768te Jaargang ZATERDAG 25 MEI 1935 No. 23059 Officieele Kennisgevingen STADSNIEUWS. FAILLISSEMENTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD ETAGBLAD VOOR LEIDEN EN^OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: SlfctsTper regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zyn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. by maximum aantal woorden ran 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau NoordeindspIetnT— Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:^ Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd ztfa? per 3 maanden f.2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) P nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. iangifte van leerlingen voor hei fcïmnasium, de hoogere burger school met 5-jarigen cursus en lit hoogere burgerschool voor meisjes. I Burgemeester en Wethouders van Leiden Vingen ter kennis van belanghebbenden, E: aan bovengenoemde inrichtingen van Cderwljs tot en met 31 Mei a.s. gelegen- Eid bestaat tot het doen inschrijven van Klingen voor het Gymnasium des Dins- Egs en Vrijdags van 23 uur nam. en Eer de beide H.b. Scholen des Dinsdags |i;n 11—12 uur voorm. en Vrijdags van I uur nam. A. VAN DE SANDE BAXHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN Secretaris. leiden, 25 Mei 1935. 5062 JSSCHIJVING van leerlingen voor de openbare bewaarscholen. |juigemeester en Wethouders van Leiden nugen ter kennis van belanghebbenden, |ct aan de Openbare bewaarscholen in Elisabethshof, aan de Atjehstraat en de Gortestraat tot en met den 29en |ci 1935 gelegenheid besaat tot het doen nhrijven van leerlingen en wel des l&mlddags van kwart vóór 9 tot half en uitgezonderd Woensdags en |wdags des namiddags van kwart 2 tot kwart na 2 uur. kinderen moeten op bet tijdstip van liting den leeftijd van 4 jaar hebben hikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, lUiden, 25 Mei 1935. 5063 IKSCHRUVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden lengen ter algemeene kennis: lo. dat tot en met 29 Juni 1935 gelegen- ad bestaat tot inschrijving van nieuwe 'srüngen, gedurende een half uur vodr [ten aanvang van eiken schooltijd, aan: i dc Jongensschool voor u. 1. o. aan de pterskerkstraat; de Meisjesschool voor u. 1. o. aan de eestraat; t. de opleidingsscholen voor Gymnasium H. B. S. aan de Aalmarkt en de Boom- lurkt, i.de opleidingsscholen voor u. 1. o. aan: de Langebrug, de Drie Octoberstraat, de Vrouwenkerksteeg I Leerschool) de Driftstraat; den Maresingel, e. de o. 1. scholen aan: den Zuidsingel, de Medusastraat; I de Centrale school voor het 7e en 8c Iwrjaar (ingang Oude Vest); I lo. dat bij de inschrijving een geboorte- |bewijs moet worden vertoond; 3o. dat de kinderen met uitzonde- Ibog van die waarvoor toelating tot de |l' o. scholen of tot de Centrale school IJotdt gevraagd vóór 1 September a.s. IJra leeftijd van 6 jaren moeten hebben bereikt. V VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN Secretaris. Wden, 25 Mei 1935. 5064 nieuwe verlichting op de breestraat. De Breestraatbewoners zullen het ge- I TOntebestuur wel zeer dankbaar zijn nu re nieuwe verlichting tot stand gekomen y In dezen tijd, een tijd van algemeene ®?omiging, getuigt het toch wel van een niun inzicht, om een der eerste winkel- oreten op zoo waarlijk grootsteedsche te verlichten. Do Breestraatwinkeliers zijn buitenge woon tevreden met deze maatregel, want komt alles zoo goed in overeenstem- met elkaar. Nieuwe bestrating, ver- weeding van trottoirs, alles geeft de "reestraat als winkelstraat een veel voor eer aanzien. °P den avond, dat