RAADSELS. OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. DAT KOMT ER VAN! RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Annie en Wim Keyzer. x een medeklinker. x een knaagdier. X x x x x 'n groote stad in 't buitenland x een jongensnaam. x een medeklinker. Op de kruisjeslijnen dezelfde groote stad. n. Ingezonden door Tini Deegeoaars. Verborgen boonien. De werkvrouwen moesten met een zwabber kamers schoonmaken. Marie plaagde haar broertje. Een el kregen wij met Paschen. Het paard sloeg op hol met wagen en al. Jannle wierp de bal in de goot m. Ingezonden door Matthie en Annie van der Linden. 'k Woon niet in oorlog, wel in vree 'k Leef niet in 't water, toch in zee En doe ik niet aan juichen mee Toch heio ik bü een blij hoezee! IV. Ingezonden door Greetje Groeneveld. Des zomers ziet mij niemand aan Vergeten blijf 'k op zolder staan. Maar komt de herfst en wordt het koud Dan voedt men mij met turf en hout. V. Ingezonden door Koos Nieboer. Mijn geheel van 12 letters is een plaats in Holland. 3, 2 11. 10 hangt aan een boom 12. 5. 1, 7 is een groote rivier, 4. 8. 8. 9 gebruikt de schoenmaker, 10. 1. 6 draagt men om de hals. VI. Ingezonden door Arthur en Yvonne Moraal. Een weg is lang 1 uur en 20 minuten, een andere weg is lang 80 minuten. Op beide wegen loopt een man. ze loopen precies even hard. welke man is er het eerste? vn. Ingezonden door Tini van Dam. Hoe komt 't dat ons land zoo waterig is? vin. I Ingezonden door tweetal v. d. Lucht. Welk spreekwoord staat hier? ..n st..v.r k.n s..s r..r r.ll.n. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een geen. 2. Mes. les bes. 3. Vaals aal. 4. Aalbes kers, pruim. 5. Universiteit, ver. niet, uit. ei. t. 6 Klaprozen. 7. Nederland, eend, laan. el. rad. Leest dit allen. De volgende week Don derdag 30 Mei is het Hemelvaartdag. Dan verschijnt het Leidsch Dagblad niet, dus ook de kinderkrant niet. Die verschijnt dan al een dag vroeger, namelijk Woensdag 29 Mei. Dus jullie weten het ook al van alle vorige jaren, dan kan ik geen lange cor respondentiegeven, want dan moet ik mijn brief natuurlijk veel vroeger verzenden. Dus alsjeblieft geen lange brieven bij de oplossingen der raadsels sturen, want ik kan er toch niet allemaal op antwoorden, dat begrijpt iedereen wel, maar ik her inner er jullie nu nog maar even aan in de hoop dat iedereen, het begin dezer correspondentie zal lezen. Er zijn zeer vele brieven die om ant woord vragen dus nu begin ik daar maar gauw aan. Plet van den Bent, ik vind heel aardig dat je mij een brief schreef en allerlei ver telde over padvinderij, waar je aan deel neemt en over je zusjes en je hond en je katten, maar heb je geen zin om raadsels op te lossen, wou je alleen maar een brief schrijven? Johan de Ru onthoud dat maar dat ik nooit boos ben als iemand eens niet schrijft. Ans en Rietje Vollenga en Hetty Mulder, de laatste nog wel gefeliciteerd met haar verjaardag. Heerlijk voor jullie om dezen zomer te gaan kampeeren. Johanna v. d Hoek moest je Zondag op reis? waarheen? Rie v. d. Berg, ja ik begrijp dat je je vriendinnetje mist, maar het is voor haar gezondheid, dus verheug je dan maar dat ze flink terugkomt. Judith de Roode, die beide raadsels zijn mij al dikwijls toegezonden. Jo Jansen en Marietje Nieuwenhuizen, prettig hè zulke goede rapporten en dub bel als er dan een verdiende belooning op volgt. Rietje Laman, 's morgens en 's avonds mag ik l'/s uur opzitten. Aardig hoor dat je mij wel van die bloemen wou brengen, die je buiten plukt, maar het is te ver om ze hier te brengen. Minnie v. d. Zeeuw, je hebt gelijk, het lijkt wel, alsof het geen zomer wil worden, wel vervelend. Jacobus en Leendert Moraal als het re gent, heb ik nooit open ramen, maar an ders wel. Rie Oudshoorn, dit was dus je afscheids brief nu je 16 jaar bent geworden. Je bent vele jaren een heel trouw raadselnichtje van mij geweest, Ik zal zeker altijd aan je denken als ik het mooie zakdoekje dat je voor mij werkte, gebruik. Ik wensch jou ook het allerbeste voor je verdere leven. Viertal Hartevelt, het jongste zusje is dus nu al 1 jaar, wat heeft ze veel gekre gen. Zoo, wonen jullie in de Langstraat en weet je het huis waar ik op de Heeren gracht vroeger woonde? Jenny van Houten, ik heb er al veel van gelezen dat de poppententoonstelling zoo mooi was. Jitske en Marietje van Akker, ik knap wel een beetje op, want ik mag 's morgens en 's avonds wat opzitten. Veel mooi weer is het nog niet, zoo'n koude wind. Abram de Wit, ben je nog eens voor de 2e keer naar de tentoonstelling kunnen gaan, wou je dat zoo graag? Tini Deegenaars, hoe is het er mee, is de roode hond weer verdwenen? heb je lang op bed moeten