TeidscA Daxj^bh U.V.S. IS TWEEDE KLASSER. Ir laargang vanheé Nieuwe sciff van Njord gedoopt. Maandag 27 Mei 1935 No. 20 DOOR EEN VERDIENDE 2-0 OVERWINNING OP DE KENNEMERS. i 2h 6500 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. Het voornaamste Nieuws van heden. TELEFOON DIR.en ADMIN. 2500 QED.Ï507 iiiüiiuimiiimuiiimmiiiiiiiimiiiMiiiimmuuiiiiiuiiiui uiiinmnl Foto Van Vliet. iHf '1 8 I Het U.V.S.-elftal, dat met 20 van De Kennemers won. Van linies naaT rechts: De Lance, de la Blje, Hansen. Gertenaar, Wallaart. Kramp. Van Goor. Graafmans, Kantebeen. Burgy en Platteel. |Een 1-0 voorsprong met de rust. I Toen het eindsignaal klonk van den be- Vbseaden promotiewedstrijd tusschen pïS. en De Kennemers stormden gister middag duizenden Leidsche supporters het Md op in een niet meer te bedwingen piting van onbeschrijfelijke geestdrift! Elf vreugde stralende blauw-witte spelers "(den op de schouders geheschen en jube- ®d naar de kleedkamers gedragen....! H.VS. had gewonnen, U.V.S. was tweede teer! H.V.s had eindelijk aan de Sleutelstad Ifwacht, waarop zoo lange jaren was TWadht. dan de succesvolle en triomfeerende vwniging onze warme en oprecht ge- Kenóe gelukwensdhen met dit fraaie "lltaat, welks waarde en beteekenis door 'wel zeer hoog worden aangeslagen. 0e tijden dat Leiden iets presteerde in l°™ nationale voetbalbeweging waren al Eens heeft A.S.C. in een periode van I u sne"en opbloei zich ongetwijfeld doen Ijl*™, doch even vlug als de opkomst Ijvam ook haar val. Sindsdien telde de ■jjotdatad niet meer mee, haalde men lraers de schouders op over de verricb- ■jugen der Leidsche voetballers en begon l'vthier menigeen te twijfelen of het bij zooveel en zoo sterke onderlinge con currentie wel ooit lukken zou een onzer derde-klassers weer eens aan den top te brengen. Men moet den K.N.V.B. dankbaar zijn dat hij er eindelijk toe overging de com petitie-indeeling te wijzigen. Lugdunum kwam, als Leidsche club, alleen in een afdeeling. Zij faalde helaas. Ook U.V.S. kreeg haar kans en de spannende eind strijd in deze groep opende perspectieven voor de toekomst. Tegen R.V.C. moesten de blauw-witten ten laatste de vlag strij ken, maar toch gloorde er nieuwe hoop aan de kim van het Leidsche voetbal- wereldje. En U.V.S. kreeg opnieuw een kans. Wij voelden het reeds bij den aan vang van dit seizoen: thans kon de be slissing vallen, thans werd Leiden favoriet, thans had blauw-wit mits zij vechtlust had en volharding! de napieren in handen, die haar het pleit konden doen winnen. En U.V.S. had vechtlust, U.V.S. had vol harding! Onder de voortreffelijke leiding van Laman bleef de ploeg heel het seizoen in waarlijk schitterende conditie. Het kam pioenschap, na zwaren strijd met Naald wijk, Scheveningen en Terlaak behaald, kwam in handen van de sterkste ploeg, van het team met de beste technische kwali teiten, van het elftal met het krachtigste moreel Ja, vooral dat moreel was prachtig! Geen 31 nederlaag in den eersten promotie-wedstrijd te Beverwijk tegen De Kennemers kon daarin eenigen terug slag brengen. Vastberaden en met onver- zettelijken wil verdedigden de blauw-witten in den volgenden kamp hier ter stede tegen Fortuna weer hun kansen en de Foto Van Vliet. Een spelmoment voor het U.VJS.-doel kleine, maar verdiende 10 overwinning bewees dat ons optimisme niet overdreven was geweest, dat U.V.S. wel degelijk nog een woordje zou meespreken en niet het minst van plan was de onbeduidende rol te vervullen, welke talloozen, zoowel in het bevriende als in het kamp der tegenstan ders, haar hadden toegeschreven. Een tweede zege op Fortuna (met 20 in Vlaardingen) bracht de Leidsche ploeg aan den kop dezer extra-competitie, terwijl nadat De Kennemers met 20 van Fortuna gewonnen hadden gisteren U.V.S. dan definitief eerste geworden is door in een emotie-vollen wedstrijd met 20 haar meerderheid aan de Beverwijksohe con currenten op te leggen. Nu promoveert U.V.S. naar de tweede klasse en haar recht daarop is onbetwistbaar. Hier was geen sprake van geluk, hier triomfeerde het elftal met de grootste homogeniteit, met de beste tactiek cn met het hoogste tempo. Het nut van den eersten klap. Misschien dat het eerste doelpunt, reeds spoedig op keurige wijze door Gertenaar gescoord, op het verschil in beider spel van invloed is geweest, maar vast staat dat dezen