PINKSTERFEEST. CORRESPONDENTIE. RAADSELS. Leest dit allen!' Volgende week is het Pinksteren, dus Maandags 2en Pinkster dag wordt het pakket brieven niet aan mij verzonden, maar pas Dinsdags, dus 24 uur later en is het, zooals alle jaren met Paschen en Pinksteren, mij onmogelijk om aparte antwoorden te geven. Ik zeg het telkens weer opnieuw, omdat velen het altijd weer vergeten. Dus alsjeblieft mij niet vele vragen doen, ik kan er heusch toch niet allemaal op antwoorden. Maar als het mooi weer is, zal men met de Pink sterdagen wel uitgaan dat begrijp ik vol komen. en zal men niet veel lust hebben om raadsels op te lossen, maar nog veel minder om brieven te gaan zitten schrij ven. Ik wensch allen vroolijke prettige Pink sterdagen, ik hoop voor je allen dat het mooi weer zal zijn die dagen. Veel plezier! Arthur en Yvonne Moraal, zoo, is Yvonne ziek geweest, hoorde ik daardoor in eenige weken niets van jullie. Toosje en Beppie Bouter, wel bedankt voor de alleraardigste briefkaart, was dat een pop van de poppen tentoonstelling? Johanna v. d. Hoek. heb je een gehee- len dag gefietst? dat schreef je, dan zal je toch na afloop wel heel moe zijn geweest. Kootje van Vliet, wat prettig voor je dat je orgelles mag hebben, studeer Je flink? hebben jullie thuis ook een orgel? Cornells J. Arbouw, ik zie wel dat je een heel goeden prettigen verjaardag hebt ge had. Heb je al in het boek gelezen en al huizen gebouwd? Ans en Rietje Vollenga, ja, het heeft hier ook geonweerd en na dien tijd is het toen veel frisscher geworden. Ja daar heb ik al dikwijls over gehoord over die ver- eeniging, heel aardig. Cisca van Gijzen, dat was heel goed hoor, dat Je de vorige week niet had geschre ven, ik moest het toen in veel korter tijd doen. Riek Uljee, zoo, ga jij aan de hoepel wedstrijd deelnemen. Dat is aardig hoor, dat iedereen toch een prijsje krijgt, ook al heb je het niet gewonnen, dat is dan een troostprijs. Lientje Lefeber, wel bedankt voor de kiek van jou bij het rotstuintje, ja hoor, ik zie de vischjes er op, het is een mooie dui delijke kiek. Zoo, zijn het geen mooie her ten met gewei, misschien zijn het nog heel jonge dieren. Conny en Henny van Vliet, soms mag ik 2 uur opzitten, maar als ik te moe of te pijnlijk ben, dan veel korter. Jacobus en Leendert Moraal, wie van jullie beiden had het briefje geschreven? wie ligt er in het ziekenhuis? en wat scheelt er aan? Als men ziek op bed ligt, dan mag het wel met potlood Lena en Maartje Sierag en Annie Stok- kel, wou er nog een 4e vriendin meedoen, dat mag gerust hoor, doet het dan alles maar in dezelfde enveloppe. Bep van Kooperen, kijk maar bij de namen van de brieven de vorige week te laat ontvangen. Verleden week moest de kinderkrant immers al Woensdags komen, jullie brieven moeten vóór 9 uur Maan dagsmorgens bezorgd zijn. Heb je zoo heer lijk gefietst op Hemelvaart. Celia Kret, dank voor je aardige ansicht van: De Zonheuvel, een mooi groot ge bouw hoor, en mooi geboomte er achter. Dorus en Kees de Geus, jullie waren het nu maar met je beiden, is Gerard dus nu opgehouden om zijn werk? Volgende week geen brieven schrijven, zie begin der cor respondentie. Jitske en Marietje van Akker, dat is jammer dat je grootouders die naast jul lie woonden, nu naar Friesland zijn ver huisd. Dus eerst wou broertje mee. maar toen het er op aankwam,toch liever thuis blijven. Antje Arentsen, wacht dan maar met mij allerlei te vertellen tot de week na Pink steren, want de volgende week kan ik geen aparte antwoorden geven, lees het begin der correspondentie. Sientje Timmermans, pas voortaan maar beter op de kinderkrant. Feliciteer Maar ten met zijn verjaardag en wensch hem veel plezier. Dat was een heerlijke Hemel- vaartdag. zoo met zijn allen naar Ouden bosch en daar zooveel familie te vinden. Mientje Stikvoort, je had je brief ver leden week zeker te laat bezorgd kijk maai bij de namen der brieven die ik toen te laat ontving. Vindt je het zoo heerlijk wonen in Voorschoten? zooveel prettiger dan in Leiden? 