LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Juni 1935 THIJS IJS EN DE KWADE BUURMAN OEGSTGEEST. De werkzaamheden aan den nieuwen Rijksweg. In verband met de werkzaamheden door de Ned Bazaltmaatschapptj aan den nieu wen Rijksweg achter onze gemeente; tus- schen het Groene Kerkje en ..De drie witte palen" vernemen wij. dat deze op het oogenbllk in vollen gang zijn. Met 70 man wordt gewerkt aan den z.g ..onderbouw" op 't gedeelte Groene KerkjeRhyngees- terstraatweg (Viaduct!. Wind en weder die nende hoopt men den weg tegen October te kunnen openstellen. Geslaagde „Bonte Avond" van W.I.K. In het Patronaatsgebouw werd door de afd. Operette van de Amusementsvereen. WIK een „bonte avond" gegeven. Deze avond werd geopend door den voorzitter, den heer van Rooyen met een hartelijk welkom. Hierna werd het programma afgewerkt onder leiding van den heer E. Binsbergen. In afwijking met vorige uitvoeringen was ditmaal een afwisselend programma sa mengesteld. Het eerste trad het kinderkoor op met ,,'t Hielp toch niet" van Bep Otten. In 't begin wat onzeker, hebben deze jeugdige gastjes zich toch dapper geweerd. Vooral was dit merkbaar na het optreden van de meisjes Kok die met een zekere vrijheid voor het voetlicht zijn getreden. Mej IJ. van Grol heeft met haar piano-soli weder om sterk geboeid Zij gaf blijk een goede technische vaardigheid te bezitten Voor de pauze heeft het kinderkoor op lofwaardige wijze de steeds gaarne gehoor de cantate van Cath. van Rennes. „De schoonste feestdag" uitgevoerd. Als solisten traden op de jongedames Corrie van Leeu wen isopraan' en Nelly van Grol lalti. Beide jongedames hebben zich uitste kend van haar taak gekweten Een bijzon der woord van hulde komt zeker ook den dirigent den heer Binsbergen toe die met deze cantate blijk heeft gegeven van een gevoelvolle muzikale opvatting. Na de pauze heeft men genoten van eenige liedjes van Jacob van Hamel. Het jongste debutantje mocht een welverdiend applaus in ontvangst nemen evenals de drie kleine jongens. Als Indische dames gekleed hebben jonge zangeresjes eenige Krontjongliedjes aardig voorgedragen. Ook zij oogstten een welverdiend applaus De grootste meisjes zongen verdienstelijk het populaire „Schlafe mein Prinzchen" en liefdelied", enkele anderen gaven nog een aardige voordracht ten beste. De avond werd besloten met een keurig uitgevoerde „Elfendans" iBallet), een eigen ontwerp van den heer E Binsbergen waarmede ook veel succes werd bereikt Deze ..Bonte Avond" was weer zeer ge slaagd Inbraken. Bij de families D. aan den Rijnzicht- weg en H. aan den Terweeweg hebben on- genoode gasten een bezoek gebracht in den nacht van Zaterdag op Zondag. Verschil lende laden en kasten zijn doorzocht en in de kamers heerschte een ware chaos. Geld en sigaretten worden vermist. Vergadering Algemeene Vereeniging Voor Bloembollencultuur. De afd. Oegstgeest kwam in „Zomer- zorg" bijeen, om den Beschrijvingsbrief voor de 177e 'buitengewone) alg. verg. aan een bespreking te onderwerpen en de afgevaardigden naar deze vergadering te kiezen. Het ging bij de behandeling van den Beschrijvingsbrief v.n. om de motie van de afd. Hillegom, die zich uitspreekt tegen de saneeringsmaatregelen der re geering, omdat hieruit, volgens de voor stellers. ondragelijke lasten en schade lijke en ongewenschte gevolgen voor het vak voortvloeien. Daarom stelt de afd. Hillegom voor, het hoofdbestuur onver wijld stappen te laten doen, om aan deze maatregelen tegen 1 Dec. 1935 een einde te maken. De afd. Limmen had op deze motie een amendement ingediend, be- oogende o.a. in ieder