Uw e,sa.M L£1DS€H DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Mei 193$ AGENTSCHAP ALPHEN AAN DEN RIJN. UIT DE RIJNSTREEK. dan moei U maar UIT DE OMSTREKEN. ZWEMMEN. NIEUW ECROPEESCH RECORD. De bekende Duitsche zwemster Martha Genenger verbeterde gistermiddag te Dus- seldorf het Europeesch record 400 Meter schoolslag voor dames door dezen afstand af te leggen in 6 min. 28 3 sec. Het oude Europeesche record stond op naam van onze landgenoote Jenny Kasteyn met 6 min. 29 sec., gevestigd "op 29 April 1933 te Amsterdam. NEDERLANDINDIE. De Nederlandsche Zwemploeg. Naar wij vernemen heeft de Technische Commissie van dcnJC. N. Z. B. de zwem ploeg voor Nederland samengesteld, welke in den wedstrijd tegen Indie op Zondag 28 Mei as. in het Sportfondsenbad te Amsterdam zal uitkomen Op de 100 Meter vrije slag zwemmen J. W. van Daatselaar (U.Z.C.), H. van Essen (Y) en G. Regter (R.Z.C.l. Op de 100 Meter rugslag starten J. C. Scheffer (D.J.K. C. G. van Aeist (HZ. en P.C.) en van Stokkum (R.Z.C.). Op de 100 Meter schoolslag zwemmen P. Kruithof (R.Z.C.l, A van Kalken (D.J.K.) en K. P. Jongbloed (Zian. den Haag). De estafetteploeg voor de 4 x 200 Meter vrije slag bestaat uit J. C. Scheffer (D.J.K. I, G. Regter IR.Z C.l, W. Delwei (R.Z.C.l en J. Brink (Dolfijni. De damesploeg voor de 4 x 100 Meter vrije slag estafette bestaat uit Willy den Ouden (R.D.Z.). Rie Mastenbroek iOtD.Z.1, Annle Timmermans (R.D.Z.) en Jopie Sel- bach (A.D.Z.). Er wordt op Olympische wijze punten gegeven, d.w.z. de eerst aankomende krijgt 13 punten, de tweede 8 en zoo verder 5, 3, 2 en 1. Voor de estafette wordt het punten- aantal verdubbeld. Ons tweede agentschap alhier ls opge dragen aan den heer P. v. Kreunlnger, Oranjestraat 48 Hiermede komt dus het tijdelijk agent schap van den heer Groenendijk, Prins Hendrikstraat 90, te vervallen. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. J. G. HOENDELDACH. Na a.s. Zondag. 26 Mei te half 11 te Waddinxveen zijn intrede te houden, zal ds. J. O Hoendeldach, nam. 3 uur te Bos koop zijn intrede doen bij de Rem. Geref. gemeente, na vooraf te zijn bevestigd door prof. van Holk, uit Leiden. BOSKOOP. BEJAARDE MAN VAN GELDSOM BEROOFD. WIELRENNEN. „NIEUW-SWIFT". Gistermorgen werd een koppelwedstrijd verreden, waaraan door het slechte weer slechts achttien renners deelnamen. Aller eerst startten de A-klassers voor een strijd over 25 K.M. Het koppel J. SchüllerT. de Roode behaalde hier met 40 punten de meerderheid. 2 C. Verburg-Chr de Roode 26 pnt.: R Riethoven-J Geenjaar 22 pnt. In de B-klasse zette Scheffelaar zijn debuut prachtig in. De uitslag was: 1. J. de Haas-J. Sinteur 28 pnt. op een ronde; 2. K. de Haas-Scheffelaar 32 pnt.; 3. C. v. Diemen-A. de Roode 24 pnt.; J. Sinteur werd voor dezen keer in de B- klasse geprobeerd en kon hier prachtig meekomen. In de C-klasse komt Ribot er steeds beter in. Hij is snel en rijdt zeer tactisch. 