LEIDSCH DAGSLAD - Eerste Blad Vrijdag 28 Juni 1935 SPORT. VI/'CHEPJ_ BERICHTEN SPREEKCEL. hand en het ls alsof over den rand van het glas zl]n oogen ons toeroepen: Be dank de Leldenaars maar vast van me: het ls prachtig Tulnconcertcn. De Lustrum-Commissie verzoekt ons nog mede te deelen, dat der burgerij Dins dagavond om 8 uur In den tuin der voor malige Zeevaartschool ln het Noordelnde een concert zal worden aangeboden, te verzorgen door het bekende korps „Werk- mans WilskrachtEr ls voor dit concert een beperkt aantal toegangskaarten tot den tuin beschikbaar, welke kosteloos ver krijgbaar zijn aan het adres Breestraat 41. Teselfder tijd concerteert „T. en D." op de Korenbeurs. De archief-tentoonstelling. Op de archieftentoonstelling ln het aca demiegebouw heeft het -Leidsch Studen ten Corps slechts een zeer klein deel van zijn kostbare en vooral kostelijke bezit tingen kunnen bijeenbrengen Kostbaar uit historisch oogpunt, kostelijk vooral door al die herinneringen, die door deze expositie bij velen zullen worden gewekt. Een maskerade-tentoonstelling heeft het L S C. voor alles willen organiseeren. nu het corps is teruggekeerd tot de maske rades, zij het ln een anderen vorm dan voor den oorlog Langs de wanden van de beide expositiezalen zijn dan ook ln beeld gebracht de maskerades van 1835 af tot en met 1910. Een fleurige collectie prenten, die voor het eerst als een aan eengeschakeld geheel zijn tentoongesteld. Er zijn daaronder vele merkwaardige tee- kenlngen, ook uit den tijd toen het lustrum nog werd gevierd op 8 Februari, den dies natalls der Leidsche Hoogeschool Het kon toen bar winteren en wij vinden in het academiegebouw voorstellingen van maskerades, die met sleden over het Ijs trokken. Het lustrum van 1910 ligt nog zeer velen ln het geheugen en daaraan is een zeer belangrijke plaats op de archieftentoon stelling ingeruimd. Wij zagen er het har lias van den hoofdpersoon, den heer Tromp Meesters en wij hebben ons afge vraagd. hoe daarin de vorst van een week zijn humeur heeft bewaard, als het in 1910 zoo warm was als de laatste dagen. Henricus was de groote ontwerper van de maskerade 1910. ook van het lustrumspel Alianora. Afbeeldingen van costumes uit 1910, door Henricus slechts schetsmatig neergeworpen zijn leder op zichzelf een schilderij. Ook de na-oorlogsche lustra hebben naast deze maskerade-reeks een plaats gevonden Zoo zagen wij een tot ln de kleinste bijzonderheden uitgewerkte teekening van het tooneel aan het Plant soen voor het AZ-spel van 1925. Deze lustra-expositie brengt voorts uitnoodi- gingen, penningen, verslagen en wat al niet meer van lustrumfeesten van tiental len zelfs honderd jaren geleden. Naamboeken der Leidsche Jofferen. die het corps tijdens het lustrum een cadeau plachten aan te bieden, wijzen er op, dat de studentenfeesten niet louter de be langstelling van de mannelijke bevolking van Lelden had. De traditie van het ge schenk der Leidsche Jofferen ls thans door de meisjesstudenten overgenomen en zoo zal de V.V.SL. het collegium van het L.S.C. hedenavond voor de academische herdenking een cadeau aanbieden. Wij komen daarop nog nader terug. Naast deze lustra-herinneringen brengt de archieftentoonstelling echter nog zoo veel andere merkwaardige zaken uit de geschiedenis van het L.SC. Van het ge zelschap Non Sordent in Undir bijv., dat ouder is dan het corps en dat nog niet zoo lang geleden het recht had bij cor- tèges voor het collegium te gaan Wij noemen een