LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 Juli 1935 UIT DE OMSTREKEN. Hardnekkige constipatie. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. AALSMEER. Aanbesteding. Door de bouwver. „Volksbelang" ls aan besteed: het plaatsen van 81 marmeren schoorsteenmantels. 75 gTanieten aanrech ten en het restaureeren van 8 bijkeukens, benevens 8 W.C.'s en 4 Septletanks. Het laagst werd ingeschreven voor metselwerk: J. W. Kok f 4397.timmerwerk; Qebrs. J. en J. v. d. Laarse f.720.loodgieters- iverk: Fa J. D. v. Iperen f 819.80: tim mer- en metselwerk: J. W. Kok f. Ó561. massa Gebrs. J. en J. v. d. Laarse f.6083. Gegund aan de laagste inschrijvers in perceelen. Verkoopingen. Door Notaris H. Bax is in „De Oude Vei ling verkocht: I. Het woonhuis aan den Machineweg alhier, met timmermanswerk plaats, schuren enz eig. P. Verhoek. Koo per J. Boom f.4902.— perceel grond naast perceel I. eig. idem. kooper inzet J. Boom f. 4300.beide perceelen combinatie inzet f.9202.gemijnd door J. Boom op f.10—. Perceel II: Het dubbel woonhuis, eig. idem, kooper J. Boom voor f. 5600.—. Omzet Centrale Veiling. Over het eerste half jaar 1935 ls aan de Centrale Veiling omgezet aan: snijbloemen f. 1.039.376.51, aan potplanten f.321.684.70. Gedurende hetzelfde tijdsbestek van 1934 waren deze cijfers resp. snijbloemen: f. 1.162.214.22. aan potplanten f. 358.665.55. Dit jaar blijkt dus de omzet weer ver bij liet vorige achter te blijven, wat in nog gTOOter mate bij „Bloemenlust" het ge val ls. Vergadering Oosteinderpolder. In het gebouw „Bloemenlust" heeft een alg. vergadering met de stemgerechtigde ingelanden plaats gehad, waarbij als w aarnemend voorzitter fungeerde de heer J. Blom. Deze deelde mede, dat de ver gadering was belegd, omdat de voorzitter, de heer B. Wegman Czn., gemeend had zijn functie te moeten neerleggen, doch het bestuur zou gaarne zien, dat hij het ambt weer wilde aanvaarden. Nadat de notulen door den secr, den heer Luyten, waren gelezen en goedge keurd, bracht de wnd. voorzitter in be handeling: Mededeellngen en vragen, aan gaande de gerezen moeilijkheden. Over dit punt werd door verschillende ingelan den het woord gevoerd, o.m. stelde de heer B Wegman Czn. de vraag, wat uiteinde lijk de reden van zijn bedanken als voor zitter was geweest. De heer Wegman bleek in dit verband heel wat op zijn hart te hebben, o.m onaangenaamheden over het oude watergemaal, bij het sloopen van het oude materiaal en rondgaande lasterlijke plaatjes aan zijn adres, waarvan spr. er eenige releveerde en rechtzette. Enkele oogenblikken hadden de discussies, welke gevoerd werden, een zeer scherp karakter, dooh gelukkig overheerschte weer spoedig de verzoenende geest, welke op deze bewo gen poldervergadering te beluisteren was. De heer J. v. d. Meer merkte op, dat hoewel z.l. deze vergadering een zeer on aangenaam karakter had, zij toch zeker ook een goede zijde te zien gaf. Uit alle rondgestrooide praatjes onder en door de ingelanden aan het adres van het bestuur, blijkt de kern te liggen in gebrek aan vertrouwen in het college. De voorzitter is in den regel de uitvoerende macht, op wiens rug de lasterpraatjes voor een groot deel worden afgewenteld. De beschuldi gingen aan het adres van Wegman zijn van nul en geener waarde gebleken; spr. vroeg hem, zijn besluit in te trekken en weer als voorzitter aan de bestuurstafel plaats te nemen; hij was de rechte man op de rechte plaats tusschen boeren en bloemisten in den polder. (Applaus). Ook andere Ingelanden drongen Dij W. aan zijn besluit in te trekken. De heer Wegman zwichtte tenslotte onder daverend applaus en nam de voor zittersfunctie weer aan. In een kernach tig betoog drukte spr. zijn voldoening uit, dat „de lucht gezuiverd" was. Nadat de secretaris nog mededeellng had gedaan betreffende de asfalteering der wegen en behandeling der rondvraag volgde sluiting. Geslaagd voor het mondeling Mulo- examen diploma A.: M. Barendsen W. Combé, H. Kempers en J. de Pous; voor diploma B.: Joh. Harmsen. Allen leerlin gen der Ui,.O.