tnlr. Tandheelkundig Instituut OSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 23 Mei 1935 RECHTZAKEN. SPORT. VISSGHERIJBERICHTEN. IAAT/TE BERICHTEN BINNENLAND. MARKT EEKICtJTEN^f^ WEERBERICHT. Barometerstand. Olstermlddag 3 uur: 767. Hedenmiddag 3 uur: 760. TELEGRAFISCH weerbericht Hieredeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt Hoogste stand 770.4 te Aberdeen. Uagste stand 748.1 te Marseille. Verwachting tot den avond van 24 Mei. Mitigc. aanvankelijk nog krachtige Itlelljke tot Noordelijken wind. Betrok- tot zwaar of half bewolkt. Kans op gen o( onweer, vooral in het Oosten, is tachter 's nachts, overdag iets kouder. ICITENTANDSCB WEERBERICHT. tKon Ned Meteorol Inst te De Bildt. ge depressie in het Zuiden is sterk in epte toegenomen, waardoor de luchtdruk idient aanzienlijk groeide en in onze igeving de wind vrij krachtig werd. Ook bet hooge Noorden verdiepte zich de mrrssie. zoodat in Noord-Scandlnavië ineens krachtige winden waaien. Belde depressies bewegen zich Oost- en eslnoordoostwaarts. De Zuidelijke icht aan haar Noordzijde eenigen regen zelfs onweer in Weenen. De Noorde- te bracht regen en zelfs plaatselijk eeuw ln Laplsftid. Iet hooge-drukgebied over de Britsche inden nam een weinig in beteekenls af. IJsland maakt zij weer een nieuw ledrukgebled merkbaar, temperatuur daalde nog in Noord- linavië, over Frankrijk veranderde teinie, terwijl zij in het overige gebied l Stijgingen van den barometer in ;-Frankr-iJk en daling van den lucht- In Duitschland. doen ten onzent de kansen weer toenemen. Waarschijn- ul de nacht zachter, de dag morgen vat kouder zijn. LUCHTTPMPI-WATUUR voorm.t 13 gr. C (58 gr F.) 's mldd 14 gr. C. (58 gr. f.) nam 1 R rrr n J en irv TP nam HjWATERTI.IDEN te katwijk zee. Voor Vrijdag. fcorm. te 6.40 uur; nam te 7.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer", IMiddags 12 uur: 15 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl", li Middags 12 uur; 14 gr. C. licht op vi»oi« h> i ctrs e.a. ■Donderdag: 9.28 nam. Dot 4.24 voorm. maans- op- en ondergang, Mei: onder 9.43 uur. RECLAME- 4872 «esfraat 65, Tel. 3620, Leiden Geheel gebit vanaf f. 35.—. Dfl)zen aan de tijdsomstandigheden aangepast. l00nsverhooging bij ford. dnüoit, 23 Mei. (Reuter) De Ford I,; company heeft besloten een alge- 'oocsverhooglng door te voeren, die .leiden voor pl.m. 120.000 arbeiders en «lenden De minlmum-loonen zullen ge- worden van 5'op 6 dollar per dag. '*\an de arbeiders die boven de mi- joonen werken, de uurloonen zul- K verhoogd met 5 of meer dollar- 111 Per uur. COMMUNISTISCHE BETOOGING TE LONDEN. JONDEN, 23 Mei. (V.D.) Gisteravond is 'JKnheld van het zilveren regee- '""ileum van Koning George in Guild galabal gegeven, dat werd bij- oond door den Koning en de Konin- id.M 06 Koninklijke stoet Guild Hall rata' verschenen plotseling uit de hrttt roo:ie doeken met leuzen en op- 'A<tr ,e" dieven communistische de- ''"iten er. werkloozen spreekkoren ,aar'n zij vroegen, wie de kosten leesten moesten betalen en S, o er eeen 8eld vo°r de werkloozen kt» {n Politie was spoedig ter om de betoogers te verspreiden. noodweer in galicie. LrtSnH1U' 23 Mel 'Reuter) Het F'ian vjm°r°wa in Galicië is door een «n dagel geteisterd. 14 woon- liel'd 5cduren en 10 stallen werden j aan de te velde staande gewas- ernstige schade aangericht. EERSTE KAMER. de ondernemers-overeenkomsten, (Zitting van heden). Zonder debat en z.h.st. wordt aange nomen het wetsontwerp in zake vermin dering van het aantal leden van het col lege van gedelegeerden uit den Volksraad. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren van nemersovereenkomsten. Minister Steenberghe verklaart, dat het niet de bedoeling is dat de maatregelen zullen lelden tot sluiting van bedrijven en instandhouding van zwakke onderneming gen. v- Spr. heeft er bezwaar tegen, de wet „kartelwet" te noemen, daar ze niet het karakter van kartelwet draagt De wet is geen crlsiswet; bedoeling is: aanpassing bij de gewijzigde wereldstruc tuur. 1 Zoolang niet volledig evenwicht kan worden bereikt tusschen vraag en AAhbod, ls het complement van prijspolitiek onver mijdelijk. De heer Wlbaut (s.d.) verwacht weinig van dit wetsontwerp, doch zal niet tegen stemmen. De heeren Knottenbelt (lib.) en v. d. Bergh (lib.i repllceeeren. De heer de Savornin Lohman (chr.-hist.) verklaart vóór te zullen stemmen, het geen echter geen instemming met de al- gemeene motiveering van het ontwerp beteekent. De heer v. d. Hoeven (chr.-hist.) is het eens met den heer Poliema:en zal tegen stemmen De minister dupliceert. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 31/8 (tegen de liberalen en de chr.-hist. leden de Gijzelaar, Poilema, v. d. Hoeven en de voorzitten. I De vergadering wordt te 12.40 gesloten. BARMAT CONTRA „DE TELEGRAAF". „De Telegraaf" in het gelijk gesteld. Het Gerechtshof te Amsterdam hee.lt vandaag in hooger beroep het vonnis ver nietigd van de rechtbank tc Amsterdam, waarbij het dagblad „De Telegraaf" ver oordeeld was tot betaling van een schade vergoeding van f. 500 wegens beleediglpg v. d. heer Julius Barmat, door 't opnemen van artikelen welke getiteld waren: „Spe culeerde Barmat tegen den gulden?" en „Kende Barmat Stavisky?" gepubliceerd in het dagblad „De Telegraaf" van 6 Mei en 11 Februari 1933. Het Hof heeft het vormis der rechtbank vernietigd, den heer Barmat niet ontvan kelijk verklaard in zijn vordering ën hem veroordeeld in de proceskosten,' geschat op f. 160 voor het proces ln eerste instantie en f. 335 voor het hooger beroep. DE MOORD TE HOOFDDORP. Nader getuigenverhoor op 12 Juni. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden een interlocutoir-,arrest gewezen in de zaak tegen -den 24-Ja-rigen -electro- technicus, W. K., die zich te verantwoorden heeft gehad wegens doodslag op zijn pleeg vader den 43-jarigen v. Brussel te Hoofd dorp. Verdachte zou hem in den nacht van 5 op 6 September 1934 hebben gedood De rechtbank te Haarlem heeft verdachte van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. In hooger beroep requireerde de procy- reur-generaal mr. D. Reilirtgh wegens doodslag een gevangenisstraf van tien jaar. Vandaag bepaalde het Hof bij inter locutoir arrest dat het onderzoek ter' terechtzitting niet Volledig is geweest. Er zullen op 12 Juni a.s. nog worden gehoord de getuigen Jelsma, inspectèur van politie' te Haarlemmermeer. Van Weel, Veèneman, Deutekom en de huisdokter Van Veene- man. o haagsche rechtbank. De rechtbank veroordeelde heden den textiel-arbeider W. F. G„ te Leiden wégens oplichting, meermalen gepleegd, conform den eisch tot een Jaar gevangenisstraf. A. J. van der V., uit Nieuwveen wegens valschheid in geschrifte, tot 6 maanden gevangenisstraf. Den chauffeur W. F. B. uit Leiden, we gens het veroorzaken van .lichamelijk let sel door schuld tot f. 20 subs. 40 dagen. VOETBAL. runsb. boys