1. Ribot-Hintzbergen 10 pnt.; 2. W. Rijsbergen-A. Lodewijks 8 pnt.; 3. Bro- sino-R. de Roode 6 pnt. Ten slotte werd een wedstrijd gereden over 10 ronden op eigen kracht. De A- en B-klassers reden gezamenlijk met als uit slag: 1. J. Schüller; 2. R. Riethoven; 3. Scheffelaar; 4. Chr. de Roode; 5. C. Ver burg (lekke band). De C-klasse kwam als volgt aan: 1. A. Lodewijks: 2. Ribot; 3. Brosino; 4. Hintzbergen; 5. H. Rijsbergen. Het bestuur der vereeniging overweegt het oprichten van een veteranen-afdee- ling, waarvoor zich twee renners boven de 35 jaar hebben opgegeven. Morgenavond, te 8 uur. zal de weke- lijksche recordrit over 20 K.M. worden gereden, thans op een ander traject. Voor dezen rit, welke voor de avond-compe titie geldt, zijn door wielren-enthousiasten drie prijzen beschikbaar gesteld, voor elke categorie één. Bijeenkomst bij het clublokaal om half acht. vanwaar gezamelijk naar de start plaats zal worden vertrokken. Op Hemelvaartsdag zal de renner C. Verburg deelnemen aan den nieuwelin gen-wedstrijd op de baan te Hilversum. BILJARTEN. 6e KL. KAMP. L. B. B. De uitslagen der laatste partijen lulden: N. v. Valderen 60 41 10 1.46 P. de Water 49 41 9 1.19 J. Hal 41 26 5 1.57 J. Wassink 60 26 17 2.30 P. de Water 60 35 7 1.71 B. de Laaf Jr. 40 35 7 1.14 N. v. Valderen 47 34 11 1.38 J. Hal 60 34 7 1.76 J. Wassink 60 25 8 2.40 B. de Laaf Jr. 37 25 5 1.48 De eindstand is: g. g. v. car. brt. hs. h.g. a.g. p. J. Wassink 4 4 0 240 95 17 3.75 2.52 4 N.v. Walderen 4 2 2 224 129 12 2.30 1.73 2 J. Hal 4 2 2 188 119 13 2.60 1.57 2 P. de Water 4 2 2 197 128 14 1.75 1.53 2 B. de Laaf Jr. 4 0 4 149 109 9 1.88 1.26 0 Daar J. Wassink een alg. gemidd. van 2.52 behaald heeft mag hij aan het 5e kl. kamp. deelnemen 't welk heden aanvangt. Het programma luidt: 7.15 J. Mulder—J. Wassink, 8.— F. W. VeltmanM. Kins, 8.45 R. Kantebeen J. Kerkvliet, 9.30 G. BontjeJ. Oudshoorn, 10.15 J. Wassink—M. Kins, 11 J. Kerk vlietJ. Oudshoorn. o DUIVENSPORT. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), afstand 303 K.M. De duiven werden gelost om 8 uur met zuidwesten wind en betrok ken lucht. De uitslag is als volgt: W. C. van der Mark le; J N. A. Lek 2e. 4e, 9e, 13e, 16e, 17e; L. v. d. Nieuwendijk 3e. 14e, 15e; A. P. v. d. Voort 5e, 6e, 8e, 10e, 11e, 12e; H. Flandrijn 7e. Eerstgeconstateerde vogel te 12 u. 24 m. 22 sec.; laatstgeconstateerde vogel te 12.50.48. DE TELEGRAAF (AALSMEER). Wedvlucht vanaf Marbetan. De uitslag was: 1, 10 C. de Harde; 2. J. Versteeg; 3, 7, C. Onderwater; 4, 6, 9 A. Keessen; 5, W. Baars; 8. Jac. Koper. Losgelaten 9.30 uur, aankomst eerste duif 1.50.59 uur. BEZOEK VAN Z.G. „REGEERING S AMBTEN AREN". Aan het Reijneveld onder deze gemeente woont geheel alleen, de reeds bejaarde landbouwer. P. Faase. Deze kreeg een de zer dagen bezoek van een tweetal, hem onbekende personen, die voorgaven te zijn gekomen in hun kwaliteit van opsporings ambtenaren bij den crisis-contröle-dienst. De bewoner, die niettegenstaande het late uur het was ongeveer 8 uur in den avond geen argwaan had, had geen be zwaren. en stond een huiszoeking toe, waarbij ook de inhoud van een kast in de huiskamer zorgvuldig werd nagekeken. Toen echter een der mannen met den be woner naar diens zolder ging om ook daar z.g. een onderzoek in te stellen, bleef de tw»ede persoon beneden en maakte van deze gelegenheid gebruik om uit de zoo even geïnspecteerde kast een som geld te stelen. Later, toen de bewoner