-school alhier. HAARLEMMERMEER. Bijbeltentoonstelling. In het gebouw voor Chr. belangen in de Kerkstraat te Nieuwvennep werd gister middag de door het afdeellngsbestuur van het Ned. Bijbelgenootschap georgani seerde Bijbelgenootschap geopend. Voor de prachtige inzendingen, w.o. zéér oude exemplaren, werd een groote belangstel ling aan den dag gelegd. Deze inderdaad mooie tentoonstelling wordt ook morgen nog gehouden. Te Hoofddorp werd ten overstaan van notaris Jhr. v. Grotenhuls v. Onsteln uit Nieuwvennep, publiek geveild: Het onverhuurd aan den Hoofdweg staand woonhuis, met erf en grond, groot 3.38 A. Het werd toegewezen aan den heer Broers voor f. 1210. Ds. Laman te Mlddelharnis heeft be dankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Kerk te Nleuw-Vennep. o HILLEGOM- De toeslag op het loon. Voor de aanstelling van arbeiders in het bloembollenbedrijf met toeslag op het loon door het rijk, tot welke regeling de gemeente heeft besloten, worden aan de patroons vragen gesteld. Gegevens moeten verstrekt worden omtrent het aantal ar beiders, dat in de laatste 6 weken in dienst was, en hoeveel er op het oogenblik in dienst zijn: Verder wordt gevraagd hoeveel en tegen welken datum arbeiders verlangd worden, welke werkzaamheden zij moeten verrichten en welk loon de te plaatsen ar beiders zullen verdienen. Een verklaring moet afgelegd worden, dat na het bekend worden van het mlnlstrieel besluit van 19 Juni 1.1. In zake den toeslag op het loon, geen arbeiders zijn ontslagen. Er is een RECLAME V/at zij al innam, niets hielp. Hoe zij tenslotte beter werd. „Sinds heel lang was 'ik lijdende aan storingen in mijn spijsvertering, in die mate dat het mij onmogelijk was, wat ik al innam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Kruschen Salts- kuur begonnen ben, gaat het veel beter en daarom wil ik mijn bewondering uitspre ken over de goede werking van Uw Kru schen Salts. Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennissen en familie aanraden." Mej. P. S. te A. De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de af- voerorganen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker alle ver giftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Zoodoende wordt Uw orga nisme vrij gehouden van alle onzuiver heden, welke, Indien ze zich kunnen op- hoopen, den algeheelen gezondheidstoe stand schaden. Begin morgen met de „kleine, dagelljksche dosis" Kruschen en zet daarmee den eersten stap op den weg naar volmaakte gezondheid. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Krusohen Salts is uitsluitend verkrijg baar bi) alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. 7071 commissie gevormd om de aanvragen te beoordeelen; in deze commissie zijn het gemeentebestuur, de patroons en de ar beiders vertegenwoordigd. Deze commissie heeft tot taak B. en W. te advlseeren, waarna de Inspecteur voor de werkver schaffing beslist. In den loop der week zijn reeds arbeiders aangesteld, op risico echter van de patroons, omdat de defini tieve beslissing op de aanvragen nog niet is afgekomen. Het ls een ingewikkeld en tijdroovend werkje. Naar wij vernemen worden geen arbeiders van buiten de ge meente toegelaten, tenzij het werk een bedrijf betreft, waarvan de patroon buiten de gemeente woont. Te Den Haag slaagde voor het M.U.L O.-examen (aanvulling) onze plaatsgenoot W. v. d. Berg. Onze plaatsgenooten P. J. J. Paling en G. Scholten zijn geslaagd voor het eind-examen der Chr. Handels H.B.S. te Amsterdam. De bloembollenbeurs was door 71 per sonen bezocht. o KATWIJK. - Te Den Haag slaagde voor het M.UIi.O.