LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Juli 193S KERK- EN SCHOOLNIEUWS. CORRESPONDENTIE. UIT DE RIJNSTREEK. APENDA. FAILLISSEMENTEN. PREDIKBEURT ALPHEN AAN DEN RIJN. Ohr. Geref Kerk (v. Reedestr): VrlJ- dagnam. halfacht, ds. Rickel, van Delft. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nieuw-Amsterdam T. G. A. v. Dijk te Wolfaartsdljk. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Winterswijk F. C. Zwaai Jr., te Borger. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Barendrecht M. Baan, cand. te Maassluis en J. v. Doorn te Ede. Beroepen: Te Eindhoven, A. Gruppen te Zwaagwestelnde Te Noordeloos en te Ouderkerk a. d. Amstel, M. Baan, cand. te Maassluis. VRIJ-EVANG. GEMEENTEN. Beroepen: Te Groningen, J. Verboom, te Franeker. BEGRAFENIS VAN PROF. PRINSEN. Gistermiddag is op de begraafplaats .Rustoord" ;e Nijmegen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. dr. J. Prinsen JLzn.. hoogleeraar in de Neder- iandsche letterkunde aan de Gemeente lijke Universiteit te Amsterdam. De begrafenis had een zeer eenvoudig karakter. Naast familieleden van den overledene waren aan het graf aanwesig. prof. dr. H. A. van Bakel. plaatsvervangend rector- magnificus en prof. A. A. Verdenius. na mens de faculteit der Letteren en Wijs begeerte prof. dr. B. E. J. Kuiper en prof. C. F. A. van Dam. voorzitter van de Neder- landsche Tooneel-Unle. waarvan wijlen prof. Prinsen van de oprichting af be stuurslid is geweest. Prof. van Dam ver tegenwoordigde eveneens de N.V. Am- sterdamsche Tooneelvereeniging. Aanwezig waren verder vertegenwoordi gers van de Amsterdamsche Studenten vereenigingen. de heeren H. Bonger en R. Manschot namens hét A.S.C.. de heer F. Huygens namens de Amsterdamsche stu- dentenvereenlging ..Helios" de heeren F. A. G. Keesing en M. A. Engels namens de U.S.A., me). J. H. J. Kroes, namens de A.V.S.V. Verder zagen we den heer Frank Luns, conservator-secretaris van het Tooneel- museum en nog verscheidene vrienden en kennissen van den overledene. Op verzoek van den overledene werd aan de groeve niet gesproken. Eén der aan wezigen dankte namens de familie. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. In het gebouw van de Synode te 's-Gravenhage is gisteren aangevangen de Jaarlijksche vergadering van de Alge- meene Synode der Ned. Herv. Kerk. Aan gezien de hoogbejaarde president, dr. G. J. Weyland te Veere, ongesteld is wordt de zitting gepresideerd door ds. P. Bokma van Schiedam, als president van Jaren. De ongestelde president zal worden ver vangen door dr. W. H. Weeda, Ned. Herv. predikant te Oosterland (Z.) Ds. Bokma opende gistermorgen de eerste zitting met gebed en het lezen van Matth. 14:23 tot het einde. In zijn openingswoord memoreerde spr. de ongesteldheid van den president, die zoovele jaren de Synodale vergadering op onberispelijke wijze heeft geleid en die spr. in zijn ziekte Gods vertroostingen toebad. Spr. richtte een woord van welkom tot de leden en tot de belde hoogleeraren die ditmaal als praeadvlseur de Synode die nen zullen, n.l. prof. dr. Th. L. Haitjema te Groningen en prof. dr. G. Sevenster te Lelden (resp. orthodox en modern) om vervolgens de door den dood weggenomen leden der Synode, wijlen de heeren ds. K. den Hollander te Amersfoort en ouderling D. Jacobs te Meppel, met een enkel woord te herdenken. Waar stormen over de wereld gaan en de mensch geen uitkomst meer ziet, mogen wij aldus spr. gelooven dat God Zijn Raad volvoert naar zijn welbehagen en het dus den apostel nazeggen: wij hebben dan altijd goeden moed! Natuurlijk gaan de wereldstormen niet aan de kerk voorbij en ook nu zien wij dat het oordeel vaak begint van het huls Gods. God wil ons in alles leeren de dingen van het leven te stellen in Zijn hand. De Synode wil dan ook haar arbeid aanvangen in diepe afhankelijkheid van Hem. Hierna werd de vergadering geconsti tueerd. De Synode is als volgt samenge steld: dr. P. Smit, predikant te Heumen (Geld.), D. G. Cappellen van Walsum, ouderling te Velp; ds. P. Bokma predikant te Schiedam; A. Sneep, ouderling te Nu- mansdorp; ds. D. Mulder, predikant te Westwoud: A. A. Elzlnga, ouderling te Amsterdam; dr. W. H. Weeda, predikant te Oosterland; Chr. Hondius, ouderling te Middelburg; ds. C. J. H. Verweys, predi kant te Breukelen; ds. D. A. v. Krevelen, predikant te Deinum; ds. S. Winkel, idem te Heeren veen—Terband: ds.'L. S. v. Zwet idem te Almelo; ds. F. Tammens, idem te Oostwold (Gron.i; ds. R. Cremer, idem te Veendam: ds. J. W. H. Addink, idem te Heeze; ds. J. Boonstra, idem te Gieten; A. J Scherpbler, ouderling te Hoogeveen; ds. E. J. H. Brandligt, Waalsch predikant te Groningen; mr. H. J. M. Tijssens, oud ouderling te 's-Gravenhage en den secr. ds. D. den Breems te Den Haag. Tot president koos de Synode dr. P. Smit te Heumen; tot vice-president, ds P. Bokma, idem te Schiedam en tot diens secundus, ds. J. Boonstra, idem te Gieten. Dr. Smit nam als president zitting en ving aan met aller medewerking in te roepen, nu zulk een gewichtige functie in zijn handen gelegd werd. Op zijn voorstel benoemde de Synode dr. Weyland voor het jaar '35 tot eere-president. De agenda werd hierna vastgesteld. Be sloten werd voorstellen van niet- leden der Synode die na Woensdag inko men niet meer in behandeling te nemen. De voorzitter verzocht de leden hun e.v. essentleele voorstellen mede te willen brengen in de zitting van vandaag (Don derdag). De Synode ving aan met de be handeling van de Synodale Fondsen en dechargeerde den quaestor-generaal, mr. S. J. Hogerzell van zijn beheer, onder ult- noodiging zich met de administratie te willen blijven belasten. Hierna werd de vergadering verdaagd. o- ZENDINGSDAG CHR. GEREF. KERK. Op „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest. Op het fraaie landgoed „Oud-Poel geest" te Oegstgeest had de classis 's-Gra- venhage der Chr. Geref. Kerk gisteren een zendingsdag belegd, die door zeer velen uit wijden omtrek werd bijgewoond. Ook enkele predikanten bevonden zich onder de toehoorders. Ds. L. H. v. d Meyden van 's-Graven hage heette bij den aanvang allen har telijk welkom om voorts de eigenaresse van het landgoed te bedanken voor haar bereidwilligheid het terrein dien dag ter beschikking te stellen. Dank bracht spr. ook aan diverse andere personen en ver eenigingen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen dag. Hiema sprak ds. Van der Meiden over: ..Onder alle heidenen Uw heil". In het begin van zijn toespraak wees spr. er op, dat op aarde een weg loopt, die door Gods heil wordt geleld en die een heilweg kan worden genoemd. Hooren wij echter de getallen noemen van de heide nen, dan mogen wij ons wel eens reall- seeren de plicht die op ons als Christenen rust om de heidenen dien heilsweg te leeren kennen. Zien wij het woord heil in verband met het woord heelen, dan be grijpen wij ook. dat iets geheeld moet worden De zondebreuk moet geheeld wor den. Bij de heidenen, bij ons en bij onze kinderen. Ds. Van der Meyden eindigde met den wensch uit te spreken, dat deze samen komst het hare er toe moge bijdragen om de heidenen bekend te maken met den weg des evangelies. Ook mogen wij. aldus spr., meer en meer bekend worden met den heilweg, dien tot Christus leidt. Ds C. Smits, als tweede spreker het woord voerend, behandelde naar aanlei ding van Zach. 2 15, het onderwerp: „Jeruzalem dorpsgewijze bewoond". Na allereerst de nood der tijden te heb ben geschetst, stond spr. een kort oogen- blik stil bij den naam Zacharia, welke beteekent „De Heere gedenkt", om dan te wijzen op den arbeid en de profetieën van dezen profeet, die ook heden ten dage voor ons het bewijs leveren, dat God Zijn kerk nog gedenkt, ook al leeft die kerk onder de oordeelen. In alle profetieën zien wij de gedachte: „Ik zal terugkeeren in Jeruzalem" ten grondslag liggen. Uitvoerig stond spr vervolgens bij het voorgelezen Schriftgedeelte stil om ten slotte er op te wijzen, dat God rondom Je ruzalem is als een vurige muur. Mocht de vijand ooit komen om Jeruzalem te be zetten, dan zien wij haar veiligheid ge waarborgd in den Drleëenigen God. Ern stig, aldus spr., dienen wij er rekening mede te houden en hiervoor te pleiten op het bloed van Christus, hetgeen ook onze zonden kan reinigen, dat het mogelijk