fïfii DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! jtcik LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 15 Juni 1935 BUITENLAND. VltfCIIEP'J_ BERICHTEN TELEGRAMMEN. LAAT/IC BERICHTEN DE BIOSCOPEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De vlootbesprekingen. De kansen op een vlootconferentle in het najaar, waaraan Duitschland en Rus land zouden deelnemen samen met de on derteekenaars van het verdrag van Was hington, nemen toe. Nu Rlbbentrop in Londen is. wordt het mogelijk de algemeene lijnen nader vast te leggen van een eventueele Engelseh— Duitsche overeenkomst op de basis van 35 pet voor Dultschland, op voorwaarde dat deze percentage op elke categorie van schepen toepasselijk is. Het tegenwoordige stadium der besprekingen zal vooral be staan In een ontleding van de cijfers van de tonnemaat en de bewapening der on derscheidene categorieën, om te komen tot een praktische toepassing der princi- pleele overeenkomst, waartoe men geko men is. Men moet echter niet uit het oog ver liezen, dat de meening van Frankrijk en Italië aangaande de voorgestelde schik king nog niet bekend is. DUITSCHLAND. Revisie van het Radio-proces. Nadat de verdedigers van de beklaagden in het radio-proces bijna onmiddellijk na de uitspraak verklaard hadden, dat zij na mens de veroordeelden revisie van het vonnis bij het. rtlksgerechthof zouden aan vragen. heeft thans ook de officier van justitie besloten van de uitspraak in hoo- ger beroep te gaan. FRANKRIJK. Ministerraad gehouden. In den gisteren gehouden ministerraad is een nauwkeurig omlijnd arbeidsprogram voor het Kabinet opgesteld. Elk der minis ters heeft daarbij de maatregelen medege deeld, welke hij voor zijn departement voornemens is te treffen. Deze maatrege len hebben speciaal de bedoeling, tot een herstel Van het zakenleven en van het economische leven in het algemeen te ko men. Het Kabinet stelde nogmaals vast, dat de frank onwrikbaar verdedigd en de specu latie op energieke wijze onderdrukt zal worden. Regnier, minister van Financiën, gaf een overzicht van de financieele situatie. Hier bij wees hij speciaal op de noodzakelijk heid, misbruiken te onderdrukken, ten einde het evenwicht der begrooting te kunnen herstellen. De minister van Arbeid, Frossard, lichtte de maatregelen toe. om zekere buitenland- sche arbeiders uit Midden-Europa naar hun landen van herkomst te doen repa- trieeren. De ministenaad verklaarde zich ten slotte in principe er mede accoord, dat de koloniale vergoedingen voor ambtenaren in Noord-Afrika verminderd zullen worden. Laval zal binnenkort als medewerkers van het presidentschap van den minister raad een beroep doen op drie persoonlijk heden. wier technische deskundigheid al gemeen erkend is. o.a. den directeur der staatsspoorwegen Dautry. GRIEKENLAND. t. De stemming over de monarchie. Minister-president Tsaldaris heeft de volgende verklaring afgelegd: „Vóór de verkiezingen van 9 Juni j.l. is in Griekenland de kwestie van den staats vorm aan de orde gesteld. De regeering heeft zich aceoord verklaard met het voorstel, deze aangelegenheid te doen be slissen door volksreferendum, op voor waarde dat ook de nationale vergadering er haar goedkeuring aan hecht. De regeering is vast besloten, deze volks stemming vrij en eerlijk te doen plaats hebben. Zoowel in den tijd der voorberei ding als tijdens het plebisciet zal de re geering volkomen neutraal blijven. De partijleiders en andere politici zullen alle vrijheid hebben, om hun inzichten over hetgeen zij den besten staatsvorm voor het land achten, uiteen te zetten". ZUID-AMERIKA. De strijd in den Gran Chaco gestaakt. De opperbevelhebbers van het Paragu- tesche en Boliviaansche leger hebben gis teren tegen den middag de stopzetting der vijandelijkheden bevolen langs 't geheele front door middel van radio, telegraaf en