NIVEA NUT-OLIE LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 31 Mei 1935 DAGBLADEN EN HUN RECLAMEWAARDE. BINNENLAND. .Nieuw!.ook voor Uw huid! REDE VAN IR. A. HELDRING. Congres van het Genootschap voor Reclame. Op het congres van het Genootschap Toor Reclame, heden gehouden te Gouda besprak ir. A. Heldring, directeur van het ..Algemeen Handelsblad": Dagbladen en hunne reclame waarde. Spr. vertoonde een aantal buitenland- sche en binnenlandsche dagbladen en wees op het groote verschil in uiterlijk. Waar een dagblad op straat gekocht, in trainen en calé's of zelfs staande op straat gelezen wordt, moet het uiterlijk daarmede rekening houden Opschriften In groote vette letters soms van 8 cM. hoog. korte berichten in sensationeelen vorm bevredigen reeds de nieuwsgierigheid. Ar tikelen mogen niet langer zijn dan een halve kolom want zij verstoren het even wicht en de straatlezer heeft weinig tijd. De courant is dan zoo gedrukt, dat men de vellen niet afzonderlijk kan doorlezen, in een vollen trein is dit te hinderlijk vaak zijn ze zelfs aaneengeplakt of eehecht. In het buitenland bedraagt de straat verkoop van couranten vaak 50 'A en soms 75 van de oplage en daar vindt men veelal zulk een samenstelling. In andere landen, bij uitstek in Nederland, Is de straatverkooper geringer bij ons niet meer dan 5 c en in vele gevallen slechts 1 1 Daarom is in Nederland de courant is in Nederland de courant bij uitstek ingericht om thuis gelezen te wor den. In het buitenland koopt men elk uur van den dag op straat een nieuwe editie in Nederland wordt de courant een of twee maal per dag thuis bezorgd op zulk een geregeld uur. dat het geluid van de courant die in de bus gestoken wordt als een soort klokslag van een bepaald uur wordt aangenomen. Men. dat is het geheele gezin, wacht op de courant. Terwijl in het buitenland soms vijf per sonen uit een huisgezin ieder een courant koopen op straat, en zeer haastig doorzien, wordt in Nederland één blad verlangend afgewacht en rustig gelezen door vier of vijf personen om daarna netjes ver zameld nog in een ander huisgezin weer dezelfde vierendeeling te ondergaan. De samensteller van een Nederlandsche cou rant moet hiermede ter dege rekening houden. Hij moet een veel vollediger cou rant geven dan de buitenlander, hij moet tal van rubrieken uitvoerig verzorgen die elders alleen in vakbladen voorkomen. Juist het tijdig aan buis bezorgen maakt hier den spoed en ce kosten van gereed making en verzending veel grooter. Men zal zich wel wachten de vellen aan elkaar te plakken: men geeft hoofden van ma tige grootte doorwerkte artikelen, uitvoe rige verslagen van plaatselijke voorstellin gen en vergaderingen. Alles in rustigen stijl evenals de advertentie. De Neder lander wenscht bij het lezen van zijn cou rant niet gestoord te worden allerminst door een onrustigen vorm van de courant zelve. Natuurlijk is ook Nederland het dagblad primair een brenger van nieuws en dat moet dan ook ondanks het rus tige geheel in korten vorm spoedig vind baar zijn. Dat de werking van een goed gestelde en opgemaakte en technisch goed ver zorgde goed geplaatste, advertentie in een rustig Nederlandseh dagblad en naar verhouding zijn ze alle rustig zeer veel grooter is san in het buitenland spreekt van zelf. Niet alleen komt één courant onder de oogen van vijf of zelfs tien men- schen maar ze komt er op het gunstige oogenblik. ze is welkom, ze wordt met spanning verwacht en dan met rust gelezen. Op zulke oogenbltkken ls de lezer het vatbaarst voor indrukken en de adver tentie wier inhoud hij vaak onbewust in zich opneemt, associeert zich met een behageüjke