geval de teeltbeper king te handhaven. Limmen voorziet, bij het vrijkomen der teelt, heillooze gevol gen voor het vak. Dit kon de afd. Oegst geest en omstr. echter niet weerhouden, zich tegen dit amendement te verklaren. Een grondige bespreking onderging de motie Hillegom. waarbij menigeen gele genheid vond, zijn groote zorgen en ang sten voor zijn bestaan uit te spreken, te praten over de worsteling van heden en over die, welke morgen te wachten staat, zonder hoop op een overwinning. Een aanneming der motie bracht de verlossing niet, dat begreep men wel; doch de sa neeringsmaatregelen waren zoo ondrage lijk, dat men daar beslist afwilde. Zoo werd de motie door de afd. aangenomen met 6 stemmen tegen en twee blanco- stemmen. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. werden gekozen; de heeren G. Lubbe Thz. en A. Boekee. Bij het punt: Belangen der afd., infor meerde de heer De Cler naar de houding van het bestuur tegenover een e.v. op heffing der K.v.K. te Leiden. De voorzitter verklaarde, dat het bestuur zoo actief mogelijk is en gaarne alles in 't werk zal stellen om de K vK. voor Lelden te be houden. De voorzitters van verscheidene afdeelingen der Alg. Ver. v. Bloemb.cul- tuur waren reeds bijeen geweest, om over maatregelen tot behoud te spreken. De heer Lubbe sprak over een vee- en zuiveltentoonstelling, die in September te Leiden zal worden gehouden. Hij vroeg, of het ook mogelijk zou kunnen zijn, dat de afd. Oegstg. van Bloemb.cultuur daar eenige herfartikelen van haar vak zou kunnen tentoonstellen. Hem werd opge dragen, hiernaar te informeeren. o RITNSBURG. Den heer G. v. d. Mey Az. is op ver zoek eervol ontslag verleend als Vader van het Ned. Herv. Tehuis voor oude lieden. SASSENHEIM. Verg. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. Dezer dagen vergaderde de afdeeling Sassenheim van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur in hotel Het Bruine Paard". De voorzitter de heer G. Vlasveld, opende met een kort woord en besprak de schit terende successen, welke de afd. Sassen heim op de internationale bloementen toonstelling „Flora" te Heemstede dit voor- Jaar behaald heeft. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en vast gesteld. Vervolgens werden afgevaardigden ge kozen voor de 177ste Alg. (buitengewone) vergadering. Hierna gaf de voorzitter den beschrij vingsbrief der 177ste alg vergadering in behandeling. O.a. komt daarop voor: ,Be motie-Hil- legom" waarin, gelijk bekend, wordt voor gesteld de staking van de saneeringsmaat regelen in het bloembollenbedrijf. Het praeadvies van het Hoofdbestuur der Alg. Ver. ontraadt de aanneming van deze motie De heer J. van Reisen achtte het tijdstip verkeerd hierover te spreken en stelde voor te wachten tot het seizoen is afge loopen Mede in verband met de export- moeilijkheden met Dultschland achtte spr. het wachten tot September meer ge- wenscht. De voorzitter onderstreepte dit De heer H. van Zonneveld wenschte iets op te merken over de exportheffing, welke naar verluidt zal worden gehandhaafd. Hij achtte dit onbillijk voor den exporteur Het percentage van 2l/i"/o lijkt niets. De kweeker moet daar ook tegen zijn, want het is ook zijn belang dat de exporteur blijft bestaan en zoo is zijn bestaan niet mogelijk Spr stelde voor met bespreking te wach ten tot September. De voorzitter merkte op. dat de eerste opmerking van den heer Van Zonneveld op de alg. vergadering ter sprake zal wor den gebracht Hierna kwam het voorstel in stemming om tot September a s. te wachten met de beslissing om tot opheffing der saneering te komen. Vóór