LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 12 Juni 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE BONTE WAERELD. THIJS IJS EN DE KABOUTER PIRIMIJS. VISSCHERIJBERICHTEN. VOORSCHOTEN. De voorvork gebroken. gersten Pinksterdag, 's morgens om- Itreeks 9 uur ls nabij het Raadhuis, de (klrljder J. B. uit Den Haag, door het Heken van zijn voorvork gevallen en ta melijk ernstig verwond. Nadat hij ln de hall van het Raadhuis was binnenge dacht, heelt dr. H. de Boer hem de eer de hulp verleend met medewerking van een lid der E.H.B.O.-brlgade. Hij had ver- Kondingen aan het hoofd en beenen ge kregen en een hersenschudding en is in je loop van den morgen per auto naar djn woonplaats overgebracht. „GEMEENTEBELANG" VERGADERT. Drie sprekers voeren het woord. In hotel „Deurloo" werd een openb. verg. gehouden van de klesver. „Gemeen tebelang" onder leiding van den waarn. roorz. den heer Ir. H. A. Maas. Als sprekers traden op de heeren E. Ch. Uulholland en Chr. A. Holthuljzen, bel den candidaat voor de a.s. verkiezing. De eerste spr., de heer Mulholland, zette allereerst het doel van de vereenlglng uit ren. n.l. de belangen van de gemeenschap te behartigen, vrij van kerkelijke of cle- licale Invloeden en los van klassebelang. Spr. noemde vervolgens verschillende punten, die verbetering behoefden. Er zijn it weinig stoptreinen. Een request tot den raad gericht, werd niet verder doorgezon den. omdat de raad meende dat 't toch niet zou helpen. Het politiekorps is te klein. In den Haag heeft men op Iedere SO inwoners een politiebeambte en in Voorschoten 1 op 2123 Inwoners Dure krachten, le klasse krachten, heeft men ln deze gemeente niet noodlg, men kon beter 5 a 6 menschen voor hetzelfde be drag nemen, maar dan 2e klasse. Naar aanleiding van de klacht in de aleuw)aarsrede van den voorzitter van den raad dat land- en tuinbouw slechte lijden doormaken, zou spr. de landerijen op andere wijze productief willen maken tv. de verbouwing van andere gewassen m deze omvorming van gemeentewege loten steunen. De werkloosheid zou spr. tillen verminderen door den aanleg van nraten en de plannen tot uitvoering bren- gen. Nadat spr. nog de straatverlichting bad besproken, als onpractische toepas- dng en plaatsing en te gering besloot hij rijn rede met de hoop uit te spreken dat bet nieuwe tarief voor de electrlclteit zoo ipoedlg mogelijk door een doeltreffender tou worden vervangen. De tweede spr., de heer Chr. A. Holt- buyzen, gaf een overzicht van de oprlch- ting van deze vereeniging en zelde dat de lichtlijnen waren, tegen verhoogde be- istlngdruk en voor krachtige bezuiniging. Na een korte pauze hield de heer ir. H. il Maas een korte bespreking van de ge ien tebegrootlng 1935, waarin verschil- fcide uitgaven werden aangevallen. Spr. u een zuiniger beheer van de gemeen- bedrljven wenschen, bezuiniging op het "derhoud der straatverlichting, op de ntsoenen, op het onderhoud van ge- w antegebouwen, waarvoor hij het bedrag ibnormaal noemde. 24 Juni as. zal laatst- Itnoemde spr. de gemeentebegrooting nogmaals in een openbare vergadering behandelen. Hij wekte de aanwezigen op fleh aan te sluiten en te zeggen, wij kun- ntn niet meer opbrengen. Na de behan- iellng van enkele Ingekomen vragen volg- i: sluiting. WARMOND. Vergadering Groene Kruis. Onder Voorzitterschap van den heer H. J. A. Walenkamp had in Hotel de Stad Rome een alg. vergadering plaats van net Groene Kruis alhier. Deze opende met een hartelijk welkom, taarna de secretaris, de heer M. de Vries, be notulen der vorige bijeenkomst las, welke onder dankzegging zonder bemer kingen werden vastgesteld. Vervolgens werd door den Secretaris een keurig ver- J»rgd jaarverslag uitgebracht, waaraan wij pet volgende ontleenen. In het afgeloopen !sar werd 398 maal gebruik gemaakt van «t magazijn tegenover 44 maal in het «rste vereenigingsjaar. Wel een bewijs dat «1 Groene Kruis in deze Gemeente in een Poote behoefte voorziet. Het woord was hierna aan den penning meester tot het uitbrengen van zijn finan cieel verslag. Hieruit bleek, dat de in komsten hadden bedragen f. 439.48 en de Jitgaven f. 289.54, zoodat een batig slot te boeken viel van f. 149.94. De rekening met «scheiden werd ter contröleering in han- «t gesteld van een commissie bestaande hit de heeren H. L. van Delft on G. Paardekooper Overgegaan werd tot ver kiezing van een bestuurslid. Als zoodanig 'M herkozen de heer P G. Paardekooper, "ie deze herbenoeming aannam. De ro"d- haag bracht nog enkele zaken van hC s- joudelljkenaard naar voren, waarna de bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst werd gesloten. Vergadering R.K. Staatspartij. De afd. Warmond der R.-K. Staats partij kwam in buitengewone alg. verg. bijeen ln hotel „De Zon". De voorz. opende op de gebruikelijke 'iize, waarbij hij memoreerde dat de ver- oren zetel van 4 jaar geleden thans weer 'wg gewonnen was. Een bijzonder woord 'Prak hy vervolgens tot de aanwezig ge kozen raadsleden, waarbij hij den wensch uitsprak, dat 't hun gegeven zou mogen uin hun beste krachten in dienst der ge beente te stellen. Alvorens men overging 'bt Punt 2 der agenda, sprak weth, Zwet- J'oot woorden van dank voor de sympa thieke woorden aan het adres der geko- 'fn raadsleden en zelde, mede namens uin collega's hun beste krachten voor het welzijn der gemeente te zullen aanwenden. Hierna ging men over tot de bestuurs verkiezing wegens aftreding van het ge boete bestuur, uitgenomen de heer W. den Jjbnne. Bij de eerste stemming bleek, dat ®ot meerderheid van stemmen waren ge kozen de heeren H.. van Hulst, G. G. van "burg, c. M. van Styn Jr., J. van Moorsel ou B. Moerkerk. De heer Van Hulst "™e echter geen bestuursfunctie aan gorden, terwijl de heer J. v. Moorsel en Moerkerk het voorloopig aannamen, "ozien het vergevorderde uur, werd- be sloten een tweede stemming te houden op een volgende vergadering. Hierna dankte de heer A. Versluys, ook namens het bestuur, den voorz. en pen- ningmeesteresse voor alles wat zij voor de vereeniging hadden gedaan. Hierna werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. BIJ de politie alhier ls aangifte ge daan van het vinden van een heerenrij wiel. Gedurende de belde Pinksterdagen werden ln deze gemeente niet minder dan 75 kampeervergunnlngen afgegeven. Wel een bewijs, dat het kampeeren heden ten dage zeer ln trek ls. De heer De B. uit Den Haag is bij een kleine reparatie uit den mast van zijn schip gevallen. Hij klaagde over In wendige pijnen en is per auto naar Den Haag vervoerd. WASSENAAR. Een regen van ongevallen. BU de groote drukte op den Tweeden Pinksterdag was er behalve den geweldigen regen en hagel ook nog een regen van ongelukken. Mej. B. alhier kwam op den Rijksstraat weg op haar rijwiel in botsing met de wielrljdster mej. M. uit Rotterdam. Deze laatste bekwam verschillende verwondin gen aan gelaat, handen en beenen. Mej. S. uit Rotterdam kwam op de van Zuylen van Nijeveltstraat te vallen. ZIJ werd bewuste loos binnengedragen in een garage. Oor zaak volgens den dokter oververmoeidheid. K. uit Lelden bekwam bij een val van zijn rijwiel verwondingen. Hij werd aan het politiebureau verbonden. De 19-j. B. uit Rotterdam viel aan de Wassenaarsche Slag van zijn rijwiel en brak een arm. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp. L. uit Rotterdam lag ook aan de Wasse naarsche Slag met hevige maagkrampen buiten kennis. Na de komst van een ge neesheer werd hij naar Rotterdam ver voerd. De 17-J. H. uit Waddinxveen werd aan de Wassenaarsche Slag buiten kennis gevonden. Dr. Hubbeling constateerde, dat ihij door de warmte bevangen was. Bij het spelen op het strand kwam de 16-J. T. uit Benthuizen met een vriendje zoodanig in botsing, dat hij een lichte hersenschud ding opliep. Aan den Ouden Deyl werd tij dens het schuilen voor het onweder de 16-j. B. uit Den Haag bewusteloos. Hij viel daarbij met het hoofd op dé straat, waar door hij een zware hoofdwonde bekwam. Met een ziekenauto werd hij naar het Wijk- gebouw vervoerd. De 23-j. mej. van E. uit Den Haag ls aangehouden verdacht van diefstal van een som gelds gepleegd ln dienstbetrek king alhier. Mej B alhier wilde per rijwiel den Groot Haesebroeksche weg ovèrsteken, waarbij zij werd aangereden door een auto en haar rechterdijbeen brak. Per auto werd zij naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan alhier (H Willibror- dus), de heer C. A. Tijssen, thans kape laan te Nederhorst den Berg. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Allda Catharina en Adrianus Antonlus, d. en z. van A. Bosman en A. C. Buitendijk. Een collecte ln de Geref. Kerk voor de Zending bracht op de som van f. 27.50. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth Cornelia, d. van G. J. Belt en S. Th. v. d. Salm Hen- drikus Wilhelmus, z. van P. C v. Velzen en A. Turk Klazlna, d. van J. Koorrmeef en K. Treurniet Gerarda Maria Cor nelia, d. van A. Pieterse en C. M. Hoog- zaad Wilhelmus Pauw, z. van L. A. v. d. Hoeven en P. M. de Jong Jacobus Qurinus Adrianus, z. van J. P. Uljee en P. G. v. d. Hoeven Johanna Cornelia, d. van Q. H. Onderwater en A. C. v. d. Geest Cornells Hendrik, z van P. J. Bakker en G. A. Ooljendljk Arie, z. van J. Rietkerk en J. C. d. Houter. Ondertrouwd: Hendrikus Wilhelmus v. d. Hoeven 24 j. en Maria Johanna Petro- nella Zwetsloot 22 j. Getrouwd: J. de Water en C. Brouwer J. P. de Geer en C. P. Lagerak. Overleden: M W. van Dissel 79 J. wed. van P. Smit J. M. Moerkerk 80 F. G Redegeld 8 m. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. L. v. Goozen en gez., F 236 J. M. Verdegaal en gez.. F 242d Th. E. M. Schuurman, F 81 A. C. v. Haaien, F 81 P. Ardon B 37 A. P. Berg C 117 G. v. d. Poel F 252 C. J. v. Amster dam F 252 H. M. Beugel C 27 E. P. Voordouw F 116 J. Bakker en gez, F 157 K. G. J. Bartz en gez., F 65 C. M. v. d. Meer B 55 C. M. Dobbe D 18 Th. Heljneman F 242 M. P. Slingerland D 90. Vertrokken: P. P. v. d. Lellj naar de „Dever" te Lisse A. Hensing en gez., Leiderdorp Hoofdstr. 220b W. Rasser, Lelden Staalwijkstr. 8 A. Luiten, Ha- zerswoude Gem.weg F 7 M. C. Koek, Lelden Joh. de Witstr. 57 J. M. J. v. d. Wouw, Leur St. Antonlusgest. W. J. v. Steen en gez., Lelden Morschslngel 12 G. P d. Gunst en gez., Boskoop Goud- scherijweg 86 C. Harmg, Nibbixwoud G 27 C. J Meijer Haarlem Gen. Bothastr. 58 A. Maas, Alphen a. d. Rijn Steek- sterweg 274 R. S. v. Immerzeel. Rotter dam Feljenoordstr. 10 G. v. d. Does, Monster Madeweg W. S. Verheul en gez., Hazerswoude, Zijde E 66 G. v. d. Lubbe. Voorburg, v. Deventerlaan 46 J. J. Langerak Wassenaar. Zljdeweg D. M. Stefels, Warmond. B. 244 C. Robbers en gez Leiden, J. W Frlsostraat 21 N. Wessel. Leiden. Kanaalstraat 22 J. M. Vink. Leiden. Heerengracht 43 S. J. v. d Stoel, Leiderdorp. Hoofdstraat 68 W M. de Groot, Wassenaar, Langestraat 103 P. B H Koss, Lelden. Rijnstraat C. H v .d. Krogt, Sassenheim, Ipenlaan 15 Ca. v. d. Krogt, Noordwijk, Lange- veld 29. ALPHEN Ledenvergadering C.H. Kiezvereen. Door de C.H. Klesvereen. werd ln het vereeniglngsgebouw een alg. ledenverga dering gehouden, mede toegankelijk voor geestverwanten en de leden der Jongeren groep. De voorzitter, de heer C. Koren, heette allen hartelijk welkom en gaf na 'n kort openingswoord aan de raadsleden de heeren P. Verdonk en B. SpreiJ gele genheid tot 't houden