LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Zaterdag 6 Juli 1935 SPORT. SCHAKEN. LAWN-TENNIS. PERRY WINNAAR VAN WIMBLEDON. VON CRAMM IN DEN EINDSTRIJD IN 3 SETS VERSLAOEN. met mevr. Mathleu en me). Stammers of men. Hopman. Wat het tournooi betreft, er af)n nog onderhandelingen gaande met enkele speelsters en spelers. Vast staat echter, dat de volgende komen bijzondere gebeurte- i nissen voorbehouden: mej. Lizana (de Chlleensche kampioene i. mevr. Mathleu, mevr. Hopman, mej. Orlandinl (Italië), mej. McOstrlck (Ierland), een paar Fran- sche speelsters, Hopman, Qulst (die dus ook in het tournooi speelt), Kukuljevic Zuld-Slavië)Gebrovito Hongarije1v. Metaxa en Bawarowskl (Oostenrijk), Tron- cin (Frankrijk). Onder reusachtige spanning heeft te Wimbledon de eindstrijd plaats gehad in het heerenenkelspel tusschen den Engel- schen speler Perry en den Duitscher von Cramm. Perry slaagde erin de zege te behalen ln drie sets met 6—2, 64, 84 Evenals te Parijs had Von Cramm ook ditmaal last van nervositeit, waardoor hij vaak de gemakkelijkste ballen miste. In moeilijker situaties daarentegen was hij doorgaans voor zijn taak berekend. De strijd was zeer fel, doch Perry bleef steeds meester van het terrein. De ontmoeting werd door 18.000 toeschouwers bijge woond. Tot grooten schrik van alle toeschou wers betreedt Perry het veld met een ver band om zijn handpalm. Het schijnt, dat hij in den wedstrijd tegen Crawford een spier verrekt heeft. Dat hij hiervan weinig last gehad heeft gedurende de match is uit het verloop van den strijd wel geble ken. Perry gaat al dadelijk tot den aanval over. Hij wint von Cramm's servicegame en weet dan op zijn beurt tweemaal on houdbaar te serveeren. Von Cramm her stelt zich eenigszins en wint de derde game, doch dan is het overwicht van den Engelschman weer veel sterker en spoedig wordt de stand 51. Nog één game wordt door von Cramm gehaald, doch de vol gende is weer voor Perry, waarmede deze dus de eerste set heeft gewonnen. Perry is in zijn allerbesten vorm, geen moment wordt hij door von Cramm bedreigd. Deze schijnt eenigszins nerveus te zijn, iets waarvan hij wel meer last heeft. Toch begint de tweede set niet slecht voor den Duitscher. Hij wordt even vaster en de strijd gaat gelijk op. Bij 33 wint Perry de service game van von Cramm, doch de laatste neemt daarvoor revanche door de service van Perry te winnen. Weer wint Perry de service van Von Cramm (54) Dan komt de Duitscher met 300 vóór te staan, maar Perry ser veert driemaal achtereen onhoudbaar. De eerste set-point wordt dadelijk door Perry benut en deze wint daarmee dus de tweede set. In de derde set begint von Cramm zeer moedeloos, daarna is het of hij de aan vallen wil forceeren en hij loopt steeds veel te snel naar het net op. Perry buit dit, mede door meesterlijk spel. uit en passeert den Duitscher herhaaldelijk aan het net. Hij komt daardoor met 42 vóór te staan. Von Cramm weet met taaie vasthou dendheid de zevende game te winnen 143). Perry past zich echter aan hét betere spel van zijn tegenstander aan en wint de volgende game (53). Er komt een match-point voor Perry, die v. Cramm echter met een keiharde smash teniet doet. De volgende game is voor von Cramm 154). Zal von Cramm zich nog herstel len? Deze