LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 27 Juni 1935 GEMEENTEZAKEN. SPORT. AGENDA. BENOEMINGEN. In de vacature ir. A. M. Touw, als lid van het bestuur der Ver. tot bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, worden voorgedragen: 1. Ir P. Hoogen- boom, J. mr. C. J. Goudsmit. Voorgesteld wordt de heer M. H. de Reede voor 3 Jaar te contlnueeren als com missaris der N V. Leidsche Duinwater My. Als gevolg van het aan mej. J. F. L. Schnabe! wegens het aangaan van een huweiyk verleend eervol ontslag, is een vacature van onderwyzeres ontstaan aan de opleidingsschool voor ULO. aan de Driftstraat Met den Inspecteur van het Lager On- derwys, zyn B. en W. van meening, dat in die vacature door overplaatsing dient te worden voortien. In verband hiermede geven ty in over weging, de onderwyzeres J. Hendriks van de o.l. school aan de Medusastraat B over te plaatsen naar de opleidingsschool voor UL O. aan de Driftstraat en de onder wyzeres M. Slothouwer vafl de opleidings school voor Gymnasium en H B.S. aan de Boommarkt naar de o.l.school aan de Medusastraat B Aangezien tegen inwilliging van het verzoek van den heer H. Meyilnk geen be zwaar bestaat, geven B. en W. in over weging eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van onderwyzer aan de Jongensschool voor u.l.o. Aangezien tegen inwilliging van het verzoek van mej. S. C W Bader geen bezwaar bestaat, geven B en W. in over weging haar eervol ontslag te verleenen uit haar betrekking van onderwyzeres aan de o.lschool aan de Paul Kruger- straat. VERHURING. Op 1 Maart jJ. is uit de huur gekomen het benedenvoorlokaal van het voormalige schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht No. 9, dat by raadsbesluit van 25 Novem ber 1929 werd verhuurd aan de afdeeltng Lelden van den Sociaal Democratische Studentenclub. Het bestuur van het Genootschap „Ars Aemula Naturae", dat reeds een gedeelte van het gebouw In gebruik heeft, ver zoekt dit lokaal te mogen huren. .AANKOOP GROND. De heeren D. en H. W. A. van Rlessen hebben aan de gemeente te koop aange boden het perceel grond aan den nieuwen ryksstraatweg onder de gemeente Oegst- geest, sectie B. No. 1940. groot 5195 M2., voor f. 1.60 per M2. of in totaal voor f. 8312 Met de Commissie van Beheer over de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhyn- geest achten B en W. den aankoop van dit in het gestichtsterrein diep insprin gende perceel zeer gewenscht Niet slechts ter afronding van het gestichtsterrein dient tot dezen aankoop te worden over gegaan, het is ook in overeenstemming met het resultaat van het met de hoogere autoriteiten gepleegde overleg Inzake het uitbreidingsplan van Oegstgeest ter plaatse, dat de gemeente den grond in eigendom tracht te verkrygen. GERECHTELIJKE INVORDERING. Eenigen tyd geleden werd door een automobiel, bestuurd door J. A. van der Voort, wonende te Stompwyk, een leu ning van de aan de gemeente toebehoo- rende Kippenbrug aangereden, waardoor schade ontstond, waarvan de herstellings kosten op f. 32.32 zyn gesteld. Aangezien genoemde Van der Voort voor deze schade aansprakeiyk is te stellen en hy haar, on danks daartoe aangewende pogingen, tot dusverre niet heeft vergoed, zal dit be drag langs gerechteiyken weg moeten worden ingevorderd. Eenigen tyd geleden werd een gaslan- taarn, staande op de Rijn- en Schiekade naby den Haagweg. aangereden door een vrachtauto, bestuurd door en in eigendom toebehoorende aan K van den Nleuwen- dyk expediteur te Voorschoten Aange zien' deze voor de daardoor aangerichte schade, in totaal f. 53.29 bedragende, aan sprakeiyk is te stellen en het, ondanks