stuk hout als voorzitters hamer gebruikt, dat gebroken is uit de Vierschaar van het Middelburgsche raad huis. De bullen van de vijf naast elkaar staande ontgroeningssenaten der facultei ten brengen het ontstaan van het colle gium uit de vijf oraesides in herinnering. Uit dien oertijd zijn vele kostelijke dingen geëxposeerd. Over corpsgezelschappen die reeds lang zijn overleden en die ook thans nog bestaan Brieven bijv. van beroemd heden in den lande en in het buitenland Alphonse. Daudet. Abraham Kuyper, Troelstra. Frederik van Eeden. Alberdingk Thijm Rooyaards en zoovele anderen die antwoordden op een uitnoodiging om voor Doctrina een voordracht te houden. De een vindt visch en vleesch aan het diner overdadig de ander wenscht een Tijtuig aan den trein als het regent. Van Pro Patria's roem en van dien van de Leidsche Vrijwillige Jagers, die den veld tocht naar België meemaakten, getuigen uniformen, banieren en vaandels Ook Njord neemt een plaats ln. De beroemde Vier Saus Nom bijv met de oer-roeiers dr. Damsté. S Vreede Pels Rycken en Humme als stuurman en wij vinden weer ergens anders een gelukwensch van Prin ses Juliana aan Njord. toen de Leldenaars in 1929 de Varsity wonnen. Van vorstelijke belangstelling ln het L.S.C. en haar sub- vereenlgingen zlln vele voorbeelden in het academie-gebouw te vinden. Het zou ons te ver voeren, dat alles slechts zeer sum mier op te sommen Herinneringen aan de sociëteit, aan de Virtus, aan het Studen- tentooneel. waarvan de oprichtingsdatum uit het oudste geëxposeerde programma zoo ongeveer ls vastgesteld. Wij zouden kunnen wijzen op vele stukken die den band tusschen academie en corps duidelijk naar voren brengen. Wij hebben zeer vee! vergeten, maar men moet dat alles zelf gaan zien. Nog een enkel woord de personalia. De collectie promotleprenten geeft wel een groote verscheidenheid. En zou een tentoonstelling over de geschiedenis van het Leidsche corps volledig zijn als er herinneringen ontbraken aan het proto type van den Leidschen student Hlmpe, die menigeen bij de reünie op Zaterdag zal missen? Zijn Jas, zijn pet, zijn boordje, zijn wandelstok. Het geheimzinnige bor relglas, dat van boven en van onder vol kon zijn. De lauweren, die hij heeft ge oogst als zeer begaafd cellist. Onder die personalia moeten wil ook noemen brie ven en zoovele andere herinneringen aan Riekle het koffievrouwtje. die misschien nog even gelegenheid krijgt aan het raam van hanr ziekenkamer stud-ntenjolijt gad» te slaan, waaraan zit haar hart had ver pand. Daar in de „Kamp", bij de Brande- wijnsteeg de straat heeft nu een netten RECLAME. 6780 CRISIS-COLLECTE OP DE DAG VAN DE MASKERADE. IR. FEHMERS GEPROMOVEERD, Hedenmiddag promoveerde aan de Technische Hoogescljool te Delft op het proefschrift „Kerngedachten uit de Interne bedrijfsefficlentie" tot doctor ln de technische wetenschap, onze stad genoot, de heer ir. P. G. F. T. Fehmers, adjunct-directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricitelt te dezer stede. Ln dit proefschrift heeft schrijver wil len bewijzen, dat de opmerking dat een electriclteltsbedrijf niet veel wetenschap pelijks bezit, onjuist is. Hierbij is het werk echter tevens verrijkt met beschou wingen over het energiebedrijf ln wijde ren zin. Ook het onderwerp bedrijfs leiding is ln de dissertatie opgenomen. Promotor was prof. dr. J A. Veraart. ZILVEREN ZAKENJUB1LEUM. Het zal Maandag 1 Juli a.s. 25 jaren ge leden zijn, dat de zaak van den heer