fElO LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 29 Juni 1935 UIT DE RIJNSTREEK. WRINGMACWINES UIT DE OMSTREKEN. Hol land ia-Water Het beste Tafelwater ALPHEN In de commissie vergadering van het comité Rijnstreek, v. d. Unie School met den Bijbel werd besloten, daar het'vorlge Jaar alhier een landdag-schooldag is ge houden, deze dit Jaar te houden te Bode graven en wel op Woensdag 2 October. Als sprekers zullen optreden dr. v. Itter- zon uit Den Haag en mr. H. Bijleveld van Amsterdam. Gevonden: 1 belastingplaatje in étui: 1 gouden oorbel; 1 zilveren vulpotlood; 1 belastingplaatje en 1 portemonnaie met inhoud. Inlichtingen politiebureau Julla- nastraat. Woensdag zal alhier een bloempjes- dag worden gehouden ten bate van het t.b.c.fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het Chr. Nat. Vakverbond. De opbrengst van de collecte in de N. H. Kerk Julianastr. ten bate van het Ned. Herv. Tehuis bedraagt ruim f. 74. De rekening der Kerkvoogdij van de N.-H Kerk over het jaar 1934 sluit aan ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f. 27.006.90'/i. Het tekort bedraagt f. 996.12'/» (v. J. f. 787,48). Dank zij ver schillende bezuinigingen zou 1934 een batig saldo hebben opgeleverd, ware het niet de post hoofdelijke omslag terugliep van f. 9991,50 tot f. 7858.11, alzoo minder 1.2133,38'A. Op zijn verzoek is aan den heer J. G. Baart, ontheffing verleend uit zijn ambt als ouderling der Ger. Kerk te Oudshoorn. Ter voorziening in deze vacature is het navolgende dubbeltal voorgedragen: C. Bruines en C. Vis. ALKEMADE. Tegen een zestal inwoners dezer ge meente is proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van het verbod tot zwemmen binnen een afstand van 100 meter van wegen en voetpaden. We herinneren er in dit verband aan, dat onze gemeente een uitstekende zwem- gelegenheld heeft. BODEGRAVEN Aanbesteding. Uitslag van de aanbesteding voor het vernieuwen van de bestrating en het aan leggen van trottoirs in de Spoorstraat, plus van de kosten van verdere straat werken: P. H. Werber, Vlaardingen f 1490, straat werk 28 ct. per M2. J. v. Straaten Utrecht 1 1209, straatwerk 20 ct. J. de Rooi], Vleu ten f. 1262.50 straatwerk 28 ct. Van Halen en v. Doorn, Leiden f. 1777, straatwerk 25 ct. A. Schouls, Leiderdorp f 1426, straat werk 28 ct. J. Versluis, Oudewater f 990, straatwerk 35 ct. P. J. Visser, Wassenaar f 2450, straatwerk 40 ct. N. Tlmmers, Lei den f 2106. straatwerk 1821 ct. Het werk is aan den heer Versluis te Oudewater gegund. Staatscrt. no. 124 bevat de afdruk ken der statuten van de vereenlging tot stichting en instandhouding van een Vrije School op Gereformeerden grond slag in de Meije, gemeente Bodegraven, gevestigd te de Melje, alhier. KOUDEKERK. Op de bovenzaal van hotel De Bruin hield de voetbalvereeniging voor haar leden en anderen een gezellig Jaarfeest. De avond werd doorgebracht met voor drachten, muziek enz. Tevens werd een verloting gehouden ten bate van de kas. LEIDERDORP. Gevonden: een paar glacé hand schoenen. Inlichtingen ter secretarie. De collecte ten bate van de Chr. Ge- zondheids- en Vacantie-kolonie heeft op gebracht f. 28,93'/i. Aan het verslag van de Provinciale Archaeologische Commissie over 1934 ont- leenen wij, dat bij de inwendige restau ratie van de kerk alhier onder de plan ken vloer drie groote grafzerken voor den dag kwamen. Zij werden tegen den muur geplaatst. Twee er van betreffen de gra ven van Pieter van der Does en Gerard Biker heer van Swieten, de derde draagt een merkwaardig, tot heden nog niet ge heel verklaard opschrift. NIEUWVEEN. Reddingsbrigade. In de gehouden vergadering der Nieuw- veensche Reddingsbrigade werd besloten ook dit jaar wederom het zwemmend red den aan te leeren. De heer Van Wijk, lid der Boskoopsche afdeeling, heeft zich be reid verklaard den curkus te leiden. Vooral op de deelnemers(sters) der E.H.B.O.