daartoe aangewende pogingen, tot dus verre niet is mogen gelukken deze vor dering voldaan te krygen, zal dit bedrag langs gerechteiyken weg moeten worden ingevorderd. EMIGRATIE NAAR ZUID-AFRIKA. Het is gebleken, dat er voor bouwvak arbeiders mogelykheid bestaat emplooi te vinden in Zuld-Afrlka. Ten einde in dat land te kunnen wor den toegelaten, moeten de adsplrant- emigranten een waarborgsom storten van 100 p.st„ thans vertegenwoordigende een waarde van plm. f.700, tenzij een solide borg voor betaling van dat bedrag wordt eesteld. De borg wordt alleen aangesproken, in dien de betrokken emigrant binnen twee jaar. nadat hy zich in Zuid-Afrikaheeft gevestigd, moet worden ondersteund. Hoewel B en W. verwachten, dat emi gratie van werkloozen in deze gemeente naar Zuld-Afrlka tot een enkel geval zal biyven beperkt, meenen zU toch da. er aanleiding is om rekening te houden met de mogelykheid, dat een beroep op de ge meente wordt gedaan om zich hetzij ge heel of gedeelteiyk voor het vereischte bedrag garant te stellen. Naar meening van B. en W. zal er in gevallen, waarin de antecedenten van den betrokkene in redelijke mate de verwach ting wettigen, dat hy in Zuid-Afnka er in zal slagen, voor zlcli en/of zijn gezin het onderhoud te verdienen en ook ove rigens aan te stellen voorwaarden wordt voldaan, aanleiding kunnen bestaan om in dien zin medewerking te verleenen. 1IET MIDDELBAAR EN VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS. B en W. zyn van oordeel, dat tegen den grooten en vaak niet gemotiveerden drang van leerlingen naar het Gymnasium en de belde gemeentelyke Hoogere Burger scholen noodzakeUjk een rem dient te worden aangelegd Deze overweging is aanleiding geweest eenlge voorschriften, strekkende tot beperking van het aantal leerlingen dier inrichtingen van onderwys te ontwerpen. B en W merken nog op, dat het h. i niet mogeUJk Is, de ten aanzien van het Gymnasium voorgestelde bepalingen alle voor de Hoogere Burgerscholen in te voeren; een zoodanige handelwyze zou, waar omtrent de toelating tot deze laat ste scholen reeds by of krachtens de wet regelen zyn gesteld, een ongeoorloofde uitbreiding van de bestaande wetteiyke voorschriften beteekenen. Omtrent de te dezer zake uitgebrachte adviezen, deelen B. en W. mede, dat de giootst mogeiyke meerderheid van de Commissie voor het Onderwys, gezien de h. 1. groote bezwaren, welke voor de leer lingen zyn verbonden aan den overgang naar een andere school, in overweging geeft, het bepaalde sub 3 van het nieuwe artikel 21 a der eerstgenoemde verorde ning, alsmede het daarmede correspon- deerende nieuwe artikel 25 a der laatstge noemde verordening te schrappen, terwyi de Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwys een overgangsbepaling opgenomen zou willen zien. krachtens welke het bepaalde in het eerste lid van de nieuwe artikelen 21a en 25a der laatst genoemde verordening geen toepassing vindt op kinderen, die reeds vóór den aan vang van den cursus 1935—1936 het on derwys hetzij aan de Hoogere Burger school met vyfjarigen cursus, hetzy aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes al hier volgden. Met geen van belde advie zen kunnen B. en W, zich vereenigen. Met voorbijgang nog van het feit. dat de des betreffende voorschriften opzettelijk zoo danig zyn gesteld, dat het steeds moge- ïyk zal bhjven met byzondere belangen en omstandigheden rekening te houden, geeft het financieel belang der gemeente hier den doorslag; Immers juist de aan wezigheid van die buitenleerlingen zou klassesplitsing. Ja zelfs wellicht vergroo ting van het schoolgebouw met de daaraan verbonden geldeiyke gevolgen nooaig kunnen maken. PRESENTIEGELDEN. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben by besluit van 19 Februari 1935 de vergoeding voor de leden van den Raad dezer gemeente voor het bywonen van Raadsvergaderingen met Ingang van 1 Januari 1935 bepaald op f.4.per verga dering, met dien verstande, dat voor het bywonen van meerdere byeenkomsten van hetzelfde college op denzelfden dag slechts één vergoeding zal worden geno ten. Alleen Indien de voortgezette verga dering op een volgenden dag plaats heeft, kan dus voortaan opnieuw presentiegeld worden genoten. In verband hiermede dient in het Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad der gemeente Lelden eenige wyziging te worden ge bracht. VERBETERING HAAGWEG. In verband met het voornemen van het Ryk om het in deze gemeente gelegen weg- vak de VinkLeiden (Haagweg) tusschen km. punt 15 236 en km. punt 16.232 van den op het rykswegenplan voorkomenden weg no. 11, Haagsche Schouw—Leiden—Bode graven, te verbeteren, zyn tusschen het Ryk en de gemeente besprekingen gevoerd over de aan te brengen verbeteringen. Geiyk ook by den Hoogen Rijndijk het geval was, gaat het belang van het Ryk niet verder dan het meer geschikt geschikt maken van den weg voor het doorgaand verkeer; de onderhandelingen beoogden daarom een ruimere verbetering tot stand te brengen, die rekening hield met de plaatselyke belangen. Waar echter de meerdere werken van plaatselijk belang mede den Ryksweg voor doorgaand ver keer ten goede komen, was ook in dit geval een bydrage van het Ryk in die meerdere door de gemeente uit te voeren werken bil ly k te achten. De op dezen voet met het Ryk gevoerde onderhandelingen hebben tot overeenstemming geleid. Voor het wegvak, dat zich uitstrekt van naby de Vink tot kort by de Da Costa- straat en dat deels bebouwd is, deels on bebouwd, is het volgende wegprofiel ont worpen, gerekend vanaf de zuidoostzyde van den weg: een trottoir, breed 3 Meter, een ventweg ter breedte van 5 Meter, een heg van 0.75 Meter, een rywielpad, breed 2.50 Meter, de rijweg, ter breedte van 8.50 Meter met aan weerszyden een berm van 2.40 Meter en langs den Ryn een voetpad van 2.50 Meter met een oeverberm van 0.50 Meter. Dit profiel zal echter hier en daar eenlgs- zins moeten worden versmald, in verband met de bebouwing en met de bruggen in den weg. Het Ryk zal het rywielpad, de heg, den ryweg, de belde bermen en het voetpad met overberm aanleggen, terwyi de ge meente zal zorg dragen voor den aanleg van het trottoir en den ventweg met een voldoend ruime rioleering voor het geheele wegprofiel en de aanliggende bebouwde perceelen. Voor wat betreft het bebouwde gedeelte van het wegvak zal de ventweg c a. reeds nu worden gemaakt, terwyl langs het onbebouwde deel de aanleg zal ge schieden indien en naarmate de aanlig gende gronden zal worden bebouwd. In het bebouwde gedeelte zal beschikt moeten worden over strooken van de par ticuliere voortuinen ten Zuiden van den Haagweg Deze strooken grond zullen rechtstreeks door het Rijk, dat eigenaar wenseht te worden van den ondergrond over de geheele wegbreedte, in eigendom worden overgenomen De kosten van deze aankoopen ten be hoeve van den ventweg c.a, welke geraamd worden op f. 14.500—, komen voor de helft voor rekening van de gemeente, en voor de helft van het Ryk. Evenzoo draagt het Rijk de helft van de kosten van den aanleg van den ventweg en het trottoir aan het bebouwde gedeelte, alsmede voor de ter plaatse van de brug gen gelegen gedeelten, waar geen bebou- wine te verwachten is. Het Rijk zal boven dien ln de kosten van rioleering voor