Er dal LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 13 Juni 1935 GEMENGD NIEUWS. vermaard door z'n glans! KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. FAILLISSEMENTEN. VRAGENRUBRIEK. THIJS IJS EN DE KABOUTER PIRIMIJS. HET NOODWEER VAN MAANDAG. Hoeveel schade er aangericht werd. RECLAME. 5975 SCHOENCRÊME Groote doos 10 cis. Extra groote doos 15 ets. In het Westland zijn, naar de „Tel" Jneldt. de deskundigen van de verschil lende glas verzekeringsmaatschappij er. be gonnen met het opnemen van de schade, welke Maandagmiddag door de hevige hagelbui ln het Westland is veroooaaakt. Hoewel dit werk zeker eenige dagten ln beslag zal nemen, is reeds gebleken dat de schade nog grooter is dan men aan vankelijk meende. Er zijn maar weinig tuinders, die geen nadeelige gevolgjem van de hagelbui in hun bedrijf ondervinden. Duidelijk kan worden vastgesteld, wel ken weg de bul heeft genomen. Komend uit de richting Oostvoorne heeft <Je bul zich ontlast boven de Haak en den Wou- tersweg, nabij 's-Gravenzande Geweldige verwoestingen zijn hier aangericht. De tuinder G van Berg aan den Heenweg b v. heeft een schade van 3000 vernielde ruiten, bij den kweeker H. Overkle>eft wa ren het plan. 1000 eenruiters fcn 1000 kleine kasruiten die aan scherven gingen; zwaar getroffen is ook de tuindeir C. de Vries in deze gemeente, waar pLrm. 3500 ramen werden vernield Dit zijn nog maar enkele vootibeelden. De lijst van ernstig getroffenen Is lang en niet alle kweekers zijn verzekerd Na haar entree ln het Westland te 's-Gravenzande. heeft de bui ha ar weg vervolgd over Naaldwijk en Hons* lersdijk en vervolgens via Poeldijk bij Loosduinen de streek verlaten Vlet alleen in het glas is een vernie ling aangericht, ook de gewassen hebben, naar thans is gebleken, te lijdein gehad van de hagelbui In het bijzonder in de omgeving van Hoek van Holland en 's-Gravenzande, waar groote velden be- teeld zijn met aardappelen Van dit gewas ls het loof vrijwel geheel afgehageld, het geen beteekent, dat de knolvorming is stopgezet Met man en macht zijn daar om verschillende kweekers aan het aard appel-rooien gegaan. Nu geen groei plaats heeft, treedt n.l. spoedig ziekte qp in dit gewas, hetgeen vooral plaats tieeft bij broeiend weer. Bij enkele verzekeringsmaatschappijen hebben we geïnformeerd naar de schade- raming. welke uiteraard onder groot voor behoud is gemaakt De Hagelven zekering van den R. K. Land- en Tuinbouw bond neemt wel een van de belangrijkste plaat sen op dit gebied in het Westland in; zij heeft in deze streek voor plan. f. 5.mil- lloen aan verzekeringen loopen. Slechts een gedeelte van de schade ls na-gegaan Voor Poeldijk en omgeving alleen, werd zij gisteren reeds op pl.m f 100 000 geschat Een andere maatschappij, die vooral ge ïnteresseerd is bij de omgeving van! ts-Gra- venzande, het zwaarst getroffen gebied, gaf als voorloopige raming daar f. 30.000 Een derde verzekeringsmaatschappij te 's-Gravenzande gevestigd, noemde bedra gen van eenige tienduizenden. Dit zijn slechts voorloopige cijfers uit de voornaamste getroffen centra. Range nomen mag worden, dat de glasschade in het Westland aangericht, op pl.m. f. 400.000 moet worden geraamd. Tal van tninders zijn niet verzekerd, daar zij niet meer in staat waren de premie te betalen. Behalve de glasschade, is er de schade aan de producten, die zeker niet veel min der is dan die aan het glas. Pinkstermaandag heeft menigen tuin der den laatsten stoot naar den onder gang toegebracht. Juist nu hebben de tuinders te weinig financieel weerstands vermogen. om een dergelijke ramp te weer staan. Het is bijna veertig jaar rteleden. n.l. 6 Augustus 1895 toen het Westland door een dergelijke hagelramp wierd ge troffen De schade was toen nog grooter dan thans, maar de omstandigheden, waaronder de ramp nu heeft plaats ge had, zijn al zeer ongunstig. Dit Oostvoorne wordt gemeld aan de N. R Crt.: Gistermorgen hebben Burgemeester en wethouders een rondgang gemaalct door het gedeelte der gemeente dat dcrar den hagelslag van j.l Maandag geteisterd is. De schade is aanmerkelijk hooger dan oor spronkelijk was gedacht en "wordt door deskundigen getaxeerd op f 50 000.