IfIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. IE Zl IDZIJDER- EN BOEZEMPOLDER ONDER BODEGRAVEN. Voorstel tot reglementswijziging. Ged. Staten van Z.-H. stellen voor de elementen voor den Zuidzijder. en Boe- snpolder (gemeenten Bodegraven. Zwam- jerdam en Lange Ruige Welde) en van pn polder Reeuwijk te wijzigen. Vat den Zuldzljderpolder betreft zal deze egrensd worden als volgt: Beginnende aan den N.W.-hoek van den older in het dorp Bodegraven, loopt de uns Oostwaarts langs den Noordkant van ien Hooge-Rljndljk tot aan den N.W.-hoek in de Wierickerschans, alwaar de Hooge- lijndijk aan den Prinsendijk of Wiericker- yk aansluit. Vanhier loopt de grens Zuidwaarts langs Oostzijde van genoemden Prinsendijk, ien Rijksweg overstekende, tot aan den :oordelijken of wegkant van de bermsloot ings de zuidzijde van den Rijkweg 's-Gra- cenhage-Utreeht-Drlebergen. Deze sloot- unt wordt achtereenvolgens west-, noord- b westwaarts gevolgd, totdat de grens egenover het snijpunt van de noordelijke krmsloot van den Rijksweg met de Zuld- tjderkade den Rijksweg haaks oversteekt ■m daarna achtereenvolgens west-, zuid-, rest-, zuid-, oost-, zuid- en zuidwest- rts den wegkant, van de bermsloot van Rijksweg te volgen tot aan het punt, nar deze slootkant samenkomt met den jstelijken oever der Nieuwe Vaart. Langs men oever loopt de grens noordwaarts at tegen den Rijndijk, vervolgens de Seuwe Vaart insluitende langs den wes- «lijken oever van genoemde vaart tot zij :ra zuidwestelijken teen van de Zuidzlj- mkade ontmoet, om dezen teen te volgen at de oostzijde van den Oud-Bodegraaf- chen dijk. Vanhier gaat de grens in noordelijke dchtlng langs den oostkant van den Oud- Jodegraafschen dl.lk tot aan den Binnen- li]k en van daar langs den oostkant van iatstgenoemden dijk tot aan het punt un uitgang. Voorgesteld wordt den polder voortaan aldzljderpolder te noemen. De opper- ilakte bedraagt nu 815 H.A.; na grens- lijziging zal deze met ruim 86 H.A. ver anderen. Het aantal heemraden zal ge- bndhaafd blijven. ALPHEN Aanbesteding. Tegen een alhier wonende slager ls proces-verbaal opgemaakt wegens het slachten, anders dan op de daarvoor voor geschreven wijze. Het voorwerp, waarmede het bedwelmen had plaats gehad, werd in beslag genomen. Woensdagavond te 8 uur zal de har monie „Excelsior" op het Raadhuisplein een concert geven. KOUDEKERK. Teraardebestelling van wijlen den heer S. Gelderblom. Zaterdagmiddag werd op de alg. be graafplaats teraarde besteld het stoffelijk overschot van den heer S QelderBlom, in leven Weesvader In het „Tehuis voor Ouden van Dagen" welke alhier verleden week in den ouderdom van 64 jaar over leed. Van 1 Oct. 1918 af was de overledene met veei tact en groote zelfopoffering werkzaam. Zijn heengaan wordt niet alleen door de zijnen maar niet minder door het bestuur en de verpleegden betreurd. Op het kerkhof waren mede aanwezig het bestuur met hun echtgenooten, de burgemeester, ds. Haspers en dr. Vlaan deren. Aan de groeve werd gesproken door ds. Odé, Ned. Herv Kerk en de voorzitter van het bestuur de heer Ant. van Egmond. Beide sprekers getuigden van de vele diensten welke de overledene al deze Jaren heeft verricht en van zijn groote trouw en nauwgezette plichtsbetrachting, tenslotte van het geloofsvertrouwen, waar mede de overledene zijn niet gemakkelijke taak vervulde. Zijn heengaan beteekent voor het Tehuis een bijna niet te vervan gen kracht. Zijn nagedachtenis zal bij hen in hooge eere worden gehouden. Een broeder van den overledene dankte namens de weduwe voor de laatste eer aan haar echtgenoot bewezen. Door B. en W. werd in het secretarie- pbouw in het openbaar aanbesteed: het irstellen, onderhouden en