Njord boekt vier overwinningen Het versterkte Leidsche Elftal- De Zwaluwen 76*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 29 Juni 1935 Derde Blad No. 23087 Nereus wint echter de Oude Acht Een onbesliste race in de Jonge Twee. Z RECLAME. 685» Morgenavond 6 uur, terrein Haagweg, met den Internationaal Daaf Drok L^m 2e klasse K.N.V.B, I" - ft M Rotterdam Gewone prijzen. -O- Laga-slag springt overboord. Njord's lustrum-roeiwedstrljden zijn leeds weer ten einde. En deze tweede dag heeft alles goed gemaakt wat op den Donderdag tot teleurstelling geleid had! Er was zon en een heerlijk koeltje, er was ve,el publiek en bovenaler was span ning! Hoe goed trof het daarbij dat Njord zelf zoo uitstekend in vorm was. Niet minder dan vier overwinningen (plus een zege der veteranen) werden haar deel en het zou bijna te mooi zijn geweest als ten slotte ook nog het hoofdnummer gewon nen was. Zoover kwam het trouwens ook niet. Heel de Njord-aanhang hóópte, héél Njord was opgewonden en nerveus, maar toen de telefoon de tijding bracht dat de Oude Nereus-acht op 500 Meter reeds 3/4 leng te voorsprong had, werd het velen al dui delijk dat althans éénmaal op dezen dag de Njord-kleuren het onderspit zouden moeten delven. De fraai roeiende Nereus- ploeg won verdiend met ruim een lengte, maar ondanks dat mag Njord toch wel zeer tevreden zijn. Zij was de held van dit toumooi en had dus dubbele reden tot vreugde. Want ook overigens mocht zij voldoening hebben over deze wedstrij den. die op den tweeden dag zeer vlot zijn verloopen, dank zij een organisatie, die niets te wenschen overliet. In de pauze heeft gisteren het Njord- bestuur gerecipieerd, staande onder den kolossalen kastanjeboom in den voortuin van de oude boerderij! Een merkwaardig gezicht! Aan alle kanten omringd door belangstellenden kwamen tientallen club bestuurderen, autoriteiten e.a. daar hun opwachting maken. Wij zagen er het Col legium, de Lustrum- en de Kroegcommis sie. dr. Mieremet (namens den Nederl. Roeibond). de rector-magnificus, prof. v. d. Woude, de burgemeesters van Leiden en Oegstgeest en afgevaardigden van alle bekende roeivereenigingen in ons land. Met een enkel woord dankte praeses Ter Poorten voor de betoonde belangstelling en voor de vele fraaie bloemen en binnen een kwartier na den aanvang dezer ..re ceptie" klonk reeds weer het startschot voor de volgende race Vrij goed op tijd, te ruim kwart over twee. hadden des middags de elndwed- strijden een aanvang genomen. Dead heat in de Jonge Twee. Verrassend was al dadelijk het verloop van de eerste race: die der Jonge Tweeën tusschen Argo en Spaarne. Gelijktijdig vrijwel zijn de ploegen weg, waarna Spaarne een kleinen voorsprong neemt hoewel de boot slecht wordt gestuurd. Na 500 M. gaat Spaarne tot één lengte uit- loopen. Argo schijnt wat gejaagd, maar komt geleidelijk weer tot rust en zij gaat op de laatste tweehonderd meter zoo goed en zóó fel tot den beslissenden aanval over dat het publiek er door tot enthou siasme komt. Al kleiner en kleiner wordt het verschil, steeds meer schuift Argo naar voren en als het schot van aan komst klinkt, blijkt de race onbeslist te zijn! Tijd 5 m. 44 4/5 sec. Jonge Acht B. Aan den start komen nu de Jonge B- Achten van Triton en van Maas. In een hoog tempo gaan de Utrechtenaren vlug ger weg en zij behouden de leiding, mede doordat Maas te veel naar den kant gaat. Op 500 M. Is Triton l'/« lengte voor. Maas gaat spurten, maar haar waterwerk is te ruw en de rustiger roelende Triton-ploeg wint zonder groole inspanning met 2 lengten in 4 m. 30 