LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Juni 1935 BURG. STAND VAN LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. Studie-hoofdpijn? AGENDA. GEBOREN. Theodora Anna Maria, d van J. F Huig- sloot en E. P. Heeres Hendrik, z. van Hendrik en C. Sinteur Jantien d. ran P Keüzer en W. v. d. Lelie Maria Re- sina. d. van H. Nieuwenhuizen en J. Th. v. d. Star Frans Johannes, z van C M. Doornik en II. v. d. Bosch Margaretha. d van G v. Weerlee en M. v. Egmond Arte. z. van A. Mol en S. Knaape Mar- grietha Elisabeth, d. van W. Meijer en J. E Kriek Jan z van J. Tijsen en T. Zwaan Johannes Bert. z. van J. S. Geer- ling en J. Lander Margje. d. van D. v. d. Veur en M. v. Toorn Theodora Wil- helmina d. van T A M. Graus en E. F. B. de Oaluwe Coraelis. z van C. v. d. Plas en L. v. Duyn Frederik. z van C. Pronk en J. G. den Bakker Karei z van L. B Berens en S M. v. d Burgh Wil lem Nlcolaas. z. van J. Vreeken en E Vink Jannetje Jacoba d. van L. v. d. Berg en A. Verschoor Lodefika d. van I v. Rljssel en L. A. Roodenburg Jacobus Johannes, z. van C. J. Sneldenvaard en C. J Roelandse Maria Anna. d van B. v. d. Burg en M. le Nobel Josephus Lajn- bertus. z. van H Bronsgeest en M H. Oost veen Agnes d. van L. A. v. d. Heijden en A. Robbers Maria d. van A Glasbergen en J. Slera Cornells, z. van C. Sloos en W. C. Goozen Chrlstiaan Willem z. van C. W. Kuljk en M. v d. Water. ONDERTROUWD. E. Kwaadgras jm. 25 jaar en G. J. Hogerwerf jd. 25 jaar A. J. v. d. Hoek jm. 27 jaar en A. J. Pijnaker jd. 22 jaar. -O- GEHUWD. H. H. Funke. wedr. en M. Lijklema. j.d. F. B. Delsasso jm. en A M. v. d. Kaal jc. P. J. H. v d. Pluym jm. en J. H. Bonte jd. M. Prins jm en H M. Boek kooi jd. H. T. la Rievière jm. en M. M. Josemans jd. G. L v. d. Roe jm. en H. v. Kerkhoff jd. T. W. Sommeling jm. en S. C Devilee jd L. de Water jm. en S. C. Brugman jd. P. Vermeer jm. en H. H. Hockx. jd. D. Janssen jm. en C. H. SerdUn jd. J. Ph. de Rooij jm. en W. J. Freeke jd. G. Steenkamp jm. en C. Gordijn jd. J. H. Seller jm. en P. J. Brons jd. J. W Schotman gesch. en H. v. d. Wijngaard jd. o OVERLEDEN. Th. de Bakker, gesch. m. 75 jaar P. A. Rover. m.. 80 jaar A. Zijlstra. ongeh. vr.. 58 Jaar J. Segijn. m.. 65 jaar G. v. Dam. m 71 jaar H. de Mooij. m„ 66 jaar D. A. Schuitmaker, j.d. weken C. v. Sluis geh. vr. 60 jaar W. G. den Heeten. jm. 6 jaar H. Gijsman. m. 73 jaar C. v Rooy. wed 68 jaar J. H. Kerkvliet, z.. fl dagen C. Vianen, z.. 23 mud. GEVESTIGD. A. Aeckerlin en fam. directeur N V.. W. Rozenstraat 27c L. B. van Beekhoven en famGerecht 9 J. de Boer. vertegen woordiger. Sophiastraat 74a W. Bokel, dienstb., Rapenburg 81 A L Bouw meester en fam., electricien Morschweg 75 C. de Water-Brouwer. J. Livensstr. 5a E. P. Dietz. Witte Singel 81 G. Ciggar-van Egmond. Haarl.weg 63f H. C. Epding. 4e Binnenv.gr. 70 A. T. Ge- sink. verpleegster. Rijnsb.weg 10 H. Gordijn en fam., kapper. L. Rijndijk 90 c L. J. van Haasteren en fam kapper, Munnlkenstraat 97 H. M. H. Heeroma, leerares Rijnsb.weg 10 F. Herbst. d.b., Spieghelstr. 41 A. van Heusden. bak ker. Kooilaan 11a J M. W. Hulsekamp, Rijnsb.weg 10 J. Jansen, dienstb.. Vin- centiuspoort 1 J. Kaak. dienstb.. Witte Singel 72 W. Kaasjager en fam.. steen houwer. Bothastraat 2a E. K. Klasen. gereedschapmaker. Witte Singel 81 C. M Klatt dienstbBreestraat 61/63 J. B Lameijer. banketbakker. N. Rijn 43a W. van der Leek dienstb Groenoordstr. 