herinnering. Daarbij komt nog een andere onbewuste werking Elk goed Nederlandech dagblad streeft naar be trouwbaarheid. wordt op allerlei gebied ais de raadgever en de vriend van het huisgezin beschouwd. Men hecht aan zijn oordeei al is men het ook niet altijd eens met alle artikelen. Wat in de courant staat wordt in eerste instantie als abso luut waar aangenomen dit lot strekt zich ook uit over de advertentiën. al kan om practische redenen geen uitgever van een courant zich ooit garant stellen voor de volkomen betrouwbaarheid der adver tentie. Hij kan alleen dat weren, wat hem ver dacht voorkomt. Maar wanneer een adver tentie niet voldoet aan 's lezers verwach tingen dan krijgt de uitgever de klacht „het stond toch in mijn courant". Zoo iets kan met het per post verzonde reciame-drukwerk evenmin bereikt worden als door het aanplakbiljet, de lichtreclame of de advertentie in een programmablad. Desniettemin hebben deze ook hun groote waarde, indien zij doelmatig worden toe gepast en Ingeschakeld in een algemeen schema. Elk daghlad dat voor zijn ver spreiding propaganda maakt, gebruikt dan ook op bepaalde oogenblikken, gaarne die andere middelen Hoe doeltreffend zij ook kunnen zijn als aanvullende publiciteit, hoe welkom ze aan een speciale groep personen ook mogen zijn en hoe betrouw baar hun inhoud ook luiden moge. zij missen natuurlijk voor iedere reclame van algemeenen aard de psychologische voor deden van steeds gelezen te worden op een welkom oovnbllk en in 's lezers ge heugen weg te zinken met het cachet van betrouwbaarheid Men heeft allerlei proeven gedaan om trent het resutaat van bepaalde adver tentiën in aaebladen. maar het is uiterst moeilijk zulk een proef zuiver te nemen, daar het opnemen in zich van een adver tentie op niet altijd te traceeren manie ren geschiedt. Daarentegen is te Amster dam, Rotterdam en Den Haag een enquête ingesteld, door deskundigen niet aan dagbladen verbonden bij ruim 9000 ge zinnen uit, alle klassen der bevolking naar de belangstelling die er heerschte voor diverse rubrieken van couranten Deze enquête h«tft aaneet->ond dat veer te rc'acrionee'e ru^e'ren (-"igrivstcilioe zeer r-ir rrato van den wel stand der 'eze- m?a- overtuigend werd Va®*"7i V'pqcoTi an'vs». tentie^ue'Ti - or:' - rr»eect ru brieken behooren Over het algemeen werden zii slechts door de fotopagina overtroffen. Dat wil echter niet zeggen, PRINSES NOG NIET HERSTELD. Lichte keelontsteking. Naar het Corr.-Bur. meldt is de keel ontsteking van H.K H Prinses Juliana, die thans op Het Loo vertoeft weder ln lichte mate teruggekeerd Evenals den vorlgen keer gaat de ongesteldheid gepaard met een weinig temperatuursverhooging. „FLORA" IN DE RESIDENTIE. Plannen in voorbereiding. Naar wij vernemen bestaan er plannen, uitgaande van de Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, om. in samenwerking met de plaatselijke bloemistenvereeniging en de vereeniging voor bloembollencultuur in 1937 te 's-Gra- senhage een „Flora" ln te richten. Reeds zijn besprekingen met de Regeering en het gemeentebestuur gaande. „Hbld." ZITVEL-EXPORT NAAR DITTSCHLAND STOPGEZET. Onvoldoende garantie voor betaling. Naar de „Nieuwe Koerier" verneemt, hebben de groote zuivel-exportvercenigin- gen in ons land den uitvoer naar Duitsch- land moeten stopzetten, daar zij niet vol doende garantie kunnen verkrijgen voor de risico's van betaling. DE POSTVLVCHTEN. De LTsvogel is Woensdagavond op Schip hol geland. Gistermorgen is de Maraboe van Schip hol naar Indië vertrokken. Het toestel heeft vier passagiers aan boord, twee voor Medan, een voor Rangoon en een voor Jodphur. Het vliegtuig