i—lugdunum i. Hedenavond te 7 uur speelt Rijns'o. Boys I haar eersten nederlaagwedstrijd tegen Lugdunum I op haar terrein bi) het Witte Hek. IJMUIDEN, 23 Mei 1935, vischprijzen. Tarbot per KG. f. 0.52^-0.37; Griet per kist van 50 KG. f.28—14: Tongen per KG. f. 0.610.42; Groote Schol per kist van 50 KG f. 19, Middelschol per kist van 50 KG. f. 2318.50; Zetschol per kist van 50 KG. f. 1816; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.21—6.70; Schar per kist van 50 KG. f. 7.50— 3.90; Tongschar per kist van 60 KG. f. 23.50—17.50; Vleeten per stuk f. 1:14 —0.80; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.83 50; Kleinmlddel Schelvisch per kist van 50 Ka. f. 19—14; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 14— 3.50; Kabeljauw per kist van 125 KG. 1.40—16; Gullen per kist van 50 KG. f. 12.506; Lengen per stuk f. 1.700.94; Heilbot per KG. I. 0.740.46: Wijting per kist van 50 KG. f. 72.90; Koolvisch per stuk f. 0.380.26; Makreel per kist van 50 KG. f. 11—4.90. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM. 59 met f, 2409; IJM. 168 met f. 2539; IJM. 49 met f.2479; IJM. 103 met f.1233; 1 kotter E. 436 met f. 305. En in 10 loggers: KW. 74 het f 1317'; KW. 41 met f.715; KW. 39 met f.576: KW. 44 met f.739; KW. 52 met f.616; KW. 135 met f.485; KW. 91 met f.420; SCH. 42 met f.108; SCH. 341 met f. 801, SCH. 342 met f. 937. •^==1^X11 STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Rechtsge leerdheid, op proefschrift getiteld: „Stu diën over Godsdienstdelictén", de r. Baelde, geboren te Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen Wis- en Na tuurkunde. hoofdvak Scheikunde, de hee ren E. C. H. Palm (Den Haagl en A. J. van Duuren (Den Haag.) CHR. METAALBEWERKERSBOND IN NEDERLAND. Het afscheid van den heer Eikerbout als voorzitter. De heer F. Eikerbout, uit Lelden, voor zitter van den Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland heeft gistermiddag op de algemeene vergadering van dezen bond. die momenteel in Apeldoorn wordt ge houden, als zoodanig afscheid genomen. Na allereerst uitvoerig het een en ander uit het bondsleven te hebben gememo reerd bracht spr. dank aan zijn medebe stuurders. die in moeilijke tijden, zonder eenige vergoeding, zich op de propaganda hebben toegelegd. Dank bracht spr. voorts aan den heer Grotenhuls, als oudste ln de rij medebestuurders. Speciaal richtte hij zich ook tot den heer Wetselaar, die Juist 25 Jaar onafgebroken lid der vakbeweging is. Namens het bestuur van het C. N. V. reikte spr. hen} het gouden Insigne uit. Met een kort woord richtte spr. zich tot de medebestuurders, de heeren Mackerlng, Hordijk en Post, waarbij hij zijn opvolger als voorzitter, den heer Hordijk toebad, dat God hem zou schragen. Eveneens sprak hij woorden van dank tot de plaat selijke bestuurders de heeren 't Kooi, H. H. Hórdijk. D. Groenendijk. H. Burink, N. ■v. d. Res en A R. Smit, tot de hoofdbe stuurders, ih het bijzonder de heeren G. Burger, Ph Teune en J. Gortemulder en het kantoorpersoneel. Ook dankte spreker het C.N.V.