game wordt onder de grootste spanning gestreden. Het wordt 30/30, daarna wint Perry een punt en krijgt dan een tweede match-point. Perry slaat uit. Deuce! Nu slaat von Cramm uit. Derde matchpoint. Er volgt een taaie strijd, waarin geen van beiden iets durft riskee- ren. Tenslotte slaat von Cramm uit en heeft Perry het Wlmbledon-tournooi ge wonnen! In de demi-finale van het damesdubbel spel wonnen de dames MathleuSperling (Frankrijk-Denemarken) van de Meule- meesterHoward (België-Engeland) met 6—4. 6—6. In het gemengd dubbelspel verloren in de demi-finale Hllde Sperling en von Cramm van Mrs. en Mr. Hopman met 4—6. 4—6. De verdere resultaten zijn: Damesdubbelspel: Miss Stammers en Miss James (Engeland) si. Mrs. Haylock en Mrs. Kirk 63. 60. Gemengd dubbelspel: Jedrzejowska (Po len en Quist (Australië) verliezen van Miss Martigan en Mac Grath (Austr.) met 2—6, 6—2, 6—1. Heerendubbelspel: Allison en van Rijn (Amerika) sl. Hughers en Tuckey (Enge land) 46, 64. 6—2, 6—2. Crawford en Quist (Austr i sl. Budge en Mako (Ame rika) 6—2, 1311, 63. De finale gaat nu tusschen AllisonVan Rijn en Crawford Quist. o WIMBLEDON-SPELERS NAAR NOORDWIJK. MEJ. STAMMERS VOOR DE EXHIBITIES OP ZONDAG. Mej. Lizana en Quist voor het tournooi. MOTORSPORT. DE T.T.-RACES TE ASSEN. D.K.W. KOMT NIET IN DE HOOFDKLASSE UIT. ATHLETIEK. OM DE LEIDSCnE KAMPIOENSCHAPPEN. De tennismedewerker van het „Vad." schrijft uit Londen: Evenals andere jaren heeft ook nu de N.L.T.B. te Wimbledon uitnoodiglngen ge richt aan tal van buitenlandsche spelers, om naar Noordwijk te komen, deels voor de exhibities op Zondag, deels voor het tournooi. Er is ln dezen tijd echter zware concurrentie van den Davis Cup en van andere bekende tournoolen. Toch is net gelukt èn voor de exhibities én voor het tournooi een aantrekkelijke bezetting te krijgen. Zoo zullen aan de exhibities, mét de reeds door ons genoemde spelers Maier en Hopman, ook mej. Stammers, mevrouw Mathieu en Quist deelnemen! Tot de par tijen van Zondag behoort dan ln elk geval een enkelspel van mej. Stammers tegen mej. Couquerque. De Engelsche speelster bracht het tegen mevr. Sperling tot 7—5, 75, en sloeg kortgeleden door uitnemend spel mevr. Moody met 64, 60. V' s zal er er" heeren dubbelspel ge- warden waarin Hopman. Maicr, Quist en nog een vierde speler uitkomen K.O ion derde een gemengd dubbelspel (Van onzen reisredacteur). Assen, Vrijdagavond. De T T -koorts, waarover we al hebben geschreven, begint nu haar hoogtepunt te naderen. In den loop van den dag zijn er steeds meer motorrijders, al of niet met een vrachtje in den zijspanwagen of ach terop naar Assen gekomen en de Markt lijkt nu wel één groote parkeerplaats. Uit I alle landen zijn ze op weg getogen, aller- leir nummerborden en natlonallteltsplaten treft men er aan, hetgeen in overeen stemming is met de vlaggen der verschil lende natiën, die overal in den straffen wind te wapperen staan. Want het Inter- natidnaal karakter van deze Nederland- sche motorraces staat sterk op den voor grond. dat blijkt zoowel uit de belang stelling als uit de deelname. Ook bij de renners was het vandaag te merken, dat de groote dag dicht bij was. Vanmorgen werden nog verschillende rondjes gereden, hier werd nog eens een moer aangedraaid, daar een