't Is Pinksterfeest, het bloemenfeest, Ik ga er vroeg op uit; Als pas de zon is opgegaan, Een enk'le vogel fluit. Dan ga ik naar de groene wel En kijk met blij gezicht Naar 't schoons, dat 's nachts de bloemenfee, Weer voor ons heeft verricht! Daar bloeien madeliefjes teer En boterbloemen geel. En Pinksterbloemen, paars en wit O, o, wat zijn er veel! (Nadruk verboden.) Hennie de l'Ecluse, ja helaas lig ik nog het grootste deel van den dag in bed, al leen 's morgens en 's avonds mag ik opzit ten. Het weer is hier heusch hetzelfde als in Leiden, zoo ver ligt dat niet van elkaar. Viertal van Vliet, nu was het Boukjes beurt, om er bij te schrijven, ik vond heel aardig allerlei te hooren over alle hand werken, die zij maakt, maar wat is dat eigenlijk wat je voor je moeder maakte, waar dient dat voor? Leni Groeneveld, als je een nieuw raad sel inzendt, dan moet je er ook de oplos sing bij doen. Tini Deegenaars, zal je voortaan beter op de kinderkrant passen, zoodat die niet dadelijk weg raakt, dat is jammer, vooral als je dan zin hebt om de raadsels op te lossen. Nico en Marrie Liebert, ben je in Mei jarig geweest, als je het mij had geschre ven, zou ik je gefeliciteerd hebben. Heb je al meer in je aquarium? Voor het lente feest was het heel jammer, dat het niet buiten gevierd kon worden. Piet van Egmond, dat waren mooie cij fers, je was zeker wel blij met dat rapport. Die 2e anecdote is mij al meer toegezon den, dus die kan ik niet meer plaatsen. Lientje Oostveen. ben je ziek geweest en daarna uitgeweest? ja ik miste je eenige weken. Kan je geen verlanglijstje maken voor je verjaardag, heb je alles wat je hartje begeert Annie van der Valk, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, wat heb je mooie ca- deaux gehad en zooveel, het was een heele lijst die je opschreef. Ben je nu 11 jaar geworden, dan behoor je dus nu tot de grooteren. Willen allen het begin der corresponden tie lezen. Viert allen vroolijk Pinksterfeest, laten we hopen op mooi zacht weer, dan kan iedereen, die gezond is en kan uitgaan, van buitenlucht genieten. Vele hartelijke groeten van: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42. Ik pluk m'n heele maodje vol En breng naar huis ze vlug. Nog vóór m'n moesj 'is opgestaan, Ben ik al weer terug! Ik zet den heelen bloemenschat In elke vaas en pul, Die ik maar vinden kan in huis! De bloemenfee was gul! 't Is Pinksterfeest, het bloemenfeest, Het feest voor jong en oud; Omdat er wel haast niemand is. Die niet van bloemen houdt! RO FRANKFORT—WERKEND) RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT 1 KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Bep Braxhoven. Welk spreekwoord staat hier? W.g.e. d..t, .o.d o.tm..t. II. Ingezonden door Mientje Stikvoort. Welk soort mes dient niet om te snijd< III. Ingezonden door Joh. van Vliet. Verborgen jongensnamen. Niet omkijken, kinderen. Anna riep Piet in huis om te komen et Hier heb je een ijsco, riep Moeder. Kijk goed uit Truida, anders val je. IV. Ingezonden door Lientje Lefeber. Is een huis eerder opgebouwd of af| broken? V. Ingezonden door Matthie van der Lindi Mijn geheel is een mooie stad in Geldi land van 9 letters: een 2, 3, 3, 8 smaakt 's zomers best j 7. 6, 8 is een lichaamsdeel 4, 7, 6, 9 verdient de werkman 1, 2, 2, 3, 4 een heerlijke vrucht 3, 4 gebruikt men in een manufactu| winkel 2, 1, 2 is voedzaam eten 5, 6, 7, 8, 9, 3. 9 zitten aan somrn bloemen en struiken. VI. Ingezonden door Wies en Trees Groenew Ik ben een kleine grijze dwerg En bouw nochtans een hooge berg. vn. Ingezonden door Dick en Bep v. Kooperj Het heeft drie wielen en het rijdt I maar op twee. Wat is dat?

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16