van 'n referaat over de sa., verkiezing. Dezen behandelden tal van belangrijke zaken en hadden een aan dachtig gehoor. Van de gelegenheid tot 't stellen van vragen werd door enkelen ge bruik gemaakt De beantwoording ge schiedde door de sprekers, terwijl ook de andere C.H. raadsleden hieraan deelna men. Een uitvoerige bespreking volgde nog over de werkzaamheden die op den a.s. verkiezingsdag zullen moeten geschieden. Na woorden van opwekking en aansporing tot activiteit ln de e.k dagen eindigde de heer Verdonk met dankzegging. Op het te Zullen gehouden Nat. Zang- en Muziekconcours behaalde de muzlekvereen. „Crescendo" in de afd. uit muntendheid een len prijs met 317 pnt. en ln den marschwedstrljd een 2en prijs met 93 pnt. BOSKOOP De Chr. Harmonie „Devote" alhier behaalde te Santpoort op het Nat. Con cours voor harmonie- en fanfarecorpsen ln de 4e afd. concertwedstrijd 'n 2en prijs met 312 punten. NIEUWKOOP. Vergadering zwemvereeniging „De Plas" In hotel „Het Vliegende Paard" alhier kwam de zwemver. „De Plas" in leden vergadering bijeen. De voorzitter, de heer N. Bodegraven, opende. De notulen der voorgaande vergadering werden onveran derd vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo is van f. 61.92 Hierna werd een nieuw reglement artl- kelsgewijze voorgelezen en behandeld. De samensteller van dit reglement, de heer D. van Pijlen, had hierbij alle eer van zijn werk daar het bijna in zijn geheel en nagenoeg onveranderd werd goedgekeurd. De vier aftr. bestuursleden, de heeren J. P. Biersma, H. van der Neut, C. Twaalf hoven en G. van Koert Azn. werden met bijna alg. st. weer herkozen. Besloten werd dit jaar weer onderlinge zwemwedstrij den te houden. Na rondvraag volgde slui ting. DRIE BILJOEN KAARSEN. In de nabijheid van Chicago ls een nieuwe vuurtoren voor vliegmachines neergezet; de lichtsterkte van dit baken, ls drie biljoen kaars. Hij overtreft alles wat tot nu toe op dit gebied vervaardigd is: wanneer men een waarnemer op de maan zou zetten, zou hij bij nacht met een gewonen veldkijker het licht van den vuurtoren kunnen zien. Op duizend kilo meter afstand kan een aviateur het baken observeeren. De moeilijkheden bij de constructie wa ren vooral hierin gelegen, dat lampen van deze sterkte een ongewone hitte ontwik kelen, waardoor het glas smelt. Voor de betrekking van fabrieksbaas aan de gasfabriek, in de vacature van den heer Weeda, hebben zich 80 sollicitanten aangemeld. Voor rekening van den heer J D. Buitenhuis, ls aan den heer C. Bontebal Jr. opgedragen het bouwen van een burger woonhuis, met bljbehoorende werken aan den Zljdeweg alhier. NOORDEN. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag 13 Juni v.m. te lp1/! ure in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van de instructie voor den keuringsveearts, Hoofd van dienst. 3. Voorstel tot wijziging van de instructie voor den hulpkeurmeester bij den vleesch- keuringsdienst. 4. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. 5. Voorstel tot wijziging van de vergoe ding bedoeld ln art. 101 der Lager onder wijswet, aan de bijzondere scholen. 6. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening. 7. Voorstel tot wijziging van de begroo tingen, diensten 1934 en 1935. Bij de aanbesteden van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer C. v. Aalst alhier, werd Ingeschreven als volgt: J. Buitenhuis f 3020; B. v. Wieringen f.2992; F. de Gelder f.3388; J. Hortensius f. 3388.75; G. Llndenburg f.3025; B. J. Timmermans f. 2956. allen wonende te Ha zerswoude; Gebr. Graper, Bethuizen f3257 Groen en Bregman, ld f.3245; J. v. Noort id f.3545; Schellingerhout, ld. f.3480; J. Ym, Waddlngxveen f.3873. Het werk ls aan den laagsten inschrijver gegund. L-denvergadering R.K. Drankbestrijding. Krulsverbond