r PINKSTERVACANTIE BOB KON MEE. GOEDE OPLOSSINGEN. door e. E. DE LILLE HOGERWAARD. (Nadruk verboden). eer Snater wou met Pinkster Dit jaar eens uit de stad. ndat hij juist zoo'n zin in Een Pinksterreisje had! j ging dus met zijn vrouwtje En alle kleuters vier! zag het aan hun snuitjes; at hadden z'een plezier. Ze gingen naar 't station toe In 't allerbeste pak. Moes had versnaperingen Een taschvol en een zak! Zij wuifden voor het raampje Ons toe De reis begon, 'k Wou, dat ik met de Snaters Ook in den trein mee kon! Maar nu 't niet gaat! wensch 'k allen Van harte: Veel plezier En kom na de vacantie Maar weer gezond naar hier! 'k Wensch ieder, die dit nummer Van 't kinderkrantje leest; Een prettige vacantie En heerlijk Pinksterfeest! leg Bob gaat ook mee", riep Els blij, ijl ze op haar melsjes-klasgenooten ïolde. foe weet je dat?" vroeg Rie. lij staat 't daar juist aan de jongens ertellen". Els wees met haar hoofd dien J t uit. D een drafje vloog het viertal op het pje jongens af en om strijd riepen Guus en Fiet: „Is 't heusch waar, dat neegaat Bob?" Ta werkelijk", antwoordde Bob met een ider gezicht, „Kijk!" En toen haalde jongen drie guldens uit den zak van lumberjack en liet die op zijn hand melen. .Jeneer Kroes, de leeraar in natuurlijke torie. die. bii de leerlingen bijzonder efd was had voorgesteld: gedurende de dagen van de Pinkstervacantie met, de lingen van n B een jeugdherbergtocht naken. In deze klas voelden de jongelui der uitzondering veel voor de natuur, irom zou de leeraar het als een ge- gen beschouwen, een poosje met de eens en meisjes uit te gaan. Een deel de pret was, dat ze allemaal meegin- En nu was er heel veel kans geweest, Bob. één van de meest getapte jon- uit de klas. niet meeging. De reden dat Bob de drie gulden niet bij elkaar i kunnen brengen. Sommigen van de sgenooten wisten wel. dat Bobs vader ir de tijdsomstandigheden buiten be- kking was geraakt. Er kon dus geen d gemist worden voor luxe-uitgangetjes. .Wat zal Kroes blij zijn", opperde Els. ,En ik!" juichte Bob. Van louter plezier tide hij zijn guldens één voor één in de bt en ving ze achter elkaar weer op. meisjes bewonderden zijn kunststuk, k deuren gingen open en de jongelui lesten naar binnen. a het speelkwartier op de groote. ruime ■Iplaats werd Bob weder omringd en ïeg hij te hooren. hoe dol ze 't vonden, t zij nu allemaal meegingen. Eigenlijk s de inschrijving al gesloten, want de raar had tijd noodig om in de verschil de jeugdherbergen logies aan te vragen. Ja, zeg 't was een geluk, dat m'n groot- der gisteravond kwam", vertelde Bob op- vonden. „Die heeft 't ontbrekende voor aangevuld en dat was nog heel wat". wat was de jongen blij! Zóó blij. dat den grooten. stijf opgeblazen handbal in A een fermen schop gaf, toen die zijn nabijheid kwam. De bal vloog met ieu n vaart op de gymzaal aan en schoot et rinkelend geweld door een van de oote ruiten heen. Algemeene verslagen- e§id! De directeur was er dadelijk bij om onderzoeken, wie de dader was. Bob trad voren om het standje in ontvangst nemen; De directeur had gelijk: voet eu ballen bii de school was ten strengste ver boden, alleen handballen was toegestaan. „Je zult de ruit moeten betalen", be sloot de dirk. Dat begreep Bob. Bn op eens zag hij heel de gezellige jeugdherbergen- tocht In rook opgaan Na het spelen hadden ze juist plant kunde en werd 't drama besproken. De prettige stemming in de klas was gezakt. 's Middags kwam de directeur het lokaal binnen met de boodschap voor Bob. dat de nieuwe ruit f. 4.50 zou kosten „Een collecte! Laten we een collecte houden" riep Els door de klas. toen de directeur vertrokken was. In de vijf minu ten rust bi) de wisseling van de lessen ging Els met het leege krijtbakje rond. De oogst was schraal Het zakgeld der meisjes en jongens scheen bijna uitgeput, hoe graag ze ook wat offerden! Na schooltijd klampten de meisjes ook nog een paar leeraren en leerlingen uit de andere klassen aan. Het resultaat was. dat er ruim twee gulden bij elkaar kwam. En Bob moest het grootste deel van zijn drie gulden voor den Pinkstertocht er bü voegen. „Zeg Bob. we vinden 't echt jammer, dat je niet mee kan", beweerden Els en Guus een paar dagen later, toen Bob bezig was om Els' leeggeloopen band op te pompen. Ja. 