LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 Juni 1935 NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE EISCHEN DEB JAPANSCHE MILITAIREN. TOKIO. 28 Juni (Reuter). Het Kwan- toengleger heeft een verklaring gepubli ceerd, welke betrekking heeft op de grond slagen van de Japansche politiek ten aan zien van China. Hierin worden de volgende eischen aan het ministerie van bultenlandsche zaken gesteld Japan zal bU de samenwerking tusschen Japan. Mandsjoekwo en China de verant woordelijke leiding nemen China zal de bultenlandsche Invloeden weren en erkennen, dat Japan China van een scheuring heeft gered. De regeering van Tsjang Kai SJek en de Kuo Min Tang zijn niet in staat tot een samenwerking met Japan; ln het Verre Oosten moet worden gestreefd naar een nieuwe oriënteering onder de leus: Het Oosten voor de Oosterlingen". Ook Sovjet-Rusland moet de leiding van Jaoan ln het Verre Oosten erkennen en zijn politiek daarop Instellen. Voorloopig elscht Japan in Noord-China de politieke leiding, onafhankelijk van Nanking. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken ver klaarde. dat dit een zuiver principieele uiteenzetting van de houding van het Kwantoeng-leger betreft. Het ministerie van oorlog verklaart, dat het geheele leger achter de eischen van het Kwantoeng-leger staat. o HET DUUR-RECORD GEBROKEN. MERIDIAN (Mississippi), 28 Juni (Reu ter) Fred en Alf Keys hebben het offi cieel duurrecord geslagen, door 553 uur en 41Vi minuut ln de lucht te blijven. Zij werden ln de lucht van benzine voor zien. Zij zetten hun vlucht voort, ten einde te trachten het nlet-officleele duur record te verbeteren van 647 uur 29 mi nuten. TWEE TERECHTSTELLINGEN IN AMERIKA. NEW-YORK. 28 Jum. (Reuter). Eenige minuten na elkaar zijn in de Sing-Sing gevangenis Eva Coo en Leonard Scarnici op den electrischen stoel terechtgesteld. De vrouw werd het eerst terechtgesteld, zij had haar handlanger vermoord, ten einde de verzekeringsgelden te Innen. Zij hoopte nog den geheelen dag op gratie, doch ging kalm in den dood Scarnici was ter dood veroordeeld wegens moord op een bankbeambte tijdens een overval. MOORD IN AMERIKA. DETROIT, 28 Juni .(Reuter). De aan getrouwde neef van Hughes, lid van den Hoogen Raad van de Vereenigde Staten Dickinson, Is onder geheimzinnige om standigheden vermoord Zijn lijk werd met twee schotwonden in een park gevonden, vermoedelijk uit een auto geworpen. De autoriteiten zijn van meening met een roofmoord te doen te hebben, aange zien Dickinson een groote sc« geld bij zich had, welke thans is verdwenen MOOIE VONDST. KATTOWITZ. 28 Juni (D.N.8.) Bij straat werkzaamheden vonden drie arbeiders een ijzeren urn. die 15.000 goudstukken bevatte. De arbeiders geraakten in twist, waarop de politie de geheele vondst in beslag nam. LLOYD GEORGE'S PLAN. LONDEN. 28 Juni (Reuter). Het bericht, dat ihet kabinet het economisch en finan cieel reorganisatieplan van Lloyd George heeft verworpen, blijkt niet juist te zijn. De sub-commissie uit het kabinet heeft in tegenstelling met het geen werd gemeld, nog in het geheel geen rapport uitgebracht. o DE ENGELSCHE VLOOT MOET STERK ZIJN. LONDEN, 28 Juni. (Reuter). De minister van Marine, sir Bolton Eyres Monsell en Winston Churchill spraken gisteravond tijdens een diner in een club over de noodzakelijkheid van een sterke Brit- sche vloot. Onder de oorlogsschepen die aan de vlootparade voor den koning deel namen, aldus Churchill, bevonden zich vaartuigen, voor welker vervanging ik reeds 25 