AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 12 Juli 19' 'n Migraine op komst? UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. door die daarna worden overgevend voor export en voor de helft van de minimum prijs weggaan n.l. f. 2.50 per 100 KG. Voor binnenland was de prijs tot heden f. 5 per 100 KG. voor de groote aardappelen. Drie lingen mogen niet voor export worden verkocht Ook hiervan draalen enkele partijtjes door op f. 0.62'/. per kist. Bij de binnenlandsche prijzen komt dan nog de gebruikelijke f. 0.80 per 100 KG. heffing waarvan een potje gevormd wordt om het te kort op de doorgedraaide en daarna voor export verkochte aardappelen, te dekken. De tuinders krijgen direct de mi nimumprijs op heden f. 5 per 100 KG. voor de groote, uitbetaald, ook zelfs al zouden de aardappelen naar de belt gaan. Groen ten draalden zoo goed als niet door. Sla was zelfs de geheele week goed ge vraagd en bracht varleerend van f. 0 60 tot f. 1.90 per 100 op naar gelang van kwaliteit. Peen ging redelijk weg voor prijzen van f. 3.50 tot f. 5.30 in de beste kwaliteit. Ook tulnboonen konden steeds koopers vinden en wel voor f. 2.50 tot f. 3 60*per 100 KG. Bloemkool was thans zeer schaars. Het kwantum ls thans klein en brengt in de eerste soort van f. 7.10 tot f. 8.60 per 100 op. Niettegenstaande het verbod om Eigenheimers of andere late aardappelen te rooien, rooide de tuinder P. O. toch 850 K.G. op zijn land aan den Wassenaar- sche weg. Aangezien de controle hierop echter zeer scherp ls, was de Opsporingsdiénst van de Groenten- en Fruitcentrale ei spoedig achter en nam deze partij aard appelen, die reeds was verkocht, bij den sroenten-aardappelenhandelaar Jac D. te Katwijk aan Zee, in beslag. Tegen O. werd proces-verbaal opgemaakt. De Harmonie „Valkenburg" zal mor genavond een concert geven in de tent aan de Nieuwe Commandeurslaan. Uitgevoerd zullen worden de nummers: 1 „Uncle Sammy" Marche „americaine" Holzman; 2. Lustspiel Ouverture, de Keler Béla; 3. „Blumen der Lust", walzer van Jos. Gung'l; 4. Suite Printanière (ln 4 deeleni E. Wesley Pauze. 5. „Alte Kameraden", marsch van Teike; 6 Ouverture „Banditenstreiche"; Suppé; 7. „Künstlerleben" Walzer van Joh. Strauss; 8. Motleven uit „La Relnê de Saba", Gounod; 9. Marsch finale. LISSE. De leerling der Geref. U.L.O.-school aan de Schoolstraat, A. Groothedde, slaagde te Den Haag voor het Mulo-di ploma B. De bloempjesdag voor de ver. „Het Hoogeland" heeft opgebracht de som van f. 65.—. De klassen 3, 4 en 5 der Ned. Herv. School brachten een bezoek aan Artis te Amsterdam en de omgeving van Valken veen. Zeer voldaan arriveerde 'men 'sav. weer hier. BU de aanbesteding voor den bouw van een woning voor den heer G. War merdam aan den Grachtweg, was laagste Inschrijver: B. J. Meeuwissen Alhier voor f6500. Begrooting f. 7190. NOOKDWIJK. Naar wij vernemen is thans in afwij king van het in de raadsvergadering van 26 Juni besloten, dat voor het seizoen 1935 geen parkeergeld meer zal worden gehe ven op de verschillende parkeerterreinen ln de Zuidduinen. Door B. en W. ls aan de fa. Kronen burg te Culemborg opgedragen het leveren van een zeer moderne brandspuit (z.g. stroomlijntypei. In afwachting van de le vering van deze spuit is de gemeente in- tusschen niet van deugdelijk brandweer- materiaal verstoken, omdat genoemde firma tijdelijk ter beschikking heeft ge steld een alleszins voldoende hulpspuit. NOORD WIJKERHOUT. Te water geraakt en verdronken. Het 6-Jarig dochtertje van de familie Bakker was met haar zusje aan den waterkant van het Steendr-echtkanaal aan het