-eur- sus wordt gerekend. Gedurende het les uur der brigadeleden ls het zwembad voor de anderen gesloten. Dr. Nout onderstreepte extra het groote nut voor „De Verbetering", als zij over een corps geoefende brigadeleden beschik ken kan. Zwemmen wordt een eisch en wil men met meer kans van slagen een drenkeling te hulp schieten, dan make men scholing als lid der pl. reddingsbri gade. RECLAME- 1089 WASQ-IMAQ-IINES .Vooroorlocjsche prijzen.Vraacjten U zult versteld staan. HAARLEMMERMEER. Door een auto aangereden. Het 3-Jarig dochtertje van den heer S. wonende aan den Ringdijk nabij Sloten alhier, wilde bU het naderen van een auto plotseling den weg oversteken, met het gevolg dat het meisje werd aangereden. Aan het hoofd verwond werd de kleine op genomen en naar de ouderlijke woning ge bracht. waar de hulp werd ingeroepen van een dokter, die een lichte hersenschudding constateerde. Den autobestuurder treft vermoedelijk geen schuld. Brand op een boerderij. Gistermiddag klonken van de gemeente- werf te Hoofddorp de alarmsignalen als een teeken dat er wee brand was. Deze bleek te zltn uitgebroken op het erf van den landbouwer D. M. aan den IJweg nabil den Kruisweg, waar een kapberg met hooi en een strooschelf in lichtelaaie ston den. Aan het flink optreden van de brand weer uit Hoofddorp, die met de autospuit spoedig op de plaats des onheils arriveerde en het blusschlngswerk direct met veel kracht ter hand nam. is het te danken, dat de groote tas en het woonhuis ge spaard bleven en de brand kon worden Beperkt tot de kapberg en de schelf, die resp. 6000 K.G. hooi en 1500 KG stroo bevatten en tot den grond toe afbrandden. Ook ging verloren een afdak en een daar onder staanden boerenwagen en eenige landbouwgereedschappen. De in de on middellijke nabijheid daarvan staande dorschmachine heeft men echter nog in tijds in veiligheid kunnen brengen. De oorzaak moet vermoedelijk worden toege schreven aan het vallen van vuur uit een brandende sigaar tusschen het losse kurk droge stroo dat in de nabijheid van de kapberg op het erf lag. Verzekering dekt de schade. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Ouderdom komt met gebreken. De groote klok van de Ned. Herv. Kerk, een zwaar instrument, heeft het gisteren opgegeven. Zij deed haar diensten nog bij de begrafenis van wijlen de heer Riedljk, doch tijdens het lulden ontstond plotse ling in de klok een scheur van ruim 30 c.M. Haar werk was afgeloopen. De klok dateert van het jaar 1598 en is dus wel zeer oud. De kerkgangers zullen nu ter kerke worden opgeroepen met de z.g. kleine bel. KATWITK AAN ZEE. PREDIKBEURTEN. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. G. Bouwmeester, van Rotterdam. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 uur en nam. 5 uur (HA. en Dankzegging), ds. H. Llgtenberg, van Lisse. Betere verlichting van Noordelijk Katwijk Zee. Eindelijk ls door een tak der Gemeente bedrijven een begin gemaakt met de betere verlichting van Noordelijk Katwijk aan Zee. Men voldoet daarmede aan een lang gekoesterden wensch van de inwoners van dit dorpsdeel. Er zullen daar verder over eenigen tijd sterkere lampen worden aangebracht, terwijl hier en daar op de donkerste straatgedeelten, evenals dit in de E. A. Borgerstraat is geschied, een arm- verlichtlng aan den muur bevestigd zal worden Was reeds meerdere malen door bewoners van Noordelijk Katwijk de ge- meenteoverheld op de onvoldoende ver lichting aldaar gewezen, dan is toch ein delijk alle succes niet uitgebleven! Ook het trottoir in deze omgeving, samenge steld uit allerlei brokken klinkersteen, moet eens verholpen worden. Waar men thans ln Noordelijk Katwijk Noord-Boule vard met de vernieuwing van het trottoir bezig is, rijst de hoop bij velen, dat deze arbeid zich ook wat binnenwaarts zal uitstrekken. RIJNSATERWOUDE. Woensdag 3 Juli a.s. zal alhier een collecte gehouden worden ten bate van do Vereen, tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden. LISSE. GEMEENTERAAD. Scherpe critiek van weth. Warmerdam op den bijslag op loonen bij tewerkstelling van werkloozen van Rijkswege. De gemeenteraad kwam in openbare spoedeischende vergadering bijeen onder voorzitterschap van den loco-burgemees- ter, weth. G. Tromp. Na beëediglng van den heer Abr. van Aalst als opvolger van den heer J. Noor- landt voor de A.-R. Party werd een schry- ven betreffende reglementeering van het taxlbedryf in deze gemeente van den Bond van Bedryfsoutohouders ln Neder land, voor kennisgeving aangenomen, daar het taxi-bedryt hier tot reglementeering naar het oordeel van B. en W. nog geen aanleiding geeft. Het verzoek van de pl kappers inzake den vryen Maandagmiddag, werd goed gekeurd Na goedkeuring door Ged Sta ten. zullen de zaken des Maandags na 1 uur gesloten zyn. De heer Berbee stemde tegen. Hy acht te het geheel niet op den weg der over heid om alle arbeid aan banden te gaan leggen. Volgde het voorstel van B. en W. om het aantal vergunningen van 11 op 19 te brengen. Na discussie werd besloten het aantal op 11 te handhaven. Ingekomen was een verzoek van de kis tenfabriek om een gedeelte van de ysbaan te mogen huren. Door B. en W. zyn ech ter voorwaarden gesteld, waarmede de kistenfabriek zich niet vereenigen kan. Na bespreking werd besloten voorstel len te doen over een ander stukje grond. Door het Electr. bedryf werd als winst in de gemeentekas gestort een bedrag van f. 10.000. De byslag-regellng. Kwam aan de orde de byslag-regeling voor tewerkstel ling van werkloozen, waarbij op het loon 1/3 als toeslag van het Rijk wordt ver goed. Weth. Tromp zeide, dat wij dit voorstel van de regeering met tranen in de oogen moeten laten doorgaan. Wy zyn hiertoe wel gedwongen, omdat Katwyk deze re geling heeft aangenomen. Doet onze ge meente dit niet, dan komt er een groote stroom naar hier en komen onze eigen arbeiders niet aan het werk. Weth. Tromp ziet er groote onheilen van komen. Ook de weth. van Soc. Zaken, de heer P. Warmerdam, leverde scherpe critiek en noemde deze regeling een af slachting. Met dit systeem wordt niet één arbei der meer geplaatst en worden vele arbei ders gedupeerd, aldus spr. Deze regeling spot met alle sociaal begrip. Het heet te werkstelling, maar is een verkapte steun- inhouding en loondruk, hetgeen spr. na der uiteenzette. De gave gulden wordt hiermee wel gediend, maar weer ten koste van de minste weerstand der armste be volkingsklasse. Den ambtenaren schynt het koud te la ten, welken geest onder de bevolking wordt gekweekt. Banden tusschen patroon en arbeider worden onnoodig verbroken. De jonge arbeiders worden met bosjes aan den kant gezet. Spr. achtte het een groot schandaal