OPRUIMING te Katwijk aan Zee LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 Juni 1935 blauw Heerencostuum voor een Eng. pond op vertoon van deze advert, een hoed gratis er bij Fantasie Costuums voor f. 5.50 te kust en te keur FINANCIEN. RECHTZAKEN. 'looralgegaan door het vaandel van de ^lerboet" alhier, waar men rich met schillende spelen op het strand een |piar uur vermaakte. Door de frissche zee licht was men hongerig geworden en bij «rugkomst ln het Jeugdhuis, vond men !i»r de tafels gedekt en kon men den Ijjrendigen mensch versterken. Door de voorzitster, mevr De Bel uit ïarmond, werd een liturgische dienst ge- Lid, waarna zuster Schoch sprak over den [jjcndingsarbeid". - De tijdelijke agent van politie P. van puyn alhier is, onder auspiciën van den 3ond van Chr. Polltle-ambtenaren, te Utrecht geslaagd voor het polttledlploma tan dien Bond. Op het politiebureau zijn lnllchtin- jcn te bekomen omtrent een heerenrlj- itel. dat onbeheerd op straat ls aange troffen. LISSE. „Baron van Wijnbergenmarsch". De Harmonie „Adolph Kolplng" zal, naar let programma vermeldt, ln haar zomer- rondconcert op hedenavond voor het terst ln de Gemeentelijke muziektent ten jehoore brengen de „Baron van Wljnber- rnmarch", speciaal gecomponeerd en op- edragen aan den Burgemeester onzer Ge rente. Verg. Bond voor groote gezinnen. De afd Lisse van den R.K. Bond voor poote gezinnen hield ln het Patronaats- (Cbouw een vergadering, waarin het over- ieden bestuurslid de heer W. Messman, raardeerend door den Voorzitter, den heer H. J. Berk, ls herdacht. In zijn plaats werd [(kozen de heer K. Zwetsloot. Als afgc- uardlgde naar de Alg. Verg. werd be stemd de heer L. B Jonkman. De heer Ibdam verzocht op de Alg. Verg. ter sprake e brengen of de Bond niet kan trachten om het z.g. dubbel-uitgetrokken voor werk- loozcn gewijzigd te krijgen, zoodat de f. I ïltrek komt te vervallen, waarmede de «rgadering volkomen Instemde. Bij de rondvraag zelde de heer J. v. d. Ilaauw dat z.l. veel kinderen zullen gaan óiden aan ondervoeding en verzocht dit sanhanglg te maken bij B. en W. Tevens noeg hij schoeisel voor deze kinderen Dr. laase wees er op, dat volgens den School- irts het gevaar van ondervoeding niet bozeer aanwezig ls. Wel is er dringende sehoefte aan kleeding. De voorz. zegde toe, lit in dezen getracht zal worden iets ge- lian te krijgen. De Inzameling door het pl. comité Jong Holland snakt naar werk" ten bate »n werkkampen voor jeugdige werkloo- «n heeft ln onze gemeente het mooie ledrag van bijna f. 250 opgebracht. Tegen een werkloozen arbeider al- iler is op last van den burgemeester iroces-verbaal opgemaakt wegens onrecht matig steuntrekken. Op enkele tuinen zagen we dat men reeds bezig is met het rooien van prepa- ratle-hyacinthbollen. Zal de oogt dit Jaar meevallen? o NOORDWIJKERHOUT. GESLAAGDE AUTOTOCHT VOOR „OUDEN VAN DAGEN Maar een onaangenaam slot. Onder begunstiging van goed zomerweer had de lang verbelde autotocht plaats voor le „Ouden van Dagen". Alle 65-jarlgen, londer onderscheid reden mee: Voorts Burgemeester van Iersel, dr. Kerstens en pastoor Quant. Tegen één uur stelde een stoet van ruim vijftig auto's zich op. Eerst Sing het naar De Zllk, waar vijftien auto's rich aansloten, toen over Hillegom en Oegstgeest. naar Scheveningen. Op de terugreis ging het naar den Haagschen Dierentuin. De ontvangst was daar schit terend. Alle feestvierenden schaarden zich om de opgestelde tafels ln de groote zaal. Berst werden allen flink getracteerd, daar na werden den tuin en de dieren bezich tigd, daarna werd een flinke koffie-maal- tljd gebruikt. Verschillende spr. voerden hier het woord. Burgemeester van Iersel bracht een eere-saluut aan het comité, dat met beperkte middelen, zulke goede resul taten wist