42 J. van Leeuwen, caféhouder. Steen- straat 30 J Gilissen-van Leeuwen. Steenschuur 1 J. H van Leeuwen, slager Noordeinde 37 G. Lodder, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. J. Mulder ld. id. C. Slingerland-van Noort. Langestraat 5 A. Verhagen-Oostrum Vollebregsthof 2 S A van Rijswijk, huish. Rijnsb.weg 10 M. J B. Schouten, Rodenbatr. 1 G. W M. Smits. Adj acc. R.D.B. Rijnsb.weg 50 J. van der Velden en fam.. Sergeant Inf.. H. de Vriesstraat 48 A. J. Versteeg en fam. koopman. Terweepark 6 N A. Visser, verpleegster. Witte Singel 27 M. F. van de Wetering steenfabr. arb.. Kijf- gracht 3 C. M. Wijnbeek, Plantsoen 29 Yauw Tjwan Llang Morschkade 20a E. Zandanel. Ijsventer, Morschstr. 46. o VERTROKKEN. A. van Rooy-Albert. Maastricht, W. Brugstraat 15 H A. J. Baanders Aer- denhout. Zuidlaan 3 M. N. Baarslag, den Haag. Doornstraat 154 L. A. van Berge Henegouwen Wateringen. Oosteinde 3-D. Bergman Leiderdorp. Lindelaan 17 J. M. Bernsen den Haaz. Heerengr. 1 P. J. van den Brink Utrecht. Griftstr. 131 is H. C. Broekman. Katwijk Z. Bou levard 56a W. van der Bijl. Leiderdorp, Koningsstr. 8 G Bleeker A'dam. Soem- bawastraat 3 II A. Collee den Haag, Hobbemastraat 84 A. E van Diggele. Vlissineen. Nieuwendijk 33-35 J. van Eyeen. Gouda N, Beetstr. 19 D. Groene- veld. Leiderdorp v. d. V. Boumanweg 27/28 J. van Heusden den Haag. J. Catsstr. 197 C. E. van der Hoog. den Haag. L. v. Meerdervoort 861 M. C. van der Hoog. id. ld. N Huber. R'dam Oostplein 14 E ie Jong Oeestzeest de Kemoenaerstr. 109 A. C. G. Emeis. Wassenaar van Z. van Nyeveltstr 354 P. C van K"°kem. den Haag de la Reiiwe" 349 H W. Ke-'om Batavia W. Kla-en Solinzen- Wald Dl H. M. Kolman. A'dam. Elands gracht 116a H J. F. Kriek, Sassenheim. AALSMEER. Bazar ..Priscilla". De Chr. Meisjesver. Priscilla" te Aals- meer-Oost heeft een bazar georganiseerd in de Chr. school te Aalsmeer-Oost welke geopend is met een toepasselijk woord door mevr. Luyten. Deze bazar bevat v.n. kleedingstukken handwerken enz door de meisjes vervaardigd. De e.v. bate is tot steun van de zending. o BENTHUIZEN. Raadsagcnda. Morgenavond te 8 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. De agenda luidt: 1. Opening. 2 Notulen. 3. Mededeelingen. 4 Verzoek ontheffing schoolgeld. 5. Wijziging begiootlngen 1934 en 1935. 6. Vaststelling pensioensgrondslagen. 7. Wijziging overeenkomsten met de ge meente Leiden voor levering gas en elec- triciteit. 8 Rondvraag. 9. Sluiting. HAARLEMMERMEER. Landbouwschade op sommige boerderijen op meer dan 1.1000 geschat. De landbouwers in Haarlemmermeer, die hun te velde staande gewassen door de op tweeden Pinksterdag hoofdzakelijk boven het Zuidelijk deel van deze ge meente losgebarste geweldige regen- en hag elbui- zoo ernstig zagen geteisterd, hebben thans de groote schade kunnen overzien die zii door dit zware weder hebben geleden. Op sommige boerderijen gelegen in de omgeving van den Lisser- weg. Venneperweg. Bennebroekerweg en IJweg. waar het wel het ergst was met het vernielingswerk der natuurelementen wordt de schade op meer dan f. 1000 geschat. Van enkele gewassen die geheel stukgeslagen bleken te zijn, zal weinig of niets meer t erecht kunnen komen. Hier en daar staan de landerijen nog geheel of gedeeltelijk onder water In andere deelen van Haarlemmermeer heeft het ongestadige weder ook wel schade aangericht, doch in veel geringer mate dan in het