Duitséh- land) allen zelfden tijd: 12. Le Greves (Frankrijk) tijd 6 uur 23 min. 16 sec.: 13. Stach (Duitschland). In het algemeen klassement heeft R. Maes (België) de leiding met een totaal tijd van 75 uur 28 min. 9 sec. Tweede is Camusso (Italië) 75 uur 35 min 20 sec,; 3. Speicher (Frankrijk) 75 uur 38 min. 33 sec.; 4. Morelli (Italië) 75 uur 39 min. 27 sec. Landenklassement: 1. België tijd 227 uur 22 min. 2 sec.; 2. Frankrijk 227 uur 55 min. 44 sec.; 3. Italië 229 uur 1 min. 5 sec.; 4. Duitschland; 5. Spanje. BILJARTEN. TWEEDE KL. KAMPIOENSCHAP L.B.B. De uitslagen van gisteravond luiden: L Lammens 126 41 10 3.07 I. 125 41 17 3.65 J. Neuteboom 70 26 10 2.69 A. Verstraaten 150 .26 29 5.76 J Chrispijn 149 45 16 331 A L 150 45 12 3.33 L. Lammens 71 31 17 2.29 A. Verstraaten 150 31 16 4.83 De Koninklijke Zeil-. Roei- en Motor- sportvereeniging „De Kaag" bestaat in October a.s. vijf-en-twintig jaar. welk ju bileum echter, gelijk wij al eerder hebben gemeld, zal worden gevierd tijdens de kaagweek van morgen tot en met Dins- da". xi. Van Hoolwerff. Uit de geschiedenis van De Kaag, een der grootste zeilvereenigingen in ons land die in 1917 het praedicaat kreeg voor haar krachtigen steun bij de oprichting van de afdeeling Vaar- en Voerwezen van de Vrijwillige Landstorm, laten wij hieronder enkele der voornaamste feiten volgen. De gewone gang van zaken is, dat eerst een vereeniging wordt opgericht en dat daar na wedstrijden worden georganiseerd. Bij De Kaag ging het juist andersom. Het v/as op een Zondag in September van 1910, dat de heer van Hoolwerif bij alle schepen, die op den plas rondvoeren de KagerPlas- sen waren toen nog niet door zoovelen ont dekt als thans het geval is kwam be delen om geld voor het houden van wed strijden, welke tot dusver nog nooit by Warmond hadden Plaats gevonden. Waai de heer Van Hoolwerff zijn schouders on der zette, gelukte, dat bleek reeds in 1910, toen de eerste wedstrijden op 2 October werden gehouden, en dat zou later blijken, bij alles, wat de vereeniglng De Kaag ging ondernemen, die op 14 October 1910 definitief werd opgericht met 59 leden, waarvan er helaas niet heel veel meer over zyn In het eerste bestuur hadden zitting de heeren: J. C. van Hoolwerff. voorzitter; C. J. Heynen, vice-voorzittcr; J. F. la Rivière, secretaris; F. Visser, 2e secretaris; S. J. Sala, G. H. Cunaeus en J. van Mannekus. In dit bestuur kwam al heel spoedig wyziging en zoo zien wij reeds in het eerste jaar den heer B. Ouwerkerk een plaats in het bestuur in nemen. Maar welke wijzigingen er in de bestuurssamenstelling ook mochten ko men, ir. Van Hoolwerff bleef in die vyf- en-twintig jaren steeds de voorzitters zetel innemen en hij was de man met e.en krachtig initiatief, waarom de ge- heele vereeniging draaide Zoo kon De Kaag, opgericht met 59 leden, in het tweede jaar van haar bestaan al 260 leden boeken en zoo kon De Kaag uitgroeien tot een der grootste zeilvereenigingen in ons land met een ledenaantal van 535 ultimo 1934. het hoogste aantal, dat tot dusver werd bereikt. De activiteit der vereeniging ontplooide zich in de eerste jaren van haar bestaan op het gebied van onderlinge wedstrijden en het bezoeken van zeilwedstryaen van Hollandia, waarvoor door het bestuur een Carsjensboot beschikbaar werd gesteid. In een der jaarverslagen lezen wij hoe de muziek van Ulrich ook toen al een be langrijke rol speelde by watersportfees