IDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 7 Juni 1935 UAT/TE BERICHTEN STADSNIEUWS. f Onze stadgenooten de heeren P. Ver- H'en, A. van der Perel en A. de Bruyn Iseslaagd voor het diploma der make- p-i) vanwege de Ned. Broederschap van flpiomeerde Makelaars. BINNENLAND. I^ZIGING VAN DE KIESWET, ENZ. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. vrrffc MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. ltninlddag 3 uur; 759. telegrafisch weerbericht. Lfgedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. ftogste stand 769.0 te Weenen. flagstc stand 739.1 te Valentla. hrêachtlng tot den avond van 8 Juni. tollce tot krachtlgen Zuidelijken tot [".Westelijken wind. Zwaar bewolkt met £||jke opklaringen. Waarschijnlijk re- Men met kans op onweer. Aanvanke- [;ets warmer. Ibcitenlandsch weerbericht. L Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. fehooge drukking heeft zich in betee- L toenemend, naar Zuid Oost Europa kaatst, de depressie bij Ierland werd litr en breidde zich vooral naar het ken en Noordoosten uit. De hooge Btine in het Noordwesten ls verdwenen kit weer eenige stijging van tempera- t Ie wachten is die In Dultschland en n Frankrijk reeds is ingetreden, til het Kanaal en op de Noordzee waait I krachtig tot stormachtig uit Zuid en pest; in Scandinavië, Zuid Duitsch- [i Zwitserland en Oostenrijk, ls de jwak en in laatstgenoemde streken Ï!t lucht opgeklaard. feen valt vooral om het Kanaal en Lid terwijl te wachten ls dat deze k onze omgeving zal uitbreiden. In k Frankrijk steeg de temperatuur tot ka normaal. luchttemperatuur. liur voorm.: 15'/i gr. C. (60 gr. F.), jour 's midd.: 18 gr. C. (65 gr. F.), sur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.). IWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. irm. te 7 u. 14 m.; nam. te 7 u. 39 m, WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". Dtiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". lüiddags 12 uur; 18'/: gr. C. licht op VOOR FIETSERS e.a. Htioag: 9.47 n.m. tot 4.10 v.m. haans- op- en ondergang. 'Juni: op: 10 u. 55; onder: 24 u. 50. ACADEMISCHE EXAMENS. K'laagd voor het doctoraal examen psgeleerdheid de heeren A. A. Land klem» en de heer J. v. d. Wiel (den b voor het doctoraal examen Wis- tuurkunde. hoofdvak Scheikunde de f H. Jakobs (Oegstgeest)voor het praal examen Geneeskunde de heeren ff Lens van Rijn (den Haag) en J. van Pa "Rotterdam); voor het Propaedeu- P examen Theologie de heer M Hanc- Ber Cs-Gravenhage); voor het Arts- pen eerste gedeelte de heeren Th. Weg- par (Den Haa). Que Keng Lead iLei- I mej- J. C. P. Tazelaar (St. Maartens- f Bevorderd tot arts is de heer H. J. fel (Heemstede.) o groote BRAND TE LOSSER. '"rage annex winkel en werkplaats uitgebrand. Ij ien afgeloopen nacht te omstreeks H uur ontdekte te Losser een nacht- P: dat brand was ontstaan in de auto- Re tevens werkplaats en winkel voor Ren, waschmaehines en radiotoestel len den heer Llppinkhoff. gelegen in Iwonausehestraat alhier. Het vuur, dat pi voedsel vond in de in de garage Rie auto's, breidde zich dadelijk fel IP* geheele garage is uitgebrand. Vijf [tossen, twee personenauto's, veel auto- Ë-dleelen, fietsen, waschmaehines en Pjjoêstellen werden een prooi der Niets kon worden gered. De Jj'f. die op zestien A twintig duizend r-t wordt geschat, wordt door verzeke- f Mekt. Het pand, dat een oppervlakte I drca 300 M2. beslaat, is geheel ver- tegaan. o het Staatsblad is afgekondigd de wet «Mei 1935 tot wijziging en aanvulling Kieswet, de provinciale