U.V. S.--H. B. S. Mej Rollin Couquerque verliest te Noordwijk LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 12 Juli 1935 Drie van de vier Franschen uitgeschakeld EEN NEDERLAAG IN TWEE SETS TEGEN MEJ. HORN (Van onzen redacteur). Iedere dag brengt nieuwe verrassingen en ook gisteren bleef het Noordwijksche tournooi niet vrij van emotie! Twee belangrijke feiten gaven ditmaal den toon aan; dat waren; het uitschakelen van niet minder dan drie van de vier Fran schen ln de tweede ronde van het heeren enkelspel en de nederlaag van mej. Rollin Couquerque tegen de Duitsche mejHorn Nu Timmer niet uitkomt (óók niet ln het dubbelspel door het niet verschijnen van Gallèpe) was aan Hollandsche zijde alle hoop er op gevestigd dat althans onze dames-kampioene het tot een finale zou weten te brengen. Een nederlaag tegen mej. Horn werd daarbij niet onmogelijk, maar aan den anderen kant toch evenmin waarschijnlijk geacht. Hoe geheel anders kwam het echter uit! Mej Couquerque miste de basis van het spel: haar fore hand, die weifelend was en onvast en dat ontnam volkomen de dreiging aan haar anders zoo harde en scherpe spel! Tot 33 ging de strijd gelijk op en hij was Inte ressant door het verschil tusschen beider speltype: eenerzijds de bravoure van een mej. Couquerque met haar oploopen naar het net, haar volleeren en haar harde diepe drives; anderzijds het rustige manoeuvree- ren van de Duitsche speelster, waarbij het tactische plaatsen het op den duur bleek te winnen. 63 werd het in de eerste set, 83 ook in de tweede, nadat mej. Cou querque vruchteloos gepoogd had haar fore-hand onder controle te krijgen. Bij een achterstand van 31 kwamen er even zülke goede dropshots van haar racket, waren ook haar lobs tegen de forceerende mej Horn zoo diep en onhoudbaar, dat zij tot 33 ophaalde. Nauwelijks keerde de Duitsche echter tot haar normale speltype terug of bij onze landgenoote openbaarde zich ook weer de depressie, die gedurende vrijwel de gansehe partij over haar spel hing en het pleit was toen spoedig beslecht Dat de Franschen het in het heeren enkelspel niet tot 'n finale brengen zouden stond wel vast. maar het heeft toch ver bazing gewekt dat zij allen met uitzon dering van Bally reeds in de tweede ronde konden worden uitgeschakeld. En merkwaardig genoeg was juist die Bally de groote onbekende van wlen men niets wist en eigenlijk ook niets verwachtte. Ergens op een bijbaan speelde hij in den middag tegen Nourney, terwijl de andere Fran schen allen een plaats kregen op het centre-court. Heel weinigen zullen van deze match getuige zijn geweest, doch zeer velen aanschouwden later met stomme verwondering het resultaat. Nourney, de sterke Duitscher. was geslagen met cijfers: 62, 75, 64. die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten! Voor de andere Franschen: Troncin. Jamain en Destremeau. was het succes nihil. Frankrijk's „veelbelovende jeugd" speelt goed tennis, in menig opzicht beter zelfs dan de Hollandsche jongeren, maar de ster, die binnen afzienbaren tijd de plaats zal kunnen innemen van één der befaamde „musketiers": van een Cochet, een Lacoste of een Borotra, zal men bij deze spelers toch niet moeten zoeken! Destremeau maakte van hen den besten Indruk in z'n partij tegen Quist, maar juist deze speler doet ln z'n optreden het min ste aan een Franschman denken: noch door de kleur van z'n haar, noch door z'n beweeglijkheid, noch door z'n tempera ment Destremeau verloor de eerste set