spelen, toen zij ongelukkigerwijs te water geraakte en verdronk. Het lijkje had men hedenmorgen nog niet opge haald, daar de daartoe aangewende po gingen tevergeefs waren. Men vermoedt dat het lijkje door de schroef van een motorboot is meegesleurd. OEGSTGEEST. Een verweerschrift. De wonlngbouwvereeniging „Buiten- lust" heeft aan den'Raad een in druk ver schenen verweerschrift gezonden, waarin de te berde gebrachte bezwaren tegen haar derde bouwplan worden ontzenuwd. Met klem wordt er in dit stuk op mede werking aangedrongen ter verkrijging van een betere huisvesting voor ingezetenen in de laagste huurklasse. Ten nadeele van D. v. d. K. aan den Rljnsburgerweg is een drietal konijnen ontvreemd SASSENHEIM. Collectrices op stap. Evenals vorig jaar maakten ook nu ruim 25 collectrices van de, „wekelijksche crisis- busjes" een uitstapje per touringcar Het doel van den tocht was ditmaal Wageningen en omgeving. Er is veel na tuurschoon bewonderd Het is, onder ge lelde van de heeren Dekker en Vogelaar een schitterende dag geworden. De ijverige jongedames hadden hem dan ook wel verdiend, en het mooiste is. dat het de kas van het cri.sis-crmir -zen cent kost! In ons blad van gisteren stond abu sievelijk vermeld, dat „Crescendo" heden avond een concert geeft. Dit concert wordt evenwel morgen (Zaterdag)avond ge geven. RECLAME- 74 09 Als 's morgens da! onbehaaglijke gevoel weer roo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère mei l of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS VEUR-LEIDSCHENDAM. Tijdens het voetballen ln het Zuider park te Den Haag, kwam de heer K., on derwijzer aan de R.-K. Jongensschool te Veur, zoodanig te vallen, dat hij een been orak Hij is in het R.-K. Ziekenhuis te Den Haag opgenomen. Zaterdagnamiddag zal de R.-K. har monie „St. Cecilea" vanaf een boot een concert geven op den Vliet, gevolgd door ten in het Park Leeuwenberg. VOORSCHOTEN Jaarvergadering R.K. Ziekenhuisverpleging De ver. R.K. ziekenhuisverpleging heeft haar jaarvergadering gehouden in het R.K. vereenigingsgebouw, onder leiding van den voorzitter den heer G. Schrama. De vergadering werd met den Chr. groet en een woord van welkom geopend, waar na de notulen der vorige vergadering on veranderd werden vastgesteld. De secretaris las zijn jaarverslag, waar uit bleek, dat de vereeniglng 501 leden telt, n.l. 329 hoofden van gezinnen en 172 alleenstaande personen, In verschillende ziekenhuizen hebben de zieken der vereeniglng gezamenlijk in 19341935. 1201 verpleegdagen, op kosten der vereeniglng, doorgebracht. Dit is 183 verpleegdagen meer dan het voorafgaan de jaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten met het vorig batig saldo hadden bedragen f 5594.88'/» en de uitgaven f. 3572.42. zoodat het totale bezit der vereeniglng nog bedraagt f. 2022.46'/». In vergelijking met het vorige jaar is dit een achteruitgang van f. 140.53'/», waarvan de oorzaak was het groot aantal verpleegdagen. De voorzitter deelde mede dat de con trole-commissie de rekening van den pen ningmeester had nagezien en in goede orde bevonden, waarna aan secretaris en penningmeester een woord van dank werd gebracht voor de vele werkzaamheden verricht in het belang der vereeniglng. De contributie werd vastgesteld op f. 0.15 per week voor gezinshoofden en f. 0.10 per week voor alleenstaande personen en het ultkeeringsbedrag bepaald op f. 2.50 per dag. Tot leden van de controle-commissie, voor het nazien der rekening van den penningmeester werden bij accl. benoemd de heeren L. C. de Jong, J. A. Mens en L. J. van Leeuwen. De door de