ten. Het oprichten van een Jachthaven te WATERPOLO. POELMEER I—C. J. M. V. 1 2—1. Bovengenoemde uitslag gaf de krachts verhouding goed weer. Hoewel deze wed- stryd op minder hoog peil stond, dan de vorige ontmoeting in de Regentes te Den Haag, was het toch een wedstryd die het aankyken ruimschoots waard was. De be- langrykheid van dezen wedstrijd heeft beide partyen parten gespeeld. Daardoor werd het een wat forsche doch faire stryd. Het begin is by beide partyen wat zenuwachtig. Het spel golft op en neer met Poelmeer iets in de meerderheid, zonder dat zy dit kan uitdrukken, door onvoldoende vryzwemmen. Wel krijgt Westen een prachtkans als hy zich by een schermutseling weet vrij te zwem men, maar vlak voor doel krijgt hy een vrije worp, waardoor deze zekere kans verloren gaat. De rust gaat in met blan ken stand. Na de pauze is Poelmeer by het op- zwemmen het eerst bij den bal. Witte gaat nu meer naar voren en dit wordt C J.M.V. te machtig. Het is Westen, die met een onhoudbaar schot van de situatie gebruik maakt. Het spel wordt nu gaan deweg by beide partyen Beter. Beide ploe gen komen nu wat los en er wordt met meer snelheid gespeeld. Het is Liezen- berg. die na een goed door den keeper gehouden schot, dezen en den midachter van C.J.M.V. verschalkt en zoo de score verhoogt. Kort voor het einde weet C.J.M.V., dat nu ook wat los komt, het eenige tcgen- punt te scoren. Daarna zakt het peil van den wedstryd weer wat ai en met onver- andevden stand komt het einde. wy herinneren eraan, dat Poelmeer morgenavond haar laatsten competitie wedstrijd thuis tegen A.Z.C. speelt. Wint Poelmeer of .speelt ze golyk, dan is ze ongeslagen kampioen. Verliest ze, dan moet er een beslissingswedstrijd gespeeld worden tegen A.Z.C. Warmond had het bestuur zich direct tol laak gesteld. In APril 1911 werd machti ging verleend daarvoor een geldleenlng van f. 30.000.— aan te gaan en hoewei en heel wat moeiiykheden waren te over winnen, kon op 14 Juli 1912 de jachthaven officieel worden geopend en heesch do eere-voorzitter, burgemeester Schölvinck van Warmond, den clubstandaard in top. In den loop der jaren werd deze haven sleeds meer uitgebreid, oa. door een ge heel nieuw gedeelte aan de overzyae van de Leede. waar een groot aantal schui tenhuizen en overdekte ligplaatsen ver- Als startterrein diende in de eerste jaren, een stuk gehuurd land aan de Spriet.aak en bij vele feestelijkheden was de Een zaamheid dikwyis het middelpunt. In 1917 en 1918 werd een oude boerdery aan ce Zijl tot Kaagsociëteit verbouwd. De oude sociëteit was maar klein en het was er erg primitief. Maar het was er gezellig en aan die oude sociëteit hebben zeker velen met wieemoed teruggedacht, toen enkele jaren geleden het nieuwe gebouw verrees. Op het startterrein, dat m 1917 ook van de Sprietlaak naar de Zyi was overgeplaatst, werd .steeds meer verbe terd. Een betonnen starttoren verving al gauw het wankele starttorentje, dat veel te lijden had van weer n wind en vooral in het begin werd het aagweer berucht. De groote feesttent kwam er, electnsche verlichting; de drinkwatervoorziening werd verbeterd, de startinstallatie zoo vol komen mogelyk gemaakt. Maar dit waren allemaal verbeteringen als gevolg ven de Kaagweek, het groote zeilfeest, waardoor De Kaag vooral in en buiten ons land be kend is geworden. De Kaagweek, die in c!e latere jaren wordt voorafgegaan door de Voor-Kaag en wordt gevolgd