-examen (aanvulling) onze plaatsgenoot de heer J. Seimstra. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het zomerseizoen zette wat de handel en de prijzen betreft, niet slecht in. Er be hoefde zoo goed als niets naar de belt te worden gebracht en wat aan redelijke kwallteitselschen voldeed kon tegen be hoorlijken prijs koopers vinden. De aan voer van aardappelen nam langzamer hand toe doch gezien het vergevorderde seizoen moest deze aanvoer aanmerkelijk grooter zijn. Dat zulks niet zoo is vindt z'n oorzaak in de algemeen minder goede gewassen als gevolg van het abnormaal koude voorjaar en ook hierdoor is het pro duct zooveel later. En toch zal er voort gang gemaakt moeten worden want op een bepaalden tijd moet de navmcht geplant zijn. De vroege aardappelen, waarvan de minimumprijs voor groote r. 5.50 per 100 K G. bedroeg, brachten geregeld van f. 6.40 tot f 7.20 per 100 K G. op waarbij dan nog f. 0.80 per 100 K.G. heffing komt. Drie lingen gingen voor f. 4 tot f. 5.50 per 100 K.G Kriel bracht van f2.80 tot f. 3.60 per 100 K.G. op. Sla ging in de goede kwaliteit steeds voor f. 0.50 tot f-1.50 per 100 naar gelang van kwaliteit, f. 0.50 is de minimumprijs, wat hier beneden gaat, gaat weg of wordt vanwege de Ned Groen ten en Fruitcentrale gedistribueerd aan de steden voor den verkoop tegen lagen prijs aan werloozen. Bo6peen in de beste kwa liteit kon ook zeer goede koopers vinden voor een prijs van f. 5.10 tot f.7.50 per 100 bos. Wat iets afwijkt gaat daar ver beneden, f. 3.40 a f.4.10. Radijs ging niet vlug meer. De tijd voor dit artikel is voorbij. Zii kon niet meer opbrengen dan f0 50 a f. 0.70 of ging om reden ze wat groot waren naar de belt. Tuinboanen waren goed in prijs. Zoolang het nog duurt. Nu brachten deze nog van f.3 tot f.6 per 100 K.G. op. Kroten is bossen behooren ook tot de nieuwe producten ze gingen voor f. 1.50 tot f2.20 per 100 bos. Ook Rabarber ging vlug weg voor f. 2.10 tot f 3.10. Met bloemkool liep het totaal mis. De warmte ls voor bloemkool funest. Alles komt, dan tegelijk en als het koud weer wordt, is er geen bloemkool meer. Een enkeling profiteert er dan van. Ook bos uien was een gewild artikel en konden graag f. 0.30 tot f. 0.55 opbrengen. Nu in- plaats van de warmte het weer koud ls geworden, zal dit wel gunstig werken op aanvoer en prijzen, Te Leiden slaagde voor het diploma Nederlandsche Handelscorrespondentie, uitgaande van de R K Bond ,,8t. Genesius" mej. C A van Paridon alhier. De toestand van pastoor Schiphorst ls thans zoodanig, dat deze Dinsdag a.s. het Ziekenhuis te Venlo zal kunnen ver laten. Na eenige dagen verblijf bij dr. B Schiphorst te Heerlen, zal pastoor Schiphorst enkele weken rust gaan nemen in de Ardennen. KATWITK AAN ZEE. De heer C. Zwaan, f Geheel onverwachts overleed gister avond om 9 uur in den ouderdonr van ruim 60 jaar de heer C. Zwaan, ouderling van de Ned. Herv. Gemeente alhier. De overledene was den 3den Januari 1875 te Schevenlngen geboren, maar was reeds 22 jaar lang Inwoner dezer gemeente als kuiper in dienst bij den reeder Nic. Parlevllet, die in hem een werkzaam en plichtgetrouwen dienaar verliest. De over ledene was in zijn kring van vrienden en bekenden zeer gezien. Jarenlang heeft hij op kerkelijk terrein een vooraanstaande plaats ingenomen, eerst als diaken en later als ouderling. De begrafenis zal plaats hebben Zater dagmiddag om 3 uur alhier. o LISSE. Commissie voor toeslagregeling. In de commissie voor de uitvoering van de regeling Inzake de toeslag op de ar- beidsloonen voor te werkgestelde werkloo- zen hebben zitting: voor het gemeentebe stuur Burg. van Wijnbergen; voor de werknemers de heer C. de Vries en voor de werkgevers de heer J. W. A. Lefeber. De leden