en een totaal negeeren der gemeentebesturen om zoo'n prul van een regeling zonder overleg met de com missie voor de bollenstreek bekend te maken. Spr. hoopte, dat spoedig een mas saal protest zou komen tegen de uitvoe ring van dergeiyke verderfehjke maatre gelen. Laat Den Haag toeslag geven voor elke werkkracht, die boven den bepaalden norm aan het werk komt, dan zyn de werkmenschen er allen mee gebaat en wordt niet de een uitgestooten om den ander te plaatsen. Spr. was zich volko men bewust van de scherpte van zyn pro test, maar achtte zulks zyn plicht. Dit protest ontlokte een applaus op de tribune. Ook andere raadsleden leverden scherpe critiek. Besloten werd aan B. en W. over te laten, een scherp protest tot den Minister hierover te doen uitgaan. Na rondvraag volgde sluiting. Gevonden: bruine wandelstok, belas- tingmerk in etui, bruine portemonnaie m. Inhoud, armband. Inlichtingen by de politie. De heeren Jac Beider en Jan Beider slaagden te Amsterdam voor het eind examen Hoogere Handelsschool met vyf- jarigen cursus en Middelbare Handels school 3-jarlgen cursus. Mej. R. Nieuwenhuls alhier slaagde voor de volledige akte voor Chr. Fröbel- onderwys. o NOORD WIJK BINNEN. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur cand. v. d. Bosch van Nymegen. NOORDWIJK AAN ZEE. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. N. J. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 u. ds. Kouwenhoven van Wageningen. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De meeste voorstellen conform besloten. Uitgebreide discussies „Bultcnlust" - Ver dere behandeling uitgesteld. Onder voorzitterschap van den burge meester, kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting byeen. Afwezig zijn met kennisgeving de heeren Kuyken, Kraan en mr. Sprey. Na opening werden allereerst de notu len gelezen en na een opmerking van den heer Slmon Thomas goedgekeurd. Na de ingekomen stukken en mededeelingen, waaronder verschillende goedkeuringen van Ged. Staten o.a. begrootlngswijzi- ging 1934 kwam het voorstel van B. en W. aan de orde tot het Intrekken van de verordening, bedoeld in art. 43 der wo ningwet en tot het ln ontwerp ter inzage leggen van een nieuwe verordening. Con form besloten. Op verzoek van Ged. Staten stellen B. en W. voorts voor enkele wyzigingen ln de verkeersverordening aan te brengen. Con form besloten. Voorstel tot vaststelling van een veror dening regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de ge meenteveldwachters. Na ampele bespre king conform besloten. Voorstel tot herbenoeming van de leden van de schattingscommissie voor de di recte belastingen, t.w. de heeren C. Bak ker, G. J. Lubbe, J. den Ouden en C. Vla- nen. Na gehouden stemming worden alle heeren herkozen. Voorstel ten behoeve van steunverle ning B. aan het plaatselijk crisiscomité f. 132,30 uit te keeren. Conform besloten. Voorstel tot verhooging van het percen tage voor de heffing der verlichtingsbe lasting (n.l. van l'/i op 1,35%) en vast stelling kohier 1935. Conform besloten. Voorstel tot het verleenen van subsidie in het tekort der schoolrekening der R.K H.B S. te Leiden over 1932 In totaal een bedrag van f 990.83. Idem Chr. H.B.