voor de eerste maal nieuwe verlichting zal worden inge- «nakeld, zal. behoudens goedkeuring van ■(o comm. van politie, een onzer beste «iflsche muziekcorpsen zich doen hoo- 5 on wordt zoodoende de nieuwe ver- «nting feestelijk ingewijd, Ue etalage's zullen extra worden ver- I en de lichten extra lang blijven ^rijpelijk zullen er veel belangstellen- I de nieuwe verlichting in oogenschouw "^on nemen. "«advertentie zal worden bekend ge gakt, welken avond dit zal plaats heb- DE HORTUS BOTANICUS. Bestaat in 1937 350 jaar. In 1937 zal ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van den Hortus Botani cus hier ter stede een gedenkboek ver schijnen. waarin verschillende artikelen over het ontstaan, den groei en plannen voor de toekomst van den Tuin zullen worden opgenomen. Het bestuur van de Stichting tot Bevordering van de Belangen van den Hortus Botanicus wenscht in dit boek. zoo mogelijk, ook een bijdrage van één der leden dier Stichting te plaatsen in den vorm van een foto of teekening van een detail uit den Hortus. Voor dit doel wordt een wedstrijd uitgeschreven onder de leden (of kinderen van leden) dier Stichting. Zij die hieraan wenschen deel te nemen worden verzocht zich op te geven voor 1 Juli a.s. bij den heer H. Veendorp. hortulanus. waar verdere in lichtingen omtrent dezen wedstrijd kun nen worden verkregen. verkeersweek 11—15 juni. Herhaalde oproep. De Vereeniging Veilig Verkeer is voor nemens ook dit jaar in de verkeersweek enkele kiosken te plaatsen, tot verkoop van fietsvlaggetjes. auto-emblemen en ander propagandamateriaal en deze ver koop te doen geschieden door dames, die zich daartoe vrijwillig beschikbaar stel len. Deze dames zullen tusschen 9 uur 's morgens en 5 uur 'snamiddags geduren de een paar uur de kiosken bezetten. Zij die op een of meer dagen in de verkeers week gedurende enkele uren zich met deze werkzaamheden willen belasten ten bate van Veilig Verkeer worden verzocht zich zoo spoedig mogeliik uiterlijk Maandag avond 7 uur daartoe aan te melden. De aanmelding kan kortheidshalve plaats plaats vinden, ook telefonisch, of monde ling. bi] den Inspecteur van Politie D. W. van der Wal. Het zou buitengewoon jammer zijn als door onvoldoende aanmelding de plaat-4 sing der kiosken en daarmede de verkoop van fietsvlaggetjes. emblemen enz., waar van zoo groote propagandistische waarde uitgaat, achterwege zouden moeten blij ven De Vereeniging Veilig Verkeer doet daarom met aandrang nogmaals een be roep op de dames zich aan te melden, al is het ook maar voor een klein aantal uren. een haanstra-bewaarschool aan de heerenstraat. Vermoedelijk 1 September a.s. in gebruik. In de gisteravond onder auspiciën van het bestuur der Leidsche Kweekschool voor Bewaarschoolhouderessen gehouden vergadering, werden de resultaten be sproken van het huisbezoek, dat gehou den is in verband met het plan om aan de Heerenstraat een neutrale bewaar school te stichten, de Haanstra-bewaar school. Deze resultaten zijn van dien aard, dat de school vermoedelijk reeds 1 Sep tember a.s. in gebruik kan worden geno men Dank werd gebracht aan den Cen- tralen Ouderraad en de Oudercommissie der scholen Duivenbodestraat en 3 Octo berstraat voor de verleende medewerking. Gemeentewerken heeft een plan ontwor pen om de oude Heerenstraatschool weer bewoonbaar te maken. Mej. D. Voltman lichtte dit plan uitvoerig toe, waarna werd besloten tot de stichting van een fonds tot instandhouding van de Haan stra-bewaarschool aan de Heerenstraat en waarin zitting hebben vertegenwoordi gers van de Mii. tot Nut van 't Algemeen, de Kweekschool