-bestuur. Wat de onderlinge verhouding betreft bracht hij dank aan het bestuur van den staalbouw en aan den directeur, den heer Schouten, evenals aan werkgevers en ver- eenlglngen, waarmede hij in voortdurend contact kwam. Ondanks verwikkelingen is de sympathie jegens elkander niet verbro ken. Altijd stopd het belang der arbei ders op den voorgrond. Dankbaar mag op de onderlinge samenwerking worden te ruggezien. Ook tot de bestuurders van den R.K Metaalbewerkersbond wendde spr. zich Ten slotte sprak de heer Eikerbout afscheidswoorden tot den Chr. Metaalbe werkersbond. Spr. besloot met de bede dat God, die zoo rijkelijk gezegend had, allen nabij zou zijn en het werk van den bond en de Chr. vakbeweging verder nabij zou 'zijn. Hij verzocht tenslotte te zingen 'Halleluja, eeuwig dank en eere. 1 i votr Tot. voorzitter werd irt $e.-plaats van den heer Eikerbout gekozen de heer G. Hordijk, vrijgestelde vanden bond te Rotterdam, vergiftigingsverschijnselen te amsterdam. Er zijp in de laatste tien, dagen te Am sterdam en een 9-tal gezinnen vrij ernstige vergiftigingen voorgekomen welke men eerst bij den Geneesk. Dienst niet precies wist te analiseeren. De verschijnselen uitten zich in: duize lingen, een versnelde pols, droge mond, dijeke keel enz. kortom verschijnselen, die lijken op dronkenschap en wezen in de richting van het zoogenaamde botullsme, dat veroorzaakt wordt door de anacobe- bacterle, te vinden in producten als con- serven, die van de lucht zijn afgesloten, een bacterie die uiterst gevaarlijk kan zijn. Het bleek den Geneesk. Dienst tenslotte dat alle slachtoffers tuinboonen hadden gegeten en men vermoedde dat de vergif tiging zou zijn voorgekomen doordat de tuinboonen genoemde bacterie zouden be vatten doch er kwam bij deze opinie een kink in de kabel, daar een der families yersche tuinboonen had gegeten. Het bleek toen dat bij eiken aankoop van tuinboonen een klein zakje gedroogd boo- nenkruid was cadeau gegeven. Een onder zoek toonde aan, dat dit boonenkruld in bouw eenigszins afweek van normaal boo- nenkruid. Prof. v. d. Wielen ontdekte er nJ. z.g. atropine en scopolanlne in, belde ernstige vergiften. Men begaf zich thans naar den leveran cier die een kruidentuin had, ergens bij Amsterdam, welke ouderwetsch was inge richt. Verschillende produpten lagen op eèn zolder, zonder voldoende orde Zoo kon het gebeuren, dat men bij een bestelling van een pond of 12 boonenkruld, dat zon der etiket in een bus op zolder had gestaan, in plaats van dat boonenkruld, stramo- nhfm gaf, een kruid dat wordt gebruikt voor den aanmaak van asthma-sigaretten en sigaren en dat bovengenoemde ernstige vergiften bevat. Het bleek dat het kruid ln .52 winkels te Amsterdam was afgele-. verd. Men heeft nu echter alles in beslag genomen zoodat verdere gevolgen onmoge lijk zijn. In het geheel zijn 20 mensehen uit 9 ge zinnen het slachtoffer geworden. Hoewel de slachtoffers eenige dagen ziek 'zijn geweest, heeft het vergif gelukkig geen ernstige gevolgen gehad. DE POSTVLUCHTEN. De „Havik" (uitreis) is uit Bangkok vertrokken en in Medan aangekomen. Hedenmorgen te 6.30 uur is het eerste Douglas-vliegtulg op de Indië-lijn de „Koetilang" van Schiphol naar Batavia vertrokken. Twee passagiers maken de reis mee tot Rangoon en twee tot Batavia, terwijl voorts een passagier staat ingeschreven voor bet traject Gaza-Bagdad en een voor Rangoon-Bangkok. Het toestel vervoert verder 329 K.G. briefpost. 