Zuidelijk deel het geval is ge weest. De heer W. van Ameide. kantoorhou der bij de Posterijen die ongeveer 9 jaren deze betrekking in Haarlemmermeer aan het kantoor te Nieuw Vennep heeft waar genomen. is als zoodanig met ingang van 1 Juni 1935 benoemd te Soesterberg. KATWITK AAN ZEE. Jongetje overleden. Hgt 4-j. jongetje v. d. S. dat op den Sluisweg door een auto aangereden werd, is aan de bekomen verwondingen over leden. Openbare vergadering der N. S. B. In Hotel du Rhin sprak de heer P. v. d. Roer uit Den Haag voor de N.S.B. over: „Nationaal Socialisme als levensplicht en levensvreugde". De groepsleider de heer P. M. v. d. Berg sprak een kort inleidend woord. De heer v. d. Roer wees er op, dat de combinatie plicht en vreugde in dezen tijd niet altijd tezamen gaat. Ministers, noch Kamerleden, noch Sta tenleden hebben een vroolijk gezicht ge trokken, in 3 jaar tijds is de N SB. een beweging geworden, die de politiek be- heerscht. Dr. Colijn heeft schitterend ge zegd: „we zijn in een andere wereld neer geploft". De N.S.B. heeft als een nieuwe beweging aan de Statenverkiezingen deel genomen, om de le Kamer langs legalen weg te verkrijgen door- en niet over het volk. Straks gaan wij naar de 2e Kamer en naar de meerderheid van het geheele volk. De spanning is hoogspanning ge worden in dien verkiezingsstrijd. Nu komt voor ons de tijd van de terreur. Wij heb ben ons zwarte hemd moeten uittrekken, onze vrijheid werd uitgetrokken: mis schien trekt men aanstonds ons brood uit onzen mond. Tegen het democratische gewoel hebben wij ons geloof en vertrou wen in het nat. socialisme. Onze liefde voor Vorstenhuis en Nederland zijn de krachten die ons voortstuwen; dat geeft ons bezieling in ons werk. Het gaat om het algemeen belang, om RECLAME. 5964 Zoo'n „AKKERTJE" maak! U wear frisch. rustig en kalm. Maakt dat Ge een goea examen zult doen. Zorg dus in dezen examen-tijd zoo'n metalen zakdoosje mei 3 „AKKERTJES" bij U le hebben. Ze zijn overal verkrijgbaar voor slechts 20 cenl. Kerklaan F T. L Kuipers. Utrecht, Marnixlaan 130bls P. F. Massink. den Haag. K. Emmakade 186 G. M. Minke, Warmond Huis te Warmond B. Mozes, Overschie Bovendljk 18 J. Noordanus, Leiderdorp Berkenlaan 1 J. W E. -Oort- huys, den Haag. Rusthoekstr 14 H. Plezier R'dam. Oostplein 14 J. W. Hoo- genboom-Pooat. Sassenheim Zuiderstraat 24 M. A. Kriek-van Schaik Sassenheim, Kerklaan J. S. Schermer Voest. Nlime- gen Pauwelstr. 3 W H. Sorber Goor. van Koliaan 6 B M Stiodonk. den Haag Zoutmanstraat 45 M. G. Stiodonk den Haav. Rijnkenstraat J. van Strien. Gouda N. Beetsrtr. 19 H. H. Vodegel Leiderdorp Dr de Bruynestraat 8 M. Vodegel id id. A. J. C de Vries. Leeu warden Elisabethstraat 22 n J. M. de Vrind Oegstgeest Ch. de Bourbonlaan 6 C. van der Wel Loosdrecht Dep. Politie- troepen F P Weijn den Haag. Schalk- burgerstraat 437 G Winkel, den Haag. Statenlaan 119 E Wohüdka Noordwiik. O. Zeeweg 26 M H. Brolaar-van der Zeeuw. Katwijk Z. Boulevard 56a A. C. Zwiers, Deventer, Boxbergerweg 93. het gansche Nederl. volk omhoog te hef fen Het nat. soc. is een macht, die van hoogere kracht is gesproten. Wij erken nen God als eenige gezagsbron. Nat. so cialisme is nationalisme en socialisme. In den breede zette spr. uiteen hoe in den nieuwen staat de cultuurkamer en de economische kamer zullen werken. Arbeid is levensvreugde. In den nieuwen staat is de chaos veranderd in een geordenden staat. Men zegt, dat wij aan demagogie doen. hetgeen spr. weersprak. Ons wordt, import verweten. Wij hebben zuiver Ne- derlandsch gevoeld. In Dultschland ging de strijd tegen het communisme. Wij kij ken wat voor het Nederl. volk noodig is; wij moeten de goede dingen van een an der volk overnemen, maar niet het kwade. Wij zijn niet heidensch. Een Calvinist moet eigenlijk N.S.B.