wet en de ►ritLewet. ►Jkwet treedt in werking op een nader ►'de Kroon te bepalen tijdstip. HET BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN AAN ROTTERDAM. Overdracht van het borstbeeld van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik. In verband met het aangekondigde be zoek van H.M. de Koningin op Zaterdag 22 Juni a.s aan Rotterdam, deelt het Comité tot huldiging van de nagedachte nis van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden, hertog van Mecklenburg In de Gemeentelijke Zeevaartschool te Rot terdam medg, dat het ln de bedoeling van H.M de Koningin ligt aanwezig te zijn bij de overdraoht aan het gemeentebestuur van Rotterdam van het door dit comité in de Zeevaartschool te plaatsen borstbeeld van Z.K.H. Prins Hendrik. De overdracht zal plaats vinden des middags om twee uur ln de hal van de Zeevaartschool. Het borstbeeld ls vervaardigd door de Utrechtsche beeldhouwster mej. I. A. L. van Beeck Kalkoen. Het ls in goudbrons uitgevoerd door de firma C. Begeer te Utrecht en stelt Z.K.H. Prins Hendrik voor ln admiraalsuniform. •o- DE PRINS VAN DEN hedzjas. De prins van den Hedzjas, Z.K.H. Emir Saoed, die zooals gemeld ls, de volgende week een niet officieel bezoek aan ons land brengt, wordt met zijn gevolg Maan dagmiddag a.s. met den Pullman-trein uit Parijs ln de Residentie verwacht. ——o DE REGEERING MAAKT EEN RONDVLUCHT. Drie ministers aangehouden wegens overtreding der maximum-snelheid. Vandaag hebben de leden van het ka binet, uitgezonderd de ministers dr. Deckers, mr. De Wilde en prof. Slotemaker de Bruine, een vliegtocht boven ons land gemaakt. ZIJ zijn vanmorgen om half tien van het vliegveld Waalhaven vertrokken met het Douglas-toestel P.H.A.K.S., de „Sperwer" bestuurd door den heer Blaak. Om 9 uur arriveerde dr. H. Colljn per auto uit Den Haag in gezelschap van mevr. Van der Hoeven en freule De Savornln Lohman. ZIJ werden begroet door den heer A. Plesman. directeur van de K.L.M. Even later arriveerden de min. Jhr. De Graeff, mr. Van Lldth de Jeude en prof. dr. Ir. Ge- lissen, wier auto tusschen de pont en het vliegveld door de politie was aangehouden wegens overtreding van de maximum snelheid. De ministerieele auto was ln een van de polltlevallen geloopen. De ministers hebben bij hun aanhouding dienstzaken ter verontschuldiging opgegeven. Weinig minuten later arriveerden de ministers Oud en Van Schaiik, beiden vergezeld van hun dames. Tegen half tien begaf het gezelschap zich naar het plat form, waai' de „Sperwer" getooid met de nationale driekleur wachtte. Nadat de ministers en hun dames voor de fotogra fen hadden geposeerd, nam t gezelschap, waarbij zich de heeren Plesman en Slote maker, secretaris van de directie van de K.L.M.hadden gevoegd, in de cabine plaats. Precies om half tien verhief het toe stel zich van den grond en verdween in Zuidwestelijke richting. Hedenmiddag te 12.10 uur ls de Sperwer op het met vlaggen versierde vliegveld te Eindhoven geland. De Sperwer ls vanaf Waalhaven naar Haamstede gevlogen en vandaar naar Vllslngen Via de Wereldtentoonstelling zete het vliegtuig koers naar Eindhoven. Te Eindhoven werd het gezelschap ont vangen door den loco-burgemeester, den heer Engeland, verschillende wethouders en den havenmeester ir. Castendijk. In het restaurant werd koffie gebruikt. Prof. ir. dr. Gelissen nam daarna van het gezelschap afscheid en ging met zijn auto naar Maastricht. Te halféén vertrokken de ministers naar Twente, waar de lunch zal worden ge bruikt Hedenmiddag te dl.m. 3 uur wordt de Sperwer weer op Schiphol verwadht. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Hedenmorgen brak brand uit ln de boerderij van den heer J. A. ter H. en bewoond door de fam. A. B te Zuldwolde (Dr.) Ten gevolge van den krachtigen wind, sloeg het vuur spoedig over op de naastliggende boerderij, die eveneens toe behoorde aan den heer Ter H. en be woond werd door het gezin H. P. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon door de groote vlammenzee niets uit richten. Beide boerderijen en inboedels gingen geheel verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. de aardappelvervoerregeling. Inzake het afloopen van de aardappel- vervoerregeling, wordt op het volgende ge- wezen De erkende handelaren, die minder dan 10.000 K.G. aardappelen in voorraad heb ben, kunnen de door hen betaalde heffing toch gerestitueerd krijgen, indien zij hunne voorraden bijeenbrengen tot een hoeveelheid van 10.000 K.G. ol meer en voor deze hoeveelheid door een hunner als vertrouwensman een restitutie-aanvrage laten indienen. Uiteraard kan een kleinere hoeveelheid voor 14 Juni ook nog op de gewone wijze gedenatureerd worden, daar pas op dien datum de huidige regeling en dus ook de restitutie der heffing bij dena- turatie vervalt. Voorts wordt de aandacht van belang hebbenden er op gevestigd, dat tegelijk met de geheele vervoerregeling, ook de rege ling voor restitutie ten behoeve van lief dadige instellingen krachtens de Crisis- Restitutiebeschikking 1934 XIII (Con sumptieaardappelen) komt te vervallen, zoodat de daarvoor ln aanmerking ko mende Instellingen van dien aard, die nog voorraden hebben, waarop geene restitutie heeft plaats gehad, tijdig vóór 14 Juni haar aanvragen daartoe moeten indienen. COMMISSIE NAAR SCHEVENINGEN. Inzake het Italiaansch-Abessynisch conflict. De bemlddelingscommissie in het Ita liaansch-Abessynisch conflict, die vanmid dag te Milaan bijeenkomt, zal waarschijn lijk besluiten haar zitting te verdagen en op 25 Juni a.s. opnieuw bijeen te komen in Nederland en wel te Schevenlngen. MR. STEENBERGHE VESTIGT ZICH IN NOORD-BRABANT. Hij zal antwoorden op de pers-commentaren. Nu mr. Steenberghe het Departement van Economische Zaken verlaten heeft, hebben wij ons tot den Minister gewend met het verzoek ln een Interview enkele vragen te beantwoorden, welke naar aan leiding van zijn aftreden als Minister van Economische Zaken gerezen zijn. De heer Steenberghe deelde ons mede. dat hl) de offlcleele mededeellng omtrent de ministerwisseling, welke namens het kabinet dus ook namens hem Maan dag J4. gepubliceerd werd, voorloopig nog voldoende acht. Wanneer hij de perscommentaren met betrekking tot zijn aftreden alle zou heb ben gelezen, zou hij op de zaak terugko men. In welken vorm mr. Steenberghe dit zal doen, staat nog niet vast. Voorts deelde de heer Steenberghe ons nog mede, dat hij zich dezer dagen voor eenigen tijd naar buiten zal begeven, waarna hij zich metterwoon ln Noord- Brabant gaat vestigen. o BROEDERTWIST TE HAAKSBERGEN. Bij een twist tussohen de gebroeders H. en W. S. te Haaksbergen, heeft H. met een revolver een schot gelost op zijn broer, waardoor W. ln het bovenbeen werd ge troffen. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld en het vuurwapen Inge leverd. Dr. G. verleende medisohe hulp en heeft den kogel verwijderd. DE POSTVLUCHTEN. De „Maraboe" is heden te Bandoeng aangekomen. De „Havik" (thuisreis) vloog heden van Bangkok naar Calcutta. De Lijster (uitreis) vloog heden van Rome naar Athene. o nederl. college van accountants. In de gisteren te 's-Gravenhage onder voorzitterschap van den heer W. L. Aarts gehouden buitengewone algemeene verga dering van het Nederlandsch Coljege van Accountants, werden het huishoudelijk reglement van Arbeid, het reglement op den Raad van Toezicht en het Reglement op de Examens goedgekeurd. Tot leden van den Raad van Toezicht zijn benoemd dr. G. H. Coops, oud-Inspec teur M.O., mr. J. J. R. Schmal Johzn., hoofdambtenaar Departement van Econo mische Zaken, mr. F. Schaap, advocaat en procureur, C. C. Sterk, inspecteur der Re gistratie en Domeinen, M j. Engelbregt directeur inf. kantoor Nederlanden van 1845 H.M. de Koningin heeft met ingang van 15 Juni 1935 aan Jonkvrouwe A M. baronesse Bentinck op haar verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als Hofdame van H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden, onder dankbetuiging voor de vele diensten door haar met zooveel toe wijding in die betrekking aan H.KJH. be wezen. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op f. 1.10 per K.G. UIT NED. OOST-INDIE. OVERLEDEN. BANDOENG, 6 Juni (Aneta) De wachtmeester der artillerie J. C. Ruikers, die naar reeds gemeld op 3 Juni ern stig werd gewond door aanrijding met een sado, is gisteravond in het Militair Hospi taal te Tjimahi overleden. Een wel zeer treurige omstandigheid is dat dit overlij den juist op zijn verjaardag plaats vond. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. HET ONGELUK MET DEN DIESELTREIN TE AMSTERDAM. Wagenbestuurder heeft zich te verantwoorden. Het ernstig ongeluk met een Dieseltreln dat Zondag 5 Augustus van het vorig Jaar ln de hoofdstad nabvi het Weesperpoort- station is geschied heeft vandaag een na sleep gehad voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam. Naar men zich herinneren zal betrof dit ongeluk Dieseltreln no 611. een z.g. voor trein welke des morgens te 9.35 uur was weggereden van het eerste perron van het Weesperpoortstatton ln de richting Utrecht Vlak na dit vertrek ls het eerste rijtuig op ongeveer 160 M. van het perron in de linkerflank aangereden door den tender van een locomotief van den dat perron binnenriidenden stoomtrein 1359 welks spoor het spoor van den uitrH denden Dieseltreln krurite met 't gevolg, dat de linkerwand van het voorste deel van het rijtuig geheel werd opengescheurd en de zitplaatsen ter linkerzijde met groote kracht werden vernield en dooreengewor- pen, waardoor de passagiers Geertruida A. C. Gosler Jan RUff en Chrlstlaan Kaales allen lichamelijk letsel hebben bekomen. Te verantwoorden had zich de 34-jarige. te Utrecht woonachtige, wagenbestuurder bU de Nederlandsche Spoorwegen. W. C. J. l. die den Dieseltreln bestuurd had. Verdachte ls n.l. aldus zegt de dagvaar ding weggereden niettegenstaande het vóór zijn trein geldende, bij het perron staande ultrU-signaal duidelijk op onveilig stond. De getuige-deskundige. Ir. J Rodenburg. Ingenieur van de tractie der N.S.. die het eerst werd gehoord deelde als aanvulling van zijn terzake Ingediend rapport mede. dat verdachte opdracht heeft, zich op- hoorlijk ervan te vergewissen of het op het zt1n trein betrekking hebbende sein op veilig stond. Hij neemt echter aan dat verdachte te goeder trouw ls geweest en gemeend heeft dat het sein tot vertrek gegeven was Deskundige heeft wel de overtuiging gekregen dat door den betrok ken stationsopzichter manualen zijn ge maakt die aanleiding zouden kunnen ge ven tot de meening. dat het signaal ge geven was. Dit zou ook vanuit den trein