dit voorstel zijn 56, tegen 6 leden Vervolgens kwam de motle-Hillegom in bespreking. De heer Van Zonneveld merkte op, dat Hillegom de motie-Hillegom verworpen heeft. Is het niet mogelijk dat de alg. verg. nu niet gehouden zal worden? Het is een geweldige kostenbesparing. Misschien zijn andere afdeelingen ook tegen de mo tie-Hillegom De heer A Bergman, lid van het hoofd bestuur. deelde mede. dat de kosten onge veer f. 500 per vergadering bedragen. Tevens kwam het voorstel van de afd. Limmen ter tafel, een amendement op de motie-Hillegom om alleen de teeltregeling te houden. Over beide punten wordt niet gestemd in verband met de uitspraak in het be gin der vergadering, nl om te wachten met bespreking voor al. of niet-opheffing der saneering. Bij de rondvraag bracht de heer H van Zonneveld de vereeniglng .Be Tulp" in herinnering en raadde aan van deze ver. lid te worden om zoodoende medezeggings- schap te krijgen in de besprekingen, welke het bestuur houdt met de Sierteelt Cen trale. De voorzitter deelde mede dat in samen werking met andere afdeelingen in den omtrek stappen zijn gedaan tot behoud van de K van K. te Leiden. Hierna sluiting. Met voorkeurstemmen gekozen en toch niet in den Raad. Bij de verkiezing voor den gemeenteraad is op de R.K. lijst met voorkeurstemmen gekozen de heer H. de Groot. Daar alle candidaten van deze lijst een verklaring geteekend hebben dat zij een e.v. verkie zing met voorkeurstemmen niet zullen aanvaarden, is er, indien deze verklaring nageleefd wordt, reeds direct een vacature. Opvolger is dan de heer Beekman. Bovendien doet zich het eigenaardige geval voor, dat no 3 van deze lijst, de heer J W Kortekaas, in nauwe familierelatie staat met den met voorkeurstemmen ge kozene; het zijn n.l. zwagers en deze kun nen niet gelijktijdig zitting hebben. In ieder geval komt er een vacature en inplaats van drie arbeidersafgevaardigden zullen er dus slechts twee R.K. arbeiders- afgevaardigden in den raad komen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Goed afgeloopen! Zaterdagavond heeft aan den Sluiskant een auto-ongeluk plaats gehad dat geluk kig vrij goed is afgeloopen Vanuit de Veenestraat naderde de wiel rijder J. M.. wonende aan den Stompwijk- scheweg. Deze was midden op de brug. toen de auto HZ 25515, bestuurd door A. H. uit Den Haag, die vanuit de tegenover liggende Damstraat was gekomen op de brug kwam. M. geraakte met zijn rijwiel ln de klem. waardoor dit beschadigd werd. De automobilist, die inmiddels het stuur naar rechts had omgegooid, kwam terecht tegen de houten brugleuning, waarvan er een werd vernield. Ware de tweede ook bezweken, dan zou de auto met de beide Inzittenden üi de Sluiskolk van ca. 5 M. diep terecht gekomen zijn. Gemeente-polltie maakte tegen. A. H„ die geen voorrang had verleend proces- i verbaal op. Raadstukken. Het aantal vergunningen. De Nat. Com missie tegen Alcoholisme heeft aan den raad van Veur verzocht het aantal ver gunningen (7) evenals verloven a (6) te verlagen. De Bond van Ned. Bierbrouwerijen ver zocht Juist het tegendeel. B en W. stellen den raad voor, ohchoon de bevolking de laatste 5 Jaren is toege nomen noch tot verhooging, noch tot ver laging van het aantal vergunningen te adviseeren. Het maximum aantal verloven mag bedragen 15, waarom zij voorstellen in verband met de uitbreiding der bevol king tot eenige uitbreiding over te gaan en het aantal te stellen op 10. Wederom 75 opcenten Nu per 1 Mei jj. de verordening op de opcenten op de Gemeentefondsbelasting is afgeloopen. stellen B. en W. van Veur voor deze weder om vast te