kan zijn, dat de heidenen Jeruzalem willen binnengaan en dat wij als onbekeerden zullen worden buitengesloten. Ds. H. Velema sprak vervolgens over „De geopende deur". Nadat spr, allereerst de Kerk des Heeren geteekend had als een Zendingskerk, wees hij op de geopende deur, die door Christus is ontsloten en die door niemand anders dan door God kan gesloten worden. Gaarne zouden vele bestrijders van Gods Woord deze deur sluiten en ook de zen delingen buiten sluiten. Maar gelukkig is hun dit niet mogelijk. Met veel nadruk wees spr erop, dat wij moeten strijden, niet in eigen kracht, om deze deur binnen te gaan. In alle eenvou digheid zullen wij den naam van Jezus Christus belijden Een belijden, dat be ginnende in onze onmiddellijke nabijheid, zich zal uitstrekken tot in het verre hei- denland. Wij hebben ten deze een groote taak, die wij zullen bezien in het licht van Gods Woord. Dan zal ons werk vruchten dragen en ons prikkelen tot heilige activi teit. Hierna werden Ps. 86 4 en 5 gezongen, waarné gepauzeerd werd. Na de pauze vertelde het Tweede Ka merlid M. C. van der Zaal het een en ander over zijn bezoek aan het Zendings- veld der Chr. Geref. Kerk Indrukwek kend was hetgeen spr. vertelde over zijn ervaringen met de toradja's. Met een be- geerig hart wordt het evangelie door deze menschen aanvaard en met groote liefde de zendeling tegemoet getreden. Ds. W. Bijleveld sprekende over „In de tenten van Sam", bepaalde allereerst zijn gehoor bij de drie zonen van Noach, Sem, Cham en Jafeth, om in verband hiermede er op te wijzen, dat Sem de geestelijke en Jafeth de natuurlijke zegen verkregen heeft, terwijl Cham's geslacht vervloekt zou wezen. Na hierover uitvoerig gesproken te heb ben, drong spr. aan zoowel de buiten, als binnenlandsche zending met ons gebed en onze gaven te steunen. Ds. J. A. Riekel als laatste spreker het woord voerend, sprak over „De vrucht van een handvol koren". In een ernstige rede heeft spr. gewezen op den rijkdom van het evangelie, waar van de vruchten duizendvoudig zullen zijn. Nadat ds. Riekel ln dankgebed was voor gegaan, heeft ds. Van der Meyden nog een kort dankwoord gesproken om ten slotte op te wekken na afloop een bezoek te brengen aan de handwerktent, die eveneens ten bate der zending, op het terrein was opgesteld. Dat deze opwekking niet tevergeefs was. moge blijken uit het feit, dat in korten tijd de geheele voorraad was uitverkocht. Een woord van waardeering voor de af- deeling Leiden, die op het terrein alles had geregeld, is hier zeker op zijn plaats. B O te H De Leidsche Hout is wel degelijk voor alle wandelaars toeganke lijk. mits men zich niet schuldig maakt aan vernieling of strooperij. ALPHEN. NOTA VAN B. EN W. Inzake de met voorschot gebouwde woningen. Indertijd werd de beslissing op het voor stel tot intrekking van het raadsbesluit Inzake het verleenen van extra-bijdragen aan woningbouwverenigingen en dat van rentelooze voorschotten aan die vereeni gingen verdaagd. Aan deze beslissing lag ten grondslag de gedachte, dat de toen door de Regeering aangekondigde wijzi ging van de Woningwet wellicht ook voor dit voorstel van beteekenls zou zijn. Thans ls het mogelijk geworden een overzicht te geven van den toestand, welke door de verschillende maatregelen der Regeering ls ontstaan en welke gevol gen daaruit voor gemeente en wonlng- bouwvereeniglngen voortvloeien. Voor een goed inzicht Ls het echter allereerst noodzakelijk te weten, welke resultaten van de exploitatie der wonin gen door de onderschelden bouwvereni gingen in de laatste jaren zijn geweest. Daarvoor hebben B. en W. genomen de Jaren 1928/1933 Deze resultaten zijn niet gunstig geweest. Naar den toestand op 1 Januari 1934 was er een totaal verlies van f. 56.297.46, zooals uit onderstaand over zicht blijkt. Van 1928 tot en met 1933: Woningbouwverg. Volksbelang f. 2226.59; id. Eensgezindheid f 24.212.99; ld. Nuts- stlchting f 25.415.98; id. Alphensch Belang f. 4441.99, terwijl de kosten van het on derhoud der woningen, mede in verband en tengevolge van het leegstaan van vele woningen belangrijk zijn geweest en hoo- ger dan door de Regeering