bougie ver wisseld en de monteurs, die door de fa brieken zijn meegezonden, hadden handen vol werk. De F.N -motoren der Belgen wa ren vandaag voor het eerst ln de baan; Donderdagavond waren de machines na een laatste revisie aan de fabriek te Luik gearriveerd en fluks moesten nog de door het wedstrijdcomité voorgeschreven tien ronden worden afgejakkerd. In de morgen uren is flink geoefend, want vanmiddag moest alles gereed zijn voor de keuring Daarbij gaat het niet alleen om gewone zaken als remmen en dergelijke het kwam vroeger wel eens voor, dat een ren ner zonder remmen op de baan kwam, om zoo min mogelijk „ballast" aan boord te hebben, maar daarvan is tegenwoordig, nu alles beter georganiseerd is, geen sprake meer doch zoowel rijder als machine worden aan een grondig onderzoek on derworpen. De Fédération internationale des clubs motocyclistes, onder wier wedstrijdregle ment de races- worden gehouden, heeft dit jaar haar bepalingen weer aanzienlijk ver scherpt om zooveel mogelijk ongelukken te voorkomen. In verband daarmee zijn ook eenige veranderingen aan den weg ge bracht. waarover we reeds eerder schre ven. Strenge eischen worden echter even eens gesteld aan de rijders. Allen moeten tien trainingsronden afleggen met een voor elke klasse vastgestelde minimum snelheid, hetgeen een dubbel voordeel heeft. In de eerste plaats zijn nu de ren- nejs. die uitkomen, van een kaliber dat groote prestaties doet verwachten en ver der kunnen zoodoende enkelen worden uitgeschakeld, die in dit gezelschap niet thuis hooren en door hun onervarenheid voor de anderen een gevaar zouden kun nen vormen. Dat het bij die keuring ernst is, heeft de vooravond van deze T.T. wel doen zien: verscheidene ingeschrevenen moesten worden geschrapt. Enkelen zijn daarbij, die als goede ren ners bekend staan, doch de bepalingen zijn onverbiddelijk en men heeft er niet de hand mee gelicht. Een beetje pech op zoo'n middag kan alles bederven; het missen van een of ander onderdeel, dat op tijd vervangen had kunnen worden, of het niet volkomen „lekker" zijn van den motor (een motor is net als een mensch en heeft ook zijn ups en downs) kan op het juiste moment fatale gevolgen hebben evenals op den wedstrijd zelf Daarom is het ook zoo moeilijk om vooruit voorspellingen te doen omtrent den uitslag. Het gevolg is geweest, dat in de lijst der deelnemers nog wel wat verandering is gekomen. Zoo is de Engelschman Gleave op New Imperial in de 250 cc klasse uit gevallen. Van onze landgenooten, die had den ingeschreven, doen niet mee ln de 350 cc klasse G. Roosjen op Excelsior, J. Bangert op Norton en K. Rlemersma op New Imperial en ln de 500 cc klasse K. Reinbergen op Montgomery. Deze veran deringen zijn voor een deel ook te wijten aan terugtrekkingen. Een groote teleur stelling was het ongetwijfeld, dat in de 500 cc klasse alle D.K.W 's uit den wed strijd zijn genomen en ook de twee voor deze klasse Ingeschreven Tsjechische Ja- wa-machines komen niet uit. Er blijven echter nog vele vooraanstaande deelne mers over, die een spannende race doen verwachten. Ten slotte was het aantal in geschrevenen al van dien aard. dat het comité er een stokje voor heeft moeten steken en zeer velen ervan niet heeft ge accepteerd. Nu is dan dus alles gereed. De