telefoon. Avenol heeft gisteren aan den minister van Bultenlandsche Zaken van Argenti nië een telegram gericht, waarin hij zijn warme voldoening uitspreekt over het succes dat de gemeenschappelijke vertoo- gen bij de regeeringen van Bolivia en Pa raguay hebben behaald. Daarop heeft Avenol 'n dankbetuiging van den Argentijnschen minister van Buit. Zaken ontvangen. RECLAME. «osi CHIEF WHIP VEREENIGDE STATEN. De N.R.A. verlengd. Roosevelt heeft de resolutie tot verlen ging van de N.R.A. onderteekend. Op verzoek van Roosevelt, die samen met twee leden van het Congres een con ferentie heeft gehad met de leiders der mijnwerkers, hebben deze toegestemd de mijnwerkers te adviseeren ervan af te zien om Maandag te gaan staken Later wordt gemeld, dat ook de arbei ders der Essex Cy zijn getreden in een arbitrage-voorstel van me], Perkins, de minister van Arbeid. UIT HET VERRE OOSTEN. Het Japansch-Chineesch conflict. China heeft, naar men meent te weten, dringende stappen gedaan bij verschil lende West. mogendheden betreffende de jongste gebeurtenissen in Noord-China, met name tegen de actie der Japansche militaire autoriteiten, welke in flagranten strijd is met het negen mogendheden- verdrag. De Chlneesche ambassadeur te Londen heeft de laatste dagen herhaalde malen een bezoek gebracht aan het ministerie van bultenlandsche zaken. Ook. gisteren bracht hij een bezoek aan het ministerie, bij welke gelegenheid hij namens zijn re geering zou hebben medegedeeld, dat China geen enkele nieuwe concessie meer aan Japan kan doen. In Chineesche kringen te Londen ver neemt men nog, dat de Chineesche am bassadeur te Londen de Britsche regee ring gepolst heeft over de mogelijkheid van Britschen steun tegen de Japansche actie. De Chineesche vertegenwoordiger heeft reeds onlangs een stap in dezen geest bij de Engelsche regeering gedaan. Daar China niet bereid is nog nieuwe eischen der Japanners te aanvaarden, acht de Chineesche regeering het de taak der belanghebbende mogendheden, om tus- schenbeide te komen, ten einde de Ja pansche actie te remmen Men meent te weten, dat dergelijke stap pen ook te Washington zijn gedaan Officieus wordt meegedeeld, dat de Ja pansche gezant in de Ver Staten, Saito. in het departement van bultenlandsche zaken te Washington een langdurige be spreking heeft gevoerd over den politieken toestand in Noord-China. De gezant heeft de Amerlkaansche re geering op de hoogte gesteld van de mili taire maatregelen, die de Japan, regee ring ter bescherming van haar belangen getroffen heeft. Van Amerikaansche zijde wil men ten aanzien van den toestand in China geen standpunt innemen, alvorens de rappor ten der gezanten te Tokio en Nanking zijn binnengekomen Verder wordt gemeld, dat op last van den chef van den generalen staf van het Kwantoeng-leger, de spoorbaan Peking Tientsin door Japansche troepen volgens een vastgesteld plan wordt bezet. De bezetting zal op 23 Juni voltooid zijn. In alle gebieden, die thans door Japansche troepen bezet zijn, werden alle organisa ties der Kwomintang ontbonden, waarbij als reden werd opgegeven dat de Kwomin tang de aanstichtster is van de antl- Jaoansche actie in China. In Tientsin zijn twee Amerikaansche oorlogsbodems binnengeloopen en nog deze week worden in Tientsin, Tang Koe en Wei Hai Wel andere Amerikaansche oor logsschepen verwacht. De chef van het Amerikaansche eskader in den Stillen Oceaan, admiraal Upsahm. is met zijn linieschip „Augusta" van de Philippijnen naar Shanghai teruggekeerd. IJMUIDEN. 15 Juni. VISCHP RIJZEN. Tarbot per K.G, f 0.75—0.55, Griet per kilst van 50 K.G. f 2512. Tongen per KG. f. 10.56. Zetschol per kist van 50 K.G. f. 25. Kleine Schol f. 214.80. Schar f. 64 30. Pieterman en Poontjes f. 4.70— 3.90, Middel Schelvisch f. .15. Kleinmiddel Schelvisch f.12.50—10. Kleine Schelvisch f. 9—3.30. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 5434. Gullen per kist van 50 K.G. f. 11.50—5, Wijting f. 2.80. Makreel f.9. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 95 met f. 1466. IJM 41 met f. 1465 6 loggers: KW 5 met t. 611, KW 74 met f. 831, KW 107 met f. 563 KW 44 met f. 539, KW 95 met f. 894, KW 124 met t. 720. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 13 Juni. Tusschen 57 gr. 18' Nbr. en 57 gr. 28' Nbr. en 0 'gr. 8' en 1 gr. 10' Ol. SCH 20. 170 kantjes: SCH 305. 120 kantjes; GDY 99. 119 kantjes DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen Visscherij-medewerker). Dinsdag na de Pinksterdagen viel de aanvoer van Maatjes wel buitengewoon tegen; te Vlaardingen waren in totaal nog geen 1000 kantjes aan de markt en ook te Scheveningen en IJmuiden was maar wei nig binnen. Men kreeg den indruk dat de meeste schepen juist omdat zij groote aan voeren met de Pinksterdagen verwachtten, de reisduur nog wat verlengd hadden. De markt bleef hierdoor zeer vast en er wer den prijzen betaald van f. 25.— tot f. 40. per ton. De geheele yreek bleven er sche pen komen om wat meer netten aan boord te nemen De vangsten waren in het alge meen niet groot; het Vdeëslechts een enke ling, die boven de 100 kantjes kwam. De vraag was uitstekend, zoodat de verschil lende partijtjes grif verkocht' werden en er zelfs nog een prijsstijging intrad; zoo werd Vrijdag nog tot f. 65.per ton voor groene haring betaald. De berichten uit zee luidden in het alge meen niet bijzonder gunstig. Een praai rapport van de politiekrulser „Vulcanus" meldde Vrijdag eenlge goede vangers op wat Zuidelijker vischgronden. De hooge prijzen van de nieuwe Maatjes bevorderen den verkoop van de oude Maatjes; toch ziet het er niet naar uit, dat de oude voorraden nog geheel ge ruimd zullen worden. Blijft het echter nog eenigen tijd schraal met de visscherij, dan kon de oude voorraad nog wel eens een heel eind weg komen. De Visscherijcentrale heeft haar prijzen niet onbelangrijk verlaagd; het zal echter de vraag zijn of "dit den omzet in belang rijke mate zal verhoogen. Een zeer gunstig moment om den omzet te vergrooten heeft men voorbij laten gaan, zonder er aandacht aan te schenken Had men tegelijk met de devaluatie van de Belgische franc, haring tegen belangrijk lager prijzen ter beschikking gesteld van diegenen, die aantoonden, dat zij naar België exporteerden, dan zou de voorraad van de Centrale, naar onze meening zoo goed als geruimd zijn geweest. In belanghebbende kringen hoort men veel klachten over de verkooptactiek van de Visscherii-Centrale. De belanghebben den. die zelf het geheele risico van een eventueel verlies loopen, hebben niets in NOODWEER. PARIJS, 15 Juni, (Reuter). Een orkaan heeft gisteravond in de buurt van Parijs gewoed en op vele plaatsen schade aange richt. Een waterhoos ontwortelde eenige boomen, die In hun val de electrlsche en telefoongeleidingen vernielden. Het water drong in een station van de Metro door, gevolgd door verstopping van riolen, waar door schade werd aangericht. Twee schouwburger werden onder water gezet. De bewoners van een huis moesten voor het water vluchten. OVALDO, (Texas), 15 Juni. (Reuter).Een groote overstrooming heeft Ovaldo en om geving geteisterd. De lijken van acht personen zijn gebor gen, doch 'n groot aantal menschen wordt nog vermist. Verscheidene dorpen zijn door het wild voortstroomende water als van den aardbodem weggevaagd. Honderden menschen zijn bij de nade ring van het water in allerijl weggevlucht. De materieele schade bedraagt reeds meer dan twee mlllloen dollar. MEXICAANSCHE REGEERING AFGETREDEN. MEXICO, 15 Juni (Reuter). De regee ring is afgetreden. DOLLE HOND BIJT 23 PERSONEN. MADRID, 15 Juni. Te Matero in dë provincie Barcelona zijn 23 personen door een dollen hond gebeten. Van de onge- lukkigen zijn er 15 overleden. Ook in