deze weggedeelten, voor zoover er thans nog geen voldoend riool aanwezig ls, een by- ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN OM DEN TELEGRAAF-BEKER. Triton wint den eindstryd. Voor den eindstryd om den „Telegraaf- Beker" welke gisteravond verroeld wjerd op het traject op den Amstel van Het Kalfje naar het Clubhuls van De Hoop bestond zeer groote belangstelling. Evenals den vorigen avond was het pok thans windstil en stond er geen stroom Na een prachtige race won Triton in 15 min. 54 2/5 sec Ook thans viel het bij zonder op dat het sturen nog voor veel verbetering vatbaar is. Over het verloop van den wedstryd het volgende: Belde ploegen hebben een goeden start en de stryd gaat dan ook aanvankelijk geiyk op. Het aanvangstempo van Triton ls 11,20 en 38 slagen terwyl dat van de Dellj- tenaren 11,21 en 40 bedraagt. Wat we nlat verwachtten geschiedt, n.l. dat Laga goed byhoudt. Nadat ongeveer 600 M. geroeid is ontstaat er een lichte aanvaring op hei terrein van Laga. welke echter niet van Invloed ls op het verdere verloop van den stryd. Met een baantempo van 32 roeit Laga dat' als ploeg niet zulk een mooi ge heel vormt als Triton verder en verkrygen de Delftenaren een voorsprong van onge veer lengte. Dan loopt Triton echter weer in en by de bocht van den Rlngspoor- dyk liggen de ploegen ongeveer geUJk. By Zorgvlied zyn de Delftenaren iets voor. By de Zuider Gasfabriek ligt Laga iets voor. Nu komt de laatste bocht, die van den Omval, welke voor Laga het gunstigst is. By het clubhuis van Willem III onge veer hebben zy dan ook weer een voor sprong. Het wordt dus spannend. Nu gaat Triton echter ultloopen en by de Berlage- brug zyn de Utrechtenaren '/i lengte voor, hetgeen geleidelyk meer wordt en by het clubhuls van Nereus is het verschil onge veer 3/4 lengte. Laga geeft zich echter niet gewonnen en probeert weer by te komen, doch iedere poging wordt door Triton beantwoord en het technisch betere roeien van de Utrechtenaren bezorgt hen dan ook de overwinning. Triton loopt steeds meer uit en met ruim 11/4 lengte verschil winnen de Utrechtenaren ln 15 min. 54 2/5 sec. drage van ten hoogste f. 4per strek kende meter verleenen. Voor zoover de voor den ventweg c.a. benoodigde gronden langs het onbebouwde gedeelte nog niet ln handen van het Ryk zyn, zullen de eigenaren by het bebouwen van hun perceelen, ingevolge de verorde ning op het aanleggen van straten, de desbetreffende strooken grond kosteloos beschikbaar moeten stellen en de verdere kosten van het bouwryp maken straat- aanleg c.a. van den grond moeten ver goeden. Het onderhoud van den ventweg en van het trottoir, met uitzondering evenwel van de op de bruggen met aansluitende weg- vakken gelegen gedeelten, zoomede van de rioleering met toebehooren komt ten laste van de gemeente, die eigenaresse wordt van de rioleering en van de verhardingen van den ventweg en het trottoir. De totale kosten van de door de gemeen te uit te voeren werken, waaronder het bedrag van f. 14.500.wegens overname door het Ryk van voortuintjes langs het bebouwde gedeelte, worden geraamd op f. 50.000.de gemeente ontvangt onge veer de helft van het Ryk terug, zoodat de gemeente met een uitgaaf van f. 25.000.— een belangryke en noodzakeiyke verbete ring van den westeiyken toegang tot de stad zal verkrygen. Bij het vaststellen van het benoodigde credlet dient er echter op te worden gelet, dat de kosten van den grondaankoop ad f. 14.500.door het Ryk worden voldaan, zoodat het credlet zal moeten bedragen: f. 35.500.— voor de door de gemeente uit te voeren werken c.a., vermeerderd met f. 7.250.