voor Bewaarschoolhou deressen aan het Rapenburg, Ver. „Volks onderwijs", de Hoofdenvereeniging. het N. O G. en den Bond van Ned. Onder wijzers. De vergadering heeft haar over tuiging bevestied gevonden, dat er in de wijk. grenzende aan de Heerenstraat een groote behoefte bestaat aan neutraal be- waarschoolonderwijs en ziet lyiet vertrou wen tegemoet, dat zij 1 September a.s. de Haanstra-Bewaarschool in exploitatie kan geven aan de toekomstige huurster van een gedeelte van dit schoolgebouw, n.l. de Kweekschool voor Bewaarschoolhouderes sen aan het Rapenburg. Naar wij vernemen beoogt ook de Ver. voor Chr. Fröbelonderwijs de opening van een fröbelschool in het schoolgebouw aan de Heerenstraat. Beide verbouwingen be hoeven evenwel nog de goedkeuring van den gemeenteraad. ver. van chr. onderwijzers. De afd. Leiden van de Ver. van Christ, onderwijzers viert Zaterdag 1 Juni op feestelijke wijze in „Zomerlust" haar 60- jarig bestaan. Onze stadgenoot, de heer J Kalsbeek zal declameeren terwijl de heer J Lens. van den Haag. redacteur van „De School met den Bijbel" en hoofd van de Prins Willemschool aldaar, zal spre ken over: „Kijkjes in de historie van het afdeelingsleven". Na de pauze zal een kamerstukje worden opgevoerd. leidsche amateur-fotografen- vereeniging. Het 12'/; jarig bestaan herdacht. In het orgaan van bovengenoemde ver eeniging, het L.A.F.V.-Nieuws, dat ter ge legenheid van het jubileum met een ver- groote uitgave is verschenen, vinden we ditmaal een artikel, waarin de vraag is gesteld, of fotografie kunst is. Het ligt niet op onzen weg om op deze plaats nader op dit artikel in te gaan, doch we zouden de vraag indirect kunnen beantwoorden door te zeggen, dat zij die gisteravond de feestvergadering van de L.A.F.V. in de bovenzaal van ,,In den Vergulden Turk" bezochten en daar kennis namen van het geen de onderlinge wedstrijd aan werk stukken opleverde, zich stellig niet meer zullen scharen onder degenen door wie het begrip foto vereenzelvigd wordt met „plaatje" zonder meer. De L.A.F.V. had gisteravond over de belangstelling niet te klagen, want toen haar voorzitter, ir. A. M. Overeijnder de aanwezigen hartelijk welkom heette, kon hij dit doen aan een stellig niet onbevre digend aantal. In het bijzonder verwel komde hij den heer J, J. Hens uit Amster dam, die als jurylid aanwezig was. Nadat het voorstel om de notulen tot een vol gende vergadering aan te houden, begrij pelijkerwijze geen tegenstand had onder vonden, werd overgegaan tot de behande ling der ingekomen stukken, waaronder zich vele gelukwenschen bevonden. O.a. een van dr. J. Ebbinge, een der oprichters. Nadat by acclamatie de heer H. van 't Hag als secr. was benoemd in de plaats van den heer D. de Jong, die gemeend had zich niet meer herkiesbaar te moeten stel len, was het woord wederom aan den heer ir. Overeijnder voor het houden van een herdenkingsrede. Spr. memoreerde in het kort de geschie denis der vereeniging en vertelde hoe in het jaar 1922 een voorloopig comité werd gevormd om tot oprichting van een foto club te komen en hoe dit plan verwezen- ïykt werd, nadat in November van dat zelfde jaar een vergadering was belegd. De heer Ebbinge, de geesteiyke vader van dit alles, heeft in die dagen niet tevergeefs gewerkt, want al beeft de L.ACF.u een moeihjken tijd doorgemaakt, zij is biyven bestaan, dank zy het feit dat men alle krachten heeft ingespannen haar door de depressie heen te helpen. Verschillende tentoonstelling, vooral die van April '32, werden een groot succes. Vanzelfsprekend hebben in het bestuur, over het gepasseerde