de provincie Cordcva is een epidemie van hondsdolheid uitgebroken. DE TOESTAND IN NOORD CHINA. TIENTSIN, 15 Juni (V.D.) Generaal Ma Tsjan Sjan, de voormalige opperbevelheb ber der Chineesche troepen in Mandsjoe- rljc, waar hij gerulmen tijd met succes de Japanners bestreed, waardoor hij zich de eerenaam „de held van Mandsjoerije" ver wierf, heeft een oproep geplubiceerd, waar in hij verklaart dat China zich moet ver zetten tegen de poging van Japan de macht in Noord-Ohlna ln handen te krij gen en waarin hij het volk oproept zich te verdedigen tegen de Japansche militaire aanvallen ten Zuiden van den Grooten Muur. te brengen en het blijkt meer en meer, dat degenen, die de dagelij ksche beslissin gen nemen onvoldoende georiënteerd zijn. in het bijzonder, waar het de buitenland- sche marktpositie betreft. De Treil visscherij. In tegenstelling met de haringvloot, was de trellvloot, wat de motorloggers betreft voor het overgroote gedeelte met de Pink sterdagen binnen. De prijzen van de fljn- vlschsoorten blijven laag; de andere visch- soorten gaan nog al, Vooral in het midden van de week kunnen de scholletjes r.og al eens duur zijn. Een groot aantal motortreilers werd de laatste weken voor de haringvisscherij in gereedheid gebracht. BINNENLAND. TEGEN CUMULATIE VAN INKOMENS EN PENSIOENEN. EEN WETSONTWERP IS HEDEN INGEDIEND. De regeering heeft heden Ingediend een wetsontwerp inzake de cumulatie van in komens en pensioenen. Het wetsontwerp bevat een wijziging en aanvulling van de pensioenwet 1922. van de wet van 28 Mei 1925, van de gemeentewet, van de Provin ciale wet. van de wet van 30 Juni 1923 en van de wet van 17 Juli 1923. In het wets ontwerp zegt de regeering dat het wen- schelijk is bepalingen te treffen, welke eenerzijds de cumulatie van pensioenen met Inkomsten of met pensioen voor zoo ver deze genoten worden uit of in ver band met eenlgerlei functie in publleken dienst, verder te beperken, en anderzijds de toepassing van de op dit punt bestaan de bepalingen te yereenvoudlgen, een re geling vast te stellen ten aanzien van wachtgeld en van eigen- en van gezins pensioenen terzake van het bekleed heb ben van publieke functies genoten, zoo mede een nadere voorziening te treffen voor non-activiteitswedden welke door le den der Staten-Generaal worden genoten. BIJZ. LEERSTOEL IN DE GESCHIEDENIS DER BYZANTIJNSCHE CULTUUR TE UTRECHT. Bij Kon. Besluit ls het Utrechtscfhe Uni versiteitsfonds te Utrecht aangewezen als bevoegd om bij de faculteit der Letteren, en Wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit aldaar een bijzondere leerstoel te vesti gen in de geschiedenis der Byzantijnsche cultuur. DE POSTVLUOHTEN. Hedenmorgen is de ..Oeverzwaluw", met aan boord 4 passagiers, naar Indlë ver trokken. De Lijster is te Bandoeng aan gekomen. GROOTE BRAND TE DREUMEL. Drie huizen in de asch gelegd. In den afgeloopen nacht te twaalf uur sloeg, tijdens een hevig onweer, de blik sem in het pand aan den Maasdijk te Dreumel, bewoond door de familie J. Kus- ters. Het huls, welks dak met riet bedekt was, stond spoedig geheel ln vlammen en weldra was ook het aangrenzende pand, bestaande uit mandenmakerij en woon huis, en bewoond door de familie G. Luy- ten door het vuur aangetast. Aan blus- schen viel niet te denken. Ook een derde pand, waarin gevestigd waren een schil derswerkplaats, bakkerij en café, bewoond door de familie W. Bueter kon niet voor het vuur gespaard blijven. De plaatselijke brandweer moest zich beperken tot het nathouden van de om liggende panden. Eerst te twee uur was men, mede door den hevlgen regenval, het vuur meester. Van de inboedels kon slechts weinig worden gered, terwijl de schade slechts gedeeltelijk door verzekering wordt ge dekt. Casino-Theater Zoo ooit een film lachstormen heeft verwekt, dan is dit wel het eeval met ..De Zesdaagsche" waarin