was toege staan. Hetgeen moge blijken uit de vol gende cijfers: Van 1930 t/m 1933: toege staan voor de Woningbouwverg. Volks belang f.9920, uitgegeven f. 15280.31. Id. Alphensch Belang toegestaan f. 1820, uit gegeven f. 2214.45; ld. Eensgezindheid toe gestaan f.4990, uitgegeven f 7123.97; ld. Nutsstichting toegestaan f. 6630, uitgege ven f. 11.063.99. Ook staat vast, dat de wo ningbouwverenigingen geheel zullen moe ten dragen de huurverlagingen van 1933 ad. rond f. 3600. B. en W. hebben nagegaan op welke wijze in dit tekort zal kunnen worden voorzien en meenen dat daarvoor een beroep op het waarborgfonds moet worden gedaan. De grootte daarvan ls echter op dit oogenbllk niet toereikend om uit de jaarlijksche rente het deficit van f. 3600 te bestrijden. Daarvoor is noodlg, dat het fonds nog zóóveel wordt versterkt, dat deze rente verzekerd is te achten. Hoewel B. en W. er naar willen streven, ook ln verband met mogelijke renteverla ging en met de voor de gemeente uit de verhooging van bestaande of toekenning van nieuwe bijdragen voor voortvloeiende jaarlijksche lasten het fonds op te voeren tot f. 100.000, zal zulks niet in eens bereik baar zijn en zou voor het oogenbllk kun nen worden volstaan met een opvoering tot f. 95.000. Indien de Raad met B. en W. van oordeel is, dat het fonds een verster king als bovenomschreven behoort te ontvangen, zullen wij t.z.t. zien op welke wijze aan het fonds de gedachte middelen kunnen worden toegevoegd. Het vorenstaande bewijst, dat de ge meente meer en meer wordt geïnteres seerd bij de Exploitatie-uitkomsten van de woningbouwvereenigingen. Zoo ook door het feit dat de gemeente zooals hier het geval is een aandeel moet dragen in de nieuwe bijdragen, welke noodlg zijn om met de renteverlaging de huurverla gingen. die ten laste van het verlagings fonds komen, te bestrijden. Dit alles maakt het h. 1. gewenscht, dat de ge meente meer dan nu, zich invloed op den gang van zaken bij de woningbouwver eenigingen verzekert. Het is het voorne men van B. en W de bepalingen welke daartoe kunnen strekken, t.z.t. te verbin den aan het (e.v. gewijziga) voorstel tot toekenning van rentelooze voorschotten. Dit voorstel, waarvan zij reeds in den aan hef gewaagden, kan nu niet opnieuw in behandeling worden genomen omdat zij niet kunnen zien of en in hoeverre door dé gewijzigde omstandigheden en voorschrif ten, verandering noodlg is Raadstukken. Verlaging personeele belasting voor bil jarts B. en W. zijn bereid om de belas ting voor biljarts, die gehouden worden in koffiehuizen en andere voor het publiek toegankelijke inrichtingen en die voor ieder biljart in hoofdsom f. 20 bedraagt, te verminderen tot een bedrag van f. 15. Deze verlaging kost aan de gemeente een derving van inkomsten van rond f. 110 in hoofdsom en f. 203,50 in opcenten, totaal f. 313,50. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Verkoop van grond De commissie van bijstand voor het grondbedrijf is me» onderstaande koopers tot overeenstem ming gekomen omtrent de voorwaarden tot verkoop van eenlge perceelen bouw grond, t.w. aan den architect W. Brouwer alhier q.q. 1280 vlerk, meter ad f. 6 per vierk. meter, gelegen ln „Nabij" waarop 12 woningen zullen worden gebouwd; id. aan den bouwkundige B. Snel, 430 vlerk, meter aan den Buitenweg ad f. 6 en van 64'/: vierk. meter in erfpacht ad 30 ct. per vierk meter per Jaar voor den bouw van twee heeenhuizen en aan S. D. v. Hems- bergen alhier 810 vierk. meter ad f. 6 in „Nabij" waarop zes woningen zullen wor den gebouwd. Tegen dezen voorgestelden verkoop hebben B. en W. geen bezwaar. Zij stellen den raad voor tot verkoop te besluiten. Vergoeding bijz. onderwijs B. en W. stellen den raad voor de volgende vergoe dingen toe te kennen: bijz. school voor gew. l.o. aan de Julianastraat f. 1415,26 en f. 100,44; idem Jan van Nleuwenhuyzen- straat f. 1511,21 en f. 100.44; idem Toren straat f 515,73 en f. 100,44; idem Hooft- straat f. 2315,90 en f. 100,44; idem Raad huisstraat Martha-Stichting f. 2487,50 en f. 100,44; idem Stevinstraat f. 2124,54 en f. 100,44; idem Zuideinde te Aarianderveen f. 637,64 en f. 