beneden kwam, verdween een der mannen, met de buit, terwijl de tweede nog even bleef. Alhoe wel de bewoner het geld direct vermiste, kon hij niet verhinderen, dat ook de tweede persoon ontkwam De politie stelt een uitgebreid onderzoek in en meent het spoor der daders te heb ben gevonden. Afsluithek vernield. Toen de brugwachter van de Gouwebrug het afsluithek aan de Westzijde had af gesloten, kwam een bestuurder van een vrachtauto met zijn voertuig In botsing met genoemd hek. De botsing was zóó hevig, dat het hek finaal werd vernield. De" bestuurder, die eerst weigerde zijn naam aan den brugwachter op te geven, koos later toch eieren voor zijn geld. Hij zal er dus later wel meer van hooren. Candidatenlijst en gemeenteraads verkiezing. De voorzitter van het hoofdstembureau dezer gemeente heeft de ingeleverde lijsten ter verkiezing van de leden van den ge meenteraad geldig verklaard. De ingeleverde lijsten zijn de volgende: 1. A.R. partij, E. Guldemond aftr., H. Ha ring aftr.. Jac Loef aftr., C. Grootendorst, J. van der Heijden, J. H. van Osnabrugge, M. Jongejan en M. Ramp. 2. Vrijheidsbond: J. van Gelderen aftr., W. C. van Kleef aftr.. W. de Ruijter aftr., P. Rosbergen, A. S. Kater, W. C. Hage, I. P. le Feber, J. Dijkhuis, P. J. C. Oosthoek en M. J. Rosbergen. 3. SD.AF.: P. D. Noest aftr., L. 't Hart aftr., P. C. Goosen, W. de Vries, A. M. van der Velden geb. van Lomwei, A. Versluis, Jac. Schinkel en J. L. Bruné. 4. Chr. Hist. Unie: P. Loef Azn. aftr., W. Kranenburg, C. van der Kaaden, W. van den Heerik, Jac. van Wengerden, Joh. Meijer, A. Sijtsema Sr., P. Verkade Pzn., Anth. Vermeul en C. Spijker. 5. R.K. Staatspartij: A. Brand Pzn., H. A. Boekraad aftr., P. van der Staak aftr., H. G. Maltrot, C. J. van Vliet, H. Fase en G. Streng. 6. Staatk. Geref. partij: C. Bos, A. A. Heijkoop, L. Windhorst en J. van Eijk. Naar wij vernemen, zal op Zaterdag 25 dezer de bad- en zweminrichting al hier voor het publiek worden opengesteld. Diefstal van geld. Reeds geruimen tijd vermiste de kwee- ker G. B. alhier op voor hem onverklaar bare wijze geld, hetgeen geborgen was in een portemonnaie van zijn Jas. welk klee- dingstuk hij had opgehangen in d» kweek kas. In overleg met de politie werd besloten om eenig geld, n.l. twee guldens en twee rijksdaalders te merken. Toen ook dit be drag verdwenen was, werd de politie ge waarschuwd. die bij fouilleering het ge merkte geld in het bezit vond van een zekeren S. uit Woerden, werkzaam bii ge noemden B. Tegen dezen persoon, die deze en andere diefstallen bekende. Is proces-verbaal op gemaakt. Aan alle Amerikaansche gasten, die onlangs een bezoek aan onze gemeente hebben gebracht werd als herinnering een. in het Engelsch vertaald album van Boskoop ten eeschenke aangeboden, waar mede men. zooals begrijpelijk zeer inge nomen was en waarvoor hartelijk werd dank gezegd LEIDERDORP. De in de zitting van het stembureau gehouden loting voor de nummering van de ingediende lijsten voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing had het volgende resul taat: 1. R.K.; 2. S.D.A.P 3. A R 4. C.H. NIEUWVEEN. De heer W. C. Bokkestiln heeft bij het stembureau een schriftelijke verkla