76,te Jaargang VRIJDAG 12 JULI 1935 No. 23097 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN QFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle -andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te (betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Direetie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2 35 per week f.0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden -t- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.l Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 10 Juli 1935 gehouden uitloting zijn uitgeloot 50 obligatiën ad f. 1.000— van de 4". geidlecning van 1930. Deze obligatiën worden 1 October 1935 met de tot dien datum verloopen rente, algelost en houden met dien dag op rente te dragen. De lijst van de uitgelote nummers ligt ter inzage op de financieele afdeeling van de gemeente-secretarie. V. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 12 Juli 1935. 7453. DE LEIDSCHE BURGERWACHT VERGADERT. De heer Sillevis eere-lid. Toen de voorzitter, de heer mr. F. J. J. Trapman, gisteravond in den foyer van ,Dei Burcht" de jaarlijksche algemeene vergadering van de Leidsche Burgerwacht opende, was de zaal goed bezet. Na een woord van welkom tot de aanwezigen te hebben gericht, wekte hij de leden op tot deelname aan den Landdag in Den Haag op 10 September a.s., welke opwekking later nog door den secretaris, die er op wees dat op dezen Nationalen dag ook de Leidsche Burgerwacht verplicht is zoo sterk mogelijk uit te komen, versterkt werd. De heer M. van Mens las vervolgens de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzegging ongewijzigd werden goedge keurd. Aan het jaarverslag, eveneens door den heer v. Mens uitgebracht, ontleenen wil het navolgende: Het aantal leden bedraagt thans 485, hetgeen voor een stad als Leiden te weinig geacht moet worden. Aanvulling met jon gere krachten is momenteel zeer ge- wenscht. Het doel van de Burgerwacht is louter en alleen, de rust te bewaren en er voor te zorgen, dat geen kwade elementen met revolutionaire bedoelingen die rust komen verstoren. De Burgerwacht is en blijft een vredesinstituut, dat den vrede en de rust wil bewaren. Herdacht werden ook de groote slagen, die ons Koninklijk Huis en ook geheel Nederland in 1934 hebben getroffen. Zoowel bij de teraardebestelling van wijlen H. M. de Koningin-Moeder als bij die van Z. K. H. Prins Hendrik was de Leidsche Burgerwacht met een deputattle aanwezig, die zich met het vaandel langs den weg schaarde De Rijkssubsidie is gelijk gebleven en dat de Burgerwachten de Regeering niet onverschillig zijn bleek wel uit de waar- deerende woorden, die de minister van Binnenlandsche Zaken in de Tweede Ka mer aan het instituut Burgerwacht wijdde. De groote propagandafeestavond, ge houden ter viering van het 15-jarig be staan, slaagde uitstekend. Ook de onder linge schietwedstrijden hadden een goed verloop, terwijl het schermen en de gym nastiek, welke dit jaar eveneens werden beoefend, eenzelfden gang van zaken lieten zien. Met de aansporing om vooral leden en donateurs te werven, alsmede met een woord van dank aan allen, die medewerk ten de belangen van de Burgerwacht te behartigen, eindigt het verslag Nadat de heer F. v. d. Mark enkele woorden van dank had gesproken tot den commandant, den heer v. Mens. voor diens goede leiding, bracht hij als lid van d" kaseommissie verslag uit van haar be vindingen. Gezien alles voortreffelijk in orde was bevonden, werd den penning meester. den heer W. G. Sillevis, alsmede diens hulp, den heer Brouwer, hiervoor dank gebracht. Na de benoeming van een kaseommissie. waarin zitting namen de heeren mr. v. d. Tas, Groot en Baal, werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. Bij acclamatie wer den herkozen de heeren L. Zitman en A Bisschop, terwijl in de plaats van der. heer Sillevis, die gemeend had wegens zijn leeftijd te moeten aftreden, de heer Brouwer werd gekozen. Nadat op voorstel van den heer Van Leeuwen, de heer Sil levis wegens zijn verdiensten voor de Burgerwacht, onder applaus tot eere-lid was benoemd, sprak de voorzitter hem toe en zeide o.a. dat zijn aftreden alge meen in de Burgerwacht wordt betreurd. Nadat de heer Sillevis nog enkele dank woorden had gesproken, volgde rondvraag en daarna sluiting. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: J. de Jong, R A. Veen B. 309. Alkfmade Handelsdrukkerij, kantoorbehoeften, siga ren. De volmacht van mej. C. G. en J. M. de Jong is ingetrokken. HET EUCHARISTISCH TRIDUÜM VOOR ZIEKEN. De sluitingsdag. Heden was het de laatste dag van het Eucharistisch Ziekentriduum, met zooveel luister in de Parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jospeh gevierd. Na de zegening der ongeveer 250 zieken werd een Plechtige H. Mis opgedragen door pastoor Smitz O.F.M. geassisteerd door kapelaan A. Leenders en pater Peerdeman O.F.M. Onder de H. Mis werd door het zangkoor onder leiding van kapelaan Dorbeck de driestemmige mis van Perosi uitgevoerd. Rector L. Beune van het St. Lidwina- gesticht alhier hield een treffende predi cate, waarin aan de zieken den lijdenden Christus, hun God en Koning, hun Toon beeld van alle lijden bracht, ais de kracht tot berusting voor de lijdende menschheid en de overgave aan Zijn H. Wil, brengend aan hen. door het vertrouwen op Gods barmhartigheid, geluk ln hun lijden met de hoop op een uiteindelijke overwinning. Na deze schoone predicate ontvingen alle aanwezigen zieken de H. Communie en na de H. Mis de zegen met het Allerhei ligste. Te twaalf uur vond als vorige dagen door alle aanwezige priesters de handop legging plaats, waaronder door het zang koor het Rex Clementlssime werd gezon gen Het sluitingslof in den namiddag werd een indrukwekkende plechtigheid. Het Lof werd gecelebreerd door mgr. Bekkers, rector te Voorschoten. Na de uitstelling van het H. Sacrament klonk van het koor het „Adoremus In aeternum" en het Auctor beati saeculi waarna het Magnificat door koor en ge- loovigen werd gezongen Een predicatie en plechtige Processie, waarin een lange rij witte bruidjes, bloe men dragend en strooiend, het Allerhei ligste dat in de Processie wordt medege dragen voorafgaan, brachten den zieken, die dat alles in het gewone leven moeten missen, vele aandoenlijke doch gelukkige momenten. Toen de zieken dan voor het laatst in dit Triduum de zegen met het Allerheilig ste ontvingen en het Jubelend „Te Deum Laudamus" den grooten dank tot God uit aller harten had doen opstijgen, behoor den deze dagen van groot geluk, dit feest voor de zieken weer tot het verleden. Ge sterkt en gesteund voor de toekomst, kee- ren zij terug met een dankbare herinne ring aan dit mooie werk van barmhartig heid en. liefde.. YEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. CABARETAVOND VAN DE ZOMERPOSTZEGELS. Het plaatselijk comité voor de zomer- postzegels voor cultureele en sociale doel einden heeft gisteravond op Den Burcht een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Evenals bij het kindermatinée van den vorigen dag heeft het prachtige zomer weer wederom ten volle medegewerkt om dezen avond geheel tot zijn recht te doen komen. Nadat „Musica" een vroolijke marsch in gezet had, opende de voorzitter den avond met een woord van welkom en aanbeveling voor het goede doel. Mevrouw Maartje Offers verraste ons daarna met een acht tal liederen, die tusschen de tinnen van Den Burcht zeer tot hun recht kwamen. Mientje en Lientje v. d. Oord voerden een aardige Pierrot en Pierrettedans uit, het geen