van de Herv. Melsjesvereen. „De Zonzoeksters", bezochten met de leid sters den Provincialen Verbondsdag in den Dierentuin te Den Haag. De 600 meisjes werden verwelkomd door de Haagsche Regelingscommissie, waarna mevr. J. de BelPerls, van Warmond, de Verbondsliturgie leidde. Dan hield mevr. A. ValetonHogerzeil een toespraak over: „Wie heeft de macht over ons leven?" waarnaar met aandacht geluisterd werd. De middag werd gevuld met zang, voor dracht en bezichtiging van den Dieren tuin. Om 4 uur sprak ds. Jac. Poort het slultlngswoord, waarna de meisjes nog het Vredespaleis bezichtigden. Het was een mooie dag, die de meisjes zich met vreugde zullen herinneren. Op den Heereweg nabij de Jullana- straat had een aanrijding plaats. Een personenauto slipte door de gladheid van den weg bij het remmen, waarbij deze in botsing kwam met een andere auto. Het bleef bij materieele schade. De politie maakte proces-verbaal op. De heer C. P. Schravendeel slaagde voor het eindexamen Lyceum H.B.S.-af- deellng. Te Den Haag slaagde voor het M.U.L.O.-examen (aanvulling) onze plaatsgenoot de heer A. J. Tol. o NOORDWIJK. Vordering ontzegd. Naar wij vernemen heeft de rechtbank te den Haag ontzegd de vordering van den heer L. Graaf van Limburg Stirum tegen de gemeente Noordwljk, voortvloeiende uit de langs zijn buitenplaats „Offem" stroo- mende Woensdagsche Wetering, die als gevolg van het daarin uitvloeien van ge meentelijke rioleerlngen groote schade aan zijn buitenplaats veroorzaakt en de hygië nische omstandigheden op die buitenplaats door stank e.d. ongunstig beïnvloedt, Door B. en W. is aan het hoofdbestuur van het Roode Kruis vergunning verleend voor het houden van de Roode Kruis col lecte 1935 in deze gemeente. Door B .en W. ls in verband met zijn benoeming tot lid van den raad aan den heer G. Vogelaar op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schatter van het ver gunningsrecht, lid van het vrijwillige brandweercorps en als schatter van huur waarde van localiteiten van het waterlei ding bedrijf. Het gemeentebestuur heeft aan den Min. van Sociale Zaken bericht, dat onze gemeente toetreedt tot de regeling voor opneming van arbeiders in het land- en tuinbouwbedrijf door middel van bijdragen in de loonen. Op grond van deze regeling zijn in onze gemeente reeds tewerk ge steld 63 personen. Geslaagd te Den Haag voor het exa men gemeente-administratie (Ned. Ver. voor Gemeentebelangen) de heer N. N, Koers alhier. o OEGSTGEEST. Aan den Rhijngeesterstraatweg is de 18-j. H. D. uit Lelden van een rijdende vrachtauto gesprongen, waarbij hij kwam te vallen en zich aan belde beenen be zeerde. Dr. B. heeft den jongeman ver bonden, waarna hij huiswaarts is ge bracht. De heer F. J. R. deed aangifte van het feit, dat uit zijn tuin aan de Nassau- laan een witte tafel en stoelen zijn ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Een 5-tal schooljongens was in de Duivenvoordestraat aan het spelen, waar bij een groote ruit werd ingegooid bij de fam. v. H. Na ingesteld onderzoek door de politie, zal de schade worden vergoed. Te Den Haag slaagde voor het M.U.L.O.-examen (diploma B) onze plaatsgenoot de heer D. A. v, d. Ven. o SASSENHEIM. Door een vrachtauto uit Haarlem werd het lichtpaaltje van den vluchtheu vel bij de Molenstraat aangereden en totaal vernield. De auto werd zoodanig beschadigd, dat ze per kraanwagen moest worden weggesleept De -chauffeur kwam er goed af. -O VOORSCHOTEN Te Den Haag slaagde voor het M.U.L.O.