ring afgegeven, waarin hij te kennen geeft zijn candidatuur voor de a.s. raads verkiezing in te trekken. WADDINXVEEN. De bouw van de nieuwe brug. Met den bouw van de nieuwe brug en de bijkomende werken ln deze gemeente is men begonnen. De Hollandsche Beton- maatschapplj te 's-Gravenhage ls aan- neemster voor dezen bouw, Zeer veel ma teriaal wordt steeds aangevoerd en men vermoedt dat dit werk anderhalf jaar zal duren. Ter hoogte van de losplaats aan de Noordkade. zal allereerst worden be gonnen met het leggen van een nood brug. In den polder Bloemc-daal is bij den veehouder v. d. W. onder het vee mond- en klauwzeer geconstateerd. De wettelijke maatregelen zijn getroffen. RECLAME. 4690 als er zoo nu en dan ••n» gaatjes in Uw goed komen gebruiken... bUtkl ve*l wilier, en bijl nooit gaatjes in Uw goed voor VIJF wasschen 16 et .V,V^NV.V.8 HinValienU. „Emk," Apaldoom DE BLAUWKRAS. Wedvlucht'van Mons (België)), afstand 193 K.M. De duiven werden te 8 uur met Noorden wind en heldere lucht gelost en bereikten hun hokken als volgt: J. Schreuder le, 4e, 14e, 23e, 24e, 25e; Abr. v. Roijen 2e, 6e, 8e, 20e, 21e; A. v. Dijk 3e, 7e, 10e, 18e; Jac. Marijt 5e, 11e, 12e, 15e, 22e; N. N. 9e; H J. Filippo 13e, 19e; J. Vogelenzang 16e, 17e, Eerste duif te 11 uur, 52 min. 42 sec., maakte een snelheid van 832.56 meter per minuut. Laatste prijswinnende duif te 12 uur 19 min, 36 sec. en maakte een snelheid van 746.33 meter per minuut. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Aan de veilingen in deze gemeente was gedurende de afgeloopen week van ver schillende soorten snijbloemen een zeer klein aanbod, tengevolge van de bijzonder ongunstige weersomstandigheden. Daar deze schraalte samenviel met een verbe terde vraag, zoowel binnen- als buitens lands, werd de opbrengst voor export- bloemen belangrijk beter, wat ln het alge meen de prijzen gunstig beïnvloedde. Vooral gevraagd waren witte bloemen, in verband met de vele huwelijken, welke om dezen tijd des jaars worden voltrokken. Goede kwaliteit Kaiserln-rozen, violieren, anjers, pyrethrum enz. brachten dan ook flinke prijzen op. Ook de Jap. Lelies en convallaria verbeterden in opbrengst Hoewel het seizoen der seringen feitelijk afgedaan heeft, waren deze bloemtakken ook gedurende dé afgeloopen week aan gevoerd. Deze takken werden ln de vrije natuur gesneden van planten, welke de kweeker in het afgeloopen seizoen niet meer kan trekken. Over het algemeen waren deze buiten gesneden takken van geringe waarde, daar ze veel van koude, regen en wind geleden hadden. Calla's waren niet duur, terwijl verscnil- lende soorten orchideeën een hooge op brengst gaven. Dahlia's uit de kas werden ook alweer aangeboden, terwijl ook pioe nen haar intrede deden. De aanvoer van irissen en gladiolen nam toe, welke steeds een welkom artikel voor den straathandel vormden. Lathyrus van betere kwaliteit werd nog heel goed betaald. Aan de vei lingen van potplanten was ook gedurende de laatste week een zeer ruim aanbod van velerlei producten. Tot de Pinkster is steeds een zeer levendige handel in pot- bloemen en -planten, welke voor het over- groote deel haar weg vinden in de steden des lands. De