medi sche hulpposten zijn in orde gemaakt en speciale telefoonleidingen zorgen voor de noodige verbindingen. Het spel kan be ginnen. Assen, Zaterdag. Vanmorgen in de vroegte begon de drukte al van al degenen, die zich naar de verschillende tribunes begaven. Om on geveer acht uur kwamen eenige extra treinen binnen, die uit alle streken van i ons land bezoekers naar Assen brachten Honderden auto's en motorfietsen waren op den weg en wie niet bijtijds vertrok- I ken was. had langen tijd noodlg om op de plaats van zijn bestemming te komen. Politie en marechaussée regelden het ver keer in overleg met de wedstrijdcommis sie. zoodat alles van een leien dakje liep. Om half tien werd begonnen met de start van klasse B. 350 cc. waarvan de deelnemers 20 ronden moesten afleggen Even later volgde de start van klasse A, 250 cc, waarvan het aantal ronden 18 be droeg. Uitslagen van gisteravond. Op het A.S.C.-terreln te Oegstgeest be gonnen gisteravond de door de Leidsche Athletiek-Commissle georganiseerde wed strijden om de Leidsche Kampioenschap pen, die heden worden voortgezet. Tegen het aanvangsuur leken de weersomstan digheden verre van gunstig, doch het klaarde gelukkig spoedig op zoodat het programma vlot kon worden afgewerkt. De resultaten van gisteravond waren: 60 M. hardloopen. meisjes: le serie: 1. Jenny Dragt (Brunhilde), 2. Fletje Hü- ter (Nieuw Brunhilde), 3 Dlnle Rldderlk- hoff (idem); 2e serie: 1. Suusje van Es (Br.), 2. Betty Kwaadgras (N. Br.), 3. AUe Woestenburg (N. Br.) Finale; 1. 8. van Es, 2. J. Dragt, 3. D. E'dderlkhoff. Vèrspringen, juniores: 1. H. van Bove- nen (U.V.S.), 4.67 M.; 2. G. van Bove- nen (idem), 4.51 M.; 3. E. Cancrlnus (ld.), 4.40 M Kogelstooten, dames: 1. P. Dieben (Br.), 8.56 M.; 2. G. Hoogendoorn (N Br.), 8.10 M.; 3. A. Bremmer (N. Br.), 7.56 M Kogelstooten, juniores: 1. J. Couturier, 13 90 M 2. H v Bovenen (UV.3.1. 12.55 M.; 3 E Cancrinus (idem), 10.48 M. 400 M. hardloopen. heeren: 1. J. Schilss (Donar), 55.2 sec.; 2. J. J. Jasper (Hol land), 57.8 sec.; 3. J. Annokkee (U.V.8.), 58 8 sec. Discuswerpen, heeren: 1. C. van Velsen (Holland). 24.63 M.. 2. F. Veen (Donar), 24 54 M.; 3 W Houps (U.V.S.), 22.73 M 1500 M hardloopen, heeren: 1 A. J. v. Bakel (Holland), 4 m. 23 8 sec.; 2. A. Vis ser (Holland). 4 m. 34.8 sec.; 3. A. van Egmond (Holland). 4 m 38.6 sec. Vèrspringen, meisjes: 1. J. Dragt (Br.), 4 08 M.; 2. D Rldderlkhoff (NBr.). 4.05 M.. 3. S. van Es (Br.), 3.99 M. 100 M. hardloopen, dames: 1. R. Briejer (Brunhilde). 13 2 sec 2. A. Kellenaers (idem), 13.8 see 3. A. de Bruin (N. Brun hilde). 14 sec. Vèrspringen, heeren: 1. O. Kronlg (Hol land). 6.12 M 2. D Roosendaal (Donar), 5 83 M 3 H Bonte (Donar), 5 75 M. Hoogspringen, dames: P. Dieben (Brun hilde), 1.40 M.; 2. H Bakker iN.Br.), 1.36 M 2. A. de Bruin (N.Br.), 1.25 M. WATERPOLO. DE ZIJL I—HAARLEM I. Maandagavond om 8 uur speelt De Zijl I alhier haar eersten nederlaagwedstrijd tegen Haarlem I. De voor gisteravond vast gestelde wedstrijd Zijl I—H.V.G.B. I is niet doorgegaan. Vooraf wordt gespeeld de competitie wedstrijd De Zijl II—Haarlem II. Dien avond speelt De Zijl IV voor de compe titie van den Kring Den Haag te Rijswijk tegen R.P.C. I. Dinsdagavond wordt alhier gespeeld de competitiewedstrijd De Zijl 4 tegen