LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 12 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Architect J. F. Berghoef heeft aan besteed. namens den heer R. J. Wentzel: het bouwen van een woonhuis aan den Rngdyk bij Aalsmeer. De laagste inschrij ver was H. van Wieringen te Oude-Wete- rlng voor f. 5250. De kweeker W. v. L„ van den Hom- weg alhier, is bij het veilingsgebouw „Bloe- menluet" door een auto aangereden. Zijn rijwiel werd vernield; hij zelf liep een kneuzing aan een der voeten op, welke in .Bloemenlust" werd verbonden Het rijwiel werd door den aanrijder vergoed. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van Jan C. Qualm en Adrlana de Vrij. Bij de politie zijn gedeponeerd als ge vonden voorwerpen: een portemonnaie met geld en een damesmuts. De uitslag van de eerste serie schiet wedstrijd van den VriJw. Landstorm alhier maximum aantal punten 100) luidt: 1. L. Hartman. 94 punten; 2. J. Blijleven, 94 punten; 3. M. Havenaar. 93 punten; 4. W. Mets. 93 punten; 5. A. A. van der Maas, 93 punten. HAARLEMMERMEER. W. Scheffer. t In rijn woning aan de Kerkhoflaan te Zwanenburg nabij Halfweg, is op 58-j. leeftijd overleden de heer Willem Scheffer die eenlge jaren lid is geweest van den gemeenteraad van Haarlemmermeer en als zoodanig vele goede diensten heeft bewezen. ALG. VEREEN. BLOEMBOLLENCULTUUR. De motie-Hillegom verworpen. De afd. Lisserdijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur kwam in buitenge wone vergadering bijeen ter bespreking van de saneeringsmaatregelen naar aan leiding van de ingediende motie-Hillegom. De heer C. B. Berbée opende met een kort woord. De secretaris, de heer J. M. de Graaf, las de notulen, welke werden goed gekeurd. Vervolgens las de secretaris de motie voor van de afd. Hlllegom Inzake de saneeringsmaatregelen. De voorzitter las ook het prae-advies van het Hoofdbe stuur. De heer Smakman zou liever een uitspraak hebben in September, na afloop van het handelsseizoen, indien die verga dering in begin September zou gehouden worden. De heer Clemens was van oordeel, gezien nadere besprekingen, dat zelfs de afgevaardigden van Hillegom tegen hun eigen motie zullen stemmen. De motie was klaargemaakt in een geforceerde vergade ring. De voorzitter zeide, dat men wel al gemeen van overtuiging was, dat het ge vaarlijk is om nu over de saneering een uitspraak te doen. terwijl de bloembollen nog allen in den grond zitten. Wat de sa- neerlngsplannen betreft, was de vergade ring slecht te spreken over het nakomen der verplichtingen van de Regeering. Van de beloften is nog weinig terecht gekomen. In den breede werd de saneering met al haar gevolgen besproken. Allereerst werd gestemd over een uit spraak in Juni of September. De uitslag was. dat 5 voor een uitspraak in Juni en 13 voor September waren Vervolgens werd gestemd over de motie-Hillegom. in dien de alg. verg. besluiten mocht in Juni uitspraak te doen. Dan werd met 8 tegen 7 stemmen besloten om de motie-Hillegom te verwerpen. De heer Joh v. d. Lely, die voor dit jaar als afgevaardigde is benoemd, maakte be zwaar tegen zijn afvaardiging, aangezien op door hem op de vorige alg verg. ge bezigde woorden critiek is uitgeoefend. Hierover ontwikkelde zich een breede dis cussie. Na rondvraag volgde sluiting. Het mannenkoor ..Kunst en Vriend schap" te Hoofddorp behaalde op het te Slledrecht gehouden zangconcours een lsten prijs met 315 punten in de 3de afd. Bij het te Zaandam gehouden muziek concours behaalde het fanfarekorps „Wil- helmlna" te Abbenes, een 3den prijs in de lste afd. met 273 punten. HILLEGOM. EEN SUCCESVOLLE TOCHT! 