Njord's Lustrum-wedstrijden. 76ï,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Juni 1935 Derde Blad No. 23086 Fraaie strijd der Oude Achten van Njord en Laga. De Leidsche ploeg won met nog geen meter verschil. Met de roeiwedstrljden van Njord op het Oegstgeesterkanaal begon gisteren de lustrum-week der Leidsche studenten. En die Inzet mag voor een groot deel geslaagd worden genoemd! De oude boerderij bij de finish, met haar ruime terrein, waar eens een bekende renstal gehuisvest was. leent zich zoo prachtig voor een prettige roeiers-reunie! Onder het dichte geboomte doen die kleurige pakjes der Universiteiten het zoo goed, ze brengen er leven en fleur en stemming, en men vindt er tallooze ge noeglijke zitjes om er de pauzes tusschen de nummers op aangename wijze door te brengen. Vlaggen gaven aan het geheel een nog feestelijker aanzien. Er was muziek en op de lange rij van zolderschuiten langs den Zuidelijker oever van het Kanaal zaten al vroeg honderden bijeen om van de races getuige te zijn! Jammer dat de wed strijden zelf niet altijd even belangrijk zijn geweest. Njord was daar onschuldig aan. Het programma leek aantrekkelijk genoeg, maar juist ln de voornaamste nummers kwamen er eenlge uitvallers. De Oude Vier, waarin direct de beslissing zou worden geroeid tusschen Njord en De Hoop, moest worden afgelast wegens verhinde ring van De Hoop. Ook de eerste heat der Oude Achten tusschen Nereus en Triton kon geen doorgang vinden. Triton, ver moeid door den zwaren eindstrijd van den «vorigen avond om den Telegraafbeker, zag van deelneming af en slechts de kleine kans dat nu een Triton-Vier, gevormd uit deze Acht, hedenmiddag misschien als «tegenpartij zal fungeeren voor de Oude Vier van Njord zou de teleurstelling hier over eenigermate kunnen temperen Njord's roeibaan op het Oegstgeester kanaal blijft beneden de normale lengte van 2 K.M. Zij is zelfs nog niet heelemaal 1500 M. en de gemaakte tijden zeggen dus weinig. Het te roeien traject tusschen de Ibruggen bij 't Groene Kerkje en het War- monder hek is echter kaarsrecht, biedt de ploegen dus geen ongewone moeilijkheden en is voor een zeer groot deel te overzien. Militairen van de verbindlngsafdeeling van 4 R. I„ onder commando van sergeant majoor Simons hadden er trouwens een telefoonverbinding aangelegd en zij zorg den er aldus voor dat op borden langs den kant steeds de stand van iedere race pre cies kon worden bijgehouden! Volop konden de supporters uit de di verse academiesteden zoodoende meeleven met den strijd hunner favorieten en zij deden dat op de bekende wijze. Welk een spanning vooral Is er geweest in die prach tige race der Oude Aohten van Njord en van Laga, toen de Leidsche ploeg steeds de leiding had gehad, maar tegen het slot de vreugde harer supporters zichtbaar ge drukt werd door het niet te miskennen gevaar, dat Laga haar alsnog op de laat ste honderd meter voorbij zou streven! Hoe vooht Njord voor de overwinning, hoe krachtig en strijdbelust bleven de Delfte naars attaqueeren, hoe angstig werd het den Leidenaars te moedeToe nou, (Njord"„Toe dan toch, Njord" men schreeuwde het niet meer, men vróég, men sméékte Op misschien tien meter voor de finish lagen de booten volkomen gelijk. Boord aan boord! Tóén: een