I Mr. Tandheelkundig Instituut ISCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 12 Juni 1935 i A lAAT/ïtjOICHWN STADSNIEUWS. BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. RECHTZAKEN. BEURSOYERZICHT. BURG. STAND VAN LEIDEN MAIKT BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. 'i (Gistermiddag 3 uur: 758. xlenmiddag 3 uur: 764. telegrafisch weerbericht. (jegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. fcrwachtlng tot den avond van 13 Juni: [Matige aanvankelijk tijdelijk nog krach- Zuld-Westelljke tot Westelijken of I-Westelijken wind. Zwaar bewolkt met KelUke opklaringen. Waarschijnlijk tee regenbuien. Weinig verandering in bperatuur. STORMWAARSCHUWINGSD1ENST. eind te de Blldt hedenmiddag te i uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". BllTENLANDSCH WEERBERICHT. h Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. [Hoogste Stand 768.3 te Biarritz, laagste Stand 743.8 te Stornoway. |De kern van het depressleeysteem be- zich Noord-Oostwaarts terwijl ook de [toren nog over ons land gelegen on- wrssecundaire naar het Noord-Oosten ik, gevolgd door flinke barometerstijgln- Hierdoor vormde zich over Oost- Tsnkrijk en Midden-Duitschland een jgediukgebled, terwijl ten gevolge van de luchtdrukgradlent toenam, dat over het Kanaal en de Zuidelijke jrdzee vrij krachtige winden waaien. (Over het geheele Zuidelijke gedeelte van rt waarnemingsgebied voert de Zuld- tetelijke wind thans Oceanische lucht- ssa's aan, zoodat een sterke afkoeling A. vooral over Duitschland. Slechts Moord-Scandlnavlë bracht de Zuld- jstelijke wind nog eenlge temperatuurs- jging. t koude-inval ging met zware onweers- kens gepaard, Hamburg had 25, Zürlch lm Groningen 18 m.M. Thans verplaatst het onweersfront nog verder naar het kd-Oosten, naar de Randstaten en bland Over de Poolzee en Groenland pdt de hooge druk nog stand terwijl ook verder in het Westen nog een Hedrukrug uitstrekt. [Ir is bij ons nog geen verandering van fceekenis in den weerstoestand te wach- lüchttemperatuur. 15 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr, F.). III uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. P.). I 3 uur nam.: 15'/* gr. C. (60 gr. F.). loogwatertijden te katwijk zee. IVoorm. te 12 u. 2 m.; nam. te 12 u. 15 m. Voor Donderdag. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". '(Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". (Middags 12 uur: 18'/i gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.51 nam. tot 4.07 voorm. MAANS- op- EN ONDERGANG. 12 Juni: op 16 u. 49; onder 1 u. 41. RECLAME- 5865 Breestraat 65, Tel. 3620, Leiden Geheel gebit vanaf f. 35.—. itat prijzen aan de tijdsomstandigheden aangepast. OE WAPENSTILSTAND IN DEN GRAN CHACO. BUENOS AIRES, 12 Juni. (Reuter). •'adat de bemiddelaars in het Gran Chaco- jMlict tot diep in den nacht met geslo- P deuren hebben vergaderd, werd heden- Motend kwart over twee plaatselijke tijd Jjucieel medegedeeld, dat het voorge melde accoord inzake een gegarandeerden "penstilstand tusschen Bolivia en Para- hedenmiddag te 12 uur zou worden Merteekend. De staking der vljandelljk- JMen zal 48 uur na de onderteekenlng Kaats hebben. Toen de zitting werd gesloten reikten de ™Juaters van buitenlandsche zaken van en Paraguay elkaar de hand en «looiden elkaar „eeuwigen vrede". AANBESTEDING. De