—. De aardbeien en bessen zijn grootendeels vernield. Naar men ons mededeelde zullen werk- loozen worden aangewezen om glas te rapen in de broeikassen e. d. zjaterdag a s zal de wijze van hulpverleenicig wor den besproken. KIND VERDRONKEN. Gistermorgen is te Werkhoven ïiet vier jarig dochtertje van de familie Klokke bij het spelen in de z.g. Oude Rijn, ach ter de ouderlijke woning geraakt. Niemand had het ongeval bemetrkt tot dat eenigen tijd later de moeder eenig waschgoed ging uitspoelen. Zij bemerkte plotseling, dat de klompjes van het kind op het water dreven. Gekleed bjegaf zij zich te water, waarna zij het 'kind op het droge bracht. Door eenige leden van de E H B O werd kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen evenwel niet meer mocht baten. DE BRANDSTICHTING IN HET SPORTPARK TE OSS. Te 's Hertogenbosch is op vrije voeten gesteld zekere H Schuurman uit Oss. die was gearresteerd en voorgeleid als ver dacht van medeplichtigheid aan de brand stichting in het paviljoen van hat sport park te Oss. waarvan de directeur van het sportnark J V. werd Ingeloten Uit het ondcroek ts gebleken dat Scballeen eenige g'azen bier ha gedronken bit de gelevenh-'d e-n s- tractatie die dl? bende leden od touw hadden gezet van het hono rarium dat zit voor de brandnjtlchtlpg hadden ontvangen. AANSLAG OP HAAR MAN. Eergisteravond omstreeks half elf werd de hulp van de politie te Enschedé in geroepen door vrouw F., wonende in de Lombokstraat aldaar, aangezien haar man van wien ze reeds eenigen tijd ge- schelden leeft, haar bedreigde Het bleek, dat F bloedend aan zijn hoofd was gewond, terwijl hü over pijn in zijn rug klaagde Per taxi werd hij naar het politiebureau overgebracht, waar een geneesheer constateerde, dat de man behalve eenige min of meer ernstige hoofd wonden eenige ribben had gebroken, waarvan er één door de long was gedron gen. Een en ander was het gevolg van een hulselljken twist en gaf de politie aanleiding vrouw F en haar broer, zeke ren S„ in bewaring te stellen. F werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij uit voorzorg werd bediend. o METSELAAR GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks half vijf is te Boxtel de metselaar A. H.. tijdens het her stellen van een bouwvallige fabrieks schoorsteen. met een gedeelte der schoor steen naar beneden gevallen Met een ge broken nek werd de man opgenomen. Hij overleed bijna onmiddellijk na het on geluk. o BUITNLANDSCH GEMENGD. IN EEN RIOOL BEDOLVEN. In een riool te Basel, waarin drie ar beiders werkzaam waren heeft een in storting nlaats gehad, tengevolge waarvan de drie mannen werden opgesloten. Een reddingsploeg slaagde er in. na den geheelen nacht in koortsachtige haast te hebben gewerkt een der werklieden nog levend te bergen. De beide anderen ble ken reeds te zijn overleden. DE „NORMANDIE" TERUG TE LE HAVRE. Het stoomschip Normandle is om zes uur gisternamiddag te ie Havre aangekomen. Het grootste Fransche watervliegtuig, de Lieutenant de Vaisseau Paris" was het schip tegemoet gevlogen en cirkelde boven de „Normandië". toen het vaartuig ter hoogte van Le Havre verscheen. De overtocht werd volbracht in 4 dagen 3 uur en 25 minuten. De gemiddelde snel heid bedroeg 30.31 knoopen. waarmede het schip zijn eigen heenreis-record heeft verbeterd. De