tezen Quist volmaakt kansloos met 6—0. Weergaloos goed was de Australiër ln den aanvang. Welk een variatie, welk een spreiding, welk een prachtige scorende slagen in velerlei vormOp den duur begon Destremeau evenwel toch vaster te wor den. Zijn verdediging won aan kracht, langs de lijnen vond hij meerdere openin gen en zoodanig dreef hij Quist in het nauw dat deze slechts met 10—8 de set uit het vuur wist te sleepen, daarbij geholpen doortallooze beslissingen van den umpire, die in deze partij het spel wel zeer onvol doende volgde! Destremeau was af en toe zichtbaar ontmoedigd als slagen van Quist „ln" werden gegeven, die ver „uit" waren (het verschil was soms ongelooflijk groot!) doch kranig herstelde hij zich dan weer om tot het einde goed partij te blijven ge ven. Het was geen „groote" match, die nog lang in de memorie zal blijven hangen, en misschien kan Quist die opvallend weinig liep nog beter dan hij gisteren demonstreerde, maar zij was dan toch rijk aan spannende momenten. Bij Troncin en Jamain was zelfs dat. niet het geval! Jamain won de eerste set tegen Kukuljevic. wiens fore-hand in den beginne onzeker was, maar aan de Fransche overwinnings aspiraties (indien zij er waren) werd reeds direct daarop 'n gevoelige tik gegeven door een 6—1 nederlaag in de tweede set. Daar was de Zuid-Slavische kampioen Ineens weer ln z'n spel, goed zijn vrij druk be stookte zwakke backhand dekkend en vol leerend en smashend telkens aan de rallies een einde makend. Met 6—2 en 6—3 in de derde en vierde bewees Kukuljevic zon der verdere moeite z'n superioriteit. Daar stond verder Troncin tegen den bekerhouder De Stefani, die het Dinsdag zoo zwaar heeft gehad tegen De Braauw' De Italiaan scheen plots een geheel andere. Misschien dat z'n tempo nog hooger opge voerd had kunnen worden, misschien dat zich dus nog de gevolgen der voetblessure openbaarden, maar hoe dan ook: de spe ler met de twee fore-hands (linke en rechts) deed met den Franschman wat hij wilde en triomfeerde in drie sets. Gabrovltz had inmiddels den Egyptischen Davis- cupspeler Grandguillot geslagen en voor den kwart-eindstrijd staan dus te wachten de partijen: De StefaniLeembruggen (die in drie sets van Feith won). Hopman Kukuljevic, BallyBawarowski en Gabro- witzQuist. b De strijd in het dames-enkelspel tus schen mej. Horn en mej. Rollin Couquerque werd reeds gespeeld voor de kwart-finale. Behalve mevr. Mathieu. die Woensdag al zoo ver gekomen was, bereikten gisteren ook de dames Sander, Hopman, Barbier, van Lindonk en Adamoff den kwart-eind strijd. Frl. Sander had daar drie sets voor noodig, maar haar tegenstandster was dan ook de Iersche miss Mc. Ostrich, die in Wimbledon ln de finale van 't troosttour- nool kwam en daar pas ln drie sets door de bekende mej. Valerlo geslagen werd. De rest verliep volkomen normaal en bracht uitsluitend twee-sets-overwlnnlngen, die het beste bewijs vormen voor het krachts verschil. Thans wachten de dames-partijen MathieuSander; HopmanBarbier en van Lindonk—Adamoff. Van de dubbelspelen ls ongeveer de helft achter den rug. Alleen bij het heeren dubbelspel bereikte één dubbel de „laatste vier", namelijk Nourney en Buss, die in vier sets van Karsten en Alsbach wonnen. De uitslagen van gisteren zijn: Dames-enkelspel, tweede ronde: frl. San- der sl. miss Mc. Ostrich 36 61 62: mrs. Hopman sl. mej. A. Kerckhoff 61 61; mile. Barbier sl. mevr de Bruyn Kops 62 64; mej. van Lindonk sl. mevr. Joncqulere 64 6—3; mile. Adamoff sl. mej. E. Belzer 63 8—6. Kwart eindstrijd: frl. Horn sl. mej. Rol lin Couquerque 63 63. Heeren-enkelspel, tweede ronde: De Ste fani sl. Troncin 62 64 62; Kukuljevic sl. Jamain 46 6—2 62 63; Bally sl. Noumey 62 76 64; Bawarowski si. Rinkel 62 75 75; Gabrovitz sl. Grand guillot 62 61 62; Quist sl. Destremeau 60 119 75; Leembruggen sl. Feith 6—3 6—1 6—0. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mej. T. Groenewegen en Knottenbelt sl. mevr. v. Alfen en mej Mechel 57 62 63; mrs. Hopman en Quist w.o.; mevr. de Bruyn Kops en mevr. Dralle sl. mej. van Lindonk en mad. Pouliard 63 7—5; frl. Hom en frl. Sander sl. mej. Kerckhoff en mej. Bel zer 63 63; mme. Isaac en mile. Solé sl. mile. Gallay en frl. Björklund 6—3 26 64; frl. Roosen en frl. Kessler sl. mevr. van Laer en mevr. de Braauw 62 86; mile. Adamoff en mile. Barbier sl. mevr. Jonquiere en mevr. Boutmy 64 26 63; mme. Mathieu en mej. Rollin Couquerque sl. frl. Isaeus en frl. Roberg 60 61 Heeren-dubbelspel, tweede ronde: Kar sten en Alsbach w.o.; Troncin en Jamain sl. Hoeke en Rinkel 61 61 64; De Stefani en Destremeau sl. Heynen en v. d. Feen 60 64 62; Gabrovitz en Kukul jevic sl Koopman en Knottenbelt 61 60 7—5: Grandguillot en Bally sl. Fischer en Van Swoll 6—3 6—2 6—3. Kwart eindstrijd: Noumey en Buss sl. Karsten en Alsbach 46 6—1 62 61 Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Rollin Couquerque en Hopman sl. mej. Z. Kerckhoff en K Keulen 6—0 6—1; made. Mathieu en Kukuljevic sl. mej. Menko en Wisseling 61 60: mej. Alsbach en Als bach Wo; mej. H. Menko en Menko w.o.; miss Mc, Ostrich en Bawarowski sl. frl. Roosen en Nielsen 61 61; mile. Solé en Karsten sl. mej. van Lindonk en van Swoll 61 63; mrs Hopman en Quist w.o.; frl. Hom en Von Metaxa sl. mej. Kerckhoff en Boon 62 63; mile. Adamoff en Destre meau sl. mevr. van Alfen en O'Brien 63 5—7 64; mej. Gallay en Bally sl. mej. Mechel en Feith 62 64; mej Belzer en Knottenbelt sl. mej. Isaeus en Arnet 6—4 5—7 4—5 (ret.) Tweede ronde: mile. Mathieu en Kukul jevic sl. mevr. Dralle en Buss 62 60; mrs. Hopman en Quist sl. mile. Solé en Karsten 6—3 5—7 6—4. ATHLETIEK. KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID HOLLAND TE ROTTERDAM. Bovengenoemde wedstrijden worden morgen en Zondag gehouden op de pas voltooide sintelbaan in Rotterdam. Voor wat betreft de B-klasse gelden ze als se lectie voor het Nationaal kampioenschap B, dat op 28 Juli georganiseerd wordt op het Olympiaplein te Amsterdam. Wil men deelnemen aan de Nederlandsche kam pioenschappen, dan dient men zich eerst tc verzekeren van minstens een derde plaats in het provinc a?l kampioenschap. Van de „Hol!? id"-ath'etr '•"'bhen A J. v. Bakel voor de 1500 B. B en A. J. Visser voor de 800 M. B in geschreven, terwijl P. v. Eg- mond start in de 5000 M. C en J. Jasper ln de 400 M.B. WANDELSPORT. JUBILEUM-MARSCHEN L.P.S.V. Morgen worden de jublleummarschen gehouden van de L.P.S.V. De groep jongeren verzamelt tusschen 3 en 4 uur in Oud-Hortuszicht voor den marsch over 15 K.M. langs de reeds gepu bliceerde route. De ouderen verzamelen tusschen half- drie en 3 uur ln de voormalige Kweek school voor Zeevaart. Zij wandelen 30 K.M. Ook die route werd reeds door ons bekend gemaakt. Te 8 uur nam. is er een optocht met mu ziek vanaf Oud-Hortuszicht langs Witte Sine:!, Do-zastiaat, Nieuwsteeg, Zonne veldstraat, Lange! rug. St-eenschuur, Bree- straat. Noordeinde, Witte Singel naar Oud- Hortuszlcht