sec. Winnende ploeg: H. van Marken Lich- tcnbelt (bg.)M Kooyman, J. J. Diele- man, J. Schook, A. C. J. van Heusden, J. Goslinga, J. F. C. de Witt Puyt, L. G. Brands (sl.) en A. H. van Ravesteyn. Njord's Overnaadsche Vier wint. Bij het derde nummer schalt aan het slot Njord's clublied over het water. Dank zij een mooie zege van haar Overnaadsche Vier op Aegir. Dadelijk na den start heb ben de Leldenaars met een taflengte den kop genomen en dat verschil groeit wel dra tot een halve lengte. Aegir helpt bo vendien een handje door slecht sturen, waarin pas na 1000 Meter verbetering be gint te komen. Dan loopen de Groningers even wat in, maar spoedig gaat het ram melen in de Aegir-ploeg en met 3/4 leng te wint Njord in 5 m. 8 2/5 sec Winnende ploeg: D B. C. van Galen Last (bg.), J. D. Koeleman. J. L. van Wermeskerken, A J. Ph. de Haseth Möl- ler (sl.) en B. R. M. Raisoelngaskari (st.) De Walle slaat Roessingh. Twee Leidsche roeiers vragen vervol gens de aandacht in het nummer Over naadsche Sciff. H. Roessingh (Die Leythe) start sneller dan W. L. de Walle, van Njord, maar laatstgenoemde gaat al heel gauw naar voren. Roessingh komt op 300 M te veel in den kant, doch hij herstelt zich keurig en de fraaie strijd gaat dan gelijk op. Twee Leidsche kampen leven in groote spanning mee. De Walle slaat een hooger tempo, loopt op 1000 M. wat uit, en ziet zich dan tegen het slot, weer fel bedreigd door den vinnig spurtenden Leythe-man, die met slechts een halve lengte achterstand op Njord door de fi nish gaat. Tijd van De Walle 5 m. 36 3/5 seconde. Dames-nummers. In de pauze worden een tweetal dames nummers verroeid. Stijlroeien sciff seniores: Mej. E. Staal 'De Hoop) wint van mej. E. Regout (Maas). Stijl-snelroeien achten: 1. Nereus. 2. De Vliet. Winnende ploeg: Mej. B. de Bruyne (bg.), mej. F. Wezenhagen, mej. N. Mayer, mej S. Eeftlnck Schattenkerk, mej T. Keppler, mej. E. Hauer. mej. A van Lo- huizen, mej. A. M. G. de Kruyff (sl.) en mej. N. Beertelo (st.) Laga-slag springt overboord! Sensatie brengt de Jonge Acht A tus schen Laga en Nereus. De Delftenaars hebben een slechten start en als Nereus reeds na een paar honderd meter een volle lengte gewonnen heeft, loopt, tot over maat van ramp, het bankje van den Laga-slag vast. Even zwoegt Laga ver der, dan snel besluitend springt de Laga-slag Laapman, ziende dat hij de ploeg slechts tot last is, overboord en zwemt naar den wal! De Delftenaars, met 7 man verder roeiende, blijven hun best doen, doch raken steeds verder ach ter en verliezen met vele lengten. Nereus wint in 4 m. 29 4/5 sec. Winnende ploeg: A. v. d. Linden (bg.), M. Korthals Altes, R. de Bel, F. Oldewelt, P Marres W. Bais, G. Stokhuizen, W. Bloemendal (sl.) en C M. v. d. Ham (st.) Weer een Njord-zege. De Lichte Vier brengt de derde Njord- zege op dezen dag! Met 44 slagen in de minuut (tegen 40 van Argo) begint de Leidsche ploeg na 300 Meter uit te loopen, geholpen door de .snoekende" Wagenin- gers, die herhaaldelijk uit de baan raken. Af en toe spurt Argo bij, doch het zeer slechte sturen brengt telkens nieuwen achterstand, terwijl Njord zichtbaar rus tiger roeien gaat. Met één lengte voor sprong wint Njord in 5 m. 21 2/5 sec. Winnende ploeg: L. D. Cleyndert (bg), L. D. G. Krol, J. Varkevisser, Th. J. Dam- sté (sl.) en J. M. Reekers (st.). Jonge Vier B. Aan boei 1 Aegir, aan boel 2 Argo. Een nummer, dat bijna direct na den start reeds beslist ls. Argo slaat een hooger tempo en loopt gemakkelijk uit. Rustig, lang en effectief is de haal der Wage- ningsche ploeg en zij wint zonder strijd met 