commandant van het 6e R.V.A. heeft heden aanbesteed de levering van hooi, stroo en turfstroolsel. ten behoeve van de paarden in garnizoen te Leiden, geduren de het tijdvak: 1 Augustus 1935 t.m. 31 October d.a.v. Er was als volgt Ingeschreven: Turfstroolsel: fa T. Arkema Rotterdam 1 13.50. Verkoopbureau voor Turfstroolsel R'dam f. 13.80. v d. Grlend's Landexplolta- tle Helenaveen f. 14. Hooi: J. Oomen en Zn. Oosterhout f. 34, M Romljn Voorschoten f. 34.20, Huysman en Lankhuizen Geertruldenberg f. 35. Stroo: Gebr. Blonk. Lelden, f. 25.50. M. Romljn. Voorschoten f. 25, alles per 1000 K.G. VREESELIJK ONGELUK TE ALPHEN. sleepboot uit elkaar geslagen. De twee opvarenden gedood. Hedenmorgen omstreeks half elf is op de Gouwe, juist tusschen de twee brug gen en de spoorbrug te Alphen aan den Rijn een vreeselUk ongeluk gebeurd, waar bij twee personen zijn gedood. Omstreeks genoemd tijdstip voer de sleepboot .Risico" In de richting Rotter dam, achter zich sleepende een aak en een woonschip. Plotseling vernamen de omwonenden een donderend geweld en een explosie. Zij zagen talrijke stukken van de sleepboot door de lucht vliegen, terwijl het andere gedeelte zonk. De stoom ketel van de sleepboot bleek gesprongen te zijn, tengevolge waarvan dit ongeluk veroorzaakt werd. Over een tweetal boer derijen, staande langs de Gouwe, werden de stukken geslingerd en zij kwamen op ruim 100 M. afstand ln het welland te recht; de slag werd tot op verren afstand gehoord. De ruiten der ver schillende woningen in de omgeving ble ken allen gesprongen. Ook waren hier en daar de daken beschadigd. De gesleepte schepen werden wel beschadigd doch de opvarenden bekwamen geen letsel. An ders was het met het personeel van de sleepboot Zoowel van den kapitein als van den machinist was niets meer te bespeu ren. Na zoeken werd het eerst de machi nist gevonden, die op de aak was geslagen. De man was zwaar verminkt en reeds overleden. De kapitein was in hel geheel niet te vinden. Langen tijd werd dan ook gedregd in de Gouwe, totdat het publick den man zag liggen in een sloot langs de Gouwekade, ook zeker op 100 M, af stand van de plaats des onhells. Ook de kapitein bleek reeds te zijn overleden Zijn hersens waren o.a. geheel verbrijzeld De sleepboot „Risico" behoort thuis te Rot terdam, terwijl de kapitein en de machi nist twee broers zijn, genaamd Kooren, naar schatting beiden tusschen de 30 en 35 jaar. Begrijpelijk verwekte het onge val een groote consternatie in de gansche omgeving, zoodat het al spoedig zwart zaE van de toesnellende menschen. De burgemeester van Alphen, de heer P. A. Colijn was eveneens aanwezig; met behulp van de politie trof hij de eerste ordemaatregelen. Het verkeer te water ondervond eenige vertraging. Oratorium baseler handelsbank bonden, 12 Juni. (V.D.). Naar de ■nnancial Times" uit Basel bericht, heeft iwitsersche Bondsraad het verzoek om jjJ. moratorlum te verleenen voor een ge- J™ der verplichtingen der Baseler Han- ■®ank tot 30 Juni 1937, Ingewilligd. „1,? Oj-talingsmoeilijkheden komen voort net bevriezen van het grootste deel van land ^al da' door de Dank ln Dultsch- tni-en 'n a"dere landen met beperkt be- «ngsverkeer ls belegd. ttoMt' ,ntet aUe verplichtingen onder het kiim» vallen, zal de bank het bedrijf vekere grenzen kunnen voort- slangenbezweerder