stellen en het aantal opcenten te bepalen op 75. De kasgeldleeningen Per 1 Juli as. loopen af de kasgeldleeningen groot f. 20.000.en f. 60.000.Aflossing uit eigen middelen ls niet mogelijk, daar slui ting van een vaste leening tot dekking kosten van buitengewone werken (Voor- burgschewegVeurschestraatwegSmits laan i nog niet mogelijk is. B en W. van Veur stellen daarom voor volgens aan bieding te continueeren de fa. Heldring en Pierson f. 20.000 a 3 en bij de fa. Staal en Co f. 60.000.a 5 °/o; belden voor den tijd van 3 maanden. In verband met de vele gepleegde in braken is door de politie een nachtdienst Ingevoerd, echter niet in uniform. VOORHOUT. Verg. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De afd Voorhout van bovengenoemde ver. hield een ledenvergadering in café „De Bonte Koe" onder presidium van den heer P A. v. Reizen. De heer Zonneveld, secretaris, las de notulen, welke onveran derd werden goedgekeurd. Punt 3 van de agenda vermeldde ver kiezing afgevaardigden voor de buitenge wone alg. verg., te houden op Maandag 24 Juni a s Met meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren P. v Reisen en P. v. d Nouland met als plaatsverv. de heeren G. M. Prins en C. J Zonneveld. Hierna volgde de behandeling beschrij vingsbrief. Allereerst werd in behandeling genomen het verzoek van acht afd. tot het houden van een algem, verg. in Juni, ter behandeling van de saneeringsmaat regelen. De vergadering was van meening dat 24 Juni niet dé gewenschte datum is en besloot met 2/3 van de stemmen alsnog geen uitspraak te doen betreffende de saneeringsmaatregelen, zoodat de afdee ling meegaat met de meening van het hoofdbestuur de alg. verg. te verdagen tot einde handelsseizoen. Daarna volgde de motie van de afd. Hil legom, welke met 26 tegen 6 stemmen werd verworpen. Hierna werd tevens in behandeling genomen het amendement van de afd Limmen op de motie-Hillegom, welke voorkomt in het weekblad voor bloembollencultuur van 12 Juni j.l. Dit amendement werd door de vergadering met 2/3 van de stemmen aangenomen. Na de rondvraag werd de vergadering door den voorzitter met een dankwoord gesloten. o VOORSCHOTEN Geslipt. In de Schoolstraat is mej. K. uit Am sterdam met haar rijwiel gesiipt over de tramrails en geyallen. Nadat zij bij de familie M was binnen gebracht en geneeskundige hulp was ge haald, constateerde dr. H. de Boer een inwendige verbloeding in de buik en is zij later in den middag per auto naar haar woonplaats overgebracht. 3. „Maar Sim," zegt Thijs met een verbaasd gelaat, „wat doet die buurman je voor kwaad?" „Wel," zoo spreekt Sim, „dat zal ik Je eens zeggen maar loop maar even mee dan ls 't gemakkelijk om het jou uit te leggen. Bij mijn huis zal ik je laten zien, hoe of die man mij hindert en berooft nog bovendien." Je ziet hen hier dus gaan; vlak achter den kwaden buurman aan. „De man," begint nu Sim, „die heeft een geit, die hij dicht bij mijn huisje weidt." „Nou," zegt Thijs, „dat vind ik heel gewoon." „Wacht maar eens," eegt Sim, „totdat ik 't je vertoon." ALG. VERGADERING VAN KINDERZORG NIEUW-VOORDORP. Groote belangstelling. Zaterdagmiddag werd ln Nleuw-Voor- dorp de algemeene vergadering gehouden van de Ver Kinderzorg, welke deze stich ting exploiteert Vele leden woonden deze vergadering, die zulk een mooie gelegenheid biedt om wat meer in kennis te komen met het werk van Voordorp, bij. De voorzitter, het 2e Kamerlid, de heer J. K. Snoeck Henkemans las. na opening, een gedeelte uit ps. 19 waarna hit allen hartelijk welkom heette en in het kort herinnerde aan de 31 jaar dat de Vereeni- ging