het publiek aangenaam aandeed. Daarna werden eenige solodansen uitge voerd met begeleiding van piano en zang, waarvan blijkens het applaus vooral de Tarantella bijzonder in den smaak viel. Tenslotte werd voor de pauze nog het woord gevoerd door wethouder Romijn, die in een kernachtige toespraak er op wees, hoe noodzakelijk het is dit goede doel te steunen, terwijl hij tevens een hartelijk woord van dank richtte tot het comité, dat dezen avond op zoo'n origineele en goed geslaagde wijze tot stand heeft weten te brengen. Na de pauze volgde de goochelaar, die veel succes oogstte met zijn geestige en aardige trucs. Tot slot van den avond werd door de damesklasse van de Burger zangschool opgevoerd „Het hoedje dat haar past", hetgeen een waardig slot was van dezen geslaagden avond. De heer Han Zirkzee begeleidde aan den vleugel zooals wii dit van hem gewend zijn. Na afloop van dit officieele gedeelte, het was inmiddels reeds 12 uur geworden, kondigde de goochelaar-conferencier een gezellig dansje aan, dat opgeluisterd werd door de Oeteldonksche harmonicaspelers, hetgeen vooral door de jongeren zeer op prijs gesteld werd. Wij hopen, dat de financieele resultaten van dezen avond in verhouding zullen zijn tot het vele goede, dat geboden werd en dat de herinnering eraan een aansporing moge zijn om in de komende maanden van offerzin voor bovenstaand doel blijk te geven. De 2e ploeg der lichting 1935, van het onbereden gedeelte van het 6e regi ment veldartillerie alhier, niet bestemd voor de officiers- of de onderofficiersop- lelding. wordt 16 Juli voor eerste oefening ingehifd. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken staan 3100 werkloozen in geschreven (v.j. 2528). IVat er in 1934 werd gedaan. In de gisteren gehouden algemeene le denvergadering der Vereeniging tot be strijding der tuberculose, bracht de secre taris-penningmeester, de heer A. J. B. Poortman, arts, het jaarverslag uit, waar aan wij het navolgende ontleenen: In het afgeloopen jaar zette de Veree niging haar arbeid op dezelfde wijze voort. Dank zij de Gemeentelijke-, Rijks- en Provinciale subsidies konden wij een groot aantal patiënten uitzenden. Tegen het einde van het jaar was er zoo'n groote toeloop van uit te zenden patiënten, dat een .beroep moest worden gedaan op de offervaardigheid der bur gerij. Het gevolg hiervan was dat men een aanzienlijke som binnenkreeg. Ook het Crisiscomité gaf een flinke bijdrage. De Bestuursleden, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. Dr. Simons nam de plaats van dr. Leesberg in. De rente van het dr. Bruining-fonds 1 werd besteed o.a. voor het aanschaffen van nieuwe ligstoelen. Het Districts-Consultatiebureau tot be strijding der tuberculose werd door de volgende personen uit de gemeente Lei den bezocht: Voor de eerste maal door 142 mannen, 193 vrouwen en 304 kinderen, 639 in totaal dus. Voor volgende keeren 1094, samen dus 1733 bezoeken. In het geheel leden van de 639 nieuw ingeschrevenen 93 aan tuberculose. Van deze leden 77 aan longtuberculose en 16 aan een andere vorm van tubercu lose. De reactie van v. Pirquet werd verricht bij 292 personen. Hiervan reageerden 129 positief en 163 negatief. Sputum-onderzoek werd 151 maal ver richt, 27 maal met positief resultaat Bloedonderzoek werd 44 maal verricht. Er werden 267 Röntgenfoto's vervaardigd. Op 1 Januari 1934 werd huisbezoek af gelegd in 514 gezinnen met 671 patiënten. Op 31 December 4934 stonden onder toe zicht: 470 gezinnen met 599 patiënten Het aantal -huisbezoeken bedroeg 1971 (1815 en 156 maatsch, bezoekenl. 