zelf zijn vastgesteld Deskundige gelooft dat de stationsopzichter nerveus was. Ook de hoofdconducteur had moeten uitkijken, zoodat er uit dit al voortvloeit dat er ver zachtende omstandigheden zün. De meening. ook door verdachte aange voerd dat het uitrijsignaal op veilig heeft gestaan, kan volgens deskundige onmoge lijk Juist zijn. Getuige-deskundige ir. W. J. van Vier- sen, verklaarde dat de seinpaal, die bij het ongeval een rol heeft gespeeld, vol komen intact is geweest. Er zijn verschil lende experimenten uitgevoerd die hebben uitgewezen, dat alles volkomen in orde was. Deskundige ls van meening. dat ver dachte een ander sein. betrekking hebbend op het vertrek van trein 1362 van spoor 3, veilig heeft zien staan en dat dit sein in zlin hersens is blliven hangen. Ook de armbeweging door den stationsopzichter gemaakt, heeft hem parten gespeeld of schoon de indruk van deskundige is dat deze armbeweging niet als vertreksignaal bedoeld is geweest omdat daarvoor de ge heele arm met het bord omhoog moet worden geheven. Ook de hoofdconducteur heeft nagelaten goed te maken wat de wagenbtestuurder verkeerd heeft gedaan. Getuige S. van Ewijk, de stationsopzich ter. belast- met de regeling van het vertrek der treinen, verklaarde dat hij geen sein tot vertrek van de Diesel had gegeven. Get. was eenigen tijd ziek geweest en bij de weder-in-diensttreding nog niet beter. Het ls best mogelijk dat ik een gebaar met mlin vertrekstaf heb gemaakt, maar dan onbewust. De trein vertrok een minuut te vroeg. Pres.: Hoe weet U dat? Get.: Dat heeft de stationschef van het andere perron verteld. o HET DRAMA AAN DE NIEUWE HEERENGRACHT TE AMSTERDAM. De Rechtbank te Amsterdam heeft heden de vrouw, die op 28 Jarfuarl in een woning aan de Nieuwe Heerengracht haar man met een mes heeft doodgestoken, van alle rechtsvervolging ontslagen. De Rechtbank nam aan dat de vrouw, die voortdurend door haar echtgenoot werd geslagen, uit noodweer heeft gehandeld. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De Haagsche machine-houtbewerker P. van' P. heeft te Bodegraven van een melk wagen vier flesschen karnemelksche- pap gestolen. De jongen gaf den diefstal toe. HIJ heeft de schade vergoed. Mr v. d. Boom heeft f. 10 subs. 20 dagen hechtenis opgelegd De eisoh luidde f. 15 subs. 15 dagen. AMSTERDAM, 7 Juni. Tenslotte ls men er in Frankrijk toch in geslaagd een kabinet te formeeren, dat indien de voorteekenen niet bedriegen, den steun van de Kamer zal kunnen verkrij gen. Het feit, dat Laval premier ls gewor den verhoogt ongetwijfeld het prestige van deze regeering. Op de Internationale wisselmarkt trad vandaag dan ook een aanzienlijke ont spanning ln. De goudvaluta's verkeerden sterk in herstel, terwijl zoowel pond als dollar terugliepen. Aan de goudversche pingen, die gedurende de laatste twee dagen plaats vonden, is dan ook weer plotseling een einde gekomen en het ziet er naar uit, dat gedurende de eerstvol gende dagen de circulatie weer normaal zal worden De beurs verkeerde in verband hiermede ln reactie en de aandeelenkoersen liepen algemeen terug. De berichten uit de Ver- eenigde Staten, volgens welke Roosevelt en de leiders van het Congres tot over eenstemming zijn gekomen met betrek king tot de verlenging der N.R.A. gaf de markt echter eenigen steun, zoodat pér saldo de koersverliezen beperkt bleven. Bovendien gaat een gunstige Invloed uit van de goede resultaten, die verschillende rubberondernemingen ln het afgeloopen jaar hebben geboekt, een bewijs, dat de uitwerking van het