?6,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 12 Juni 1935 Derde Blad No. 23072 BINNENLAND. Pas op voor scherpe tandpasta's FINANCIEN. SPREEKCEL. g- W. WESTERMAN t JCKEVD FIGUUR IN HET FINANCIEELE- EN ZAKENLEVEN. Oud-president der Robaver. W. Westerraan. In den ouderdom van ruim 70 jaar is gis teravond te Den Haag overleden de heer V. We3terman, oud-president van de Rot terdamsche Bankvereeniglng, een zeer he tende figuur in de handelswereld van ons and, die gedurende tal van jaren een Kcra.instaande plaats in het financleele- zakenleven van ons land heeft inge- en. De thans ontslapene werd te Amsterdam pboren als oudste zoon van wijlen Marten te torman, uitgever en letterkundige, lid Ier firma Blikman en Sartorius te Amstcr- ii.nt In zijn jonge jaren was de heer Wes- ennan een op den voorgrond tredende Ipiur in de Nederlandsche turnwereld. 5j was bestuurslid van verschillende he- fade Amsterdamsehe turnvereenigingen oprichter en bestuurslid van den Neder- mdschen Zwembond. Op jeugdigen leeftijd ging de heer Wes- rman naar Oost-Indie, waar hij bij de 'tderlandsche Asahan-Tabak-maatschap- 1 op Sumatra in dienst kon treden. Daar is hij een aantal jaren werkzaam en ver- it Sumatra in 1899 als hoofd-boekhouder :r maatschappij. Hij voelde zich steeds tot tiblicistischen arbeid aangetrokken Ge- arende zijn Indische periode nam hij ruim n jaar het redacteurschap van de Deli- tarant waai'. Na zijn terugkeer in Neder- nd werkte hij ook nog vele Jaren aan het itaviaasch Nieuwsblad en aan de Suma- a-Post mede. financieele en economi se brieven uit NederlandIn het laatste ar van zijn verblijf in Indië schreef de »r Westerman een uitvoerig werk over f tabakscultuur op Sumatra's Oostkust, ■etwetk langen t.ijri a's het voornaamste ■andboek op dit gebied heeft gegolden. Toen hij uit Indië in ons land was terug- ekeerd, ging hij over naar het bankbe- rijf De heer Westerman werd benoemd algemeen procuratiehouder van de In- isso-Bank. Slechts enkele jaren was hij ds zoodanig werkzaam. Toen werd hij be- •Mmd tot secretaris der Rotterdamsche lankvereeniging. In 1904 volgde zijn be- oeming tot directeur dier instelling en in 908 tot president. Deze belangrijke func- ie bekleedde hij tot 1924; daarna trok hij ïh uit de dagelljksche leiding van het «nkbedrijf terug en werd het volgend jaar enoemd tot president-commissaris van de btterdamsche Bankvereeniging. Slechts »rt vervulde hij deze positie, waarna hij Och voor goed uit de zaken terugtrok. Nadat de heer Westerman president van Ie Rotterdamsche Bankvereeniging was dorden heeft de concentratie-beweging j> het bankwezen zich snel uitgebreid De »tterdamsche Bankvereeniging nam tal bn banken over, stichtte bijbanken en bij- tantoren. Vandaar dat men den heer Wes- krman wel eens den naam van „vader der hnkenconcentratie" heeft gegeven. In 1913 werkte de heer Westerman mede bn de oprichting van de Nederlandsche «andelshoogeschool. Sedert de oprichting «arvan was hij curator dier instelling. In «14 werd hij benoemd tot lid van het alge- been bestuur van de N.O.T. en bestuurs- Jd van de Vereeniging voor den Geldhan- «1 te Amsterdam. In 1923 richtte hij op de Netherlands Jmerican Foundation. Daarnaast stichtte •II de Nederlandsch-Amerikaansche Ka ter van Koophandel. In 1925 werd de heer Westerman gekozen vice-voorzitter van de Internationale kamer van Koophandel te Parijs Van 19081932 was hi) lid van de Rotter- famsche Kamer van Koophandel en Fa brieken. Het spreekt wel van zelf, dat een zoo 'Waanstaande figuur in het financieele wen van ons landook geroepen werd een ^langrijke positie in te nemen in tal van faeniemingen en maatschappijen, zoo was hij president-commissaris van JeHolland-Amerika Lijn. van de Vereenig- *e Chemische Fabrieken, van de Borneo- bmatra Handel-Maatschappij. commissa- Je van Anton Jurgens' Vereenigde