jaar geleden geijverd heb. De dappere Engelsche matrozen mogen niet op schepen geplaatst worden, die bij een treffen met moderne oorlogsbodems in doodkisten veranderen. De minister van marine uitte zijn be vrediging, dat de regeering de laatste vier jaar, ondanks de financieele moeilijk heden, verhoogde uitgaven hadden ge daan voor de vloot. Het laatste jaar waren deze uitgaven 20 procent hooger dan toen de regeering aan het bewind kwam. Hij waarschuwde vervolgens voor over schatting van het luchtwapen. Inzake de duikboot zelde hij, dat In den wereldoor log dit wapen beschouwd is als een doo- delijk gevaar, maar dat men thans, op grond van de in den oorlog verkregen er varingen, de onderzeebooten niet meer zoo hoog aanslaat als destijds. De minister besloot aldus: Ik geloof, dat men in Engeland de sterkste lucht macht wenscht. maar in het belang van de veiligheid van het Britsche rijk is een sterke vloot noodzakelijk. Nooit mag men vergeten, dat de verdediging van het Brit sche rijk bijna volkomen van de Engelsche vloot afhangt. o— ONTSLAG VAN 900 GRIEKSCHE OFFICIEREN. ATHENE. 28 Juni (V.D.). De daartoe ingestelde commissie heeft thans de lijst gepubliceerd van officieren, die wegens veroordeeling door den Krijgsraad of vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, waarbij echter twijfel cmtrent hun ge zindheid is blijven bestaan, uit het leger zullen worden verwijderd. Er worden 377 officieren gepensionneerd, 497 ontslagen en 43 geschorst. AALSMEER. Comité „Calslagen". Alhier Is een Comité opgericht met als dagelljksch bestuur de heeren H. Goebel, voorzitter; Ir. C Koeman, penningmeester en Joh. Wesselius, secr., in verband met het voornemen, de restauratieplannen voor het kerkhof etc. „Calslagen", aan den Heerenweg. in hun geheel tot uitvoering te kunnen brengen. Een aanvang werd daarmee reeds gemaakt, doch de finan ciën zullen flink versterkt moeten worden, om het geheele werk tot stand te brengen. In den tuin van het tehuis voor ouden van dagen „Rustoord" heeft het Chr Meisjeskoor (dir. de heer C. Borg) eenige zangnummers ten beste gegeven. Vervolgens heeft het Chr. Harmonie- gezelschap „Sursum Corda". onder leiding van den heer J. C. Hulsbos, een concert gegeven. Zoowel van den zang als de mu ziek is door de ouden van dagen veel ge noten. Bulten den tuin, in de Dorps- en Zijdstraat, was veel belangstelling. In deze gemeente is de speldjes verkoop gehouden ten bate van „Zonne straal". Het resultaat was, gezien de tijds omstandigheden. uitstekend: een bedrag van f. 257 09 werd ingezameld. (Vorig Jaar f. 280.37' i). HAARLEMMERMEER. Paarden op hol. De gebrs. G., landbouwers, wonende aan den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg ahier. reden met een met twee paarden bespannen z.g karos op den Hoofdweg. Nabij de geniesluls raakte de zweng tegen de pooten der paarden, waardoor de die ren schichtig werden en op hol sloegen Het gerij kwam ten slotte ln de Hoofd vaart terecht, waarbij een der bestuurders door een vallende eg werd getroffen en zoodanig aan het hoofd verwond, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. -<y NOORDWIJK. Bij de alhier gehouden openbare inschrijving voor het pachten van het recht tot het plaatsen en exploiteeren van een consumptietent op een gedeelte Noorderstrand, dat de gemeente van het rijk heeft gepacht bij den afrit van het Duindamsche Slag. werd ingeschreven als volgt: 1. J. W. E. van der Wiel alhier f. 60. 2. Th van den Berg, te Noordwljkerhout f. 150. 