in het late seizoen door de Na-Kaag. In 1913 sloot De Kaag zich aan by de Kon. Verb. Ned. V/atersPortvereeniglngen en in dat jaar werd de eerste Kaagweek gehouden, waar aan direct al door een groot aantal sche pen werd deelgenomen. Zoo vinden wy in liet eerste Kaagweek-programma al !7 regenbogen vermeld en 27 jollen. De grootste belangstelling bestond echter toen voor de handicapklassen. In de D- kiasse waren niet minder dan 14 schepen ingeschreven. De Kaagweek groeide ge staag, geiyk ook De Kaag groeide. In 1922 'tartten er acht vijf-en-veertigers, ft o. de Belg Fridt met de Jazz Band. In 1D23 kwamen de eerste zesmeters op de Ke- gerplassen. Het hoogtepunt in deze klasse werd bereikt in 1926 toen er twaalf zes meters waren, w.o. drie Belgen: de Ciss met Becker, de Antigon met Carlier en do Navaho II met Bloem. De klassen der grootere schepen zijn daarna tydens de Kaagweek, gelyk overal in ons land, te- ruggeloopen, maar de Kaagweek is blijven groeien en zoo vermeldt het programma voor de Kaagweek 1935 meer dan 220 schepen, de groepswedstrijden en de on derlinge wedstryden nog buiten beschou wing gelaten. Maar ook buiten de organisatie van het wedstrijdwezen heeft De Kaag vcei ge daan. Bijvoorbeeld voor het behoud van natuurschoon op de Kagerplassen. Een einde werd gemaakt aan het storten vin vuil De Plassenverordening van Zuid- Holland, ter bescherming van wateren r.n hun oevers kwam mede op aandringen van ir. Van Hoolwerff c.s. tot stand. De rat tenbestrijding werd op initiatief van De Kaag ter hand genomen. Zoo zouden wy kunnen voortgaan. Laten wy nog slechts wyzen op de cursussen, die 's winters wor den georganiseerd, waardoor velen jonge ren en ook ouderen de liefde voor de zeil- sport en voor het Hollandsche water is bij gebracht. De Kaag mag thans feestvieren, met voldoening terugziende op vyf-en-twintig welbestede jaren van haar bestaan. Maar dit feest van De Kaag is ook het feest van ir. Van Hoolwerff, die al die jaren de ver eeniging heeft geleid en die er de ziel van was en is. al zal hy zich bescheiden op den achtergrond willen houden De Kaag en vooral )r. Van Hoolwerff onze gèluk- wenschen. VOETBAL. L.F.C.—FEYENOORD-COMBINATIE Zaterdagavond 7 uur speelt L.F.C. tegen een zeer sterke Feyenoord-Combinatle met 6 spelers uit het eerste elftal, op haar terrein aan den Haagweg. De elftallen zien er als volgt uit (van rechts naar links): Feyenoord Doel Huisman; achter: Buitelaar en Bul; midden: v. Baaren, Kuppen en v. Ooyen; voor: Burg, Sinke, Vrauwdeunt, Waardenburg en Koolhorst. L.F.C., dat haar oude achterhoede weer heeft opgesteld, is als volgt: Voor: J. Sira, A v. Leeuwen, Nagtegel- ler. Herreur en Siebert; midden: H. Neu teboom. J. Seller en Arnoldus; achter: P. v. d Plas en Koning: doel: H. Duffels. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN M.D.S. De tweede nederlaagwedstrijd van bovengenoemde vereeniging werd gisteren gespeeld tegen C en H. I en had tot uitslag een 143 overwinning voor M.D.S. ■o D. H. CR. F. C. OP HET N.B.L.O.-TERREIN. Zaterdag zal op het N.B.LjO.-terrein een wedstryd gespeeld worden op uitnoodigi- ging van D.V.S. (alhier), tusschen D.H.C. 1 Delft) en R.F.C. I (Rotterdam). Beide vereenigingen hebben toegezegd volledig uit te komen. Zoowel J. v. Nellen by DH.C. (oud-intern als D. Drok by R.F.C. (internationaal), zullen van de party zyn. *7*

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9