Fabrie kt van de Hollandsche Bankunie, van de "Merlandsche Koloniale Petroleum Maat- jhappij, van de Hollandsche Aanneming- "aatschappij, van de Koninklijke Lucht- 'W-Maatschappij, van de Rubbertnaat- Joappij Sumatra, van de Nederlandsche maatschappij tot ontginning van Steen- Rienvelden, van de Amsterdamsehe Super aosfaatfabrieken en van de Nijmeegsche «■oom-ZeeDziederij Hij maakte voorts deel uit van het be- rjjk van de Vereeniging voor Handels- bot, van de Vereeniging voor Tropische "keskunde, van de Vereeniging „Loe- RECLAME- 5915 vestein" en van het International Inter mediair Instituut. De regeering heeft zijn veie verdiensten erkend door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Voorts was hij groot-officier in de Orde van Leopold I van België, officier in de Orde van de Eikenkroon van Luxem burg, terwijl hem ook de eereteekenen van het Duitsche en Hongaarsche Roode Kruis waren toegekend. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Zaterdag a s. te Wester- veld na aankomst van den trein van 13.14. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN *T ALGEMEEN. Jaarvergadering te Amsterdam. De Maatschappij tot Nut van 't Alge meen heeft heden in het gebouw van de Vrije Gemeente te Amsterdam zijn 149ste algemeene vergadering gehouden onder voorzitterschap van mr. G. J. Salm. Na diens openingswoord kwamen in be handeling de verschillende verslagen. De begrooting voor 1935/'36 sluit met een be drag van f. 58507 aan inkomsten en ujt- gaven. Dr. C. A. Steenbergen, secretaris van de Nutscommissie voor bibliotheekwezen hield een voordracht over „De beteekenis van onze nutsbibliotheken voor de volksont wikkeling". Spr. zette uiteen, dat in over eenstemming met de oorspronkelijke doel stelling van het „Nut" ook zijn bibliothe ken opbouwend werk dienen te venrich- ten. Hieruit volgt o.a., dat de bibliothe carissen met zorg voor dit ambt moeten worden uitgekozen; daar er, in dezen cri sistijd meer dan ooit geestelijke leiding van hen dient uit te gaan. Voorts, dat een minimum aan geld en moeite dient te worden besteed aan de verspreiding van ontspanningslectuur zonder vormende kracht Bibliotheekwerk is weinig vruchtbaar, als het slechts zorgt voor het uitleenen van goede boeken. Immers, de kunst, de zin van het gelezene in zich op te ne men, tot persoonlijk bezit te verwerken, is slechts vrucht van gelukkigen aanleg, goede opvoeding of ernstige scholing; van daar. dat een groot deel van ons volk, die kunst niet verstaat. Behoorlijk lezen eischt aanzienlijk meer inspanning dan kijken naar een film of luisteren naar een radio- toespraak Beide laten nauwelijks tijd tot het in nerlijk verwerken van het geziene of ge hoorde. In deze en andere ontwlkkelings- en ontspanningsmogelijkheden schuilt het gevaar van vervlakking en verstrooiing. Daartegenover dwingt goed lezen tot con centratie en verdieping. De uitleenbibliotheek met haar groote verscheidenheid van titels verleidt de gebruiker steeds weer naar het nieuwe te grijpen. Daartegenover noodt boekbezit tot herlezen, tot geestelijk eigendom, tot liefde voor het boek. De bibliotheek zij daarom slechts aanvulling, hulpmiddel tot een hooger doel: een eigen, schatbeladen boekenplankje in iedere woning. Geen beter aanmoediging tot verdiept leesgenot dan voorleesavonden voor jon geren. en nog onkundige volwassenen. Noodiger dan ooit zijn thans studiekrin gen. waarin zwaardere lectuur samen wordt besproken: opwekking tot zelfstan dig nadenken. Eerst door zulke middelen kan ons bi bliotheekwerk groote beteekenis verkrijgen voor de volksontwikkeling. De voordracht van mr. Steenbergen werd gevolgd door een causerie van den heer P. Krabbendam Jr. over: „De betee kenis van de Nutsbibliotheek voor het dorpsleven". Juist op het platteland, zoo meende spr. kunnen goedgeieide bibliotheken voor ouderen en jongeren, instellingen