176,te Jaargang VRIJDAG 31 MEI 1935 No. 23063 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN IOFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zUn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling iVoensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden San 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 0 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein - Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque* en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. |DK nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. BRANDWEER. Burgemeester en Wethouders van Lei- ien brengen ter algemeene kennis, dat set Ingang van 1 Juni 1935 de Commls- Uis van Politie is belast met de leiding ,jn de Brandweer. I' De brandweer kan voorloopig op den Lden voet plaats hebben, n.l. aan den Hoofdpost van de Brandweer,Garenmarkt |so. 6, telephoon Nr. 2400. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN Secretaris. Lelden, 31 Mei 1935. 5368 INSTITUUT KERN. Het jaarverslag. Inde Woensdag jj. gehouden ledenver- lodering van het Instituut Kern heeft pof. dr J. Ph. Vogel het jaarverslag uit- icht. Tengevolge van de drastische maatrege- tot bezuiniging In het voorafgaande genomen helaas moest die bezuini- voornamelljk op de bezoldiging van |ïet personeel worden gevonden i is de 'deliike toestand op het oogenblik betrek- |kUjk bevredigend. Toch blijft er alle reden an voor waakzaamheid. Het stemt 1 groote dankbaarheid dat het door het rtement van onderwijs verleende sub- |lie gehandhaafd bleef en evenzeer dat het Leidsch Universiteitsfonds onzen leid is blijven steunen. |ln Januari werden wij verrast door een rijke donatie door den Maharaja iwar van Baroda aan het Instituut geschonken teneinde het behoud en k studie der oude handschriften van Bali i bevorderen. Hiermede ging gepaard een pit van 50 Pond Sterling ten behoeve van tel Instituut Kern. In deze vorstelijke aldheid hebben wij aanleiding gevonden lm het eerelidmaatschap van het Insti- Itait aan te bieden aan Z.H. den Maha- Iraja. die -dezer dagen zijn zestigjarig re- Iteeringsjubileum herdenkt. In dit verband lij nog vermeld, dat de heeren Berg. ■Dunste en Krom zich bereid hebben ver- iHaard een commissie te vormen, die in |«erleg met dr. F. D. K. Bosch zal beslis- leriop welke wijze de donatie ten behoeve Ito Balische handschriften het best kan roiden besteed. Ook in het afgeloopen jaar hebben I Teder eenige donateurs en gewone leden I bch genoopt gezien voor het lidmaatschap I le bedanken. Hun aantal is niet groot en I daartegenover staat de aanwinst van lenige nieuwe leden. hl het afgeloopen jaar heeft de boekerij I lich weer gestadig uitgebreid zoowel door tankoopen als door schenkingen. Behalve boeken ontving het Instituut I 'erschillende voorwerpen, die voor ons verk van belang zijn. Mevr. de weduwe Kern-Salomons heeft ons bijzonder ver- I sticht door het gipsen borstbeeld van Kern aan het Instituut, in bruikleen af te staan. Sir Aurel Stein schonk ons 68 brieven van wende oriëntalisten betrekking hebbende zijn vermaarde expedities in Chineesch Turkestan. Een groot aantal afbeeldingen foz werd nog door verschillende personen I ïesehonken. De uitgave der Annual Bibliography of Indian Archaeology ondervond moeilijk- teden door verlaging van de subsidie van regeering van Nederfandsch-Indie Ge- lukkig kon de belangrijke vermindering 'au (jeze subsidie voor een groot deel wor- «n gecompenseerd door steun van ver- Khiüende zijden uit Britsch-Indië verleend. nieuwe deel. dat betrekking heeft op de publicaties van het jaar 1933 en het achtste is van de geheele reeks, zal binnen tnkele dagen verschijnen. Het andere groote werk door het Instl- ™ut