vervoert 44 K.G. vracht, 311 K.G. briefpost en 23 K.G. pakketpost. o BEZOEK AAN WAALHAVEN. In verband met de bezichtiging van de nieuwe Fokker-Douglasvliegtuigen van de K L M hebben gisteren 14.000 bezoekers het vliegveld Waalhaven bezocht, terwijl 337 personen een rondvlucht hebben ge maakt. RECLAME. Leed aan hevige rheumatiek. Tot zijn vrouw het middel vond. De oude geschiedenis, van alles gepro beerd, eerst dit, toen dat, maar geen ver betering, de pijnen bleven. „Tenslotte", schrijft deze dame, „besloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen en inder daad, het heeft wonderen voor mijn man gedaan". Het zou voor rheumatieklijders heel wat verstandiger zijn om direct met Krusohen Salts te beginnen. Lees slechts haar brief: „Mijn echtgenoot leed aan hevige rheu- matische pijnen in de rug. Eenigen tijd geleden moest hij zelfs twintig weken achtereen thuis blijven. Ik vreesde, dat hij nooit meer zou kunnen werken. We pro beerden ieder denkbaar middel, maar niets hielp. Tenslotte besloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen. Het heeft ons bewezen zijn gewicht in goud waard te zijn. Mijn man kan nu weer werken als voorheen. Ik beveel Kruschen Salts aan een leder aan, zoo gauw ik van rheuma- tische pijnen hoor. Voor mijn man deed het wonderen". Mevr. B. F. te S. Rheumatiek, jicht en ischias ontstaan bijna altijd doordat urinezuur en afval stoffen zich in het lichaam hebben opge hoopt, waardoor het bloed verontreinigd wordt. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de giftige stoffen volkomen uit het lichaam verwijderd worden en de pij nen snel en voorgoed verdwijnen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. 5297 dat men misschien weken later als men tot koop van het artikel overgaat zich precies rekenschap kan geven, dat men dit doet naar aanleiding van een bepaalde advertentie in een bepaald blad. Zelfs het systeem van inzenden van een bon uit de courant faalt als contröle-mlddel, omdat de eene klasse lezers veel gemakkelijker overgaat tot het invullen en inzenden van een bon dan de andere, hoewel de laatste toch evengoed naderhand als koo- per optreedt. Het is echter zeker, dat het effect van een advertentie in een dagblad grooter wordt naarmate zij deskundiger is opge steld en naarmate het dagblad deskun diger optreedt in de groepeering der ad vertentiën op de pagina. Zorg hiervoor is thans meer dan ooit noodig. Wat de opstelling betreft Nederland be schikt tegenwoordig over een flink aan tal knappe reclame-experts, die vorm en inhoud der annonce uitstekend weten te verzorgen en in het dagbladbedrijf wordt steeds grooter aandacht gewijd aan de meest doelmatige groepeering. In dezen crisistijd grijpt de adverteerder met een dalend budget allicht naar nieuwe middelen dit ziet men thans in Neder land Het is zijn goed recht zelfs zlfn cl'cbt. om ->nberrpef4 te laten Maar in Engeland en Amerii-a waar nieuw WE'?n Hof- «ftr:» nf o-p men v■-»!• term tot net dg»b'ad. In En- g-'ar-t m-.n dp dagvi?a -me in 1934 met 22 toe fp'*erover Wri over het laatste kwartaal zelfs met 40 "f. en in 1935 gedurende de eerste maanden met een nog hooger percentage. CONTINGENTEERING STEENKOLEN EN STIKSTOFHOUDENDE MESTSTOFFEN. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer Inzake het wetsontwerp regeling van den invoer van steenkolen en stikstofhoudende meststoffen deelt de minister van Economische Zaken, naar aanleiding van desbetreffende opmerkin gen mede. van meening te zlln. dat sta ging der steenkolenprtizen boven het peil, dat overeenkomt met normale verhou dingen en een vrije wereldmarkt niet ge- wenscht ls. Het verloop der kolenoriizen ln binnen- en buitenland wordt nauwkeu rig gevolgd De regeering is zich bewust, dat. hoezeer het vraagstuk een internationaal karakter draagt, niettemin al het mogelijke moet worden gedaan om de positie van de eigen kolenlndustrie zoo gunstig mogelijk te doen zijn Zii ziet hiertoe in hoofdzaak twee middelen: eenerzijds zooveel mogeliik aandacht, schenken aan den export van steenkolen anderzijds bevorderen, dat de afzet op de binnenlandsche markt zoo doelmatig mogelijk wordt georganiseerd Naar aanleiding van de door verschei dene leden gekoesterde vrees, dat de con- tlngenteering van stikstofhoudende mest stoffen zal lelden tot eenzijdige bevoordee ling van de Nederlandsche oroducenten. merkt de minister oo. dat de maximum prijzen der inheemsche Industrie met zijn goedkeuring worden vastgesteld, waarbij uiteraard met ter zake ingewonnen ad vies van landbouwzlide rekening wordt ge houden. Hij wijst er voorts op dat het alleen aan de voortschrijdende daling van de Deensche kroon te wijten is. dat de Deensche prijzen van zwavelzure ammo niak. oo goud basis berekend, nog iets onder het reeds lage peil der Nederland sche prijzen zijn gedaald Het is thans nog niet mogelijk, omtrent de eventueele verlenging van de onder havige contingenteeringen eenige mede- deellng te doen. NED. BOND VAN DETAILHANDELAREN IN DE MANUFACTUREN-, KLEEDING EN MODEBRANCHE. De Kon. Ned. Middenstandsbond meldt ons: In oprichting is de Nederl. Bond van detailhandelaren in manufacturen, klee ding, dames- en he exen mode- en aan verwante artikelen Door winkeliers uit verschillende streken des lands was het Bureau van den Kon. Ned Middenstandsbond verzocht het initia tief te nemen tot oprichting van dezen bond. De middenstanders in deze branches maken moeilijke tijden door Eenerzijds door den economischen toestand, ander zijds ondervinden de kleinondernemingen OP het gebied van den verkoop van manu facturen. kleeding dames- en heeren- mode-artlkelen ernstige bezwaren door crisismaatregelen en overheidsbemoeiingen zooals contingenteeringgn, andere handels belemmeringen, fiscale maatregelen en de distributie van genoemde artikelen door overheidsinstellingen en crisiscomité's. In andere bedrijven leidden dergelijke toestanden tot samenwerking, omdat men wel Inzag, dat alleen door eendrachtige samenwerking verbetering te bereiken viel: in de manufacturen en aanverwante branches ontbrak daartoe de grondslag, de landelijke vakorganisatie van belang hebbenden. Deze ernstige leemte bracht groote verzwakking van de positie van den detailhandel tegenover den fabrikant bij contingenteeringsmaatregelen. Ook met be trekking tot voorlichting op economisch, administratief, juridisch fiscaal en tech nisch gebied ligt nog een groot terrein voor dit vak braak, terwijl de mogellike toepassing der wettelijke regeling inzake verbindend-verklaring van ondernemers overeenkomsten ook een krachtige organi satie «ewenscht doet zijn. Het ligt in de bedoeling om de winke liers in manufacturen, kleeding. dames- en heerenmode- en aanverwante-artikelen. zii het evt. in afzonderlijke groepen, in één organisatie te brengen, omdat de com binatie vooral ten olattelande. veelvuldig voorkomt en de belangen samengaan De definitieve oprichtingsvergadering van dezen bond zal spoedig plaats hebben. DE PRIJS VAN SLAOLIE. Ten einde den afzet van natuurboter te bevorderen heeft, naar het Neder landseh Weekblad voor Kruidenierswaren meldt, de Spijsolie-conventie, thans op last van den Regeerlngscommissaris voor de Melkveehouderij, bepaald, dat slaolie niet beneden bepaalde prijzen mag wor den verkocht. Deze minima zijn