te bereiken, 't Scheelde weinig of de tocht was niet doorgegaan, wegens Kbrek aan contanten. Als een reddende engel werd bijstand verleend door De Oranje-vereeniging. die nog steeds over een batig saldo beschikte. Op initiatief van den Burgemeester kreeg het Comité een flinke bijdrage en van daar dat de tocht ion doorgaan. Dank werd gebracht aan den Directeur ran den Haagschen Dierentuin, die op rulke loyale wijze dit bezoek had mogelijk gemaakt. De bekende „Oome Leen", die is. Vrijdag 94 jaar wordt, was wederom ran de partij. Eerst 's avonds halfacht werd de terug- reis aanvaard, en ruim negen uur kwamen illen behouden ln 't dorp terug; twee mu- ëekcorpsen, de R.K. Harmonie en „de Harpe Davids", waren ter verwelkoming lanwezig en begeleidde een groote menig- ie naar het St. Jozef-plein, waar alsnog hartelijke toespraken werden gehouden en taarna de stoet ontbonden werd. BIJ het aanvaarden van de terugTels, bleek een auto „Nash" te zijn gestolen. De familie Mens, alhier, reed mee met drie auto's. Eén van deze drie, behoorende ian den heer Nic. Mens, was spoorloos rerdwenen. De politie in den Haag stelde direct een onderzoek in, doch tot heden londer resultaat. OEGSTGEEST. BIJ het gehouden examen der Haag- sche Costuumschool Vereenlglng is ge klaagd als coupeuse mevr. A. Nikljulun, Uhier, leerlinge van mevr, A. v. d. Kaaij Baat te dezer plaatse, (ged. leerares). RIJNSBURG. Een gelukkige redding. Een 9-jarig zoontje van H. v. d. M viel 'an de Koestraatbrug in de Vliet en 'erkeerde al spoedig in levensgevaar De heer G. v. d Mey sprong direct ge leed te water en wist met groote moeite len kleine op den wal te brengen. Hulde aan den redder! KOOPJES KOOPJES Het gaat van mond tot mond Dit is heusch geen opsnijderij Zie thans de Etalage en let op de kleur 6331 STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De heer P. v. d. Ven benoemd tot ge meente-secretaris - Wijziging begrooting '34 en '35 na discussies aangenomen Aantal vergunningen blijft 12, aantal verloven A van 2 op 7 gebracht. De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van loco-burgemeester v. Wijk in openbare zitting bijeen. De notulen werden goedgekeurd; de in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Benoeming m.n. gemeente-se cretaris. De heer Vink wenscht ln besloten zit ting eenige vragen te stellen, waaraan door den raad wordt voldaan. Na heropening werd tot stemming over gegaan. Stembureau de heeren De Lange en Van Elswijk. Uitgebracht werden op P. v. der Ven. hoofdcommies ter secretarie 7 st. en op den heer B. Bieleveld, le com mies ter secretarie 4 st. De heer v. d. Ven ls dus gekozen. wijziging begrooting '34 en '35. De heer Wtllemsen heeft met leedwezen deze wij zigingen gezien; de wijziging 1934 maakt de positie 1935 zeer slecht. We krijgen een teruggaaf van f. 18000 belastinggel den, welke ons onrechtmatig zijn uitge keerd, plus f. 21345 loonen werkverschaf fing, dit laatste bedrae moet gebracht op de kapitaalsrekening. Dit zal weer moei lijk gaan. daar Ged. Staten bepaald heb ben dat deze loonen, moeten worden vol daan uit de gewone middelen, wat weer niet mogelijk is, daar de post onvoorzien te gering ls Op dit punt zal de raad te genover Ged. Staten voet bij stuk moe ten houden ten opzichte plaatsing op de kapitaalsdlenst. De Stompwijkscheweg valt ook f .23000 tegen, daar de begrooting was f. 93000. De post arbeidsloon ls f. 17485 te laag geraamd, doordat men 't werk on derschat heeft. Alles bij elkaar hadden we het werk beter particulier kunnen uitbesteden Over dit beleid moet spr. zijn afkeuring uitspreken en hoopt in de toekomst be terschap. De voorzitter: De post plm, f. 18000 te ruggaaf belasting is buiten de schuld van B. en W. een tegenvaller, de betrokken ontvanger heeft