Ö. f. 1802.32. Goedgekeurd met de stemmen van de heeren 3imon Thomas en Krul- zlnga tegen. Voorstel tot verhooging der maxima voor het aantal vergunningen en verloven A en v/el resp. tot 7 en tot 10. De heer Paarde- kooper zou het aantal vergunningen gaarne op 8 zien gebracht, hetgeen door den heer van Breda wordt gesteund. De heer KTUizlnga acht 6 vergunningen voor Oegstgeest voldoende. Nadat de heer Kort man ook een pleidooi voor 8 vergunningen heeft gehouden, stelt de voorzitter voor de aangelegenheid in besloten zitting te behandelen, waarmee de raad zich accoord verklaart Voorstel tot wyziging van de vergun ning verleend aan C. Koordes en G. W. Proper tot aanleg van wegen aan den Wytenbachweg. Na eenige bespreking con form besloten. Voorstel tot verhuur van een schuur. Conform besloten. Voorstel van B. en W. om mede te wer ken aan het verzoek van de wonlngbouw- vereeniglng „Bultenlust" tot den bouw van 37 arbeiderswoningen achter de Ban straat. Tegenover dit advies, afkomstig van de meerderheid van het College, staat dat van de minderheid, de burgemeester, die zegt, dat in verband met de kosten die de medewerking van B. en W. met zich medebrengt, deze vrywillige verhoo ging der maatschappeiyke lasten waarvan noch de noodzakelijkheid, noch de wen- scheiykheid voldoende zyn aangetoond, onverantwoordelyk is. Na eenige opmerkingen van de heeren v. Breda en den Ouden en beantwoording door weth. v. Egmond, zegt de heer Kortman, dat de vereenlging „Buitenlust", doordat zy goedkooper werkt, het parti culier initiatief doodt. De heer Paardekooper merkt op dat men minder gesitueerden van buiten Oegstgeest binnen haalt en daarmede meerdere sociale lasten. Echter zou spr. toch gaarne goedkoope woningen zien. echter liever goedkooper nog dan deze. De heer Krulzinga zegt dat de particuliere ondernemer voor winst werkt, doch de vereeniging een algemeen belang dient. Bovendien zyn er niet minder dan 75 ge gadigden, waarvan meer dan 50% Oegst- geestenaren of oud-Oegstgeestenaren. Gok heeft „Buitenlust", mochten er tegensla gen komen, nog voldoende reserves. Er zijn bovendien in Oegstgeest nog woningtoestanden die verre van ideaal zijn en dan ook dringend om verbetering vragen. De heer Paardekooper acht de risico voor de gemeente te groot. Spr stelt voor om nog even af te wachten in verband met het particulier initiatief dat waar- schyniyk zal gaan bouwen. De heer Uitenbogaard zou gaarne in ver band met de late inzending van het min derheidsrapport zien, dat nog enkele we ken uitstel werd verleend om de zaak nog eens grondig te onderzoeken. Bovendien zyn er momenteel verschillende particu liere aanbiedingen en die kunnen dan ook eens worden nagegaan. De heer Bakker ziet argumenten voor en tegen. De onteigening hjkt hem echtereen zeer moeilyk punt. De gTond voor den ar beiderswoningbouw acht hy te duur. En vraagt hy: is de noodzaak voor den bouw aanwezig? Weth. v. Egmond antwoordt, dat het plan stellig niet overbodig is. De onder linge bevolkingsverhoudingen zyn ln Oegstgeest onnatuuriyk en we moeten naar een evenwicht streven. Het voorge stelde plan gaat ln die richting De heer Kortman vraagt eveneens of de noodzaak aanwezig ls. De voorzitter zegt dat de maatschappe iyke taak door Oegstgeest al ln ruime mate wordt vervuld door de f. 180000 by- drage aan het Ryk. HIJ ontkent den on- natuuriyken groei van Oegstgeest. De ge meente kan onmogeiyk verdere lasten dragen. De heer Krulzinga betoogt nogmaals de noodzakeiykheid aan woningen, waarnaar de aanvraag geenszins fictief is. Voorts moeten we alles aangrypen dat kan hel pen tot vermindering der werkloosheid. De heer Simon Thomas acht de huur nog te hoog, hetgeen hy o.a. wyt aan de te hooge grondkosten. De begrooting ls aan den krappen kant. Spr. is ook voor uitstel. De heer Paardekooper doet