LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 Juni 1935 UIT DE RIJNSTREEK. VOORHOUT. Verbetering van den Looslerweg. Alhier is een aanvang gemaakt met het verbeteren van den Loosterweg. Deze weg wordt verhard met teer en bazaltsteen, zoodat deze nu ook stofvrij zal zijn. Dit werk wordt door de gemeente in werkver schaffing uitgevoerd. Evenals voor het schriftelijk gedeelte Is ook voor het mondeling examen door- de Ver. voor Gemeentebelangen benoemd tot. lid der examencommissie voor het di ploma voor bekwaamheid in de gemeente administratie, de heer W. van Elk, secre taris-ontvanger dezer gemeente. WASSENAAR. Een gestoorde inbraak. Terwijl de fam. v. A. alhier een wan deling maakte, is een onbekende aan de achterzijde de woning binnen gekomen door een raam .Kasten en laden waren doorzocht, doch niets was verbroken. Uit een houten koffertje heeft hij het daarin aanwezige geld tot een tamelijk hoog be drag genomen en dit in een zakdoekje geknoopt. Dit bedrag had hij op de trap gedeponeerd, kennelijk met de bedoeling nog verder te zoeken, doch hierin werd hij gestoord door de thuiskomst van een der dochters. Deze hoorde de bel van de winkeldeur, ging naar den winkel en zag niemand, terwijl zij tot de ontdekking kwam, dat alles overhoop gehaald was. In zijn haast heeft de inbreker geen ge legenheid gehad het zakdoekje mede te nemen. Dit alles geschiedde op klaarlich ten dag in de kom van het dorp Bij het spelen op de speelplaats van de R.K. Jongensschool aan de v Heecke- renstraat kwam de 10-Jarlge B. te vallen en bekwam een rechter kniebreuk. Dr. v. P. verleende de eerste hulp, waarna de jongen per politieauto naar de ouderlijke woning werd vervoerd. Benoemd tot lid der commissie, belast met het examineeren van hen, die het diploma begeeren van V.T. H. praktijk leeraar in de handelscorrespondentie, moderne talen de heeren R. Buning en dr. H. Jansonius belden alhier. ZEVENHOVEN. Runderen door bliksem gedood. Tijdens een hevig nachtelijk onweer werden een tweetal runderen van den veehouder W„ in den polder door het hemelvuur getroffen en gedood; evenals enkele waterdieren. Ook nog ging een hooihoop ln vlammen op. AARLANDERVEEN. Blikseminslag. Tijdens het hevige onweer dat hier van nacht woedde sloeg de bliksem op de radio antenne van het perceel der wed. J. van Leeuwen, met (het gevolg dat het radio toestel stuksloeg en in huis brand ontstond. De bewoners waren gelukkig wakker en wisten zelf den brand te blusschen. In het land van den landbouwer de J. verbrandde een groote hoeveelheid hooi. Voorts geraakten bij den landbouwer C. V. een 5-tal koeien en bij de bakker P. v. L. een paard te water. Alle beesten konden worden gered. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De gemeente-opzichter moet een inge zetene zijn wijziging gemeente-begroo ting 1935 aangenomen Geldleening groot f. 40.000 Reconstructie Dorpweg te Kaag. De Raad dezer gemeente vergaderde in openbare zitting. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzitter mr. J. W. Peek, burge meester. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Geschiedt voorlezing van een aantal ingekomen stukken, mee- renaeels inhoudende de goedkeuring van de door den Raad ln de vorige vergade ring genomen besluiten. Bij de mededee- ling van de goedkeuring van de verorde ning tot heffing van een belasting op tooneelvertooningen en andere vermake lijkheden in de e gemeente, stelt de voorzitter voor, hierover in geheime zit ting te gaan. Na heropening wordt met algem. st. besloten den volontair van po litie Th. Borst tijdelijk te belasten met de controle op de vermakelijkheidsbelas ting. Met alg. st. besluit de Raad in het na jaar wederom eenige stukken land te doen diepspltten en wel bh wijze van werkver schaffing. Punt 2. Vaststelling kohier hondenbe lasting 1935. Wordt z.h.st. vastgesteld op f. 411.76. 