misgerekend De post Stompwijkscheweg, zai getracht worden op den kapitaaldienst te krijgen, dat ge schiedt met dergelijke werken ook ln an dere plaatsen. Overschrijding van deze post kon pas worden vastgesteld toen het werk klaar was. Verschillende tegenval lers zijn er geweest Dat de post arbeids- loonen is overschreden, is een gevolg van andere berekening, waarvan de werkloo zen profijt hebben gehad. Of particuliere aanbesteding goedkooper zou zijn ge weest? hierachter kan een vraagteeken geplaatst. In de volgende zitting komt een rapport van den opzichter inzake het ge- heele werk. Weth. v. d. Bosch is niet voorbereid op deze discussies. In B en W. is deze zaak ook besproken, doch de opzichter toont in het rapport aan dat zijn flnancleele opzet Juist is. De post arbeidsloon ls ook overschreden door 't zandvervoer, dit is gegund aan Inwoners, ofschoon men el ders goedkooper was. Tijdens de uitvoe ring moesten moeilijkheden opgelost wor den en deze hebben geld gekost, echter ln het belang van den weg. De heer Willemsen zegt, dat het er niet om gaat dat B. en W. het werk niet goed hebben uitgevoerd, 't gaat over de kolossale overschrijding van de raming, zonder dat de raad dit wist. Bij behan deling van de begrooilng 1935 hadden B en W. een en ander ter kennis van den raad moeten brengen, thans wordt daar door ook de begrooting 1935 omgegooid. De voorz zegt, dat bij de begrooting 1935 B. en W. de cijfers nog niet wisten, er waren toen zelfs niet alle rekeningen binnen. De heer Bloemheuvel wil de vraag stellen of tusschen 26-l-'35 en 19-6-'35 dus in 6 maanden, geen tijd is geweest het rapport van den opzichter publiek te ma ken. Nog steeds acht spr. particuliere aan besteding, als productief werk juister en goedkooper. De voorzitter is het met het laatst gesprokene niet eens, het rapport ls door omstandigheden blijven liggen. Z.h.st. worden hierna de begrootings- wijzigingen aangenomen. Voorstel voortzetting kasgeldleeningen, n.l. f. 10000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, ten behoeve van den Broek- weg en f80000 bij de fa. Heldring en Pler- son, ten behoeve van den Stompwijksche weg. De heer Willemsen hoopt dat spoedig voor deze bedragen een vaste leening zal worden gesloten, met kasgeldleeningen loopen we steeds risico (de rente is thans veel hoogeri. De voorzitter: Zoodra alle cijfers bekend zijn, zal getracht worden, een vaste lee ning te sluiten, daar 't makkelijker is één groote leening te plaatsen. Voorstel inzake drankvergunningen en verloven A De hegr Vink gaat er wel mee accoord, doch acht zich niet bevoegd om te zeggen of de aantallen iuist zijn, Spr. acht 12 vergunningen op 5000 zielen wel wat veel. De heer Bloemheuvel vindt in dezen crisistijd uitbreiding niet geoorloofd; spr. steunt 't adres van de Nat, Commissie tegen het Alcoholisme, hetwelk verlaging vraagt. Zeggen B. en W. die verlaging toe dan zal spr. voorstemmen. De heer Willemsen acht het voorstel B en W. zeer aannemelijk, bü uitbreiding van de gemeente kan dit aantal ook uitgebreid De uitwerking hebben B. en W. toch ln handen. De voorzitter: B. en W. waren van mee ning dat 2 verloven A. voor onze uitge strekte gemeente wel wat laag was, van daar het voorstel het te brengen op 7. Het voorstel B. en W.. vergunningen te laten op 12, het aantal verloven A te bren gen van 2 op 7, wordt aangenomen, met de stem van den heer Bloemheuvel tegen. Voorts komt de vraag van den heer Bloemheuvel inzake de groentendlstrlbu- tie aan de orde. De voorzitter: Deze vraag heeft ons pas heden bereikt, en hij geeft in overweging haar te verwijzen naar het college van B en W. De heer Bloemheuvel heeft daartegen geen bezwaar, doch hoopt dat spoed betracht wordt. De voorzitter: In de gec vergadering met Veur, heeft de heer