flio De nieuwe transfer-overeenkomst met Duitschland. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 15 Juni 1935 Officieele mededeelingen omtrent den inhoud. WASCUMAailNES jy^;|_^" WRINGMACHINES GEMENGD NIEUWS. AGENDA. De oproeping voor 't examen thuis gekregen? Berichten vorige oplage. BINNENLAND. RECLAME. 1039 In aansluiting op het communiqué be treffende het tot stand komen van een nieuwe transferovereenkomst met Dultsch land voor het jaar loopende van 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 worden van officieele zijde de volgende mededeelin gen gedaan omtrent den Inhoud van de getroffen regeling: Hoewel niet kan worden ontkend, dat de financleele crediteuren van Duitschland reeds eerder in sterke mate door de steeds slechter wordende situatie zijn ge troffen en bovendien aan grootere risico's zijn blootgesteld dan de andere groepen, zullen in verband met de omstandighe den en de ontwikkeling van de Neder- landsch-Duitsche clearing wederom ook door deze groep offers moeten worden ge bracht. Deze offers komen thans In de eerste plaats ten goede aan het algemeen Nederlandsch belang, immers daardoor wordt op den duur de clearing-sltuatie verbeterd, hetgeen In hooge mate nood zakelijk ls omdat, naar gehoopt wordt.de situatie van den Nederlandschen export naar Duitschland daardoor gunstiger zal worden of althans een verdere beperking van dezen export zal kunnen worden voorkomen. In verband daarmede zij vermeld, dat tijdens de onderhandelingen ook nog een regeling op ander gebied tot stand is ge komen, welke een verder gaande verbe tering van de clearing beoogt Bijzon derheden hieromtrent zullen binnenkort worden medegedeeld. Hierbij zij ten overvloede nog opge merkt. dat evenals onder de vroegere transferovereenkomsten. geen enkele Ne- derlandsche schuldelscher verplicht ls van de voor hem ln deze overeenkomst bedongen voordeelen gebruik te maken, indien hij de daaraan eveneens verbon den nadeelen te groot acht. In dat geval blijven zijn rechten tegenover zijn Dult- sche schuldenaren geheel onverkort en valt hij onder de Duitsche wettelijke be palingen, waarop het transfermoratorium berust. Thans volgen de hoofdpunten van de nieuwe transferovereenkomst. Betaling in contacten. Vorderingen van Nederlandsche schuld- elschers uit hoofde van renten, dividen den en dergelijke opbrengsten zullen, voorzoover de Duitsche debiteuren bij de Konverslonskasse fuer deutsche Auslands- schulden betaald hebben, tot een bedrag van 3Vj°/o per jaar getransfereerd worden. Huren en pachten zullen voor 4/5 gedeel te worden getransfereerd. Dividenden van kapitalen, die geen nominale waarde heh- ben worden in het algemeen voor de helft getransfereerd. Regeling boven het contante gedeelte Voor opbrengsten boven het in contan ten te betalen gedeelte geldt het volgende: Ten aanzien van obligatiën, welke meer dan 3Vjtt rente dragen, zullen Nederland sche schuldeischers voor het meerdere, doch tot geen hooger rentebedrag dan 5Via/« in totaal, te hunner keuze kunnen verkrijgen: a. een op naam van den schuldelscher staande, niet verhandelbare cheque op de Konversionskasse, luidende ln Reichs- marken welke voor de na te noemen doel einden in Duitschland gebruikt kunnen worden. Deze marken zullen hierna Hol land-marken genoemd worden, en/of b. „fundingbonds", uitgegeven door de Konversionskasse met garantie van de Duitsche Regeering, welke ln guldens lul den, 4% rente dragen, en een looptijd van 10 Jaar hebben. De rente en aflossing de zer fundingbonds worden door de Duitsche wet voor alle transferbelemineringen ge vrijwaard. Jaarlijks wordt een zeker vast bedrag voor amortisatie door aankoop be steed. De fundingbonds zullen verhandel baar zijn, zoodat verwacht mag worden, dat hier te lande voor deze bonds een markt zal ontstaan evenals in Engeland reeds voor de daar te lande uitgegeven bonds het geval ls. Ten aanzien van dividenden van aan- deelen met nominale waarde zullen Ne derlandsche