tydvak, vele mutaties plaats gehad. Eén bestuurslid echter, nl. de penningmeesteresse, mej. I. M. Herfst, heeft van den beginne af. de vereeniging trouw gediend. Zij is het ook, die de A.F.V. in de moeilijkste tyden er bovenop heeft gehouden en daarom is een woord van groote waardeering hier wel op zyn plaats. Spr. wil het echter niet by woorden laten en biedt daarom mej. Herfst een vaas met rozen aan, terwijl hy namens de leden, als blijvend aandenken daar een gouden broché aan toevoegt. Ook wil spr. een woord van dank rich ten tot den redacteur van het L.A.F.V- Nieuws, den heer T. K. Lingsma, onder wiens leiding het orgaan steeds in omvang en beteekenis toeneemt en eveneens tot de jury, die zoo welwillend was zich voor den gehouden wedstrijd beschikbaar te stellen. Met den wensch, dat de A.F.V. een stevige vereeniging zal mogen worden, iets wat slechts mogeiyk zal kunnen zijn, indien de kern van vaste werkers grooter wordt, be sloot spr. zyn toespraak. Vervolgens werd overgegaan tot de be kendmaking van den uitslag van den ouderlingen wedstrüd, welke luidde als volgt: Seniores: le. D de Jong; 2e. H. Groenen dijk; 3e. ir. A. M. Overeijnder. Juniores: le. H. van 't Hag; 2e. J. J. Jonkman; 3e. H. v. d. Meer; 4e. R. H. Akkerman. Beginners: le. H. W. Hannivoort. Alvorens dit geschiedde, had de heer D. Binnekamp het presidium overgenomen en dit gebeuren meteen aangegrepen om den heer ir, Overeynder hartelijk dank te zeggen voor het onnoemlijk vele dat hy tydens zyn reeds 8-jarig voorzitterschap voor de vereeniging heeft gedaan. De heer Hens, jurylid, mede sprekend namens de andere juryleden, t.w de hee- ren Bern. Eilers en J Huysen, ging daarna over tot een uitvoerige en critische be spreking van de bekroonde foto's. Hij deed dit echter niet, alvorens de L.A.F.V. na mens de Amsterdamsche zusterafdeeling en ook namens den Bond hartelyk te heb ben geluk gewenscht. De wyze. waarop de heer Hens de foto's besprak was dusdanig, dat hy stellig allen aanwezigen een genotvollen avond heeft bezorgd. Iets wat in het applaus en dank woord ook wel tot uiting kwam aan de gevolgen overleden. Gisteravond is in het Elizabeth-zieken- huis alhier overleden de 20-jarige schip persknecht G. H. uit Boskoop, die onge veer 14 dagen geleden bü een aanvaring nabij de Rijnzichtbrug tusschen twee sche pen bekneld raakte en daarby ernstige inwendige kneuzingen bekwam. academische examens. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer F. Frerker (Den Haag). zendingsfeest oud-poelgeest. Wij vestigen de aandacht op het. Zen- dlngsfeest dat Donderdag a.s. des namid dags zal gehouden worden op Oud-Poel geest. Het is voor de 25ste maal. dat de Ver eeniging tot bevordering der Zendingszaak zulk een feest organiseert. Het programma ziet er voor deze gelegenheid eenigszins feestelijk uit Behalve door de Chr. Har- monievereeniging (Dir. H. A. J. Bokhovei wordt dit jaar ook medewerking verleend door het kinderkoor Halleluja (Dir. mej. Tilly Leening l. Het zal velen verbinden, dat prof. dr. H, M. van Nes die vroeger zoo dikwijls de openingsrede uitsprak, zich bereid heeft doen vinden dat dit jaar nog eens weer te doen. Ook ds. M. J. Punselie. die de laatste jaren de taak van prof. van Nes met zoovee] liefde had overgenomen, zal als spreker optreden Verder noemt, het programma als sprekers, ds. H. A. Wier- singa, Geref. Pred. te Lelden en de Zende lingen D Brilman en A. J. de Neef. hervormde jongeren organisatie Openluchtbijeenkomst op „Oud-Poelgeest" Evenals voorgaande jaren organiseert de Herv. Jongeren Organisatie ook dit jaar enkele openluchtsamenkomsten