3. Jac. de Haas alhier f. 165. 4. J. van der Weyden alhier (Langeveld) f. 201.50. Gunning zal nader plaats heb ben. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie zijn benoemd tot onbe zoldigd gemeente veldwachter voor de periode van 1 Juli tot 1 September de tijdelijke agenten G. P. Roet, J. Sosef en H. J. Neuteboom. Door B. en W. zijn benoemd tot leden van de commissie voor de uitvoering van de steunregeling van den Minister voor de bloembollenbedrijven betreffende het tewerkstellen van meer arbeiders ln die bedrijven de heeren weth. E L. de Wit, voorzitter en Joh. van Konijnenburg en J. Caspers, leden. Door B. en W is aan de Ver. ..Rhode" tot steun van het kindertehuis „Voor dorp" te Leiderdorp toestemming verleend tot het houden van een bloempjes-col lecte in deze gemeente op 13 Aug. a.s. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering der Winkeliersver. Ter bespreking van de plannen voor de a.s. winkelweek, hield de winkeliersver. „Noordwijk aan Zee", een ledenvergade ring welke slechts matig bezocht was Na opening werden de notulen gelezen en ongewijzigd aangenomen. De ingeko men stukken werden eveneens zonder veel bespreking voor kennisgeving aangeno men, waarna het cardlnale punt van de agenda, bespreking van de te houden winkelweek, aan de orde kwam. Vastgesteld wordt hiervoor de week van 613 Augustus te bepalen. Het bestuur zegde toe, in samenwerking met de Chr. Middenstandsver., alles in he; werk te zullen stellen om de winkelweek zoo suc cesvol mogelijk te doen slagen. De historische optocht, welke ter gele genheid van het 50e badseizoen gehouden zal worden, zal zoo mogelijk niet op den openingsdag doch ln het midden der week plaats vinden. Geslaagd te Arnhem voor het examen L. O. de heer H. E. Goudberg, alhier. -o OEGSTGEEST. Opening van het nieuwe Consultatiebureau voor Zuigelingen. In tegenwoordigheid van het bestuur van de Wijkverpleging voor alle Gezindten al hier. Is hedenmorgen het Consultatie- Bureau voor Zuigelingen in de v.m. Ge meenteschool aan de Geversstraat geopend. Zooals bekend, is vorig Jaar het Wljkge- bouw van bovengen, vereeniging in de Kempenaerstraat. voor dit doel aanmerke lijk uitgebreid door verbouwing. Van deze instelling werd een regelmatig gebruik ge maakt door talrijke moeders die haar zuigelingen aan een onderzoek onderwier pen. Het aantal steeg echter voortdurend en den laatsten tijd is 't gemiddeld aantal gestegen tot pl.m. 30. Op deze wijze bleek echter het gebouwtje veel te klein en door de geringe afmetipg ook niet voor het ge heel doelmatig, zoodat naar een grooter gelegenheid moest worden omgezien. Nu dezer dagen het Bureau van Ge meentewerken van uit de v.m. School ls verplaatst naar het Raadhuis, wist het be stuur door de volle medewerking van B en W beslag te leggen op dit gebouw, zoodat met deze verandering ook gelegenheid kon worden opengesteld tot gebruikmaking van deze Instelling voor moeders uit omlig gende gemeenten. Hier mag dus wel gesproken worden van een bijzondere uitbreiding en verbetering, verkregen door de voortdurende activiteit van het bestuur dezer vereeniging. Bij ons bezoek hedenmorgen was al door tal van moeders gebruik genomen van de verzamelkamer, waar de kinderen door verpleegsters worden ontkleed in aardig opgestelde boxen, om daarna gewogen enz. té worden. In een aangrenzende kleinere kamer worden de kinderen onderzocht door dr. Breroo, kinderarts, wonende te Wassenaar en zoonoodig behandeld; voorts worden door deze adviezen