Victor Hugo GROOTE REDE VAN MUSSOLINI Emanyll Tandpasta KOOS KOEN PUZZLE f oen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Mei 1935 OVER DEN POLITIEKEN TOESTAND BINNENLAND. AGENDA. De Itallaansche Kamer heeft Zaterdag middag de begrooting van buitenlandsche talten aangenomen na een rede van Mus solini. waarin hij zeide, dat het tijdstip voor een uitgebreide verklaring van de buitenlandsche politiek nog niet gekomen was, omdat over verschillende punten nog diplomatieke besprekingen gaande zijn. Inzake de koloniale overeenkomsten met Frankrijk, die tegelijk met de begrooting goedgekeurd zijn. merkte Mussolini op, dat hierdoor de onderlinge atmosfeer was op geklaard en dat hU hoopte, dat er geen nieuwe verduisteringen zouden opdoemen. De Fransch-Engelsche besprekingen van Februari, die een gevolg waren van de Fransch-Italiaansche bijeenkomst te Rome, hadden hoop gewekt op een nor malen loop van zaken in de Europeesche politiek, waaraan op 16 Maart door de eenzijdige opzegging van de militaire be palingen van Versailles door Duitschland de bodem werd ingeslagen. Thans erkent iedereen, dat Duitschland de wereld voor een uitgemaakte zaak heeft geplaatst. Mussolini herinnerde eraan, dat hij steeds voor Duitschlands recht op herwapening is opgekomen. De eensgezindheid, welke te Stress gebleken is. maakte, dat verschil lende hinderpalen tegen een vreedzame samenleving in Europa gemakkelijk uit den weg konden worden geruimd. De Donauconferentie zal nog niet in Juni bij een kunnen komen, ja. niet voordat zij goed is voorbereid Intusschen zijn de OostenriJksche en Hongaarsche eischen niet van dien aard, dat zij de conferentie in den weg staan. Na een korte vermelding van de Fransch- Russische en Russisch-Tsjechoslowaaksche verdragen, die het Europeesche evenwicht verplaatst hebben, sprak Mussolini over de rede van Hitier. Verhouding tot Duitschland. Hitiers 13 punten kunnen niet en bloc aangenomen of verworpen worden. Men moet nog nagaan wat de beste weg is om ze op te helderen of te verdiepen Het is niet onmogelijk, dat de diplomatie zich daar de eerstkomende weken mee bezig zal houden. Wat de Duitsch-Italiaansche betrekkingen betreft, is waar, dat zij door een punt belemmerd worden, n.l. het Oostenrijksche vraagstuk. Dit is van prin- cipieele beteekenls. De Italianen moeten als een rots aan de Brenner blijven staan en zijn daardoor in hun vrijheid van be weging belemmerd. Het vraagstuk van Oostenrijks onafhankelijkheid is niet slechts een Oostenrijksch, doch een Euro- peesch vraagstuk en als zoodanig speciaal, doch niet uitsluitend een Italiaansch vraagstuk. Met andere woorden: Het fascistische Italië is niet voornemens zijn geschiedkundige roeping te beperken tot een enkel politiek vraagstuk of tot een enkele militaire af deeling. De grens aan de Brenner, die voor Italië's verdediging van zoo groot belang is, is intusschen toch van niet meer beteekenis dan de grens van de Italiaansche koloniën, daar alle grenzen zonder onderscheid heilig zijn en tegen elke bedreiging verdedigd dienen te worden. Het ontwapeningsvraagstuk. Mussolini merkte verder op. dat Duitschland in Januari nog bereid was ten aanzien van de gelijke rechten Inzake wapening met veel minder genoegen te nemen dan thans. Dat is niet doorgegaan en het heeft geen nut thans te gaan zoe ken naar wie hieraan schuld heeft, even min als het nut heeft nog verder over ontwapening te spreken. Volgens Musso lini is het zelfs al gewaagd te spreken van beperking van wapening of van verbod van bepaalde oorlogsmiddelen. Valt er echter iets concreets te bereiken, dan zal men van Itallaanschen kant geen moei lijkheden opwerpen. De solidariteit, welke te Stresa bereikt is, is van bestendigen aard en geldt voor elk gebied. Zij maakt een politieke actie van grooten stijl moge lijk, welke de voornaamste hindernissen