overleden. BRUSSEL, 12 Juni. (VD.). De Tune sische slangenbezweerder op de Wereld tentoonstelling te Brussel, die op 30 Mei j.l. door een van zijn cobra's werd gebeten, is gisteren ten gevolge van de giftige slangenbeet ondanks het spoedige ingrij pen in het ziekenhuis, waar hij we'rd op genomen, overleden. -o vervallen-verklaringen van het duitsche staatsburgerschap. BERLIJN, 12 Juni. (V.D.) Gisteren zijn wederom 28 Duitschers door de Dultsche Rijksregeering van het staatsburgerschap vervallen verklaard, terwijl hun bezittingen geconflskeerd werden. Tot hen behooren o.a. de vroegere socialistische Rijksminis ter van financiën Rudolf Hllfferdlng, Dr. Haentzschel, Karl Höltermann, Hans Joel, Victor Schlff, de bekende medicus en schrijver Max Hodann, de tooneelschrljver Bert Brecht en de bekende actrice, leidster van het cabaret „Die Pfeffermühle", Erica Mann, dochter van den schrijver en Nobel prijswinnaar Thomas Mann. DORPSBRAND IN KOVA. SE VIL, 12 Juni (Reuter). Uit Antora wordt gemeld dat het dorp Sjefla SJ1 door een geweldigen brand is geteisterd en ge heel ln de asch gelegd. Hierbij zijn 28 per sonen gedood; w.o. 8 kinderen. o hagelslag in frankrijk. TOULOUSE, 12 Juni (Reuter) In den af geloopen nacht ls de oogst ln de omgeving van Toulouse omvattende 20 dorpen in gen kwartier tljds door hagel geheel vernield. Er vielen hagelsteenen, die 15 c.M. dik waren. De wijnstokken zijn verwoest, het l graan ls overal platgeslagen. De schade j wordt op millloenen francs geschat. o japan s politiek in het verre oosten, i TOKIO, 12 Juni. (Reuter). Half officieel wordt medegedeeld, dat de Japansche re geering geweigerd heeft deel te nemen aan een conferentie waaraan Italiaan- sche, Fransche en Amerlkaansche des kundigen, alsmede de Brltsche deskundi ge Frederick Leith- Rose zullen deelnemen en welke in September a.s. te Hanking zou worden gehouden ter saneering van de Chineesche financiën. De Japansche regeering ls van meening, dat deelnemen van Japan aan deze con ferentie niet ln overeenstemming is met de Japansche-politiek ten aanzien van China. twee vliegtuigen gevallen. BUENOS AIRES, 12 Juni (Reuter). Tij dens .en oefenvlucht is een tweetal toe stellen van een militair escadrille omlaag gestort, waarbij belde piloten op slag wer den gedood. MERKWAARDIG VERHOOR AAN DE NEDERLANDSCHE GRENS. Nederlander waagde zich liever niet in Duitschland. Een merkwaardige rechtzitting heeft plaats gevonden aan de Nederlandsch- Duitsche grens tusschen Loblth en Elten. De rechtbank te Essen wensche een Ne derlander te hooren in verband met een devlezenproce5 en de Nederlander, wiens naam en woonplaats niet vermeld wor den, verklaarde zich ook bereid een ver klaring af te leggen doch wenschte zich niet op Dultsch gebied te begeven. Der halve werd besloten het verhoor aan de grens te doen geschieden. Nadat de grens lijn nauwkeurig was vastgesteld werd een tafel dwars er overheen geplaatst. Aan de eene zijde namen een Dultsch justitie ambtenaar, een griffier en een deskun dige plaats, terwijl op Nederlandseh ge bied de Nederlander zich aan de tafel zette. Ten gevolge van een regenbui moest het verhoor gedurende eenlgen tijd on derbroken worden, doch toen het weer droog werd werden de stoelen droog ge veegd, de documenten werden weer op tafel gespreid en het verhoor kon tot een einde gebracht