50 Gezinnen betrokken een betere wo ning. In 11 gevallen gal de Gemeente een huurtoeslag. De Vereeniging tot bestrijding der tu berculose gaf een wekelijksche huurbij- drage aan 9 gezinnen. Op kosten der vereeniging werden wo ningverbeteringen aangebracht in 2 ge zinnen. Uitgezonden werden door de vereeni ging: naar sanatoria: 12 mannen, 22 vrouwen en 5 kinderen; naar Zeehospi tium: 1 man en 9 kinderen; naar zieken huis; 21 mannen, 16 vrouwen en 4 kin deren. Op de Leidsche Buitenschool werden verpleegd: 43 jongens en 57 meisjes en in het Kieuterhuis 6 jongens en 10 meisjes. Naar een vacantiekolonie werden eenige kinderen gezonden; naar een herstellings oord 2 vrouwen en 1 kind. Hulp in de huishouding werd verstrekt aan 1 gezin op kosten der Vereeniging en aan 8 gezinnen op kosten der Gemeente en andere instellingen. Hulp op maat schappelijk gebied als: werkverschaffing, voeding, kleeding e.d. werd verleend aan 57 gezinnen. Zij nog vermeld dat de rekening en ver antwoording over 1934 sluit met een totaal bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f. 28.118 83. Er is een batig saldo van f. 885.73. SCHOOLREISJE DER CHR. OPLEID. SCHOOL HOOGE MORSCHWEG. De leerlingen van de Chr. School Hooge Morschweg 12, hoofd de heer IJ. Tijmstia, maakten gisteren hun jaarlijksch school reisje. Om even zeven uur vertrokken twee volle bussen in de richling Utrecht. Gezien het mooie weer was het geen wonder dat de stemming er al spoedig in was. In Woerden werd een kaasmakerij bezichtigd, het maaksel werd gekeurd: voor ieder een flink stuk heerlijke kaas, terwijl ook de melk terdege werd aange sproken. In Utrecht werd halt gemaakt bij den Dom. De kerk, de toren en de Klooster gang werden hier bekeken Van Utrecht ging de reis naar Rhenen en natuurlijk naar Ouwehand's dieren park. Wat is hier genoten! Niet alleen de apen, maar ook krokodillen en allerlei andere dieren waren er te zien en alles had volop de belangstelling van de jeugd. Ook de uitzichttoren werd ijverig beklom men om ook dat schoone beeld over Rijn en Betuwe niet te missen. In de speeltuin konden de kinderen spelen naar hartelust. Langs prachtige wegen ging vervolgens de reis over de Leusderheide naar het Muiderslot. Ook hier was eveneens veel te zien en te bewonderen, zoodat ook dit gedeelte zeer in den smaak van de jeugd viel. Tenslotte kwam Muiderberg aan de beurt met zijn speeltuin, strand en allerlei attracties. Dit was misschien wel het glanspunt van den dag Daarna ging het onder vroolijk gezang door Amsterdam en Haarlem naar huis. En daarmee kwam tevens het einde van den schitterend geslaagden dag, waartoe alles medewerkte. EERSTE ZOMERCONCERT PIETERSKERK Met medewerking van „Con Amorc". Solisten: Jonkvr. Jacoba Repelaer van Driel, alt. Leo Mens, Aart Smink. orgel. Zomeravond, zomerstemming; twee fac toren, die niet bepaald gunstig op bezoek aan een concert werken. Helaas was zulks ook gisteravond het geval, toen Leo Mens het eerste concert in dezen zomer gaf, met medewerking van de Chr Oratorium- Vereeniging „Con Amore", dir. de heer D. Smink, diens zoon Aart Smink als ac- compagnateur en „last not least" een in vroeger jaren reeds gaarne gehoorde alt, jonkvrouwe Jacoba Repelaer van Driel. Een zomerconcert als dit, kort, maar bestaande uit een aantal pakkende en interessante nummers, verdient eigenlijk een grooter gehoor, doch de heerlijke zomeravond doet veel vergeven Wij hoorden als opening de Fantasia en Fuga in C moll van Bach; Leo Mens zat aan het orgel en toonde zich hierop weer de man, wiens muzikaliteit en technisch kunnen in onze stad een welverdiende reputatie bezitten. „Con Amore" hebben wij dezen winter reeds kunnen roemen. De Koralen van Bach „Auf Dich, Herr Jesu Christ" en „Herr Jesu Christ, einiger Trost", werden met vóór alles nobele klank voorgedragen. Wij persoonlijk zouden nog een sterker be leven van den tekst prefereeren. Er ligt iets monotoons in de voordracht, een groo- tere expressie