Kern ondernomen n.l. de Oudheid- wndige Atlas van Groot-Indië. vordert minder vlot. Het euvel is dat ons de noo- toge geldmiddelen ontbreken om dit werk krachtig voort te zetten. We! bestaat er 'Poruitzicht dat een stel oudheidkundige ~aden op Nederlandsch-Indië betrekking Mbbende in dit of het volgende jaar zal kwnen verschijnen. Een gesprek met den *jto Sylvain Lévi. die levendig belang "•It in het Plan heeft spr. versterkt in de overtuiging, dat alleen door samenwerking ®et buitenlandsche instellingen op den °eur het doel zal kunnen worden bereikt. 8pr. gaf vervolgens een overzicht van °e' musicologisch onderzoek door dr Ar nold Bake in Britsch-Indië verricht. Een 'eer omvangri'k materiaal ln den vorm 'Ju foto's, films en fonografische rollen Jee't dr Bake gedurende zijn zwervingen "heengebracht en het spreekt vanzelf dat h)n opnamen een zeldzame ethnolozische eu folkloristische waarde bezitten. Eenige heiderden fonografische rollen naar op tomen van dr Bake zijn thans in het *™ituut Kern gedeponeerd. Sr werden gegeven: een Arabische taal- w'sus onder leiding van den heer Men- ■W een Arabische taalcursus onder lei- van mr. J. H. Kramers en een Hin- 'Wani-cursus onder leiding van den heer DE HEER D. VAN LITH VERLAAT DE LEIDSCHE BRANDWEER. Na een bijna 40-jarige ambtsperiode. De heer Van Lith. Met ingang van morgen is den heer D. van Lith op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ondercommandant en waar- nemend-commandant van de Leidsche brandweer. Het zou van groote ondankbaarheid ge tuigen. wanneer wij dit afscheid onopge merkt lieten voorbijgaan, want de heer van Lith mag terugzien op een bijna 40-jarige dienstvervulling bij onze stede lijke brandweer en heeft als zoodanig menigmaal voor de belangen onzer ge meentenaren op de bres gestaan. De liefde voor het brandweerwerk zit den heer Van Lith kennelijk in het bloed, want zoowel zijn vader als zijn grootvader bekleedden vóór hem het ambt van di recteur van de brandweer. Op 1 November 1895 deed hij als spuit gast bij spuit No. 4, gestationeerd in de Houtstraat, zijn intrede in het vrijwilli gerskorps van de Leidsche brandweer. Daarna was hij achtereenvolgens ad junct-brandmeester bij spuit 3 (de be roemde spuit van de weesjongens aan de Hooglandsche Kerkgracht), brandmeester bij spuit 4 en opperbrandmeester bij die zelfde spuit. In die laatste periode was hij tevens voorzitter van het college van brand meesters. Met ingang van 1 Juli 1922 werd de heer van Lith door het college van B. en W. benoemd tot onder-commandant als op volger van den heer N. de Zwart. De heer Verhoog, dien hij tijdens zijn ziekte meer malen en gedurende soms langdurige tijd vakken verving, voerde toen reeds het commando. Gedurende al die jaren heeft de heer Van Lith zich met volle toewijding en on der veelal moeilijke omstandigheden aan zijn dienende taak gegeven. Met een energie, die stelling niet voorsproot uit de aan het ambt verbonden geldelijke belooning, heeft hij het zijne er toe bij gedragen om Leiden's brandbeveiliging zoo goed te doen functioneeren als de zeer beperkte geldmiddelen het slechts toelieten. Uit den aard der zaak wie aan den weg timmert, hééft nu eenmaal bekijks! is de critiek hem niet bespaard geble ven. doch zij is niet in staat gebleken om zijn enthousiasme voor het blusschings- werk en voor het brandweervak te doo- ven. Veel meer kwaad heeft hem, zoowel mo reel als physiek, de beruchte Stadhuis brand gedaan, waarbij het gedurende ge- ruimen tijd onzeker was of hij het gebruik, van zijn bevroren handen en voeten zou mogen behouden. Gelukkig is dit wel het geval geweest. Als goed Leidenaar en volbloed-brand weerman verheugt hij zich over de toe komstige