400 jongens en meisjes naar de heide! Een vierhonderdtal jongens en meisjes heeft met reiswagens een tocht gemaakt vla Amsterdam, door het Gooi, naar de Pyramide van Austerlltz. Bij het vertrek, 's morgens om 8 uur, was het weer tamelijk goed en de belang stelling in het dorp groot. Al ras werd 't weer slechter en tijdens onweersbuien gut ste de regen op de autobussen, waarin de kinderen met de dames en heeren lei ders en de bestuursleden der Ver. .Behept Kindervreugd", welke den tocht organi seerde, zich best wisten bezig te houden met het zingen van allerlei jeugd-liedjes. Al spoedig werden heerlijke broodjes ver orberd; op de Larensche heide, waar het weer ten gunste gekeerd was. zijn alle dorstlgen gelaafd. Op de Amersfoortsche berg werd het monument der geïnter neerde Belgen bezichtigd. De Leusder heide is van uit de wagens bezichtigd. Bij de Pyramide van Austerlltz is op veel zijdige wijze genoten. De thuisreis voerde tijdens mooi weer over Zeist, Utrecht, langs de Vecht. Am sterdam, Slotén en de Haarlemmermeer. Heerlijke versnaperingen werden aange boden In de beste stemming reed men onze gemeente weer binnen, met bazuinblazers voorop, afgewacht door de beide plaatse lijke muziekcorpsen en eenlge duizenden belangstellenden, die van het Station af den stoet volgden langs den Stationsweg, het v. Waverenpark, v. d. Endelaan, tot het Wilhelminapark. waar de reiswagen stop ten. Daar keerden allen hoogst voldaan over den geslaagden tocht huiswaarts Hoe meer de Jonge tochtgenooten de ouderlijke woning naderden des te luider zongen zij hun vreugde uit! RECLAME. 5922 Wie HAAS* mosterd eenmaal leent, Wil niet anders; is verwend! De organisators, de leidsters en de lei ders hadden een zwaren dag achter den rug, maar zij mochten het genoegen sma ken hun Jonge vriendjes een prettlgen tocht bezorgd te hebben! De verkoop van speldjes ten bate van het Doofstommen Instituut „Effatha'1 te Voorburg heeft f. 43.45'/» opgebracht. KATWIJK. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. v. der Plas, n. Rijnsburg, Tramstraat D Zuyderduijn, n. Noord- wijkerhout, Schoolstr. 33 G. J. P. Pep- pink, n. R'dam, Coolslngel Fr. W. v. Egteren. n Enschedé, Brinkstraat 194 Janna C Dubbeldam, n. A'dam, Comme- llnstr. 121 III J. van Rijn, n Benne- broek, Vogelenzang p Kouprle. n. Oegstgeest, Wilhelminapark 2 A de Vreugo n. Oegstgeest. Endegeest M. Marijnis n. A'dam. v. d Dulnstr m - J. Pool, n. Wymbritseradeel Gouw 67 G de MooU, n. Noord wijk, Styntjesduln- straat 23 J. van Dijk, n Lelden. Lage Rijndijk 60 M. van der Plas, n. Breda, DIaconessenhuts H. C Waterreus, n. Den Haag. Javastr. 36 C. J Brand en echtgenoote, n. Alphen a. d. Rijn, Bloem hofstraat 33 Ea. J. G. Smltshuyzen, n. Almelo, Ziekenhuis T. Boon en gezin, n. Lelden, v. d. Brandelerkade 8. Gevestigd: M P. Odijk, v. Alphen a d. Rijn, n. Orootesteeg 6 E. G. Drenth, v. Voorburg, n. Duinoord 34 J. Dubbelaar, van Den Haag. n Adrianastr. 2 C. E. Jacobs, v. Amsterdam, n. Zeehospitium J. van Tienhoven. v. Oegstgeest, n. Sluis- weg 80 A. Siderius, v. Pijnacker n. Duin oord 19c H. J. Londs, v. Kampen, n. Zeehospitium C. Heenk. v. Alphen a. d. Rijn, n D. Curtiusstr. 30 H. H. J. Car- miggelt. v. Leerdam, n. Zeehospitium C. P Ouwehand, v. vlissingen, n. Meer- burgstr. 44 C. Ripping en gezin, v. Den Haag Loosduinen, n. Duinoord 42 Wed. M. H. RakenTeldbrugge en kinderen, v. Den Haag, n. v. d. Piaskade 12. KATWIJK AAN DEN RITN. Gevaarlijk prikkeldraad. Het zoontje van Corn. O. speelde in en rond de muziektent aan de Commandeurs laan. Op een zeker oogenblik wilde hij zich van de balustrade laten zakken, doch daar deze omwoeld is met prikkeldraad, bleef het jongetje hierin met zijn arm hangen. Dit veroorzaakte een vleeschwonde; hij werd direct naar dr. Hueting vervoerd, die eerste hulp verleende, waarna het kind naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd voor verdere behande ling. De opbrengst van de alhier gehou den verkoop van „Santosbloempjes" was f. 111,50, een bedrag dat tot heden nog niet bereikt is en dat zelfs ging boven op brengsten van veel grootere naburige af- deelingen. Deze collecte is dus een succes geworden. KATWIJK AAN ZEE. Knaapje overreden. Alhier had op den Sluisweg bij de Bin- nensluizen een ernstig ongeluk plaats. Door 'n auto van de Katwijksche Stoom- wasscherij, bestuurd door den chauffeur W. G., werd een 4-jarlg jongetje, v. d. S. uit de 4de Kanaalstraat, overreden. Het kind werd zwaar gewond opgenomen en verkeert in levensgevaar. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Serenade aan den heer v, Dijk. De Katwijksche harmonie „U.N.I.", dir. de heer P. C. Langmuur, heeft een sere nade gebracht aan den heer A. van Dijk in de Michiel de Ruyterstraat. die heden herdacht dat hij 25 jaar getrouwd was. maar ook het feit, dat hij 25 Jaar werkend lid van „U.N.I." was. De heer Van Dijk heeft in dat tijdsverloop lief en leed met de vereenlging meegemaakt. Deze sere nade trok natuurlijk zeer groote belang stelling. De familie Van Dijk hoorde staande voor de deur der woning de aan geboden hulde aan, waarna aan den hui- selijken haard door alle leden van de muziekvereenlging, onder aanbieding van ververschlngen. gezellig eenige oogen- blikken werden doorgebracht. De heer Van Dijk bedankte met een toepasselijk woord voor de serenade. Geen prettige ontdekking. C H. H., uit Oegstgeest. deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij zijn auto had verhuurd aan twee personen van hier, nl. J. en S. Toen zij laat in den nacht de auto terugbrachten bleek dat de wegen- belastingkaart en het nummerbewijs wa ren ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Koeien op stap. J. L. S. uit de Havenstraat deed bij de politie aangifte, dat een aantal koeien van I. uit de weide zijn gekomen op zijn teel- land en daar ernstige schade aan zijn veldvruchten hebben aangericht. Tegen I., die al verscheidene malen door de politie is gewaarschuwd, zal proces-verbaal wor den opgemaakt, terwijl bovendien de aan gebrachte schade zal moeten vergoed worden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende maand Mei inge legd f8438 53, terugbetaald f19032.96. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5307. Bi.i den Postchèque- en girodienst: ge stort op postrekening f. 142858.51. uitbe taalde cheques f. 64797.91. J K„ uit de Mr. Fockstraat, deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn zaak in de Kerksteeg een groote wln- i kelruit ter waarde van f. 40 is vernield. BIJ den reeder N. H. is des nachts van zijn terrein ontvreemd 25 KG. getaand katoen, dat daar hing te drogen. De po litie stelt een onderzoek in. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damesrijwiel, dat onbeheerd op straat is aangetroffen. LISSE. Motorongeval. Een motorrijder raakte in het drukke verkeer door zenuwachtigheid de macht kwijt over zJJp motorrijwiel, waardoor deze omsloeg. De motorrijder smakte tegen den grond, evenals zijn echtgenoote, die op de duo-zitting gezeten was. De E.H.B.O. was direct ter plaatse aanwezig en verleende eerste hulp Spoedig was ook dr. Duymaer v. Twist aanwezig Bi) onderzoek bleek de motorrijder zijn enkel gebroken te hebben. Zijn echtgenoote, die erg overstuur was, bleek lichte kwetsuren opgeloopen te hetoben. Zooals ieder jaar Is oök nu weer een demonstratie gegeven door de plaatselijke brandweer. Ditmaal werd gedemonstreerd bij de fa gebrs Blokhuis. Het brandweer-* materiaal bleek in goede conditie te zijn. De Jeugd was in grooten getale aanwezig. Ook eenlge Raadsleden woonden de de monstratie bij. NOORDWIJK. Gevonden: een rljwlelbelastlngmerk: een zwarte bont: een damesrijwiel; een regenjas; een hulssleutel: een rijwieibe- lastingmerk: een bril, celluloid montuur; een rozenkrans; een heerenrijwiel. Inlichtingen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur voorm. ten Polltlebureele te Noordwljk- Blnnen verstrekt. NOORDWIJKERHOUT. De Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren alhier gehouden gemeenteraadsverkiezing luidt als volgt: Aantal uitgebrachte stemmen: 2356; Aantal geldige stemmen 2317. De klesdeeler bedroeg 178 3/13. Uitge bracht werd op Lijst I (Chr. Hlst.) 138 st. Gekozen de heer D J. Westrlk. Lijst H