43 K.G. pakketpost en 47 K.G. vrachtlading. POSTZEGELS BUITEN GEBRUIK GESTELD. Bij K. B ls bepaald, dat ingaande 1 Jan. '36 buiten gebruik worden gesteld en voor de frankeering waardeloos worden de postzegels, briefkaarten, briefomslagen, postbladen en kaarten, behoorende tot de uitgaven van vóór 1924 met uitzonde ring van de herdenkingspostzegels, uitge geven in 1913 en 1923, onderscheidenlijk ter herdenking van Nederlandsch herstel van onafhankelijkheid en van het regee- rlngsjubileum alsmede de van 1923 tot 1930 uitgegeven bijzondere zegels. Voorts worden de bijzondere postzegels, die zijn uitgegeven In de Jaren '31, '32, '33 en '34 onderscheidenlijk op 1 Januari '37. '38, '39 en '40 bulten gebruik gesteld en voor de frankeering waardeloos ENGELSCHE MIJNENVEGERS IN ONS LAND. In den voormiddag is in de Amsterdam- sche haven een flottille Engelsche mijnen vegers aangekomen. Het zijn de Halcyon Harrier Hussar Skipjack en Dunoon, die ligplaats hebben genomen bit den stijger van de H. A. L. De flottille blijft daar tot 30 Mei BIJ de aankomst waren aanwezig de onder-commandant der marine, de gar nizoenscommandant en de havenmeester. DE K XVIII. De onderzeeboot K XVIH arriveerde 22 Mei te Mauritius. Alles wel. EENDAAGSCHE RETOURKAARTEN BIJ DE SPOORWEGEN. Het ligt in het voornemen van de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen binnen kort over haar geheele net eendaagsche retourkaarten in te voeren tegen de prij zen van het bestaande buurtverkeerstarief, hetwelk dan tegelijkertijd komt te verval len. o Uit zee ten Noorden van den Boule vard te Scheveningen werd gistervoor middag omstreeks half zeven opgehaald een onbekende vrouw, die in bewusteloozen toestand verkeerde. Zij werd naar het Roode Kruls-zlekenhuls vervoerd, waar zij bij kennis kwam; zij vertoonde- teekenen van geheugenstoornis. Zij gaf op de haar gestelde vragen geen of ontwijkende ant woorden. De vrouw ls ongeveer 45 jaar en bevindt zich in de Jacobusstichting te Wassenaar Van de Industrleele fondsen kwamen Unilevers een fractie boven pari. Philips verbeterden ongeveer 1%. Aku's waren zoo goed als onveranderd. Calvé Delft no teerden enkele procenten hooger Voor Rubbers bestond eenige belang stelling door de opgewekte beschouwin gen omtrent de vooruitzichten der rubber- markt. Amsterdam Rubbers waren 2 'li hooger. Suikerwaarden weiden gesteund döor berichten dat men in deskundige kringen de toekomst minder somber inziet. Tabak ken liepen een kleinigheid op. Scheepvaar ten waren meerendeels vaster op de ver leening van een Rijkssubsidie. Ned. Scheep vaart-Unies golden l'/«V» hooger. Van de Mijnen liepen Alg. Exploraties 11°/» op, ln verband «net de aanboring van een spui tende bron. Later trad een daling in. Duitsche Obligaties verkeerden in her stel. Youngleentng steeg met 1°/». Amerl- kaansche fondsen gaven meerendeels hoo- gere koersen te zien. De Nederlandsche obligatiemarkt was onbehaaglijk. De han del was kalm, terwijl de koersen een alge meene neiging tot reactie vertoonden. WISSELKOERSEN. Engeland 730 3/4 (7.25 1/4). Duitschland 59.52 1/2 159.45). Frankrijk 9.74 1/4 (9.74 1/4). België 25.03 (25.01 1/2). Zwit serland 47.82 (47.79 1/2). Denemarken. 32.62 1/2 (32.40). Zweden 37.65 (37.40). Noorwegen 38.70 (36.45). New-York 1.48 (1 47 15/16). Prolongatie 2'.i pCt Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. UIT NED. OOST-INDIE. de semarangsche administratie maatschappij. SEMARANG, 23 Mei. (Aneta). De heer Ceasar Voute, directeur van de Semarang- sche Administratie-Maatschappij, zal wor den opgevolgd door den heer P. F. Zimmer man. agent van de Internatio. De heer Voute zal 15 Juni a.s. voor goed naar Holland terugkeeren. O het ongeluk met de „kolibri". SOÊRABAjA. 