uiterste krachts- inspannig van Njord, één laatste ont plooiing van wegvliedende energie, nog één ontzaggelijke ruk aan de riemen.... En Njord won tot onbeschrijfelijke geestdrift van het Leidsche publiek met nog geen meter verschil! Deze strijd der Oude Achten is ongetwij feld het glansnummer geweest van den Donderdag, maar ook overigens was er meermalen intens meeleven bij het publiek op het gereserveerde terrein zoowel als bij de opvarenden der tientallen motorbootjes en kano's langs den kant en bij de dichte drommen op de bruggen bij start en bij finish. Alle decepties van afgelaste num mers en dikwijls wat langgerekte pauzes ■ten spijt. r Precies op tijd was begonnen en wel met de Jonge Vier B, le heat. Aan boel 1, Triton, aan boei 2, Argo. Beide ploegen hebben een goeden start, doch Argo slaat een hooger tempo en ligt weldra een halve lengte voor. Op 300 M. komt Triton opzetten en zij loopt niet alleen in, maar neemt zelfs een moment de leiding. Echter voor slechts enkele oogenblikken De rustiger roeiende Argo- ploeg is op 500 M. weer gelijk, heeft op 1000 M. een lengte voorsprong en blijft dien behouden tot het einde 1. Argo. 4 m. 59 sec.; 2. Triton Njord slaat Die Leythe. Njord en Die Leythe bestrijden elkaar dan in het nummer Overnaadsche Vier, le heat Njord. aan boei 1, is iets vlugger weg en op 500 M. komt er licht tusschen de booten. Als Die Leythe spurten gaat wordt het verschil tot een halve lengte verkleind, doch Njord de spurt beantwoordende behoudt de leiding, als is het waterwerk evenmin trouwens als van Die Leythe niet steeds even fraai. Uitslag: 1. Njord, 5 m. 22 1/5 sec.; 2 Die Leythe, op lengte. Jan Zeegers verliest van De Walle. Een fraaie zege boekt De Walle, van Njord. vervolgens in het nummer Over naadsche Sclff, le heat. tegen Jan Zeegers, van De Hoop. Hoewel hij den tweeden slag mist is De Walle direct aan den kop. Hij stuurt veel beter dan Zeegers, die op 1000 M. bovendien flink „snoekt". Een vinnige spurt doet den Hoop-roeler wat inloopen. doch De Walle blijft meer dan twee lengten voor en wint verdiend in 5 m 42 3/5 sec. Onbelangrijke nummers. De 2e heat der Overnaadsche Vier is een onbelangrijke, althans weinig be langwekkende kamp! Aeglr, aan boei 2, slaat een hooger tempo dan Laga, ligt bo vendien veel rustiger en is op 500 M. reeds een lengte voor. Weldra is er licht tusschen de booten, waarna Aegir steeds verder uit loopt om met meer dan 3 lengten verschil winnaar te worden ln 5 m. 18 4/5 sec. Dan opnieuw een onbelangrijk nummer: De Jonge Vier A, 1 heat. Laga, star tend aan boei 1, roeit verre van goed, doch nog veel onbeduidender ls het werk van Argo. Tot op 200 M. blijven de ploegen naast elkaar. Dan gaat Laga naar voren om zonder strijd te winnen Argo geeft al ver voor den finish den strijd op en laat loopen. Tijd van Laga 5 min. 20 4/5 sec. Het Komisch intermezzo. De eerste heat der Oude Sciff tusschen Witkamp (De Maas) en J. H. Brommet (Triton) vervalt wegens verhindering van den Utrechtenaar. Witkamp komt dus zon der strijd in de finale. Voor de tweede heat ligt A. ten Houten (Willem IIIi aan boei 1 en E. Moltzer (De Hoop) aan boei 2. Juist zal er er gestart worden als een vrachtschip onder de Lee- brug door in de wedstrijdbaan komt. Niet begrijpend