voor een geheele flesch slaolie 65 cent, een halve flesch slaolie 40 cent, losse slaolie 75 cent per kilo, of 70 cent per liter. Elke ont duiking door kortingen, geschenken of door combinatieverkoop met andere ar tikelen is verboden. Alle slaolie, die nog zal worden aange troffen, niet voorzien van door de Crisis- zuivelcentrale voorgeschreven controle- merken, zal op grond van een zeer bin nenkort te verwachten regeeringsmaatre- gel in beslag genomen kunnen worden. Wie zich niet aan de minimumverkoop prijzen houdt, zal wan den verkoop wor den uitgesloten. PROT.-CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. In de te Utrecht voortgezette algemeene vergadering van den Prot.-Chr. Bond van spoor- en tramwegpersoneel is besloten een commissie Inzake het vervoervraagstuk te benoemen, v.-elke de wenschen van P.C.B. te dien aanzien zal formuleeren en deze dan ter kennis van de St-nntscorrm1 D? Vrie~ zal brengen. De hccren C, Naut-, te Ut :ht en T y v. Oost in Den Haag werden als leden va: het hoofdbestuur herk sen De volgende Jaarlljksche algemeene ver gadering zal te 's-Gravenhage worden gehouden, RECLAME 529» Ter bescherming tegen zonnebrand, tot het verkrijgen van een mooie, bruine teint en voor massage. GRAVE HULDIGT HONDONG. Op buitengewoon hartelijke en spon tane wijze heeft gisteren de bevolking van het oude Maasstadje Grave haar oud-ln- woner J. Hondong, den bekenden Oceaan- vlieger gehuldigd. Des morgens werden de vlieger met zijn echtgenoote met muziek en begeleid dooi de geheele bevolking van Grave naar het gemeentehuis geleid, waar ln de oude raadszaal op plechtige wijze de huldiging door het gemeentebestuur plaats vond. Burgemeester Flck bood na een begroe tingsrede namens de gemeente aan Hon dong een herinneringsbord aan van Delftsch aardewerk. Door de harmonle- vereeniging van Grave, waarvan de KL. M.-piloot voor zijn vliegersloopbaan steeds een trouw lid is geweest, werd eveneens een cadeau aangeboden in den vorm van een gebrandschilderden wandtegel, waar op een afbeelding voorkomt van de vier mannen, die de reis met de „Snip" vol brachten en waarop tevens de route ls uitgebeeld. De geheele familie waaronder de ouders van Hondong, was bij de treffende hulde aanwezig. Vele sprekers voerden nog het woord waarbij tal van fraaie geschenken werden aangeboden. 's Middags vond een treffende huldiging plaats op het Marktplein, waarbij de drie plaatselijke muziekcorpsen gezamenlijk met de schooljeugd van Grave den Snip- marsch ten gehoore brachten, welk mu ziekstuk speciaal door Kees van Calmpt- hout, een blinden Inwoner van het St. Henrlcus-gestlcht In Grave was gecom poneerd. Ten slotte vond een ware zegetocht voor Hondong plaats. Men zijn echtge noote werd hij in een open landauer om stuwd door de geheele bevolking, door de straten van het stadje rondgereden. Zeer onder den indruk voor de waar lijk grootsche huldiging van zijn vroegere stadgenooten, dankte de West-Indië-vlie- ger, waarbij hij lachend verklaarde, dat hij voor 25 jaren, toen hij in Grave nog kattekwaad uitvoerde, er nooit aan heeft kunnen denken, dat hij het nog eens tot oceaanvlleger zou brengen. Een door de geheele bevolking van Grave aangeheven Wilhelmus besloot dezen voor het stadje zoo gedenkwaardlgen dag. (Crt.) ALGEMEENE VERGADERING VAN DE FEDERATIE VAN WERKGEVERS ORGANISATIES IN HET BOEK- DRUKKERSBEDRIJF. Te Utrecht werd de algemeene vergade ring gehouden van de federatie der werk geversorganisaties in het boekdrukkers- bedrijf, onder voorzitterschap van den heer S. S. Korthuis. Behalve de gewone huishoudelijke pun ten werden verschillende belangrijke vraagstukken, betreffende