PINKSTERBLOEM TUSSCHEN PINKSTERBLOEMEr OPLOSSINGEN. ANEKDOTEN. door door C. E. DE r.n.I.E HOGERWAARD. Kijk, tusschen Pinksterbloemen Is het nu volop feest. De bloemen en de dieren Zijn nooit zoo blij geweest! Heer Krekel speelt een wijsje. Wat graag maakt hij muziek, De warme zomerlucht maakt Hem altijd dubbel kwiek. Heer Groenrok voert een dans uit, Heel sierlijk op de maat, Zooals dat bij de Kikkers Alleen met Pinkster gaat! (Nadruk verboden.) De and're dieren kijken, Zij vormen het publiek. Tc Weet vast, dat z"ook genieten Van dans en van muziek! Daar tusschen Pinksterbloemen Is het nu volop feest. Wat was ik op 't partijtje Dól-, Dólgraag toch geweest! Maar wacht! 'k ga 't plaatje kleujir Dan leeft het tóch voor mij! En kan 'k er nog naar kijken, Als Pinkster is voorbij! OPLOSSINGEN DEK RAADSELS UIT HET Ingezonden door Bietje Lam C. E. DE T.TT.IJB HOGERWAARD 't Wordt Pinksterfeest! 't Wordt Pinksterfeest! Komt allen nu naar buiten! Ziet, hoe de bloemen groeien reeds En hoort de vogels fluiten! De Pinksterbloemen in de wed, Die plukken wij bij hoopen. Ze sieren Moeders huisje op En zijn niet duur te koopen. Want Moederlief betaalt ze met.,.. Je kunt het vast wel raden Een zoen. We keeren huiswaarts dus Met armen rijk beladen. Een Pinksterbloem zou 'k willen zijn Om Moeders huis te tooien. Een echte kan niet, maar 't weet raad; 'k Vraag Moes een jurk met plooien. Een jurk van heel fijn, snoezig goed, Zoodat 'k een bloem zal lijken. Een Pinksterbloem. Wat zal ik dan Todh met mijn jurkje prijken! Maar Moeder zegt; Neen, lieve kind Ik houd alleen van bloemen, Die need'rig bloeien en die niet Op hare schoonheid roemen. Het jurkje maakt van Jou geen bloem, Het ligt niet aan de kleeren Of dacht je soms: die vogel zingt Het mooist, met schoone veeren? Van binnen moet het komen, kind, Dus in jou moet iets groeien: Het hart moet rein zijn, vriend'lük, lief Dan kun je heel m'oi bloeien. Zoo'n Pinksterbloem wil 'k worden dus, Niet een in fraaie kleeren. 'k Zal vragen, of mijn Moeder mij Zoo'n bloem te zijn, wil leeren. (Nadruk verboden). gezichten te voorschijn kwamen. Toen ze Ina gewaar werden, wuifden ze hartelijk Dag., dag., mogen we binnenkomen? We wilde je even vroolijk Pinkster wen- schen!" klonk het in koor. Moeder was al bij de deur en even later stapten de meisjes achter elkaar de kamer binnen. ..Vroolijk Pinksteren, Ineke, en 't vol gend jaar geen verstuikte enkel!" wensch- te Jet plechtig, terwijl ze haar bloemen op Ina's schoot legde. Daarna volgden Truus, Netty en Loek. Ina werd er haast verlegen van; wat een prachtige bloemen en zoo veel! Was dat allemaal voor haar? „Ja", zei Loek, de belhamel van het troepje; „omdat je je enkel verstuikt hebt, anders had je niets gekregen!" Ze schaterden het alle vijf uit, moeder ook. die gezellig stoeltjes en een paar groote kussens bijschoof en de meisjes uitnoodigde, prettig een uurtje te blijven babbelen, omdat Ina dat zoo heerlijk vond. Maar eerst werden de bloemen in water gezet; moeder nam ze mee en tien minu ten later zag de kamer er op eens zoo echt feestelijk uit met al die prachtige bloemen. „Echt Pinksteren, hé Ina?" zei moeder terwijl ze haar dochtertje een knipoogje gaf. Ina lachte blij terug. „Ja, heerlijk hé?" zei ze. En 't werd voor Ina een echt gezellige Pinkstermorgen. De vriendinnen babbel den honderd-uit en het geschater was niet van de lucht. Moeder schonk limo nade en presenteerde heerlijke, eigenge bakken roomsoezen; neen, Ineke moest het eerlijk bekennen, 't was een heerlijk begin van den eersten Pinksterdag, bijna nét zoo prettig als andere jaren, misschien wel nét zoo leuk! En toen de meisjes eindelijk weg waren, na beloofd te hebben beslist gauw nog eens terug te komen, lag Ina gelukkig en stil de kamer rond te kijken. Hé, prettig was het met al die bloemen zoo; nu was het toch nog écht Pinksterfeest in huis geworden. En op eens wist Ina het zeker; dat ze de dagen, dat ze nog rustig op den divan moest blijven liggen, geen ontevre den gezicht meer zou zetten, daar was de eerste Pinkstermorgen te prettig voor ge weest en daar waren de bloemen te mooi voor! Als je daarnaar keek, kon je een voudig niet ontevreden of boos zijn! En toen wist Ina het op eens: bloemen maakten je gelukkig! RO FRANKFORT—WERKENDAM. öladruk verboden). VORIGE NUMMER. 1. Maas aas gaas baas haas kaas vaas. 2. Peen andijvie raap sla 3. Een peer die aan 'n boom hangt, een varken met een ring door den neus staat onder den boom, en eet de peer op die valt, 4. Bep, bed. 5. Sliedrecht, Rie sledht drie. 6. Water en alle andere vloeistoffen kan men niet nat maken want die zijn al nat. 7. Een inktvlek, 8. Stokvisch. s Moeder: „Zeg Mientje zal je nu ee t kindje zijn, doen wat ik zeg, of t u zonder pudding te krijgen, naar be<J Mientje: „Moesje, zeg eerst eens d voor pudding of het is". D Ingezonden door drietal de Geu „Hoor eens hier, jongen, ik ben al 8! en loop toch nog iederen dag heele ei kan jjj dat ook?" „Neen mepeer, natuurtyk niet w ben pas 10"jaar".

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14