— voor bydrage aan het Ryk voor de aan te koopen stroo ken grond, in totaal dus f. 42.760.—. Van het Ryk wordt naar raming een som van f. 17.750 terugontvangen; het verschil ad f. 25.000.kan uit geldleening worden be streden. Volledigheidshalve merken B. en W. ten slotte nog op. dat zy er by het Ryk op hebben aangedrongen, ook het wegge deelte tusschen km.punt 16.232 en de spoorweghavenbrug in deze verbetering te betrekken, omdat h.i. de voorgenomen wegverbreeding eerst dan geheel tot haar recht zal komen. Dit denkbeeld is nog by den Rykswaterstaat in overweging; ten einde echter de uitvoering van de onder havige plannen niet verder te vertragen, achtte deze het niet wenscheiyk de verbe tering van de beide weggedeelten aan el kander te koppelen. De besprekingen over het gedeelte tot de spoorweghavenbrug worden derhalve nog voortgezet. WERKVERSCHAFFING. Ten behoeve van de uitbreiding van de waterwinplaats onder de gemeente Wasse naar van de N.V. Leidsche Duinwater- Maatschappij, welke uitbreiding by besluit van 4 Juni 1935 werd goedgekeurd, moet o.m. een kanaal worden gegraven van pl.m, 1000 M. lengte. Aangezien dit werk zich uitnemend leent voor uitvoering door werkloozen. verzoch ten B. en W. de subcommissie voor de steunverleenlng haar gevoelen mede te deelen, aangaande het voornemen om het werk ln werkverschaffing te doen verrich ten. By haar advies, geeft de Commissie ln overweging het werk by wyze van werk verschaffing te doen uitvoeren, doch met inschakeling van een aannemer. Daar tegenover meent het College van Commis sarissen van de N.V. Leidsche Duinwater- Maatschappy dat deze werkverschaffing het best kan plaats vinden onder leiding van de Nederlandsche Heidemaatschappy. Het College sluit zich ten deze aan by de zienswyze van de Commissie voor de steun verleenlng en geeft dus de voorkeur aan werkverschaffing met inschakeling van een aannemer. In de ten laste van de gemeente komen de kosten zal. naar B en W. vertrouwen, een subsidie van het Rijk worden verkre gen; uiteraard zullen de aan die subsidie te verbinden voorwaarden omtrent de uit te betalen loonen enz. moeten worden in acht genomen. ATHLET1EK. LEIDSCHE ATHLETIEK-COMMIS8IE. De uitslag van de comp. Brunhllde II Nieuw Brunhilde II is 29' 20'/i. De tweede ontmoeting van de eerste en tweede ploegen ls op Maandag 8 Juli. Voor de Leidsche kampioenschappen op 5 en 6 Juli ls veel belangstelling. Het programma voor 5 Juli, aanvang 7 uur, luidt als volgt: 60 M. hardloopen meisjes; verspringen Juniores; kogelstooten dames; kogelstoo- ten Jun.; 400 M. series; discuswerpen heeren; 1500 M.; verspringen meisjes; 100 M. hardloopen dames; verspringen hee ren hoogspringen dames: finale 60 M hardloopen meisjes; finale 400 M. hardloopen. Zaterdag 6 Juli: 800 M. hardloopen; 3000 M. idem; 100 M. idem series; hoog springen heeren; speerwerpen heeren; estafette 4 x 100 M.; kogelstooten heeren; 80 M. hardloopen Jun.; 100 M hardloopen heeren finale: 4 x 80 M. hardloopen Jun.; Olympische estafette; hoogspringen meis jes; balwerpen meisjes; 4 x 60 M esta fette meisjes: 200 M. hardloopen dames: verspringen dames: speerwerpen dames; discuswerpen dames; 4 x 100 M. esta fette dames. Vele pryzen zyn voor deze dagen be schikbaar gesteld. SrUFDMFW DE EUROPEESCHE SCHERM KAMPIOENSCHAPPEN. De Nederlanders op degen uitgeschakeld. Onze landgenooten F, A. Mosman, Am- ssterdam, F. P. van Wieringen, Rotter dam, mr W. B. Dullemond, Amsterdam en A. J. C Boutmy. Den Haag, werden te Lausanne in de voorwedstryden op degen individueel allen geëlimineerd. Mosman schermde mee in groep 8 en werd met den Zweed Wachtmeister en den Griek Triantaffilakos