worden. EERSTE KAMER. Het ligt ln het aanvankelijk voornemen van den Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdagavond 25 dezer en volgende dagen. DE POSTVLUCHTEN. De .lijster" op uitreis is te Akijab en de „Koetilang" (thuisreis) te Medan ge land. de prins van den hedjaz. De Prins van den Hedjaz, Emler Sa'oed, ls hedenochtend met zijn gevolg om 8 uur per auto uit Den Haag naar Deventer vertrokken, waar hij aan de grens van de gemeente werd begroet door den garni zoenscommandant majoor K G. van der Mandele, commandant van het 4e half- reglment huzaren. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het Wegcheler Veld, onder de ge meente Diepenveen, waar cavalerie-evolu- tles werden uitgevoerd. Na afloop hiervan werd gereden naar Loenen op de Veluwe, waar in Hotel Zil- ven het noenmaal werd gebruikt. Hierbij zaten aan de garnizoenscommandant en twee ritmeesters In den namiddag werd naar het paleis Het Loo gereden, waar de Prins om kwart over vier aankwam. Te halfvijf werden de Prins, de directeur van Buitenlandsche Zaken Foead Bey Hamzah en de lijfarts van den Prins. dr. Midhat Bey Sjeich al Ard, door de Koningin en de Prinses ont vangen. Aangezien onze zaakgelastigde te DJed- dah, de heer Adrlaanse, door ongesteld heid verhinderd was den Prins bij dit bezoek te vergezellen, was dr. Pijper, ad junct-adviseur voor Inlandsche Zaken, met verlof hier te lande aanwezig, bij deze ontvangst tegenwoordig Voorts waren ter begroeting van den Prins ten Palelze Het Loo aanwezig de opper-ceremoniemeester graaf Du Mon- ceau, de hofmaarschalk, baron De Smeth, de kamerheer-ceremoniemeester baron v. Hardenbroek van Hardenbroek, en de kamerheer jhr. Sicklnghe en de dienst doend grootmeester van Prinses Juliana, de heer Juckema van Burmania baron Jtengers van Warmenhulzen. Na afloop van de ontvangst werd de terugreis naar Den Haag ondernomen. H. M. de Koningin heeft den Prins het Grootkruis in de Orde van Oranje-Nas- sau verleend De lijfarts van xlen Prins werd benoemd tot officier in die Orde, terwijl tot ridder in deze Orde werd be noemd de secretaris van den directeur van Buitenlandsche Zaken. Mohammad Shaikho. De eere-medaille in zilver van de Oranje-Nassau Orde werd toegekend aan de heeren Fahd bin Kraidls en Saleh al 'All, gardisten van den Prins. UIT NED. OOST-INDIE. malaria-epidemie in den preanger. BANDOENG, 12 Juni (Anetal. De malaria- epidemie. welke te Tjiamis heerscht, neemt sterk in hevigheid toe. Reeds zijn diverse sterfgevallen voorgekomen. DE „JUNO" VRIJGEGEVEN. BATAVIA, 12 Juni (Anetal Aneta verneemt dat de tankboot „Juno", welke door Japansche autoriteiten was vastge houden wegens het binnenvallen van ver boden wateren tijdens stormweer, thans is vrijgelaten. De boete van den gezag voerder, welke aanvankelijk bepaald was op 2000 Yen ls tot 500 Yen verminderd. HET BURGEMEESTERSCHAP VAN BUITENZORG. BATAVIA, 12 Juni (Aneta) Na het vertrek van den burgemeester van Buiten zorg, den heer Rambonnet, op 3 Juli zal het burgemeesterschap voorloopig worden waargenomen door den assistent-resident Göbel. Over een definitieve oplossing In zake het burgemeesterschap zal nader worden beslist. De navolgende schepen zijn morgen radlotelegraflsch te bereiken vla hetkust- statlon Scheveningen Radio. Alcyone, Aldabl, Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Colombia, Dempo. Indrapoera, J. P. Coen, Kota