verstrekt. Belde kamers kunnen in koudere dagen dan heden, op gelijke temperatuur worden gebracht, hetgeen voor de Jeugdige patiën ten mede zeer doelmatig is. In het andere gedeelte van het gebouw worden de kinderwagens geplaatst, het geen bij vroeger vergeleken ook een aan merkelijke verbetering ls. Dr. Boonacker heeft met enkele welge kozen woorden de aanwezigen in dit ge bouw een hartelijk welkom toegeroepen en in 't kort de groote verbetering geschetst. Hij hoopte dat van deze gelegenheid een dankbaar en nuttig gebruik zal worden gemaakt en wenschte het bestuur en de medewerkenden van harte geluk. Hiermede verklaarde spr. het nieuwe Consultatie-Bureau voor geopend, waarop direct dr. Breroo een aanvang nam met zijn werkzaamheden. De alhier gehouden collecte voor „Zonnestraal" heeft opgebracht f. 135 03. Aan allen, die daartoe hebben meegewerkt, betuigt, het comité hartelijk dank. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een Kantoorgebouw van de Nederlandsche Reisvereenlgtng te 's Gra- venhage was de N.V. Ing Bureau voor Bouwnijverheid „Haagsche Schouw" alhier laagste inschrijfster voor f. 56.663. o SASSENHEIM. GEMEfiNTERAAD. Verlaging rentevoet leeningen Geen vermindering aantal verloven A. De loontoeslag. De raad dezer gemeente kwam ln vol tallige zitting bijeen, gelijk wij reeds be richtten. Terstond na de opening vraagt weth. Wamaar het woord en wenscht Burge meester Gouverneur geluk, dat hij weer geheel hersteld zijrt werkzaamheden heeft kunnen hervatten- De voorzitter dankt voor deze woorden en is zeer erkentelijk voor de vele blijken van meeleving welke hij gedurende zijn ongesteldheid mocht ondervinden, en uit tevens den wensch dat weth. Wamaar, hoewel deze vele functies moest neerleg gen wegens gezondheidsredenen, hij de functie van raadslid en wethouder nog langen tijd met dezelfde toegewijdheid mag vervullen. Ingekomen is een request van de Chr. H.B.S. om toeslag voor het tekort. Over dit verzoek wordt, evenals in vorige jaren, gunstig beschikt. Een Kon Besl. is ingekomen waarin ver meld staat dat een inwoner der gemeente zijn kinderen te Lisse op school kan laten gaan, onder het genot van vergoeding van reiskosten door de gemeente Sassenheim. Als redenen staan vermeld dat de weg naar Lisse te smal is voor de veiligheid der schoolgaande kinderen. De voorz. deelt mede, dat door B. en W. slappen zijn gedaan om tot verlaging te komen van den rentevoet der loopende lee ningen en dat zij hierin reeds ten deele geslaagd zijn Immers er ls al een bespa ring van f. 700.— verkregen. De heer Dannijs stelt voor B. en W. te machtigen de aangelegenheid verder te behartigen. Dit wordt aangenomen. Punt 2 vermeldt: Adressen Nat. Com missie tegen het alcoholisme en van den Bond van Nederl. Brouwerijen betreffen de het maximum aantal voor verloven A. Besloten wordt de vergunningen niet te verminderen. Punt 3 en 5 worden aangehouden tot de volgende vergadering. Bij punt 4. Armenonderstand, stellen B. en W voor den toeslag op verlossingskos- ten bij geboorte van het 4e kind in een gezin te brengen van f. 7.50 op f. 5— en de geneesheeren hiervan kennis te geven, zoodat dezen hun totale prijs dienover eenkomstig kunnen verlagen. Tevens wil len B.enW. de loongrens van hen die voor deze toeslag in aanmerking wenschen te komen, verlagen van f. 1200 tot f. 1100. De heer Schrama bestrijdt dit voorstel en acht handhaving van de oude regeling noodzakelijk. Na verdere discussie wordt besloten deze zaak nog eens ln besloten zitting te