-er zijn. Wij zullen den Chr. godsdienst beschermen. Wij zou den nooit toelaten, dat door de radio snti-godsdienstig wordt gesproken en dat de godsdienst zal worden neergehaald. Wij hebben 80 Jaar gestreden voor godsdienst en gewetensvrijheid en die willen wij vol ledig erkend zien. Maar die vrijheid mag niet ontaarden in losbandigheid. Men be schuldigt ons van dictatuur. Het volk zal geleid worden door den leider, geregeerd door de Koningin onder de souvereinitelt van God Almachtig. Dictatuur is voor ons uit den booze. De Koningin regeert bij de gratie Gods. omdat wij erkennen de sou vereinitelt Gods. Ons Nederl. volk is al tijd godsdienstig geweest. Wij willen niet aan Oranje geven de constitutloneele macht, maar de macht, die Zij van Boven gekregen heeft. Oranje heeft ons volk gesticht en tot een eenheid gemaakt. Was ons volk in nood en kwam er dan weer een Oranje, dan ging het weer beter. Met de Fransche Revolutie kreeg men de con stitutie, die aan de macht van den Ko ning ging tornen. De Koningin is ook niet vrij in ons land. In de grondwet staat dat als 2/3 van het aantal Kamerleden een verandering wenscht, zulks geschieden kan. Dan zou Zij kunnen heengaan, doch dat zou in de N.S.B. niet kunnen gebeu ren. Wij willen de vrijheid van arbeid aan een ieder teruggeven. Speciaal behandel de spr. nog de corporatieve staat. De heer v. d. Berg dankte spr. voor zijn rede. waarop na beantwoording van eeni ge vragen, met het staande zingen van het Wilhelmus geëindigd werd. Hoek Voorstraat-Dwarsstraat had een aanrijding plaats tusschen den mo torrijder A. P., die in de richting Duinoord reed en de wielrijdster J. v. d. B., die de Dwarsstraat uitkwam en van richting ver anderde zonder teeken te geven. De mo torrijder stopte, maar reed toch nog tegen het rijwiel aan. dat beschadigd werd. Bij den sigarenhandelaar D. de Jong in de Varkevisserstraat is een busje van „Draagt Elkanders Lasten" van de toon bank ontvreemd, dat naar schatting een bedrag inhield van f. 15.aan klein geld. o LISSE. De Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor den Gemeenteraad», j^ferden 3624 geldige stemmen uitgebracht,' vefdeeld als volgt: R.-K. Partij 1768 "st.; Chr. Hist, en A.-R. 1051 St.; Staaik. Ger. Partij 345 St.; S.D. AP. 265 St.; Kath. Dem. Partij 195 st. De zetelverdeellng is als volgt; R.-K. 7 (8); Chr. Hlst. 2 (2); Antl-Rev. 2 (2); SGP 1 Cl). S.DA.F. 1 (0). De verhou ding in den Raad is dus nu: 12 rechts—1 links; voorheen was de Raad gehéél rechts. Gekozen werden: R.-K.: de heeren P. Warmerdam, A. Th. van Kesteren, P. Komijn, A. H. Schrama, L Onderwater en H. v. d. Vlugt. Chr.-Hist.de heeren T. Tibboel en J. Klngma. A.