schuldeischers voor de helft van het verschil tusschen de getransfe reerde 3en het netto dividend „Hol land-marken" en/of Fundingbonds kun nen ontvangen, met dien verstande dat de totale betaling in contanten en ln Holland marken en/of Fundingbonds niet minder dan 5Vi% zal bedragen, tenzij het totale gedeclareerde netto-dividend minder dan 5'/«% mocht zijn Ingeval derhalve 5Vj»/o of minder netto-dividend wordt gedecla reerd zal de Nederlandsche houder voor het volle bedrag boven 3Vi% Holland marken en/of fundingbonds kunnen ont vangen. Bij dividenden van aandeelen, die geen nominale waarde hebben, kunnen Neder landsche schuldeischers voor de helft van het bedrag boven de getransfereerde helft (dus voor 1/4. van de totale opbrengst) Holland-marken en/of fundingbonds ont vangen. Nederlandsche schuldeischers, die vast- rentende vorderingen hebben, welke niet in effecten belichaamd zijn, zullen voor het meerdere boven de getransfereerde 3V» pet. doch tot geen hooger rentebedrag dan 5'/i pet. in totaal, Holland-marken en/of fundingbonds kunnen ontvangen. Nederlandsche gerechtigden tot huren en pachten zullen voor het meerdere bo- ven het 4/5 getransfereerde gedeelte. Holland-marken en/of fundingbonds kunnen ontvangen. Zij, die Holland-marken en/of funding bonds aanvragen, zullen geacht worden afstand te hebben gedaan van het hun eventueel boven het maximum van de ge noemde gezamenlijke ultkeeringen toeko mende. Voormelde aanvraag zal binnen één maand na het in ontvangst nemen van het in contanten uit te betalen ge deelte dienen te geschieden op de wijze, zooals nader zal worden bekend gemaakt Zij, die er van afzien h:t meerdere boven het getransf' veerde gedeelte in Holland- marken en/of fundingbonds te ontvangen, behouden hun aanspraken tegen de Kon versionskasse tot het bedrag hunner oor spronkelijke vordering met lnafhtnemlng van de thans geldende Duitsche wettelijke bepalingen. Holland-marken. De z.g. Holland-marken kunnen door den Nederlandschen schuldelscher. op wiens naam de betreffende cheque luidt, in Duitschland worden gebruikt voor: a. oetaling van reizen in Duitschland. Voor zakenreizen kunnen Holland-marken, die aan rechtspersonen toebehooren, uit sluitend gebruikt worden door firmanten of bestuurders. Voor niet-zakenreizen kunnen Holland-marken ook door familie leden en dienstpersoneel van den eigenaar gebruikt worden. Het gebruik van Holland marken is per maand en per persoon tot Mk 2.000.beperkt. De Duitsche banken kunnen echter grootere bedragen ultkee- ren, indien misbruik uitgesloten wordt geacht. b. voor betaling van alle Duitsche be lastingen; c. voor betaling van reparaties, onder houd enz. van onroerende goederen; d. voor betaling van diensten, welke ver band houden met het beheer van zijn in Duitschland aanwezige vennogensbestand- aeelen of het handhaven zijner rechten welke daarop betrekking hebben (b.v. be heers- of proceskosten). e. Voor ondersteuning aan familieleden of voor giften aan sociale, religieuse of dergelijke instellingen. Boyendien kunnen Holland-marken in Kreditsperrmarken worden omgezet (waar door zij verhandelbaar worden), indien gedurende 14 achtereenvolgende dagen te voren, de gemiddelde koers van Kredit sperrmarken in Amsterdam hooger was dan de gemiddelde koers van de funding bonds aldaar. Dawes- en Young leeningen. Nederlandsche houders van Dawes- en Youngobligatiën zullen per jaar 3'/, ge transfereerd krijgen. Het verschil tusschen deze 3'/i Vo en de oorspronkelijke rente zullen zij in een speciaal soort „Sperr- marken" kunnen ontvangen (zoogenaam de ..Dawes- en Young-marken"). welke verhandelbaar zijn en die gebruikt kunnen worden op ongeveer dezelfde wijze als ..Regis ter-marken". Stillhalte. Voor de behandeling der renten op still- haltevorderingen is eveneens een regeling tot stand gekomen waardoor de stillhalte- crediteuren mede bijdragen tot verminde ring der lasten. Nationaliseering der vorderingen. Niet alleen voor