R.P.C. POELMEER I—GOUWE I 5—1. Deze wedstrijd werd gisteravond voor de derde klasse competitie gespeeld. Voor de rust ls Poelmeer slechts weinig ln de meerderheid. Er wordt dan trou wens zonder overleg gespeeld. Door op- zwemmen uit de achterhoede schept Poelmeer zich kansen, waarvan er twee benut worden. Ook de links-achter van Gouwe zwemt eenmaal op en weet zijn kans te benutten. Rust 21. Na de pauze is Poelmeer veel sterker en wordt er veel doordachter gespeeld. Poelmeer voert den stand op tot 51 waarmee het einde komt. De doelpunten werden gemaakt door Westen, Bornhaupt Witte en F. van der Mark. De leiding was goed. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Programma voor morgen. lste klasse: H.C.C. I—V.V.V.; R. en W.- V.O.C.; V.R.A—Haarlem Overgangsklasse: AjaxR.C.H.; Exsel slorR. en W. II; Quick—A.C.C.; P. W S.O.H.C.; H.BjB— H.C.O? IH; Kampong— C.V.H 2de klasse B: L.C.C.—H.B.S. II; V.U.C.— Hermes D.V.S II; H.C.C. IV—Quick. Overzicht. De eerste klasse-competitie van den N.C.B. blijft wel zeer spannend V.R.A. heeft thans nog de leiding met een punt voorsprong op H.C.C II. dat morgen vrij is en met be langstelling kan afwachten wat de Am sterdammers tegen Haarlem zullen doen. Een overwinning van Haarlem zou de club van Maas bij de gegadigden voor het kam pioenschap brengen Een overwinning van V.R.A zou de positie van de stadionclub danig verstevigen. V.O.C en HC.C. I zijn practisch voor den kampioenstitel al uit geschakeld. Zij zullen morgen echter die nen te winnen, want het seizoen is nog lang en aan (jen kop kunnen er nog genoeg misstappen worden gemaakt. Wat moeten wij van Ajax zeggen? De Leidenaars staah met één simpel punt uit vijf wedstrijden onderaan. Dan volgen R. en W. II met drie punten uit zes wed strijden en R.C.H met vier uit zeven. Het verschil is dus niet zoo heel groot, maar verleden week werd uit van R.C.H. ver loren, door onvolledigheid, te weinig ernst en een niet kloppende organisatie. Zou het Zondag as nu eens eindelijk wel kloppen? Dan moet Ajax ook eindelijk kunnen winnen; togen R.C.H. aan de De Kemoenaerstraat. De overige wedstrijden in de Overgangsklasse geven ons weinig aanleiding tot beschouwingen. De strijd gaat tusschen H.B.S.. Sparta en Quick (N Moeilijk krijgen zil het morgen niet Bij L.C.C. wil het ook niet al te best lukken Morgen speelt de Leidsche thuis tegen H.B.8. n en hoewel de Hagenaars niet tot de kopgroep van 2 B behooren. vreezen wij toch, dat zij te sterk voor L.C.C. zullen blijken. DE ZIJL VH.G.A. I 2—3. Gisteravond speelde De Zijl V tegen I H.G.A. I voor de competitie van den kring Den Haag. Rust 11; einde 23. WIELRENNEN. DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Wedstrijden op de Stadionbaan te Amsterdam. Op de Stadionbaan te Amsterdam ziin gisteravond de wedstrijden om de club kampioen scha open van Nederland ver reden. De belangstelling was niet blister groot. Begonnen werd met de series sprint. De uitslagen hiervan waren: lste serie: 1. De Kampioen (Haarlem), 2. Swlft (Lelden). 2e serie: 1. Clympia (Amsterdam), 2. De Zwaluw (Bnldhoven). 3e serie: 1. Ulysses (Amsterdam) 2. Sparta (Den Haag). 3 Zwolle. 