-R.: de heeren J. P. Segers ep L. Boot. St, Ger. Partij: de heer G. Tromp. S. D. A. P.; de heer F. Knetsch. Wij vernemen dat de Burgemeester dezer gemeente dr. S. F. A. C. M. van Wijnbergen, vanaf heden 13 Juni tot 28 Juni met verlof buitenlands vertoeft. De opbrengst van den verkoop van het Santosbloempje heeft opgebracht f. 115. Aan het postkantoor alhier werd In de afgeloopen maand ingelegd f. 20.710.39 en terugbetaald f. 15.495.04. Het laatst uitge geven boekje draagt het nummer 6783. Staatscrt. Noé 111 bevat de akten be treffende Potman's Woning Maatschappij N.V. alhier. o OEGSTGEEST. De Gemeenteraadsverkiezing. De gisteren alhier gehouden stemming heeft een spannend verloop gehad. Op nieuw is bewezen, hoe zelfs een fractie van een stem den doorslag kan geven, ge tuige het feit dat door een meerderheid van 3/13 stem de Chr. Hist, partij een vierde zetel ten deel viel, ten koste van de A.-R. De uitslag werd met de grootste nieuws gierigheid afgewacht door de velen die op het Raadhuis aanwezig waren en deze nieuwsgierigheid groeide aan, naarmate de uitslag op zich wachten liet. Dit was wel het gevolg van de langdurige telling op het Raadhuis (Stembureau I). waar men niet spoedig tot een juist kloppende uitslag kon komen, hetgeen een langdurig oponthoud veroorzaakte Zoodoende kwam de bekendmaking der uitslag die wij gisteren reeds bulletineerden later dan wij verwacht hadden. Deze uitslag luidt als volgt: Totaal aantal uitgebrachte stemmen 3297: van onwaarde 128; aantal geldige stemmen 3169 Aantal raadszetels 13. Kies- deeler 243 10/13. De nieuwe Raad zal wor den samengesteld als volgt: (officieus): R.K. Staatspartij: B J. M. Kortmann, C. P. J Paardekooper, J. H Kuyken. Chr. Hist. PartijJoh. Uittenbogaard, L. Sprey, D. G. Sanders, N. Zandbergen. A.-R. partij: T. van Egmond, J. den Ouden. S.D.AP.K. Kruizinga. Gemeentebelang: C. Bakker, K. Simon Thomas, J. A. Kattenbusch. Niet herkozen zijn: A. T. Kraan (A.-R.) en A. van Breda (C.-H.) Nieuw gekozen zijn: J. A. Kattenbusch (Gem. Belang) en D. G. Sanders (C.-H.). De oude Raad bestond uit: 3 Kath.; 4 Chr. Hist 3 A.-R.; 1 S.D.A.P. en 2 Ge meentebelang. De stemmen werden als volgt uitgebracht: Lijst 1 R.K. Staatspartij: B. J. M. Kort mann 677: C. P. J. Paardekooper 22; J. H Kuyken 7; A. J. J. Peeters 11: J. Smit Jr 11; J. W v. d. Post 4; N. A. Kerk hof f 2; C. P. de Groot 2. Totaal 736 st. Lijst 2 Chr. Hist Partij: Joh. Uitten bogaard 276; L Sprey 37; D. G. Sanders 38; A. van Breda 88; N. Zandbergen 327; A. Verhaar 15; H. C. de Graaf 0; G. W. Proper 10; E. Raams 3; H. v. d. Mey 36. Totaal 830 st. Lijst 3. A.-R. Partij: T. van Egmond 518; J. den Ouden 14; A. T. Kraan 9; G. J. Vis ser 1; C. Vianen 24; J. W. Bonda 5; A. v. d. Bos 5; Jan van Egmond 9; L. Noort 0; Jac. van Vliet 1. Totaal 586. Lijst 4. S.D.A.P.: K. Kruizinga 266; R. F. van Kampenhout 11; A. Wouterloot 4; A. C. J. Bouwmeester 1. Ttotaal 282. Lijst 5. VriJz. Dem.: C. J. Coster 108; K Weeshoff 16; H. Boom 2; M. J. Mllikan van Rooyen 7. Totaal 133 st. Lijst 6. Gemeentebelang: C. Bakker 344; K. Simon Thomas 100; J. A. Kattenbusch 31; M A. M. van Fraassen 4: H. Vare kamp 78; J M Pos 8; C. M. M. G. Tim mermansSparnaay 10; A. F. Gooszen 9; H P Blok 7; H. W. Borgerhoff Mulder 11. Totaal 602 st. Augustus Deze meisjes en jongens zijn in Warmond graag geziene gasten. -o- SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van W. van der Molen en H. P. Scholtens Alida Petro- nella Maria d. van J. van der Hulst en M. P. van der Lans. Ondertrouwd: T. Verbree 23 jaar en J. Verbeek 24 Jaar. Getrouwd: W. J. J. Beijk 22 jaar en M. C. Goddijn 22 jaar M. J. van der Burgh 26 jaar en J. Hoogewoning 25 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Hoogewoning, Rusthoff- laan 