vernieuwen in verschillende gemeente-eigendommen het doen van leveringen gedurende het ur 19351936. De inschrijvingen waren Js volgt: ?erceel 1 timmerwerken: W. v d. Louw 1294; J. Gesman f. 1196; J. v. Wielingen 1084: C. M. Deernberg f. 1200; M de fleer f. 1395: J. J. A. Bons f 1348; C. Slin- lerland f.1290; S. Tromp f 1154. Perc. 2, netselwerkenGebrs. v. Wijk f.1175- J. tolk f.1037; v. Engelen f.1173; H. Oude- :es f. 1099; F. Donker f. 1172 Perc. 3, imldswerken: J. v. d. Velden f.593: J. Smid f.599; Wed. Oudejans f.602; Roze- rtraten f.604; H. Botter f.615; A. v. Bode- gaven f.629. Perc 4, schilderwerken: Ta- kme en Zn f.1493 (4a) f.79, (4b) Joh. C. terhoef f.2340 4af.270 (4b)v Diest 11673 4a), f.130 (4b). Perc. 5, lood. en linkwerken: Koelewijn f.414; Den Braber t.395; J. J. Bonte f.355; A. J. v. d. Linden 1.323. Stoffeerderswerken: J. Jong en Eel 1.196,50; Verruijt f.220; Baerveldt f.184. Alle inschrijvers uit Alphen a. d. Rijn. De tunning werd aangehouden. Door de afd. van de Ned. Chr. Reis- 'ereenlging „De Rijnstreek" werd onder leiding van den heer G. Klok een excursie temaakt naar de Wereldtentoonstelling, «nevens het hooddoel. n.l. een bezoek aan ie wereldtentoonstelling, werden tevens «1 van andere bezienswaardigheden be- Ichtigd. Het geheel had een uitstekend 'erloop; opgetogen over al het mooie dat Ben gezien en genoten had, keerde men In onze gemeente terug. Bij de te Den Haag gehouden examens Maehineschrijven slaagde o.a. onze plaats- fenoote mej. T. v. Haselen. opgeleid aan e inrichting van den heer G. Klok alhier. In het vereenlgingsgebouw Juliana- itraat vergaderde de Hulpvereeniging van den Geref. Zendingsbond. Na opening door den heer N. Nijhoff, behandelde de heer M- v. d. Heijden het onderwerp: „Geestelijk leven", verdeeld in drie deelen: levens- ontkieming, levensontplooiing en levens- TOtoolïng. Een leerzame gedachten- vlsseling volgde. De Bloempjesdag voor de Ouden van dagen die was bepaald op 19 Juni a.s. is lot nadere aankondiging uitgesteld. Ds. J. Schoneveld ontving ten bate Mn de diaconie der N.H. Kerk een gift Mn f. 100.—. De tent-evangelisatie-samenkomsten in samenwerking met ihet Leger des Heils «n verschillende Christelijke kringen zul ten plaats vinden van 25 Juni tot en met A Juli. Als terrein voor het plaatsen van tent is gekozen een stuk land liggende aan de Van Boetzelaerstr. dus in het oontrum der gemeente. De opbrengst van de in de N. H. Kerk Juiianastraat gehouden collectie ten bate dor zending bedraagt plm. f. 190. Woensdag a.s. zal alhier een bloemp jesdag worden gehouden ten bate van het to.s-fonds v. d. Werkmansbond. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Petrus, Z. van Th. Pannebakker en J. M. Binken Arle, 4-van A. v. Soest en L. P. Duijzer. lof C. Brand en C. M. Neder- Getrouwd: M. Butterman 24 j. en A. M. Wilschut 22 j. Th. L. v. d. Laan 25 j. en v- v. Leeuwen 25 j Gevonden: Zilveren armband, 2 be- j^hngmerken, portemonnale. psalm- 'Jdokje, doos poeders, voetbal, molton deken en damespolshorloge. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. C. Bila Jm. 30 j. en S. v. Atten jd. 24 J. Getrouwd: G. v. d. Nieuwendijk en A. Rood a Bliksem in Kerk geslagen. De Geref. Kerk alhier werd gistermor gen tijdens den dienst door den bliksem getroffen, waardoor de electrische aan drijving van het orgel defect geraakte. Verdere onheilen deden zich gelukkig niet voor. Ofschoon de kerkgangers begrijpe lijkerwijze hevig schrokken, kon de gods dienstoefening gewoon doorgaan. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Gertrudis Getulia. D. v. P. A. Hoogervorst en Th. de Haan. Hen driks Gijsberta, D. v. J. Broeke en J. G. van Dommelen Overleden: Antje Edel, 64 Jaar. Gevestigd: C. H. van Beek, van Alkemade De collecte voor de Zendingscorpora ties te Oegstgeest heeft ruim f. 82.op gebracht. Gevonden: 1 dameshandschoen, 1 damestasch. AALSMEER. Zwavel-apparaat gesprongen. Toen de kweeker D. Been, aan den Aals- meerderweg alhier, In een zijner kassen de rozen wilde zwavelen en het daartoe te bezigen apparaat had ontstoken, sprong het met een hevlgen slag uit elkaar. B. liep verschillende verwondingen op door de steekvlammen, vooral aan een zijner armen werd hij ernstig verbrand. Genees kundige hulp werd verleend. Door de hevige explosie liep ook de kas bescha diging aan glas op. Gouden echtvereeniging. Op Dinsdag 25 Juni as. hoopt het echt paar A. ZwartendijkG. Zwartendijk— Heeren, wonende in den Stommeerpolder alhier, zijn 50-Jarige echtvereeniging te gedenken. De handel in Snijbloemen. Gedurende de afgeloopen week ls aan de veilingen alhier het aanbod van ver schillende soorten snijbloemen zeer groot geweest, terwijl de geldelijke opbrengst over het algemeen laag was. Tegen dezen tijd van het jaar ls het de roos in talrijke variëteiten welke aan de centrale verkoop plaatsen den boventoon voert en dage lijks bij massa's In de kassen worden ge sneden. Doch naast de rozen vraagt de aandacht van den handel het ruime aan bod Amerikaansche anjelieren, Japansche lelies, irissen, gladiolen, e.d. Voor de betere kwaliteit rozen golden prijzen van 37 c. per stuk, terwijl enkele koopen extra nog wel hooger noteerden. De doorsneeprijzen waren echter zeer matig, wat ook van de Am. anjers moet gezegd worden. Jap. lelies en irissen waren eveneens goedkoop. Van lathyrus was nog een flink aanbod, doch de kwaliteit was .niet best en de op brengst veelal laag. Van violieren en pyrethrum verminderde het aanbod, ter wijl buitenbloemen, o.m. pioenen veel wer den verhandeld. Geranlumbloemen wor den nu ook veel aangevoerd, doch geven geen hooge opbrengst. Wat de handel in potplanten betreft, de pelargoniums, welke bij groote hoeveel heden werden aangeboden, bleken heel geringe waarde meer te hebben en vooral op de Donderdagveiling werden de prijzen zeer laag. Zaterdag was het weer wat beter voor deze potten. De begonia erf., varens, adianthum, plumosus en tra- dexantia's, eveneens ln ruim aanbod, ga ven mede een lage opbrengst. Goede kwa liteit winkelpotten, o.m. hortensia's, glo xinia's, primula obc. enz. brachten nog bevredigende prijzen op Zaterdagavond heeft „Aalsmeers Fanfarecorps" (directjeur de lieer P. F. Overbeeke) een concert gegeven in zijn tent bij hotel „De drie Kolommen". Een mooi programma werd ten gehoore ge bracht en talrijk waren de luisteraars, die op dezen schoonen avond zoowel in den tuin van voornoemd hotel als aan Sta tionsweg en Stommeerkade van de muziek hebben genoten. Ter vervulling der vacatures, welke zijn ontstaan in de Oommissies van Ar beidsbemiddeling en erlsiscomlté B. door het bedanken van den heer Tulnhof de Moed, zijn door den Aalsmeerschen mo dernen Besturenbond aan B. en W. voor gesteld resp. de heeren G. Knol en D. Kuik. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van C. G. Alblas en van M. Baas Nelly d. van D. van Dijken en van J. Buurman Cornells Willem z. van P Hoogendoorn en van H. M. Uittenbogaard. Mej. J. P, alhier, werd aangereden door een auto, waarbij zij over den weg werd geslingerd en een ernstig schouder fractuur bekwam. Dokters hulp moest worden ingeroepen. Geslaagd te Rotterdam voor het examen Kweekschool met den Bijbel, O. K. van Dam alhier. Het echtpaar Jac. den Boer—Droog, aan de Zuidkade alhier, herdacht onder zeer veel belangstelling zijn 55-jarlge echt vereeniging. De bruidegom is nog bijzonder kras. Ais