tegen een vreedzame samenleving in Europa zal kunnen overwinnen, een nood zakelijkheid. die voor het voortbestaan en de toekomst van het Europeesch continent steeds dringender blijkt Inzake de Donauconferentie merkte Mussolini nog op. dat Italië voornemens is Duitschland tot deze conferentie uit te noodlgen en het over verschillende kwesties bij de voorbereiding op de hoogte te houden. Het geschil met Abessynië. Tenslotte besprak Mussolini ook het ge schil met Abessynië. Alle tot dusver ge noemde vraagstukken moeten in onder ling verband gezien worden, ook het on derhavige. Wat in Oost-Afrika kan ge schieden, moet ook bekeken worden in verband met de mogelijke houding der Europeesche staten elk voor zich, afge zien van de \Taag of zij Italië zeer, dan wel oppervlakkig vriendschappelijk gezind zijn. In de eerste plaats moet Italië echter op zichzelf bouwen. De bedreiging van het Italiaansche gezag in Oost-Afrika is on miskenbaar en neemt steeds uitgebreider vormen aan. Sinds 1925 volgt Mussolini als minister-president het Abessynische vraagstuk. Toen het verdrag van 1928 tusschen beide landen tot stand kwam, had het den schijn, dat daarmee een vreedzame expansie van Italië in dit uit gebreide, afgesloten, doch voor ontwikke ling rijpe gebied werd begunstigd. Het verdrag is echter een doode letter geble ven en alleen art. 5 nopens de bemidde- lings- en arbitrageprocedure ls tengevolge van Abessynië's beroep op den Volkenbond van kracht geworden Sinds 1929 heeft Abessynië zijn leger nieuw gevormd en sinds 1930 wordt het door eenige Europeesche wapenfabrikan ten van oorlogstuig voorzien. Het incident van Walwal ls het alarmteeken geweest. Met trots schouwt het heele Itallaansche volk op de troepen der twee naar Oost- Afrika gezonden divisies. Vijandelijk ge zinden doen alsof zij zich over dezen maatregel verontrusten. Het geding, waar toe te Genève besloten is, moet tot het incident van Walwal beperkt blijven. „Niemand," zoo besloot Mussolini, „mag zich overgeven aan den waan, dat men uit Abessynië in geval van Europeesche moei lijkheden een bedreiging tegen Italië zal kunnen maken. Wij zijn bereid elke ver antwoordelijkheid op ons te nemen." De Kamer bracht Mussolini een gewel dige ovatie en ging daarna voor onbepaal- den tijd uiteen. PARTIJRAAD VAN DEN VRIJZ. DEM. BOND. TER BESPREKING VAN DE KWESTIE-MARCIIANT. De Partijraad van den Vrijzinnig-Demo- cratischen Bond heeft gisteren te Den Haag een zeer druk bezochte vergadering gehouden, ter bespreking van de gebeur tenissen, die tot het aftreden van minister Marchant hebben geleid. Eenstemmig keurde men, hetgeen door de heeren Oud, Kranenburg en Joekes in de aangelegenhedd-Marchant is verricht, goed: ook bleek men zich geheel met wat door hen in den „Vrijzinnig-Democraat" te dezer zake werd geschreven, te kunnen yereenigen. Op den voorgrond stellende, dat het lid maatschap van de partij open staat voor personen van elke godsdienstige richting, indien zij slechts de beginselen van de Partij onderschrijven, achtte de Partijraad niettemin begrijpelijk, dat mr. Marchant, in verband met de bijzondere plaats, die hij in den Bond heeft ingenomen, besloten had, de banden met de partij te verbreken. Met waardeering werd de arbeid her dacht, door mr. Marchant in zijn langdu rige politieke loopbaan voor de Partij ver richt. De Partijraad was voorts van meening, dat gezien de zuiver persoonlijke reden van aftreding van den heer Marchant, door het gebeurde de houding van de Partij tegenover het kabinet, niet behoeft te worden gewijzigd. RECLAME. 