vereeniglng te betalen ver pleegdagen werden bepaald op 84 dagen voor hoofden van gezinnen en 42 dagen voor alleenstaande personen Het aftr. bestuurslid de heer F. Oor schot, werd herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron had ln hotel Deurloo de openbare verkoo ping plaats van twee woonhuizen met voor- en achtertuinen aan de Papelaan Nos. 202 ep 204, alhier, groot 2,34 Aren en 2,38 Aren. Perceel Papelaan 202 werd gekocht door den heer G. Oskam, alhier, voor f. 3450 en perceel 204 door mevr. J. W. S van Dljck- Reynders, Den Haag, voor f. 3210 WARMOND Leert zwemmen! In de Leede alhier is bij het manoeu vreeren een 12-voets jol omgeslagen, be mand met twee dames en een heer. Door bereidwillige handen moesten zij op het droge worden gebracht, aangezien zij niet zeilen en niet zwemmen konden. Een der dames heeft bij deze gelegenheid een beursje met geld in het water verloren. Ook enkele kleedingstukken waren ver dwenen. In deze gemeente zijn twee gevallen van roodvonk geconstateerd. Direct zijn de noodige maatregelen genomen om ver dere uitbreiding te voorkomen. Bij den heer G. W. Koppers alhier staat dit jaar voor de tweede maal een groote clyvea in bloei. Volgens deskundi gen ls dit een groote zeldzaamheid. WASSENAAR. Uit een boom gevallen. De 8-j. K. uit Rotterdam, die met zijn schoolklas ln Meyendell vertoefde kwam bij het spelen uit een boom vallen. Hij werd opgenomen met een groote hoofd wonde. alsmede een aan het onderbeen en inwendige kneuzingen. Nadat hij door dr Hubbeltng geholpen was, werd hij per ziekenauto naar de dichtst bljzljnde poli tiepost gebracht, vanwaar hij later door de G.G.D. van Rotterdam naar het zie kenhuis aan den Coolslr.ge! werd over gebracht. Mevr. A. alhier, die op de Laan v. Koot met haar hondje liep te wandelen had het ongeluk over het diertje te strui kelen. Bij den val bekwam ze een frac tuur van net heupgewricht. Nadat door dr. Hubbeling eerste hulp was verleend werd zij naar haar woning vervoerd. ZEVENHOVEN Geslaagde auto-tocht voor ouden van dagen. Begunstigd door prachtig weer trokken onze oudjes per auto in de richting van Soesterberg en omgeving. Des avonds kwam men weer hier aan in ALPHEN. Geslaagde „Boottocht Ouden van Dagen". In tegenstelling met een autotocht had de desbetreffende commissie dit jaar voor de Ouden van dagen een boottocht ge organiseerd die dank zij het bli uitstek mooi zomerweer tot groote voldoening van deelnemers en niet minder van commissie leden ln alle opzichten bijzonder ls ge slaagd Om pm. kwart voor 1 werd van hier vertrokken. Ter vergemakkelijking der oudjes had de commissie de zaken zoodanig geregeld, dat op verschillende plaatsen in onze gemeente werd aange legen waar de menschen aan boord konden komen. Dit verliep alleszins vlot en was een groote vergemakkelijking. De tocht ging langs de mooie afwisselende water en polderschappen via de Kager en Brase- mermeren met als einddoel Schiphol, waar men ongeveer te kwart, voor vijf aankwam. Hier werd niet afgestapt doch de deel nemers waren vrij individueel een bezoek aan het vliegveld te brengen waarvan door verschillende gebruik werd gemaakt. De meesten bleven echter rustig aan boord en namen de verschillende landin gen der vliegtuigen en het vertrek in oogenschouw Begrijpelijk waren de oudjes vol verwondering over zooveel groote vliegende vogels. Men gaf zijn bewondering te kennen, temeer daar velen nog nimmer een vliegtuig van zoo dichtbij hadden ge zien. Terug ging de reis langs de Kaag en de zijl en vandaar langs den Rijn. In de beste stemming arriveerde men