behandelen. De voorzitter doet vervolgens mededee- ling van de ontvangst der circulaire van het Departement van Sociale Zaken, welke inhoudt een toeslag te geven op het ar beidsloon, door een bedrijf aan een werk nemer uit te keeren, welke hij in zijn be drijf voor een zekere periode aanneemt. Voor de inhoud van deze circulaire verwij zen wij naar de publicatie welke verleden week in ons blad plaats had. Op voor stel van de gemeente Voorhout is hier over een conferentie gehouden tusschen de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassen heim. Voorhout, Warmond, Noordwijk en Noordwljkerhout. Deze vergadering heeft de algemeene wenschelijkheid van deze steun besproken, maaT kwam tot de con clusie dat deze regeling niet op den juis- ten tijd is gekomen en we moeten daar om vragen om opschorting van deze re geling. Met de meest mogelijke spoed moet audiëntie worden aangevraagd om tot een andere regeling te komen. De Commissie welke uit deze vergade ring is voortgekomen heeft besloten voor loopig geen uitvoering te doen van deze circulaire. De heer van Zonneveld spreekt zijn te leurstelling uit over de uitspraak dezer commissie. Katwijk doet het wel en ls volop begonnen. De Sassenhelmsche fir ma's nemen dus ook Katwijksch per soneel aan. Het is van het grootste be lang dat onze menschen aan het werk komen. De heer Speelman wijst er op, dat deze circulaire ls geboren uit een 2 A 3-jarige ervaring welke men heeft opgedaan. We moeten daarom niet te veel bergen zien. De heer van Zonneveld merkt op dat ln Bovenkarspel en Andljk reeds 200 perso nen met deze regeling zijn tewerk gesteld. De voorz acht het uit solidariteitsgevoel niet mogelijk tot uitvoering over te gaan, gezien de beslissing van de conferentie. Het heeft volgens spr. nu geen zin anders te handelen. Na telefonische informatie aan Lisse blijkt dat men ook daar tot uit voering ls overgegaan. Men ls daar ge zwicht voor de dreleing van de werkge vers, welke Inhield Katwljkers ln dienst te zullen nemen. Besloten wordt ook hier de regeling zoo als ln meergenoemde Min. circulaire neer gelegd. te Sassenheim toe te passen. Als plaatselijke commissie worden aan gewezen de heeren H. van Zonneveld (van gemeentebestuur), S. Verdegaal (werkge- vers-organ satles) en M. C. Duyn (werk nemersorganisatie.) BIJ de rondvraag komen nog enkele ondergeschikte dingen ter sprake, waarop de voorz. deze vergadering sluit. Hierna besloten zitting. Gevonden: Een bruine „Nappa" hee renhandschoen, een duimstok, een sleu tel, een reserve-autoband met velg, een nikkelen damesarmbandhorloge met riempje, een rozenkrans in étui, een be- lastingmerk in étui. een zilveren oorhan ger, een dameskettinkje met hangertje, een wit kinderschortje. Inlichtingen bij de politie. o STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De samenvoeging der gemeenten. Verhooging der straatbelasting. De Raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. De notulen werden aangehouden, de heer P v/der Ven, hoofdcommies ter Ge meentesecretarie beëedlgd als wd. gemeen tesecretaris en door den voorzitter geluk- gewenscht. Grensregeling Stompwijk— VeurNootdorp. De heer Bloemheuvel wees op het prae- advies uitgebracht door dr. J. C. Radema ker. waarin deze aanwijst dat door een rationeele indeeling van gemeenten een besparing wordt verkregen van f. 3.000.000. Volgens een commissie uit de afdeelings- besturen uit Zeeland van den Bond van Gemeenteambtenaren kan het aantal van pl.m. 1060 gemeenten teruggebracht wor