P. Mieremet, Apothekersdljk 16, in heeren en dameskleed'ng soec'aal maatzaak werd georend. Hoewel op bescheiden voet b-sonnen. wist hij zich een uitgebreide clientèle, zoowel in Leiden als daarbuiten, te verwerven. Het zal hem dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Denkt even aan de minderbedeelden! Maandag aa„ ls het de groote dag van het „Landjuweel". Een maskerade trekt dan door onze straten en er zal groote vreugde zijn ln elk deel der stad! Wij zul len allen onze zorgen op zij zetten en slechts denken aan dit groote hoofd moment van het Lustrum. Maar laat toch ook één oogenblik de aandacht uitgaan naar hen, die door de crisis zoo zwaar getroffen worden. Al zal het er Maandag oogenschiJnlUk overal vroolijk uitzien, achter de schermen wordt nog veel armoede geleden Het Leidsche Crisis-comité zal dien dag voorlooplg voor 't laatst een beroep doen op de milddadigheid van stadgenooten en de talloozen die van buiten komen. 's Morgens en 's middags zal een groot aantal collectanten door de gansche stad speldjes te koop aanbieden. In het middaguur trekt ook de mond- accordeonclub „Kunst en Genot", dir. de heer H, F Roman langs de route, die ook de optocht zal volgen Leden der Oranje- Garde zullen daarbij rondgaan om een gift de kleinste ls ook van harte wel kom! ln ontvangst te nemen. Laten ook de toeschouwers op de eerste verdieping der hulzen hun offertje gereed houden, want de dollectanten zijn in het bezit van zakjes gebonden aan lange stokken, waarin men zijn goede gaven kan werpen, opdat tijdens de drukte niets ver loren kan gaan. Mogen allen, die Maan dag genieten, zich geroepen voelen een steentje bij te dragen tot het vullen der kas van het Leidsch Crisis-comité, dat nog zoo zeer steun van noode heeft! naam ligt een brok geschiedenis van het Leidsche studentenleven. Nog veel meer van dit geschiedenis geeft de ar- chleftentoonsteiling van het L.S.C., die door den assessor I collegil, den heer S. C. H. Coebergh, en zijn helpers met zooveel zorg en vooral met zooveel liefde voor de universiteit en het corps ls tot stand gekomen. In tegenwoordigheid van den president curator, curatoren, den rector-magnificus, prof. dr. W. van der Woude. den secre: tarls van curatoren, mi P J Idenburg. de conservatrice van het Academisch Historisch Museum, mevr. O. C. D. Iden burgSlegenbeek van Heukelom, de hee- ren A. Ccert en dr W. J Verburgt, resp. dl-ccteur van de Lakenhal en het Ge meentelijk Archief vertegenwoordigers van het L. S. C., de V.V.S.L.. de Lustrum Com missie en sub-vereenigingen van het Corps is de tentoonstelling hedenmiddag geopend met een toespraak van den heer Coebergh. waarin hij een overzicht gaf van het belangrijkste wat op deze ten toonstelling te zien is en dank bracht aan allen, die haar hielpen voorbereiden en samenstellen. De rector-magnificus, prof. Van der Woude, verklaarde de expositie daarna met een enkel woord voor geopend. De P.T.T.-diensten tijdens de Lustrumfeesten. Op 1 Juli a.s. zal in verband met de Lustrumfeesten, het Post-, Telegraaf, en Telefoonkantoor alhier voor den post dienst om 12 uur 30 worden gesloten. Er zuilen 2 briefpostbestellingen worden uitgevoerd en wel te 7 uur en te 18 uur, en 1 pakketpostbestelling te 8 uur 45. Busrechthouders zullen na 12 uur 30 hun correspondentie tot 19 uur 30 in ontvangst kunnen nemen langs den ingang door de poort aan de Boommarkt. De 3de lichting der stadsbussen (ook van die te Oegstgeesti en van die bussen waar 5 lichtingen plaats vinden ook de 4de lichting, zal niet worden uitgevoerd. Invordering van quitantiën zal niet plaats vinden De postagentschappen, met de daaraan verbonden telegraaf en telefoonstations zullen den geheelen dag gesloten zijn De briefpostverzending door het hoofd kantoor en de lichting der stationsbussen ondergaan geen wijziging. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Een heerlijk uitstapje. Men schrijft ons: De laatste dagen vóór den tocht komt er nog een aantal autobezitters opdagen. „Kunt u nog een auto gebruiken?" Het klinkt voor ons, comitéleden, wat naïef, want we zitten letterlijk te springen om auto's. Ook komen er onverwacht nog eenlge giften binnen, zoodat we een autobus voor 30 personen aan zéér gereduceerden prijs kunnen huren We juichen, nu kunnen alle menschen boven de 75 jaar mee! Sommige autobezitters worden op een zware proef gesteld bij het halen der oudjes; ze foeteren op de Leidsche straat namen, die door de oudjes bij het opge ven der adressen op een rare manier zijn verhaspeld. Een der gastheeren rijdt naar een adres ln de Leeuwerikstraat, dat later blijkt Leeuwenhoekstraat te moeten zijn. Reitzstraat en Reystraat (de la Rey) zijn niet gelukkig gekozen, al liggen ze niet zoo ver uit elkaar. Maar de zon schijnt, er waalt een ver- frisschend windje en niemand is uit zijn humeur. Ja. toch er zijn bedrukte ge zichten. De militairen uit het Invaliden huis hebben bericht gekregen, dat ze dit jaar wegens plaatsgebrek eens met den boottocht mee zullen gaan. Op onver klaarbare wijze is de brief zoek geraakt en 17 stramme oudjes staan netjes aan gekleed klaar; er komt echter geen auto om ze af te halen. Mistroostig wandelen ze langs de gereedstaande wagens. De co mité-leden hollen heen en weer en be raadslagen: ze moéten mee. Hier worden twee „kapiteins" in een dickey geheschen, daAr wordt er een tusschen twee glunder lachende dames in gezet. Wel ja, plaats genoeg hoor! Iedereen schikt ln en ten slotte zijn ze toch allen geplaatst. Even vóór half twee heeft de aftocht plaats. De rit door de stad biedt al iets bijzonders, nu de versleringen ter gele genheid van het lustrum zoo goed als ge reed zijn. De Leidsche motorbrigade rijdt voorop en zorgt voor een vluggen door tocht der 60 auto's, er is geen stagnatie met spoorboomen en bruggen en na een prachtlgen rit door Wassenaar en Den Haag komt men op Kijkduin aan. Op het ruime terras aan zee van Hotel Wilhelmina is een gedeelte geresserveerd voor de Leidsche bezoekers. De bediening geschiedt vlug; de thee, door de firma van Nelle aangeboden, wordt rondgediend en Jonge meisjes bieden krentebollen aan. die de firma van der Mey ten geschenke gaf. De mannen bekijken met goedkeurenden blik de sigaren, die door de vele Leidsche firma's (Dekker, van Appel, v d. Lelie, Walenkamp, Wolters en Wijtenburg) zijn gegeven. Sommigen versmaden er zelfs de koekjes voor: een sigaar beteekent immers het hoogste genot! Als hun bij het vertrek nog een pakje tabak der firma van Nelle in de hand gestopt wordt, krijgen de comité-leden een dankbaar tikje op den schouder. Gedurende het verblijf op Kijkduin ont dekken ze vele oude kennissen. „Zoo Janus, leef je nog? Ik docht dat je allang dood was!" zegt er een, meer oprecht dan be leefd. Een 87-jarige zegt, dat een jaar zoo lang duurt en dat hij altijd wedt met zich zelf of hij den volgenden tocht weer bele ven zal. „Wij zijne toch maar menschen van de dag, niewaar!" Intusschen worden de versnaperingen