omstreeks 10 uur weer in onze gemeente. Wij heb ben verschillende deelnemers gesproken, doch allen waren zeer opgetogen en vol lof over deze reis. De meesten bleken de voorkeur te geven aan een boottocht om dat dit toch in het algemeen rustiger is dan een autotocht Gedurende de reis zorgde een muziekgezelschap voor een aangename afwisseling. Ook een afdeellng van de E.H.B.O. maakte de reis mede: bijzonderheden kwamen niet voor. Er heerschte gedurende de geheele reis een zeer opgewekte stemming aan boord. Het geheel kan als bijzonder geslaagd worden aangemerkt en de commissie kan zeker met groote voldoening op haar organisatie terugzien! Er was overal lamgs den wal groote belangstelling. De oudjes werden hartelijk toegewuifd! Voor het toelatingsexamen le kl. Chr. H.B.S. alhier, zijn nog geslaagd: Abr, Griethuizen, Hazerswoude; G. Kerk hoven, Hazerswoude; Martha Lablans, Al phen; Gerrit Ottens, Alphen en Adri Smit te Bodegraven. Afgewezen 1 leerling. Naar wij vernemen is de e.v. raads vergadering onzer gemeente bepaald op Maandag 22 Juli a.s. Onder leiding Van ds. J. Schoneveld, hebben verschillende dames en heeren een bezoek gebracht aan het Chr. Sana torium voor t b.c. patiënten genaamd Zonnegloren". Een groote bus van de Moda vervoerde hetteeeeiBchap. „Zonne gloren" met de mooie omgeving van Soest- dljk heeft het gezelschap een goeden dag gegeven. Talrijke groepen kwamen juist dezen dag een bezoek aan Zonnegloren brengen en vrijwel hadden allen een gave medegebracht voor dit mooie werk. Ook Alphen overhandigde een som gelds. Door de leerlingen der openbare scholen werd met de boot een vacantie- reisje naar Katwijk a. Zee gemaakt. Dat de kinderen heerlijk hebben genoten en zich bovendien dank zij het mooie weer aan zee en strand hebben geamuseerd, laat zich begrijpen! Bruingebrand en in de beste stemming na een dag van zóóveel jolijt, keerde men in onze gemeente terug. BODEGRAVEN. Een gevaarlijke koe. Op de Noordzijde werd een boerenknecht H„ die een koe aan een touw meevoerde door het onrustige dier op de horens ge nomen en bewusteloos ter aarde geworpen. De man werd op een nabijgelegen boerderij binnengedragen. Na door een dokter ver bonden te zijn kon hij weer zijns weegs gaan. De reorganisatie der Chr. Scholen. Maandag a.s. zal de reorganisatie der Chr. Scholen een feit zijn. De laatste 3 dagen dezer week hebben de scholen vrijaf en heeft de verhuizing naar de ver schillende gebouwen plaats. Voor de nieuwe ULO-Kopschool. die naar een ander ge bouw gaat en de Lagere School die in liet gebouw der vroegere MULO wordt onder gebracht. is deze verhuizing ingrijpend. Een voet verbrijzeld. Bij den landbouwer K. ln Buitenkerk werd een knecht, die van een wagen sprong, waarvan het paard op hol was geslagen door den vallenden wagen op den voet geraakt, waardoor deze werd verbrij zeld. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd Gevonden: 1 rijwielbelastingmerk, 1 kinderportemonnaie met Inhoud, 1 kora len armband. vroolljke stemming, opgewacht door huis- genooten en kennissen. Zeer veel hebben de oudjes genoten. Een woord van dank aan allen, die medewerk ten om dezen dag te doen plaats vinden, is hier op zijn plaats. De kostelooze rijwielplaatjes zijn te bekomen op 12, 13, 19 en 20 Juli bij den kommies te Nieuwveen. ZOETERWOUDE. Door den assistent-dienstgeleider der directe belastingen zal ten behoeve van degenen die in deze gemeente in aanmer king komen voor een kosteloos rijwiel belastingmerk 1935/'36 zitting worden ge houden Lindenlaan 27 te Leiderdorp op 17 Juli van 7—9 uur nam., 20 Juli van 