uitgeschakeld tegen Deydier iFrankrijk», Dumonceau (België) en Gelwitz (Duitschland). Van Wieringen kwam uit in groep 9 en werd met Delporte (België). Fitting (Zwit serland) en Nazuramie (Joegoslavië) uit geschakeld tegen Agostlnl (Italië), Vohi- reck (Tsjechosiowakye) en Ezekelyhldt (Hongarije). Mr. Dullemond schermde mee ln groep 10 en hy en Popllmont (België), Haig (Hongarije) en Wassilef (België) werden uitgeschakeld tegen Drakenberg (Zwe den), Norton (Engeland) en Battaglla (Italië). Tenslotte kwam luitenant Boutmy uit ln groep 5, waarby onze landgenoot met Dunay (Hongarye) en De Beaumont (En geland) werd geëlimineerd tegen den be kenden Franschman Gattiau Rothlg (Duitschland) en d'Arcls (Engeland). Ook de kwart-eindstrijden werden ge houden, waarbii zich tenslotte voor de halve eindstrijden wisten te plaatsen de volgende deelnemers: Ragno (Italië), Dey dier (Frankrijk), Lerdln (Duitschland), Nlcolapoulus (Griekenland). Cattlau (Frankrijk), Desprets (Frankrilk), Dra kenberg (Zweden), Mlnoll (Italië), Debeur (België), Manglarottl (Italië), Buchard (Frankrijk), De Gripperstade (Zweden), Bechoux (Frankrijk), Agostlnl (Italië), Vohrieck (Tsjechosiowakye) en Rothlg (Duitschland). o WIELRENNEN. NIEUW-SWIFT. Gisterenavond hield deze wielrenver- eenlglng een drukbezochten feestavond ln de achterzaal van Café de Uiver. Om circa halfnegen opende dé voorzit ter met een woord van welkom dezen avond. Hy zette uiteen wat in nog geen half Jaar tyd door de jonge vereeniglng was bereikt. Vervolgens werd onder toezicht van een ambtenaar der politie overgegaan tot de trekking der honderd pryzen van het sportfonds voor werklooze renners. Na deze loting werden de prijzen uitge reikt der maandcompetitle recordrijden over 20 K.M. Eerste prijs A-klasseChr. de Roode, 1 paar race-schoenen; 2e pr A: J. Schüller, 1 lauwertak. Ie pr. B: W. Schef- felaar. een shirt; 2e pr. B: J Geenjaar, een medaille; C-klasse: A Lodewyks en J. Ribst, ieder een lauwertak. In de pauze speelde de muziek bestaande uit de heeren Teske en Riethoven eenige nummers welke zeer in den smaak van het publiek vielen. De muziek werkte weder om geheel belangeloos voor deze avond. Na de pauze kondigde de voorzitter aan, dat zich nog eenige donateurs hadden op gegeven en dat de vereeniglng thans be stond uit: 53 leden. 34 donateurs en 13 lid-begunstigers, zoodat in nog geen half Jaar tyd 100 personen in clubverband by elkaar zijn gebracht. Om dit feit te herden ken zouden festiviteiten worden georgani seerd. De pryzen van het race-rywiel werden aan de navolgende renners uitgereikt: 1. C. Verburg, frame: 2. Chr. de Roode; tube- band en zadel; 3. T. de Roode, tube-band, welke hy weder aan de vereeniglng terug schonk; 4. J. de Haas, eerste B-klasser, 2 houten wielen; 5. J. Geertsma, kettingblad met pedalen; 6. R. de Haas, ketting; 7. J. Sinteur stuur; 8. R. de Roode, medaille, terwyl R. Riethoven Jr., W. Scheffelaar, W. Rysbergen en J. Brosius een extra premie ontvingen. Als slot van deze prijsuitreiking werd de Louis Dobbelman wisselbeker aan den win naar, C. Verburg met een toepassehjk woord door den voorzitter uitgereikt, ter wyl A. Lodewyks den wisselbeker der C- klasse ontving. By muziek en zang bleven allen tot circa twaalf uur bijeen. Nieuw-Swift kan opeen goed geslaagden avond terugzien. WATEp"")LO. POELMEER II—ZIAN VI 5—0. Gisteravond speelde Poelmeer II tegen Z.I.A.N. VI voor de competitie van den Kring Den Haag van den K N.Z.B. Reeds met de rust stond Poelmeer met 10 voor, doch wist daarna nog 4 maal te doelpunten, zoodat zy met 50 won. Donderdag. Royal (Doezastraat)Verg. van brood- broodsiyters. 