rubber-restrictle- schema aan de verwachtingen, die men daaraan kon stellen, heeft beantwoord. De prijs blijkt van dien aard, dat welis waar geen overmatige winsten kunnen worden geboekt, doch de goede onder nemingen werkten met winst, terwijl de prijs de uitbreiding van de productie in de gebieden, die niet bij het schema zijn aangesloten, niet aanmoedigt De koersen kwamen heden op de Am- sterdamsche fondsenmarkt meerendeels lager, dank zij vorming van een nieuw ka binet ln Frankrijk dat als eerste doel heeft, de verdediging van den franc. De vrees voor de valuta was vandaag zeer verminderd. De goudwissels waren krachtig ln herstel. Ponden en dollars waren zwakker, De laatsten daalden weer beneden het goud export-punt. Hieraan aansluitend was de vraag naar aandeelen verminderd en had zij plaats gemaakt voor eenig aanbod dat de koer sen op lager niveau bracht. De handel was uiterst stil. Het lelt dat de beurs 3 dagen gesloten blijft droeg hiertoe veel bij. Rub bers vormden een uitzondering en daarin ontwikkelde zich eenige affaire. De koersen verbeterden 3°/o tot 9"/«. Amsterdam Rubbers die l"/o lager wareft Ingezet, haaiden later een deel van het verlies weer in. Van de Industrieele fondsen waren Aku's aan den vasten kant. De noteering steeg tot boven 32. 't Jaarverslag werkte nog na. Unilevers liepen l'U terug, terwijl de Philips nauwelijks prijshoudend lagen. Suikerwaarden hadden een uiterst stil verloop. H.V.A.'s moesten pijn. 2 °/n prijs geven. Enkele minder courante soorten boden meer weerstand. Tabakken verkeer den in reactie en moesten enkele punten prijs geven. Scheepvaarten en Mijnen lagen bulten de belangstelling De handel in Oliewaarden was stil. Ko ninklijke begonnen een 3-tal lager doch daarna trad eenige verbetering in. Ame- rikaansche fondsen waren gedrukt. Dult- sche obligaties bleven ongeanimeerd. Youngleening met verklaring liep pl.m. l'U terug. De Ned. Obligatiemarkt was ver deeld. De 4?t obligaties Nederland en Ned. Indië bleven nagenoeg op pëll. Fransche leeningen waren hooger. De geldmarkt vertoonde teekenen van ver ruiming. waartoe werd bijgedragen door de geringere vraag, ln verband met de a.s. feestdagen. WISSELKOERSEN Engeland 7.28'/: (7.34). Duitschland 59.85 (59 90), Frankrijk 9.76'/: (9.75). Bel gië 25.07'/! (25.17'/!). Zwitserland 48.22 (48.25). Denemarken 32.52'/i (32.80), Zwe den 37.55 (37.90) Noorwegen 36.60 (36.90), New York 1.47 5/8 (1.48 1/16). Prolongatie 3 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen vaa gisteren. LEIDEN 7 Juni. Veemarkt. Totaal Run deren 425, totaal kalveren 386, totaal scha pen 4535, totaal varkens 834. 21 Stieren 140210 per stuk. 3042 per K.K., traag; 110 Kalf- en melkkoeien 110—180, stug; 105 Varekoeien 85120, traag; 189 Vette ossen 110195 per stuk, (schoon aan de haak) 32 50 et. per K.G., traag; Fok kalveren 69. matig; 42 Vette kalveren 2036 per stuk, 4466 et. per K.G.; 344 Nuchtere kalveren 57, matig; 278 Vette schapen 1216; Zuig-lammeren 6—9; 4257 Lammeren 3 6'/i; Texel-lammeren 47'/!, willig; 241 Mestvarkens 16S8'/i. zeer matig; 593 Biggen 912'/i, tamelijk; 8 Paarden 120 230; 12 Bokken en gelten 27. Kaasmarkt 7 Juni. Aangevoerd 105 par tijen kaas. Goudsche kaas 79 partijen, Leidsche kaas 26 partijen le soort Goud sche kaas per 50 K.G. van f. 15 tot f. 16'/:; idem 2e soort van f. 12 tot f. 14; le soort Leidsche kaas per 50 K.G. van f. 14 tot f. 16, idem 2e soort van f. 12 tot f 13. Handel matig. BODEGRAVEN, 5 Juni. Eierveillng B. P. K. V. Aanvoer 16238 kipeieren. Prijs f. 