35 uur nam., 29 Juli van 79 uur nam., 7 Aug. van 6—9 uur nam. en 20 Augustus van 7—9 uur nam. De Chr. Gymnastlekver. D.O.D. maakte een goedgeslaagde boottocht naar Katwijk. Met een versierde motorboot trok men over de Meren naar het strand, waar men door de lange reis eerst te half- twaalf aankwam. Het weer was kostelijk; het verblijf ln- en bij het water een waar genot! Veel te vroeg naar den zin der jongelui moest men weer vertrekken. Opgewekt arriveerde men te halftien weer hier. De nieuwe voorzitter, de heer H. Damman, maakte de reis mee. De Dameskrans heeft per autobus een tocht gemaakt naar Ouwehands Die renpark te Rhenen. Op de heenreis werd gestopt te Zeist waar bij de oud-presi dente van de krans, mevr. D. Turkenburg werd koffie gedronken. Na het bezoek aan Rhenen werd de tocht voortgezet naar Soesterberg, waar men met belangstelling kennis nam van de verrichtingen der mili taire vliegers, tot men tenslotte weer in Zeist uitstapte voor het diner, 's Avonds werd de reis naar Bodegraven in beste stemming aanvaard. Aan de Da Costaschool ls benoemd als kweekelinge met acte, mej. Jac. Dam, te Zwammerdam, thans in gelijke betrek king werkzaam in Wou brugge Het meisjeskoor „Hosanna" maakte met haar directeur, de heer Krulmer een autotocht naar Nijmegen en Bere en Dal. De melsies maakten daarblt een korte wandeling ln Duitschland In de Betuwe werden kersen gegeten bli Ameroneen werd een sneeltuin bezocht en in Nij megen bezichtigde men de stad. Het was een zeldzaam geslaagde tocht! i Me). W Kramer alhier slaagde aan de Kweekschool te Utrecht voor de acte I Nuttige Handwerken en voor de acte Handenarbeid. Aan de H.BB. met 5 j. c. te Woerden, slaagde onze plaatsgenoote mej. D. v. Rijn voor hst einddiploma. BOSKOOP. Examens der Rijkstuinbouwschool. Het einddiploma met aanteekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen behaalden: T. G. C. Akkerman en A. J Kipp te Amersfoort; G. W. A. v. Steenwijk te Am sterdam; M. Guldemond (FJD.E.I; P. M. v. Heiningen (E.) en W. Mesman (F.D.E.te Boskoop; G. P Herwig (F.D.E. i te Bus- sum; R. Boom (F.E.) en J. v. Moorsel te Delft; L. R. Lanjouw (E.) te Deventer; E. Berends ten Kate te FrederiksoordH. A. Houtman te Gouda; F. K. Claringbould; W. Hellmund (F.D.E.)J. Meijlink; C. J. Sleterlng (FD.E.) te 's Gravenhage: R. Felth te Hilversum; J. v. Houtum (F.D.E.) te Laren (N.H.); G. J. "Hermanides te Noordwljk aan Zee; J Bausch (F.D.E.); B. Kuiper te Rotterdam; A. Enklaar te Utrecht; A J. v. d. Loos 'D.E.) en P. R. Schell te SchevemngenJ. T Filippo te Schiebroek; A. Houtman (D.E.) te Schie dam; A. W Spruyt te Waddlnxveen; C. Butner (F.E.i en J. Noordink te Zeist. Geslaagd 29 leerlingen; niet geslaagd 3 leerlingen. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: J. Maks en K. H. H. Scholten te Aaerdenhout; J. A. Lemkes te Alphen aan den Rijn; G. Bosgra te Ber- aum (F.); A. Hamburger; J. G. Hooftman en T. A. Venema te Boskoop; J. C. Ellcli. en M G. Schuyleman te Breda: J. van Voorst te Bussum; P A. v. d. Broek te De Bilt; J. F. M. v. Niel Schuuren te Din- teloord; H. Cramer te Doorn; F. Doorn te Driebergen; J. L, Vermey te Gouda; J. Jaski; J. G. Montfoort; F. F de Pagter en J. N Wolzak te 's Gravenhage; F. N. Toors te Haarlem; O. Broekema en L Paarde- kooper Overman te Heemstede; Th. H. H. Ch. Klumper te Hillegersberg; Tj. Hoek stra te Hilversum; A. v. d. Hoogt te Lei den; W. A. Eshuys; A. L. Ligtermoet, W. Rooseboom en J. G. F. Troost te Rotter dam; A. v. IJperen te Vlaardingen; H. v. Zoelen te Wassenaar; J. Wolthers te Zeist; W C. A. M de Ble te