Willemsen de goedkeuring tot werken aan den West- vlietweg voor de lichtbedrijven laten op schorten, ln afwachting van nadere in lichtingen o.a. inzake voltage. Nadat ver schillende berekeningen zijn gemaakt, ad viseert het Lichtbedrijf tot plaatsing van een transformator (kosten c.a. f.1000). Z h.st. wordt de post goedgekeurd. De heer Vink wijst er B. en W. op dat volgens circulaire van den Minister voor Sociale Zaken, gericht aan 64 gemeenten, het aantal werklieden in den tuinbouw, ook al heeft de patroon ze niet noodig. mag worden uitgebreid, waarvoor het Rijk subsidie geeft. Spr. geeft B. en W. ln overweging, waar Stompwijk en Veur niet zijn geplaatst bü de 64 gemeenten, deze beide alsnog opgenomen zien te krijgen. De voorzitter is bereid deze zaak te be zien in 't college van B. en W. De heer Bloemheuvel wijst nogmaals op de on houdbare toestanden aan de hulzen van de Haagsche Handel Mij. fa. Schippers, aan den Broekweg. en meent dat de meest mogelijke spoed is geboden. De voorzitter zal ook deze zaak in de e.v. vergadering van B en W. aan de orde stellen. Hierna sluiting. VEUR. HET WETSONTWERP INZAKE DE SAMENVOEGING. A.s. Raadsbesi^rekingen. De raden van Veur en Stompwijk komen reso. Dinsdag- en Donderdagavond a.s. te 7.30 uur in openbare zitting bijeen. In behandeling komt dan het aanhangige wetsontwerp tot samenvoeging van Stomp wijk en Veur VEUR-LEIDSCHENDAM. VERGADERING DER COMMISSIE VAN INGEZETENEN. Besluit tegen samenvoeging der gemeenten. De Commissie van Ingezetenen (z.g. dubbele raad I van Veur. in verband met de voorgestelde samenvoeging van Stomp wijk en Veur hield een openbare zitting onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer. Nadat de geloofsbrieven van het lid Flinterman door de leden Oele en Blokland waren onderzocht en tot toelating was be sloten. legde dit lid de eed af. De notulep der vorige zitting werden na een opmer king goedgekeurd. Volgde bespreking ont werp Ged. Staten De heer Mol merkte namens de R.K. fractie-op dat de vraag dient gesteld of 't belang van de eene gemêente geldt boven dat van een andere of boven het algemeen belang. Het alg. belang is door Ged. Sta ten niet aaneetoond. Gebleken is dat sa menvoeging geen bezuiniging brengt. Men zie hiervoor maar naar het dichtbij zijnde Loosduinen. Integendeel: daar is de huis houding duurder geworden. De samenvoe ging van Zoetermeer-Zegwaart brengt ook geen bezuiniging Dit is gebleken uit de officieele gegevens. Spr. wenschte een woord van hulde te brengen aan de belde wethouders voor de bepaling van het Juiste standpunt. De voorzitter wenschte niet dat de rapporten van meerderheid en minder heid hier besproken wordèn. Deze zijn ais welwillendheid de leden slechts toegezon den: zij behooren echter alleen aan de gewone raadsleden. De heer de Mol is het niet met dit standpunt eens als deze dit naar voren brengt, zegt de voorzitter: Ik dacht dat u opvoeder was en geen afbreker (de heer Mol is onderwijzer R.K. Jongensschool). Na eenige opmerkingen van den heer Mol, stelt deze voor niet op het ontwerp van Ged. Staten in te gaan en dit college te verzoeken het ontwerp weer in te trekken. De heer Oele zal niet uitweiden over het al- of niet juiste van aan de ordestelling van het ontwerp Zonder voorkeur van een der gemeenten te hebben, doch alleen uit 't oogpunt van algemeen belang is spr. voorstander. 