en Mariaivereenlging hiel den een ledenvergadering in de St. Fran- clscuszaal. Het lid M. A. Bergonje bracht als afge vaardigde naar de ln Amsterdam gehou den bondsvergadering een uitvoerig en interessant verslag daarover uit. Noorden is er gesteld als voorbeeld van activiteit. De bibliotheek werd steeds bijgehouden door den secretaris, doch op diens verzoek werd thans een bibliothecaresse benoemd en wel mej. Rie Pieterse. TER AAR. Drie koelen gedood. Tijdens het noodweer zijn alhier drie koelen ln de welde. resp. bij de landbou wers K„ O. en D. gedood. Ook ls hier veel schade aangericht. KOUDEKERK. De muziekvereenigihg „Kunst na Ar beid" behaalde op het groot Nationaal Concours te Lekkerkerk in de 2e afd. een len prijs met 332 punten met een extra prijs en directeursprijs. Een prachtig suc ces voor deze vereeniging! LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina, dochter van T. J. v. d. Wolle en D. v. d. Kloot Rlchardus Jo- sephus, zoon v. R. J. Florijn en C. Kukler. Getrouwd: F. J. C. Broker en G. J. Rooda. Overleden: C. J Dries, echtgenoote van T. H. Heyn, 36 jaar. ZWAMMERDAM. Verg. R.K. Land- en Tuinbouwbond. In het Patronaatsgebouw alhier hield de afd. van den R.K. Land- en Tuinbouw bond een ledenvergadering, onder voorzit terschap van den heer A de Vos Nadat deze de samenkomst met den Chr. groet en een woord van welkom had geopend, gaf hij het woord aan den heer Paardekooper uit Zoeterwoude, die een inleiding over de beperking van den melksteun hield, welke beperking over het algemeen 10»/o zal zijn, doch voor leder bedrijf afzonderlijk zal worden berekend, terwijl voorts met alle bijzondere omstan digheden rekening zal worden gehouden. De uitvoering van de hieraan verbonden werkzaamheden, die niet gering zijn, ls opgedragen aan de gewestelijke beper kingscommissie. De bedoeling der wet ls, dat niet ln den winter zal worden beperkt, omdat er dan niet te veel melk ls. Aan de hand van verschillende cijfers en voorbeelden lichtte spr. een en ander nader toe en waar schuwde ten slotte dat de overproductie, die zich allloht tegen het eind van het jaar dus tegen Juni 1936 zal openbaren, wanneer men merkt te veel te hebben ge produceerd, zoo goed als waardeloos zal zijn. De voorzitter bracht aan het einde den spr. dank voor zijn uiteenzetting. Een alhier gehouden bloempjesdag. ten bate van het geheelonthouderswerk, uitgaande van de Orde der Goede Tempe lieren, heeft f. 19,30 opgebracht REDDINGSMEDAILLES VOOR EEN REGIMENTSHOND. Aan de regimentshond Betty van de Fransche infanterie is te Grenoble de reddingsmedaille verleend. Sinds jaren is het dier de trouwe begeleider van het 99ste regiment infanterie en in menig moeilijk geval heeft de hond zich een wakkere metgezel der Fransche soldaten getoond. Zijn grootste heldendaad was de hulp, die hij aan een bergbeklimmer verstrekte, die op 9 Maart van dit jaar in de Fransche Alpen een ongeluk kreeg en door de pa trouilles van het regiment gevonden werd. Daar de sneeuwstorm zoo sterk was, dat de verongelukte niet naar het dal ge bracht kon worden, moesten de redders besluiten den man naar een geschikte plek te dragen en een dag te verplegen. Daar te vreezen was, dat de patiënt gedu rende den nacht zou bevriezen, liet men den hond bij hem achter en maakte het dier duidelijk, dat het zich tegen hem aan moest vielen en in geen geval hem ver laten. Met bezwaard hart begaven zij zich daarna op weg om hulp te halen Toen het weer het den volgenden dag toestond, gingen ze met een draagbaar naar de plaats des onheils terug en von den den verongelukte inderdaad nog in leven. Hij verzekerde, dat hij dit alleen aan den hond te danken had. Op instigatie van Claude Farréres, den eerevoorz. van den Franschen bond voor