Zundert. Bevorderd 33 leerlingen; afgewezen 7 leerlingen. HAZERSWOUDE. Voor den kring van mélsjesvereetfc gingen op G. G. trad in het gymnastiek» lokaal der Chr. School alhier op ds. Wier- slnga van Leiden, met als onderwerp „De zin van het leven". Met stille aandacht werd spreker door de vele aanwezigen ge volgd, waarop verschillende vragen wer den gedaan, die door spr. werden beant woord. Aan het einde sprak ds. Heuze- veldt een slotwoord en ging daarop voor ln dankgebed. o KOUDEKERK. Onze plaatsgenoot O. J. F. H. Has- pers slaagde in Den Haag voor het diploma H.B.S. Tot vader en moeder in het „Tehuis voor Ouden van Dagen" alhier werden benoemd den heer A. Plug en echtge- noote te Noordwljk aan Zee. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornells, z. van A. Bon en J. W. Lunding. De Christelijke meisjesvereeniging „Martha" maakte Woensdag per touring car haar jaarlijksch uitstapje. Dit jaar was de reis naar het Gooi en het Zuider zeestrand te Valkeveen. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Tanls, van Medemblik. Vertrokken: C. H. J. Hilders, naar Ven raai H. J. A. Hilders, naar Venraai. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieternella Dooren, wed. J. A. Hulsken, 66 j, Voor de gemeenten Nieuwveen, Ze venhoven en Nieuwkoop Wijk D. No. 4 54 kan men kostelooze rijwielplaatjes aan vragen bij den kommies, den heer K. v. d. Veen te Nieuwveen, op 12, 13, 19 en 20 Juli. Wie op deze dagen geen aanvrage doet. wordt verwezen naar den ontvanger te Alphen a. d. Rijn. Afhalen van plaatjes op 29, 30 en 31 Juli, des namiddags te 8 uur (N. T.) NOORDEN. De 25-jarige G. L. alhier kreeg bij een voetbalmatch te Nieuwveen per onge luk een schop van de tegenpartij, waar door hij een beenbreuk opliep. WADDINXVEEN. Begunstigd door fraai weder hebben de leerlingen van de hoogste klassen der Chr. M.U.L.O.-school onder leiding van het onderwijzend personeel per autobus van de Gebr. Buitelaar een reisje ge maakt naar 't Muiderslot en omgeving. Dankbaar en hoogst voldaan voor het ge- notene, keerden de kinderen 's avonds huiswaarts. o WOUBRUGGE. Buragerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Hendrikus, z. v. H. J. Hoogenboom en C. J. van der Fits Antonius Hendricuse, z. v. A. H. Dhondt en A. Voorend. Overleden Willem Hoogenboom. wedn. van A. van Seggelen 82 j. Maria de Graaf, echtgenoote van D. Wasslnk 71 j. De veehoudersknecht v. d. H. kwam bij het lossen van hooi met zijn hoofd tusschen een ijzeren hooiknijper, waar door zijn wang openscheurde. Door dr. Loth werd de wonde gehecht, terwijl el ders hier ter plaatse H. S. van een voer hooi viel en met een zijner beenen in een hooivork terecht kwam, waarvan een punt door zijn kuit drong. Tengevolge hiervan moest hij den arbeid staken. 12. O, o, kom nu toch vlug eens kijken waar zou die Thijs nu wel op lijken? Wie had zooiets nu verwacht? Terwijl Thijs daar nu een hapje van den appel neemt, voelt hij zich plotseling heel vreemd. Hij wordt heel mager, heel erg klein wat zou er met dien appel zijn? Hij ls zoo mager als een mug de Jas hangt hem in wijde plooien om zijn rug. zijn broek is veel te groot, daar alle dikte plots'llng van hem vlood. Ook Thijs vindt 't heel erg kras hij had toch niet verwacht dat dit een tooverappel was! En wat moet hij nu doen; hij kan zich zoo aan niemand 'och vertoonen meer met goed latsoen. Hij voelt zich ook heel zwak en naar en stort van magerte haast in elkaar! Dit zijn zoo Thijs' gedachten; en nu moet je dan maar eerst op 't volgend plaatje wachten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7