ln dien zin dan een voorstel waarover de stemmen staken, 55. Aangezien de raad niet vol tallig ls wordt het voorstel tot de volgen de vergaderingen aangehouden. By enkele begrootlngswyzlgingen ont stond eenlg debat. Zoo over de post f. 50. als voorlooplg crediet voor inrichting van een luchtbeschermingsdienst, de Jaarwed den van ambtenaren der gemeente-secre- tarie c Na de rondvraag, waarby de heer Slmon Thomas de wenschehjkheid uitsprak dat met het rioleeringsplan eenige spoed wordt betracht, volgde sluiting. RECLAME- 579t RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Begrootingswijzigingen Het ambte narenreglement Beantwoording van vragen. De Raad kwam ln openbare zitting byeen. Afwezig weth. v. d. vyver, die later verscheen. De voorzitter opende met ge bed; de notulen van de vorige vergade ring werden na opmerkingen van weth. Schoneveld en den heer T. Kralt goed gekeurd. Op het verzoek van G. Schaap te Kat wijk a. d. Ryn, om het vischwater onder Rynsburg over 1935 te mogen pachten voor f.8.— werd gunstig beschikt. Wijzigingen van de gemeentebegrootin- gen 1934 en 1935 worden z. h. st. goed gekeurd. De laatste heeft een tekort in de begrooting van '35 gebracht van ruim f.3300. Dit is ontstaan door het moeten terugbetalen van te veel ontvangen be lasting over 1931 De volgende wijziging in de begrooting 1935 betreft de jaarwedden van burge meester en secretaris. Waren deze bedra gen reeds vastgesteld in de inmiddels goedgekeurde begrooting 1935, Ged. St. stellen thans voor pl.m. f. 600meeer uit te trekken. De meerderheid van B. en W. (de beide wethouders) wenscht aan het verzoek van Oed. St. niet te voldoen, zich beroepend op een bepaling in het Prov. Blad. waar de Raad de bevoegdheid heeft van de aangegeven normen af te wyken. Na het beantwoorden van eenige vragen voor den heer van Duyn door den voorzitter, werd het meerder- heidsvoorstel met alg. st. aangenomen. De Raad sprak zich dus uit voor hand having van de bedragen zooals die op de begrooting zyn aangegeven. Op verzoek van Ged. Staten werd be sloten, dat het onlangs vastgestelde amb tenarenreglement ook zal gelden voor de secretaris, den ontvanger en den ambte naar van den burgeriyken stand. In ver band met dit reglement wyst de heer Van Duyn op de ongelijkheid ten opzichte van den vrijen Zaterdagmiddag. Het secretarie- personeel en dat der Bedrijven heeft dien vryen middag wel, doch de gemeente werklieden niet. Spr wil het reglement voor allen gelyk zien toegepast. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. een en ander nader onder de oogen zul len zien. Aan den administrateur der werkverschaffing en steunverleening wordt over April, Mei en Juni een vergoe ding van f. 125.toegekend. De rondvraag bevatte een aantal vragen van den heer van Duyn o.a. over den slechten toestand van de walkanten aan de Vliet. Door baldadlgen worden veel steenen uit de straat gebroken. B. en W zullen de noodige maatregelen nemen. Dit zal ook het geval zyn met de veront reiniging van de Vliet. Het is echter moei lyk, omdat de burgerij niet meewerkt. De ordening van de vuilnisbelt en het mis bruik, dat velen er van maken, door langs het hek van alles neer te gooien, heeft ook reeds lang de voortdurende aandacht van B. en W. Echter ontbreken de noo dige financiën. Voorts vroeg de heer van Duyn of werkloozen ook in onze gemeen te kunnen te werk gesteld worden met rijkssteun. Dit in verband met de korte lings verzonden circulaire aan de gemeen tebesturen. B. en W. zyn diligent