opbrengst is over het alge meen matig, terwijl perkplanten. waarvan het seizoen weer ten einde spoedt, veelal heel lage prijzen opbrachten. De heer G. G. Post, commies ter secretarie onzer gemeente, ls als No. 1 op de aanbeveling geplaatst als secretaris en ambtenaar van den burgerlijken Stand te Zuid-Scharwoude. HAARLEMMERMEER. ERNSTIGE AANRIJDING. Een 18-jarig meisje zwaar gewond opgenomen. Zaterdagmiddag werd op den Sloterweg nabij den Spaarnwouderweg in Haarlem mermeer, een in die omgeving wonend 18-jarig meisje dat per rijwiel op weg was naar een winkel om petroleum te halen en komende uit een der nieuwe stra ten van het in aanbouw zijnde Tuindorp door een passeerende auto, die voorrang had, aangereden. Zij sloeg met de fiets te gen den grond en kreeg een der wielen van de auto over 't lichaam. Zwaar gewond werd zij opgenomen en onder behandeling gesteld van een dokter, die onmiddellijk overbrenging naar een ziekenhuis in Am sterdam noodzakelijk achtte. Haar toe stand is hoogst zorgwekkend. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek ln te stellen. Officieele opening Jeugdgebouw. De officieele opening van het Jeugd gebouw te Vijfhuizen, waartoe een aldaar aan den Spieringweg staand gebouw werd ingericht, zal morgenavond plaats hebben. Ds. J. C. Salverda en de evangelist, de heer A. C. Brörens, zullen hierbij het woord voeren. 75-JARIG BESTAAN VAN DE R.K. „H. JOANNES DEN DOOPER-PAROCHIE". Finantieele steun van mr. J. P. Amersfoordt. Binnenkort zal het 75 jaar geleden zijn dat de R.K. Parochie van den H. Joannes den Dooper te Hoofddorp werd gesticht. In verband met de voorgenomen herden king van dit feit werd ons het volgende medegedeeld. Kort na de droogmaking van de Haar lemmermeer, waren het ook de Roomsch Katholieke Ingezetenen, die ter beharti ging van hun godsdienstige belangen niet hebben stilgezeten en krachtige pogingen in het werk stelden om tot stichting van doeltreffende gebouwen voor hun eere diensten te geraken. Evenals de R.K. Kerk aan den Spaarn wouderweg, werd ook die te Hoofddorp ge bouwd onder toezicht van pastoor J. Steenvoorde die er met de voor den bouw van R.K Kerken ingestelde commissie spoedig in slaagde de voor de stichting benoodigde gelden bijeen te krijgen, welke in hoofdzaak uit liefdegiften bestonden, terwijl ook een niet onbelangrijk deel werd gevormd uit een legaat van een advocaat en de opbrengst van een uitgebreide loterij. Voor de aan den Kruisweg te Hoofddorp gestichte R.K. Kerk, werd o.m. ook des tijds door mr. J. P. Amersfoordt wien als tweede burgemeester van Haarlem mermeer niet alleen de stoffelijke maar ook de geestelijke belangen der ingezete nen zeer ter harte gingen een belang rijk bedrag beschikbaar gesteld, terwijl het uurwerk ln den toren door een land bouwer werd geschonken. De plechtige inwijding van deze Kerk geschiedde door den Bisschop van Haar lem. De dienst werd voorloopig door past. Steenvoorde en kapelaan C. Kerreman uitgeoefend. Aan het kerkgebouw en de pastorie heb ben in den loop der jaren belangrijke ver beteringen plaats gehad, zoowel wat het interieur als het exterieur betreft. Een mooi geheel werd eenige jaren geleden