8 uur nam. Vrijdag. Pieterskerk: Herdenkingsplechtigheid. 360-Jarlg bestaan der Universiteit, 8'/» uur nam. IJ m u 1 d e n (Hotel Augusta)Verg. van aandeelhouders N.V. Sleepbootmj]. „IJmulden". 11 uur voorm. DAGELIJKS. Den Haag (Scala)Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. r. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Een paradys op aardo". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat. 8 uur nam. „Drie dagen by de levenden". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Het geheim der duikboot". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. VU u. nam, „Don Juan van Broadway". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/* uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot rm. 8 uur alleen vdor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 138; A. J. Donk. Doeza straat 31, telef. 1313, en C. van zyp, Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. LAWN-TENNIS. INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN WIMBLEDON, Timmer sloeg Ritchie. In de tweede ronde van de Internatio nale Kampioenschappen van Wimbledon sloeg Timmer den Engelschman Ritchie in 4 sets. zoodat hy zich voor de 3e ronde heeft geklasseerd Van de gisteren plaats gehad hebbende partyen was de zege van Menzl op Boro- tra ln vyf sets sensationeel. De belangrUkste resultaten waren: Timmer si. Richie 7—5. 57, 62. 83. Austin (Engeland) sl. Haanes (Noor wegen) 62. 60. 62. Kukuljevic (Joegoslavië) sl. Lund (Duitschland) 64, 63. 64. Von Cramm (Duitschland) sl. Jones (Engeland. 6—2. 63. 61. Menzl (Tsjecho Slowakye) sl. Borotra (Frankryk) 5—7. 6—4 6—2. 2—8, 11—9. Palmierl (Italië) sl. Malfroy (Nieuw Zeeland) 11—13, 6—1, 6—3, 6—2. Van Ryn (VjS.) sl. Smith (Noorwegen) 6—3. 6—0, 6—2. Olllff (Engeland) sl. von Metaxa (Oos tenrijk) 6—3, 6—2, 5—7. 6—2. Boussus (Frankrijk) sl. Puncec (Joego slavië) 7—5. 6—8. 6—2. 6—2. Perry (Engeland) sl. Hlnes (V.S.) 6—1, 7—5, 6—3, Qulst (Australië) sl, Ellmer (Zwitser land) 8—3. 7—5, 3—6, 6—3. Mej. Rollln Conuquerque won van mevr. Strawson met 62. 62. terwijl mej. Ter- windt geslagen werd. VOETBAL. ALPHEN I—DE SPARTAAN I. Het elftal waarmede Alphen Zaterdag den openingswedstrijd te Nieuwkoop tegen de Spartaan zal spelen ziet er als volgt uit; Doel: Tuinenburg; achter: v. d Woen- sel en Hessellng; midden: v. d. Leek, Dykman en Broer; voor: Blnnenkamp, J. Windhorst, Ram, A. Windhorst en Bezemer BOKSEN. CARNERA VERSLAGEN DOOR JOE LOUIS. Technische knock-out in 6e ronde. De met veel spanning tegemoet ge ziene bokswedstryd te New York tusschen Camera, den Italiaanschen reus, en Joe Louis is geëindigd met een nederlaag van eerst genoemde. In de zesde rond werd Joe Louis door middel van een technische knock-out winnaar nadat Damera in die ronde vier keer tegen den grond was ge slagen. met harde hoeken op de kin In alle zes rondene die gebokst werden, was Louis in de meerderheid en hy liet een regen van slagen neerkomen op het lichaam en hoofd van zlin tegenstander. Meer dan 50 000 toeschouwers woonden den wedstrijd bil. Camera woog 118.1 K.G. Dat was zwaar der dan zyn trainer en zyn vrienden hem hadden geschat. Toen de boksers bil den aanvang werden onderzocht, verklaarde de geneesheer, dat pols reflexen en bloed druk bij belden in orde waren, maar dat Louis' lichameiyke conditie beter was dan die van zlin tegenstander. Carnca zou na aflooo van het gevecht verklaard hebben dat deze nederlaag het einde van ziin carrière als bokser betee- kende en dat hi! zich van nu af geheel op het worstelen zal gaan toeleggen. Tel. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6