2.10 tot f. 2.30 voor witte, f. 2.20 tot f. 2.70 voor bruine eieren. Eendeneieren f. 1.70 tot f. 1.90. Hanen 25 ct. p. stuk. Kippen 35 tot 65 cent. LEEUWARDEN, 7 Juni. 46 Enter stieren Ï0—150, 86 Twenter stieren f. 150200 p. stuk, 302 vette koeien 90—170 per stuk, 3050 ct. per kilo, 254 melk- en kalikoeten 70—150 per stuk, 36 pinken' 35—70'1>. st., 106 vette kalveren 1660 per stuk, 2 gras- kalveren, 422 nuchtere kalveren 2:50:4.50 per stuk, 420 vette schapen 7—17 p. st., 236 weide schapen 7—12 p. st., 551 lam meren 2.505.00 p. st., 206 vette varkens 3090 per st., 2734 ct. per kilo. 37 ma gere varkens 18—42 ct. per kilo, 152 kleine biggen 713 per stuk, 13 bokken en gei ten, 95 paarden, totaal aanvoer 2975 st. Zuivel: Sleutelkaas 910, nagelkaas 1 15, Goudakaas 122, Edammerkaas 517 gld. per 100 kilo, aanvoer 13.591 kilo. mijnboter 1.46 per kilo, 1.28. 1.10, veiling- boter 1.36 per kilo, 1.20, aanvoer 0/3, 23/6, 1/12 vaten. Commissie 38. Eierhandel: kipeleren aangev. 29.000 ko. Prijs 2 tot 3 cent per St., handelsprijs f- 3745 per kilo, eendeleren aangev. 850 kilo, prijs 2 1/42V» cent per stuk. Han delsprijs f.28—35 per kilo. Pluimvee: 10 slachthanen 4080 ct. p. stuk, 125 slachtkippen 50—90 ct. p. st., 100 jonge hanen 25—60 ct. per stuk. Vereen, v. Zuivelmaatschappijen: Goud sche kaas 20 plus 55'/:, Goudsche kaas 40 plus 10—10'/:, Goudsche kaas volvet 1313'/:, Edammer kaas 20 plus 58, Edammerkaas 40 plus 1011, Broodkaas 40 plus 1010'/», Leidsche kaas 20 plus 56 gld. per 50 kilo. Stemming kalm. NIEUWKOOP. Eierveiling 7 Juni. Aan voer 6011 eieren. Kipeieren f. 2.102.60, eendeieren f. 1.601.80 per 100 stuks, kaas f. 0.15—0.17 per pond. NIEUWVEEN, 6 Juni. Aanvoer 2800 st. kipeieren, prijs f 1.902.40 p. 100. 100 eendeieren, pr. f 1.50 p. 100. Kaas 1417 ct. p. pond. Bloemen 2 ct. p. bos. Bloemen 25 ct. p. pot. RIJNZATERWOUDE, Eierveillng 6 Juni. Aangevoerd 1634 kipeleren. Prijs f. 2.30 tot f. 2.90 de 100. Partij eendeieren. Prijs f; 1.50 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 6 Juni. Bloem kool 36 ct. per stuk, peen 4—5 ct. per bos, aardbeien 7—14 ct. per doosje, sla 1.001.60 per 100 krop. snijboonen f.2.90- f. 3.20. idem stek f. 1.402.10 per 10 pond, peulen 2.552.70, doperwten 3.60 p. 20 p. VEUR. 6 Juni. Vrije veiling. Kipeieren f2.20—2.50 Kippen f. 0.40—0.70, Konijnen f 0.20—1.25. Duiven f. 0.09—0.17. VEUR. 6 Juni. Eng. komkommers 1st® soort f 2.40—4.80, 2e f1.30—2, 3e f 0.70—1. Gele komkommers, le soort f 4.506.90; 2e 12 80—4.10. 3e f 1.80—2.50, stek f0.30-^ 0.40 Kropsla, le soort f 1—1.60. Stoofsla f23. Peen f4.606.10. Bloemkool, le soort f 4.805.90, 2e f. 2.503.60, uitschot f 1.50—2. Tomaten, midd. f7.50—9.10. gr. ronde f 4.605.90, 2e soort f 6.307.20,3e 14.10—5. Andijvie, per 100 f 1.80—2,80. Spi nazie 4 K.G. 811 ct. Postelein f 3.10 4.60. Snijboonen f48—51. Radijs f 1.50—2. Prei f 1.40—1.80. Seldery f 0.701. WESTLAND, Bloemenveiling van 6 Juni. Hortensia 451.00, Geraniums 612 ct., Hanggeraniums 1013 ct., Fuchsia 826 cent. Lobelia 24 ct., Begonia 29 ct.. Salvia 36 ct., Bolbegonla 612 ct., Gloxi nia 1931 ct., Crassula 7—13 ct. per pot, Vlooitjes 22 ct„ Fischeveria 20 ct. p. bak, Violieren 1831 ct., Irissen 47 ct. p. bos. WOUBRUGGE, 5 Juni Eierenvélllhg. Aanvoer 2670 eieren. Prijs kipeieren f. 2.40 3.00; eendeieren f. 1.751.90 per 100 stuks; Boter 62—65 cent; Kjas 12—14 cent per pond. ZEVENHOVEN. 5 Juni. Eierveiling. Aan tal eieren 4605 Kippeneieren f. 2.002.75, eendeieren f. 1.50—1.75.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3