3 lengten in 5 m. 1 4/5 sec. Winnaars: G. Memelink (bg), R. L. Beu kenkamp, G. J. ter Bruggen. W. Voor- beytcl Cannenburg (sl.) en B. J. L. Beun- ders (st.). Oude Sciff. Zoowel Moltzer (De Hoop) als Witkamp (Maas) is snel weg en er wordt goed ge stuurd. Op 300 M. ligt Witkamp, op 500 M. Moltzer een weinig voor. Als Witkamp dan met een rustigen, langen haal weer bij trekt voert Moltzer z'n tempo te hoog op. Hij gaat bovendien slecht sturen en ver liest met ruim een lengte. Tijd van Wit kamp 5 m. 22 3/5 sec. De vierde overwinning van Njord. De Jonge Vier A zorgt voor de vierde overwinning van Njord! Deze ploeg maakt een goeden indruk en is Laga geheel de baas. Op 300 M. bedraagt het verschil een lengte. Spurtend loopt Laga op 500 M. >/s lengte in. maar dan gaat Njord heel snel weg om zonder veel moeite te triumfeeren in 5 m. 10 sec. De winnaars zijn: B. v. d. Stok (bg), A. J. Zonnevylle, K. J Hardeman, E. W. de Jonge (sl.) en H. Müller (st.). Veteranen-sport. Ter afwisseling komen de volgende twee veteranen-ploegen aan den start: Njord: G. H. C. Bodenhausen (bg), A. C. W. Beermans. A. F. Deutman, C. A. van Hees. J. Kars, H. M. C. Poortman. J. A. Fruin. A. Blussé van Oud Alblas (sl.) en C. H. W. d'Art'llac Bril] (st.). Eindhoven: J L. Kamming (bg), H. C. Hamaker, R, S. Hylkema, G. Verrijn Stuart, H G Boumeester, S. Huges. Th. P. Tromp. R. O. H. F. Werdmiiller von Elgg (sl.) en J. M. Schouwenaar (st.). Heel vinnig start vooral de Njord- ploeg. die iets beter gestuurd wordt dan Eindhoven. Njord maakt 32 slagen (Eind hoven iets minder) en dat houdt zij vol tot op 1300 Meter, wanneer zij een lengte voor ligt. Dan wordt het tempo op gevoerd tot 36 slagen en Njord wint met een volle lengte in 4 m. 51 sec. Nereus wint het hoofdnummer van Njord. Een zege van Njord in de Oude Acht om den Collegium-wisselbeker zou de kroon hebben gezet op het succes van dezen dag. Het liep echter anders! Na een goeden start van beide ploegen met een tempo van 45 slagen neemt Njord even de leiding, maar od 300 M. ligt Nereus al iets voor Een spurt van Njord wordt door Nereus direct beantwoord en er komt geen wijziging in den stand Wel blijft Njord goed hangen, maar op den duur wordt de slag toch korter. Spurten baat niet meer hoe het publiek de Leidsche ploeg ook aanmoedigt. Het roeien der Am sterdammers is rustiger, soepeler en hun stijl mooier. Met ruim een lengte wint Nereus in 4 m. 27 3/5 sec. De winnaars zijn: M. Schoorl (bg), C. Giesberts, J. van Ogtrop, P. Hoorweg, W. C. de Boer, H. S. D. Bartlema, J. Regout, S. de Wit (sl.) en G. HaUie (st.). Opnieuw: De Jonge Twee. De tweede beslissingswedstrijd in de Jonge Twee vormt het besluit van dit roeifestijn. Weer bekampen dus Arga en Spaarne, die in het eerste nummer onbe slist roeiden, elkaar. De ploegen zijn gelijk weg. Argo slaat iets hooger en loopt uit. Op 300 M. ligt Spaarne echter een neus lengte voor. op 1000 M. bijna een lengte. Dan komt er spanning! Argo gaat spurten cn verkleint den achterstand. Spaarne houdt echter stand en wint met '/i lengte in 5 m. 46 2/5 sec. Winnende ploeg: K. d'Engelbronner (bg), R. Spanjaard (sl.) en A. D. Th. Buy- ning (st. i. Foto Bleuzé. VOETBAL. ROUWKOOP. Op het terrein Wijngaardenlaan te Voorschoten, wordt morgenavond te 7.30 uur een wedstrijd gespeeld tusschen Rouwkoop-Veteranen en Sportman-Vet. GOUDA—ADO TE BOSKOOP. Op 7 Juli wordt op het terrein van Bosk. Boys een wedstrijd gespeeld tusschen elftallen van Gouda en Ado. NEDERLAAG-WEDSTRIJD „DE VALKEN". De achtste nederlaagwedstrijd van De Valken I tegen de A.A.S.V. I, eindigde in een 41 overwinning voor A.A.S.V De heer D. Nievaart leidde op keurige wijze. UIT NIEUWVEEN. Morgen te halfdrie speelt Nieuwveen III thuis tegen Alphen V Nic. Boys II speelt op eigen veld tegen A.V.B. n (Aarlander- veen). RECLAME. Lustrum-Voetbalwedstrijd Woensdagavond 7 uur A.S.C.sTerrein. Netto-opbrengst ten bate van de Leidsche Mij- van Weldadigheid en liet Oegstgeester Crisis- Comité. Houders L.V.B.