reeds haar werk mag verrichten om dan. der traditie getrouw, het jaarverslag voor te lezen van de secretaresse, mej. J. C F de Graeff Dit verslag dat eerst gewaagt van de zorgelijke tijden en van de vermindering van de rijkssubsidie en tal van particuliere bijdragen waardoor de Vereeniglng in 1934 voor een tekort stond van f 19 000. ver meldt dan van de vele zegeningen, die de vereeniglng ook in 1934 weer mocht onder vinden Hierover sprekende werd uitvoerig gewag gemaakt van de opening van het Jongenshuls ln eind 1934. waardoor meer ruimte werd verkregen, de indeeling beter geregeld kon worden en de hygiënische voorziening veel kon worden verbeterd. Voorts bleek uit het jaarverslag, dat in 1934 25 nieuwe kinderen in Voordorp wer den opgenomen en dat momenteel met dc kinderen die bulten het tehuis zUn onder gebracht 355 pupillen ln verpleging zijn, waarvan ruim 180 in Voordorp zelf. 29 kinderen hebben ln het afgeloopen Jaar de inrichting verlaten Geen enkel kind ont viel Voordorp ln 1934 door den dood. Enkele cijfers, die aan het eind van het verslag werden medegedeeld gaven ten slotte nog een duideliik beeld van het zeer vele werk dat door- en in Voordorp wordt gedaan tot heil van zoo talloos velen. De heer Snoeck Henkemans las ln aan sluiting op dit verslag nog een korte jaar- beschljvlng voor van den directeur, den heer Vlveen. Nadat hierin herinnerd was aan den goeden gezondheidstoestand der kinderen en aan het door de werkloosheid moeilijk emplooi vinden voor de jongens, werd dankbaar opgemerkt dat ondanks alle zorgen er heel veel reden ls tot dank baarheid en volhouden Na het lezen van belde verslagen richtte de heer Snoeck Henkemans zich met een enkel woord tot allen, die Voordorp door hun arbeid of gaven hebben gesteund om vervolgens den directeur en de directrice, den heer en mevr. Vlveen te danken voor het vele werk. dat zij ln het belang van Voordorp hebben verzet. Spr. eindigde met den wensch. dat God Zijnen Zegen ook dit laar weer aan Voordorp schenken zou. Bij monder van den heer Sinnighe Damsté werd hierna namens de commissie tot onderzoek der rekening 1934 goedkeu rend verslag uitgebracht. De penningmeester mr W. C. C. van Romondt Vis bracht nu zijn jaarverslag uit. dat sloot met een tekort van f. 19.000. Met een enkel woord gewaagde de heer Van Romondt Vis van de prettige wijze, waarop de bezuinigingsplannen met den directeur waren opgelost. Den penning meester werd décharge verleend. Bi) acclamatie werden de aftredende be stuursleden Jonkvr. L H. Bar.esse Schim- melpenninck van der Oye. mej. M. J. Ja- link. mr. W. C. C. van Romondt Vis en ds. D A. v. d Bosch herkozen. De heer de Ridder, die als lid van den Haagschen Kerkeraad had bedankt en hierdoor ook als bestuurslid moest bedanken, werd, door dat hij in een bestaande vacature werd gekozen ln het bestuur gehandhaafd. In zijn plaats werd benoemd de heer Van Ittersum. ouderling der Ned. Herv. Gem. te 's Gravenhage. Tot leden in de commissie tot het. na zien der rekening over 1935 werden geko zen de heeren de Bruin, Jallnk en Sin nighe Damsté. Na sluiting van deze vergadering maak ten de aanwezigen een rondgang door het nieuwe Jongenshuis waarbij de directeur van voorlichting diende. Ook werd nog een bezoek gebracht aan het Sophiahuis. waar een verkoop van handwerken werd gehouden. Na een gemeenschappelijke koffietafel ls nog een jaarfeest met de kinderen in de kerkzaal gehouden waar o.m. het stads- zendingskoor „Te Deum Laudamus" optrad. Waarschijnlijk door de duisternis misleid, ls 's avonds een wielrijdster, in plaats van de brug op te