4e serie: 1. Le Champion (Amsterdam), 2. Het Zuiden (Eindhoven) Bij deze sprintwedstrijden werd door elke club met twee renners deelgenomen. Vervolgens werden de Tier series van den achtervolgingswedstrijd verreden. Hier werd door iedere club met drie renners deelgenomen de Dosltle van den tweede aankomende was beslissend. De wedstrilden gingen over maximaal 8 ronden. In de eerste serie won De Kampioen (Haarlem) van Swlft (Lelden), tijd over 8 ronden 5 min. 21 3/5 sec. De tweede serie bracht een overwinning voor het Amsterdamsche Olympla, dat tijd maakte van 5 min. 28 4/5 sec. Tweede was De Zwaluw uit Eindhoven, derde Het Hert uit Amersfoort In de derde serie werd Zwolle geslagen door Sparta (Den Haag) dat een tijd maakte van 5 min. 22 1/5 sec. De vierde serie werd gewonnen door Le Champion (Amsterdam), in een tijd van 5 min. 24 sec. De eerste halve beslissing bracht een vrii gemakkelijke overwinning voor het Amsterdamsche Le Champion op Olympia. In de tweede halve beslissing won Ulysses van De Kampioen. De Jury besliste echter, dat deze seml- flinale moest worden overgereden, daar er een onregelmatigheid had plaats gevonden. Na feilen strlid werd Ulysses opnieuw winnaar. Voor de eerste halve beslissing achter volging kwamen het Amsterdamsche Olympia en het Haagsche Sparta aan den start. De Hagenaars liepen geleidelijk in en na de acht ronden waren zij ongeveer 50 M ingeloopen. Zij wonnen in 5 min. 18 1/5 sec De tweede halve beslissing bracht Le Champion en De Kampioen aan den start. De Haarlemmers liepen langzamerhand eenige tientallen meters uit doch de Am sterdammers boden feilen tegenstand. Een der Haarlemmers viel uit. In de voor laatste ronde volgde een Amsterdammer zijn voorbeeld. Tenslotte wist Le Champion in te loopen en den wedstrild met gering verschil te winnen ln den snellen tijd van 5 min. 14 sec. De beslissingen zullen worden gereden op 18 J,uli as. „A.A.S.V-" Morgenavond te 6 uur speelt A.A.S.V. een vriendsehaopelUken wedstrijd tegen WLI op het terrein aan den Zijldljk. VOETBAL. U.V.V. I—SCHIPHOL. Maandagavond te 7 uur spreekt U.V.V. I tegen Schiphol op het terrein van Fa brieksarbeiders. UIT NIEUWVEEN. Nleuwveen I speelt morgenavond te kwart vóór acht op eigen terrein tegen „De Dultsche Turnvereeniging" uit Am sterdam. De Nlc. Boys organlseeren morgenmid dag belangrijke wedstrijden: 1 uur: Medaillewedstrijd, Nic. Boys II— il.V V. (Den Hoef); 3 uur: bekertournooi. dolf Kolplng ID.S.V. I (Noorden); 5 uur: Verllezersronden, bekertournooi, Nlc. Boys 1 1 A.VJ3, I (Aarl'veen). DE „TOUR DE FRANCE". Gisteren ls de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk verreden, leidende van RUssel naar Oharleville, een afstand van 192 K M. Er verschenen 89 renners aan den start Het resultaat was. Tweede etappe Rljssol-Charleville, 192 KM.: 1. Charles Pelissier (Frankrijk!, tijd 5 uur 32 min. 18 sec. 2 Spelcher (Frankrijk) halve lengte. 3. Bergamaschl (Italië). 4 Darineels (België). 5 De Caluwe (België). 6. Debenne (Frankrijk). 7. Merviel (Frank rijk) 8. Bertoni (Italië). 