3. Vaststelling kohier straatbelasting. Dit geschiedt met alg. st., waarbij wordt besloten aan Ged. Staten te verzoeken het volgende dienstjaar voor de onge bouwde eigendommen het percentage der- belasting te bepalen op 1%. De punten 4 en 5, houdende vaststel ling raadsbesluit voor het geven van voorrang verkeer uit tegenovergestelde rich ting en vaststelling parkeerverbod voor het Zuiden van Roelofarendsveen, worden z.h.st. aangenomen. Punt 6. Vaststelling definitieve rooilij nen voor de perceelen A. 75 en 92. Con form besloten. In bespreking komt dan de jaarwedde van den eersten ambtenaar ter secretarie. Voorzitter deelt mede, dat de begrooting voor 1935is goedgekeurd onder voor waarde, dat het salaris van den eersten ambtenaar ter secretarie nader wordt be paald van f. 2900 op f. 2750, zulks ingaan de 1 Juli e.k. Spreker is van meening, dat hiertegen weinig is te doen, terwijl hy er niet voor is den Raad te advisee- ren tegen het voorstel der Regeering in te gaan. De heer Heemskerk stelt voor nogmaals een verzoekschrift tot de regeering te richten en met klem van argumenten aan te toonen, dat een salaris yan f.2900 onder de gegeven omstandigheden geenszins te' hoop moet worden geacht Met alg. st. wordt het voorstel van den heer Heems kerk aangenomen Volgt de aanstelling en de salariëevin» van een gemeente-op zichter Voorzi'-e deelt mede. dat B en W. met geer definitief voorstel komen, terwijl over deze aangelegenheid in een der vorige vergaderingen breedvoerig is gesproken. De heer Heemskerk Is van meening, dat verschillende jonge men- schen uit deze gemeente voor deze betrek king zyn te krijgen. De heer Los sluit zich volkomen aan by de woorden van der. heer Heemskerk. De heer Verwey geeft eveneens de voor keur aan de benoeming van een ingeze ten* De voorzitter is van meening. dat op de eerste plaats de te benoemen oo- zichter voldoende theoretisch moet zijn onderlegd met daarnaast flnancieele on afhankelijkheid. De eischen, die men te genwoordig aan een opzichter stelt moet men niet onderschatten, vooral in ver band met de gewyzigde woningwet. Tenslotte wordt besloten, dat een op roep zal worden geplaatst voor sollici tanten, waarby uitsluitend in aanmerking kunnen komen ingezetenen dezer ge meente. In bespreking komt de wijziging van de gemeente-begrooting 1935. Voorzitter wyst er op, dat de werkzaamheden aan het Meer gereed zijn. De kapitaals-uitgaven voor alle thans uitgevoerde objecten heb ben bedragen f. 25.000, waaronder is be grepen een bedrag van f. 5000 aan ne ven-kosten voor hoofd-toezlcht en dage- lijksch toezicht. De heer Verwey vraagt den voorzitter of hy goed begrepen heeft, dat Jret zwem bad met paviljoen de gemeente heeft ge kost f. 20.000. Voorzitter antwoordt beves tigend en merkt nog op, dat het werk niet is meegevallen. Dit neemt echter niet weg, dat de gemeente in de plaats hier voor een object heeft bekomen, dat ln de toekomst 'voor de gemeente een gelukkig bezit zal blijken te zijn. De heer Rotteveel wijst op het aantal kleedhokjes, dat by het drukke bezoek der laatste dagen te klein ls gebleken. Spr. geeft hi overweging het zoogenaamde wissel cabine-systeem toe te passen. Voorzitter antwoordt dat door hem reeds in verband met de warmte der laatste dagen maatregelen zyn getroffen. De voorzitter stelt voor het bad op Woensdagavond gratis toegankeiyk te stellen voor on- en minvermogenden Op vertoon van een bewijs afgegeven ter gemeentesecretarie kan toegang tot de zweminrichting worden verstrekt. De wy- zigingen