Normandie is ontvangen door een enorme en geestdriftige menigte onder het luiden van de klokken en het geloei van de stoomfluiten. Op het oogenblik waarop de Normandie in het gezicht van de Fran sche kust kwam. heeft mevrouw Lebrun nog eens haar trots uitgesproken over c.e triomfantelijke reis van haar petekind. Zij gaf herhaaldelijk uiting aan haar erken telijkheid jegens President en mevrouw Roosevelt, alsmede het Amerikaansche volk voor haar onvergetelijke ontvangst. a HOOGWATER IN TIROL. Het hoogwater in Tirol tengevolge van het smelten van de sneeuw heeft reeds vil f personen het leven gekost. In de na bijheid van Innsbruck zijn drie jongens in den ouderdom van twaalf tot achttien jaar bij het baden verdronken. In Oost-Tirol vielen een slotenmaker en ziin leerling met een motorfiets ln de Isel. Zij verdwenen onmiddellijk in de hoog gaande golven. MOORD OP CAFE-HODDER. De café-houder Eckhoff. eigenaar van het proeflokaal „Zur Wilhelmshoehe" in Altona 'bij Hamburg) ls vermoord gevon den Uit het onderzoek van de moordcom- missie bleek, dat Eckhoff om 2.40 uur door een klant die het lokaal na twee uur be treden had neereeslagen en beroofd is. Aan de verwondingen is de overvallene korten tijd later gestorven On grond van het ontdekte bewijsmateriaal kon de dader in den persoon van Buell uit Altona na on geveer vijf uren worden opgespoord en ge arresteerd. Buell heeft een volledige bekentenis af gelegd en toegegeven, dat hij het lokaal betreden had met het voornemen den eigenaar te vermoorden en te berooven TREINBOTSING IN RUSLAND. Volgens een bericht uit Blagowestjensk, in het Amoergebied. zijn daar een per sonen- en een goederentrein tegen elkaar gebotst Naar tot nu toe werd gemeld zijn vijf reizigers hierbij om het leven zekomen en 28 meer of minder ernstig gewond. De belde locomotieven en een achttal wagons werden sterk beschadigd. o MIJNONGELUK BIJ AKEN. In de mijn Carolus Magnus te Palen- berg bij Aken zijn twee mijnwerkers, die bezig waren met het maken van een boorgat, door vallend gesteente getroffen en gedood. o DORPSBRAND IN HONGARIJE. In het Hongaarsche plaatsje Tapolca is gistermiddag door onbekende oorzaak een groote brand uitgebroken, waaraan wel dra dertig huizen ten offer waren geval len. Door den orkaanachtlgen wind werd het werk der brandweer zeer bemoeilijkt. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Noordwolde (Fr.), G K. Wlersma te Schiermonnikoog Te Goe dereede itoez.), J. de Lange, cand. te Huizen (N.-H.) Bedankt. Voor Oosthem. W. Oost te Aal- sum (Fr.) Voor Westbroek en Acht tienhoven. J. Bakker, te Veenendaal. CHR. GEREF. KERK. Tweetal. Te Haarlem-Noord, D Blesma te Drogeham en J. Tammlnga te Harder wijk. Beroepen Te Nleuw-Vennep, W. F. La- man te Middelharnis. EVANG. LIITH. KERK. Beroepen. Te Apeldoorn-Doesburg, P. H. Borgers. te Rotterdam. o „LUKAS". De algemeene vergadering. Onder presidium van den heer A. Bra- kel van Rotterdam kwam „Lukas", veree- nlging ter uitoefening van barmhartig heid aan Chr. onderwijzers en onderwijze ressen, gisteren te Leeuwarden in alge- meene vergadering bijeen Na opening der I vergadering op gebruikelijke wijze las de secretaris, de heer D. Zijlstra van Rot terdam Ps. 121 De voorzitter sprak een kort woord waarin hi) wees op het groote voorrecht barmhartigheid te mogen uit oefenen in zoovele gevallen, waaronder er zijn van zoo groot leed. Het verslag van den secretaris werd goedgekeurd. De penningmeester, de heer M Lürhman van Rotterdam, gaf een korte toelichting op het financieel ver slag en beantwoordde enkele vragen, waarna ook dit verslag werd goedgekeurd. De contributie werd voor 1936 wederom op f. 3,- gesteld. De heer T. Bloos te Rotterdam werd met algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Naar aanleiding van een vraag van den heer K Seinstra Kzn. werd nader van gedachten gewisseld over de taak der cor respondenten van .Lukas" en met dank baarheid geconstateerd dat er door som migen buitengewoon veel voor de vereeni- glng gedaan wordt Over uitbreiding van het aantal zal in de bestuursvergadering gehandeld worden. Na rondvraag werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. o VER. VAN CHRIST. ONDERWIJZERS. Een resolutie. De gisteren te Leeuwarden voortgezette algemeene vergadering van de Ver. van Chr Onderwijzers enz is na eenige dis cussie met op 17 na algemeene stemmen de volgende resolutie aangenomen: „De Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche Gewesten, in vergadering bij een in „De Harmonie" te Leeuwarden. kennis genomen hebbende van de voor gestelde maatregelen der Regeering blij kens het ingediende ontwerp ter bezuini ging op de uitgaven voor het onderwijs; hoewel bereid te staan achter de Re geering in haar pogen tot saneering van 's lands financiën. is van meening. dat bij verschillende voorstellen, in dit ontwerp genoemd, het beginsel der vrije school ernstig in het gedrang komt. wijl de instandhouding dier scholen in de grondwet gewaarborgd en deswege gebaseerd is en moet blijven op objectieve nonnen, verklaart zich niet te kunnen vereeni gen met deze voorstellen; waar ze het voortbestaan van verschil lende bijzondere scholen, die uit over tuiging en met groote opofferingen vaak zijn gesticht onmogelijk maken, waar ze een deel der onderwijzers een positie zullen doen innemen, die ahsoluut onaanvaardbaar ls en een salaris doen ontvangen ver beneden het peil, dat in het B.B. voor Burgerlijke Rijksambtena ren vastgelegd is; waar ze de opleiding met vernietiging dreigen en het bestaansrecht dier inrich tingen niet vastgelegd blijft in de wet; waar ze, bh de vervroegde pensioneering zonder uitzonderingsmaatregelen, verschil lende oudere onderwijzers in groote moei lijkheden brengen en besluit deze verklaring ter kennis van de Regeering te brengen". VEREENIGING VOOR CHRISTELIJK VOLKSONDERWIJS. De 44ste algemeene vergadering. Heden vergaderde de vereeniging voor Chr. Volksonderwijs in de zalen Schaaf te Leeuwarden. Deze 44ste algemeene vergadering stond onder leiding van den voorzitter der ver eeniging, prof. dr. W. J. Aalders, hoog leeraar te Groningen. Na een woord van welkom tot de aan wezigen, gesproken door den heer ir. C. Rodenburg van Leeuwarden, namens de scholen voor C.V.O. aldaar, hield de voor zitter een openingsrede. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde van behandeling. Het verslag van den secretaris, den heer K. Brants van Haarlem, alsook dat van den penning meester, den heer C. W. F. Baron Mackay van Ermelo werd na eenige bespreking goedgekeurd en vastgesteld. Besloten werd de contributie voor 1936 vast te stel len op f. 4.50 per onderwijzer. De bestuursverkiezing bracht geen ver anderingen in het bestuur. Herkozen wer den de heeren W. C C. van Romondt Vis van Den Haag, S. Stemerding van Voor burg en ds. J J. P. Valeton van Zwolle. De heer K. van Dijk van Hilversum sprak over de zending: de heer Brakel over het onderwijs aan kinderen van Her vormde schippers, waarna de heer J. C. Ligtvoet van Wassenaar refereerde over: „De stand van de wetgeving op het ge bied van het Lager Onderwijs" JAARVERSLAG DER H.V.A. WINST NA RESERVEERING f. 1.602.308. Dividend 4 pet. (5 pet.). Het verslag der Handelsvereenlglng Am sterdam luidt o.m. als volgt: Wij stelden per 1 April 1935 alle nog uitstaande obligaties aflosbaar, zoodat wh thans geen obllgatlelecnlngen meer te onzen laste hebben De vier suikerfabrieken verwerkten 4 666.978 quint, riet (16.160 305). waarvan