van zeer groot cultureel belang zijn. Het aantal le zers is niet groot, doch zij zijn van zeer verschillenden aanleg en ontwikkeling. Bij de keuze van de boeken, die worden aan geschaft, zal hiermede terdege rekening moeten worden gehouden. Voorlichting door een bevoegd „centraal lichaam" is noodzakelijk. De bibliothecaris moet de lezers kunnen helpen en voor lichten bij hun keuze. Hij zal dus op de uitleenuren aanwezig moeten zijn. Op de „jongeren" lezers van 17 jaar en ouder zal hij voldoende overwicht moeten hebben. De praktijk leert, dat hier controle geboden is. Ditzelfde geldt voor de lezers uit de jeugdbibliotheek. Zij toch hebben ook de neiging te hoog te willen mikken en dit doodt de belangstelling. Propaganda voor het lezen van goede boeken en bekendheid geven aan het werk van de bibliotheek is steeds noodlg. voor al in dezen tijd, nu het platteland door de moeilijke tijdsomstandigheden de be langstelling dreigt te verliezen voor alles, wat niet onmiddellijk met het dagelijksch brood verbandt houdt. Radio en film bevorderen, vooral op het platteland, het lezen van goede boeken. Voorlezen aan jongeren bevordert het zelf lezen. Voldoende geldmiddelen zijn op het platteland moeilijk te krijgen. Toch is aanvulling van de bibliotheken een levens belang. INDISCHE PENSIOENKORTING. Een adres van den Nederl. Bond van Gepenslonneerden. Het bestuur van den Nederlandschen Bond van Gepensionneerden heeft aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gericht, waar wij het volgende aan ontleenen: dat zij kennis namen van den Inhoud van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven, door de regeering in gediend ter behandeling ln de Kamer der Staten-Generaal; dat in dit wetsontwerp wordt veorge- steld een inhouding op de pensioenen, den gepensionneerden toegekend, welke inhou ding ten hoogste zal bedragen 10 van het verkregen pensioen; dat zij deze korting in strijd achten met het wettelijk recht, daar adressanten het pensioen beschouwen als verkregen eigen dom of bezit en aantasting daarvan ontoe laatbaar is; dat de ernstige juridische debatten, ge voerd in de Kamers der Staten-Generaal bij de behandeling der Indische pensioen korting, voldoende bewijzen, dat onder de leden dier Kamers gróót verschil bestaat omtrent het begrip recht in deze aange legenheid; dat de gepensionneerden in alle ver zwaring van de lasten tengevolge der crisis, toch even sterk worden getroffen, als de overige bevolking en het hun on verklaarbaar voorkomt, waarom zij door extra belasting, zooals de bedoelde voorge stelde kortin. nog eens in het bijzonder aangegrepen moeten worden, te meer wijl het percentage van den pensioengrondslag tot het verkrijgen van pensioen van 2 op 1.75 is gebracht en de loonsverlagingen ook van invloed zijn geweest op het ver kregen pensioen; dat zij in deze aangelegenheid zich thans niet willen verdiepen op een c.q. bestaand wettelijk recht tot aantasting der pensioenen, doch ook op humaniteils- gronden de voorgestelde korting niet toe laatbaar achten: dat zij daarom beleefd verzoeken meer- 'cedoeld voorstel, voor zoover dit betrek king heeft op de pensioenen, niet te willen goedkeuren. HET WERKFONDS. 93 plannen tot een bedrag van bijna 25 millioen. Wij ontvingen de volgende gegevens met betrekking tot de Openbare Werken, die met behulp van het Werkfonds wor den gefinancierd. Van deze werken zijn: I. 33 plannen uitgevoerd en in uitvoe ring tot een bedrag van f. 5.923.293.85; II. 60 plannen toegestaan tot een bedrag van f. 18 925.922.35. Totaal 93 plannen tot een bedrag van f. 24.849.216.20. Het aantal manweken op de bouwplaats voor deze werken bedraagt ruw geschat 360.000, d.i. ca. 7000 manjaren. Een gelijk aantal arbeidsweken wordt bovendien buiten de bouwplaats, verloond, zoodat men kan zeggen, dat ongeveer 14.000 man gedurende een jaar