middag alleen U.V.S. recht heeft ge had op de overwinning. Zij heeft gedu rende een vrij lange periode voor de rust bij den stand 10 een eenigszins ver dedigende houding aangenomen, doch de eigen tactiek en niet de Beverwijksdhe overmacht leidde daartoe. Vruchteloos lie pen de gasten storm op den hedhten Leid- schen verdedigingsmuur en in de tweede helft bewees de thuisclub dat zij tooh ook in het veld in geenerlei opzicht de zwak kere was. Schitterend gesteund door de halflinie trok blauw-wit toen vanaf het eerste fluitsignaal na de hervatting ten aanval en menigmaal werd het doel van De Kennemers op ernstige wijze bedreigd. Van Goor scoorde in de 19de minuut het tweede doelpunt en alle felle uitvallen van de gasten ten spijt heeft U.V.S. daarna den toon aangegeven. Zij bleef in het of fensief; achter sloot de defensie als een bus, vóór belaagde het vijftal kwieke blauw-witten onafgebroken het Beverwijk- sche doel en het was al ver voor het einde duidelijk dat alleen een wonder nog De Kennemers zou kunnen redden. Dat wonder bleef uit. U.V.S. beheerschte in de slotperiode het veld, langs de lijnen rolden teleurgestelde Beverwijksche sup porters hun vroolijk wapperende rood zwarte vlaggen op, en terwijl de gasten, moe en diep gedésillusioneerd. het veld verlieten, zongen de duizenden Leidenaars hun juichende vreugde-liederen, werden de elf blauw-witten m triomf van het veld gedragen en werd aanvoerder Graafmans omhangen met kransen van de suppor- ters-vereeniging en van het eigen be stuur. In de kleedkamer, waar de wanden dreig den te scheuren van het enthousiasme, werd even later een bloemenmand ge bracht sportieve hulde van eer, ge- s'agen tegenstander Bravo Ken nemers! De publieke belangstelling voor dezen promotie-wedstrijd was voor Lelden onge kend groot. Ieder stadgenoot, die interesse heeft voor het Leidsche voetbal, wilde van dezen kamp getuige zijn. Ook uit de omlig gende dorpen kwamen honderden naar Oegstgeest en daarbij voegden zich nog een duizendtal supporters uit Beverwijk, ge tooid met rood-zwarte mutsen, gewapend met rood-zwarte toeters en met zich mede dragende groote rood-zwarte vlaggen, die tot kort voor het einde fier langs de lijnen wapperden om tenslotte stilletjes te wor den weggebracht. Volgens opgave van het U.V.S.-bestuur woonden ongeveer 6500 toe schouwers den wedstrijd bij en het was onder deze omstandigheden geen wonder dat er soms nauwelijks ruimte overbleef voor het nemen van hoekschoDpen en dat de scheidsrechter, de oud-A.S.C.'er van der Meer, eenige malen moest ingrijpen en het U.V.S.-bestuur verzoeken moest de dichte rijen belangstellenden eenige meters terug te stuwen. Overigens verliep de kamp zonder moei lijkheden en kon de volle aandacht ge concentreerd blijven op den wedstrijd, waarvoor de volgende volledige elftallen In het veld waren gekomen: U.V.S.: doel: Kramp: achter: Burgy en Graafmans; midden: De Lange, Wallaart en Hansen; voor: De la Bije, Kantebeen, Van Goor. Platteel en Gertenaar. De Kennemers: doel: Van Urk; achter: Lindner en Duivemans; midden: Gordijn, Dinkla en Effern; vóór: Brethouwer, Stee man, Groot, Horeman en Schipper. Het winnen van den toss bracht De Ken nemers het windvoordeel en dat scheen op dezen middag van niet geringe beteeke nis. Veel bleek daarvan bij het spelverloop evenwel niet. Snel ging dadelijk de strijd van doel tot doel. Nerveus trapte Burgy kort na den aanvang over een vrijen bal, doch Brethouwer even zenuwachtig misschien hield den bal onvoldoende in bedwang en trapte het zelf over de lijn. U.V.S. deed een tegen-attaque, besloten met een slecht gericht schot van Gertenaar en het volgend moment had Kramp alle moeite om een prachtkogel van Horeman in zijn macht te krijgen. Gevaar'iikp o-cr-rt_ blikken deden zich voor ter weerszijden, waarbij vooral U.V.S rustiger en zuiverder spelen ging. Magnifiek weerde midhalf Wallaart zich. Hij bedwong den Bever- wijkschen midvoor volkomen, opende vrij goed naar de vleugels en vond bij z'n kanthals zeer veel steun. Heel scherp stak het zwakke spel der vijandelijke midden linie hiertegen af en dat verschil verdis conteerde zich in het spelverloop. Een keurige omhaal van Gertenaar gaf Van Goor een scoring-kans, die echter nog juist op het laatste moment ongedaan kon worden gemaakt, een schot van De la Bije ging rakelings naast. Gertenaar scoort. 