9. Camusso (Italië). Elf renners werden gezamelijk als tiende geklasseerd „SWIFT". Morgen zal er een sprintwedstrijd ge reden worden over 500 M. door alle ren ners. Na dien en oloegachtervo'.ging over 10 K.M. tegen het horloge. In deze rit rilden de A en B-klassers met elkaar Samenkomst 9 uur aan het clublokaal, vertrek 9.15 naar de startplaats. De sleutelzet van het probleem va» Palatz Is 1 Td6 Er dreigt Te6t en Te4t. Na Tf4, dat Te4* moet voorkomen volgt Pc6:*, Kf5: en Pg3t. De oplossing van het Srobleem van de Levle ls Ddl. Het pro- leem zoekt het meer ln de breedte, dan ln de diepte; het aantal varianten ls groot, maar ze zijn eenvoudig. R. HEYNBN. Deutsche Schachblatter 1935. Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: KI2, Db6, pi g3 en h2. Zwart: Khl, pi e6, e6, f4 en g6. Van het tournooi te Margate geven we een partij van Reschewsky, die vroeger als schaakwonderkind rondreisde, simultaan seances gaf en huilde, als hij daar een partij verloor. Nu is hij gewoon schaak meester, die echter bijzonder fijn speelt. Sergeant Reschewsky 1. e4 e5 2. Pf3 Pc 6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5. 0—0 Le7 Ik houd de Tarrasch-variant Pe4: voor beter. 8. Tel b5 7. Lb3 d6 8. a4 Lb7 Iets agressiever ls Lg4 9. c3 PaS 10. Lc2 c5 11. d4 Db8 Steunt het centrum en laat de c-lljn voor de toren vrij. 12. ab6: ab5: 13. De2 c4 14. Pbd2 0—0 15 Pfl Te8 Dreigt ed4:. 16. de5: de5: 17. Lg6 Dc7 18. Tedl g6 Om de f pion op te spelen. 19. Pe3 Ted8 20. Lf6: Lf6: 21. Pd5 Ld5: 22. ed6: Ta6 23. De3 Lg7 24. Pg5 Lh6 Een wat onbesuisde zet van wit, die zwart aardig pareert. 25. Dg3 Lg5: 26. Dg5f6 27. De3 Td6 Een flinke tempowinst voor zwart. 28. De4 Pb7 20. Td2 Pc5 30. Df3 f5 Langzaam maar zeker. 31. Tadl e4 e4 was niet meer te pareeren. 32. Dg3 Pd3 33. Ld3: cd3: 34. f3 Dc5t 35. Khl Dc5t Beter lijkt Df2. 36. fe4: fe4: 37. Tel Te8 38. Te3 Tf8 39. h3 Tft De laatste misrekening van wit. 40 Kh2 Tg5 Dit kost de toren op e3. Wit geeft het op. Dr. P. FEEN6TRA KUIPER. BILJARTEN. TWEEDE KLASSE KAMPIOENSCHAP L. B. B. Het wedstrijdprogramma voor bovenge noemd kampioenschap, dat verspeeld wordt bij den heer R. Kantebeen luidt: Dinsdag 9 Juli 7.30: A. Verstraaten-J. Chrlspljn; 8.30: I. Mazurel-J. Neuteboom; 9.30: L. Lammens-A. L.; 10.30: C. Schou ten-A. Verstraaten. Woensdag 10 Juli 7.30: I. Mazurel-J. Chrlspljn; 8.30: A. Verstraaten-A.L.; 9.30: C. 8chouten-J. Neuteboom; 10.30; I. M&- zurel-A. L. Donderdag 11 Juli 7.30: I. Mazurel-C. Schouten; 8.30: A. Veratraaten-L. Lam mens; 9.30: C. Schouten-J. Chrlspijn; 10.30: A. L.-J. Neuteboom. Dinsdag 16 Juli 7.30; L. Lammens-I. Mazurel; 8.30: J. Chrispijn-J. Neuteboom; 9.30: C. Schouten-L. Lammens; 10.30; J. Neuteboom-A. Verstraaten. Woensdag 17 Juli 7 uur: J. Chrlspijn- A. L 8 uur: J. Neuteboom-L. Lammens; 9 uur: C. Schouten-A. L.; 10 uur: L. Lam- mcns-J. Chrispijn; 11 uur: A. Verstraaten- I. Mazurel. DAMMEN. P.D.L.V. (LISSE). In het Clublokaal van P.D.L.V. (Lisse) had de prljsultdeeling plaats van de beker en bordenwedstrijden. De voorzitter, de heer I. v. d. Meulen, sprak daarbij een toepasselijk woord. De nieuw te spelen bordenwedstrijden zullen voortaan in klassen gespeeld worden. De stand van den problemenwedstrljd is: S. Kleinenberg, S. Algera, A. Wijn hout, I. v. d. Meulen, G. Balkenende, D. Vergunst, D. Vergunst Jr., J. C. v. d. Hllst, C. Boogerd, J. G Snel, allen 30 pnt.; J. H. Hilders en W. Möhlmann 28 pnt.; Th. Boo. den 26, J. C. de Jeu 22, Jac. v. d. Poel 20, A. Mooyekind 22, H. v. Drunen 14, Ph. Phl- lipse 4, J. Lucas 2 pnt. 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10