't was oer-stom van me om dien bal weg te trappen", zuchtte de jongen. „Maar wat doe je er an?" Daar kwam meneer Kroes aan, klapte in z'n handen en riep: .Laat II B eens bij elkaar komen!" Allen liepen op een hoop, wenkten en riepen elkaar. „Zeg", begon de leeraar. „we hebben een meevallertje". „Wat dan?" vroegen allen tegelijk. „De oudercommissie heeft voor ons uit stapje een kleine bijdrage beschikbaar ge steld. We zouden nu een boottochtje kun nen maken. Niet met een stoomboot, maar met twee roeibooten over de Loosdrecht- sche plassen. Ik ken een visscher. die dat wel doen wil voor 't geld. Wat denken jullie daarvan?" „Ja, ja!" klonk 't „Hoeveel geld is' t meneer?" vroeg Guus, „Vijf gulden!" „Laten we Bob dan meenemen voor dat geld", stelde 't meisje voor. „Ja. natuurlijk. Geen boottochtje!" was de algemeene roep. „Waar is Bob?" „Hier! Hier!" Bob werd naar voren geduwd. „Heb je 't gehoord?" vroeg meneer. Bob knikte lachend. En heel de klos hief zóó'n daverend hoera aan. dat de andere leeraren eens kwamen kijken, wat er gaande was. Met de Pinksterdagen was 't gelukkig prachtig, zonnig weer. Ze hadden heerlijke uren in en om de Soester Heidebloem en Goede oplossingen de vorige week veel te laat ontvangen, ik had toch zóó gewaar schuwd dat de kinderkrant een dag eerder moest verschijnen. De brieven waren van: Mientje Stikvoort, Bep van Kooperen, Annie van Weizen, Adriaan Boender, Piet van Schayk, Jannie Heetveld, Chris van den Born, Piet van Egmond. GOEDE OPLOSSINGEN VAN DE RAADSELS VAN DEZE WEEK ONTVANGEN VAN; Annie Keijzer, Wim Keyzer, Piet Lagas (lezen jullie nooit de correspondentie? heb je niet gezien dat ik jou nog apart felici teerde), Arthur Moraal. Yvonne Moraal, Wout Jongbloed. Kootje van Vliet, Lies Schenkeveld. Ali Varkevisser, Sientje Tim mermans, Tini van Dam, Jannie Heetveld, Cornelis J. Arbouw, Leendert Willem Jon- geleen, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Cis- ca van Gijzen, Carolientje Verbiest. Riek Uljee, Trynie Switzer, Tootje Lieshout, Willem Nieboer, Jacobus Nieboer, Jannie Nieboer, Lientje Lefeber, Conny van Vliet, Henny van Vliet, Willem Stikkelorum, Ja cobus Moraal. Leendert Moraal. Lena Sie- rag, Maartje Sierag, Annie Stokkel. Corne lis Smit. Bep van Kooperen, Jan van Hoven, Piet van Hoven. Koos Nieboer. Lien tje Oostveen, Johanna van den Hoek, Gerda Aenmey, Henny Bonarius. Bram Bonarius, Annie van der Valk, Piet van Schayck, Piet van Egmond. Wim Nolles, Matthy Nolles, Marrie Liebert. Nico Liebert Truus de Graaf, Greetje Groeneveld, Leni Groeneveld. Jan de Graaf. Grietje de Graaf, Corrie Holleman, Tini Deegenaars, Aaltje van Vliet. Boukje van Vliet. Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Geertruida Blóte, Jo van der Linden. Tieleman van der Linden, Adriaan Boender, Rie van den Berg, Jannie Zaal. Rie Hartevelt, Pr ij na Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Harte velt, Adriaan Pison, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Leendert Sybrands, Jan Brokaar, Marie Brokaar. Mientje Stikvoort, Jan van der Lucht, Truus van der Lucht, Hennie de l'Ecluse, Rika de Graaf, Judith de Roode, Trinny Blotkamp, Hendrientje Blotkamp, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Antje Arentsen in de Karkiet temidden van de Loosdrecht- sche plassen, waar zij veel belangwekken de dingen zagen en verrukkelijk konden zwemmen. En geen van allen misten ze liét boottochtje. J. H. BRINKGREVE— ENTROP. (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15