Gede, Kota Nopan, Kota Radja, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Bras, Poelau Tello, Rotterdam H.A.L., Siba- jak, Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram vla Scheveningen Radio bedragen de totale kostên 44 cent per woord, HOOGER BEROEP VAN P. DE BIE VERWORPEN. De doodslag te Oss. De Hooge Raad heeft heden, overeen komstig de conclusie van den advocaat- generaal. verworpen het cassatieberoep van P. de Ble, die door het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch ls veroordeeld tot vijf tien jaren gevangenisstraf wegens dood slag op zijn neef Gerrit de Ble In Aug. 1933 bij Oss. de moord te hoofddorp. Voortgezette behandeling voor het Amsterdamsche Hof. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vanmiddag nog een aantal getuigen ge hoord in de zaak van den 24-jarigen elec- trotechnlcus W. K„ die zich te verant woorden heeft gehad wegens doodslag op zijn 43-Jarigen pleegvader V. Br., welk feit ln den nacht van 5 op 6 September te Hoofddorp is gepleegd. Er was toen 10 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De Rechtbank had verdachte ech ter vrijgesproken en op vrije voeten ge steld. Mr. D. Reilingh was van oordeel, dat op zettelijk levensberooving had plaats ge had. Hij had vernietiging van het vrij sprekend vonnis gevraagd en evenals de officier veroordeeling van verdachte we gens doodslag, tot 10 jaar gevangenisstraf gevorderd. (Wordt vervolgd). AMSTERDAM, 12 Juni. Vaste markt. Industrie-, Rubber-, Tabak ken en Oliefondsen hooger. Suikerwaarden gedrukt. Scheepvaarten prijshoudend. Aimerlk. fondsen vaster. Dultsche obligaties gedrukt. Ned. Staatsfondsen weinig ver anderd. De cijfers, die gisteren betreffende den export van bevolkingsrubber uit Ned. Indië bekend werden, vormen wel een zeer on aangename verrassing. In Mei bedroeg de uitvoer van bevolkingsruWber uit Indië nl. 22.434 ton tegen 13.823 ton in April, waar door de aan de inlandsche bevolking toe gewezen quota aanzienlijk werden over schreden. zooveel zelfs, dat de totale rub berexporten van onze Koloniën grooter waren dan het totale quotum, terwijl toch de Europeesche rubberuitvoer geringer was dan was toegestaan. Zooals bekend heeft de Nederlandseh Indische regeering op 1 Juni ]1. het uit voerrecht op bevolkingsrubber met 1 cent per »/- K.G. verhoogd en op 16 Juni treedt een nieuwe verhooging van 1 cent per K.G. in werking, waarmede hèt uitvoer recht weer op 20 ct. per K.G. is gebracht, teneinde de export van bevolkingsrubber te verminderen. Intusschen valt niet te ontkennen, dat de moeilijkheden, die de regeering onder vindt bij het binnen de perken houden van den export van bevolkingsrubber, voors- nands zeer groot blijven. De uitvoer van de afgeloopen maand was de grootste na die van Mei 1934 doch toen werd de ex port gestimuleerd door het feit, dat in cfë volgende maand de restrictie werd door gevoerd. In totaal heeft export van rubber uit Ned. Indië het quotum reeds met 8300 ton overschreden, welke hoeveelheid dus in de volgende maanden moet worden in gehaald. Naar bekend is, wordt de restric tie in de laatste helft van het Jaar weder verscherpt, zoodat de ondernemingen zich in de komende maanden grootere beper kingen zullen moeten opleggen. Indien de uitvoer van