en heb ben met de commissie voor steunverlee ning reeds overleg gepleegd, aldus de voorz. Echter moet er niet te veel van ver wacht worden, want het geldt alleen voor werkzaamheden in het bloembollenbedrijf. Een vraag betreffende den stand der Wo ningbouw en het ter plaatse ingestelde onderzoek, wordt aldus beantwoord, dat van de 65 gegadigden zich 7 hebben te ruggetrokken; 58 stellen dus prijs op een woning van „Spinoza" Na een onderzoek concludeerde de Inspecteur van de Volks gezondheid. dat er in Rynsburg inderdaad woningnood bestaat. Tenslotte wees de heer Van Duyn op den slechten toestand van sommige straatge deelten. De voorzitter zegt, dat B. en W. ook hiermede op de hoogte zyn. Allereerst zal het gedeelte Sandtlaan naast de tram baan verbeterd worden. Overleg is reeds gepleegd met de N.Z.H.T.M. Volgde geheime zitting voor reclame's en ontheffingen schoolgeld en hondenbe lasting. SASSENHEIM. Tewerkstellen met steun. Naar wy vernemen zal reeds a.s. Maan dag een begin worden gemaakt met het te werk stellen van werkloozen met by- dragen ln het loon van Rykswege Zooals men zich herinnert, is deze zaak een punt van breedvoerige bespreking ln de laatstgehouden raadsvergadering ge weest. De Harmonie St. Ambrosius gaf gis teravond een concert in de tent aan de Charbonlaan. De belangstelling was zeer groot. Het uit een 8-tal nummers be staande programma werd onberispeiyk uitgevoerd. o VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Vergoedingen aan besturen van Chr. Scholen Verordening benoembaar heid veldwachters Kosten steun verleening. Onder leiding van burgemeester E. Ver- nède vergaderde de raad. Afwezig de heer J. J. Dykman. Na opening werden de no tulen door den waarn. secretaris voorge lezen en onveranderd vastgesteld. De ver goedingen ex. art. 101 der L.O.-wet 1920 aan besturen van byz. scholen werden als volgt vastgsteld: R.K. Jongensschool f. 1246,75; R.K. Meisjesschool f. 1788,80; Chr. School f. 3210,54, Geref. School f. 1806.84; Meis jespensionaat Bydorp afd. L.O. f. 399,48; R.K. Meisjespensionaat Bydorp afd. U.L.O. f. 597,75. Van den. archivaris, belast met het be heer der 3e afd. te 's Gravenhage, ls wederom het verzoek ontvangen, een ge deelte van het gemeente-archief, betref fende de v.m. wees en mombolrkaryers, naar het Ryksarchief over te brengen. Weliswaar heeft deze gemeente een doel matige archiefbewaarplaats, maar geen eigen archivaris, als hoedanig de gemeente secretaris fungeert. Aan het verzoek zal worden voldaan. Aan de Chr. H.B.S. te Leiden werd een subsidie verleend van f. 52,88 per leerling, aldus een bedrag van f. 405,38. Naar aanleiding van een missive van het destructiebedrijf N.V. „Gekro" te Over- schie bestaan er by B. en W. geen bezwa ren om met 1 Januari 1936, onder intrek king van de thans loopende, een nieuwe overeenkomst aan te gaan. In samenwerking met de commissie van advies Inzake het destructie vraagstuk en na gepleegd overleg met het bestuur der afd. Z.-Holland van de Ver. van Nederl. Gemeenten, is een uniforme overeenkomst vastgesteld, waarbij de afd. Z.-Holland van de Ver. van Ned. Gemeenten als controlee- rende instantie optreedt, namens alle by het bedryf aangesloten gemeenten. Deze wijziging in de overeenkomst is zoowel in het belang van de gemeente, als voor het bedryf een belangryke verbetering. De heer W G. Duynisveld deelde mede, dat in zijn omgeving wonende Ingezetenen tegenwoordig zeer tevreden zyn, dat alles 8-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7