met een rendement van 11 99 petwerden verkregen 559.749 quint. (1.711.290) suiker. De overige fabrieken maalden niet. Onze sulkervoorraad per 1 Januari 1934. groot 412.271 t. verminderde ultimo 1934 tot 285.915 t. De opbrengst der afgeleverde suiker bedroeg gemiddeld f. 3.87 per q. suiker. De voorraad per ultimo 1934 ls op de balans aangenomen op f. 4.50 per q. superieure hoofdsuiker en f.4 per q. hoofd suiker. uitkomende op f4 30 gemiddeld per q suiker. Het verlies op de suiker van vorige oogsten bedroeg, met inbegrip van f 866 827 daarop verboekte rente f. 3.781.768 welk bedrag werd gebracht ten laste der reserve tegen verlies op sulkervoorraad. Het verlies op oogst 1934 bedroeg f 1.255.864 IV. j. oogst 1933 f. 376.066 en tot. f 641.449). waarin begrepen f. 1.053.097 voor kosten der gesloten fabrieken en der voor afgevloeid personeel getroffen voor zieningen. Dit resultaat werd mede ongun stig beïnvloed door de als gevolg der toe gepaste restrictie zeer korte, dus onecono mische campagnes. I De vooruitzichten voor de toekomst blij ven slecht, zoowel ten aanzien van den mogelijken afzet als van den bedtngbaren verkoopprijs. Onder deze omstandigheden is het produceeren van Javasuiker een weinig aantrekkelijk en zeer riskant bedrijf geworden, waarvan de voortzetting alleen voor de best gesitueerde fabrieken mogelijk en aanvaardbaar zal zijn Ingrijpende regeeringsinmenging moet worden ontraden Deze schept nieuwe zeer ernstige moeilijkheden, waarvan wij als de voornaamste beschouwen het vaststellen van een systeem van productieverdeeling, dat rationeel en redelijk is. De wijze waar op het voorloopige plan hierin voorziet, n.l. door een productieverdeeling gebaseerd op de positie der verschillende producenten zooals deze in het verleden was met nega tie van de daarin inmiddels voltrokken groote veranderingen voldoet o.i. zeker niet aan dien eisch. Voor oogst 1935 brachten wij geen aan plant in den grond. Voor oogst 1936 be doelen wij een aanplant tot stand te bren gen met een geraamde productie van c a. 73 000 ton suiker. Voor annuleering der resteerende grond- huurcontracten werd in 1934 nog rond f 100 000 aan schadeloosstellingen betaald. Wij stellen voor dit bedrag ten laste der winst- en verliesrekening te brengen Ten laste der reserve tegen verlies op suikervoorraad werd geboekt in: 1934 ge leden verlies op den suikervoorraad en vorige oogsten f. 3.781.768 Wij stellen voor aan het saldo, groot f. 218.231 ten laste der winst- en verliesrekening toe te voegen f 1.981.768 (f. 4.000 000), zoodat de reserve per ultimo 1934 bedraagt f. 2.200.000. Diverse cultuurondernemingen. On danks de ver doorgevoerde bezuinigingen bleek het ook in het afgeloopen jaar niet mogelijk tot een winstgevend bedrijf te komen. Wel ls waar toont de exploitatie rekening een voordeelig saldo aan. t.w.een winst van f. 1.559.232 (f. 2.436.095), doch daarin zijn geen afschrijvingen begrepen op de waarde der ondernemingen, waarin een kapitaal van ver over de honderd mil- lioen gulden is belegd. Bij het tegenwoor dig prijsniveau en den stand van onze valuta kan de landbouw-industrte in Ned - Indlë. op weinig uitzonderingen na. niet tot een rendabel bedrijf komen. De restric tie-maatregelen voor rubber en thee heb ben de prijzen voor deze producten niet op het tijdelijk verkregen winstgevend peil kunnen handhaven. De afzet onzer producten ondervond in toenemende mate belemmering als gevolg van contingenteerings- en deviezen-maat regelen ln verschillende landen. De kapitaalsuitgaven op Java in 1934 ten behoeve van de installatie voor het vervaardigen van slsalzakken bedroegen f. 14.915. Wij stellen voor deze af te schrij- Uitgesproken: De vennootschap M. Elfers en Co., han del en kweekerij ln bloembollen, Lisse Kanaalstraat 266. R.