dierenbescherming, werd Betty ten over staan van het geheele regiment de red dingsmedaille aan den halsband bevestigd. Deze band had het dier gekregen van eenige kinderen, die over de heldendaad van den hond gelezen hadden. ENGELSCHE UITVINDINGEN. Op de laatste Engelsche industrieten toonstelling heeft men zeer merkwaardige uitvindingen kunnen zien. Ten eerste was daar een zeer ingenieus geconstrueerde naaimachine die tevens koken kan. De uitvinder ging van het standpunt uit. dat het voor menige hulsvrouw zeer welkom zou zijn om. terwijl de soep kookt, rustig verder te kunnen naaien. Deze kook- en naaimachine bestaat uit twee deelen: links bevindt zich de kookinrichting, rechts de naaimachine. Ook de bedpiano trok veel belangstelling. De uitvinder van dit Instrument had. door een plano te construeeren, die in bed be speeld kan worden, geenszins de bedoe ling de luiheid ln de hand te werken. Het instrument is uitsluitend gebouwd om zieken en invaliden het uitoefenen van pianomuziek mogelijk te maken. De piano wordt aan het voeteinde van het bed ge monteerd. heeft een uitschuif baar klavier, zoodat dit voor de zich te bed bevindende persoon gemakkelijk bereikbaar is. WAARHEEN IN OORLOGSTIJD TE VLUCHTEN? Veel menschen breken zich het hoofd, waar zij, ln geval een oorlog uitbreekt, een veilig toevluchtsoord kunnen vinden De landen waar men in een dergelijk geval veilig ls voor gas- en luchtaanvallen, wor den Inderdaad steeds geringer in aantal. Een Amerikaansche courant heeft in dit verband een enquête onder haar lezers gehouden. Van de antwoorden die binnen kwamen opteerde het grootste gedeelte voor de Stille-Zuidzee-eilanden, In de tweede plaats kwam Canada. Zwitserland kwam op de 11de plaats. 2.570 lezers waren van oordeel, dat ln geval van oorlog, de Noordpool de eenige veilige plek op aarde zou zijn. 11. Heel vlug vliegt Thijs zoo over wellanden, rivieren, over bergen, over dalen zoo snel, dat er geen vogel was die 'm in kon halen. Hij is daar zeer gemakkelijk gezeten dit mag nog eens een vliegtocht heeten! Thijs is, daar heel hoog in de lucht, voor géén gevaar beduoht, en 't spreekt vanzelf, dat hij van deze reis geniet zooveel plezier had hij in tijden niet. Na zoo een tijdlang te zijn voortgegaan, ziet Thijs op "n heuveltop een huisje staan. Het stoeltje gaat er recht op af tot Thijs een blijde kreet te hooren gaf. „Dat hutje", denkt hij, „waar ik recht op toe nu suis, is niets anders dan mijn eigen huis!" IJMUIDEN, 12 Juni 1.935. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.60—0.34; Griet per kist van 50 K.G. 2515; Tongen per K.G. 0.560.38; Groote schol per kist van 50 K.G. 19; Middelschol per kist van 50 K.G. 26; Zetschol per kist van 50 K.G. 27—19; Kleine schol per kist van 50 K.G. 255; Schar per kist van 50 K.G. 53.50; Tong schar per kist van 50 K.G. 2117.50; Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. 2.601.15; Groote schelvlsch per kist van 50 K.G. 1815; Middel schelvlsch per kist van 50 K.G. 17.509; Kleinmlddel schelv. per kist van 50 K.G. 16.50—7; Kleine schelvlsch per kist van 50 K.G. 11—1.80; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 8636; Gullen per kist van 50 K.G. 174.60; Len gen per stuk 1.10—0 43; Heilbot per K.G. 1.20—1; Wijting per kist van 50 K.G 6—3: Koolvisch per stuk 1.111; Makreel per kist van 50 K.G. 11—2.20. Aangekomen 9 stoomtrawlers: Ro. 46 met 2530; IJM. 190 met 2120; IJM. 2 met 1650; IJM. 161 met 1450; IJM. 87 met 1510; IJM. 147 met 1800; IJM.116 met 1580; IJM. 63 met 1450. IJM. 195 met 2180; en in 6 log gers: K.W. 75 met 650; K.W. 78 met 1182; K.W 173 met 479; K.W.42 met 641; SCH. 196 met 834; SCH. 147 met 576 niet offi cieel; IJM. 268 met 2347 voor pekelharing. 32

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7