rijden die toe gang geeft tot huize „Ter Wadding" er naast gereden en in het water gevallen. Gelukkig passeerden juist twee heeren, die haar op het droge wisteen te brengen. WASSENAAR Jaarl. algemeene vergadering der Koningin Wilhelmina Vereeniging. De Koningin Wilhelmina Vereeniging heeft haar jaarlijksche alg. verg. gehou den ln het Centraal Theater. Deze bijeenkomst was matig bezocht. De voorz. moest dit ln zijn openingswoord constateeren. HIJ weet den achteruitgang van het ledental aan het feit, dat er in het vorig jaar geen feest is gehouden. Echter ver- gete men niet, dat dit zijn oorzaak vond in de sterfgevallen onder de leden van het Koninklijk huis. Hij hoopte waar dit jaar weder op ouderwetsche wijze feest zou worden gevierd, dat de leden zouden we- derkeeren tot de vereeniglng. Verder deelde de voorzitter mede, dat het in het vorig jaar gehouden kinder feest geen offers uit de kas had gevraagd, dat de verstandhouding met het bestuur der Chr. Oranjevereeniging en onder de leden van het bestuur gunstig te noemen was en dat de algemeene toestand der vereeniging goede verwachtingen wekt voor de toekomst. Na het lezen der notulen werd mede gedeeld, dat een der bestuursleden had gemeend, dat de vereeniging over een voorzittershamer moest beschikken. Het voorwerp werd onder dank aan den schenker aanvaard. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten f. 100 bij te dragen aan het monu ment van H. M. de Koningin Moeder. Goedgevonden werd dat een prijsvraag zal worden uitgeschreven voor een te ver vaardigen banier voor de vereeniging. Het jaarverslag van den secretaris, dat op keurige wijze bleek verzorgd, werd on der applaus goedgekeurd. Daarna bracht de penningmeester vei* slag uit van de financiën. Er is een na* deellg saldo van f. 31.11. Door de commls» sie, belast met het nazien der rekening werd bij monde van den heer H. B. van der Klaauw medegedeeld, dat kas en be scheiden in orde waren bevonden. Tot dé charge van den penningmeester werd hierop besloten. In de commissie voor de rekening 1935 werd gekozen de heer L. Mouma. Hierna was aan de orde de ver kiezing van 2 bestuursleden wegens per, aftr. van de heeren A. P. Ruygrok en J, J Remmerswaal. Gekozen werden de hee ren A. P. Ruygrok en H. B. v. d. Klaauw. Vervolgens waren de feesten voor 1935 aan de orde. Het bestuur had besloten de feestviering te stellen op 4 en 5 Sep tember. Besloten werd alsnog te trachten van het gemeentebestuur vergunning te krijgen voor een draverij op den Kerk- dam. Op voorstel van het bestuur werd goedgevonden, dat wanneer de harddra verij geen kans van slagen heeft, dit jaar het aloude ringsteken weder op het pro gram zal komen. Voorts zal men weder trachten een gondelvaart te organiseeren, terwijl het tradltioneele vuurwerk niet zal ontbreken. Nog werd medegedeeld, dat het bestuur wil trachten volgend jaar een historisch' spel op te voeren en dat voor de samen stelling daarvan reeds de medewerking is verkregen van den historicus ter plaatse,l den heer E. C. Houbolt. Nadat bij de vergadering nog eenig» huishoudelijke zaken waren besproken, sloot de voorzitter met een opwekking om dit jaar op waardige wijze feest te vieren,] de vergadering. VOOR DINSDAG 18 JUNI. Hilversum, 301 M. AVRO-Ultzendini. 8.00: Orgelspel P. Palla (Gr.pl.) - 8.20 Gr.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gr.pl. 10.30: Ensemble Francis Keth 11.00: Causerie Mevr. R. Lotgering—Hit lebrand 11.30: Vervolg ensemble Fran cis Keth 12.30: Gr.pl. 1.30: Viool- recital B. Lensky. A. d. vleugel: E. Veen 2.