REBUS CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTEN. Ziezoo, nu krijgen jullie weer aparte antwoorden op de brieven, maar de vorige week na Pinksteren kon dat onmogelijk, dat begrepen jullie toch wel. Lena en Maartje Sierag en Annie Stok- kel, jullie mogen met je drieën of met je vieren insturen, dat is mij precies het zelfde, hoor. Sientje Timmermans, als je het nu druk krijgt met de repetities, schrijf dan maar geen brief en stuur alleen de oplossingen en dan kan je mij later weer alles ver tellen. Lientje Oostveen, dat dacht ik wel, dat je wel een verlanglijstje kon maken, als je maar goed nadacht, dan heb je wei wenschen. Tootje Lieshout, je anecdotes zal ik eens plaatsen, hoor. Riek Uljee. je raadsel en je anecdote zal ik beide eens een beurt geven. Greta. Nelly en Paulina van de Bosch, natuurlijk mogen jullie meedoen en mjj ook Tante noemen. Zijn jullie met je vijf tienen. wat een groote familie! Jo Janssen en Marietje Nleuwenhuizen, ik miste Jullie wel, ik wist niet dat Jo ziek was. wat scheelde er aan? was het besmettelijk, want je schrijft dat niemand bij je mocht komen. Mini van der Zeeuw, ik ben nog steeds ziek, kan nog niet uit en Kg nog meest te bed, dus zulke vroolijke dagen had ik nu niet met Pinksteren. Carolientje Verbiest, ik hoop dat het een prettige tocht was met de boot en vooral dat het mooi weer was, anders is zoo'n boottocht wat triest en koud. Adrlaan Pison, wat aardig wat je mij over je kleine zusje vertelt, zoo grappig dat je die geluidjes net het koeren van een duif vindt. Je bent zeker dol op dat kleintje. Tini Deegenaars heb je zoo genoten van dat kleine nichtje waar je logeerde, en mocht dat wel dat je haar telkens uit de wieg nam, ze zal je wel gemist hebben. Hennie de l'Ecluse. ja dat heb ik al van vele kanten gehoord, dat er nu ook aller lei dieren in de Leidsche Hout zijn geko men. Aafje van Haalem, met de Pinksterda gen hebben zoovelen eens overgeslagen met de raadsels, dus dat is niets erg boor, 's zomers doen er altijd veel minder kin deren mee. Greetje Groeneveld, dat raadsel dat Je mij nu stuurde, heeft er al ingestaan. Vier zusjes Hartevelt, zoo dus Janny heeft het schoolreisje al gehad, het was geen erg mooi weer dien dag, dat was wel jammer. Lientje Lefeber. je hebt groot gelijk, het is meestal slecht weer, en als het giet van den regen kan ik de ramen niet open heb ben, of als het zóó hevig waait, dan maar een beetje, anders waai ik uit mijn bed. Viertal van Vliet, is die boottocht van die vereeniging waar Marietje over schrijft alleen 's avonds, niet den heelen dag? Mientje Stikvoort, lk vind het prettig voor je dat je het zoo naar je zin hebt iii Voorschoten, dat is beter dan dat je telkens terug zou verlangen naar Leiden. Jan en Grietje de Graaf, gelukkig hoor dat je geen hagelbui trof toen op de fiets tocht naar IJmuiden. Heel aardig hoor wat je zei dat je wel aan mij denkt, al schrijf je niet altijd brieven bij de-raad sels. Adriaan Boender, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, al is het wat laat,, maar ik wist het niet eerder. Heerlijk dat "je nu zooveel boeken hebt om te lezen. Annie Zandvliet, is dat een raadsel, dat je in wilt sturen, dat is niet duidelijk hoor. Hendrika en Daan van Egmond, als jul lie wat sturen dat goed is, zal ik het heusch wel eens plaatsen, maar ik kan niet alles dadelijk plaatsen, ik heb veel papieren liggen. Bep van Kooperen. neen hoor, als het zoo guur is of hard regent, heb ik niet 2 epen ramen. Soms zit ik 's morgens en 's avonds een paar uur op. Rietje Laman. had Je een goed rapport? Veel pret heb ik nu niet bepaald gehad met Pinksteren als men meest te bed ligt. Conny en Henny van Vliet, ja die groote liagelsteenen en dat onweer op 2en Pink sterdag dat was ellendig en het heeft velen groote schade bezorgd. Leendert Jongeleen, ja zeker, vind ik dat ellendig om zooveel op bed te moeten liggen, maar ik ben nog volstrekt niet (Nadruk verboden). beter, ik kan nog niet langer opzitten, ik moet o, zooveel geduld hebben Drietal de Wit. dat vind ik heel naar voor Bald dat hij nog steeds op bed moet liggen. Mag hij wel wat lezen of zich met iets bezig houden? Heeft hij ook pijn? Zoo Franeina, ga je spoedig van school af en wat ga je dan doen? Annie van Weizen, ik moet nog meest te bed liggen. O Ja, het waren hier ook zulke groote hagelsteenen, ze bleven een heelen tijd zoo op straat liggen. Truus van Eyk, die verborgen meisjes namen die je stuurt zijn niet allemaal goed, zooals: „Wim begeerde een wollen trui", dat is dan niet Geertrui, want die 2 lettergrepen staan niet naast elkaar in het zinnetje. En