liggen? Leni en Greetje Groeneveld. ja ik mag al 2 maal per dag opzitten, 's morgens en 's avonds. Sientje Timmermans, ik merk wel dat je erg geniet van je eigen kamertje. Schiet je breiwerk goed op? Ik begrijp het best hoor als er iets is waar ik niet in de cor respondentie op moet antwoorden. Leendert Jongeleen, je had je vergist in dat ingezonden raadsel en een letter weg gelaten, ik zal het dan later wel verande ren. Aafje van Haalem, dat is aardig dat je mij een kiekje stuurde, nu weet ik hoe je er uitziet, dank er voor. Het is hier heusch ook nog geen zomer, evenmin als in Leiden nog geen weer om lang buiten te zitten. Mientje Stikvoort, zoo, ga je voortaan in Voorschoten wonen en dan altijd met de tram op en neer naar Leiden. En wanneer gaat dat gebeuren? Corry Bousie, nog een nichtje dat mij haar afscheidsbrief schrijft, omdat ze om den leeftijd moet ophouden. Ik heb altijd gemerkt dat je met plezier meedeed en schreef. Prettig dat je een boek hebt als aandenken. Dank voor al je goede wen- schen voor mijn gezondheid. Ik vind heel Nee, popje, dit wordt al te mal: Nu weer je jurk gescheurd! Dat is 'k ben werk'lijk heel erg boos! Ook gist'ren al gebeurd! En 't is je allermooiste, pop, Die 'k je had aangedaan, Omdat we, jij ondeugend kind, Naar Oma zouden gaan. Natuurlijk kun je nu niet mee! 't Is wel een erge straf, Maar 'k hoop, je leert op die manier, Je wildheid vast wel af! Ja, of je nu al huilen gaat. Dat zal me heusch niet hlnd'ren. Je moet het maar eens voelen, hoor! Hoe 't gaat met stoute kind'ren. Wat zeg je? Dat het je zoo spijt? Ja, pop, 'k geloof het graag. Maar 't blijft bij wat ik heb gezegd, Je mag niet mee vandaag! (Nadruk verboden). R. WI aardig als je mij nog eens zult schrijv dus dan hoor ik nog wel eens van je. Stientje Groeneveld, wat was dat v soort handwerkje, dat je op dat zakdoe maakte, vond je dat wel prettig? Stop is toch nuttig als is het nu niet zoo zonder prettig. Toosje en Beppie Bouter, een heel aa kiekje hoor, wel bedankt en nu ik Toos k weet ik dat die goed lijkt. Dat was een v rassing hoor, dat je dat zilveren potl kreeg gestuurd. Drietal Wassenaar, nu zeg ik nog ra eens als vroeger: drietal, omdat Jan er brief bij schreef, wat ik heel harte vond. Arme Jo, heb je je been beze moest je daarom liggen? ja hoor dan Je wel met potlood schrijven anders m je met inkt. Ik schrijf altijd met een v pen, dat is veiliger als men in bed li Beterschap Jo. Speelt Hannie zoo gr met poppen? Riek Uljee en Carolientje Verbiest, jullie samen naar de poppententoons ling geweest en samen naar al die die gaan kijken in klein artis zooals je noemde, maar toch wel heel klein, ve leken bij Artis in Amsterdam. Jan Brokaar, natuurlijk mag je voort met Marie samen insturen in dezelfde veloppe. Maartje en Lena Sierag, zeker mag vriendinnetje meedoen, doet het dan v taan maar met je drieën in dezelfde en loppe. Dat raadsel van den melkweg h" er al ingestaan. Hennie de l'Ecluse, het is hier he ook geen mooi weer. Van die raadsels h ben eenige er al ingestaan. Dickie de Wit, dat raadsel heeft er ingestaan. Piet van Egmond, had je zooveel h werk voor je rapport, nu als er dan m goede cijfers op volgen, dan is dat pret hè. Heb je nu je rapport al? Kootje van Vliet, AU Varkevlsser, Li Schenkevcld, doen jullie gerust met drieën in een enveloppe, maar je beh er heusch niet alle drie zulke ellenla brieven bij te doen, ik kan onmogelijk dat alles aan alle drie antwoorden, d kwam er geen einde aan de correspond tie. Aan Kootje antwoord Ik op haar eig verzoek niet op dat grappige verhaal, weet wat ik bedoel. Zoo Ali, heb je er den tijd dat je niet meedeed een zusje gekregen, dat vindt je zeker wel heerl Lies nu hoor je ook tot de grooteren eve als AU. Gezellig dat je broertje Dik nu a je naar school gaat, dat is prettiger d zoo'n eind alleen loopen. Lientje Lefeber, heb je wel 9 poppen komt Beppie dan bij je spelen als het 1 UJk weer is en dan samen met de pop spelen en theedrinken uit het serviesje, dat vond ik als kind ook allemaal zoo zellig. Annie van der Valk, wat een ellen!" brief, die gold wel voor 10 weken hoor, bewaarde die ook maar voor het laatst dat alles te lezen, het leek wel een reu" opstel. Schrijf je ook wel eens brieven a familieleden, die zullen dan wel erg te den over je zijn en zeggen: dat is flinke briefschrijfster, die alles zoo voerig en aardig vertelt. Maak Je op sch al opstellen, dat vindt je dan zeker gemakkelijk. Leest allen het begin der corresponden en denkt er volgende week meer dan aan, dat de brieven er bijtijds zijn. Allen hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOE Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16