staren de schipper en zijn vrouw naar de schreeuwende menigte bij de finish, waar de buks gereed wordt ge houden voor het startschot. Het schip vaart verder. Ineens davert dan het startschot en als hazen zoo bang duiken de twee opvarenden, meenende dat er op hen geschoten wordt, in de kajuit van hun schip! De vreugde langs den kant is onbeschrij felijk. Gelukkig zoekt het "rachtschip iets ver derop den wal, zoodat de roeiers er geen last van ondervonden. Moltzer is bij den start sneller weg. Hij slaat een veel hooger tempo en heeft op 500 M. twee lengten voorsprong Op 1000 Meter schijnt ten Houten iets in te loopen, maar spoedig ziet men het verschil weer toenemen. Molt- zer's tempo blijft hooger, ten Houten kijkt bovendien teveel om en met ongeveer twee lengten voorsprong wordt Moltzer winnaar in 5 min. 26 sec. Nederlaag van Njord's Jonge Acht B. De wind is bij de le heat der Jonge Acht B wat Zuidelijker geworden en dat brengt, vooral op de eerste 500 M eenig voordeel aan Njord, dat boei 1 heeft. De Leidenaars zijn sneller weg en handhaven zich dan ook aanvankelijk aan den kop. Beide ploe gen slaan een hoog tempo van pl.m. 20 sla gen in de halve minuut. Op 500 M. ls Njord nog een taflengte voor, maar dan komt Triton opzetten. Zij neemt een halve lengte voorsprong en er ontwikkelt zich een boeiende kamp tusschen twee rustig en goed joelende ploegen van wie Triton de leiding weet te behouden, zij het met klein verschil. Een spurt op 1000 Meter doet Njord iets inloopen. Bijna komt zij gelijk, dan gaat Triton weer naar voren om onder groote spanning en luide toejuichingen met een halve lengte te winnen in 4 min. 28 3/5 sec. Tijd van Njord 4 m. 31 sec. Met de eerste nummers van de Jonge Acht A wordt het gedeelte voor de pauze beslo ten. Laga heeft dadelijk de leiding, doch als Willem III in het riet stuurt laat zij loopen. Nauwelijks zijn de booten weer naast elkaar of Laga loopt opnieuw uit om met meer dan drie lengten te winnen in 4 m. 54 sec. De rustpoos tusschen de race-nummers der heeren wordt benut voor het afwer ken der Dames-nummers. Hierbij worden de volgende uitslagen verkregen. Stijl-Vier-Overnaadsch Juniores, beslis sing: Spaarne wint met 81—69 punten van De Vliet. De winnende ploeg bestaat uit: Mej. L. Jutte (bg.). mevr A. Timmer mansKoetse, mej. J. L. de Savornin Lohman. mej. N. Spandau (sl.) en mej. S. Spier (st.) Stijl sciff Overnaadsch. Juniores, be slissing: Mej. A, Taconis (Willem III) I wint met 77—75 punten van mej. A. J. J. j v. d. Weg (Spaarne). Dames Acht (stijl-snel-roeien); le heat: j 1. De Vliet, 2. De Hoop. Voortgegaan wordt dan met het snel- roeien voof heeren. Jonge Twee. 2de heat: Een goede strijd tusschen Spaarne en Willem III. De Haarlemmers zijn sneller weg met een tempo van 36 slagen in de minuut. Hun roeien is ook iets rustiger, maar niettemin komt Wil lem III bij, om zelfs iets uit te loopen ondanks slecht sturen. Op 1000 M. haalt Spaarne haar achterstand in om in een keurige spurt te winnen in 6 m. 6 4/5 sec., met één lengte. Overnaadsche Vier. 3e heat. Aan den start Njord en Nereus. De Leidsche ploeg is in een hooger tempo weg (20 slagen in de halve minuut). Ne reus vertoont slecht waterwerk en ook het sturen laat te wenschen over. Op 500 M. is