't Karakter van beide gemeenten wordt beheerscht door 't. katholieke geloof In dit verband bestaat dus geen verschil tusschen kerk. school en vereenigingsleven Er be staat een vergroeide samenwerking tus schen bedrijven enz. De genoemde cijfers ziin voor Veur aan den gunstigen kant, doch niet is opgenomen ca. f. 395.000 volkshuisvesting (R.K. Woningbouw) Bel de gemeenten zUn ten oozichte van hun financiën gelijk, n.l. beide arm. even arm. bij beide de belastingen tot aan het nlafond. Afgevraagd dient t° worden of Veur in 'taai is zich zelf financier te redden bil ze'fsfandigbeid Zou men dan n'=t veder in de schuld geraken? Een eigen gemeentehuls eigen bedril ven. eigen brandweer enz. Dat zou voor Veur eenvoudig alleen niet te dragen zijn. Bij samenvoeging zou men ln staat ziin zich te gaan bezig houdén metwoningbouw, grondbedrijf haven- bad- en zwemin richting sportvelden enz. Het argument, dat Veur meer perspectieven heeft dan Stompwijk ls slechts schijn. Zonder geld stampt men geen villa-dorp uit den grond. Men zette de klok niet achteruit. Spr. zal dan ook voor samenvoeging stemmen. De heer Slingerland is als A.R. tegen stander van annexatie, doch dit ls slechts samenvoeging Veur dat zich tegen sa menvoeging verzet heeft zich indert»d wel aangeboden aan Voorburg. In bevol king. kerk en school bestaat geen verschil. Alleen misschien ten opzichte van de buurtschap: doch dit ls geen moelliikheid. Wat beide gemeenten gemeen hebben is, dat zij staan aan den rand van nood- lijdendheid. Uitbreiding van een gemeente brengt ook lasten met zich In belde ge meenten worden besluiten genomen welke tegen eikaars belangen Ingaan. Bij samenvoeging zal men als een groot geheel langer het gevaar van annexatie door Den Haaz kunnen weerstaan. Tegen afsnijding van den Veenweg als de samen voeging tot stand komt meent spr. te moeten waarschuwen. Men trekke de grenslijn midden over den Veenweg. De heer v. d Dool. die het woord ge vraagd heeft ziet naar aanleiding van het optreden van den voorzitter tegen den heer Mol onder protest van het woord af. Stemming voorstel Mol. Verzoek aan Ged Staten het ontwerp terue te nzmen wordt aangenomen melt 83 stemmen. Tegen stemden de heeren Oele. Slinger land en Flinterman De Commissie van Ingezetenen heeft zich dan uitgesproken tegen samenvoeging met Stompwijk. O- VOORSCHOTEN. Morgen geeft hej harmoniekorps .Benvenuto" onder leiding van den heer H J. Bokhove, lid K. M. K. een concert ln het Burgemeester Vernédepark. Het programma vermeldt: 1. Benvenuto Marscir II. J. Bakker; 2. Echo's Pluveaux, J. Pre- cker; 3. Blumen der Lust, wals, Cune'l; 4. Fantasie la Re.ne d'un Jour, Adam; 5. Ouverture Joyeuse, Kefcr-Bela; 6. Weln, Wcib und Gesang, Joh. Strauss; 7. Fan tasie uit „De Tooverflult", Mozart; 8. Mu- sika Marsch, Blankenberg, No. 8, le ultv. WASSENAAR Ledenverg. Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Onder voorzitterschap van den heer Polderman hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandeltjksche leden vergadering. Na een woord van welkom en voorlezing der notulen deelde de voorz. mede dat de laatste propaganda-fllmavond in Kasteel „Oud Wassenaar" in alle opzichten goed geslaagd was. In verband met de a.s. Bondsverg. werd besloten dat de afd. Wassenaar de candi- datuur zal steunen van de heeren s'Ja cobs te Stavoren, lid-liefhebber en den heer Eveleens te Enschede als vakman, zijn de candidaten voor het Hoofdbestuur. Vervolgens werd 'door den voor21tter ln het kort verslag uitgebracht van de verg. van voorzitters en secretarissen der af- deelingen, gehouden te Heemstede. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden benoemd de heeren S. Abma. van Zetten en Aartsen. Na de pauze werd door hen verslag uitgebracht voor de prijsvraag luidende 5 soorten of varlteiten afgesneden bloemen van vaste of- en 2-jarige planten; le prijs H. Schip per met 45 punten; 2de prijs J. van Noort met 42 p.; 3de prijs P. Kelderman met 41 punten terwijl aan de Inzending van den heer G. Verlind 40 punten werden toe gekend. Voorts waren ter opluistering ingezon den een vaas gemengde lupinen door den heer Abma die als zeer schoon werden