de vorderingen uit ef fecten. doch thans ook voor die uit andere beleggingsvormen, zal een gestreng on derzoek worden ingesteld of de vorderin gen onder de regeling vallen, waarbij in zonderheid zal worden gelet op de vraag of een werkellik Nederlandsch belang bij de uitbetaling betrokken is. Omvang der regeling. Onder deze Transferovereenkomst vallen de vorderingen uit rente en dergelijke op brengsten, die tusschen 1 Juli 1935 en 30 Juni '36 opeischbaar worden en door de de biteuren aan de Konversionskasse betaald zijn. Ook vallen onder deze regeling de vorderingen, die na 1 Juli 1933 en op of vóór 30 Juni 1935 opeischbaar geworden zijn. maar door nalatigheid van den schul denaar of door eenigerlei andere oorzaak niet vóór 1 Juli 1935 aan de Konversions kasse betaald zijn. Bedragen boven 4'/i'/t, die in de vorige transferregeling onbe taald zijn gebleven. Voor bedragen boven 4VjVo was in de op 30 Juni afloopende Transferregeling een uitkeering voorzien, welke als gedeeltelijke amortisatie van de hoofdsom zou dienen. Deze regeling is op grond van de ongun stiger geworden deviezensituatle in Duitschland, die inmiddels een regeling van het Nederlandsch-Duitsche betalings verkeer door een clearingverdrag nood zakelijk maakte, niet tot uitvoering ge bracht kunnen worden. Thans is overeengekomen, dat in plaats daarvan Nederlandsche schuldeischers voor de nog steeds openstaande bedragen boven 4'/t%, „Holland-marken" en/of „Kreditsperrmarken" (die verhandelbaar zfjn). kunnen ontvangen, doch tot geen hooger rentebedrag dan 6V» in totaal. Dollar-coupons, vervallen in het eerste halfjaar van 1934. Nederlandsche houders van dollar coupons. vervallen in het eerste halfjaar 1934. die 30°,in contanten en 70°/o aan genationaliseerde scrips hebben ontvan gen. kunnen deze scrips inwisselen tegen: „Holland-marken", tot een bedrag gelijk aan de nominale waarde der scrips en/of „Kreditsperrmarken" (welke verhan delbaar zijn) tot de nominale waarde der scrips. Eventueel kunnen zij betaling uit de clearing verkrijgen in guldens tot de tegenwaarde van de helft der nominale waarde der scrips, onder afstand van de andere helft; deze betaling kan slechts dan geschieden, Indien in den herfst of het laatste gedeelte van 1935 een belasting van de clearing met deze bedragen toe laatbaar blijkt. Verwisseling van beleggingen. De mogelijkheid van verwisseling van verschillende soorten beleggingen onder ling, mits aan zekere eischen wordt vol daan, is verruimd. Technische uitvoering. De technische uitvoering is, voorzoover de uit effecten voortspruitende vorderin gen betreft, opgedragen aan de Vereeni- ging voor den Effectenhandel, en voor- zoover de niet in effecten belichaamde vorderingen betreft, aan den Postchèque- fh Girodienst. Hieromtrent zullen, zoodra alle desbe treffende uitvoeringsmaatregelen vastge steld zullen zijn, nadere mededeelingen v/orden gedaan. (Reeds geplaatst in eeri gedeelte van onze vorige oplaag). •Vooroorlocjsche prijzen.Vraacjten U zult versteld staan. MOORDAANSLAG TE ALBLASSERDAM- Het slachtoffer niet levensgevaarlijk gewond. Eergisteravond omstreeks halfzeven heeft de 60-iarlge H. D., zonder beroep, wonende te Alblasserdam een aanslag ge pleegd met een geladen revolver op den 32-jarlgen P. G. V. van beroep veekoop man wonende te Willige Langerak. Enkele voorbijgangers zagen den vee koopman met bloedend hoofd uit het huis van D. vluchten. V. was bU D. op bezoek. Er was een ruzie en een handgemeen ont staan om een geldkwestie. Plotseling trok D. een revolver en schoot op V„ die niet levensgevaarlijk in den rug werd getrof fen. Deze vluchtte door het raam omdat de deur gesloten was en liep daarbij nog eenige wonden op. Het slachtoffer had de revolver, die hij aan D. had weten te ont rukken. ln de hand en zette het op een loopen Bit het raadhuis wist men hem te grijpen en zij brachten hem. geheel over stuur in het raadhuis waar geneeskundige hulp werd ingeroepen Dr. A. de Haan