5093 BOND VAN HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. Congres te Amsterdam. De Algemeene Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden hield te Amsterdam een congres in Krasnapolsky. Het congres werd geopend met een rede van den voorzitter, den heer W Brouwer Jr, Deze zette uiteen dat de bond niet aan den funesten invloed van de crisis ont komen is In de afgeloopen verslagperiode is de bond met enkele honderden leden achteruit gegaan. Het jaar 1935 begon met 18.500 leden. In de vijf crisisjaren, die ach ter den rug liggen liep de bond aan leden niet terug. In de laatste decennia ls de bond gegroeid van 10 op 181/: duizend leden. Hebben wij. zegt spr In de crisis jaren weten stand te houden in ledental, op materieel gebied hebben wij een 'op- prestatie geleverd Meer dan een millloen gulden is in de vijf crisisjaren aan leden in nood uitgekeerd. Desondanks is het totaal vermogen in deze vijf jaren ge stegen van f248.000 tot f. 340.000. IS ilzeklend ontsmettend Perf I voor'VIJF wasschen <6 cl t* .•••.V.V.'.SV.I NsnSebortd. „EfiikaApeldoorn ROTTERD. TRAMWEG MIJ. Faillissement aangevraagd. De financieele moeilijkheden, waaronder de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij 3edert gerulmen tijd gebukt gaat en die tot moeilijkheden aanleiding hebben gegeven met de obligatiehouders, schijnen thans te zullen worden opgelost in een faillissement. Zooals men zich herinneren zal heeft het bestuur van de R.T.M. op 26 Februari j.l den obligatiehouders voorgesteld de rentebetaling en aflossing op de uitstaande 3'lt'h,, 4'Vit en 5°/» obligaties tot uiterlijk I Mei 1937 op te schorten, waartegenover de obligatiehouders in een vrij rumoerige vergadering den eisch stelden, dat een commissie zal worden ingesteld om de gestes van het bestuur van de R.T.M. te onderzoeken Het bestuur heeft dezen eisch van de hand gewezen, terwijl de obligatiehouders het voorstel van het be stuur hebben verworpen. Waar de R.TM. niet in staat is haar rente-verplichtingen te voldoen, heeft men haar faillissement aangevraagd. Naar wij nader vernemen, is het faillis sement der R.T.M. aangevraagd door den heer F J. Bernhard te Amsterdam, ten einde de directie der maatschappij in de gelegenheid te stellen een beroep te doen op artikel 14 van de wet van 31 Mei 1934 (wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder). Tei. RECLAME. 5085 XacAé ltx« ^7TUUh( KwmiTciTs sigaren i ALG. NED. CHRIST. AMBTENAARSBOND. Dc algemeene vergadering. In het gebouw der A.M.J.V. is heden middag onder presidium van den heer A. v. Driel van Haarlem, aangevangen de jaarlijksche algemeene vergadering van den Alg. Ned Chr. Ambtenaarsbond. De voorzitter opende de vergadering met het doen zingen van Ps. 43 3 en 4, het lezen van Ps. 4 en gebed. Hierna hield hij een openingsrede, waarin hij de afgevaardigden een welkom toeriep. Ook tot de gasten richtte spr. woorden van welkom, om vervolgens met een enkel woord te herdenken den overleden voor zitter van het Ondersteuningsfonds, wijlen den heer H. Valkenburg te Delft. Vervol gens releveerde spr. de historie van den bond, die met 8 man op 24 Maart 1915 werd opgericht. Hetzelfde Jaar verscheen het eerste nummer van het orgaan „De Christ. Ambtenaar". In 1916 werden de afd. Haarlem en Den Haag opgericht en 1 Juni 1916 werd te Amsterdam de eerste algemeene vergadering gehouden. De bond telde toen 140 leden, welk getal steeg in 1921, nadat de fusie met den Chr. Bond van Verplegenden tot stand gekomen was tot 2993. Daarna kwam de algemeene da ling waaraan ook de bond niet ontkwam en die aanhield tot 1 Jan 1925. Nadien steeg het ledental en 1 Juli 1933 bedroeg het 4394 Weer kwam de daling en 1 AprÜ j.l telde de bond 3950 leden In 1919 be noemde de algemeene vergadering de eerste vrijgestelde, thans nog in functie, den neer L Vermeulen te Den Haag. Van 19221924 had de bond ook een vrouwe lijke vrijgestelde, wijlen mej. S. G Hei- dema. die in laatstgenoemd jaar optrad als directrice van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. 1 Jan, 1^1 werd de derde vrij gestelde benoemd, welk getal momenteel weer 2 bedraagt. Fusie-pogingen met an dere organisaties van Overheidspersoneel hebben tot heden gefaald. 