verbeterde outillage van de Leid sche brandweer, maar een tikje afgunst (en wie zou hem dat kwalijk kunnen ne men?) komt er toch ook wel bij! Maar niemand zal zich over een voor treffelijk georganiseerde en goed func- tioneerende brandweer hartelijker ver heugen dan hij. Moge hij daarvan in het belang van de geheele Leidsche gemeenschap getuige zijn! Wederkeering past die gemeenschap bij dit afscheid een woord van dank voor hetgeen de heer Van Lith voor haar deed. HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. KAPPERSBOND „ONS BELANG." Tot besluit der feestelijkheden ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan heeft de afd Leiden van den Ned. Kappersbond „Ons Belang" gisteren per autobus een uitstapje gemaakt naar Arnhem cn om geving. Een gemeenschappelijk diner in „de Harmonie", alhier vormde het genoeg lijk einde van dezen prettigen tocht, waaraan door ruim zestig personen werd deelgenomen. Het jaarlijksche lentefeest. Van oudsher vormt het Lentefeest van het Leidsche Volkshuis aan den Apothe- kersdijk het hoogtepunt van de velerlei nuttige gebeurlijkheden, welke daar ach ter die rood baksteenen muren door mej. Ruth en haar staf van toegewijde help sters en helpers worden voorbereid en uit gewerkt. 't Blijft altijd weer een genot, zoowel voor de deelnemersschare als voor de toe schouwers, deze demonstratie van de lente door 's levens lente zelf. Dit jaar zou het feest plaats vinden op het gymnastiek- veld achter de H.B.S. aan den Hooge- Rijndijk, doch helaas waren de weersvoor uitzichten in de morgenuren niet van dien aard, dat de leidig het aandurfde de vrije atuur als het schoonst denkbare decor te benutten en werd daarvoor de Stadszaal aangewezen. Tegen halfvier was deze gistermiddag goeddeels gevuld met ouders en belang stellenden, broertjes, zusjes, ooms, tantes, nichten en neven van de jeugdige execu tanten, welke laatsten na een korte wan deling door de stad de zaal binnenstap ten. Hier was in het midden een Meiboom opgericht, terwijl langs de wanden en op het podium overal voorjaarsbloemen wa ren aangebracht, waarbij het witte pijp kruid domineerde. Zeer toepasselijk werd het programma dan ook ingezet met het zingen van het Pijpkruidlied, gevolgd door het Volkshuis lied. De jongens lieten vervolgens de be kende kleppermarsch hooren en daarna was de hoofdschotel aan de orde: de uit beelding van het telkenjare wederkeeren- de, wonderschoone sprookje, dat Lente heet. Achtereenvolgens werd in zang en dans de intrede en het vertrek van den win ter getoond. Wanneer de kachels op zol der zijn gezet ontwaakt overal in de na-, tuur het nieuwe leven: jonge muisjes loo- pen rond en worden weer verjaagd door schattige poesjes: haasjes knabbelen aan het jonge groen en spelen krijgertje met de elfjes; bloemen en vruchten steken overal hun kopjes omhoog en worden druk bezocht door bontkleurige vlinders. En alsof de zon vindt, dat zij er bij hoort, stuurt zij haar gouden stralen door de bovenramen in de zaal en schenkt aan dit blijde feest nog meer leven en kleur. Behoeft 't nog weer gezegd, dat alles als op rolletjes liep, dat de liedjes er voor treffelijk Inzaten en dat aan de costuum- pjes veel zorg was besteed? Het lijkt ons overbodig. De aankleeding van de zaal, de stemming daarbinnen, dat alles was gistermiddag weer het Volkshuis op z n best! RING VAN BOERENLEENBANKEN IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. De positie nog versterkt. Bovengenoemde Ring vergaderde in „Den Burcht" alhier. Aangezien dr. Baron van Wijnbergen, Burgemeester van, Lisse, die tot voorzitter was gekozen, wegens ongesteldheid verliinderd was. werd de vergadering voorgezeten door den heer T. Kralt te Rijnsburg, Naat enkele