33, naar Arnhem R Oudshoorn, FL Schoutenstraat 18, naar Ned. Indië J. Colijn. Hoofdstraat 345, naar Voorhout C. W. Noort, Zandslootkade 5, naar Bloe- mendaal. De Gemeenteraadsverkiezing. De gisteren alhier gehouden verkiezing voor den Gemeenteraad kenmerkte zich door de groote spanning die er heerschte omtrent den uitslag. De verwachting was, dat er meerdere candidaten met voorkeur stemmen gekozen zouden worden en dus verrassingen niet uitgesloten waren. Slechts één candidaat is tenslotte met voorkeurstemmen gekozen en wel de laat ste candidaat van de R.K. lijst, H. J. de Groot. De uitslag luidt als volgt: Lijst 1 S.D.A.P. 124 St.; 2. R.K. Staats partij 1071; 3. Chr Historische partij 293; 4. Anti-Rev. Partij: 565: 5. Vrijz. Kiesver. 107; 6. Staatk. Geref. Partij 108; van on waarde 50 stemmen i Gekozen zijn: 6 katholieken n.l. de hee ren H. Bader (aftr.); J. C. Schrama (aftr.) J. W. Kortekaas; A. J. Verkley (aftr.); L. P. Bisschops (aftr.) en H. J. de Groot. 3 Anti-Rev., de heeren W. Warnaar, H. van Zonneveld en A. Vogelaar, allen aftr. 2 Chr. Hist., de heeren K. W. van Breda en G. Dannijs, belden aftr. De vrijzinnige zetel ging verloren In de nieuwen Raad keeren niet terug de heeren Joh. Speel man (Vrijz.) en G. Hoogervorst (Vrije Kath. lijsti, die beiden niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschten te komen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Verkiezingsverg. der S.D.A.P. De afd. van de S.D.A.P. hield in café Sdhakenbosch een druk bezochte verkie zingsvergadering, waar als sprekers op traden de heeren K. P. Bloemheuvel en van Lange. De eerste spr.. de heer Bloemheuvel, wees er op dat de S.D.A.P. bij de Jongste Statenverkiezing met haar 782.000 stem men getoond had te staan als een rots. De N.S.B. had gehoopt op 3/4 van alle Staten- zetels. De middenstand zocht troost bij het fascisme en begrijpt niet dat hij aan gewezen is op een goed gesitueerde arbei dersklasse. De S.D.A.P. heeft 40 jaar ge streden om de belangen van arbeiders en middenstanders. De grootste schuldige in de huidige misere, aldus spr., is de R.K. Staatspartij, want wanneer deze met de S.D.A.P. samenging dan was er een meerderheid tegen de huidige regcering. De regeering van thans steunt het kapi taal, schrapte dje gelden voor T.B.C.-be- strijding. Volksgezondheid enz.; als men 1 ging heffen van het kapitaal waren we uit de misère. Deze verkiezing staat ook in 't teeken van de samenvoeging want van de ruim 1100 gemeenten kunnen er worden opge heven. Met een propagandawoord besloot spr. zijn rede. De tweede spr., de heer van Lange, merk te op, dat het socialisme in Veur zal wor den bevochten, doch Veur moet ook men- schen daarvoor leveren. Deze verkiezing zal evenals de Statenverkiezing groote belangstelling hebben, omdat men onte vreden is over het beleid van den sterken man, Colijn. welke de crisis wel zou op lossen. De Statenverkiezing gaf al reeds een antwoord. Men zegt wel eens, 't geeft toch niets, doch de verbeteringen voor de werkloozen zijn bevochten door de S.D.A. P.'ers in Kamers en raden. De thans aan gekondigde bezuiniging van 70 millioen, waarbij ook het onderwijs het weer moet ontgelden, noemt spr. geraffineerd. Deze regeeringsmannen, huldigen de opvatting dat men een gezin moet vormen, doch kweekelingen van 25—30 jaar wil men naai huls zenden met f. 10.