8pr bracht de trouwe Amsterdammers-oprichters van den bond. die nog lid zijn, een vijftal van de acht, een eeresaluut. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secr., den heer L. Vermeulen van Den Haag. ontleenen we dat 242 leden minder Ingeschreven werden dan een voorgaand jaar.toen dit getal 648 bedroeg. De bond telt nu 65 af- deelingen en 81 verspreide leden. Van de 4349 leden heeft de bond 3261 ambtenaren en 1083 verplegenden. Het verslag geeft een overzicht van den arbeid der diverse vakgroepen en van elk der afd. afzonder lijk. Aan het verslag van den penning meester, den heer M. J. v. Steenes van Den Haag, ontleenen we dat de rekening in ontvangsten en uitgaven sluit met een eindcijfer van f. 38,640.73 en de balans met f. 25.787.65. In kas is. een batig saldo van f. 3849,13. Aan het verslag van het ondersteuningsfonds ontleenen we. dat in 43 gevallen hulp werd verleend. De reke ning van het fonds sluit met f451851 en de balans met f. 20.090,97. De begrooting werd vastgesteld met een eindcijfer van f. 34.860. OM DEN „ZILVEREN VLEUGEL VAN AMSTERDAM". Een wisselprijs-wedstrijd voor sportvliegers. Voor de eerste maal hebben Zaterdag twintig sportvliegers deelgenomen aan den strijd om den „Zilveren Vleugel van Am sterdam" een wisselprijs beschikbaar ge steld door de Amsterdamsche Aero Club, met het doel. de kennis van luchtnavigatie en behendigheid in het omgaan met een vliegtuig te bevorderen. Het ligt in de bedoeling zoo mogelijk den wedstrijd jaarlijks te herhalen. De gene. die den wisselprijs tweemaal achter een of driemaal in het geheel wint. wordt eigenaar van den Zilveren Vleugel Voor de eerste maal hadden twintig vliegers Ingeschreven doch doordat op het laatste moment de bekende sportvlieger, de heer M. A. G. van der Leeuw, van deel neming moest afzien, verschenen er slechts negentien aan den start, waarvan veertien zuivere burger-sportvliegers en vijf burgerlijke en militaire leerling- beroepsvliegers. De uitslag was voor de sportvliegers: 1. Van Heek. 2. J. Tempelman beiden van de Twentsche Aero Club en 3. Justus Hij mans van de A.A.C. No. 1 van de Rijksopleiding tot verkeers vlieger van de Kweekschool voor de Zee vaart was de heer J. J Bak en no. 1 van de opleiding te Soesterberg de heer J. H. Eilders. Dr. T. VAN RHIJN t Te Arnhem ls, 53 jaar oud, overleden dr. T van Rhijn, gemeentegeneesheer, die in 1906 tot arts werd bevorderd en gedu rende eenigen tijd werkzaam is geweest als assistent van prof. Kouwer. Hij heeft zich daarna te Arnhem gevestigd en is ge durende eenigen tijd plaatsvervangend ge neesheer-directeur van het gemeente ziekenhuis geweest. NEDERLANDSCH ZUID-AFRIKAANSCHE VEREEN1GING. Jaarvergadering tc Amsterdam. De Nederlandsch Zuid-Afrlkaansche Ver- eeniging heeft Zaterdagmiddag in Krasna polsky te Amsterdam haar algemeene ver gadering gehouden onder voorzitterschap van prof. dr. J. Pont. Nadat de verschillende verslagen waren goedgekeurd, werd In de vacatures, ont staan door periodiek aftreden en bedanken van leden van het hoofdbestuur, voorzien door de verkiezing van jhr. mr C. Beelaerts van Blokland te Zeist: prof. dr G Besse- laar te 's-Gravenhage; mr G B Fortuyn te Groningen: aen heer J. A A Hartland te Voorburg: ir E. Mlddelberg te Loener- sloot; dr. A. Welcker te Amsterdam; dr. H. van Beeck Voilenhoven te Heemstede en prof. dr. A. A van Schelven te Haarlem. Vervolgens hield de gezant van de Unie var Zuld-Afrlka te 's-Gravenhage, Z.Exc. H. D. van Broekhulzen, een voordracht over: „De studie van Zuid-Afrikaners in Nederland". BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM De gewestelijke landstormcommissie „Zuid-Holland West" organiseert op Zater dagmiddag 22 Juni een Landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm, op