rondgedeeld, die voor het grootste gedeelte verdwijnen in de groote binnenzakken der vrouwtjes. Ze zijn verstandig; zóóveel op eens kunnen de magen niet verwerken. Vruchtenkoekjes van de firma's Beulink en v. d Wijngaard, een reep chocolade der firma Jamin. Vóór het vertrek wordt er nog een glas limonade geschonken, waar de firma van NieuwenhulzenSegaar voor gezorgd had en de vrouwtjes ontvingen bovendien een zakje koffie van het Klaver blad; zoo zouden we kunnen doorgaan de groote en kleinere giften in geld en ln natura te vermelden, die ons in staat stelden dezen tocht weer zoo heerlijk te deen slagen en die getuigen van het mede leven der Leidsche burgerij. Op den terugtocht begeleidde wederom de Haagsche en Wassenaarsche politie den tocht op de gewone voortreffelijke wijze. De voorzitter dr. Horst, die bij het vertrek een woord van dank had gesproken tot de aut'bezitters, de pers, de Dolitle en de ver schillende gevers, vergat ook niet het echtpaar Bii te huldigen, dat Juist op dezen dag hun 55-1arige ondertrouw herdacht en natuurlijk in de hoogte gestoken werd met een „lana zullen ze leven". We willen eindigen met een vraag, welke ons door verschillende autobezitters ge steld is en die wl) zelf niet konden beant woorden: „Waarom krijgt u toch ln een stad als Lelden met zeer groote moeite maar 60 auto's bij elkaar? We vinden het zoo aar dig. je hebt er echt voldoening van en wat ls dat nu. één middag in het Jaar? Als Je het eenmaal gedaan hebt, doe Je het im mers ieder jaar wéér!". En dit laatste heeft ons weer goeden moed gegeven voor de toekomst. TOELATINGSEXAMEN GEM. H.B.S. Toegelaten zijn: H. van den Berg, F. van der Blij, Gijsba. D. Bor, H. G. Vedder Ohrlstlaanse, F. L. Driessen, D, van Eek, J. Geertsma, J. H. Hertz, B. C. Heydemann, B. E. Kabel, L. R. D. Kloproppe, J. J. van Koolbergen, L. H Krol, H. J. Maas, J. F. Minnee. K W. Nleuwzwaag, M. J. Nout, P Otto. C. J. H, Oudshoorn. R Rademaker, J. A. Riedel, E de Roo, J. A. Roosdorp, J C. Schouten, H. J. Schouwenburg, Corna. T. Snel, B. J A. Sonderen, M. F. Verdoes, A. G van der Voort, A. F A. van Weezei Errens, D. van der Werff, H. Wessellng, R. Willink, N. J. Zijlstra. Afgewezen 13 candldaten Met 15 candldaten wordt het examen voortgezet. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Geslaagd voor afdeeling B eerste groep: mej. R. Begeer, Wassenaar, en de heeren J. J. Bergsma, Wassenaar; mej. E. Boas- son, H. Colenbrander, W. Herfst, mej. C. Meyers, allen alhier en de heer C. Stolk te Wassenaar. Het examen wordt met 1 candidaat voortgezet. Afgewezen geen. Voor afd. A 2e groep slaagde alsnog de heer A. W. Bol, te Hazerswoude. CHR. KWEEKSCHOOL. Geslaagd voor de akte L. O.: J. J. Veld- huyzen, Leiden; G Wijling. Lelden; P. A. Voorsluys, Sassenheim; W. A. de Vries, Oude Wetering. Afgewezen geen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: B Raaphorst, v. Boetselaerstraat 7a, Alphen a. d. Rijn. Groothandel ln verlich tingsartikelen. Eigenaar B. Raaphorst. Bij de Arbeidsbeurs stonden gisteren 3670 werkzoekenden ingeschreven tegen 2974 op 28 Juni van het vorige jaar. Morgen wordt alhier een collecte ge houden ten bate van het zwakke kind uit Leiden en omgeving, door de afd. Leiden voor Chr. Gezondheid- en vacantiekolonies De opbrengst van deze collecte wordt uit sluitend besteed om zooveel mogelijk kin deren uit te zenden naar één der kolonie- hulzen aan zee of in bosch. Nu hangt het heelemaal van het al of niet slagen