het vereeni- gingsleven besproken. Daarbij kwam dui delijk naar voren, dat de crisisomstandig heden het drukkersbedrijf ernstig hebben getroffen. Deze moeilijke toestand wordt nog verscherpt, doordat nog steeds geen definitieve beslissing ls genomen ln de spellingskwestie. De vergadering besloot dan ook met algemeene stemmen de vol gende dringende wensch aan de regeering ter kennis te brengen: „De federatie der werkgeversorganisaties in het boekdrukkersbedrijf, in algemeene vergadering bijeen, constateerende, dat in verband met het aftreden van Z Exc. Minister Marchant vooral ln uitgevers kringen gevreesd wordt, dat door het hui dige ministerie in een of anderen vorm zal worden teruggekomen op hetgeen er inzake de spellingskwestie is geschied; dat in verband hiermede een merkbare aarzeling is ontstaan bij het verloer.en van nieuwe opdrachten; dat deze aangelegenheid wederom oor zaak is van grootere werkloosheid in het grafische vak; overwegende, dat de Nederlandsche dagbladpers groot gewicht hecht aan de schrijfwijze van alle van de regeering uitgaande stukken; spreekt den dringen den wensch uit, dat de regeering op kor ten termijn in deze definitief van haar meening doe blijken." BEGRAFENIS VAN DEN 100-JARIGEN OUD-REDDER J. E. DE VRIES Woensdagmiddag is het stoffelijk over schot van „Ouwe Jaap", den 100-jarigen oud-redder J. E. de Vries op de Algemeene Begraafplaats te Hollum (Ameland) ter aarde besteld. De begrafenis, onder leiding van ds. van Dijk, gereformeerd predikant te Hollum. had een eenvoudig verloop; er vonden geen toespraken plaats, terwijl ook bloe men achterwege bleven, behalve een krans van de Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingsmaatschappij. waarop stond: „Ter gedachtenis aan het bestuur." Onder pl.m, 125 personen, die de baar volgden merk ten we op het college van B en W. van Ameland en de volledige commissie van het reddingwrzen op het eiland. De nog in leven zijnde vijf zoons, waarvan de oudste 77 jaar is, en de dochter woonden allen de begrafenis bij. DE ZAAK-HEYNE. Door een 12-tal onderteekenaars, w.o. dr. G Westmijsc te Rotterdam en den gen. oeneraal-ma.loor Tonnet te Vorden. Is een adres gericht aan de regeering in- ze're de bekende Rv\"sM»-Hevo-. den oud- rijks-accöun'ant. Zij meenen dat het re sultaat van diens publicaties en aanklach ten hoogst onbevredigend ls geweest en dringen er op aan met kracht in te grijpen. VOOR ZATERDAG 1 JUNI. Hilversum, 301 M. VARA-ultzendine 10.00 VPRO - 7.00 VRO. - 8.00' StSk orkest o.l.v. E. Walls en D. Wins (piano) 8.45: Gram.pl. 9.00: XX-ensemble ol7 C. Steyn 9.30: Gram.pl. 9.45: Schaf mei o.l.v. Renes 10.00: MorgenwUdlnz VPRO 10.15: Voor Arb. ln de Continu- bedr.Peer Gynt, van Ibsen, bew. w. van Cappellen. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Can- pellen, VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en To v. d. Sluys (sopraan) 12.00: Gram platen 1.001.45: Orvitropia o.l.v. J. v d Horst 2.00: Hoe de Toonkunst groeide 2.20: De Zonnekloppers o.l.v. c. steyn 3.00: Causerie C. A. van 'tHart 315- Orgelspel J Jong 3.45: Platen 'der maand 4.20: H. Spruyt (viool 1 en R, Schoute (plano) 4.40: Causerie J. C. C. Kayser 5.00: De Flierefluiters o.l.v. Walls 5.40: Letterkundig overzicht A Pleysier 6.00De Wielewaal oJ.v. P Tiggers en Fl. Barmes (causerie) 6.30: B. Blei (hobo) en D Wins (piano) 6.40: Voor dracht Fr. Hulleman 7.00: VRO. 8 00' S.O.S.