Joe E Brown, de hoofdpersoon. De ééne lachsalvo na de andere barst los en te recht; want deze film biedt in groote mate die echte Amerikaansche humor, die bij het groote publiek zoo zeer in den smaak valt. Joe E. Brown is in deze film. het pedante, branie-achtig ambtenaartje in een klein dorp. die. nadat hij woorden met zijn meisje heeft gehad, in een groote stad zijn geluk als zesdagenrenner gaat ■beproeven. Alvorens echter het strijdperk te kunnen betreden, komt hij door zijn op vliegend karakter in moeilijkheden. Maar hij verschijnt toch ter elfder ure ln de baan en nu kan het spel beginnen. Nu volgt een reeks onbetaalbare grollen en grappen, die men het best doet zelf te gaan zien Nadat Brown diverse malen zijn welbekende krijgskreet heeft laten hooren komt hij als overwinnaar uit den strijd te voorschijn en volgt vanzelfspre kend de verzoening met zijn meisje. Een film met een flinke dosis sensatie en ge zonde humor! Voor de pauze draait Samen ln een auto" een eeestiee film geheel passend ln het kader van dit vroollike program. De hoofdrollen worden vervuld door "---tg Schneider en Kar' Ludwig Diehl die zich op hun welbekende charmante wijze van hun taak kwijten. In 't tournaai verdiént vooral de reportage van het verhlljf onzer belde Vorstinnen bi Brussel bijzondere vermelding. De film Chu Chin Chow, die deze week in Trianon draait, verplaatst de toeschou wers niet naar het Hemelsche rijk, zoo als uit den titel wellicht zou worden af geleid. doch naar het land waar de 1001-nacht vertellingen spelen en meer in het bijzonder naar het zoo mysterieus al oude Bagdad. En aan een van deze 1001-nacht vertellingen, ls de film Chu Chin Chow ontleend. Men zou haar even goed, misschien zelfs beter. AH Baba heb ben kunnen doopen, immers mutatis mutandis zien we hier voor ons oog zich de geschiedenis van AU Baba en de veer tig roovers afspelen, een geschiedenis waarvan, toen wij haar lazen. wie las haar nooit? een bekoring uitging die eigen is aan al die wonderbaarlijke ver halen die ln het sprookjesachtige Oosten spelen en een sfeer weergeven, vol ro mantiek, vol geheimzinnigheid. De Gaumont-Britlsh die deze film uit brengt ls er stellig wel in geslaagd die Oostersche sfeer zooals we ze ln de 1001- nacht vertellingen vinden, te benaderen. We zeggen benaderen, omdat men zich niet steeds aan een Westersche visie van de dingen heeft kunnen ontworstelen. Maar als we deze kleinigheid voorbijgaan, dan mag de film stellig alleszins geslaagd heeten. De geheimzinnige grot. waarin de aarts- roover Abu Hasan, met zijn 40 trawanten hulst en waarin de kostbaarheden zoo als goud. zijden gewaden en edelgesteen ten te kust en te keur aanwezig zijn: het paleis van Kastm r>ahq met al ziin weelde en al zijn pracht: het Sesam open u: het stoaatleven in Bagdad, dit alles doet ons denken dat het sprookje van Ali Baba werkelijkheid is geworden. In het bijzon der verdient vermelding de scène, waarin de ln kruiken verborgen roovers in de bodemlooze put worden geworpen. Fritz Kortner, die ons de schitterende rol die hij ln een van de eerste Duitsche sprekende films, „Atlantic", speelde nog steeds niet kan doen vergeten, is ook thans weer uitstekend op dreef, als de rooverhoofdman. De gemoedelijke om vangrijke Ali Baba wordt goed uitgebeeld door George Robey. Bij Anna May Wong als Zahrat en Pearl Argyle als Marja- nah, zijn de vrouwelijke hoofdrollen even eens ln goede handen. Het voorprogramma, waarin een ge kleurd teekenfilmpje van Walt Disney, „De Lentegodin" en voorts „Round the world in song" vermelding verdienen, ls ook ditmaal wederom goed verzorgd. Luxor-theater De film „De verliefde modekoning" heet oorspronkelijk „Frischer Wind aus Kanada" en die Duitsche titel geeft feitelijk juister de strekking ervan weer. Intusschen is het een vlot gespeelde film, geestig, sprankelend van