op het landgoed „Oud-Poelgeest". Op de eerste byeenkomst heeft ds. D. Kuilman, na een kort inleidend woord van den voorzitter en een bybelinleiding van een der leden, gesproken over „Actief Christendom", dit in verband met de In wendige Zending. Inwendige zending, aldus spr., doet op het eerste gehoor iets vreemd aan en doet ons denken aan tractaatjes en Leger des Heils. Maar wanneer wy het objectief be schouwen, dan is het van de grootste be teekenis. Actief christendom is een geestelyk-ze- deiyke beweging, die met Christus in de wereld gekomen is, waarvan Hü de Bron en Stuwkracht is. Wanneer wy door Christus gegrepen zijn, dan willen wy ook Zijne getuigen zyn. Nadat spr. de zoo noodige activiteit van het Chirstendom had uiteengezet, wees hy op het groote evangelisatie-werk, dat man nen als Stanley Jones en Albert Schweit zer reeds hebben verricht en nog ver richten. Vervolgens stond ds. Kuilman enkele oogenblikken stil bij hetgeen de inwen dige zending in ons land omvat en welk een kracht en zegen van dit werk uit gaat. Na herinnerd te hebben aan personen als Vinkensiefer, Heldring, Pierson, Jose phine Butler, Johan van Hessen, von Bodelswing e.a. las ds. Kuilman een ge deelte uit Mathiël de Vrede van Selma Lagerlöf voor. Het gevaar, dat inwendige zending over gaat in philanthropie is groot, het geeste- lyke wordt hierbij zoo licht op den ach tergrond geplaatst. Wanneer wij vergely- ken wat de Staat doet en wat door de diaconieën gedaan wordt, dan doet^ de Staat wel zevenmaal zooveel, maar buiten het godsdienstige om. Daarom, aldus eindigde spr., kan inwen dige zending alleen uitgeoefend worden door wezenlyke. actieve christenen, die in volkomen passiviteit tegenover God staan. Een korte discussie werd op deze inte ressante lezing gehouden. ver. van spraakleeraren. Alhier zyn geslaagd voor het examen spraakleeraar(es) van de Vereeniging van Spraakleeraren, de dames: T. Boltjes Lijkles te Bussum. J. Timmer te Amster dam, Chr Rudolph! te Deventer, D. Lette- boer te Almelo, J. van EisenTielemans te Oegstgeest, A. Ragetli te Zaandam, B. West te Arnhem en de heer Hans Ponten te Utrecht, Voor het. alhier afgenomen examen van apothekers-adsistent zijn geslaagd mej. A. H. van Muylwijk (Den Haag) en ae heer H. E. Siedler (Rotterdam). Gistermiddag heeft de firma C. M. Bakels la Lau het rookend gedeelte van Leiden's bevolking verblijd door in het perceel Korevaarstraat 3 een magazyn in rookartikelen te openen. De inrichting laat niets te wenschen over. terwyi de sortee ring van dien aard is, dat degenen, die niet aan een bepaald merk sigaren, siga retten of tabak gewend zyn, de grootste moeite zullen hebben om hun keuze te bepalen. Uitgesproken: B. Werner, gescheiden huisvrouw van J. Vogels, naaister te Wasenaar, Ryksstraat- weg 171. R.c.: mr. A. Ikman van Burck. Cur.: mr. J. Last. Den Haag. W. Donders, loodgieter te Wassenaar, Langstraat 19. R.-c.: mr. G. H. B. van den Boom. Cur.mr. J. Last, Den Haag M. de Best, bloemenhandelaar, te Rijns burg, Noordwijkerhout 5. R.-c.: mr. J. L. L. Wery, Cur.: mr. H. R. Goudsmit te Leiden. BINNENLAND. Mr. Marchant's brochure „Tot Verweer'* (3e Blad). Nieuwe regeling van de pacht; een wets ontwerp ingediend. (3e Blad). Geen conflict in de mijnen; de loon- korting wordt niet doorgevoerd. (Binnen land. 4e Blad). De Vrijheidsbond overweegt reorganisatie (Binnenland, 4e Blad). BUITENLAND. Overeensteming te Genève inzake het Italiaansch-Abessynisch conflict bereikt. (Buitenland, le Blad). Engeland stelt Duitschland een zestal vragen. (Buitenland, le Blad). Een Fransch memorandum