onbezoldigd wijkpennlngmeester van de ver, voor Zlekenhuisverpleglng haalt hij nog steeds belangeloos met den meesten ijver de wekelljksche contributies bij de leden in zijn vrij groote wijk op. Hii doet dit nog altijd even accuraat als bij de op richting dezer nuttige vereenlglng 12 jaar geleden. Hij is een voorbeeld voor vele jon geren 1 Doordat de toevoer van zand voor den nieuwen weg WaddinxveenUtrecht groo te stagnatie ondervindt, zijn de werk zaamheden tijdelijk stopgezet. Het getal werkloozen ls daardoor weer met 20 ver meerderd. Door sommige automoblisten wordt op den drukken verkeersweg „De Kerk- weg" in het hart der gemeente met veel te groote snelheid gereden. Waarschuwingen helpen blijkbaar niet. De politie maakte tegen een 15-tal automobilisten proces verbaal op. Met goedkeuring van den Minister zullen ook uit deze gemeente eenige werk loozen naar de rijkswerkverschaffing te Giethoorn in Overijssel worden uitge zonden. De commissie voor de gemeente-be drijven benoemde tot tijdelijk ambtenaar bij die bedrijven den heer N. Krabbendam Daar de benoemde raadslid is, zal hij als zoodanig moeten aftreden Opvolger in den raad is de heer G. van der Loo (C.-H.) De heer P J. Wijnbeek. 3e ambtenaar ten kantore der gemeentebedrijven is be vorderd tot 2e ambtenaar. De leerling ambtenaar H. A M. V, Duynstee ls be vorderd tot 3e ambtenaar. o WOUBRUGGE Het pl. Crisiscomité. Door den Raad is voor eenigen tijd een crediet toegezegd aan het pl. Crisis- comité van f 630 voor het Jaar 1935. In dit bedrag zal door het N.C.C. 79 pet. wor- BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. De Gas- en Electriciteitstarieven. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, de heer A. Verheul Az. opende met gebed; de notulen wer den bijgedragen. Om evenwel voor deze bijdrage in aanmerking te kunnen komen, behoorde het pl. comité gereorganiseerd te worden en te voldoen aan de door het N.C.C. gestelde voorwaarden. In verband hiermede heeft het bestuur van C.C. onder voorzitterschap van den burgemeester voorgesteld een commissie B in het leven te roepen, die zich met de verstrekking van goederen in natura zal belasten. Deze commissie is als volgt samengesteld: C. W. Lleverse, dr. Loth, J. Walraven, C. van Rijn, G. Windhorst en P. L. Zwetsloot, terwijl het bestuur ls samengesteld uit voorzitter burgemeester Mumsen, secre taris de heer Schaminee en penningmees ter de heer Tondu. Met de maandelijksche vaste bijdragen en buscollecten mag het C.C. over 1935 rekenen op een bate van f. 900, welk be drag den werkloozen geheel ten goede zal komen. Het ligt in het voornemen in den nazomer tot het ultdeelen der goederen over te gaan. m Het pl. Crisis-comité heeft van de R.K. school een groote zending goederen ont vangen, vervaardigd door de kinderen dier school. Reeds vroeger was het idee bij het C.C. gerijpt om den hoofden van scholen medewerking te verzoeken bij het maken van kleeding voor de werkloozen; op lof waardige wijze heeft de school te Hoog- made hieraan gevolg gegeven, waarvoor het C.C. zeer dankbaar is. De as. Boottocht voor Ouden van Dagen, De boottocht voor de Ouden van Dagen is vastgesteld op Vrijdag as. Het vertrek heeft plaats vanaf de brug; de oudjes uit Hoogmade zullen per autobus worden ge haald. Een groote salonboot zal hen ver voeren naar Schiphol over de Braasse- mer- en Kagermeren langs den Rijn terug. Het vertrek is bepaald op 1 uur. Het be looft een mooie rondvaart te worden. ZWAMMERDAM. Nachtelijke inbraak. Des nachts is alhier ingebroken in het alleenstaande kantoor van den houthan del der fa. C. Hoogendijk en Zn. De bui tendeur welke met een lipssleutel was gesloten, heeft men weten te