zou het geheel ten goede komen. Zeo kan bijv. een passage als .Stark mich mit delnem Frendengeist" juichender en overtuigender gezongen worden. Bach behoeft waarlijk niet steeds in een verstilde, vergeestelijkte sfeer ge plaatst; daar kan gerust, waar noodig, wat warmbloedig leven bij. De climax in het koraal „Herr Jesu Christ, einiger Trost" was voor ons gevoel niet voldoende te be speuren. Dan zouden wij nog wenschen een scherper onderscheid tusschen Z. en S. die vrijwel gelijk klinken. Maar deze op merkingen doen niets af aan den beschaaf den, zelfs meermalen edelen en ontróe renden indruk, die deze zangers en zange ressen onder directie van den muzikalen heer Smink, weten te geven, hetgeen voor al bleek bij de zoo bijzonder gelukkig ge zongen klaagkoren uit Handel's „Saul", die wij dezen winter reeds van „Con Amore" hoorden. Dit was een muzikale prestatie van hooge orde, waarvoor wij zonder voor behoud dankbaar konden zijn. Daarin gaf ook Jacoba Repelaer van Driel het beste van haar kunnen; zij zong met sterk dra gende resoname, bijzonder mooi en donker van klankkleur haar ontroerende passa ges. De stem moge technisch niet meer beteekenen wat zij vroeger was hetgeen wij konden opmerken in de uiterst moei lijke maar verwonderlijk schoone aria uit Handei's Dettinger „Te Deum". Dignaro, O Domine, alsmede in een aria uit Handei's „Israël in Egypten" dit neemt niet weg, dat de beschaafde, uiterst gedistingeerde en van cultuur getuigende voordracht ons over de soms wat scherpe en ongelijk matige toongeving deed heenstappen. Leo Mens begeleidde haar correct. „Con Amore" bracht nog een koor en koraal uit Bach's Cantate No. 140 „Wachet auf ruft uns die Stlmme". waarin het genie Bach zich wederom in vollen om vang uitspreekt. Hoe prachtig vast en hel der van klank steeg hier de cantus firmus der sopranen, omgeven door de andere stemmen telkens op, hoe werden ook hier de tegenstellingen tusschen forto en piano subliem getroffen. Wij mogen den dirigent wel gelukwenschen met zulk goed mate riaal, dat zijn ontwikkeling toch in de eerste plaats aan hem te danken heeft! Hier zong het koor met een verblijdende overtuiging. Nog rest ons een woord te wijden aan het orgelspel van Aart Smink Nog nooit heeft hij ons zóó sterk geboeid als dezen avond, niet alleen in zijn soli, doch ook in de decente begeleidingen op het harmo nium. Zijn speeltrant is onmiddellijk ken baar; dat pétillante. frissche rythme. de tot in de kleinste details verzorgde tech niek, die krachtige, scherpe accenten, het forsche en warm-Ievende karakter van zijn bewogen spel. het zijn allen factoren, die dezen muzikalen jongeman kenmerken. Doch dézen avond was hij al bijzonder gelukkig en wel in Handei's concert in G mineur en de Fantasia en Fuga in G mol. twee nummers, die den waren orgel- liefhebber na aan 't hart liggen en hem telkens weer grijpen door den schat van muzikale waarden. Wat Aart Smink ons hierin gaf, behoorde tot de hoogtepunten van den avond. Er lag een groote overgave en veel enthousiasme in zijn spel, dat zich onderscheidde door een aan perfectie grenzende afwerking. Een enkele passage mocht nog wat schcolsch aandoen, ook daar kan hij overheen komen, waardoor dan zijn ontegenzeggelijke artisticiteit zich volledig zal ontplooien. Eon bravo voor zijn betrouwbaar, sug gestief spel, gevarieerde registratie en duidelijke stemvoering komt hem onge twijfeld toe. Deze avond heeft ons dus weer veel muzikale bevrediging gegeven, waarvoor een woord van erkentelijkheid geuit mag worden BINNENLAND Mr. P. W. A. Cort van der Linden ern stig ziek. iBinnenland, 3e Blad). Brandveiligheid bij filmvertooningen. (4e Blad). Uitbreiding van het tarweschandaal. (Gemengd, 3e Blad). Mej. Roilin Couquerque verliest te Noordwijk van mej. Horn. (Sport, 4e BI.) BUITENLAND. Groote rede van den Engelschen minis ter van buitenl. zaken Hoare. (3e Blad). Rond het Italiaansch-Abessynische con flict. (Buitenland en Tel., Ie Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, Ie BLAD. VERGADERING DER L.E.M.V.O.G. Sombere vooruitzichten. De Leidsche Exploitatie Mij. van Onroe rende Goederen, hield gistermiddag on der voorzitterschap van den heer G. E. v. d. Werff Jr., haar jaarvergadering van aandeelhouders. 