zaken van huishoudelijken aard waren behandeld en de heeren B. Kluft te Beverwijk en Tj. Kuypers alhier opnieuw als bestuursleden waren herko zen, bracht laatstgenoemde verslag uit als vertegenwoordiger in den Centralen Ring. Hieruit bleek, dat de positie der Cen trale Raiffeisenbank nog gezond was. Na verschillende afschrijvingen en reservee ringen kon nog ongeveer twee ton bij de reserve worden gevoegd, zoodat de reser ves van de Centrale Raiffeisenbank en hare aangesloten Banken de 20 millioen gulden overschrijden. Baron van Dorth tot Medler te Duiven werd opnieuw als bestuurslid voorgesteld en de heer G. W. Stroinck, burgemeester van Steenwijker- wold. als voorzitter van den Raad van Toezicht. De heer Hendriksen, Inspecteur der Centrale Bank, welke die Bank vertegen woordigende, ook aanwezig was, gaf in ver band met de balans nog eenige nadere beschouwingen over de liquiditeitspositie der Centrale Bank. De middelen namen met ruim 27 millioen gulden toe, waar door de liquiditeit tot 100 was gestegen. Ruim een half millioen is extra gereser veerd voor dubieuse posten, terwijl het fonds voor bijzondere doeleinden, dat binnenkort tot 2 millioen zal zijn aan gegroeid, voor speciale reserveeringen be schikbaar blijft. De moeilijkheden in den la^id- en tuin bouw kunnen dus door de krachtige en gezonde positie der Centrale Raiffeisen bank en hare 729 aangesloten banken worden weerstaan. Een aangename en vlotte bespreking over verschillende zaken had nog plaats, waarna de voorzitter de heeren Hendriksen en Kuypers dank i bracht voor de duidelijke uiteenzettingen Nadat als vertegenwoordiger en plaats vervanger in den Centralen Ring. welke eenige malen per jaar met het Bestuur der Centrale Bank !n Utrecht, vergadert, opnieuw resp. de Heeren Kuypers en Kralt waren benoemd, werd de goed ge slaagde vergadering door den voorzitter met een opwekkend woord gesloten. PRIJS DEZER COURANT i Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijnt1 per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.> NATIONAAL HERSTEL. Mr. dr. Westerman en mr. De Vries spreken De geringe belangstelling, die het pu bliek Woensdagavond voor deze vergade ring in „Den Burcht" aan den dag legde we schatten het aantal aanwezigen op een 60-tal personen werd. volgens den voorzitter van het Verbond voor Nationaal Herstel der afd Leiden, den heer J. A. Kattenbusch. niet veroorzaakt door onver schillige gevoelens ten opzichte van het nationale reveil, maar wél door het feit. dat de bijeenkomst op een zomeravond viel. Na een verdere korte inleiding verkreeg de heer mr. dr. W. M. Westerman, lid van de Tweede kamer, het woord tot het hou den van zijn rede, getiteld „Avontuur of ordening?" Spr. deelde mede, dezen avond alleen over de economlschen politiek van (te regeering te willen spreken Een jaar of tien geleden, was er niemand die ge loofde, dat deze crisis een andere was als vorige. En dat is ook logisch, want struc tuurveranderingen kan men niet voorzien. Wat men thans wel ziet, is, dat na benoe mingen van vele bezuinigings-commissies, die rapporten uitbrachten welke niet wer den gelezen, het schip van staat is lek ge- stooten. En men probeert het vrij te krij gen door tal van sleepbooten aan alle zijden tegelijk te laten trekken, welke vergelijking spr. nader uitwerkt, doch de eenige goede manier, n.l. aan een kant te trekken, veronachtzaamt men. Men geeft steun aan de Kon. Holl. Lloyd, een onder neming die nimmer rendeerde en toch elk jaar opnieuw weer subsidie kreeg. De re geering is ervan overtuigd, dat de loonen naar beneden moeten, doch maakt het den artieiders niet duidelijk, gezien 't systeem ..rijksbemiddelaar", waaruit blijkt, dat het haar aan moed