openen, waarna een binnendeur is geforceerd. Vermist wordt eenig los geld uit een lade. benevens een aantal post- en plak- zegels, een en andei tot een waarde van plm. f. 50. De brandkast is onaangeroerd gebleven Door gemeente- en rijksoolltle wordt een onderzoek ingesteld Binnen enkele jaren is dit de derde maal, dat in genoemd kantoor is ingebroken. den gelezen en onveranderd vastgesteld. Volgde goedkeuring wijziging begrooting 1934. Kennisgeving van de heeren P. v. d. Eijk, A. v d. Bijl, M. v. Leeuwen en C. Bregman, dat zij hun herbenoeming tot lid van de schattingscommissie aanne men. Een schrijven van Ged. Staten, dat zij de raadsbesluiten betreffende het af lossen van geld, en opnieuw aangaan der geldleenlngen bij dezelfden tegen een la gere rente goedkeuren. Een schrijven van Ged. Staten, waarin zij het besluit tot heffing van 75 opcenten gem. fondsbel. met Kon. goedkeuring terugsturen. Ontwerp-overeenkomst betreffende de levering van gas in de gemeente Benthui zen door de stedelijke gasfabriek te Lei den; idem betreffende de levering van electrlciteit. De voorz. merkte op dat dit gascontract op 30 Dec. 1941 afloopt. Nu willen de lichtfabrieken dit gelijk af laten loopen met het electrlciteitscontract in 1960. Het gas wordt dan verlaagd met 2 cent per M3. B. en W. keuren dit goed. maar dan moet ook het electrlciteit starlet eenigszins omlaag Hierin stemden de lichtfabrieken na verschillende besprekin gen toe. ZIJ bracht het tarief van 35 op 29 ets. per K.W. terug. B. en W. stellen voor dit zoo vast te stellen. De heer Staal duinen ztide, dat hij zich met alle ver lagingen kan vereenigen, doch hij zou gaarne zien dat het gascontract om de 5 of 10 Jaar afloopt. Men komt dan mis schien weer eens wat voordeeliger uit. De heer Mets ls het met den heer Staaldui nen eens. De voorz. zeide, dat als het con tract thans niet wordt goedgekeurd, zulks voor de ingezetenen van groote schade is. De voorz. bracht het voorstel van B. en W. in stemming, dat met 5 tegen 2 st. werd aangenomen. Tegen stemden de hee ren Van Staalduinen en Mets. Volgde een schrijven van de K. v. K. te Lelden, met verzoek tot adhaesiebetuiging inzake niet opheffing. De heer Diephout wees er op, dat Lelden daar meer belang bij heeft dan Benthuizen. Na bespreking wordt ook dit schrijven voor kennisge ving aangenomen. Volgde z.h.st. goedkeuring van eenige af- en overschrijvingen over 1934 en 1935, alsmede wijziging van pensioengrondsla gen van burgemeester, secretaris en ont vanger. Na de rondvraag volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Geen gunstige resultaten v. d. hooioogst Op verschillende plaatsen ln Haarlemmer meer ls de hooioogst reeds ln vollen gang. De resultaten blijken over het algemeen tot nu toe niet gunstig te zijn, doordat het gemaalde gras te lang aan de natte weersgesteldheid ls blootgesteld geweest. Van het gewonnen hooi ls de heerlijke geur verdwenen, terwijl de kwaliteit ver der ook veel te wenschen overlaat. Toch kan er bij droog weder nog veel van den hooioogst terecht komen, daar het gras- maaien zijn beslag nog niet heeft ge kregen. Inbraak. Bij den heer De R. aan den Ringdijk nabij de Lijnden alhier, ls 's nachts inge broken De dief heeft zich door verbreking van 't deurslot toegang kunnen verschaf fen tot de achter de woning staande schuur en een daarin staand zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De Oranjever. „Badhoevebuurt en omgeving" heeft besloten ook dit Jaar weder een autorit voor ouden van dagen te organiseeren en wel op Maandag 10 Juli a.s. Ditmaal zal een bezoek worden gebracht aan Bergen en Schoorl, het prachtigste gedeelte van Noord-Holland. In verband met het te Zaandam be