inzake sancties bij verdragschending. (Buiten land, le Blad). zie voorts laatste berichten lste blad. DE ALGEMEENE TOESTAND. Resolutie inzake het Italiaansch-Abes synisch conflict bereikt - Fransch memo randum over sancties bij eenzijdige ver dragschending - Engeland stelt Duitschland een aantal vragen. Het heeft gisteren te Genève gespannen! Het ging om het Italiaansch-Abessynisch conflict, zooals bekend. Italië had alle voorgestelde resoluties successieveiyk afge wezen en Laval was kregelig geworden. De Fransche minister dreigde zelfs het week end in Parijs te gaan doorbrengen en wilde gisteravond vertrekken. Doch zoover is het niet gekomen, daar Italië tenslotte toch zich heeft geschikt naar den wil van den Volkenbondsraad. Na nieuwe besprekingen en nadat Aloisi telefonisch meermalen met Rome in verbinding was geweest, is de resolutie gevonden, die althans het eerste oorlogsgevaar dat zoo nabij reeds leek af wendt Om elf uur had een onderhoud plaats tusschen Laval en Aloisi, waaraan spoedig ook Eden en Litwinof deelnamen en tegen 1 uur vannacht riep de laatste als voor zitter den Volkenbondsraad byeen. Litwi nof verontschuldigde zich voor dit late uur, doch de belangrijkheid der affaire en de noodzakelykheid van een vlugge beslis sing waren z.i. voldoende motieven. Volgend compromis is bereikt: lo. een bevestiging in zyn geheel van artikel 5 van het Italiaansch-Abessynische verdrag van 1928, dat voorziet in arbitrage en tot het In geen geval gebruik maken van geweld: 2e. vaststelling van een termyn voor een verzoeningsprocedure 3o. bepaling van een nieuwe raadsverga dering, indien de arbitrage niet tot byieg- ging van het geschil mocht leiden. Tydens de discussie stelde de Abessyni- sche vertegenwoordiger een aantal vragen aan baron Aloisi inzake het zenden van troepen en munitie naar Oost-Afrika. Aloisi antwoordde met een uitvoerige be schouwing over de ontwikkeling van het conflict en verklaarde ten aanzien van de militaire maatregelen, dat aangezien het conflict door een militairen aanval was ontstaan de Italiaansche regeering op ver dediging van haar gebied bedacht was. Haar goede bedoelingen heeft zy bewezen door de ongewone openlykheid waarmee zy al haar maatregelen heeft genomen. Aloisi herinnerde verder aan de rede die Mussolini eenige dagen geleden heeft ge houden en waarschuwde den Volkenbonds raad tegen inmenging die in strijd zou zyn met het pact. nu de zaak in handen van een scheidsrechterlyke commissie is. Laval juichte de resolutie en de houding der beide betrokken regeeringen toe, ter wijl ook de Engelsche Lord-zegelbewaarder Eden zich erkentelijk verklaarde voor het feit, dat de beide partyen tot overeen stemming bereid waren. Litwinof verklaarde dat de Volkenbond bij deze gelegenheid had bewezen dat zy belang heeft by het handhaven van den vrede in alle deelen van de wereld. Namens de Abessynische regeering dank te de gezant van Abessynië te Parijs, Tecle Hawariate, de Engelsche en Fransche ver tegenwoordigers voor hun bemoeiingen. Hij hoopte dat de thans voorgestelde en met algemeene stemmen aanvaarde resolutie tot hervatting van de vriendschappeiyke betrekkingen tusschen Italië en Abessynië zouden leiden. Abessynië zou niets nalaten om het vertrouwen tusschen de beide lan den te versterken. Tenslotte verklaarde Aloisi dat ook hy wilde danken doch niet wist of hij dank moest uitspreken dan wel in ontvangst nemen. Deze oplossing is zeker een gelukwensch waard! En de vraag is gewettigd: wanneer er eens geen Volkenbond had bestaan

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1