constateerde dat V. geen levensgevaarlijke verwonding had opge kropen De dader bekende volledig. Hli ls ter beschikking van den officier van tustltie te Rotterdam gesteld. Het slachtoffer ls per auto naar zijn woning vervoerd. Vad. DE ONTHULLINGEN UIT OSS. Wederom een misdrijf waarvan niets bekend was. Nadat P. de B. gistermorgen ln de mare chausseekazerne te Uden dan moord op zijn neef Gerrit had bekend, heeft hij nog een bekentenis afgelegd over een misdrijf van de bende, dat nooit ruchtbaar is ge worden. De bandieten hadden indertijd van wel ingelichte zijde bericht ontvangen dat de landbouwer v. d. Elzen, wonende op de buurtschap de Hoeve te Uden. veel geld in huis zou hebben en onmiddellijk werden plannen gesmeed om hem er van te ont doen. Daar het ter plaatse vrij dicht be bouwd is. achtte men het gevaarlijk om de familie v. d. E. te overvallen en het complot besloot daarom den meer en meer gebruikelijken weg te volgen en een na burig huis in brand te steken. Het was dan vrijwel zeker dat de bewoners hun buren zouden gaan helpen en van die ge legenheid zou men gebruik maken om binnen te sluipen en de bult te bemach tigen. Het Plan zou worden uitgevoerd door P de B de Ceel de Rut en de Jonge Toon de Soep. Op Zaterdagavond 17 Februari van het vorige jaar begaf het viertal zich naar Uden. waar men de boerderij van De Groot, die dicht bij de hofstede van v. d. Elzen was gelegen, in vlammen zou doen opgaan De brand werd door de Ceel gestookt en in een minimum van tüd brandde de boerderij als een fakkel. Het gezelschap had evenwel pech. In de eerste plaats verlieten niet alle leden van het gezin v. d. Elzen het huis. om naar den brand te gaan kijken en bovendien zet ten de vlammen de omgeving ln zulk een zee van licht dat men onmogelijk het huis ongemerkt kon binnensluipen. Toen kort na het uitbreken van den brand bovendien de marechaussee nog ter plaatse verscheen achtten de brandstichters het raadzaam maar spoedig den aftocht te blazen De behuizing van De Jong is tot den grond afgebrand en tot heden was de oorzaak onopgehelderd gebleven. Naar het Vad. verneemt blijft B. uit Veghel nog steeds ontkennen dat hij P. en G. de B. destijds opdracht heeft ge geven tot brandstichting in zijn bakkerij te Megen. De politie heeft met de arres tatie van B. juist op tijd ingegrepen, want de aangehoudene had reeds maatregelen getroffen naar elders de wijk te nemen. Uit alles blijkt dat hem na de bekente nissen van de Ossche misdadigers de grond te Veghel te warm onder de voeten werd. Twee dagen voor zijn arrestatie had hij zijn hotel te Veghel aan derden verhuurd. o JACHT OP BERUCHT MISDADIGER. In het Zuiden van Limburg. Nu de politie door de arrestatie van V„ geboortig uit Beek, te Maastricht en van S. te Lutterade. welke beiden zijn opge sloten in de strafgevangenis te Roermond, volkomen zekerheid heeft gekregen, dat de 36-jarige J. H. te Beek. de dader is van talrijke diefstallen, welke gedurende den laatsten tijd zijn gepleegd ln Zuid en Midden-Limburg, maakt zij ln samen werking met de marechaussee sedert eeni ge dagen ijverig jacht op dit gevaarlijke sujet. De gearresteerden hebben als me deplichtigen van J. H. een bekentenis af gelegd. J. H„ die een zwerver ls, is den laatsten tijd een gevaarlijk individu ge worden. Hij wordt door de politie tevens verdacht van de enkele maanden geleden te Geleen gepleegden overval met beroo- ving en van de alhier en in tal van an dere Limburgsche plaatsen gepleegde kerkdiefstallen. J. H„ die nog slechts enkele maanden geleden wegens zijn actieven smokkelhan del het verblijf te Beek ls ontzegd, wordt thans, ln de veronderstelling, dat hij om deze reden gezocht wordt, door tal van gezinnen in bescherming genomen, bij welke hij ln schuren, stallen enz. nacht verblijf krijgt. Aangezien de man, zooals gezegd, aan tal van andere delicten debet is, rekenen de politle-autoritelten op de medewerking van de bevolking. J. H. slaapt geregeld in de open