23 Mei. Aneta). Het Röntgen-onderzoek van de kneuzingen, welke de marine-vlieger Elcjcerbout Zondag bij het ongeluk met de „Kolibri" bekwam, heeft uitgewezen dat de vlieger een kneu zing heeft bekomen, juist boven een frac tuur welke hij eenige jaren geleden heeft opgeloopen. Hij zal ongeveer drie maanden in gips verband moeten blijven. inkomstenbelasting in soêrabaja. SOÊRABAJA, 23 Mei. (Aneta). De Ge meenteraad verwierp het voorstel tot om zetting van de stedelijke inkomstenbelas ting in een opcenten-heffing, daar door dezen maatregel de kleiige lulden zouden worden getroffen. - -n afscheid burgemeester van' helsdingen. SOÊRABAJA, 23 Mei. (Aneta). Burge meester van Helsdingen. die benoemd is tot voorzitter van den Volksraad, zal mor genavond de laatste Raadszitting presl- deeren. AMSTERDAM, 23 Mei '35. De met zooveel spanning verwachte rede van Roosevelt ter verdediging van zijn veto tegen de Patman Bill, heeft den indruk gewekt, dat de president der Ver- eenlgde Staten andere wegen schijnt; te willen inslaan om een herstel te bewerk stelligen dan tot nu toe het geval ls ge weest. Roosevelt heeft er n.l. den nadruk op gelegd, dat het argument, dat men ter bevordering van het herstel geld moet uitgeven, onjuist is. Tot nu toe was zijn politiek er op gebaseerd, dat door hel in circulatie brengen van zooveel mogelijk geldmiddelen, het bedrijfsleven zou wor den gestimuleerd. Bovendien is de presi dent te velde getrokken tegen de bevoor deeling van de eene bevolkingsgroep t.o.v. de andere, hetgeen eveneens ln afwijking is met het stelsel, dat onder zijn leiding tot nu toe werd gevolgd. Hoevele takken van bedrijf werden niet gesteund uit. de schatkist, terwijl bovendien de N.R.A. tot doel had de prijzen te verhoogen ten voordeele van den consument. In Wall- stréet is dan ook de meening gevestigd, dat een einde zal worden gemaakt aan het systeem om voortdurend geld ln het bedrijfsleven te pompen, daar dit naast de reeds genoemde bevoordeeling van zekere groepen moet leiden tot inflatie, die elders niet anders dan moeilijkheden heeft ver oorzaakt. De stemming op de Amsterdamsche fondsen markt was willig. Wat de algemeene tendenz betreft was de markt prettig. Zij werd beinvloed door de vaste houding van Wallstreet. De rede van Baldwin werd in hooge mate con structief geacht, hetgeen op de vaste houding der bultenlandsche wisselkoersen niet zonder uitwerking bleef. De markt werd voort- cesteund door de witlize houd'n" van Oliewaavden die heden uitvin? van Wa'l-treet waar Stan dard Oil ruim 2 dollars steeg. H V.A.'s ont moetten meer vraag voor locale rekening waardoor dc itoers 7 kon stijgen. De Amerlkaansche soorten waren vast waarbij Shell Unions verbeterden. I LEIDEN. 22 Mei Noteering Coöperatieve i Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. i ..Leiden en Omstreken". Komkommers f. 2 —9 10: Bloemkool I f. 6.40—18.30, idem II f. 2.20—12.80 Pieterselie f. 0.30—0.60, Prei f. 0.50—4.10. Radijs f. 0.50—1.30, Kropsalade f.1—5 80. Selderie f. 0.60—1.50 Uien f .0.30 0.60. Wortelen f.411.20, Rabarber f 0.301 30 per 100 stuks. Kroten, gek. f. 2—4. Snijboonen f4166. Stamboonen f6871 Peulen f. 5061 Postelein f. 8— 11. Spinazie f.410. Tomaten A f.4042, idem B f.42. idem C f.32. And. f .9—18 per 100 K.G. LEIDEN, 22 Mei. Melkveiling „Leiden". Week 26 Mei tot en met 1 Juni 1935. Con- sumptiemelk 1ste klas f. 4 50: 2de klas f. 4.25: 3de klas f4. Prijs voor geleverde melk op regeerings- contract boven de taxe hoeveelheid week van 26 Mei tot l Juni in georganiseerd overleg voor district Leiden f. 2.75. BARNEVELD, 23 Mei. Eierenmarkt. Aangevoerd 2.450.000 eieren. Prijs f. 2.05 2.80 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN. 21 Mei. Aanvoer 2505 kipeieren. Prijs f. 1.952.80; 74 Eendeieren f. 2.152.20 per 100; Kaas 1415 ets. per pond. GOUDA. 