10. Toen in de 19de minuut plaatste van Goor den bal scherp naar den rechter vleugel, Gertenaar liep er prachtig op door, pajseerde Lindner en joeg het leder hard en onhoudbaar in de vijandelijke touwen. U.V.S. had met 10 de leiding! Dat doelpunt heeft ongetwijfeld ver trouwen gebracht in de Leidsche ploeg, terwijl het de zu iverheid van het Bever wijksche spel niet ten goede gekomen is. Wanhopig trokken de gasten ten aanval en tactisch bleef de U V.S.-middenlinie nu voorloopig meer achter. Enkele kansen kregen de gasten daarbij en een schitte rend schot van den midvoor, uit een cor ner van rechts, scheerde eens de lat, doch meerendeels liep het offensief der Kenne mers zich als het ware te pletter op een zeer goed sluitende blauw-witte verdedi ging. die geen gaatje open liet en de gas ten dwong tot het lossen van soms wel goede, doch veel te verre schoten, die Kramp niet zoo heel veel last bezorgden. Zoo liet U.V.S. den storm uitwoeden, zonder dat hij schade veroorzaakte; Slechts in de laatste minuut voor de pauze Door een 20 overwinning op De Ken nemers is U.V.S. 2e klasser geworden. H.B.S. won met 20 van H.V.V. en blijft lc klasser. Alphia degradeert door een 21 neder laag tegen Postduiven. Nederland won met 100 den Korfbal wedstrijd tegen België. De Njordploegen voor de Varsity. nadat de thuisclub eenige tegenaanval len had gedaan dreigde er ernstig ge vaar voor U.V.S., toen Horeman den bal keihard in den uitersten bovenhoek mikte, doch de Leidsche keeper was keurig op zijn post en stompend wist hij het fraaie schot te keeren. I U.V.S. leidt met 2—0. In afwijking van haar tactiek bij de ontmoetingen met Fortuna nam U.V.S., ondanks haar voorsprong, na de pauze geen defensieve houding aan! Onmiddel lijk attaqueerde zij het vijandelijke doel, en vele worstelingen waren het resultaat. De Kennemers forceerde aan de overzijde meerdere corners, die geen van alle tot een schot leidden, daarna trok U.V.S. weer naar voren Nabij de middenlijn werd de bal ingegooid. Platteel gaf een goede pass, Duivemans (de back der Kennemers) miste en snel toestormend schoot Van Goor het leder langs den uitvallenden keeper in den uitersten hoek. Dertien minuten na de rust had U.V.S. met 20 de leiding! In hun teleurstelling lieten eenige Be- verwijkers zich thans verleiden tot een manier van spelen, die niet door den beugel kon, doch de uitstekend leidende heer Van der Meer hield de teugels volko men in handen. Streng en beslist greep hij in, gaf vele vrije schoppen, verreweg het meest tegen de gasten, deelde eenige waarschuwingen uit, en had spoedig aan deze wanhoops-uiting der Kennemers een einde gemaakt! Niets hadden de bezoekers bij hun 20 achterstand meer te verliezen en terecht zetten zij alles op den aanval. Keurig ving Kramp een schot van Schipper, bij eenige hoekschoppen greep hij eveneens goed in en voor de rest sloot het zeer trapvaste backstel het doel als het ware volkomen af Hooger voerde U.V.S. daarna het tem po op en de moedeloos wordende gasten zagen zich teruggedrongen, niet het minst door het falen van midhalf Dinkla, den man, die als de ster van deze ploeg be schouwd werd, doch in werkelijkheid te kort schoot in tempo, in zuiverheid van plaatsen en in tactiek. Daar, in het mid den, vond U.V.S. een opening, die grooter en grooter werd en welke door het mid den trio dankbaar werd benut Goed sa menspelend was de thuisclub de baas en een kopbal van Platteel, uit een voorzet van De la Bije, telde men reeds toen de bal nog juist corner werd getrapt. Ineens na 25 minuten een zeer snelle tegenaanval van De Kennemers! Midvoor Groot kwam vrij, dribbelde naar rechts en de schitterende schuiver scheen in den uitersten hoek te zullen verdwij nen. Weer hield Kramp zich echter kranig Met een sprong was hij bij den paal en vallend sloeg hij het leder weg, waarna een corner het resultaat werd. Even leefde De Kennemers opnieuw op. Twee, drie hoekschoppen waren het ge volg, doch te slordig werkten de gasten hun aanvallen af, te lang talmden zij dik- wels ook met het wegwerken van den bal, om een bres te kunnen schieten in de Foto Jonker. Ter gelegenheid van de reünie van ..Oud Njoiawerd Zaterdag door mr. Pels Rijken een nieuwe sciff. de ,.G. J, v. d. Meer'' gedoopt.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9