het koninklijk landgoed Raaphorst, te Wassenaar. De burgemeester van Wassenaar, de heer J. J. M. Wiegman, heeft het eere-voorzit- terschap van de regellngscommissle aan vaard. Het Leidsch a Capella Koor, onder lei ding van den heer Willem Mizée zal eenige liederen zingen. VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd ls tot commandant van het regiment Grenadiers de iuit. kol. J. A. G. van Andel, commandant van het 7e Reg. Inf. zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordig commando; benoemd bij de infanterie tot luit. kolo nel commandant van het 7e regiment de majoor P N. van Bavel van het 10e regi ment; tot lult. kol., onderscheidenlijk bij den staf der ITe Infanteriebrigade, bij den staf der Ille infanteriebrigade en bij den staf der brigade grenadiers en jagers ile inf. brigade' de majoors H. J. van Steensel gezegd van der A. A. P. van Velthuysen en N. Gerlach, resp. van den staf der He lnf. brigade, den staf der He inf. brigade en brigade en 't reg. der grenadiers; tot ma joor bij 't 19e reg. lnf. de kap. L. A. C. de Bock. adj. van den staf der IVe lnf. bri gade; bij de Kon. Marechaussee tot lult. kol. de majoor jhr. A Laman Trip, commandant der derde divisie Kon Marechaussee tot majoor de kap. H W. B. Croiset van Uch- gelen van dat wapen, administrateur van de grensbewaking en vreemdelingendienst. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd I tot hoofdcommissaris van politie der ge- meente 's-Gravenhage en tevens tot com missaris van rijkspolitie N G van der j Meij, hoofdinspecteur van politie te 's-Gra venhage. RECLAME- De eenige tandpasta die Uw tanden de email glans teruggeeft en blijvend doet behouden Emanyll Crème Emanyll Vanishing Cream Eau de Cologne Emanyll Vraagt de 4978 bij Uw winkelier. Hootdprijs I LUUi VOOR DINSDAG 28 MEI. Hilversum 301 M. AVRO-uitzending 8.00 Gram.pl. 9.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: Vervolg Omroeporkest 11.00: Kookpraatje mevr. R. Lotgering— Hlllebrand 11.30: Orgelconcert P. v. Egmond Jr., m.m.v. T. Schook izang) 12.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 1.15: Gram.pl. 1.30: Zang door J. Wolff (tenon, m.m.v. B. Lensky (viool) en E. Veen (piano). 2 15: Voordracht J. Hart man 2.35: Gram.pl. 3.00-4 00: Knip- les 4 15: Gramofoonpl. 4.30: Radio- Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5 00: Voor kleine kinderen 5.30: The Con tinental Five 6.20: Gram pi. 6 40: AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk 7.30: Van Reizen gesproken, tekst en leiding: H. Felderhof 8.00: Vaz Dias 8.05: Gra mofoonpl. 8.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 9.00: „Dolly's kleine rekeningen" spel van H. A. Jones. Vert.: J. C. v. d. Horst 9.30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. Th. v. d. Pas (plano) 10,00 Gramofoonplaten 10,15: Omroep orkest o.l.v N Treep 11,00 Vaz Dias 11,1012,00: Majo Marco's dansorkest uit „Pschorr" te Rotterdam Huizen. 1875 M K.R.O.-uitzending 8.009.15 en 10.00: Gramofoonplaten 11,30—12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gra mofoonplaten en Schlagermuziek 2,00: Vrouwenuur 3,004,00: Orgelconcert m.m.v. bariton 4.15: Gramofoonplaten i en koorconcert 5,30: Schlagermuziek er, gramofoonplaten 7.00: Lezingen 7,35: i Gramofoonpl 7.50: Causerie 8.00: Vaz Dias 8,05: Operetteconcert (om 9.00 causerie! 10.3512,00: Gramofoon- muziek Droitwich. 1500 M 10,35—10,50: Mor genwijding - 11,20: Orgelspel S. Torch 11,50 Voor de scholen 12,10: Gramo foonplaten - 12.35I. Santarelli err haar orkest 1,20: Commodore Grand-orkest I o.l.v. Davidson 2,25: Voor de scholen I 4,20: Lezing 4,40: Portland-Strijkkwar- HEDEN Jeruël: Bidstond te 8'/s uur nam. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. N o o r d w ij k-a a n-Z e e (Herv. Kerk)< Spr. W. Rijnsburger van Oud-Bcyerland! DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps- keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala)Revue „Met vla; en wimpel". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „So endete elne Llebe". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Tmnon Theater Breestraat, 8 uur nam. „De duivel ls een Vrouw." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nsn. „Das Lied 1st aus". Zorrdagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8u. nam. „Rothschild". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. IS. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Mei a.s. waargenomen doe: de apotheken: M. Boekwijt Vlschmarktl, tclef. 552 en C van Zijp Wilhelmlnapart 8. Oegstgeest telef. 274. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 tot eo met Donderdag 30 Mel i Hemelvaartsdag! a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Van Vrijdag 31 Mel tot en met Zo~ 2 Juni a.s. nemen waar de apotheken: Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Voor Oegstgeest worden deze diens waargenomen door apotheek O. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. tet m.m.v. L. Zifado (sopraan) 5" B.B.C.-dansorkest o.l.v. H. Hall 6 Berichten —6,50: Bach-concert 7.» Fransche les 7,40: Gramofoonplaten 7,50: Lezing 8,20: „Wedding Group', spel van Ph. Wade 9.35: „Te Musc Ls son", dialoog 9,50: Berichten 10,10 e" 10,20: Lezingen 10,40: Bridgewat Kwintet m.m.v. M. Herbert (sopraan) 11,3512,20: Lew Stone en zijn Band. Radio Paris. 1648 M 7,20 en 8,20. Gramofoonplaten 12,20: Orkestconw o.l.v Krettly 9.05: Gevar. programma - 10.55: Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.20—2^0; Strijkorkest o.l.v. H. Andersen 3,20: Con-, eert uit rest. „Ritz" 5,205.40: Zang en plano 8.20: Operettemuziek o.l.v. Mahlei 9,20: Pianorecital 9,30: Hoorspel- 9,50: Gramofoonplaten 10,00: Omroep orkest m.m.v. solisten 10,40: Omroep orkest o.l.v. Mahler 11,1012.50: Dans muziek. Keulen. 456 M. 6,20 en 7.20: Gevar. concert 12,20: Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt m.m.v. sopraan 2,353,05: Gra mofoonplaten 4,20: Radiokinderkoor zang 5,20: Omroepkleinorkest uit Ko ningsbergen m.m.v. solisten 7,20: Con cert door Jeugdkoor en -orkest 8,35: Stunde der Nation-Von deutscher Heiter- kelt", spel o.l.v. H. J. Steindamm en E. J. Topltz 9,05: Literair-muzikaal program ma 9.40: Schubertconcert (zang-piano) 10,20: Berichten. Cursussen. Rome. 421 M. 9.15: „Jenny, raggwol sole", blijspel van G. Barbarisi 9w- Vioolrecital Jole Baccara 10,50: Gevar. concert Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20- Gramofoonplaten - 12,50: Salonorkest o.l'. Walpot 1.50—2,20, 5,20 en 6.50 en 7.35. Gramofoonplaten 8 20: Salonorkesto.lv. Walpot 10,30—11.20: Gramofoonmurie 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20: Gramofoon platen 5.20: Populair concert o-®- Cellorecltal 7.35: Gramofoonplaten - 8.20: Vocaal concert 8,50: Victor Hugo- herdenking 9,20: Gramofoonplaten - 1030—11.20: Populair concert. Deutschlandsendcr 1571 M 835: ze Keulen 9,05: A. Lutter's Dansorkest 10.20: Berichten 10,40: Luchtvaan- nieuws 11,05: Weerbericht ll.zu 12,20: Gedok-kwartet. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 28 Mei. lste programmaHilversum van S-"** f1 2de programma: Huizen van 824 tn>; 3de programma: 8.00: Keulen - Deutschl.s. 11.20: Droitwich Brussel. VI. 14.20: Deutschls. - Kalundborg 15.50: diversen Deutschl.s. 17.20: Brussel. VI. Leipzig 20.20: Brussel, Fr. 20.50. romünster 22.35: Weenen - Boedapest. 4de programma: 8.05: Parijs Rnd'0 10.35: Droitwich - 11.05: London Rei- 12.35: Droitwich 14.25: London R«;- 17.35: Droitwich - 18.20: diversen - "-*7 London Reg. 19.00' Tuinpraatje o»» den heer J Jonker. Chef afd. Gem. vi soenen 19 30: Sportpraatje doe' heer J. G. A Janssen (journalist) - London Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6