terug. ZEILEN. WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. De inschrijvingen. Voor de zeilwedstrijden van Braassemer- meer, die morgen en Zondag worden ge houden morgen is de eerste start te halfvier, Zondag te halftlen is het aan tal inschrijvingen wel niet zoo bijzonder groot maai' de attractie schuilt in het feit, dat de De Ruyter van Carp voor het eerst in een officleelen wedstrijd zal varen en iedereen zal natuurlijk benieuwd zijn naar de prestaties van dit product van Björne Aas. waarover wij tot dusver zeer weinig hebben gehoord. Als tegenstanders krijgt Carp morgen de Lou van Proehl, een der oude zesmeters die niet best meer mee zal kunnen en dan de Braassemermeer waar mee Hans Nathan in Kiel niet onverdien stelijk heeft gezeild, al kon hij het tegen de Noorsche White Lady bijv., niet bol werken. Het is jammer, dat Dudok van Heel met de Piet Hein niet voor de Braas semermeer heeft ingeschreven. Hoe meer mogelijkheden tot verglljking van de Olympische eandidaten hoe beter lijkt ons. Olymplajollen zullen op den Brasemer niet varen in verband met de derde oefe campagne van de K.V.N.W.V. op de Kager- plassen en de derde Olympische klasse de Starklasse ls met twee schepen maar matig vertegenwoordigd. Van Dieten met Hot Star is een nieuweling ln deze klas, wlen het aan routine tegenover Bob Maas nog wel zal ontbreken. Twee vijf-en-veertigers Fenenga en Warners is niet veel. Wij vinden een gemengde klasse in het programma ver meld van twee C-klassers, een D-klasser en twee 22 M2. scherenkruisers. hoewel de starttijden voor deze klassen afzonderlijk zijn opgegeven. Het aantal regenbogen ls natuurlijk zeer bevredigend, tien in A en zes in B. Het is jammer dat de Friesche regenboogzeilers blijkbaar geen gevolg hebben kunnen ge ven aan hun voornemen om ook op het Brasemermeer te zeilen De bekende Hol landsche regenboogzeilers zijn natuurlijk allen present en het zal ongetwijfeld een interressanten strijd geven tegen Cor van Staveren, die op den Brasem bijna niet is 1 te slaan. Het aantal Pampusjes, zeven in totaal, ls klein op een zoo groote vloot, evenals trou- j wens het aantal sharpies, ook zeven, met i Cülcher en de Nauta's als de bekendste zeilers Slechts drie B.M -ers vijf vereroote B M.-ers en dan natuurlijk behoorlijk be zette jollenvelden, met. Bohré ln de B-afdeeling vermeld, wat wel op een mis verstand zal berusten. o WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. In een strijd met wisselende kansen heeft de Zijl II tegen D.W.R. II speciaal voor rust een goeden wedstrijd gespeeld. Na een voortdurend overwicht van D.W.R. weet F. v. d. Mark geheel onverwacht met een goed schot de Zijl de leiding te geven 10. Een fout in „De Zijl"-achterhoede komt haar bijna duur te staan, maar de keeper redt. Dan lost Key een ver, hard schot dat doel treft 20. Na de rust komen de gas ten verwoed opzetten. Een vrije worp vlak voor doel wordt goed geplaatst en met een fraaien doorslagbal maakt D.W.R. 2-1. Wanneer een de Zijl speler voor het in stellen binnen de 2 M.