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep 3 091 —4.00: Knlples 4.15: Gr.pl. 4.30: Ra-I dio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5.00a Kinderhalfuur 5.30: De AVRO-Deci-I bels o.l.v. Eddy Meenk 6.20: Gr.pl. - 6.35: De Octophonikers o.l.v. B. Drukke: 7.30: Ir. E. A. Frowein: Doodende stra-| len 8,00: Vaz Dlas 8.05: Gevar. pro-J gramma m.m.v. Kovacs Lajos. Rudl GraslJ Alex de Haas en de „Humoresk Melodios'l 9.30: Voordracht Mr. Ph. C. la Cha-I pelle 10.00: Omroeporkest o.l.v. N, Treep 11.00: Vaz Dlas 11.10—12OOi Aansl. met „Palais de Danse", Schevenln-J gen: Ray Forest en zijn orkest. Huizen, 1875 M. KRO-Uitzending 400—5.10: HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gr.pl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.15: Schlagermuziek en Gr.pl. 1. Orkestconcert 2.00: Vrouwenuur 3.00 Orkestconcert en Gr.pl. 4.00: HIBO 5.10: Schlagermuziek en Gr.pl. 6.40 Lezingen 7.45: Gr.pl. 8 00: Vaz D 8.05: Orkestconcert 9.00: Lezing 9.15: Carillonconcert 9.30: Hoorspel 10.15: Orkestconcert. (Om 10.30 Va Dlas) 10.5012.00: Populair concert Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20: Orgelspel S. Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gr 12.35: Het Broadhurst Septet 1 J. Muscant's orkest 2.25: Voor de scho len 4.20: Lezing 4 40: Gr.pl. 4.50:1 Cricket-verslag 5.00: Gr.pl. 5.35:1 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall 6.20: Be-| richten 6.45: Cricket-verslag 6.55: Bach-concert 7.15: Fransche les 7.45: Gr.pl. 7.50: Lezing 8.20: „Pe ter Porcupine", spel o.l.v. F. Felton 9.05: „The red sarafan", Russisch caba retprogramma 9.50: Berichten 10.10 en 10.20: Lezingen 10.40: BBC-Orkest o.l.v. L. Heward, m.m.v. J. Coxon (so praan) 11.3512.20: Billy Cotton en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20:1 Gr.pl. 12.35: R. Krettly en zijn orkest! 9.05: Vroolijk programma m.m.v. solls-l ten en orkest o.l.v. André. Hierna dans-l muziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Con-| eert uit rest. „Wivex". 3.205.20: M.l Hansen's orkest 8.20: Zangspel o.l.v, I Mahler 10.05: Schumann-recital (piano),! 10.4011.25: Orkestconcert o.l.v. Mahler. I Keulen, 456 M. 6.35: Orkestconcert -I 12.20: Orkestconcert en zang 4.20: Koor-I concert, o.l.v. Breuer 5.20: Orkestcon cert 8.30: Dansmuziek o.l.v. Ilja Llv schakoff 9.20: Uit Hamburg: Orkest concert. Rome, 421 M. 9.10: Gr.pl. 10.20— 11.20: Kamermuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M 12 20: Gr.pl. 12.50: Omroeporkest o.l.v. Dou- liez 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.35: Gr.pl, 8.20: Omroeporkest o.l.v. Douliez, en Gr.pl. 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20: Het Konstantin-orkesS 5.20: Orgelconcert 6 20: Gr.pl. 6.50: Waalsche muziek 8.20: Salonor kest o.l.v. Walpot 10.30—11.20: Popu lair concert. Deutschlandsender, 1571 M 8.30: Ilja Llvschakoff's orkest 9.20: „Schlesien ruft dich", gevar. programma 10- Berichten 10.50: Spoorwegpraatje 11.05: Weerbericht 11.20—12.20: DJ» Llvschakoff's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 18 Juni. lste progTamma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8 00 Keulen 12 20- Brussel VI. 14.20: Deutschl^SWer 15.20: Kalundborg 15.50: diversen 16.20: Deutschl.sender 17.20: Brussel Vi. 19.20: Keulen - 19.50: Pariis Radio 20.30: Keulen 22.20: Rome 23 2U' Deutschl.sender 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35 Londen Reg 13 20: Droitwich 1420 Londen Reg. 16.50: Droitwich - 18.20: diversen 18.45: Londen Re?. 21.05: Droitwich 21.50: Brussel Fr 22.20: Londen Reg Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8