— per week. Spr. wijst nog op het vele dat de moderne vak beweging als afweer tegen de verslechte ringen heeft gedaan en bereikt en spreekt 't vertrouwen uit dat men in de komende tijden zal staan achter partij en vakbe weging. De Soc. Dem. Zangvereenlging „Morgen rood", luisterde de bijeenkomst op. HEDEN Oud-Hortuszlcht: Concert „Nieuw Le. ven", 8 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spiritistisch Genootschap Spr. 't Hoen, half 11 uur v.m. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge- opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/, en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, in Februari, Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f.025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur. Zondags van 1-3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg 67—69 en Breestraat 18. Op werkda gen van 104 uur. Entrée Maandags f0.23 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30- 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 913 en vit—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/«—4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 1012 en 1.30—4 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. i Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'lt—4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterie 4—5 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco- bolisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala); Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Die engllsche Heirat". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uui 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat. 8 uur nam. „Geschichten aus dem Wlenerwald", Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Circus-leven". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam. „Peter". Woensdag- en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/» uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 11 tot en met Zondag 16 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807: E. B. de Metz, Korevaar. straat 51, telef. 3553, en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. VOORSCHOTEN. Autobotsing. Op den Leidscheweg heeft een aanrij ding plaats gehad tusschen een personen auto van den heer R. uit den Haag en een kleine bestelauto van de firma v. d. S. uit Leiden, doordat laatstgenoemde auto de eerste geen voorrang verleende bi) het passeeren van een groentenwagen. De personenauto werd hierdoor aangereden en aan de voorzijde zoodanig vernield dat zij met een kraanwagen moest worden weggesleept. De bloempjesverkoop voor 't Sanctos- fonds heeft opgebracht f54.77. WARMOND. Een flinke daad. Toen het 8-jarig zoontje van den heer van S. in den hooiberg van den heer van R. aan 't spelen was, bemerkte hij dat het 3-jarlg zoontje van den heer v. d. B. be wusteloos in het water dreef. Terstond nam hij een aan den kant liggend roeibootje en haalde met moeite zijn speelkameraadje binnen boord. De pogingen om de levens geesten van het kindje op te wekken, wer den met gunstig resultaat beloond en net is zeer zeker aan het kordaat optreden van het moedige ventje te danken, dat net drenkelingetje behouden werd, De vereeniglng ter bevordering van de Watersport onder de jongeren houdt zomer alhier een groot waterkamp en we' voor de meisjes van 24 Juli tot 2 Augusta en voor de jongens van 3 Augustus tot w 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6