door bovengenoemde werkfonds-werken tewerk worden gesteld. Bovendien vinden ongeveer 55.000 man werk in de door het Rijk gesubsidieerde werkverschaffing. Deze personen worden evenwel in de werkloozenstatistlek als werkloozen opgenomen. Voorts is voor 45 industrieele projec ten van het Werkfonds een totaal bedrag toegestaan van f. 1.983.064 en moeten en kele millioenen gereserveerd worden voor een nog ln overweging zijnd werk. Het aantal manweken voor deze pro jecten Is uiteraard moeilijk in cijfers uit te drukken. GROOTE BRITSCHE ORDER VOOR STORK. Levering van een complete palmolie- fabriek naar Malakka. Naar wij vernemen, heelt het agent schap Amsterdam der Machinefabriek Gebr. Stork en Co. N.V. een dezer dagen de opdracht gekregen voor de levering eener complete palmoliefabriek op Malak ka voor rekening der Soclete Financière des Caoutchoucs te Parijs. Deze fabriek, die bestemd is voor de oliepalmenonderneming Johore Labis en verreweg de grootste in haar soort ln Malakka zal worden, krijgt een voorloo- pige capaciteit van 15.000 ton palmolie per jaar, d.w.z. voldoende om de produc tie eener oliepalmenaanplant van onge veer 5000 H A. te verwerken, terwijl de bedoeling is, dat later aanplant en fa- briekscapacitelt verdubbeld zullen worden. De opdracht voor buitenlandsche reke ning voor deze levering naar een Britsehe kolonie, welke niet alleen de geheele olie installatie, doch ook krachtstation, ge bouwen, lorriematerieel etc. omvat, mag zeker als een groot succes voor onze Ne derlandsche industrie beschouwd worden (zooals bekend, zijn de vier grootste palm- oliefabrieken op Malakka eveneens door Stork gebouwd). PRO REGE. De Nationale vereeniging Pro Rcge heeft gisteren te Utrecht haar jaarlijksehe al gemeene vergadering gehouden. Dr. T. J. Hagen, voorzitter, verwelkomde ln zijn openingswoord in het bijzonder kolonel De Gaag als vertegenwoordiger van den minister van defensie en ds. Verwey als vertegenwoordiger van de synodale commissie der Hervormde kerk voor de behartiging van de geestelijke belangen der militairen Spr merkte verder op. hoe in den tegenwoordigen tijd stroomingen werkzaam zijn. die den godsdiensten aan tasten. Verschillende huishoudelijke werkzaam heden werden afgedaan. Aan de Koningin werd een telegram van aanhankeiiikheid en trouw gezonden De heeren ds. Do Bruvn E Jansen C. Oranje J. de Vries en G. N A. Schuman werden als bestuurs leden herkozen. De heer H. Bolle te Amsterdam sprak over de taak van den Pro Regiaan. ds. J. Kremer te Ede hield een opwekkende rede. N.R.Crt. COMMUNISTISCHE FOUT BIJ HAAGSCHE VERKIEZINGEN. Welke vermoedelijk een zetel zal kosten. De kiezers en kiezeressen van kieskring III in Den Haag zuilen op hun stembil jetten de communistische lijst met L. L. H. de Visser als lijstaanvoerder missen. Dit is het gevolg van een fout van de communisten bij de candidaatstelllng voor den Haagschen gemeenteraad, welke de communistische partij vermoedelijk een zetel zal kosten. Wat is het geval? Op den dag van de candidaatstelllng kwamen, kort vóór den sluitingstijd voor de inlevering der candi- datenlijsten gesteld de communistische vertegenwoordigers met lijsten met hun Candida ten voor de drie Haagsche kies kringen. Bij onderzoek bleek echter, dat de 25 kiezers, die de communistische can- didatenlijsten voor kieskring III ondertee kend hadden, niet alleen in dezen kies kring woonden en ook dat dit niet het ge val was met de inleveraars van de lijsten, gelijk de Kieswet bepaalt Waar dit bij de communistische lijst met verschillende on derteekenaren niet het geval bleek, moest de voorzitter, de heer L. F. Buurman (soc.