-diploma hebben vrijen toegang. 6907 LAWN-TENNIS. HET WIMBLEDON-TOURNOOI. Mej. Roilin Couquerque en Timmer verliezen in de dubbelspelen. Gisteren werd onder groote belangstel ling het Wimbledon-tournooi vootgezet. Onze beide kampioenen moesten ook giste ren een nederlaag lijden en wel in het dames- en heerendubbelspel. Mej. Roilin Couquerque verloor met Mile Adamson van Mevr. de Meulemeester en Mrs. Howard, 46, 4 Timmer verloor met Morpurgo van Maier en Wood met 36, 26. 16. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren-enkelspelvan Cramm (Duitsch- land) slaat Mako (V. S.) 6—0, 6—1, 3—6, 61; Perry (Eng.) slaat Paliada (Yoego- Siavië) 62. 62, 06, 62. Damesdubbelspel: Mme Mathieu en Hilde Sperling sl. Brown en Southwell (Eng.) 62, 64. o DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Iets over de inschrijvingen. In de internationale tenniskampioen schappen van Nederland, die van 8 tot 14 Juli te Noordwijk worden gehouden, zal de Joegoslaaf Kokuljewitsch met Timmer het dubbelspel spelen. Verder hebben o.a. de Hongaar Gabrowitch en de Oostenrij ker Metaxa ingeschreven, terwijl mej. Horn (Duitschi.eveneens van de partij zal zijn. Er bestaat daarenboven kans, dat von Cramm en Maier op 7 Juli eenige exhibi tions zuilen geven. Hopman heeft daar voor zijn medewerking reeds toegezegd. „Tel." o CRICKET. NED. CRICKETBOND. Programma voor morgen. Ie klasse: HCC IIR. en W.; Haarlem- Hermes DVS; VOC—VRA. Overgangsklasse: R. en W. HHBS: ACC—PW; SOHC—Quick (N.); RCH—Ajax (L.); CVHSparta; HCC IIIExcelsior. 2e klasse B:»HDVS II—LCC. Quick (H.l- VOC II, HBS n—HCC IV; Excelsior II— VUC. o BILJARTEN. LISSER BILJART-KRING. De verdere uitslagen der 2de klasse luiden pnt. brt. h.s. gem. C. Slootbeek 26 17 3.84 25 6 1.64 B. Ransdorp 100 37 11 2.70 T. Sprengers 36 8 1.91 100 35 16 2.85 W. Mosseveld 34 13 2.20 C. v. Oosten 32 13 3.12 31 15 3.09 47 13 2.12 46 12 2.02 100 35 10 2.85 W. Veenboer 97 35 9 2.77 Jac. de Bruin 100 30 18 3.33 J. Bosch 76 30 12 2.53 G. van Eik 39 20 2.56 83 39 9 2.12 Jac. de Bruin 36 10 2.77 W. Veenboer 96 36 15 2.66 W. Veenboer 100 41 17 2.43 H. de Bruin 90 40 11 2 25 Th. Sprengers 32 14 3.12 G. Diederichs 53 31 6 1.70 35 14 2.85 -!Th. Springers 90 35 14 2.57 WATERPOLO. R. Z. C. I—DE ZUL I 10—1. Door motorpech verscheen één der Zijl- spelers veel te laat en zoo kwam de Zijl uit met zes spelers, waaronder nog twee invallers, zoodat het, mede gezien het feit, dat in een overdekt bad gespeeld werd, geen verwondering behoeft te baren, dat de nederlaag zoo groot werd. R.Z.C. liet niet uitvallen, zoodat gere geld een speler der Rotterdammers een gunstige positie kon kiezen, om den in valler-doelman van de Zijl met harde schoten te passeeren. De Leidenaars heb ben zich echter zoo goed mogelijk ver weerd en Geeve slaagde er voor de rust in de eer voor zijn club te redden, waardoor de rust aanbrak met den stand 71. Na de pauze vermochten de Rotterdammers nog driemaal te scoren, zoodat het einde aanbrak met 101. De soheidsreóhter was uitstekend. o DE ZIJL I—S.V.H. I. Dinsdagavond om 8 uur speelt de Zijl I alhier voor de competitie tweede klasse tegen het nog ongeslagen S.V.H. I (Hille- gersberg Vooraf wordt gespeeld De Zijl nD.Z.V. n (Delft). Morgen speelt De Zijl I te Haarlem ter gelegenheid van de nationale wedstrijden van H.V.G.B. een medaille-wedstrijd tegen het eerste zevental dier vereeniging. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond te 8 uur zullen in het Alphensche Zwembad te Alphen de na volgende wedstrijden worden gehouden;' A.Z.C. IPoelmeer I comp..3e kl. N.Z.B.j A.Z.C. IIElfhoeve H comp. G.Z.B. WIELRENNEN. INTERNATIONAL WEDSTRIJDEN TE KOPENHAGEN. Van Vliet geslagen. Te Kopenhagen zijn op den Ordrupbaan de voorwedstrijden gehouden van het in ternationale wielrennen, waarin morges de beslissing zal vallen. De sprintwedstrijd werd gewonnen door den Duitschen kampioen Toni Merkens uit Keulen, die in de laatste bocht met een prachtigen eindspurt den Italiaan Rigoni inhaalde. Derde werd de Nederlander van Vliet. In een omniumwedstrijd met voorgift wist van Vliet zich eerste te plaatsen vóór de Denen Andersen en Soerensen en den Duitscher Merkens. o SWIFT. Morgen zal er een sprintwedstrijd ge reden worden, waarbij A- en B-klassers gezamelijk starten. De C-klassers rijden een voorgift over 10 K.M. Samenkomst 9 u. bij het clublo kaal. vertrek naar den start 9.15 uur. Zij die in deze wedstrijden de beste plaatsen bezetten, zullen ook as. Woens dag uitkomen in de Zuid-Hollandsche Club Kampioenschappen, die verreden worden op de Rijswijksche Wielerbaan. Als rectificatie moeten wij vermelden, dat bij de gehouden club kampioenschap pen te Hogerheide niet Chr. Vink in de 100 K.M. moest opgeven, maar R. v. Aart. Chr. Vink eindigde in de laatste 10 K.M. daardat hij z'n fiets had overge geven aan A. v. Amsterdam toen die pech kreeg aan z'n stuur. W. Severijnen, die den persoonlijken kampioenswedstrijd heeft meegereden, wist zich van de 113 deelnemers 7de te plaatsen. o PAARDENSPORT. CONCOURS-HIPPIQUE TE WASSENAAR. Op het schitterend gelegen landgoed „Duinrell" te Wassenaar zal op 6 en 7 Juli een concours hippique worden gehouden. Van hét uitvoerig programma laten wij hieronder enkele punten volgen: Springcoucours. tilbury rijden, geschikt- heidsproef. barrière springen, samengestel de wedstrijd, dressuurproef en demonstra tie landbouw tuigpaarden. Terwijl dus het concours bijzonder in teressant is omdat het eeschiktheidsproe- ven vereenigt met dressuumroeven. is het ook nog od andere wijze bijzonder aan trekkelijk Zoo zullen de Leidsche meisjes studenten in uniform caroussel rijden. Vervolgens zal een artillerie-afdeeling uit Leiden rijden met 4 vuurmonden en 8 bespanningen DAMMEN. MASSAKAMP TE KATWIJK TUSSCHEN K.D.C. EN KAV.Z. Gisteren werd te Katwijk Binnen een massakamp gespeeld tusschen K.D.C. van Katwijk aan den Rijn en K.W.Z. van Kat wijk aan Zee. De uitslag was als volgt: K.D.C. K.W.Z. G. J. de VinkC. J. Bouwmeester 11 L. de HaanD. Meijvogel 20 J. LavenG. Guijt 20 J. v. BeelenH. de Wit 11 T. v. BeelenJ. de Jong 11 J. Touw—Y. de Wilt 2—0 D. de BestP. Meijvogel 02 J. C. v. RijnW. Dubbelaar 20 C v. DelftR. v. Duijvenbode 11 J FrekeJ. Dubbelaar 20 A. WassenaarC. v. d. Plas 1—1 C. v. RossumG. Haasnoot 20 P. v d. Gugten—M Zuijderduijn 20 G. Varkevisser--G Ouwehand 20 C. DurieuxJ. v. d. Plas 20 Totaal 23—11 K.D.C. behaalde alzoo een flinke over winning. In de korte pauze der roeiwedstrijden hield het Njord-bestuur gisteren een receptie op het terrein bij het Oegstgeester- kan^al. De Leidsohe burgemeester, mr. A. van de Bande Bakhuyzen, complimenteert den Njordrpraeses, den heer Ter Poorten

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9