vermeld, benevens een vaas lathyrus door den heer de Gans. Aan de orde was vervolgens de beant woording van een vraag luidende: Hoe groot ls het verschil in procenten uitge drukt van de assimilatie tusschen de langste en kortste dag De beantwoording had de heer E. Th Witte op zich geno men. Deze zeide dat hierop geen definitief antwoord gegeven kan worden en dit een speciale studie van een drie of viertal Jaren zou vorderen. De heer Witte hield in aansluiting hier op een uitvoerige theorie van de voe dingsleer der planten en toonde aan dat het ook al groote verschillen kan maken of het dagen met of zonder zonlicht zijn, of het snel of langzaam groeiende gewas sen betreft, of het planten met groote of kleine bladeren zijn. Met een applaus werd den heer Witte dank gebracht voor zijn uiteenzetting. Aan de beurt was nu de heer Karstens om de vraag te beantwoordenjjf bij de celdeellng de kern zich ln tweeën splitst of net als bij de vacuolen eerst wordt op gelost en daarna gesplitst. Spr. gaf hierop een duidelijke uiteen zetting waarbij hij aantoonde dat tijdens de verdeeling van de vacuolen de kernen zich verdeelen. Door den voorz. werd hierop aan beide sprekers dank gebracht voor de beant woording der gestelde vragen. Na beantwoording van eenige andere vragen volgde sluiting. Verg. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In het Wapen van Lelden hield, de afd. Wassenaar van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur een ledenverg., onder voorzitterschap van den heer A. P. Ruyg- rok. Deze vergadering was zeer goed be zocht. De notulen gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. Ingekomen was een schrijven van het anti-saneeringscomlté waarbij werd op gewekt tegen verdere saneering te stem men. Dit schrijven werd ter kennis van de leden gebracht. Als algevaardigden naar de alg. verg. werden benoemd de heeren J. Hoogstra ten en A. P Rnygrok en tot hunne pl.v.v. de heeren A. Hoogeveen en G. van der Marei. In behandeling werd vervolgens geno men de beschrijvingsbrief van de alg. verg., tevens de motie van de afd. Hille gom c.a. tot ooheffing van de sanerings maatregelen. De motie werd aangenomen met 19 tegen 15 stemmen en 2 blanco. Een amendement op deze motie van de afd. Limmen om de teeltbeperking te behou den werd met alg. st. verworpen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Uitstel van vergadering van crediteuren. De Amstei damsche rechtbank heeft be sloten dat de vergadering van schuld- eischers van den Koninklijken Holland- schen Lloyd omtrent het verzoek betref fende de surséance zal worden uitgesteld tot 25 September. De rechtbank achtte dit uitstel noodig opdat een beter inzicht in den bedrijfstoestand kan worden ver kregen. NEDERL. IND. HANDELSBANK. Voorstel tot wijziging van het kapitaal. Wij vernemen aldus het Hbld. dat aan de op 27 dezer te houden jaarlijksche aJgemeene vergadering van aandeelhou ders der Nederlandsch-Indische Handels bank N.V. zal worden voorgesteld over het boekjaar 1934 geen dividend uit. te keeren. Tevens zullen voorstellen tot wijzigingen ln de statuten in behandeling komen, on der meer strekkende tot het terugbrengen van de nominale wlaarde der aandeelen op 60 onder ultkeerlng van 20 'In in contanten en onder overbrenging van 20 pet van het kapitaal naar de statutaire rcerve. Na inwerkingtreding dezer wijzigingen zal het kapitaal f. 33.000 000 bedragen en zi! alsdan na herwaardeering van de 'd? ivoor in aanmerking komende activa de vrije statutaire reserve ongeveer f.1 000 000 groot. ziin. (Het kapitaal bedraagt thans nominaal f.100 mill, waarvan uitgegeven f.55 mill. In 1933 bedroeg de winst f. 36.095 en over dat laar werd evenmin als over 1934 eenig dividend uitgekeerd). DE BRANDSTICHTING TE AMSTELVEEN In de voor