zoo nog meerdere. Drietal de Geus. o. ik hoorde van men- schen die van die hagelsteenen hadden opgeraapt, dat ze nos veel grooter waren dan duiveneieren. Nu Dorus ik had je wei eens willen zien op dat feest als haan met een kip en kuikentjes achter je aan. Stientje Groeneveld, vindt Je het zoo heerlijk om nu buiten te wonen, ri»»r zal jc dan als het eens eindelijk mooi weer zal worden, van genieten. Dat is heel flink hoor, dat je je moeder zoo hebt ge holpen bij de verhuizing. Jo en Tiel van der Linden, het was hier ook noodweer op 2en Pinksterdag, veel onweer, vreeselijke hagel, soms zóó donker, dat ik niets kon zien. Jaap Kruit, heb je zoo'n Kef klein zusje en vindt je het heerlijk als je haar eens mag rijden. Ik begrijp best dat het niet echt praten Is, een kleintje van een paar maanden, maar die kunnen zulke aardige geluidjes maken. Zoo, ga je weer zoo lang naar Zeist. Heb je 4 Juli dan al vacantie? Jitske en Marietje van Akker, was het bij jullie mooi zomerweer toen je aan mij schreef, nu hier al dagen lang niet, altijd regen of veel wind en veel te koud voor Juni. Antje Arentsen, zoo dus jullie bent met je vieren, kinderen thuis, dat is altijd ge zellig hè om samen te spelen in je vrijen tijd, al is je broertje veel kleiner, daar zijn julUe zeker dol op dat eenige broertje. Kootje van Vliet, wel ja, je kan in een vacantie toch thuis ook plezier hebben, men behoeft toch niet altijd uit te gaan, oost west, thuis best. Lies Schenkeveld. wat .veel verjaardagen bij je thuis in een week; wel gcfeUclteerd met al die feestdagen; en je moeders ver jaardag net op Zondag, dus dat is dan een extra feestdag. AU Varkevisser, dat was echt prettig, dat je de nieuwe fiets kon koopen van zelf opgespaard geld. en nu kan je vlug boodschappen doen en overal heen gaan. Piet van Egmond, je zucht over het slechte weer, nu terwijl ik dit zit te schrij ven, is het ook steeds aan het regenen en dan komt er niet veel gezonds naar bin nen, als men de ramen open zet. Toosje en Beppie Bouter, dat begrijp ik best hoor Bep, dat je het heerlijk vindt als je grootvader je uit schooi komt halen als hij bij jullie logeert. En heeft grootvader toen met jullie de raadsels opgelost, hoe gezellig! Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGBN DEK RAADSELS ONTVANGEN VAN: Piet van Schayk. Annie van der Valk. Hendrika en Daan van Egmond (van deze 4 de brieven de vorige week te laat ont vangen). Annie Keyzer, Wim Keyzer. Piet Lagos, Leendert Sybrands Jan ten Hoven, Piet ten Hoven. Tinie van Dam, Antje Kloeke, Jo Jansen. Marietje Nleuwenhuizen. Greta van de Boscn. NeUy van de Bosch. Pauline van de Bosch. Sientje Timmermans. Geer trui da Blóte. Jenny van Houten. Judith de Roode Cornells Smit. AU Varkevisser, Lies Schenkeveld. Kootje van Vliet. Lien tje Oostveen, Trijnie Switaer. Annie Sol- lie. CorneUs J. Arbouw Tootje Lieshout, Riek Uljee. Carolientje Verbiest. Willem Nieboer. Jannie Nieboer. Jacobus Nieboer, Minnie van der Zeeuw. Adriaan Pison, Hennie de l'Ecluse. Tlni Deegenaars. Aafje van Haalem Lenl Groeneveld. Greetje Groeneveld, Jan Brokaar. Marie Brokaar. Truos de Graaf. Lientje Lefeber. Ada van Schaik. Rie Hartevelt. Prijna Hartevelt. Janny Hartevelt. Cootje Hartevelt Aaltje van Vliet Adriaan van Vliet Marietje van Vliet, Boukie van Vliet. Rika de Graaf, Mientje Stikvoort. Adriaan Boender, Jan de Graaf. Grietje de Graaf. Daan van Eg mond. Hendrika van Egmond. Jaap Kruit, Rietje Laman. Conny van Vliet Henny van Vliet Leendert Willem Jongeleen, Tieleman van der Linden. Jo van der Linden. Lena Sierag. Maartje Sierag Annie Stokkel, Annie Zandvliet. Stientje Groeneveld. Cor- rie Holieman Toosje Bouter. Beppie Bou ter Franeina de Wit Dickie de Wit. Ma rietje van Akker. Jitske van Akker. Antje Arentsen. Joban van Nood. Maurits van Nood. Tineke van Nood. Piet van Egmond. Triny Blotkamp. Hendrientje Blotkamp. Truus van Eyk Annie van Weizen. Jannie Tiaiadooyi uua dag 'snao ap afsaajj snao OP sruoa 'snao op preroo op Sire ij io)um ?P Ingezonden door Carolientje Verbiest. Dokter tot knaap: „Kom, steek je tong eens uit, verder, neen, nog verder". Knaap: „Ja maar dokter dat kan ik niet, hij zit toch vast van achteren". Ingezonden door Tlni Deegenaars. Verstrooid. Professor (zeer verdiept in zijn studie, tot het dienstmeisje dat binnen komt hoUen)„Zeg eens wat is dat toch voor een heldensch lawaai beneden?" Dienstmeisje: „Och mijnheer Keesje is van de trap gevaUen". Professor: „Zeg tegen de jongens dat als ze niet rustig van de trap kunnen val len, dat ze het dan maar moeten laten".

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16