-examen (diploma B) onze plaats genoot de heer KI. Butter. ALPHEN. Aanbesteding. Door den architect W. Brouwer, alhier, werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met kantoren alhier. De uitslag was als volgt: Perc. A: W. J. Bergshoeff, Alphen, f.6490; J. Tromp, Alphen, f.6697; Gebrs. J. en J. A. Bons en Gebrs. v. Wijk, Alphen, f. 6970; C. v. Beek en J. Postma te Loenen a. d. Vecht, f. 7086; A. v. Dam, Alphen, f.7093; Gebrs. v. Bodegraven, Boskoop, f.7230; W. v. Egdom, Alphen, f.7289; L. Schroder, Wassenaar, f.7475; W. v. d. Helm, Alphen, f. 7590; C. J .v. Weerd- huizen, Boskoop, f.7650: W. v. Dlggele, Koudekerk f.7850; E Vink en Zn., Moor drecht, f 7935; J. Vonk, Alphen, f.7957; W. v. Beijeren, Alphen, f.8055: C. de Raat en J. Tolk, Alphen, f 8175; Gebr. v. Duyn, Katwijk a. Zee, f.8299; L. v, Beusekom, Alphen, f.9450. Perc. B: A, v. d. Snoek, Alphen, f. 726; H. Hoogendoorn, Alphen a. d, Rijn, f. 741,70; H. M. v. Keeken en H. Bauer, Alphen, f. 785,50; W v, Diest, Al phen, f. 794. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd het gespan groentewagen met daarvoor bespannen paard van den handelaar B. aangereden door een vrachtauto, geladen met hooi, van J, P. uit Noorden. De groen tewagen van B. werd beschadigd, doch de bestuurder der vrachtauto, die te breed geladen was, reed door. Onze plaatsgenoot v. E., monteur aan de motorenfabrlek „De Industrie" alhier, had het ongeval met zijn rechterhand be kneld te geraken tusschen een motor, waarbij hij zijn duim zoodanig verwondde, dat hij zich onder heelkundige behande ling moest stellen en zijn arbeid niet meer kon hervatten. o BODEGRAVEN. Eigen kerkgebouwtje der Vrij-Evang. Gemeente. De Vrij-Evangelische Gemeente, die tot nu toe in het Beursgebouw zijn bijeen komsten hield, heeft thans een eigen kerkgebouwtje gekregen. In een pakhuis- je aan de Nleuwstraat, dat vroeger heeft dienst gedaan als paardenstal en wapen- pakhuis voor den Reinigingsdienst, heeft men na restauratie een 80-tal zitplaatsen aangebracht, waar nu voortaan de sa menkomsten worden gehouden. In den eersten dienst, die gisteravond werd ge houden, ging voor ds. H. Siegers van Utrecht. Tot voorzitter van de Chr. Gymnas- tiekver. DO.S. ls benoemd de heer H. Damman. Zulks ter vervanging van den heer P. v. d. Pol, die naar Den Haag is vertrokken. De heer v. d. P. is benoemd tot eere-lid van de vereenlglng. Het Chr. meisjeskoor „Klein Halle lujah" is voornemens in Augustus deel te nemen aan een concodrs te De BUL Mej. J. Dam, alhier werd benoemd tot kweekelinge met acte aan de Chr. school te Woubrugge. Een veertigtal leerlingen van de Chr. U.L.O.-school maakte onder leiding van enkele onderwijzers een fietstocht naar Katwijk. Mej. C. Kelfkens alhier slaagde te Eindhoven voor de Ver. v. Leeraressen v. Modevakscholen voor de acte Parijsche coupe. o BOSKOOP. Aan de R.K. naaischool alhier, slaag den alle candldaten, n.l. de dames J. van Loon, M. van Vliet, J. Boekraad en N. Hou- dijk voor lingerie, en voor costumière de dames N. Nederlof, A. van der Werf en A. van Vliet. o HAZERSWOUDE. De speldjesverkoop in onze gemeente gehouden ten bate van het op te richten Nationaal Koningin-Moeder-Herdenking fonds ten behoeve van steun aan on- en minvermogende tuberculoselijders heeft opgebracht de som van f. B6.97Vi. o KOUDEKERK. Voor de vacante betrekking voor vader en moeder in het .Tehuis voor ouden van dagen", hebben zich een 19-tal echtparen als sollicitanten aangemeld. WASSENAAR. Op de van Z. v. Nijeveltstraat werd een auto aangetroffen waarvan de be stuurder. zekere B uit Den Haag. in ken- nelljken staat verkeerde. Volgens getuigen had de bestuurder zich schuldig gemaakt aan diverse verkeersovertredingen. Het bleek, dat de remmen en de stuurinrich ting van de auto ook niet in orde waren. De politie maakte procesverbaal op. ZOETERWOUDE. De hooikeur. Door B. en W, ls aan de hoolkeurders in deze gemeente eervol ontslag verleend, wegens reorganisatie van den hooikeur. In overleg met het bestuur van de On derlinge Brandwaarborg Mij alhier heb ben B. en W, besloten, bij wijze van proef, met den hooikeur te belasten den van wege genoemde Brandw. MIJ aangewezen persoon, den heer N. Overdevest, Noord- buurt alhier. De kosten zullen worden ge dragen voor 25"/o door genoemde Brand waarborg Mij. en voor 75°/o door de ge meente. Aan de R.