100,44; idem Noordelnde Aarianderveen f. 1575 en f. 100,44; idem Paradijslaan 9 f. 3615,62 en f. 33,48; Idem Paradijslaan 10 f. 1675; idem voor u.l.o. Paradijslaan f. 1479,47 en f. 98; idem u.l.o. aan de Stevinstraat f. 189,49 en f. 486,59. Voor het Mulo-examen gehouden te Utrecht slaagden A. den Hertog, Gre Velt- man, J. den Hertog en Annle Bodegraven. BOSKOOP. Veelbelovende jeugd. De politie te dezer plaatse heeft een vijftal jongens, tusschen den leeftijd van 13 en 16 Jaar aangehouden. Bedoelde Jon gens worden er van verdacht zich gedu rende den laatsten tijd te hebben schul dig gemaakt aan vele kleine diefstallen o.a. van geld uit kleedkamers, voorts aan het lichten van pallngfulken en strooperij van veldvruchten. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Maandag 22 Juli a s. des namiddags 7 uur ten ge meentehuize. De volgende onderwerpen zullen behandeld worden: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Onderzoek van en beslissing op geloofsbrieven nieuw in komende leden van den raad; 3. Vaststel ling der notulen der vergadering van 3 Juni 1935; 4 Ingekomen stukken; 5. Mededeellngen; 6. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van de verordening, regelende de elschen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters in dienst der gemeente Boskoop; 7. Voorstel tot wijzi ging der bouwverordening der gemeente Boskoop; 8. Voorstel tot vaststelling van een voorgevelrooilljn voor de Zuidkade en een gedeelte van den Koninginneweg; 9. Voorstel tot vaststelling van eenlge pen sioensgrondslagen; 10. Voorstel tot her nieuwde vaststelling van de verordening op de heffing van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank ln het klein; 11. Voorstel tot verlenging van de verhuring van een gedeelte van het gemeentehuis aan het rijk voor huisvesting van het kantoor der directe belastingen; 12. Aanbieding van de rekening van het electrlcltelts-, gas- en waterbedrijf over 1934; 13. Voorstel tot het kosteloos aan de provincie ln eigendom, beheer en onder houd overdragen van de brug over de Gouwe ca.; 14. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van de door de woningbouw vereenigingen en -stichting aan de ge meente verschuldigde annuïteiten: 15. Rondvraag. De reisvereeniging „Met en voor Elkander" heeft wederom haar jaarlijks zomerrelsje gemaakt. Met een tweetal bus sen Werd de reis aanvaard naar Arnhem en Nijmegen, alwaar volop is genoten. Ook de Pluimveevereenlging „Nut en Sport" maakte haar Jaarlijksche excursie thans naar Arnhem en omgeving. Beide vereenigingen kunnen met voldoening, waartoe het weder bijzonder bijdroeg, op deze goed geslaagde reisjes terug zien. Voor het toelatingsexamen H.B.S. t« Gouda slaagden Anneke Koster en Emil Struve. Voor Zondag 21 Juli zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telef. 40. o HAZERSWOUDE. Bij de schietwedstrijden welke gehou den zijn van den Kring Rijnland van Bur gerwachten, behaalde de Hazerswoudsche Burgerwacht in de klasse A, B en C ver scheidene mooie prijzen. De wisselbeker, geschonken door oud-burgemeester Van der Meulen, werd dit jaar gewonnen door den heer W. J. Dekker. NIEUWVEEN. Vragen van den heer Wendelaar over beschuldigingen aan het adres van den burgemeester. De heer Wendelaar heeft aan den mi nister van Binnenlandsche Zaken de vol gende vragen gesteld: Is het waar. dat de burgemeester van Nleuwveen ruim drie jaar geleden ten be hoeve van zijn particuliere woning zich gratis, doch ten koste van de gemeenschap electricltelt wist te verschaffen door zijn Uchtleiding clandestien te verbinden aan de leiding van het raadhuis en dat deze burgemeester thans door het bestuur van de door een aantal samenwerkende ge meenten gedreven waterleidingmaatschap pij is ontslagen als secretaris van dat be stuur, omdat aan het licht kwam dat hij voor door hem naar ziln beweren gemaakte dienstreizen op door een automobielver huurder te goeder trouw verstrekte blanco rekening-formulieren groote bedragen ln rekening bracht en uitbetaald kreeg? Indien het antwoord op het ln de eerste vraag gestelde ontkennend mocht lulden, wat heeft de minister