humor soms een met een tikje romantiek In dit verhaal klopt bovendien de jachtende polsslag van dezen modernen tijd! Granitz is de eige naar van een groot modehuis, waar de zaken zeer slecht gaan omdat de leider meer artist en vrouwenbewonderaar dan zakenman is. Een bankroet dreigt ieder oogenblik en nog slechts één straal van hoop glanst door de sombere dreiging der naderende catastrofe. Er is namelijk kans dat de voornaamste sohuldc'-cher, de Ca- nadeesche pelshandelaar Henry Baker (Jacob Tiedtke) uitstel van betaling zal verleenen. Na een wonderlijke ontmoeting tusschen de twee hoofdpersonen loopt het echter mis en de ondergang der modezaak zou nu een feit geweest zijn, indien Baker's zoon Johnny (Harald Paulsen) niet te juister tijd had ingegrepen, daartoe ge ïnspireerd door de mooie oogen van Gra- nitz's dochter (Dorlth Kreisler). Tegen den wil in van zijn vader poogt hij de zaak te redden. Tempo, tempo, wordt de leus. Een frissche wind uit Kanada waait door het bedrijf; er komt actie en nieuwe ener gie, Johnny overdondert de schuldeischers en de klanten stroomen bij tientallen weer toe. Johnny's succes wordt aan het slot compleet als papa zijn gedragingen goed keurt en de weerspannige Dorith z'n hu welijksaanzoek accepteert.... Harald Paulsen draagt volkomen het welslagen van dit genoeglijke blijspel, dat nergens terugvalt, dat als het ware één langdurig vuurwerk is van humoristische, en zeer goed gespeelde scènes en dat den toeschouwer in hooge mate amuseert. Het is goed geregisseerd, brengt eenlge bekende „schlagers" en zal door z'n modeshows on getwijfeld ook de aandacht der dames hebben. In de bijrollen ziet men o.m. Hans Bau- sewetter en Paul Hörbiger, van wie voor al de laatste buitengewoon grappig ls. Lido-Theater. Achter de ietwat sentl- menteele titel „Als een vrouw liefheeft" schuilt een filmwerk van zóó markante fijnheid en distinctie, dat het oijkans on overtrefbaar schijnt! Niet, dat het verhaal van den „hij", de „zij", en den minnaar nog nimmer verteld is, of dat de regie nieuwe Ideeën uitgewerkt heeft: men kan het moeilijk volhouden. Maar welk een boeiende, glanzende comedie is deze film. geworden door het brillante spel van deze figuren. Men zou het levend tooneel kun nen noemen, in de beste beteekenis van het woord, hetwelk een zóó volkomen be vrediging schenkt, dat men de vraag „ver- filmd-tooneel-of-niet" oogenlblikkelljk laat schieten. Want voortdurend wordt men geboeid door de volmaakte society-flguur van Norma Shearer, de rustige, be- heersehte, zuiver-engelsche gestalte van Herbert Marshall en den channanten min naar van Robert Montgomery, die deze soclety-comedle met aristocratische voor naamheid spelen. In kleurige nuances wordt het leven en het huwelijk van de echtgenooten in beelden overgebracht, dat over-gelukklg is, totdat de minnaar hun weg gaat kruisen en „zij" een minder sterk oogenblik beleeft. Het schandaal leidt tot moeilijkheden ln het ééns zoo benijdens waardig huwelijk. En slechts het kind houdt de langzaam zich vervreemdende echtgenooten nog bij elkander. Een schei ding schijnt onvermijdelijk, doch beiden hebben hun groote liefde toeh te goed aan gevoeld, om deze nu opeens te verbreken. Een grootsch werk met velerlei kwaliteiten is dit onder regie van Edmund GouldlnS gebrachte spel, dat onverflauwd blijft boelen door het sublieme trio, in een om lijsting van niets anders dan perfecte rollen. Met welk een sfeer is overigens de film doortrokken: nergens onwaarschijn lijk. in een juist-aangevoelde stijl en ln een precies afgestemde toon. Kortom: net is een genoegen om zulk knap werk, dat q"es leeft, te zien! „De geheimen van het kasteel" Ie een rolprent, waarin de geheimzinnigheid hoogtij viert en sensatloneele gebeurtenis sen zich op elkander stapelen. St—I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2