van deze collecte af, in hoever de afdeeling door zal kunnen gaan met deze hulp te verstrekken. Het spreekuur van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst ten behoeve van het verstrekken van versterkende middelen enz. zal in plaats van op Maandag 1 Juli a s. op Donderdag 4 Juli d.a.v. worden ge houden. Zoowel in het Trianon-als in het Lido-Theater zal gedurende de Lustrum week des avonds een filmpje worden ver toond van de feestelijkheden, welke dien- zelfden dag hebben plaats gevonden. IJMUIDEN, 28 Juni 1935. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K G. f. 0.560.45; Tongen per K.G. f.0 620.32; Groote Schol per kist van 50 K.G, f. 13—12.50; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 12.5011; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 12.50—9; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 102.80; Schar per kist van 50 K.G. f. 2.30 Gullen per kist van 50 K.G. f 4.80—4; Wijting per kist van 50 K.G. f. 1.65 Aangekomen 3 loggers: KW. 153 met 297; SCH. 196 met f.253; SCH. 285 met 197; 1 haringlogger IJM. 268 met 2113 voor pekel haring. Vlaardingen, 28 Juni. De KW. 20 met 10 last. De jonge maatjesharing werd ver kocht voor f. 15 4020.30. Grootere haring van f. 11.3016. DUBBELE KLACHT. Een lezer klaagt over het harde rijden van de brandweerauto op de Hoogewoerd, bij de oefentochten, welke des avonds wor den gehouden en waardoor reeds eenlge glazen étalageplaten zijn gesprongen. Bovendien wenscht hij strenger toezicht op de aardbeienmarkt, daar deze week be dorven aardbeien zijn verhandeld. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, '"rwede drent gij Uw '^nd bestrijdt gij de werkloosheid. PAARDENSPORT. DE TOESTAND VAN DR. VAN SCHAIK. Naar wl) vernemen bevindt onze bekende ruiter, luit. dr. H. L. M. van Schalk, die onlangs bij het internationale ruiterfeest te Amsterdam een armbreuk bekwam, zich nog steeds in het Dlaconessenhuls alhier. De geneesheer is tevreden over den toe stand van den patiënt, maar voorloopig zal dr Van Schalk het. ziekenhuis nog niet kunnen verlaten, HIJ zal dus Zondag ook niet tegenwoordig kunnen zijn bij het concours-hlpplque op het U.V.S.-terrein waarvan hij de leiding zou hebben. o WATERPOLO. TWEE MOOIE OVERWINNINGEN DER L. Z. C. Eindelijk was er in Poelmeer de echte L.Z.C.-sfeer! Hoewel het aantal toeschou wers nog niet zoo groot was, als wij het in de inrichting aan den Hooge Rijndijk wel hebben gezien, heeft het goede spel van beide Leidsche ploegen het enthou siasme tot een voor dit Jaar nog onge kende hoogte opgevoerd. Begonnen werd met L. Z. C. n—Zian III 2—0. Met twee Invallers komt L.Z.C. ln de volgende opstelling uit: doel: v. Basten; achter: v. Leuven, Hofsteenge; voor; H. Walenkamp, Meyeraan, S. Ouwerkerk, N. Ouwerkerk Zian is iets sneller, het samenspel bij L.Z.C. is echter zeer goed, zoodat de strijd ongeveer gelijk opgaat. Vrij spoedig na het begin stelt goed samenspel ln de voorhoede Walenkamp in de gelegenheid aan zijn ploeg de leiding te geven. v. Basten moet dun eenige keeren handelend optreden, wat hem echter goed afgaat. Uit een door S. Ouwerkerk goed aangegeven bal weet Meyeraar de L.Z.C.-voorsprong te ver- grooten. Spoedig hierna komt de rust. Na enkele LZ.C.