- dem.) deze candidatenlijst weigeren. Inmiddels was het reeds te laat gewor den om nieuwe onderteekenaars en inle veraars op te zoeken zoodat de commu nisten in Den Haag slechts in 2 van de 3 kieskringen met candidaten komen. Dit zal den communisten, die met twee raads leden aftreden, de heeren L, L. H. de Vis ser en J J. Schaddelee. vermoedelijk een zetel kosten, aangezien zü afgaande op den uitslag der Prov Staten-verkiezingen. in Den Haag een paar duizend stemmen zullen moeten missen, „Tel". DE DIR. VAN v. GEND EN LOOS/A.T.O. ONTVANGT DE BEDIENDEN ORGANISATIES. Mede naar aanleiding van de door de landelijke personeelvergaderlng van de bediendenbonden op Zondag 2 Juni J.l. aangenomen motie, had dezer dagen een bespreking plaats tusschen de directie van v. Gend en Loos/AT.O. eenerzijds en de besturen van de bediendenbonden ander- ZtyS. Deze bespreking voerde tot de volgende resultaten: 1. De directie erkende, dat omtrent even tueel door te voeren wijzigingen in de salarleering der bedienden overleg met de vertegenwoordigers der georganiseerde be dienden gewenscht is. In den vervolge zal, evenals voorheen, dit overleg geschieden. 2 De directie zal aan de overmatige werktijden op sommige kantoren haar volle aandacht besteden en trachten hieraan zooveel mogelijk een einde te maken door het aanstellen van personeel. Dit overwerk vindt zijn oorzaak in het aannemen van het nieuwe vrachtvervoer, waarop het bedrijf zich nog zal hebben in te stellen. 3. Vastgesteld werd, dat de met de orga nisaties getroffen loonregelingen hoe lan ger hoe meer haar practische beteekenis verloren hebben; de besturen wezen op de noodzakelijkheid van 'n regeling, waarbij het personeel weet waar het aan toe ls. Afgesproken werd, dat van beide kanten zal worden getracht een meer bevredigen de regeling te concipieeren. 4. Betoogd werd, dat de voorgestelde loonsverlaging voor de vrouwelijke be dienden te ingrijpend was. Geeien de reeds bestaande lagere loonregeling voor het vrouwelijk personeel meenden de organisa- tlebesturen. dat een herziening vah het voorstel tot salarisverlaging der vrouwe lijke bedienden absoluut noodzakelijk was. De directie heeft toegezegd dit laatste zeer ernstig in overweging te zullen nemen. Zij zal daarop den organisatiebesturen nader van antwoord dienen. BEZOEK VAN EMIR SAOED AAN DE PHILIPS FABRIEKEN. Gisterochtend arriveerde met den trein van 11.38 uur te Eindhoven de Arabische Kroonprins Emir Saoed met gevolg waar onder de Directeur van Buitenlandsche Zaken te Dieddah. Foead bey Hamzah. teneinde een bezoek te brengen aan de Philips Fabrieken. Na on het perron door ir. F J. Philips te zijn begroet, stapte men op het Stations plein. waar de politie voor ruime afzetting gezorgd had. in de gereedstaande auto's. Op het hoofdkantoor werd Emir Saoed. die naast zijn gevolg vergezeld was door dr. Pijpers van het Dep. van Buitenland sche Zaken, door dr. A. F. Philips ontvan gen Na een kort oponthoud begaf men zich naar de golflinks, waar de lunch ge nuttigd werd Des midags werd allereerst op verzoek van den lijfarts van Emir Saoed de Philips Roentgeninstallatie in het St. Joseph Zie kenhuis bezichtigd. Daarna werd in de Philips Fabrieken de gloeilampen-, radio- en luidspreker fabricage in oogenschouw genomen, alsmede verschillende demon strates gegeven die door Emir Saoed met zeer groote belangstelling werden gevolgd. Ha ten huize van ir. F. J. Philips de thee gebruikt te hebben vertrok h°t Koninklijk bezoek met den trein van 17.05 waarin een speciale wagon voor hen gereserveerd was. naar de residentie terug. UIT NED. OOST-INDIE. VEREENIGING KOLONISATIE NIEUW-GUINEA. BANDOENG, 11 Juni (Aneta). De heer J. Veersema ls wegens drukke werkzaamhe den afgetreden als voorzitter van de Vereeniging Kolonisatie Nieuw-Guinea, Hij is benoemd tot eerelid. tevens adviseur der Vereeniging. Een nieuw hoofdbestuur zal worden ge vormd, terwijl het in het voornemen ligt een nieuwe nederzetting in Nieuw-Guinea te openen, waarin de kolonisten die thans in het werkkamp te Lawang worden opge leid, zullen worden opgenomen. RECLAME. 