bevolklngsrubber zoo groot blijft als ln de afgeloopen maand, dan staat te vreezen, dat zij minder voordeelen van hun opofferingen zullen hebben dan verwacht werd. Op de wisselmarkt waren goudvaluta's gedrukt. Speciaal de Fransche franc. Het besluit van de Fransche bank om geen metaal meer te leveren scheen geen goe den Indruk te hebben gemaakt. Het pond steeg tot 7.31, de dollar tot 1.46. de Fransche franc reageerde. De in vloed hiervan sorteerde op de aandeelen- markt een algemeene koersstijging. Voor al ln Rubbers ging veel om. met een stij ging als gevolg De gunstige resultaten van verschillende rubbermaatschappijen werkten na. A'dam Rubbers stegen tot 117% doe# Fransche vraag. Later ging het avans weer verloren. De minder cou rante soorten lagen 1 a 3°/« hooger. Amerik. fondsen goed gedisponeerd. Bij flinke omzetten stegen Deli Batavia's 2 a 4"/o. Suikers hadden van aanbod te lijden, speciaal H.V.A.'s die plm. 4®/o lager waren. Het jaarverslag dezer maatschappij maak te een ongunstigen indurk. Vooral was teleurstellend dat de andere cultures dan die van suiker zoo weinig hebben opgele verd. Voor Ollewaarden bleef de belang stelling bestaan. Koninklijke boven 19%. De Amerlkaansche soorten golden een fractie hooger. Van de ndustrieele fondsen zette Philips 5»/» boven het vorig niveau ln. Een gedeelte van die winst ging weer verloren. Aku's en Unilevers waren vast. Scheepvaarten en Mijnen lagen buiten de attentie. Amerik. fondsen waren kalm doch vast. De notee ringen kwamen een fractie hooger. Duit- sche obligaties liepen terug. Youngleening zonder verklaring daalde 1%. De Ned. obligatiemarkt was weinig ver anderd. De geldmarkt was stijf. Prolon gatie steeg tot 4W/o. WISSELKOERSEN Engeland 7.311/4 (7.26'/i) Duitschland 59.70 (59.65). Frankrijk 9,75'/. (9.76 1/4), België 25.06 Zwitserland f 48.24 (48.25), Denemarken 32.65 (32.45) Zweden 37.72'/a (37.47'/»). Noorwegen 36.75 (36.52'/!), New- York 1.48 (1.47 9/16), Prolongatie 4'/i pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. GEBOREN. King Loei, z. v. L. C. Njlokiktjlen en G. A. C. Holtz Anna Maria Xaveriana FTanclsca, d. v. M. P. Kuipers en E. M. Kramer. o ONDERTROUWD. J. Ouwerkerk wedn. 53 J. en A. H. Ran selaar Jd. 36 j. Ph. van Hooven jm. 30 j. en S. de Bruin jd. 26 J. M. Fuchs jm. 30 J. en C. M. Moonen Jd. 24 J. I. de Tombe Jm. 29 J. en E. de Tombe Jd. 20 J. P. J. van den Berg jm. 25 J. en F. van. Houten jd. 23 j. C. van Weeren jm. 23 j. en S. Sinteur jd. 22 j. D. van Ton geren jm. 29 j. en J. Pelt jd. 27 J. D. van der Blom jm. 23 j. en S. Benning jd. 20 j. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. ALPHEN A. D. RLJN. 11 Juni. Spinazie f. 1—8.10; snljboonen f.3640; postelein f.6—7.90, per 100 KG. Radijs f. 2.10—2.60; selderij f. 1.602.10; peen f. 67.80; an dijvie f. 1.102.40 per 100 bos. Kropsla I f. l1.60 per 100 stuks. Komkommers f.2—3.20; bloemkool I f. 4—7.20, H f.1.50— 4 per 100. AMSTERDAM, 12 Juni. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 2 wa gons geslachte runderen uit Denemarken: 310 vette kalveren: le kwal. 4046, 2e kwal. 3439, 3e kwal, 26—32 per kg. levend gew.; 84 nuchtere kalveren 35.50 per stuk 194 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 kg. 4142 per kg. slachtgew., zware varkens 3940 per kg. slachtgew.; vette varkens 3738 per kg. BOSKOOP, 11 Juni „De Boskoopsche veiling." Rozen per bos: Rosalandia 13 18 et., Columbia 15—17 ct., Else Poulsen 3155 ct., Golden Ophelia 1214 ct„ Had- ley 17—31 ct., Claudius Pernet 1624 ct„ Briarcliff 1016 ct„ Butterfly 812 ct., Florex 16—19 ct., Edlth Helen 16—26 ct.; Wendland 1829 ct; Ellen Poulsen 1627 ct; Marcel Royer 1115 ct.; Gloria Mundl 3240 ct.; Aug. Noach 1417 ct.; Paul Grampel 3540 ct. Diversen per bos: Pioenen in soorten 1622 ct.; Clematis, Prins Hendrik 60110 ct.; idem the Pre sident 40 ct.Aronskelken 30 ct.. Vlolieren dubb. 1214 ct., Gerbera 812 ct., Lathy rus 6 ct. HAZERSWOUDE, 11 Juni 1935. Eieren- veiling. Kippeneieren 2.002.55 per 100 stuks: Eendeneieren 2.002 10 per 100 st. Aanvoer 9287. KATWIJK AAN DEN RUN, 11 JunL Groentenveiling. Sla per 100 f. 1.001.90; Radijs per 100 bos f. 1.702.10; Peen per 100 bos f. 9.009.10; Bloemkool f. 2.10— 5.40 per 100; Spinazie per 100 K.G. f. 2.40 3.80. KOUDEKERK. 11 Juni. Eierenveillng „Koudekerk Rijndijk". Aanvoer 7270 stuks. Kippeneieren f. 2.30f. 2.70; Eendeieren f. 2.00—f. 2.30. Boter f. 0.68—f.0.73; Kaas f. 0.12—f. 0.16. Kippen f. 0.50—f. 0.65. Ko nijnen f. 0.15f. 1.10. TER-AAR, 11 Juni. Centrale Velling. - Aardbeien 3—10 per doosje; bloemkool 1'/» —5 per stuk; peulen f. 12.15 per 10 KG.; snljboonen f. 3.704.50 per 10 KG.; tuln- boonen f.22.50 per 10 KG.; doperwten f. 1.50-2.60 per 10 KG. VEUR, 11 Juni. Eng. komkommers le srt. f. 1.10—1.50, 2e srt. f. 0.70—1.10, 3e srt. f. 0.70, wankleurige f. 0.801.40; Gele kom kommers le srt. f4.105.90, 2e srt. f. 2.50 4, 3e srt. f.1.502.40; Kropsla le srt. f.11.50; Stoofsla f.23; Peen f. 6.30 9.10; Bloemkool le srt. f. 4.508.30, 2e srt. f. 2.304.40, uitschot f. 1.502; Tomaten midd. f. 6.907.80, gr. ronde f. 4.505.30, 2e srt. f. 6.10—7.20, 3e srt. f. 4—4.50, bonken f. 4.10—5.30; Andijvie per 100 f. 1.80—4.60; Spinazie f.1028; Postelein f. 5.307.90; Rabarber per 100 bos f.1; Snljboonen f.42 43; Spercieboonen f.48—51; Radijs f.1.50 —2; Prei f. 1.10—2; Seldery f. 0.70—1.40; Peulen f.2223; Tuinboonen f.2425; Doperwten f.2426; Druiven f.4143; Aardbeien f. 28—31. VEUR, 11 Juni '35. Eierenveillng Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 40417, 39777 kippeneieren f. 2.202.65; 615 een- deneleren f. 1.90—2; 25 ganzeneieren f. 0.07 1233 kippen f. 0.10—0.80; 11 eenden f. 0.40; 73 konijnen f. 0.201.30; 17 duiven f. 0.10 —0.20. WOERDEN, 12 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 560 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 1618, met rijksmerk 2e kw. 12—15 per 50 K.G. Handel matig. Zware 19. WESTLAND, ll Juni. - Bloemenveiling. Hortensia 3060 ct. Geraniums 514 ct. Hanggeranlums 714 ct. Salvia 67 ct. Hangers 814 ct. Bolbegonla 612 ct. Coleus 812 ct.; Begonia 48 ct. per pot; Irissen 37 ct. Convillis 1011 ct. per bos; Liiium Candidum 810.00 per 100. WESTLAND Veilingen van den Bond Westland. Export van 11 Juni. Aardbeien 2539 ct. per K.Gtomaten A 752.00; B 95—1.35, C 75—1.80. CC 25—50 ct. per bak; aardappelen 811 ct. per Kg.: bloem kool 1.505 50 per 100; peen 47.00 per 100 bos. ZOETERWOUDE, 11 Juni. Eierenveillng. Aangevoerd 8100 eieren. Prijzen per 100 stuks: Kipeieren 2.20—2.50; Eendeleren 1.902.20: Kaas 12—20 per pond; Boter 64 per pond. Kippen 25; Hanen 0.20.8; Duiven 11; Konijnen 1835, alles per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3