den tot 300 a 400, waarmede spr. het vol komen eens bleek. In een bijeenkomst van R.K. raadsleden is dan ook besloten der gelijke samenvoegingen met kracht te steunen. Spr. gaatnogmaals na de redenen, die tot het voorstel tot samenvoeging leidden en acht het minderheidsrapport van weth. v. d. Bosch onbegrijpelijk, nu een deel van zijn gemeente en nog wel het beste (de Westvlietweg) eigenlijk bij een andere ge meente behoort, daarbij wetende dat dit deel financieel niet gemist kan worden. Ten opzichte van den Veenweg mag niet gekeken worden naar de voor- of nadeelen betreffende den burgemeester van Noot dorp; het algemeen belang gaat voorop. Juister ware geweest, de geheele gemeente Nootdorp bij het samen te voegen Stomp- wljk en Veur te voegen. De heer Willemse acht ongemotiveerd de uitlating van den heer Bloemheuvel. dat de raadsleden van Veur hun persoonlijk belang stellen boven het algemeene. Bij vereeniging zullen alle moeilijkheden op houden. De R.K. fractie stelt daarom voor aan Ged. Staten te verzoeken tot samen voeging over te gaan, doch de geheele Veenweg bij de nieuw te vormen gemeente te voegen. De door Ged. Staten voorgestel de regeling brengt voor de Veenwegbewo- ners geen verbetering. Den heer de Lange spijt het, dat van boven af geëlscht wordt een deel van onze gemeente af te staan aan Nootdorp. Ver schillende zaken wachten op de samen voeging; men accepteere 't voorstel van de EK. fractie De heer Vink betreurt het, dat Ged. Sta ten weer roet ln 't eten hebben gegooid, door de Veenweg aan 't plan vast te kop pelen; 't cadeau aan Nootdorp mag niet worden gegeven. Veur zal nooit kunnen zeggen dat de burgemeester en de secre taris hun belangen niet hebben behartigd. Het middelpunt van het leven, ook op or ganisatiegebied ls Leldschendam; belde gemeenten vinden elkaar op dit punt. Ook de gecomb. functies van burgemeester en secretaris wijzen er op dat we op elkaar zijn aangewezen, wat ook tot uiting komt in de combinatie van gemeentediensten. Uitvoerig bespreekt spr, de nota's van weth. v. d. Bosch en van weth. Koning. Dat 80 der bevolking van Veur tegen ls, is een speculatieve bewering aldus spr. Juister ls het standpunt van den burge meester als deze zegt, dat het vraagstuk de bevolking koud laat. De R.K. Klesver. In Veur had de bevolking moeten ln- en voorlichten, evenals de A.-R. en C.-H. het haar menschen heeft gedaan. De A.R.- CR. fractie zal het voorstel van de R.K. fractie steunen. De heer Hoogeveen vreest als minder heid in de R.K. fractie moeilijkheden, nu Veur niet medewerkt, waarom hij tegen samenvoegen zal stemmen. Na verdere discussie werd het voorstel-Ged. Staten, samenvoeging Stompwijk en Veur en voe ging van de geheele Veenweg bij Noot dorp met alg. st verworpen. Het voorstel R.K.-AE-C.H. fractie, samenvoeging van Stompwijk en Veur en voeging van de geheele Veenweg bij de nieuwe gemeen te Leidschendam, werd aangenomen met 101 stem. De heer Hoogeveen stemde tegen. Weth. van Wijk zegt thans tegen het voorstel van Ged. Staten te hebben gestemd, omdat 't voorstel R.K A.R.— C.H fractie beter was. Wi.izi°ino gemeentebegrootlng 1935. Na uitvoerige d'scussles werd het voorstel tot verbooging der straatbelasting van f. 7000 op f. 12000 aangenomen met 101 st. De heer Bloemheuvel stemde tegen. Z, h. st. werd aangenomen de gewlj- HEDEN Den Burcht: Feestavond SD.A.P. 8 uur nam. Royal (Doezastraat): Verg. van brood- broodslljters. 8 uur nam. Vrijdag. Pieterskerk: Herdenkingsplechtigheid 360-jarig bestaan der Universiteit. 