haalde succes, heeft het Fanfare-Gezel schap „Excelsior" te Hoofddorp, Zaterdag avond op het Marktplein aldaar, onder groote belangstelling een goed geslaagd concert gegeven. De nummers werden verdienstelijk ten gehoore gebracht. De heer J. J. Buijze te Drimmelen (N.Br.), benoemd in de plaats van den heer O. v. d. WelJ, tot hoofd van de bijz school te VUfhulzen alhier, hoopt oo 1 Juli as. als zoodanig in functie te treden. KATWIJK AAN ZEE. Openbare vergadering der S. D. A. P. De afd. Katwijk van de S.D.A.P. heeft de verkiezingscampagne ingezet met een vergadering in de gemeentezaal, waar mevr. Adri Pomper uit Rotterdam sprak over: „De beteekenls van de a.s. Raads verkiezing 1935". De voorzitter, de heer M van 't Wout. sprak een inleidend woord waarna mevr. Pomper wees op het groote belang van de a.s. verkiezingen. De vraag is of men de verdere voortzetting wil van de aanpassingspolitiek van Colijn. de man van het kapitalistische stelsel. Of zullen de uitslagen te kennen geven, dat men een andere richting uit wil. Wij vragen nu bevestiging daarvan. De politiek der regeering ls, na den uitslag der verkiezin gen van 1933 angstig en benauwd tegen de arbeiders, hetgeen spr. nader uiteen zette. Aangeraden werd om A.-R. te stemmen; dan zou de werkloosheid verminderen, maar sinds 1932 is het aantal werkloozen met 100.000 vermeerderd. De uitspraak bij de Prov. Statenverkiezingen is buiten gewoon duidelijk geweest, waarop spr. na der inging. Men heeft het bezuinigingsplan inge diend na de Prov. Statenverkiezingen. Spr. zou, als zij Colijn was geweest, hier mee gewacht hebben tot na den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen. Want dit zal stemmen kosten, omdat het niet ge wild Is bij het Nederl. volk. Spr. besprak het ontslag van minister Steenberge. Dat ls een teeken, dat het in het ministerie niet In orde was. Het kan zijn, dat het plan ln de Tweede Kamer geen meerderheid krijgt. Zulks kan ge schieden als de R.-K. tegenstemmen; deze moeten den doorslag geven. Bij de ge meenteraadsverkiezingen dient men te stemmen op de lijst der S.D.A.Pdit is in het belang van het land. De zelfstandig heid der gemeenten is tegenwoordig zoek; deze worden nu van uit Den Haag be stuurd, hetgeen zij nader toelichtte. De S.D.A.P. vraagt herstel der zelfstan digheid. Spr. besprak voorts de onrechtvaardig heid van den huldigen toestand en wees er op, dat er uitvoering van groote werken moet komen en behoorlijke betaling met toeneming der koopkracht als gevolg. Voorts een goede volkshuisvesting, ver laging van den rentevoet, controle op de huren, goed openbaar onderwijs en zelf standigheid der vrouw. Met een beroep om op de S.D.A.P. te stemmen, besloot spr. De heer v. 't Wout dankte haar, waarop sluiting volgde. Brand aan het Waaigat. Hedenmorgen om kwart over vijf is brand uitgebroken bij den kruidenier G. Verdoes in het Waalgat. De brand is ont staan in de water- en vuurafdeeiing. De zoldering brandde tot aan den krui denierswinkel toe, die veel waterschade heeft gekregen. Onder leiding van den opperbrandmees- ter H. Parlevliet werd met eenige slangen op de waterleiding de brand gebluscht. Aanwezig was het college van B. en W. en de inspecteur van politie. De eigenaar was verzekerd tegen brand en bedrijfschade. Te ongeveer kwart voor zeven was de brand gebluscht. Bij onderzoek door den Inspecteur van politie is gebleken, dat de chauffeur W. G. geen directe schuld had aan het overrijden van het kind op den Slulsweg. zoodat geen vervolging tegen hem zal wor den Ingesteld wegens het veroorzaken van dood door schuld. De mondorgelclub „Concordia" heeft Zaterdagmiddag door het Zuidelijk deel van ons dorp een rondgang met