ontbreekt. De regeering koos een deflatie-politiek, maar voert haar niet consequent door en steunt haar alleen met groote woorden, die toch geen indruk maken, en goudexport. En dat goud kan in een luttel aantal weken op zijn De gulden is slechts te ver dedigen door het terugbrengen der over heidsuitgaven. Voorts door een technische verdediging van den gulden en wel dus danig, dat speculaties onmogelijk worden thans is er op dit gebied niet de minste controle en tenslotte door de heele eco nomie van Nederland te reorganiseeren. De Ned. regeering voert echter een avon- tuurspolitiek Spr. gaat dan nader in op de corporatieve gedachte, een gedachte, die de regeering als van geen belang zijn de beschouwt. Na een en ander te hebben medegedeeld over een te hoog aanslaan van ons natio naal vermogen, ging spr. in op de buiten gewoon clemente houding onzer regee ring ten opzichte van de buitenlanders. Niet minder dan 100.000 vreemdelingen zijn hier werkzaam, wier inkomen zeker op een 100 millioen gulden kan worden ge schat. Amsterdam telt momenteel een 20- 25.000 vreemdelingen onder haar inwo ners. Op een dergelijke inconsequente wijze volgt onze regeering een deflatie- politiek. Wij mogen onbeperkt geld over de grens brengen, maar een Duitscher mag maar 10 R. M. mee naar Nederland nemen! Ook op scheepvaartgebied moeten we een meer constructieve politiek voeren; als voorbeeld haalde spr. Amerika aan, dat een soort Acte van Navigatie politiek voert, een politiek, die ook wij, zij het dan mis schien minder krachtig, moeten voeren. Verder brak spr. nog een lans voor den arbeidsdienstplicht, het uitvoeren var. groote werken, vooral die waarbij de loon- factor een voorname plaats inneemt. Op dit punt hebben de sociaal-democraten gelijk, aldus spr. Er is geen geloof in de regeering en geen geloof in de toekomst van het eigen land. Er zijn mannen noodig, bezield met een anderen geest, mannen, die een ander doel hebben en hier recht op afgaan Nationaal Herstel heeft overwegende be zwaren tegen de huidige regeering, bezwa ren die wij hebben, aldus eindigde spr., omdat wij gelooven in het recht van het Nederlandsche volk, om te leven, zoowel op staatkundig als economisch gebied. Na een korte pauze kwam mr. C. P. de Vries aan het woord, die begon met te zeggen, dat in dezen tijd. vol onweerswol ken, het vóór alles noodig is, dat het Ne derlandsche volk een eenheid vormt. Om daartoe te geraken, dienen echter twee tegenstellingen in ons volk te worden over brugd en wel de godsdienstige en de maat schappelijke. Men probeert elkander op alle mogelijke wijzen vliegen af te vangen en vergeet, dat er momenteel heel wat belangrijkers op het spel staat. Ook in de kerkelijke partijen leeft de klassestrijd nog voort. Ook hiervan geeft spr. voorbeelden. Bovendien is een groot deel van ons volk ontkerstend, heeft geen geloof meer. Het liberalisme legde hier voor de basis en het socialisme en com munisme bouwden eraan voort. De kerk moet inzien, dat het geloof zélve één is. Zij moeten tevens begrijpen, dat zij zich heeft te onthouden van inmenging in de politiek en omgekeerd mag de staat evenmin in kerkelijke aangelegenheden ingrijpen. Bij den strijd om het Chr. onderwijs heeft men de nationale taak volkomen vergeten. Het openbaar onderwijs is vrij wel geheel rood geworden en daardoor missen zoovele kringen van ons volk pen geloof. Ook het begrip Vaderland is velen vreemd. Zei Marx niet. dat de arbeiders niets te verliezen hadden, daar zij geen Vaderland bezaten? Toch leeft ln het hart van ieder Nederlander nog twee dingen, BINNENLAND Waar de trekkers verblijven (4e Blad). Noodweer boven ons land; geweldige hagelbui te Bilthoven; meerdere boerde rijen afgebrand