de vierde kamer der Amster- damsche rechtbank gediend hebbende zaak betreffende de brandstichtings affaire te Amstelveen, ls tegen den café houder C. wegens brandstichting in de woning van den melkhandelaar C. G. aan de Oudekerkerlaan 39, anderhalf jaar ge vangenisstraf geëlscht. Hierna nam G. zelf ln de verdachtënbank plaats. Hem was ten laste gelegd uitlokking tot brandstichting door geldelijke beloften en door verschaf fing van gelegenheid en middelen, en sub sidiair medeplichtigheid aan brandstich ting. De officier van Justitie, mr. Wassen- bergh, deed uitkomen dat de door ver dachte bedreven feiten van buitengewoon ernstlgen aard zijn geweest. Wel heel bru taal was het verzinnen van het bestaan van een blikken trommeltje met geld en het helpen zoeken daarnaar van de marechaussee ln de verbrande woning. Of van verd. zelf of van zijn knecht M. het plan tot brandstichting ls uitgegaan, kan niet bewezen worden, al lijkt, gezien verd.'s zielige houding, het laatste waar schijnlijk. Met alle omstandigheden reke ning houdende eischt de officier van justi tie een jaar en zes maanden gevangenis straf. Uitspraak 28 Juni. De Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren alhier gehouden Raadsverkiezing luidt als volgt: Aantal kiezers 7078, aantal geldige st. 6199, aantal zetels 15. Klesdeeler 413 4/15. Uitgebracht werden op lijst 1 (Vrijh.B.) 1071 stemmen; lijst 2 Nat.. Herstel 678; lijst 3 Vrljz. Dem. Bond 331; lijst 4 Chr. Hist. 678; lijst 5 Ant. Rev. 653; lijst 6 S.D.A.P. 636 en lijst 7 R.K Staatspartij 2152 stemmen. Onmiddellijk konden wor den toegewezen aan lijst 1 twee zetels, lijst 2 één zetel, lijst 4. 5 en 6 één zetel elk en lijst 7 vijf zetels. Van de overblijvende ze tels komt er verder één toe aan de Vriiz. Democraten, Nat Herstel, de Chr. Hist. Unie en den Vrijheidsbond De nieuwe Raad zal dus bestaan uit 5 (5R.K. de heeren H. G. Hendriks, mr. A. J. M. van Moorsel, J. K Bazelier. A. J. van Bemme- len en A. L. Rooijakkers; 3 (4) Vrijheids bond de heeren lr. H H. Dresselhuijs, D. Th. Ruys en mr H. B. Wildt Meijboom; 2 (0) Nationaal Herstel, de heeren J. M. Kolff en J. P. Bolten2 (2) Chr. Hlst. de heeren G. J. v ,d. Stoel en dr. Ph. J. Iden- burg; 1 (1> Vrijz. Dem. de heer mr. J. H. Klewlet de Jonge; 1 (2) Ant. Rev. de heer C J Breedvelt; 1 (1) S.DA.P. de heer W. Boender. In den Raad keeren niet terug de R.K. leden C. C. v. d. Kroft, L. A. v, d. Berg en G. P. G. van Leeuwen, de Vrijh.- Bonders jhr. W K. von Weiler en A. Boi- chel, de A.Rev. M. Schalekamp en dr. J. H. Verloop. Bij de Statenverkiezingen in April 1.1. werden uitgebracht op de R.K. Partij 2295, den Vrijh. Bond 1372, de Chr. Hlst. 816, de A. Rev. 585, den Vrljz. Dem. Bond. 261, den Nat. Soc. Bond 904 en de S.D.A.P. 490 stemmen. Het aantal kiezers voor den Gemeenteraad was echter in deze gemeen te ruim 700 kleiner dan dat voor de Staten. In 1931 verkregen de R.K 1880 stemmen, de Vrijh. Bond 1601, de A.Rev. Chr. Hist. 1216, de Chr. Arb. Partij 67 en de S.D.A.P. 469. o ZEVENHOVEN. De uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren alhier gehouden Raadsverkiezing luidt als volgt: Aantal geldige st. 463; van onwaarde 6 st Uitgebracht werden op de Kath. Dem. Partij 95 st. (1 zetel): Kath. Staatspartij 185 st. (3 zetels); A.-R. Partij 65 st. (1 zetel), C.-H. en Vrijheidsbond gecombi neerd 118 st. (2 zetels). Gekozen werden de heeren C. J. van Veen (K.D.P.); A P v d. Weljden. A J. de Groot HPz. en W. J. Blom (R.K Staats- oartll); C. van Baren (A.-R.i; G. Kool (C.-H.) en Jb. Slingerland (V.B.). De oude Raad bestond uit 4 Kath.; 1 C.-H., 1 A.-R. en 1 Vrijheidsbond. De collecte ln de Herv. Kerk voor de Zending onder Israël bracht op de som van f. 16.32. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7