65 aandeeien waren vertegenwoordigd, recht gevende op het uitbrengen van 385 stemmen. Na opening door den voorzitter, werd goedgekeurd dat de vergadering, die statutair vóór 1 Juli gehouden had moe ten worden, thans 11 dagen later plaats vond. Na lezing der notulen werd het jaarverslag goedgekeurd. Daarna werd besloten om de winst over 1934, zijnde een bedrag van f. 10.458, af te boeken van het op de balans voorkomen de verliessaldo, waardoor op de nieuwe rekening het verlies-saldo f. 69.295 zal be dragen. Een der aandeelhouders, de heer Koene, vroeg bij de rondvraag of van het nieuw ingediende wetsontwerp ter vermindering van de vaste lasten voordeel voor de L.E.M.V.O.G. verwacht mag worden. De deskundige adviseur der N.V., de heer J. J. de Cler, zeide genoemde wet te moeten critiseeren. Deze wet zal gevolgd moeten worden door een executieverbod, aldus spr„ omdat de hypotheekbanken, indien zij geen winst meer kunnen maken, haar gelden zullen gaan opeischen. Ook was hij de meening toegedaan, dat doordat aan het executierecht geen paal en perk wordt gesteld, eventueele aanne ming van het ontwerp een groote strop voor de huiseigenaren zal kunnen blijken te zijn. Daarom kon de heer De Cler zich ver eenigen met hetgeen mr. De Meyier Woensdag j.l. op het congres van huis eigenaren had betoogd en wel, dat deze wet een ramp kon worden voor de eige naars van vasten eigendom, die in den duren tijd gekocht hebben. De heer De Cler vulde dit antwoord nog aan met er op te wijzen, dat het eenige voordeel, dat de N.V. van de aanneming van het ontwerp zal kunnen hebben, dit is, dat de 6 en 6'/zn/o obiigatiehouders dan gedwongen zullen worden hun rente te verlagen, waartoe zij in der minne niet be reid waren, hetgeen wel het geval is ge weest met de andere obligatiehouders, die hun rente met 2 pCt. hebben verlaagd. De verlaging der rente van de 6 en G'/i"/o obligatiehouders zal echter een voordeel van slechts ongeveer f. 1000 beteekenen. I Voorts deelde hij mede dat van de hypo- theekbanken vermoedelijk nog een tege- moetkoming is te verwachten voor wat betreft de termijnen van aflossing. Op de vraag van den heer Koene of de vooruitzichten voor de L.E.M.V.O.G. niet zeer somber zijn, antwoordde de heer De Cler in bevestigenden zin. Meer bezuinigd kan er thans niet meer worden. De 5'lt'lt obligatiehouders hebben in een rentever laging toegestemd, de 6" o en 6' :°o obli gatiehouders hebben zulks geweigerd. Daarna sluiting. EINDEXAMEN CHR. H. B. S. Geslaagd zijn voor het eindexamen der Chr. H.B.S. met 5-j. c. alhier: H. P van Aggelen; J. N. Baalbergen, Noordwijk a. Zee, J. K. Boogaard, Den Haag; A. Boot, Leiderdorp; H. J Bosch; H J. Broekhuizen; K Droogleever For- tuyn. Oegstgeest; J. W. Duymaer van Twist. Hoogeveen; G. J. de Graaff, Norg (Dr.); E. C. van der Heide; W. Holleman, Toeloeng-Agoeng; J. J. Leenhouts, Vree land; A. Mulder; W. G. J. Muuse, Tji- mahi; J. A. Noordenbos, Semarang; J. E. Ouwehand, Meester Cornelis; L. Parlevliet, Katwijk; J. H van Riessen. Oegstgeest; H G. de Ru: H Slegt, Amsterdam; J. C. Timmermans Oegstgeest; P Vermeulen. Oegstgeest; P Weeda, Heemstede: L. N. Went, Utrecht. Afgewezen 5. Waar geen plaatsnaam, wonen de geslaagden te dezer stede.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1