Njord 3/4 lengte voor. Nu en dan stuurt Nereus naar het midden en dreigt er een aanvaring. Njord blijft uitloopen en wint met een volle lengte in 5 m. 31 2/5 sec. Lichte Vieren. le heat. Een aardige, vlotte race, met 1/4 lengte na spannenden strijd door Njord gewonnen in 5 m. 44 2/5 sec. 2. Nau- tilus. Njord in de finale der Oude Achten. Onder groote belangstelling volgt nu de 2e heat der Oude Acht tusschen Njord en Laga. De Leidenaars starten sneller met 46 slagen in de minuut tegen 44 bij Laga. Langzaam maar zeker schuift de Njord-boot naar voren en op 300 M. is er een verschil van een halve lengte. Tempo 40—37. Op 600 M. begint Laga te spurten, maar de aanval wordt door Njord beant woord met een even felle spurt, die de winst op 1000 M. tot een lengte vergroot blijkt te hebben. Dan wordt het verschil weer kleiner. Enorm is de spanning langs den kant. Njord vecht voor de zege. Laga loopt ln..: even zijn de booten gelijk een laatste wanhopige haal der Njord- ploeg. dan klinken vrijwel vlak na el kaar de schoten van aankomst. Njord is winnaar met nog geen meter voorsprong in 4 m. 42 3/5 sec. Het slot. Tot besluit het nummer Jonge Twee. le heat, tusschen Argo en Laga. De Wage- ningers roeien soepeler, rustiger ook. en met twee lengten voorsprong op Laga plaatsen zij zich in de finale. Hun tijd ls 6 m 20 4/5 sec. Foto Bleuzé LAWN-TENNIS. TIMMER UITGESCHAKELD. Ook mej. Rollin Couquerque verliest op Wimbledon. De vierde dag van het Wimbledontour- nooi bracht een eervolle nederlaag van onze beste spelers; Timmer verloor van den Yoegoslaaf Pallada met 63, 64, 6—4; terwijl mej. Rollin Couquerque het onderspit moest delven tegen miss Helen Jacobs, die met 86, 64 won. Mej. Terwindt won met mrs. Dyson in het damesdubbelspel van Frl. Baumgar- ten en mrs. Macready met 64, 63. Verdere uitslagen luiden: Heeren-enkelspel (derde ronde): Quist (Austr.) sl. Budge (V S.) 86, 63 63. Perry (Eng.) sl. van Rijn (V.S.) 46, 6—1, 6—3, 10—8. Von Cramm (D.) sl. Caska (Tsj. Slow.) 6—1, 8—6, 6—4. Menzel (Tsj. Sl.) sl. Palmieri (It.) 6—4 10—8, 0—6. 6—4. Austin (Eng.) sl Musgrove (Z. Afr.) 63. 60, 36, 60. Dames-enkelspel (Tweede ronde): J. Jedrezejowska (Polen) sl. L. Valerio (It.) 6—4. 6—2. Mevr. Sperling (Den.), sl. Frl. Horn (D.) 6—3, 6—0. WATERPOLO. HAARLEM II—DE ZIJL II 0—0. Het spel golft op en neer met wisse lende kansen. De rust gaat in met blan ken stand. Na de hervatting zijn de ploe gen weer aan elkaar gewaagd. Er wordt niet gedoelpunt. De Zijl II kan met dezen uitslag tevreden zijn, daar zij met twee in vallers uitkwam en Haarlem voor het eerst in dit seizoen volledig was. gesp gew. gel. verl. v.-t. pnt. D. W. R. II 3 3 8-2 6 De Zijl II 3 111 4-4 3 H P C IV 3 1 0 2 4-5 2 Haarlem II 3 1 2 2-5 1 DE ZIJL III—H. Z. EN P. C. V 1—5. Gisteravond om 8 uur speelde de Zijl III voor de competitie van den Kring Den Haag tegen H.Z. en PC. V. Rust 01. Eindstand 15. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Zondagmiddag 7 Juli worden te Aals meer in het badhuis „V.I.B.A." door de Zwem- en Poloclub „Aalsmeer", aangeslo ten bij den Kon. Ned. Zwembond, natio nale wedstrijden georganiseerd. ATHLET1EK. ALPHIA. Morgen en Zondag neemt „Alphia" deel aan de door de Goudsche Athletiek-Com- rnissie georganiseerde competitie, die drie wedstrijddagen omvat. Alphia komt met twee ploegen van zes personen uit. le ploeg: de Jong, van Rhoon, Megchelse, v. q. Wagt, Costerus en Verkerk; 2e ploeg: v. d. Bosch, Overvllet. Laros, de Bruijn, Bijl. Mulder. De wedstrijden worden gehouden op het O.N.A.