-K. vereeniging „Herwon nen Levenskracht" is vergunning ver leend tot het houden van een bloempjes dag op Zondag 14 Juli a.s. HEDEN Stadszaal: Alg. verg. Genootschap M.S.G. 8 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Spel van den vos Rel- naerde. 8 1/4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag InsL v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen dlphterle 4—5 uur nam. Woensdags: inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: InsL v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Eln Stern fallt vom Himmel". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam, „Carnaval en liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m, „De regimentsdochter". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/J u. nam. „De controleur van de Nice-express". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.swaargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Op Woensdag 10 Juli a.s. zal er door do werkloozen in de gemeente een collecte langs de hulzen worden gehouden voor het pl. crisis-comité. Waar de plaatselijke kas uitgeput raakt en hulp voortdurend noodlg is, is een woord van aanbeveling vrijwel overbodig. LEIDERDORP. Diefstal van palingfuikeb. De heer P. O. wonende aan den v, d. Valk Boumanweg, heeft aangifte gedaan van ontvreemding van een vijftal paling- fuiken. De politie heeft de zaak in on derzoek. Ten bate van het T.B.C.-bestrijdings- fonds uitgaande van het Chr. Nat. Vak verbond wordt op 10 Juli a.s. 'n bloempjes dag gehouden in deze gemeente en in do gem. Zoeterwoude H.-RIJndlJk, o LEIMUIDEN. Te Den Haag slaagden voor het M.U.L.O. examen (diploma B) onze plaatsgenooten de heeren S. J. K. Ham en H. de Rijk. o NOORDEN. De heer J. Th. Hakkeling alhier, werkzaam op de gemeente-secretarie van Reeuwijk, behaalde te 's-Gravenhage het diploma voor de Gemeente-administratie. OUDE WETERING. Ten bate van de Groene-Kruiskashad hier op het terrein van de voetbalveree- nlglng D.W.B. een voetbalwedstrijd plaats tusschen twee veteranen-combinaties. De belangstelling was niet zoo groot als het vorig Jaar. Toch viel er weer volop te ge nieten. Niet alleen waren er tal van ko mische scènes, doch ook aan spanning ontbrak het geenszins. De wedstrijd ein digde in een gelijk spel (22), waarna door het nemen van strafschoppen de be slissing viel. Na afloop bracht dr. van der Bijl dank aan allen, die hun medewerking hadden verleend en sprak de hoop uit, dat, wan neer nogmaals een beroep op de mede werking in dezen geest zou worden ge daan, dit beroep evenmin tevergeefs zou zijn. TER AAR. Nu de nieuwe politle-verordening in werking is getreden, ls de politie bezig een einde te maken aan een sedert Jaren be- staanden wantoestand, welke niet alleen hinderlijk is voor het verkeer op de wegen, doch meermalen leidde tot het lastig vallen van passeerende personen. Het blijven staan binnen een afstand van 10 Meter van bruggen of hoeken van wegen is thans strafbaar gesteld, evenals het blijven staan voor aan wegen gelegen perceelen, zonder toestemming van den eigenaar of gebrui ker. Men verleene zijn medewerking tot het bereiken van het gestelde doel. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Aartje Neeltje, d. v, St. G. v. 't Slot en N. Slob Hendrik, z. v. R. Ja ger en H. Hulshof Maartje, d, v. M. Schouten en M. M. Hoogendoorn. Ondertrouwd: P. van der Pouw en M. Fuchs. Getrouwd: W. J. van Spengen en W. C. Arendse G. C. van Wageningen en A, C. de Bruin. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6