van de begrooting worden hier na z.hst. vastgesteld. Tot dekking van de reeds gedane ka pitaals-uitgaven en de in den loop van dit jaar nog utt te voerén werken stel len B. en W. voor een geldleening te slui ten groot f40.000. Van de N.V. Admini stratie- en Trust-kantoor te "Den Haag is een aanbieding ontvangen voor het slui ten van een geldleening tegen 4 3/8 a pari. B. en W. stellen den Raad voor op dit alleszins aannemelyk aanbod in te gaan, waartoe zonder hoofd. st. wordt be sloten. In bespreking komt voorts de over dracht aan de gemeente Alkemade van den Dorpsweg te Kaag. In verband dat eerst in het voorjaar van 1936 met de reconstructie van dezen weg een aanvang kan worden gemaakt besluit de Raad met alg. st. den Dorpsweg te Kaag ingaande 1 Maart 1936 in eigendom, beheer en on derhoud over te nemen met dien verstan de, dat eventueel nog op dien weg rus tende lasten niet onder de overname worden begrepen. Tot slot worden B. en W. nog gemachtigd by de Nederlandsche Sierteelt-Centrale te 's-Gravenhage we derom een aanvraag in te dienen ter be koming van planten en heesters voor be planting van het park by het paviljoen en eenige weggedeelten. Rondvraag. De heer De Koning wijst er op, dat deze week weer groenten aan de veiling zyn doorgedraaid, welke worden vernietigd. Waar deze groenten deugdelijk waren voor de consumptie betreurt spr. zulks en hij zou gaarne zien, dat deze groenten aan de werkloozen werden ver strekt. De voorzitter antwoordt, dat voor de verstrekking van doorgedraaide groen ten spr. zich nader in verbinding zaï stellen met de veiling. De heer Heemskerk wyst op den slech ten toestand van den Provincialen weg aan de Zyl, terwyi de heer Van Dooren over de verlichting klaagt. Hierna sluiting. o ALPHEN De opbrengst van den bloempjesdag om de ouden van dagen een prettigen dag te bezorgen, heeft naar wij vernemen op gebracht pl.m. f 246. Geslaagd te den Haag voor het voor- loopig diploma machinist-examen de heer J. Nuyen alhier. o BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. De loonen van het Gemeentepersoneel. - Het nieuwe bouwplan. De gemeenteraad vergaderde, geiyk wy reeds mededeelden. Afwezig de heeren Leliveld en Jongeneel, Na be handeling van eenige reclames honden belasting werd besloten de lagere land bouwschool te Woerden een subsidie te verleenen van f. 12.50. Verleden jaar is daar veel over te doen geweest, maar nu passeerde het stuk den hamer. Evenzoo passeerde den hamer een lijvig stuk met wyzigingen in de begrooting voor 1934, dat ter visie had gelegen, maar niet door alle leden was doorgezien en nu zonder voorlezen passeerde. Langer werd gespro ken over de vraag of de loonen van net Gemeentepersoneel 5 of 10'% zullen wor den gekort Drze zaak is at ri'd maa' by de vaststelling der begrooting was 10 "/o gekort, zonder vooraf het Georg. Overleg met de Vakbonden te doen plaats hebben. Toen moest het besluit worden ingetrok ken. Inmiddels ls een der vrygestelden in Bodegraven geweest en heeft met B. en W. en enkele Raadsleden geconfereerd. Nu kwam de meerderheid van B. en W. met het voorstel oim 5'la te korten; de minderheid, weth v. d. Marei met het oude voorstel van 10 Het meerderheidsvoorstel werd door den burgemeester verdedigd met te wijzen op de verleden jaar reeds toegepaste pen sioenkorting van 10 'la. De heer De Groot bestreed het voor stel om 10'la te korten De loonen zyn niet hoog. eer laag De heer Lustenburg bestreed het heele kortingssysteem als strydig met de alg belangen. Geeft men de menschen meer, dan kunnen zij ook meer uitgeven. In ieder geval ga de kor ting niet verder dan 5°/«. Weth. v. d. Marei verdedigde het minderheidsvoorstel. v.n. door tc wijzen