8Vt uur nam. Ij mu ld e n (Hotel Augusta): Verg. van aandeelhouders N.V. Sleepbootmij. „IJmulden". 11 uur voorm. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvier. Inenting tegen dlpbterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam, „Ein Stern fallt vom Hlmmel". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam, „Carnaval en liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zendag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 40. 8 u. n.m .De regimentsdochter". Znndagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39 8"'i u. nam „De controleur van de Nlce-express". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 la dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschhcld". echter van nam 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni a s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst Steen straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doeza straat 31, telef. 1313, en C. van Zijp, Wil- helmlnapark 8, Oegstgecst, telef. 274. zigde verordening inzake benoembaarheid en bezoldiging van de veldwachters. De voorzitter deelde op een vraag van den heer Bloemheuvel inzake de perceelen Broekweg 19 t/m 69 mede, dat de N.V. Haagsche Handel MIJ., Fa. Schippers een maand gelegenheid krijgt de geëtschte verbeteringen aan te brengen, bij ln ge breke blijven zullen B. en W. komen tot voorstellen tot onbewoonbaarverklaring Bij beantwoording van een vraag van den heer Bloemheuvel Inzake groenten- verstrekking aan de werkloozen, zegt de voorzitter dat de werkloozen gratis ver strekking zelf bedorven hebben. Hierna sluiting -o- VALKENBURG. Maandag a.s. zal alhier een collecte gehouden worden ten bate der kas tot werkverschaffing van hulpbehoevende blinden. IE VEUR-LEIDSCHENDAM. Diefstal van olie. Ten nadeele van het expeditiebedrijf fa. R. te Delft is des nachts uit een schuit, liggende in den Vliet nabij het Rijkskabel- magazijn, een vat Inhoudende 65 liter olie, bestemd voor het Staatsbedrijf van de P.T.T. ontvreemd. Rijkspolitie stelt een onderzoek in. In verband met de weigering do.or Ged. Staten om de begrooting 1935 van Stompwijk goed te keuren deelen B. en W. den raad mede. dat bij niet inwilliging van den eisch om de straatbelasting te ver- hoogen van f.7000 op f.12000 de begroo ting wederom niet wordt goedgekeurd;] ook op een extra bijdrage uit het Rijks- werkloosheids subsidiefonds behoeft dan niet te worden gerekend. Zij stellen dus voor aan den eisch van Ged. Staten te voldoen. B. en W. zetten voorts uitvoerig uiteen, dat zij de gemeente-salarissen niet te hoog achten. Onder deze omstandigheden ontmoet het bij B. en W. zeer ernstig be zwaar aan het. verlangen van Ged. Staten tegemoet te komen en geven zli den raad in overweging niet aan de wenschen van Ged. Staten met betrekking tot de bezol diging van het gemeenteDersoneel. te voldoen. Aan den Slulskant geraakte de al daar wonende 6-jarige J. Z. in den Vliet. De winkelier B. snelde toe en wist den kleine door handreiking op 't droge te brengen. Terwijl de landbouwer Kn., wonende aan den Oostvlletweg met een maai- machine aan 't maaien was, werd plotse ling een der paarden schichtig. Het sloeg op hol, waardoor machine en paarden ln een nabijloopende vaart terecht kwamen. Kn. had de tegenwoordigheid van geest er bij te springen, de riemen door te snijden, waardoor de beesten op 't droge kwamen. De machine ls later op 't land gebracht. I-J

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6