-aanvallen trekt de Kok, die bij Zian de gevaarlijke man was, er tusschen uit. Bij deze aanval wordt N. Ouwerkerk uit het water verwezen cn een strafworp aan Zian toegekend, welke door Jongbloed slecht genomen wordt. Met 7 tegen 6 verder spelend, breekl dan een Zlan-overwlcht aan. Door goed opstellen weet L.Z.C, het gevaar zoo veel mogelijk te beperken, terwijl in laatste instantie van Basten op fenomenale wijze zijn doel voor doorboring weet te vrijwaren. Aan hem is het dan ook te danken, dat de stand geen wijziging meer ondergaat. L.Z.C. I—Maas I 3-9. De ploegen waren als volgt samengesteld L.Z.C.,doel: de Lange; achter v. Heivert, Elsinga, v. d, Reyden; voor; Teegelaar, de la Court, de Reede. Maas: Spierenburg; R. v. Senus, Pot, Verkade; Bolder, H. v. Senus, P. v. Senus. Na enkele wederzljdsche aanvallen komt L.Z.C., dat over het algemeen sneller ls, in de meerderheid en een hard schot van de Reede, van voor dé middellijn, heeft al spoedig succes (T—0.1 Elsinga zwemt dan op, plaatst naar Teegelaar, maar diens schot wordt onderschept. Bij den nu vol genden Maas-aanval krijgt P. v Senus een vrije worp toegewezen, terwijl Bolder mooi vrij ligt Door slecht plaatsen gaat deze kans voor de Maas verloren. De Reede for ceert met een keihard schot een corner, waaruit Teegelaar de bal keurig opvangt. Hij schiet echter tegen het zijnet. Bij éen der sporadische Maas-aanvallen veroor zaakt Elsinga een corner, welke niets op levert, De rust breekt dan spoedig aan. Na de rust trekt L.Z.C. bUna geheel ten aanval, welke aanval geen resultaat ople vert. Er komt nu een spannend moment voor het Leidsche doel, maar de Lange weet schitterend te redden. Hij plaatst voor Elsinga, die over de geheele lengte van het veld opzwemt. Hoewei hij door twee Maas-spelers wordt belaagd, wéét hij op de hem eigen methode met een mooi schot den voorsprong te vergrooten. L.Z.C. is doorloopend ln den aanval. V. d. Reyden trekt er tusschen uit, de keeper kan den bal bij de nu volgende schermut seling niet voldoende wegwerken, zoodat deze via de la Court die hier een mooie kans om te schieten onbenut liet bil Teegelaar belandt, die tegen de paal schiet Even later krijgt Elsinga een vrije woip te nemen, de Reede ligt vrij, en geeft Spie renburg geen schijn van kans. R. v. Senus tracht door opzwemmen de eer voor de Maas te redden, maar de Lange weet dit te voorkomen. De Reede die In heel wat beteren vorm was dan tegen D.J.K. zwemt over het heele veld op, maar de bal wordt corner gewerkt. Met L.Z.C. in den aanval komt het einde; het eerste heeft zijn tweede overwinning behaald. Scheidsrechter de Kok scheen voor de lust de opmerkingen over de wedstrijd van Dinsdag jl. ter hart te hebben genomen: na de rust verviel hij weer ln dezelfde fouten. De wedstrijd van 't tweede werd door A. H. J. van Senus goed geleid. De standen zijn, 1ste klasse B.: Zian 3 2 1 11—5 5 L. Z. C. 4 2 1 1 5—3 5 H.Z. en P.C. 1 1 4—1 2 D J. K. 3 1 2 4—7 2 Maas 3 3 3—H Res. 1ste klasse B. Zian II H.Z.-P.C. II L.Z.C. II G.Z.C. II Zian III 4 2 1 27—7 8—0 2—5 0—14 7—18 ZEILEN. DE KAAG. Het a.s. 25-jarig jubileum. Het bestuur van de Koninklijke Zeil-, Roei- en Motorsportvereenlglng „De Kaag" zal, zooals gemeld, ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan der vereenlging een receptie houden op Vrijdag 19 Juli a.s. ln de aan de Kagerplassen gelegen sociëteit de Kaag van 's middags halfvler tot halfzes Het bestuur stelt er prijs op het 25-jarig Jubileum te vieren op een eenvoudige wijze, welke voor de zusterverenigingen en andere belangstellenden geen bijzondere kosten medebrengt. In dit verband wordt dringend verzocht geen bloemen te zenden. 8—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2