-berichten, Vaz Dias, VARA-Varia -1 8 09Wij vragen uw aandacht voor 8.10: Gram.pl. 8.30: Voordracht' if. v. Oogen 8.45: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. J. v Kinsbergen (viool) - 9.45: Prof. Barandini en Zoon 0 50* Gram.pl. 10.00: Eddy Walls en zijn or-" kest m.m.v. M. Dekker (tenor) 11.00— 12.00: Gram.pl. en Orgelspel C. Steyn Huizen, 1875 M. KRO-ultzendlng 400 —5.00: HIRO. 8.00—9.15 en 10.00: Gra- mofoonpl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. 2.00: Vbor de jeugd - 2.30: Sport 3.00—4.00: Kinderuur - 4.00 HIRO 5.00: Orkestconcert en lezingen 8.00: Vaz Dias 8.05: Gram.pl. 8.30: Schlagermuzlek 9 .00: Vocaal concert - 9.15: Lezing 9.35: Gram.pl 10.00: Schlagermuzlek 10.30: Vaz Dias 10.35: Vocaal concert 10.50: Schlagermu 11.3012.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20: Gram.pl. 12.05:1 BBC-Northern Orkest o.l.v. Morrison, m m. v. H. Harsgreaves (tenor) 1.20; Com modore Grand-orkest o.l.v. Davidson 2.20: Belfaster Omroeporkest o.l.v E. G Brown 3.20: Orgelspel H Ramsay 3.50: Londensch Zigeunerorkest o.l.v. Leggett, m.m.v. C. Cope (zang) 4.5! R. King's orkest 5.35: BBC-dansork o.l.v. H. Hall 6.20: Berichten 6 50. Sportpraatje 7.05: Welsch intermix 7.20: Interview 7.50: BBC-orkest 0.I.1 J. Clifford 8 50: „Bitter Sweet", opere" van N. Coward (Om 9.50: Berichten) 11.0512 20: Ambrose en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en Gram.pl. 12.35: Symphonieconcert o.l.v. Doyen 8.20: „Richard, Coeur de LW,| opera van Grétry. Leiding: E. Bigot - 10.55: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con- cert uit rest. „Wivex" 3.20—5.20: Om roeporkest o.l.v. Mahler 8 20 Kamer muziek 8.50—11.50: Louis Prell's orkest m.m.v. solisten. Keulen, 456 M. 6.20 en 7.20: Concert uit Breslau 12.20: Omroeporkest, Radio koor en solisten uit Stuttgart o.l.v. H. Beche r2.353.15: Gevar. concert 320 Muzikale causerie 4.30: Gevar. program-] ma. Leiding: G. Knelp 8 40: Concert- 7.55: Cembalorecltal 8.30: Gevar. pro gramma. Leiding: C. Baumgarten 1120 —12.20: Dansmuziek door het Omroep orkest en het Emdé-orkest uit Leipzig. Rome, 421 M. 9.15: „I Puritanl", spel in drie actes van C. Pepoli, met muziek van V. Belllnl. Leiding: G Marinuzzi en V. Veneziani. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50: Salonorkest o.l.v. Walpot 1.502.20: en 4.20: Gram.pl. 5.20: Viool, en pianorecital 5.50: Gram.pl. - 6.50: Omroeporkest o.l.v. Gason en gram.' pl. 8.20: Gram.pl. en Radlotooneel - 9.20: Salonorkest o.l.v. Walpot 10-30: Gram.pl. 11.2012.20: Populair concert 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50 Omroep orkest o.l.v. Douliez 1.50—2.20 en 4.35: Gram.pl. 5.20: Populair concert 620: Gram.pl 6.50: Piaonrecital 7.20: Gra- mofoonpl. 8.20: Svmphonieconcert o.l.v. André 10.30—12.2 0: Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M 830: Dansmuziek uit Hamburg 10.20: Be richten 10.40: Luchtvaartnieuws 1105 Weerbericht 11.201.15: Uja Livscha- j koff en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 1 Juni. lste programmaHilversum van 8—24 u. I 2de .programma: Huizen van 824 uur. 3de programma: 8.00: Keulen P'-Dl. 8.40: Deutschlands. 10.20: Keulen 11.50: Droitwich 12.20: Keulen 14-20- Deutschl.s. 15.20: Keulen 15 50: di versen 16.20: Keulen 18.20: Brussel Fr. 19.50: diversen 20.30: Keulen- 22.20: Beromuenster 23.05: Leipzig- 4de programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Droitwich 11.05: London ReS- Jjj 13.20: Droitwich 18.20: diversen 1'-™ London Reg. 20.50: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. VERSPREIDE BERICHTEN. Naar „De Telegraaf" verneemt, heeft de heer J. Lauwereins, directeur-gene: der N. V. Steenkolenmijnen Sophia" te Spekholzerheide, het nemen wegens gezondheidsredenen nenkort den dienst dezer maatscha-PPO verlaten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14