-terrein te Gouda en vangen morgen aan om 5 uur namiddag en Zon dag om 9 uur v.m. SCHERMEN DE EUROP. KAMPIOENSCHAPPEN TE LAUSANNE. Drakenberg Europeesch kampioen op degen. De finale degenschermen personeel te Lausanne, is gewonnen door den Zweed Drakenberg met 7 overwinningen. Tweede werd de Franschman Deydier met 6 overwinningen; derde Ragno (Ita lië) met 5 overwinningen en 1 match nul; vierde Agostini (Italië i met 5 overwinnin gen en vijfde L. Cattian (Frankrijk) met 3 overwinningen. BILJARTEN. 3e KLASSE KAMPIOENSCHAP L.BB. Door verhindering van enkele spelers worden hedenavond de laatste partijen voor bovengenoemd kampioenschap ver speeld. De ulitslagen der gespeelde partijen luiden WIELRENNEN. WALS ALS STAYER. Gisteren heeft Wals op de Stadionbaan te Amsterdam gedebuteerd achter den motor. Hij boekte veel succes en werd tweede ln den wedstrijd over 40 K.M. ach ter Van der Wulp. 3. Severgnini 8 p.; 4, Krewer 9 p.; Leddy 10 p.; 6. Domhof 12 p.; 7. Manera 13 p.; 8. Blekemolen 16 p. R. Kante been 71 20 21 3.55 L A. 125 20 23 6.25 R. Kantebeen 125 51 18 2.45 I. v. Rijzen 78 51 8 1.52 C. v. Duyn 68 32 10 2.12 J. Chrispijn 125 32 15 3.90 I. v. Rijzen 94 42 10 2.23 J Chrispijn 125 42 10 2.97 R. Kante been 125 51 19 2.45 C. v. Duyn 100 51 17 1.96 J. Chrispijn 125 27 24 4.62 L. A. 99 27 13 3.66 Hedenavond wordt gespeeld: 8 uur: I. v. RijzenL. A.; 9 uur: C. v DuynI. v. Rijzen; 10 uur: L. A.C. v. Duyn; 11 uur: J. ChrispijnR. Kantebeen. LISSER BILJART KRING. SWIFT. Aansluitend op den officieelen uitslag van de gehouden clubkampioenschappen op den weg te Hoogerheide, vermelden wij, dat voor „Swift" moesten deelnemen J. Riethoven; W. Severijnen, R. van Aart, A. v. Amsterdam, A. van Egmona en J. Ver schoor. Reserve was Chr. Vink. Voor het vertrek uit Leiden liet Ver schoor verstek gaan, zoodat Chr. Vink meest invallen. Als verzorgers waren meegegaan de hee ren v. Meizen en C. Gros. De onderlinge verrichtingen der „Swift"- leden zijn enorm geweest, hetwelk te be grijpen valt als men weet dat van de 45 deelnemende vereenigingen zij de 5e plaats wist te behalen. Bij het starten was J. Riethoven toevallig iets te laat, zoodat er bij het startschot 5 Swiftrenners vertrokken. Kort daarna ver trok J. Riethoven. Het circuit was 18 K.M. hetwelk 8 maal gereden moest worden. In de eerste ronde viel A. van Egmond af door pech, terwijl J. Riethoven zich reeds bij de club-groep had gevoegd De tweede Swift afvaller was Chr Vink. Dat gebeurde toen er bijna 100 K.M. was gereden, terwijl de 4 overige renners onver moeid doorzetten op het einddoel. Hierbij waren allen bezield het tot een goed eind resultaat te brengen en was de onderlinge regeling van overnemen en hulp buitenge woon. Gelijk bekend werd Swift derde. Een resultaat waarmee zij tevreden mag zijn. De verdere uitslagen in de 2e klasse luiden: pnt. brt. h.s. gem. W. Veenboer 100 32 10 3.12 J. v. Diest 99 31 12 3.18 D. v. d. Meer 10 34 9 2.94 P. Zon 46 34 5 1.35 J. Bosch 100 25 10 400 W. de