op de wanverhouding tus- schen loonen en productenprijzen. Daarbij toonde hy aan. dat de loonen ln den boerenstand, waaruit ook de gemeente werklieden voortkomen, niet hoocer gaan dan f. 16. zoodat een loon van f. 22 50 min 10'/« pensioenaftrek daar nog ver boven gaat Een loon van f. 18 zou spr. vol doende vinden Weth. v d. Poll bestreed dat voorstel De menschen moeten een redeiyk looo hebben en arbeid mag door een Chr. Overheid niet tot koopwaar ge maakt worden. Weth. v. d. Marei ont kende dat dit zMn bedoeling is geweest. Het voorste! van de minderheid werd verworpen met 74 st. alleen de beide R.-K., de S -D en de liberale afgevaar digde stemden voor. Het voorstel van weth v. d. Mare! werd aangenomen, met alleen de stem van den heer Lugtenburg tegen Op voorstel van B en W. werd besloten tot grondruil in het nieuwe bouwplan De gemeente ls daar eigenaar van ongeveer de helft van het terrein, waarin de vijver wordt aangelegd; de heer J Rijlaarsdam van het overige. Om beide terreinen gun stiger te maken voor bebouwing wordt een driehoekige strook grond geruild. Voorts wordt samen met dien heer de straat, die Oude Markt en Oranjestraat moet verbinden op diens terrein doorge trokken. waardoor een totnutoe waarde loos stuk gemeentegrond achter de Nieuwe Markt bouwterrein wordt. De kosten hiervan worden voor de gemeente be- gToot op f. 1000. Voorgesteld wordt deze nieuwe straat, die 17 M. breed zal wor den en een beplanting krygt, den naam „Torenlaan" te geven. Voorts zal de Beursstraat worden door getrokken. die dan dezelfde naam bltift dragen, evenals de Oranjestraat. De beide straten ter weerszyden van den vyver kriigen den naam „Vijver". Verschillende leden uitten hun groote bewondering voor wat op dit terrein is tot stand gekomen en juichten de voorstel len toe. De voorzitter achtte dit een plan met een mooie toekomst en geloofde, dat het 't mooiste deel van Bodegraven gaat worden. Tenslotte vroeg de heer Lugtenburg naar de zwembadolannen. Daarbii bleek, dat B. en W. hebben onderhandeld met het comité, maar gestuit zyn op het feit, dat dit geen rechtspersoonlijkheid heeft. Toen is gesproken ovfer combinatie van dit comité met de bestaande zweminrich ting „Rynstroom". Deze combinatie is echter nog niet tot stand gekomen. B. en W. hebben echter de zaak ook in eigen kring besproken en biyven diligent. Verkooping. Ten overstaan van Notaris van Winter uit Woerden werd in Hotel van Rossum geveild een kaaspakhuis en woonhuis aan de Koningsstraat. De gebouwen waren in gezet door den heer M. C. Blok te Woer den voor wat het huis betreft op f. 4175 en voor f. 2150.voor het pakhuis door den heer Jac. Koster, alhier. Thans werd het woonhuis niet gemynd en het pakhuis gemynd op f.550.door den heer M. H. v. d Poll. Tenslotte werd de combinatie van beiden, samen staande op f 6875.af- gemynd op f. 1000.door den heer Lijff te Zwammerdam. De eerste huizen in het Vijverplan. B. en W hebben bouwvergunning ver leend aan de N.V. Bouw- en Handel Mij. „Arlos" te Utrecht tot den bouw van 8 huizen en een winkelhuis aan de Oranje straat. Dit worden de eerste huizen aan de nieuwe stratenaanleg in het vyverplan zy het dan op grond van particulieren. Het eigenaardige van deze huizen is, dat zi] worden gebouwd in overleg met een Bouw- spaarkas en dus niet zullen worden ver huurd maar uitgegeven aan spaarders. De heer Joh. Vernooij, alhier slaagde te Oudenbosch en mej. M. Kramer alhier te Utrecht voor de Onderwyzersacte. De Middenstandsver. vergaderde. Het was zeer warm; slechts enkele leden waren aanwezig. Toch konden de te verrichten werkzaamheden worden afgewikkeld. De districtsvoorzitter van den Kon. Ned. Mid denstandsbond, de heer L. Vos uit den Haag gaf een toelichting van het Congres programma waarna dit besproken werd. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer D. A. de Jong. Rapport werd uitgebracht van een gehouden districtsvergadering. Onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Straaten, slaagde voor het laatste deel van het examen afgenomen door het Ned. In stituut voor Accountants. Op de Noordzyde reed een auto met 3 inzittenden, die een boerenerf wilden opryden, door het te scherp nemen van de bocht te water. De inzittenden wisten toen de wagen even tegen het hek bleef hangen, er nog net uit te springen. Een ten bate van de Samenwerkende Zendingscorporaties te Oegstgeest gehou den zakjescollecte heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f. 80. o BOSKOOP. Veiüngnieuws. De prijzen van afgesneden bloemen op de veiling alhier zyn in de afgeloopen week bedroevend, hetgeen komt door het warme weer, waardoor de bloemen niet verhan deld kunnen worden. Eerste soort kas- rozen. gaan dan ook voor lage prijzen, zóó zelfs dat de onkosten niet bestreden kun nen worden terwijl tevens, mede door den erooten aanvoer vele partyen bloemen on verkoopbaar zyn. De Gouwebrug aangevaren. Een motorboot uit Terneuzen is op de gesloten Gouwebrug gevaren, met gevolg, dat de brug niet meer geopend kon wor den, en groote stagnatie in de scheepvaart ontstond. De schipper van het vaartuig verklaarde, dat de motor gewygerd had om achteruit te werken, terwyi de sterke stroom mede oorzaak was van de aanva ring. De materleele schade aan de brug viel nogal mede. De heer J. van Bergen alhier, slaagde te Utrecht voor het examen „Waren kennis." De bloempjesverkoop, ten bate van de t.b.c.-bestrijding, onderafd van „Het Groene Kruis" heeft hier ter plaatse de som van ruim f. 202 opgebracht. Voor Zondag 30 Juni zal de Zondags- aienst worden waargenomen door dl'. P. du Buy, telef. 40. -o HAZERSWOUDE. De nieuwe brug zal morgen voor het rijwlelverkeer en Maandag 9.30 uur voorm. voor het ander ryverkeer worden geopend. o KOUDEKERK Loon der bevolking. Ingekomen: van Hazerswoude H. de Wit van Berkel en Rodewys W. B. Kool en gezin van Hazerswoude L. van Galen en gezin van Bodegraven H. van Vel- sen van Alphen a. d. Rijn F. A. Ernst idem J. van Dyk van Hazerswoude W. Wille van Rijnsburg C. H Zandbergen van Waddingsveen T. Batelaan Vertrokken: naar Alphen a. d. Ryn H. Kruit en gezin naar Giethoorn G. Drost naar Alphen a. d. Rijn G. J. Vis ser en gezin naar Leiderdorp G. Visser naar Nigtevegt W Visser naar Al phen a. d. Rijn W. Kwakemaak naar Alkemade J. Vis naar Ouder Amstel E. J. Kraan naar Alphen a. d. Ryn C. A. van der Bijl naar Voorburg M. J. van Velzen naar Alphen a. d. Rijn A Dui ker naar Hazerswoude F. Zwartjes en gezin naar Lelden H. Gordijn en ge zin naar Hilversum H. G. Haspers. Burgerlijke Stand. Geboren; Jan, zoon van A. van der Vis en van D. Wille Pleter, zoon van J. Langhout en A. W. de Jong. Gehuwd: J. van Doesburg, oud 26 jaren en C. van Velde, oud 21 jaren. De collecte ten bate van den Gewa- penden Dienst heeft opgebracht f. 16.76. Na het behaalde succes op het con cours te Lekkerkerk maakte het fanfare corps „Kunst na Arbeid" een muzikale rondgang door de gemeente, waarby zy veel belangstelling trok. LEIDERDORP. De Staatscrt No. 121 bevat de gewy zigde statuten der vereeniglng voor Chris telijk lager en meer uitgebreid lager on- derwys en Bewaarschool te Leiderdorp, gevestigd te Leiderdorp. o LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Toelating nieuwe leden Zwemmen in openbare wateren Belasting in 4 termijnen. De Raad kwam in vergadering byeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester J. A. Bakhuizen. Na opening wer den de notulen ongewyzigd vastgesteld. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw be noemde leden van den Raad. De commissie adviseerde tot toelating der nieuw benoemde leden n.l. de heeren J. v. Dam, H. J Visser, P. Rietdyk, J. J. Hoo- geivorst, W. Koot, J. de Ryk en H. Heenk. De voorzitter doet mededeeiing van goed keuring van Ged. Staten tot wyziging van de begrooting. Voorts deed spr. o.a. mededeeiing van de navolgende besluiten van B. en W.: In de navolgende openbare wateren is het geoorloofd te zwemmen: 1. De Drecht vanaf het Tolhuis tot de boerderij N.V. Gebrs. Roest; 2. De Drecht ten Westen van het dorp Leimuiden vanaf het perceel No. 103 der Wed. G. v. Heijningen; 3. De Oude-Wetering vanaf de Drecht het per ceel Oude-Wetering No. 59a (G. v. Driel). Volgde behandeling verzoek J. Dompeling om vergoeding onderhoud rijwielen zyner kinderen. Geen vergoeding zal worden verleend, daar de afstand naar de O.L. schooi te Nreuwveen te gering is. Op voorstel van B. en W wordt vast gesteld het kohier der straatbelasting over 1935 tot een bedrag van f. 3513.24. Besloten wordt om de mogelykheid open te stellen de belasting te betalen in vier gelijke termynen vervallende resp 1 Augs 1 Oct., 1 Dec., 1 Febr. 1936. Met Ingang van 1 Juli a.s besluit de Raad het huls gemerkt No. 370 te verhu ren aan Mej. J. Verhorst, geb, Meyer, voor den tyd van drie jaren. Na rondvraag volgt sluiting. o NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid - Benoemingen De Woerdensche autobusdienst. De raad vergaderde. Installatie nieuw raadslid. De heer C. Breedyk bedankte 3 jaren geleden en viel nu weder in voor zyn opvolger A. Oskam. Zyn geloofsbrief werd in orde bevonden, de eeden afgelegd, de plechtigheid sloot met een harteiyk speechje van den bur gemeester. Na behandeling van enkele ondergeschikte punten volgde een geheime zitting van 2 uur. Aan den Burgemeester werd afgestaan een gemeentelyk terrein, gelegen naast C. van den Bosch om daarop voor zich een wonmc te stichten. De jaarwedde voor een nieuw te benoe men doodgraver-klokluider-schoonhouder van urinoir en zinkputten werd vastge steld op f. 325.—; benoemd werd met alg. st. de zoon van den vorigen functionaris H. van der Neut. De jaarwedde voor een nieuw te benoemen schoonmaakster van de dorpsschool werd bepaald op f.200.— benoemd werd mej. P. van Soest. Aan den heer P. de Graaf werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolver zuim; in zijn plaats werd benoemd de heer G. D. van Noort, De verordening op de heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting werd opnieuw vastgesteld en in de verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank een wijziging aangebracht. Uitvoerige bespreking lokte uit een ver zoek van den ondernemer van den Woer- denschen Autobusdienst om een subsidie van f. 500, waarvoor B. en W. voorstelden f. 100 voor 1935 toe te staan. De heer Breedyk meent, dat de ge meentenaren ln hoofdzaak zijn aangewe zen op Amsterdam en Leiden en het ver keer op Woerden van luttele beteekenis ls. De heer Splinter zou vooral ln het be lang van Noorden meer voor den dienst gevoelen als deze op den trein in Nieuw koop reed. De voorzitter verdedigde op meerdere gronden het voorstel, doch kon slechts 3 st. winnen voor het voorstel, n.l. van de wethouders en van den heer Mou- rits, waardoor het niet werd goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren; Antonius, zoon van J. Simmer- man en A. van de Loo Overleden; O. Steenbeek, 8 dagen. Ondertrouwd: D, Klerks, 29 jaar en M. J. Eijs, 28 jaar Getrouwd: J. Kuyf, 23 jaar en C. PLeli- veld, 25 jaar. NIEUWVEEN. Ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon". Het ziekenhuisfonds „Onderling Hulp betoon'1 hield haar jaarvergadering in hotel Schreuder. De voorzitter de heer P. Sprey, opende en sprak zyn voldoening uit, dat de ambitie tot vergaderen grooter wordt. Spr. betoonde zich zeer erkentelyk voor een dankschrijven van den heer Ale- wyn voor genoten hulp. De notulen werden onveranderd vastgesteld. De secretaris bracht het 12e Jaarverslag uit. waaruit wy het volgende ontleenen: Het ledental is vooruitgaande, thans is het 977 leden bo ven de 15 jaar en 510 onder dien leeftyd. In het afgeloopen boekjaar werden 32 personen in een of ander Ziekenhuis ver pleegd, met een totaal van 801 verpleeg- dagen. De voorzitter deelde mede, dat het elk jaar ongeveer hetzelfde aantal blyft. Meerdere malen komen er klachten van personen uit het Ac. Ziekenhuis, over de hooge kosten van bestralen, maar de ver. is voor Ziekenhuisverpleging en niet voor bykomstige kosten. Ook komt het wel eens voor dat anderen over de kas willen be schikken. inzake opname in een der Zie kenhuizen. De penningmeester bracht zijn Verslag uit. Totaal Ontvangst over het Boekjaar 1934—1935 f. 2262.04'/!. Uitgaven f. 2537.98. Nadeelig saldo f. 275.84. Saldo- dienstjaar "33'34 f. 1457.42. Nadeelig saldo f. 275.84. Totaal ln kas f. 1181.58. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zyn omvangryken arbeid. De com missie tot nazien der boeken, bracht by monde van den heer Chr. v. d. Berg, rap port uit, en verklaart alles in de beste orde te hebben gevonden. Als nieuwe commissie werden benoemd de heeren J, Kapel en W. v. d, Breggen. Aan de beurt van aftreden is de heer P. Sprey. Met 19 tegen 1 stem werd deze herkozen en nam de herbenoeming aan. Volgde een bestuursvoorstel. Spr. meende dat de vereen, lang genoeg heeft bestaan. Niet dat wy. aldus spr. nu de pot maar op zul len maken, maar er schynen nog altijd menschen in ons dorp, die blykbaar nog niets van het bestaan onzer vereen, afwe ten. Maar komt de nood aan de man, by ziekte, dan weten zy ineens het bestuur te vinden. Zie z.g. „Kat uit de boom kykers", willen altyd profiteeren van het geld, dat anderen byeengespaard hebben. Het be stuur stelde voor deze menschen nu maar eens boven hun gewonen 13 weken wacht geld. nog f. 2.50 inleggeld te laten betalen. De heer A. v. Zoest zou er 26 weken van willen maken. De vergadering besloot om het bedoelde inleggeld op f. 5 te brengen. Hierna sluiting. o TER AAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mary Neumann, van Alphen aan den Ryn. Vertrokken: M. Vonk, naar Nieuwer- Amstel L. Broeke, naar Amsterdam M. Pieterse, n Leimuiden. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Abraham Hubertus Vergoed, 29 jaar en Johanna van Leersum, 30 jaar. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Reinhart Willem, zoon van Willem van den Brink en van Aartje Bos Aart, zoon van Aart Verkaik en van Maria Ariaantje Hoogerbrugge Overleden: Hendrik Stouthart., oud 11 m. Getrouwd: Nicolaas Doede Cornelis de Jong, Jjn., 24 jaar, te 's-Gravenhage en Bertha Cornelia Verwey. j.d. 20 jaar. Aan een hek blijven hangen. Bij het voetballen wilde de jeugdige W. aan den Overtocht alhier, een bal gaan halen die in den tuin van het St. Jozef gesticht was terecht gekomen. Het klim men over het hek werd hem echter nood lottig, daar hij bleef haken aan een uit stekende punt. Door zijn gewicht drong deze punt hem in het lichaam, zoodat hy zich niet meer bevryden kon. Voorbygan- gers verlosten hem uit deze netelige po sitie en brachten hem binnen bij de fa milie B„ waar hij door dr. van B. werd verbonden en daarna naar huis gebracht, bracht. 8—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7