23 Mei. Aangevoerd in totaal 1513 stuks, waarvan 61 slaChtvarkens. Vette van 1617 cent per pond, levend met 2", e korting. Londensche van 1213 cent per pond, levend met 2% korting. 139 magere varkens 1828 per stuk, 791 -big gen 1014 per stuk; Geldersche biggen 1417 p. st.; 3 runderen 125150 p. st.; 222 nuchtere kalveren 3.00—5.50 p. stuk; 5 schapen; 284 lammeren 4—6 p. stuk; 5 bokken en geiten 25 per stuk; 3 paar den; handel stug. Algemeene markt. 418 partijen kaas: Te kw. met rijksmerk 1517, 2e kw. met rijks- merk 1314; zware 18.50; handel matig. 727 ponden boter: goeboter 7076 ct. per pond: welboter 65—70 cent per pond; han del vlug; 151.500 stuks eieren: kleine kip eieren 1.75—2.00 per 100 stuks; kippen eieren 1.802.00 per 100 stuks; handël vlug. Coöp. Zuld-Hollandsche Eierveiling: Aanv. 140.200 kippeneieren: prijzen 56/60 K.G. 1.90—2.00 per 100 st.; 60/62 KG. 2.10- 2.30 p. 100 St.; 62/66 K.G. 2.30—2.60 per 100 st.; bruine 58/68 K.G. 2.002.70 per 100 st.; kleine eieren 1.801.90 per 100 stuks; aanvoer 3500 eendeneieren. Prijzen 1.401.90 per 100 stuks; ganzeneieren 4.00—6.00 per 100 stuks; kalkoeneieren 4.005.00 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN. 22 Mei. Groentenveiling. Spinazie per 100 KG. f. 3.90^-6 80; Radijs per 1Ö0 bos f. 0.50— 0.90; Prei per 100 bos f. 1.302: Raapste len per 100 bos f.0.500.80; Sla per 100 1.3.804.10; Uitjes per 100 bos f. 0.40 0.60; Bloemkool 1ste soort per 100 f. 12.70 —13.40. ROELOFARENDSVEEN. 22 Mei. Andij vie 8 cent per kilo. Peen 910 cent per bos. Aardbeien 1015 cent per doosje. Sla f. 16.90 Peulen f. 3.303.50. Snijboonen f. 2.802.90 per 10 pond. VOORSCHOTEN. 22 Mei. Kippeneieren f.1 902.40 per 100; Eendeneieren f. 1.90— f. 2 per 100; Ganzeneieren 7 cent per stuk; Kippen 3040 ct. per stuk; Hanen 3545 cent per stuk; Konijnen 30 cent per stuk; Duiven 8 cent per stuk. TER AAR 21 Mei. Centrale veiling Andijvie 42 ct. per kist. Aardbeien f.4 13 per doosje. Bloemkool f 320 per 100 stuks. Peen f.7—13 per 100 bos. Peulen f 4 70—6.60 per 10 K.G. Postelein f.7—12 per 100 K.G. Snijboonen f. 5.105.80 per 10 K.G. Spinazie 2652 ct. per kist Dop erwten f. 4.80 pe" 10 K.G. Sta f. 1—5.30 per 100 stuks. Prei f. 1.10, Komkommers 611 ct,. Rabarber f 1.60—2.40.'-Seldery f. 1. WADDINXVEEN, 22 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 3976 eieren. Prijs kipeieren f. 1.95 2.30; Eendeleren f. 2.05 per 100 stuks. WESTLAND, Veilingen van den Bond Westland, binnenland Roode bessen f. 1.70—2.40; aardbeien f. 0 40—1.34: aardappelen 1430 ct.; druiven f. 1.021.65; witte druiven f. 1.70 per KG.; andijvie 2672 ct. per bak, asperges, wit 1940 ct.; idem blauw 1823 ct. per bos; bloemkool 820 ct., 2de 28 ct. per stuk; dubb. boonen 80—96 ct.; snijboonen 5156 ot. per KG.; kom kommers 49 ct. per stuk; champignons f. 1.22 per KG.; peen f.69.50 per 100 bos; perziken 1222 ct., 2de soort 814 ct,.: 3de soort 4—9 ct. per stuk; eieren f. 2.203.00 per 100; rhabarber f.0.50—3.40; seldery 50—210; radijs f. 12.20 p. 100 bos; sla f.2 4.90 per 100; tomaten 2935 ct. p. KG. 8—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3