Bruin 70 24 17 2.91 G. v. Eyk 100 32 14 3.12 H. de Bruin 91 31 10 293 C. Toledo 100 41 15 2.43 H. de Bruin 93 41 10 2.26 Jac. de Bruin 100 33 12 3.03 B. Ransdorp 61 33 10 1.84 J. v Diest 100 33 21 3.03 J. Obdam 86 32 10 2.70 G. v. Eyk 100 27 14 3.70 E. Ransdorp 92 27 14 3.40 G. v Eyk 100 31 18 3.22 C. Slootbeek 80 31 9 2,58 Jac. de Bruin 100 27 13 3.70 C. Slootbeek 69 27 10 2.55 0 NIEUW-SWIFT. De eerste heat der Jonge Acht B. Njord verliest na spannenden strijd met één lengte van Triton. Onze foto werd genomen vlak voordat Triton door de finish ging. De recordrit over 20 K.M. met keerpunt voor de nieuwe competitie, gaf de navol gende uitslagen 1 Chr, de Roode, 32 mi nuten, 2 seconden; 2. S. J. de Jong 33.40; 3. J. Schuller 33.27; 4. A. de Roode 34.15; 5. Ab. Strijk 34.22; 6. K. de Haas 34.41; 7. T. de Roode 34.49; 8. P. W van Deventer 35.30, nieuw record der C. klasse; 9. J. Ribot 35.47; 10. J. Brosius 47.41; 11 W. Rijsbergen 38.25; 12. van der Bom 38.36. A. Lodewijks en J. Geertsma moesten we gens bandendefect opgeven. A.s. Zondagmorgen zal voor de nieuwe competitie de eerste sprintwedstrijd wor den verreden over 500 Meter. Met het oog op de behaalde prestatie's zijn de navol gende renners van de B. naar de A. klasse overgegaan: J. de Haas. J. Geertsma, K. de Haas en A. de Roode De renner W. Schef- felaar was al eerder overgegaan; van de C. naar de B. klasse: A. Lodewijks J, Sin- teur, J. Ribot, L. van Polanen en P. W. van Deventer. Bijeenkomst Zondagmorgen om half negen bij het clublokaal, terwijl de start om negen uur precies plaats vindt. KORFBAL. ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN LEIDSCHEN KORFBALBOND. Op de gisteravond in Huize „Zarse" ge houden algemeene vergadering van den L. K. B. bleek, dat alle aangesloten ver- eenigingen afgevaardigden hadden gezon- I den. Nadat de voorzitter, de heer D. Vyl- brief alle aanwezigen had welkom gehee- ten, wees hij er in het bijzonder op dat de scheidsrechterscursus welke de L.K.B. j organiseerde, wat de animo der deelne- I mers betreft, zeer is tegengevallen. Spr. hoopte dat de resteerende cursusavonden noe veel zouden goedmaken. Nadat de heer Horrée de notulen had voorgelezen en deze ongewijzigd waren goedgekeurd, bleek uit de ingekomen stukken, dat er Zondag 14 Juli waar schijnlijk te dezer stede een adspiranten- wedstrijd zal worden gespeeld tusschen een Leidsche en een Amsterdamsche ad- spirantenploeg Vervolgens werd overgegaan tot de uit- reiking van de kampioensmedailles, welke waren behaald door Klim Op I, Alge meene II. Noorderkwartier I en H adsp. I De heer Vylbrief deed een en ander ver gezeld gaan van een toepasselijk woord. De behandeling van statuten en huis houdelijk reglement, het belangrijkste punt der agenda liep vlot van stapel, aan gezien behoudens enkele opmerkingen de vergadering zich met een en ander kon vereenigen Binnenkort zullen beide in druk verschijnen. Nadat de heer D. Vylbrief was benoemd als afgevaardigde naar de N.K.B. verga dering op 14 Juli a.s., werd de vergade ring, na een korte rondvraag gesloten. O.K.—A.A.S.V. De eerste korfbalwedstriid gisteravond gespeeld op 't O.K.-terrein eindigde in een 3—1 overwinning voor Oosterkwartier, n.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9