lucht, in de veldgewassen. Overal ziet men hem opduiken, doch ln zijn schuwheid weer even snel verdwijnen. Alle huiszoekingen bit nacht en ontli bleven tot heden vruch teloos De opsporingen worden echter met kracht voortgezet. BLIKKEN TROMMEL MET F. 130» GESTOLEN. Sleutel den volgenden dag terugbezorgd. Naar eerst thans bekend wordt, ls een dezer dagen ln den laten avond in de woning van den gehuwden mijnwerker O., wonende Stationsstraat te Beek (Lim burg), een som gelds ontvreemd ten be drage van f. 1300. Dit bedrag, dat O. met groote opofferingen heeft vergaard ten einde binnenkort een zaak te kunnen be ginnen, was ln contanten in huls be waard en opgeborgen in een blikken trommel. Tijdens de afwezigheid van het gezin moet de diefstal door een goede be kende zijn gepleegd. Toen de bewoners thuis kwamen, von den zij de voordeur geopend. Echter is op het geld niet direct acht geslagen, zoo dat de diefstal eerst later ontdekt is. De sleutel van de geldkist was geborgen in een nevenvertrek en ls wederom op de zelfde plaats gedeponeerd. De geldkist zelve was onder kleeren e.d. verborgen. Men heeft nog geen aanwijzingen om trent den dader of de daders. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Te Apeldoorn is de 20-jarige schippers knecht R. Sempel van de loopplank naar een motorboot in het Apeldoornsch-Die- rensche Kanaal gevallen en verdronken. tT—O EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING TE VEENDAM. Sedert Woensdagmorgen waren de gor dijnen van het huis aan de landzijde van het Oosterdiep te Wildervank, bewoond door den alleenwonenden heer Kroeze, gesloten. Dit kwam den buren van den 66-jarigen ouden man verdacht voor. te meer 'daar de bewoner niet meer gezien werd. Gistermorgen achtten de buren het daarom raadzaam de politie hiervan in kennis te stellen. Deze stelde terstond een onderzoek in. In de gang vond men toen een met bloedvlekken bedekte vloermat, terwijl de politie, die zeer spaarzaam in haar mededeelingen is. de brandkast ge forceerd zou hebben gevonden. Men vond in een en ander aanleiding om de familie van den man, die niet ter plaatse woonachtig is, te verwittigen. Naar men ons mededeelde, had de oude heer Juist een bedrag aan geld ontvan gen, dat hit in huis zou hebben oipgebor- gen. De politie stelt alle pogingen in het werk den heer Kroeze op te sporen en heeft hierbij o.a. de hulp van eén speur hond ingeroepen. Tot nu toe heeft dit echter nog geen resultaat opgeleverd. Den geheelen dag is het parket uit Gro ningen werkzaam eeweesW obch naar wli vernemen ls de oude man nog niet gevonden en de zaak nog niet opgelost. (Tel.) BUITENLANDSCH GEMENGD. DE RAMP IN SAKSEN. HULP VOOR DE NABESTAANDEN DER SLACHTOFFERS. Het aantal dooden. dat bij het oprul- mlngswerk kon geborgen worden, bedraagt tot dusver, volgens opgave van de bedrijfs leiding. 45 De doodenlljst is hiermede nog niet afgesloten Van de 45 dooden konden er nog slechts 18 worden geïden tificeerd. Rijkskanselier Hitier heeft aan de direc tie der springstoffenfabriek een telegram van deelneming gezonden en een bedrag van 100.000 M. ter beschikking gesteld voor de nabestaanden der slachtoffers. Oók de NB.D.A.P. heeft een bedrag van 100.000 M. beschikbaar gesteld. De rijksminister van binnenlandsche zaken. dr. Frlck, minister Goebbels en de politie-generaal Daluege zijn ter plaatse van de ramp aangekomen. Frick en Goeb bels hebben ieder 10.000 M. voor de slacht offers aan de fabrieksdirectie doen toe komen. Naar de speciale berichtgever van het D.N.B nog meldt, stijgt nog steeds rook uit de puinhoopen der verwoeste gebou wen op. Alleen de ingenieurs en de red- dlngsmanschappen worden tot de rüïne toegelaten waar een vormlooze iizermassa. gebarsten ketels groote flesschen zuren zichtbaar zijn en de plaats aanduiden, waar nauwelijks 24 uur geleden nog naar stig gewerkt werd. Behalve hooger genoemde bijdragen tot steun aan de nabestaanden der slachtof fers zijn door verschillende