Vrije Lijst L. M. v. Noort 384 st. Gekozen de heer L. M. v. Noort en P. P. Verdegaal. Lijst in R.K. staatsparty (Dorp) 935 st. Gekozen de heeren E. Oostdam Hzn. (weth.). C. v. d. Klauw, J. d. Berg Wzn„ J v d. Voet en J. W. v. Parera. Lyst IV Vrye LJjst C. Brugman 263 st. Gekozen de heer C. Brugman. Lyst V A.R. 174 st. Gekozen de heer J. Padding. Lyst VI R.K. Staatsparty (de Zilk) 423 st. Gekozen de heereiï P. J. Warmerdam, Th. P. van oyiswyk en L. de Winter. Als nieuwe leden werden gekozen de heeren C Brugman. P. P. Verdegaal, J. v. d. Voet. D J. Westrlk en L. de Winter. De oude raad bestond uit 8 R.K (Dorp), 3 R.K. (de Zilk) en 2 Chr. Hist. De In de Ned. Herv. Kerk gehouden Pinkster-collecte, ten behoeve der Zen ding, bracht op f. 81. OEGSTGEEST. INBRAAK IN VILLA. Alles overhoop gehaald. Tydens een der Pinksterdagen is, terwyi de bewoners afwezig waren. Ingebroken in de villa van den heer M. C. K. aan de Mauritslaan. Door verbreking van een ruit aan de achtenzyde van het huls, is toegang verkregen. In het geheele huls is alles overhoop gehaald, hetgeen gisteren by thuiskomst van de familie werd ontdekt. Een groot aantal zilveren en andere voor werpen is ontvreeirfd. De vermoedeiyke dader C. K. is door de politie te Rotterdam aldaar aangehouden. Hy was in het bezit van een groot gedeelte van de vermiste voorwerpen. De man ls daarna ter beschik king gesteld van den Burgemeester alhier, die hem een verhoor heeft afgenomen. Hy heeft tot nu toe niet bekend, de diefstal gepleegd te hebben. Aanrijdingen. Gisteren had nabij de R.K. kerk een aan- ryding plaats tusschen een auto van W. V. uit Katwijk en den motorryder P. E. uit den Helder. Het ongeval verrichtte alleen materieele schade. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Achter het Groene Kerkje had gisteren tusschen twee auto's, resp. bestuurd door C. H. M. uit Amsterdam en door C. v. d. B. en H. uit Rottefdam een botsing plaats. Oorzaak was het plotseling stoppen van eerstgenoemde auto. Ook In dit geval werd alleen materieele schade veroorzaakt. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. GeborenCornells, zoon van Adr. Heems kerk en Joh. v. d. Vyver. Overleden: H. Jungerius, 74 Jaar. Ondertrouwd; Abr. v. d. Mey, J.m., 28 jaar en H. de Mooy. j.d., 25 jaar C. v. d. Hoonaard, jm., 23 Jaar en J. van Duin, jd„ 22 Jaar P. Rynsburger, J.m., 35 Jaar en J. v. d. Mey, j.d., 28 jaar. Getrouwd: G. Heeren en G. Glasbergen Joh. Oudwater en C. Bras W. van Egmond en J. M- van Egmond. Het muziekgezelschap „Wilhelmlna" en de Gymnastiekvereenlglng D.W.S. alhier maakten een gezameniyken rondgang door het dorp. de gymnasten voerden daarna op het plein voor de Wilhelmlna school eenlge knots- en rhythmische oefeningen uit. De belangstelling was groot. SASSENHEIM. De gehouden bollenvelllng ten bate van de R K. Kerk. Armen en Bernardus- gestioht heeft f. 1568.— opgebracht. Hiervan ls voor de kerk f. 722.50; voor de Armen f. 577— en voor het Bernardusge- sticht f. 268.50. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. H. M. v. d. Maarel geb. van Heynlngen, d.; J. Groeneweg geb. Bolle- boom, z.; A. B M. Bolleboom geb. Kroon, z. Ondertrouwd: W. van Ryswyk en W. M. Lelieveld; J. Th. v. d. Geest en G. Schrama K. J. van Zundert en Th. v. d. IJssel; W. Bvers en C. H van Nlerop. Getrouwd: J. Th. Peters en M C. v. d. Berg; Th. J. v. d. Ham en M B. Ryper. Overleden: J. Haster. m„ 73 J.; J. F. v. d. pyi, m., 18 J.; J. A. v. d. Kraan, vr., 3 J. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. C. v. d. Geest geb. van der Poel, D. Overleden: H. J. van der Hagt m. 66 J.; M. J. v. d. Meer geb. de Hey, Vr„ 24 J. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering Ingelanden Driemanspolder. De stemgerechtigde Ingelanden van den Driemanspolder kwamen In Jaarl. alg. ver gadering byeen. Vastgesteld werd de reke ning 1934. ontvangsten f. 15819.83'/», uit gaven f. 14859.24, batig slot f960.59'/». Vastgesteld werd de begrooting 1935 met een eindcyfer van f. 19600.52'/». Tot leden van de commissie van onderzoek rekening 1935 werden aangewezen de heeren C. Th. Boonekamp, P. Bos J.W.Azn. en K. Visser. Voor het voorzien van 2 watermolens met Dekker-wieken, zal een leening van f. 2500 worden uitgeschreven. Het bestuur kreeg machtiging tot ver pachting van dykgronden en den tol. Uit geloot werden de obligaties 2 en 4; vast gesteld werd het ambtenaren-reglement. Jongen aangereden. De 10-Jarlge J. de K., wonende aan het Achterom 8, had de onvoorzichtigheid plotseling den Achterweg over te steken, Juist toen van de Vlietzyde een auto naderde. De jongen werd gegrepen en bekwam een dybeenbreuk. Dr Perquin heeft de eerste hulp verleend en den knaap daarna voor opname naar St. Antonius- Hove doen vervoeren. Den automobilist treft geen schuld. De samenvoeging der gemeenten. Door de meerderheid van het college van B. en W. van Stompwyk, (burge meester en 1 wethouder', ls praeadvies uitgebracht op de voorstellen van Ged. Staten, Inzake de grenswyzlglng van Stompwyk-Veur-Nootdorp. Wethouder v. den Bosch heeft aan dit praeadvies een minderheidsnota doen toevoegen.. Aan 't praeadvies ontleenen wy: De thans aan de orde gestelde grens regeling ls felteiyk een gevolg van in 1928 genomen besluiten. Naar het bordeel van Ged. Staten bestaat er Indien de gemeen ten Stompwyk en Veur worden vereenigd, aanleiding de Veenweg, gemeente Stomp wyk te voegen by Nootdorp en ook een klein stukje grond, gelegen in den Noordwesteiyken hoek van Nootdorp te voegen by Stompwyk. De meeningen in ons college inzake deze grenswijzigingen zyn verdeeld. De meerderheid staat nog op 't standpunt als vervat ln het praead vies van 25 Februari 1928, dat niets an ders ls dan een aanpassing aan den felte- ïyken toestand en voltrekking van eco nomische- en administratieve eenheid. De motieven van 25 Februari 1928, worden ook thans nog onverkort door de meer derheid van B. en W. gehandhaafd. Hoe wel de noodzaak niet erkennende, dat het deel der gemeente genaamd Veenweg, wordt gevoegd by Nootdorp, zal naar de meening van de meerderheid, dat geen overwegend bezwaar behoeven te zyn, zich alleen om die redenen te verzetten tegen samenvoeging van Stompwyk en Veur. De financiën van een der gemeenten of van belden mogen niet tot inzet wor den gemaakt, van de behandeling der onderwerpeiyke aangelegenheid. Evenals ln 1928 kan ook thans worden aangeno men dat de flnancieele belangen van geen der belde gemeenten door samen voeging rullen worden geschaad. Weth. v. d. Bosch voert ln zyn minder heidsnota o.a. het volgende aan. Hy wyst er op, dat de grenslijn tusschen Stomp wyk en Nootdorp z.i. even goed naar het Zuid-Oosten omgelegd kan worden, opdat de Veenweg in zyn geheel by Stompwijk komt. Het beste en meest logische ls om de gemeente Stompwyk in zyn geheel te handhaven. Wat Veur betreft: er zyn vele bezwaren om Leidschendam en Veur tot één geheel te maken. Wat zeven jaar ge leden gezegd werd van de goede vooruit zichten van Veur is teleurstellend. Ook wyst hy op de gevolgen der klassenlndee- ling. Tot slot herinnert de heer v. d. Bosch aan de onprettige samenwerking met den raad van Veur, hetgeen hem ook noopt tegen de samenvoeging te moeten zyn. Over Mei J.l. ls ln de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de KerkvoogdU f.145.28'/» en voor de Diaconie f. 101.25. Gewonden: 1 blauw kinder jasje. 1 bruin lederen portemonnaie met inhoud. Adres: Bureau van Politie. De Commissie van Ingezetenen, z.g. Dubbele raad van Stompwyk, komt Vry- dag 21 dezer om 7.30 uur in openbare zit ting byeen. In behandeling komt o.a. de grensregeling Stompwyk-Veur-Nootdorp. In een tuindersschuur, staande aan oen Oostvlietweg," eigen daarvan W. Joh. den H. een geslacht schaap aangetroffen en ln beslag genomen. Het ls naar het Openbaar Slachthuis te Den Haag vervoerd en aldaar voor de consumptie afgekeurd. De Rykspolitle heeft tegen W. J. den H. proces-verbaal opgemaakt. VOORHOUT. De Gemeenteraadsverkiezing. Van de gisteren alhier gehouden ver kiezing voor gemeenteraadsleden is de uit slag als volgt: Totaal uitgebrachte st. 1249, waarvan 16 ongeldig, zoodat de kiesdeeler 112 1/11 be draagt. HEDEN Noordwykaan Zee (Palace-Hotel)* Jaarverg. N.V. Hotel My. „Noordwyk aan Zee". 