collecte ge houden ten bate van het Jeugdwerk alhier. De collecte in de Hervormde Kerken alhier voor de Zending gehouden heeft opgebracht de som van f. 419.70; in 1934 was die opbrengst f360. LISSE. Propaganda-Verg. der Chr. Hist, en Anti-Rev. Kiesver. Te Lisserdljk werd in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen 'n groote propaganda-samenkomst gehouden door de Chr. Hist, en Anti-Rev. Kiesvereeniging in de zaal van den heer Faas. Als sprekers traden op de heeren J. v. d. Meer en F. H. Bos. Allereerst voerde het woord de heer van der Meer welke als hoofdgedachte had: „Eenheid des volks Eenheid ondanks alles". Spr. toont aan, dat de ware eenheid alleen daar is, waar de knie wordt gebo gen voor het onfeilbaar Woords Gods. Betreurd werd de versnippering op poli tiek terrein juist bij hen die belijden één Heere, één geloof, één doop. Dit wordt nader door spr. uitgewerkt. Met een op wekkend woord eindigde spr. Na de pauze sprak de heer F. H. Bos over „Onze Verklezingstrijd". De heer Bos begon te wijzen op de harmonie vóór en de disharmonie na de zondeval in Gods schepping. Spr. teekende den voortduren- den strijd en botsing. Twee machten openbaren zich in de wereld. Ook op ge meentelijk terrein openbaart zich den strijd tusschen hen die naar Gods ordon nantiën willen leven en hen die dit niet doen. Tusschen de Chr. Hist, en Anti-Rev. fracties openbaart zich gelukkig bij alle kwesties een eenheid. De heer Bos ging ook in het kort na wat in de 4-jarige periode tot stand werd ge bracht. Verblijdend noemde spr. het, dat de gemeente-financiën van dien aard zijn, dat. buitengewone omstandigheden daar gelaten, in het komende jaar verlaging der personeele belasting in uitzicht mag worden gesteld. Doet, aldus besloot de heer Bos. in de komende dagen wat Uw hand vindt om te doen, de uitslag Is in 's Heeren hand. Worden wij getrouw bevonden, Hij zal ons niet beschamen. Door eenige aanwezigen werden vragen gesteld welke tot voldoening werden be antwoord. De heer Bos sloot tenslotte met dank gebed. De heer J. v. Zeist A. Jzn. alhier slaagde voor het examen „Medisch ge diplomeerd" voor de practijk Pedicure voetspecialist. Aan den dirigent der Harmonie „V.O.O.A." de heer A. v. Leeuwen te Abbenes is als zoodanig eervol ontslag verleend; in zijn plaats is benoemd de heer Peter Wit te Spaarndam. NOORD WIJKERHOUT. De a.s. Autotocht van Ouden van Dagen. Hoewel zich nog dagelijks gegadigden bij het bestuur komen aanmelden voor den a.s. autotocht voor Ouden van Dagen op Woensdag a.s. moet het comité tot zijn spijt meedeelen, dat de aangifte thans onherroepelijk gesloten is. Het aantal liefhebbers is weer legio. Het comité stelt er n.l. een eer in, allen mee te nemen van 65 jaar en ouder. Jammer, dat een zestal auto-bezitters weigeren hun wagen af te staan; waar door een twintigtal gegadigden moeten worden afgewezen. De staat van financiën van het comité ls nog evenmin schitterend, hoewel alle pl. vereeniglngen een bijdrage gaven. Er wordt a.s. Woensdag gerekend op mooi weer. Men zal niet harder rijden dan 35 K.M., om allen zooveel mogelijk te doen genieten. Auto-bestuurders mogen niet voor de gezelligheid vrouwen of verloofden mee nemen, wegens gebrek aan plaatsruimte. NOORDWIJK BINNEN. Begunstigd door goed weder en door de aanwezigheid van zeer vele toehoorders, gaf Zaterdagavond de Harmoniekapel „Crescendo" alhier een concert ln de mu ziektent op het Llndenplein. De verschil lende nummers werden alle keurig uit gevoerd. Het was zoowel voor den direc teur, den heer W. J. Smolders te Lelden, als voor „Crescendo" een succesvolle avond; de toehoorders hebben genoten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7