-lijn het water uit moet, verdedigt de Zijl hardnekkig, maar hij kan niet voorkomen dat vlak voor het einde D.W.R. gelijk maakt. Gisterenavond werden voor de compe titie van den Kring den Haag te den Haag gespeeld: Zian VI tegen de Zijl III. Einde 2—2. Rust 1—0. H.G.A. I tegen de Zijl V. Einde 4—1. Rust 2—1. PAARDENSPORT. SAJMENGESTELDE RUITER WEDSTRIJD TE BERLIJN. Twee goede Nederlandsche prestaties. Gisteren is te Berlijn de internationale military aangevangen, een samengestelde rulterwedstrijd van de zelfde strekking, als welke tijdens de Olympische Spelen het volgend Jaar zal worden gehouden. In het kamp te Döberitz begon men met den dressuurproef. In totaal namen 32 ruiters deel van de volgende landen: Ne derland, Bulgarije, Denemarken, Frankryk, Italië, Oostenrijk, Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije en Duitschland. De belangrijkste resultaten waren: Dressuurproef: 1. „Nurmi" onder Haupt- mann Stubbendorf (Duitschland) 90 pnt.; 2. „Hazard" onder ritmeester van Ploetz (Duitschland) 92.5 pnt.; 3. „Espoir" onder den heer E. Kahn (Nederland) 93.6 pnt.; 4. „Madel wie du" onder luitenant Pahud de Mortanges (Nederland) 98.7 pnt.; 5. „Lump" onder luitenant von Varkonyi Hongarijei 102 pnt.; 6. „Havas" onder luitenant Grisch (Hongarije) 104.6 pnt.; 7. „Iroise" onder luitenant de la Moussaye (Frankrijk) 107.1 pnt.; 8. „Granit" onder ritmeester Llppert (Duitschland) 112.9 pnt. CONCOURS HIFPIQUE TE HOOFDDORP. Op Woensdag 17 Juli a.s. zal het con- cours-hippique te Hoofddorp worden ge houden. Dit zal het 25e concours zijn van de vereeniging „Vooruit" en verwacht wordt, dat uit alle streken van ons land weer tal rijke bezoekers zullen komen om van de mooie paardensport te genieten. Er is geen concours ln ons land, waar zooveel tuigpaardnummers worden gege ven als hier in het centrum van dit ge bied, waar de paardenfokkerij nog van groote beteekenis is; daarom ls de belang stelling van de echte paardenliefhebbers uit alle provincies elk jaar zeer groot ge weest. Zeer mooi zal ongetwijfeld zijn de parade van alle deelnemende landelijke ruiters, die in de laatste jaren een groote popu lariteit hebben verkregen en het toppunt van sensatie ls te verwachten bij de jachtrit achter een Jagermeester zooals enkele jaren geleden ook werd gegeven, een prestatie zoo spannend, dat de her- lnnerin? daaraan bij vele bezoekers nog voortleeft Het moigenorogramma begint om half elf uur; hel middagprogramma om half twee, terwijl het concours vermoedelijk om zeven uur zal zijn afgeloopen. RECLAME. Zij werd 20 pond lichter. Draagt nu maat 40, in plaats van 44 „Mijn vriendinnen vertelden mij, dat ik veel te corpulent was .geworden", schreef ons een dame, „en daarna besloot ik er iets tegen te doen. Ik probeerde verschil lende vermageringsmiddelen, zonder eenig resultaat. Mijn man dacht, dat het door mijn leeftijd was gekomen, en dat er ver der niets aan te doen zou zijn. Op zekeren dag las ik een advertentie, waarin werd medegedeeld hoe een dame 13 pond ln een maand was afgenomen. Ik besloot dan ook hetzelfde middel (Kruschen Salts) te pro- beeren en er onmiddellijk mee te begin nen. Dat was nu drie maanden geleden, ik woog toen bijna 80 K.G. Ik heb nu weer mijn vroegere gewicht terug d.w.z. 59 K.G., terwijl ik ook weer maat 40 ln plaats van maat 44 kan dragen. Bovendien voel ik mij veel beter; mijn oude energie ls terug gekeerd, en ik kan weer mijn werk doen zonder moe te worden. Ik dank dit alles aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts; lk heb het dan ook aan al mijn corpu lente vriendinnen aangeraden". Mevr. J. M. Kruschen Salts bevat zes minerale zou ten, zooals deze voorkomen ln de minerale bronnen van verschillende beroemde bad plaatsen, die reeds sedert eeuwen door hen bezocht worden, die hun gewicht willen zien verminderen. Kruschen Salts spoort lever, nieren en Ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor opgehoopte afvalstoffen, die maar al te dikwijls de oorzaak zijn van ongezonde corpulentie, jicht, rheumatiek en Ischias, worden verwijderd. Niet alleen dat dan ook door Kruschen Salts Uw ge- wicht zal verminderen, maar Uw geheele gezondheidstoestand zal er enorm door verbeteren. 