2'/» uur nam. Donderdag. Oud-Hortuszlcht: Concert „Nieuw Le ven", 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrydag van 10—12'/, en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude I SlngeL Geopend in Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, I Maart. April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, f overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—18 Febr. 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Ryksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg 67—69 en Breestraat 18. Op werkda- I gen van 104 uur. Entrée Maandags f.0.25| overige dagen f. 0.10. Ryksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30- I 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. RUksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage-1 Ujks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos.! Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op I werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—121 en l'/t—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/»4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—121 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. Nederl Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen I behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uurl nam. Zondags gesloten. Ryksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van I 9—12 en l'/s—4 uur. Kosteloos. h DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees-1 kunde. Consultatiebureau voor moeilijke I kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inentiif| tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve c~l neeskunde. Consultatiebureau voor Alco-J bollsten. 7 uur nam. Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees-1 kunde. Consultatiebureau voor Beroeps-1 keuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala)Revue „Met vlag I en wimpel". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam j „Die englische Heirat". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat. 8 uur nam. „Geschichten aus dem Wlenerwald". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Circus-leven". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/» u. nam-1 „Peter". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en I nacht geopend voor leden v. h. zlekentonas „Tot Hulp der Menschheld", echter vaal nam. 8 uur tot van. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst det I apotheken wordt van Dinsdag 11 tot en i met Zondag 16 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Korevaar- straat 51, telef. 3553. en C. van Zijp. wil helminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. Op Ujst 1 (C.H. en AH.) werden uiige-1 bracht 174 st. Aan deze party is een toegekend met een overschot van dU11 62 st. Op Ujst 2 (S.D.AP.) werden ultgebracn- 118 st. 1 zetel toegekend met een oversow van by na 6 st. Op lyst 3 (R.K. Staatsparty l werden uitgebracht 941 st. 8 zetels toegekend me- een overschot van ruim 4 st. Aan lyst 1 (C.H. en AR.) Is derhaiv- wegens grootste overschot nog 1 zetel gekend. In den raad keeren niet meer terug, heer C. Jansze (A.R.), in diens plaats aou'_ nu de heer Jac, Colyn; van de R.K. 5taa party keeren niet meer terug de ne F. M. Angevaare en G. C. P. Pri"5- r worden alleen vervangen door den WUIUCU AliVUU VT7iV<fcl.igOii uwv - P. V. d. Nouland, zoodat de S-D A.r- zetel gekregen heeft ten koste R.K. Staatsparty. Op Woensdag 19 Juni a.s. des halfdrie bestaat gelegenheid tot looze inenting ten huize van dokter G. Bots, alhier. 1-8

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6