5915 Sommige tandpasta's reinigen wel. doch krassen- Anderen rijn onschadelijk, maar reinigen niet afdoende. Pepsodent staat bovenaan, zoowel in reinigend vermogen als in onschadelijkheid. De nieuwe reinigende en polijstende stof in Pep sodent i verwijdert tandfilm - volkomen i geeft een parelende glans aan het tandoppervlak i i i reinigt en polijst het teere tandglazuur met absolute veiligheid Het verwijderen van tandfilm is en blijft de voor naamste taak van Pepsodent. Thans is Pepsodent hiertoe nog beter in staat dan ooit te voren. Koopt nog heden een tube Pepsodent. VERLAAGDE PRIJZEN 45 ets. en 70 ets. oer tube. NEDERLANDSCHE HANDEL MIJ N.V. Jaarvergadering te Amsterdam. Gisteren vond te Amsterdam de jaar lijksehe algemeene vergadering van aan deelhouders plaats der Nederlandsche Handel Mij., de eerste na de reorganisatie. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 54.307'/! aandeelen, recht hebbende op 217 stemmen. Na goedkeuring van de notulen, vraagt een der aandeelhouders, de heer F. C. den Hartigh, het woord, voor het doen van een initiatief-voorstel om de geheele directie en commissarissen van de maatschappij ontslag te verleenen. De vergadering krijgt een rumoerig ka rakter daar verschillende aandeelhouders uit de statuten lezen, dat zij het recht hebben directie en commissarissen onmid dellijk te ontslaan, waarna van de be stuurstafel. de juridische beteekenis van de desbetreffende bepaling wordt uiteen gezet, welke uiteenzetting eenige malen door interruptie wordt onderbroken. Het bestuur stelt een motie voor om de voorstellen van den heer Den Hartigh niet aan te nemen, welke motie met 204 tegen 13 stemmen wordt goedgekeurd. De balans en winst, en verliesrekening alsmede de toelichting worden vervolgens aangenomen met 192 tegen 11 stemmen en 14 blanco. Met algemeene stemmen wordt besloten het aantal directeuren te verminderen van 4 tot 3. Het volgende punt, om de winstverdee- ling te veranderen, geeft aanleiding tot de vraag of het noodzakelijk is thans te komen met een verandering in de statuten betrekking hebbende op de winstverdee- ling, terwijl er op het oogenblik geen winst is. De voorzitter acht het noodzake lijk, nu het aantal directeuren is vermin derd. dat ook de tantième-uitkeering aan de directie wordt teruggebracht, terwijl dat voor aandeelhouders wordt verlaagd. Dit punt wordt na eenlg debat zonder stemming aangenomen. In de bestaande vacatures worden her kozen als commissarissen de heeren J. H. Hummel, C. de Monchy en H. L. van Eeghen. Uit de vergadering wordt gevraagd waar voor het noodig is het aantal commissa rissen uit te breiden, in antwoord waarop wordt medegedeeld, dat de kringen, waar uit deze commissarissen komen, de maat schappij ten goede zullen komen. Het des betreffende voorstel wordt met 192 stem men tegen 15 stemmen aangenomen. Als commissarissen worden gekozen de heeren jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, mr. A. Baron van Haersolte en jhr. mr. B. C. do Savornin Lohman. VEILIG VERKEER. Bij de „Wenken voor wielrijders" is één wenk vergeten, n.l. het doorrijden van wielrijders bij een stilstaande tram, het geen dagelijks geschiedt bij alle haltes, waar geen vluchtheuvel is. Hierdoor ont staat gevaar voor in- en uitstappende rei zigers. Wannegr men de wielrijders op het gevaar attent maakt, krijgt men meestal een brutaal antwoord. Een tweede lezer vestigt de aandacht op den toestand op de Breestraat tegenover de Stadsgehoorzaal, waar het trottoir z.i. veel te smal is. Hij vraagt, waarom he» aldaar staande hek niet wordt afgebroken. Een bewoner van de Heerenstraat be pleit den aanleg van een trottoir, aange zien de zgn „kleine steentjes" veelal door wielrijders worden gebruikt, nu het rijwiel pad aldaar is verdwenen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9