7410 Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De 7e etappe van de Tour de France (Aix les BainsGrenoble, 229 K.M.) had tot uitslag: 1. Camusso (Italië) 7 uur 33 min. 13 sec.; 2 Morelll (Italië) 7 uur. 37 min. 1 sec.; 3. Ruozzl toerist zelfde tijd; 4. Bergamaschi (Italië) 7 uur 43 min. 10 sec.; 5. Romaln Maes (België) zelfden tijd; 6. F. Ver- vaecke (België) 7 uur 46 min. 25 sec.; 7. Vietto (Frankrijk) zelfde tijd; 8. Chocque toerist, zelfde tijd; 9. Gianello toerist, 7 u. 46 min. 36 sec.; 10. Speicher (Frankrijk) 7 uur 47 min. 19 sec. Romain Maes (België) heeft nog steeds de leiding met een totaal tijd van 48 uur 36 min. 37 sec.; 2. Bergamaschi (Italië) 48 uur 46 min. 42 sec.; 3. Morelli (Italië) 48 uur 50 min. 56 sec. BILJARTEN. LISSER BILJART KRING. De uitslagen van de voortgezette wed» strijden in de 2de klasse lulden pnt. brt. h.s. gem. C. Slootbeek 100 38 19 2.63 G. Diederlcks 79 38 8 2.07 J. Obdam 100 37 13 2.70 G. Elferlng 54 37 5 1.46 Th. Sprengers 100 33 16 3.03 C. Toledo 51 32 11 1.59 W. Veenboer 100 35 19 2.85 C. Toledo 68 34 9 2 K. Stuhldrayer 100 31 18 3.22 W. Veenboer 75 30 8 2.50 Th. Sprengers 100 47 22 2.12 P. Zon 88 47 14 1.85 RECLAME ZATERDAGAVOND - TERREIN N. B. L. O. Aanvang 7 uur N.W.U.-PLOEG NAAK FLOREFFE. Selectieritten voor de a.s. wereld kampioenschappen. Onder leiding van den algemeen leider, den heer B. Swaab de Beer zal de N. W. U.- ploeg op Maandag 15 Juli a.s. des ochtends 3 uur per autocar uit Den Haag naar Flo- reffe vertrekken. In Rotterdam zullen om' 9 uur v.m. de renners uit Rotterdam en omgeving worden opgenomen, terwijl de renners uit Zuid-Nederland zich om 12 u. te Breda bij de ploeg zullen aansluiten. De ploeg zal bestaan uit de volgende renners: J. C. van Hout, Eindhoven; J. B. Pijnen burg, Tilburg; M. Valentijn, St. Wlllebrord; C. P. Pellenaers, Terheyden; A. C. Stuyts, Hoogerheide; C. Heeren, Bosschenhoofd; G. v. d. Ruit, Capelle a. d. IJsel; M. van Gers, Langweg bij Zevenbergen; Th. Mid delkamp, Kieldrecht (België); C. D. Wals, Tilburg; L. C. J. Reyer, Oosterhout; J. Braspenninx, Princenhage; J. v. Geene, Waalwijk; A. Hellemans, Bleyswijk; A. C. Langhorst, Rotterdam; B. J. v. d. Voort, Utrecht; C. Nuyten, Bergen op Zoom; J. Saarloos, Rotterdam; P. Vethaak, Vlaar- dingen; H. Vellkeuer, Rotterdam; C. Vioen (lid van Sparta, Den Haag, wonende te Leiden)P. J. Zwanenburg, Rotterdam; N. v. Gageldonk, Breda; C v. d. Voorde, Clinge; L. Strobbe, Rulst; W. v. Oss, Am sterdam; P. Schipper, Amsterdam; W. Kleynen, Nijmegen; G. Snijders, Amster dam; K. Jansen, Breda; J. Hollander, Den Haag; P. T. v. Gerven, Rotterdam; A. J, Braspenninx, Rijsbergen De N.W.U.-bestuurders P. J. Adrian en J. D. Viruly zullen den geheelen tocht mee- imaken, terwijl ook medegaan de N.W.U.- (trainers G. Schillnig en G. Bonte koe en de masseurs L. Didier en J. L. Muller. Al het race-materiaal wordt in een aparte vrachtauto medegevoerd. Op Dinsdag 16 Juli zullen de renners c^en geheelen voorgeschreven afstand moe ten rijden. Deze ls voor de amateurs onge veer 162 K.M. en voor de beroepsrijders ongeveer 216 K.M. Woensdag d. a. v. zal het rustdag zijn, terwijl Donderdag 18 Juli door de renners nogmaals denzelfden afstand op het par cours gereden zal worden. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN POELMEER. Het bestuur van de zweminrichting „Poelmeer" heeft op morgenmiddag een onderling zwemfeest georganiseerd. Het programma biedt velerlei afwisseling, zoo dat het een recht gezellige middag belooft te worden. 7892 (DEN HAAG). Entrée 25 et. Jongens en werkloozen 10 ct, Rijwielstalling op het terrein. VOETBAL. U.V.S.—H.B.S. U.V.S. komt morgen te 7 uur op het N.B.L.O.-terreln tegen „De Parkieten" ln de volgende opstelling uit: Doel: Kramp; achter BurgU en Looije- steljn; midden: Hansen, Wallaart en de Lange; voor: Gertenaar, Platteel, v. Goor, Kantebeen en de la Bije. De kans bestaat dat de H B S. en U.V.S. trainer BUI Marsden alsnog ln het elftal van „De Parkieten" wordt opgesteld. ADSP. BODEGRAVEN—BOSK. BOYS. Te Bodegraven wonnen de „Bodegraven"- adsp. met 63 van de Adsplranten van Bosk. Boys. o JEUGDWEDSTRIJDEN TE BODEGRAVEN. Evenals vorige jaren ls „Bodegraven" voornemens, ook thans weer een Jeugd- tournool te organiseeren, dat ditmaal bovendien in het teeken van een Jubileum staat. Het ls n.l. juist 10 jaar geleden, dat ln Bodegraven het eerste Jeugdtournool werd gehouden. Werd in 1925 hieraan nog slechts door vier elftallen deelgenomen, (van de vereenlgingen U.V.V., Hercules, Olympia en Bodegraven), gestaag ls dit aantal gegroeid en zoo telden wij verleden jaar reeds niet minder den 25 deelnemende elftallen, waardoor dit tournooi tot het grootste uit wijden omtrek is geworden. Als datum voor dit tournooi ls vastge steld Zondag 25 Augustus 1935, terwijl voor elftallen, ressorteerende onder den Goud- schen Voetbalbond, zoo noodig, voorronden zullen worden gespeeld op Zaterdagmid dag 24 Augustus a.s. Wederom wordt gespeeld in drie afdee- Ungen en wel: Afdeeling A: Elftallen van spelers van 16 tot en met 18 jaar. Afdeeling B: Elftallen van spelers van 14 tot en met 16 jaar. Afdeeling C: Elftallen van spelers van 12 tot en met 14 jaar. A.D.O.—D.W.S. TE BODEGRAVEN. Op 21 Juli wordt te Bodegraven een wedstrijd A.D.O.D.W.S. gespeeld op het Bodegraven-terrein. LIEFDADIGHEIDS-WEDSTRIJD TE BODEGRAVEN. Ten bate van de Zwammerdamsche Ar men wordt Woensdagavond op het terrein van „Bodegraven" een wedstrijd gespeeld tusschen een Bodegraven-combinatie, en 't Negerelftal „The Surinam Boys" van Am sterdam. UIT BOSKOOP. De te Boskoop op het Trekvogelterrein gespeelde wedstrijd tusschen Trekvogels I en de Goudsche St. Jozeph-gezellen ein digde met 22. UIT SASSENHEIM. Morgen te 7 uur wordt op „Sporthoff" (Sassenheim) een wedstrijd gespeeld door een L.V.B.-combinatie tegen „De Kenne- mers". o KATWIJK I—LUGDUNUM. Morgenavond te 7 uur speelt Katwijk I tegen een sterke Lugdunum combinatie. De Katwijksche Muzlekver. U.N.I. luis tert dezen wedstrijd met muziek op. NEDERLAAGWEDSTRIJD DE VALKEN. Hedenavond speelt AASV I (Lelden) een beslissingswedstrijd tegen Voorwaarts I (Katwijk) om den 2den en 3den prijs, op het Valkenterrein te Valkenburg. WEDSTRIJDEN TE ZEVENHOVEN. Op 14 en 15 Aug. a.s. zal de voetbalver. V.V.N. te Nleuwveen op het weiland van mej. de wed. G. v. Rosenberg een sport- feest geven; ook voor turnclubs. Er is te vens een kinderfeest. UIT NIEUWVEEN. De Nic. Boys Junioren spelen Zondag middag 1 uur tegen V.D.O.-Junioren uit Uithoorn. Het eerste en tweede elftal van „Nleuw veen" speelt Zondag te Woerden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14