-c.: mr. Th. F. Raedt' Cur.: mr. R. C. Bakhuizen van den Brink Haarlem. N. J. Melland, lid der firma Elfers en Co. bloembollenhandelaar, Noordwijkerhout Haverstraat 1, R.-c. mr. Th. F. Raedt! Cur.: mr. R. C. Bakhuizen van den Brink Haarlem. J. v. d. Kaay, eenig firmant van en han delende onder de firma Daim en Co., Hil- legom. R.-c.: mr. Th. F. Raedt. Cur.: mr, A. C F. Hendrlkse, Haarlem P. Verhoek, timmerman, Aalsmeer Oost. R.-c.: mr. Th. F. Raedt. Cur.: mr. F. j! Gerritsen, Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief: P. Lanser, landbouwer, Haarlemmer meer, Aalsmeerderdljk 566. J. Lanser, Haarlemmermeer, Lelmulder- dijk. DE BEGRAAFPLAATS NABIJ DEN MOLEN „DE VALK". Verscheidene lezers. De begraafplaats nabij den molen „De Valk", welke momen teel ten behoeve van de nieuwe veemarkt wordt afgegraven, ls reeds heel oud, ouder dan de molen zelve, die aan het Valken- ot Rijnsburgerbolwerk zijn naam dankt. In de begraafboeken, welke in het Gemeentelijk Archief alhier berusten, wordt voor het eerst op 2 Augustus 1655 melding gemaakt van een begrafenis, welke plaats vindt In het bolwerk van de Hooglandsche kerk. Voorzoover is na te gaan werd in 1752 voor het eerst begraven ln het zg. Valkenbol- werk. Toen in 1828 de regeering het be graven in de kerken verbood, werden er begraafplaatsen aangelegd aan de Mare- jwort, Heerepoort en Groenesteeg, terwijl die op het Valkenibolwerk aanzienlijk werd vergroot Op 4 April 1872 werd van deze alge meent begraafplaats een gedeelte afge staan aan het Israelletlsch Kerkbestuur. Wij hebben niet kunnen nagaan, wanneer er voor het laatst begraven ls: vermoede lijk is dit omstreeks 1900 geweest. Zeker is, dat er tijdens verschillende epidemieën vel begrafenissen gelijktijdig hebben plaats gevonden. Teneinde tegen te gaan, dat de jeugd zich meester maakt van de stoffelijke resten is de nieuwe toegangsweg naar den Rijnsburgersingel thans afgesloten, nadat tevergeefs getracht was door het plaatsen van een politiepost daaraan een einde te maken. F. K. te L Wij kennen alleen volgend middel: Voeg bij elkaar gelijke deelen rauwe en gekookte lijnolie, bestrijk het linnen gelijkmatig met een kwast. Laat goed droog worden op een plaats waar de lucht goed kan toetreden. Van diverse zijden vernemen we, dat het standbeeld van den uitvinder van het Lichtgas, pater Minchelers, staat op de groote markt te Maastricht. ven ten laste der winst- en verliesrekening. De kapitaaluitgaven in 1934 op Sumatra hebben bedragen f. 136.340. De winst, inclusief de reserve 1934 ad f. 2.250.000 en het saldo Ao Po. ad f 4432, bedraagt f.1 602 308 <2.004.4321. welk be drag toelaat een uitkeering van 4 pet. iö pet.) dividend, na aftrek waarvan resteert voor overdracht op nieuwe rekening f. 2308 (f. 4432). INTERNATIONAAL TIN COMITÉ. Voorstel tot vaststelling van het uitvoer- quota op 50 der standaardtonnage. Het Internationaal Tin Comité, dat gis teren ln Den Haag vergaderd heeft, heeft besloten om gedurende de drie maanden, loopende van 1 Juli af het ultvoer-quotum vast te stellen op 50 der standaard- tonnage. 12. Het duurt nog even maar, dan is de reis al klaar; ziet Thijsje stapt al op den grond de stoel bracht hem, waar Pirimijs hem zond. Maar kijk; nauw'lijks staat dus Thijs nu voor zijn huisje weer, of het stoeltje stijgt, licht als een veer, op in de lucht en gaat heel vlug naar zijn eigenaar terug. „Doe Pirimijs", roept Thijs, „de groeten nog van mij ik ben werk'lijk heel erg blij!" „Nu ben ik thuis", denkt hij, „nu laat ik mij vast door geen enkel avontuur meer storen." Hoe weinig daar van komt, zal Je in 't volgende verhaal wel hooren. a-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10