vereenlgtiigen aanzienlijke sommen voor de gewonden en de familie der dooden beschikbaar gesteld. De begrafenis der slachtoffers die bij zonder plechtig ht tegenwoordigheid van vertegenwoordigers der rijksregeering en der partij zal geschieden, vindt plaats op kosten der bedrijfsleiding. De nagelaten betrekkingen der dooden krijgen het volle loon, tot de pensioen regeling der verzekering in werking treedt. Onafhankelijk daarvan zal het Duitsche arbeidsfront een steunactie openen, ter wijl de „Stichting voor slachtoffers van den arbeid" belangrijke geldmiddelen heeft toegezegd, waarvan reeds 50.000 mark ls overgemaakt. SAMUEL INSULL WEER VRIJGESPROKEN. Samuel Insull, zijn zoon en Harold Stuart zijn wederom te Chicago door de jury vrijgesproken van de beschuldiging van overtreding der fallllssementswet. o DE REIS VAN DE „NORMANDIE". De directeur van de Compagnie Géné rale Transatlantique, Henri Cangardel, verklaarde, dat het nieuwe Fransche pas sagiersschip „Normandie" op zijn eerste reis naar New-York en terug een winst had gemaakt van 1 millioen francs. SLEEPBOOT GEKAPSEISD. Aan de Noorsche kust is een sleepboot gekapseisd. Vier opvarenden zijn daarbij om het leven gekomen. HEDEN Katwijk a. d. Rijn. Hotel de Roskamj Aid K. en O. Ned. Tutndersbond. Bespre king Hagelschade. 8 uur. Oegstgeest, Patronaatsgebouw: Bonte Avond van W.I.K.. 8 uur. Zondag. Nutsgebouw: „Wijdlngsbijeenkomst". Spiritistisch Genootschap. Spr. 't Hoen half 11 uur vin. VrUe Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Burchtzaal: Vrijheidsbond. Sprekers de heeren Bosman en v. d. Laan 8'/s uur nam. Rehoboth: S.G.P. Spr. de heer v. Leeu wen, 8 uur nam. Dinsdag. Den Burcht: N.S.B. Spr. G. F. Vlekke, 8.30 uur. Centraal Isr. Wees- en Doorgangshuis: Algem. ledenvergadering. 8 uur. Woensdag. Muziekschool N. Rijn: Openbare les leer lingen mej. Eerdmans. 8 uur nam. Donderdag. Stadszaal (foyer): Nat. Herstel. Spre kers de heeren De Vries en Würtz. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „De verliefde modekoning". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Chu Chin Chow". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De Zesdaagsche". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstra at 39. 8>/i u. nam, „Als een vrouw liefheeft". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. 15. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praevenüeve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Half drie tot halfvler. Inenting tegen dipbterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praevenüeve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst v. Praevenüeve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der I apotheken wordt van Dinsdag 11 tot en met Zondag 16 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Korevaar- straat 51, telef. 3553, en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt v. Zaterdagavond 8 u. tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Nieuwzwaag, Polak, Renaud ea Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916.1 RECLAME- 6088 Maakt Ge U bewust of onbewust een beetje ongerust? Voelt Ge een gejaagdheid bij U opkomen? Voelt Ge U wat dof in Uw hoofd? Komt er wat hoofdpijn op, neem 'n „AKKERTJE", het maakt U rustig en kalm* Onderstaande berichten werden reeds in J een deel van onze vorige oplaag opgenomep. DE LOTING VOOR LICHTING 1937. DE NAAM MAX BLOM GETROKKEN. Hedenmiddag te 2 uur hééft te De Haag de loting voor den dienstplicht plaats gehad voor de lichting 1937. Hierbij werd gebruik gemaakt van he alfabetisch register van Amsterdam voo. de lichting 1934 Uit de bus werd getrokke het nummer 557, onder welk nummer i genoemd register stond ingeschreven Ma" Blom, geboren 25 April. J Indien deze naam niet in het alfabetisch register der andere gemeenten voor de lichting 1937 voorkomt, wordt begonnen hu den. daarop voorkomenden alfabetische eerstvolgenden naam, 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6