dan gedaan om het voortwoekeren van dezen, voor het gezag schadelijken laster, te beletten? Indien het gestelde in de eerste vraag bevestigend mocht worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen. welke maatregelen hij genomen heeft tegen een zóó onwaardigen drager van het hoogste gezag ln een gemeente? o WADDINXVEEN. -T B. en W. adviseeren den gemeente raad aan de Chr. H.B.S. te Alphen op billijkheidsoverwegingen een subsidie toe te kennen van f. 97.25 voor een 7-tal leer lingen uit deze gemeente, dat in 1934 die inrichting bezocht. De speldjesverkoop voor de autoreis voor de ouden van dagen bracht op een bedrag van f. 169.30. Bovendien werden de noodige auto's door particulieren gratis beschikbaar gesteld. Het comité ls hiervoor zeer dankbaar. ZWAMMERDAM. Oorkonde-aanbieding. Door de leden van de R.K. Vrouwelijke Jeugdbeweging „De Graal" ls aan den pastoor als erkenning van het R.K. ker kelijk gezag een oorkonde aangeboden, welke aanbieding met eenige plechtig heden is gepaard gegaan. Alle leden van de Graalwacht, alsmede alle Kruiskinde- ren, waren daartoe ln de pastorie-tuin te samen gekomen. Nadat de geüniformeerde leden ln een spreekkoor waren opgetreden, werd het woord gevoerd door de hoofdleid ster mej. C. Verver, alhier. Deze gaf in enkele korte woorden het doel van deze bijeenkomst aan, n.l. een openlijk getui- HEDEN: 1 Den Burcht: Vergadering van schilders- patroons. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergadering aandeelhouders N.V. Electricltelt- en Gas Mij., v.h. De Vries en Stevens, 8'/4 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrildag van 1012'/, en 2—5 uur. Kosteloos. Tijdens de vacantle lederen werkdag van 9—12 en van l'/s—5 uur. Toegang 25 ct„ Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude BingeL Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 103 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg 67—69 en Breestraat 18. Op werkda gen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.29 overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist., 7. d. Wcrff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.305, Zaterdags 8.3012. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en Vit—8 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/«4 uur Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 'i Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.301.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Hortus: Aquarium-tentoonstelling 10— 1, l'/i6 en 79 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inentln; tegen dlpbteiie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor AIco- bollstea 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Kruier No. 17". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur 4 uui 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „George White's Scandals". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „Het raadsel van den Indlschen express". Znndagnam uur en 8 uur Lido-Theater, Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m. „De Spionne van Stamboel". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/> uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenlonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, telef 523 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8. Oegstgeest. telef. 274. Opgeheven wegens gebrek aan actief: A. de Blaey, Abbenes gem. Haarlem mermeer. genis van de Graalleden van trouw en onderdanigheid aan het door God gestelde gezag. Daarna werd door mej. Th. Aengenent de oorkonde voorgelezen en aan den pas toor overhandigd. Pastoor Luhn sprak hierna de meisjes op hartelijke wijze toe. Als pastoor der parochie en daardoor drager van het R.K. kerkelijk gezag wilde hij gaarne deze oor konde aanvaarden. Nadat ten slotte nog gezamenlijk het pionierslied gezongen was werd de plech tigheid met „Excelsior" geëindigd. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen ook aan den burgemeester dezer gemeente, zoodra deze van zijn buiten- landsche reis zal zijn teruggekeerd, een oorkonde aan te bieden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6