door blikseminslag (2e Blad l Ir. Heldring over dagbladen en hun reclame (4e Blad). De Ossche misdadigersbende; nieuwe arrestaties (Gemengd, 5e Blad). Nereus won het hoofdnummer op de Varsity; Njord boekte vier overwinningen (Sport, Ae' Blad). Receptie van U.V.S. in verband met do promotie naar de tweede klasse (Sport, 3e Blad BUITENLAND Na verwerping der volmachtswet door de Fransche Kamer is het kabinet Fian- din afgetreden. Bouisson kabinetsforma teur (2e Blad). Verklaring van Schuscbnigg over Oostenrijk's politiek (Buitenland, le Bi.). Nieuwe Japansche eischen aan China (Buitenland, le Blad). Naar wapenstilstand in de Gran Chaco (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN lste BLAD. n.l. het bewustzijn van het bestaan van hun land en het bestaan van Oranje. De roode werkman is niet tegen Oranje; een mystieke band tusschen Nederland en Oranje is nog steeds aanwezig. We moeten dit vonkje echter aanmoedigen, iets wat vooral in dezen tijd, nu we allen onder druk leven, gemakkelijker zal gaan. We moeten teruggrijpen naar de oude een heid van het Nederlandsche volk, dan komt er weer een nieuwe plaats voor ons Volk, dan worden we niet meer terugge zet. Vervolgens ging spr. nog na, wie de vrienden en de vijanden zijn, en consta teerde dat er twee bewegingen zijn. die voor de nationale eenheid strijden en wel de N S B. en Nat. Herstel. Om het volk een dienst te bewijzen, zal het tusschen hen tot een samengaan moeten komen, iets wat niet moeilijk zal zijn, aangezien beide bewegingen gemeenschappelijke idealen bezitten. Beide, aldus eindigde spr., strij den voor de eenheid. God, Oranje en Ne derland. Nadat de heer Westerman nog een drie tal hem schriftelijk gestelde vragen had beantwoord, werd de vergadering door den afd.-voorzitter gesloten. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. De beschrijvingsbrief is verschenen voor de jaarlijksche vergadering van de Maat schappij der Nederlandsche letterkunde, Woensdag 12 Juni hier ter stede te hou den. Aan de orde komt o.a. het verzoek van het bestuur, te worden gemachtigd om in overleg met de commissie voor schoone letteren een voorstel te doen aan de Zweedsche academie van wetenschap pen tot toekenning van een Nobel-prijs aan een Nederlandsch schrijver. Ds. J. Huizinga zal een lezing houden over Abaelard. Den avond tevoren, in de bijeenkomst der com. voor geschied- en oudheidkunde, zal mr. S. J. Fockema An- dreae spreken over „Uit de Overbetuwe, Algemeene en bijzondere plaatselijke ge schiedschrijving". DE BLAUWE WEEK. Zooals ieder jaar wordt ook nu weer de z.g. „Blauwe week" gehouden, de week waarin alle christelijke en neutrale ge heel-onthouders-vereenigingen gezamen lijk propaganda maken. Begonnen werd op Hemelvaartsdag met de openings-meeting in Schiedam met sprekers, zang, optocht enz. Morgen, Zaterdag 1 Juni, zal het be kende blauwe bloempje verkocht worden. Maandag, 3 Juni, is speciaal gewijd aan het snelverkeer. Door een met platen en spreuken opgesierde auto en door ver spreiding van biljetten zal de aandacht van autobestuurders er op gevestigd wor den, dat het noodzakelijk is bij het rijden geen alcohol te gebruiken. Woensdag 5 Juni is er straatpropagan- 1 da op de Geeregracht en in de Kooi en 1 Vrijdag 7 Juni op het Heinsiuspleln en de De Genestetstraat: verschillende sprekers I zullen het woord voeren; beide keeren voorafgegaan en gevolgd door een rond gang met muziek door de stad. Ook ook de jeugd opmerkzaam te ma ken op het gevaar van alcoholgebruik, zullen enkele duizenden pamfletten uitge deeld worden. Een groote landelijke demonstratie in Apeldoorn op 2den Pinksterdag zal de Blauwe Week besluiten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1