ook verkregen, toen de voor de gebouwen gelegen wegsloot werd gedempt, terwijl onlangs ook ter afscheiding werd aangebracht een sterk geconstrueerd hek werk dat als een sieraad voor de omgeving kan worden beschouwd Van de pastoors, die in het 75-jarig tijdperk aan het hoofd van deze Parochie werden gesteld was wijlen de lieer P. W. F. Soepnel, die bijna 25 jaren de Kerk ln Hoofdorp heeft gediend, wel het langst aan deze Kerk verbonden. De heer W. M. B. Bosman, commies 2e kl. ter secretarie van deze gemeente, ls benoemd tot hoofdcommies ter ge meente-secretarie van Zandvoort. De heer Bosman heeft zich met gunstig gevolg aan het vereischte examen onderworpen. De ln functie-treding zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. HILLEGOM. Nieuwen pastoor der St. Martinus Parochie Gistermorgen had de installatie plaats van den heer B. F. Kosters, benoemd tot pastoor van St. Martinus alhier. Om 10 uur had zich een groote schare geloovigen op het kerkplein opgesteld, terwijl door een haag van Graal-leden en jongeren en onder klokgelui de nieuwe herder door den Deken van Noordwijk van de pastorie naar de kerk werd geleid. In het voorportaal van de kerk maakte een groep misdienaars hun opwachting en geleidde de hooge geeste lijkheid naar de sacristie Hierna kwamen de Deken, de nieuwe herder en de beide kapelaans naar het hoofd-altaar waar de Deken de benoe mingsbrief voorlas. Vervolgens werd het H. Sacrament uitgesteld, het „Veni Creator" gezongen en deed de pastoor de eed van trouw. Hierna werden sleutels, kelk en missaal overgegeven. Vervolgens ging de Deken met den pastoor naar de preekstoel, de biechtstoel en het doopvont, waar den pastoor de macht werd gegeven om het H. Evangelie van Jezus Christus te ver kondigen, de macht om te oordeelen en vry te spreken en om de volkeren te leeren en te doopen. Ten slotte ging de Deken naar de sacristie, alwaar den pastoor het bezit werd gegeven van alle rechten der Kerk van St. Martinus te dezer plaatse. De nieuwe herder heeft, geassisteerd door de beide Kapelaans den plechtige Hoogmis opgedragen. Het zangkoor zong de missa a capella voor mannen en jongens stemmen. Na het Evangelie sprak de Deken tot de geloovigen en den nieuwen herder. De tekst was: „Wij vervullen een gezant schap voor Christus". Waardeerende woor den zijn gesproken over het werk van pastoor Krook gedurende zijn 15-jarig pastoraat Spr. wenschte den nieuwen her der kracht en sterkte tot heil van de pa rochianen. Hierna werd het H Misoffer door pastoor Kosters voortgezet. Om 12 uur was de pleohtigheid afgeloopen Zondag 26 Mei zal pastoor Kosters receptie houden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het bestuur der Tuinbouwver. „K. en O" hield een inschrijving voor de levering van 10.000 veilingkisten. Laagste inschrij ver hiervoor was de heer A. W. Kruger al hier voor f. 24.44 per 100 stuks. De heer Nic. Bos alhier behaalde met zijn perk Darwintulpen Greuze als vrije inzending de verguld zilveren medaille ge schonken door de Kamer van Koophandel te Amsterdam. o- - KATWIJK AAN ZEE. De ln deze gemeente gehouden col lecte voor de „Centrale Werkloozenzorg" heeft opgebracht de som van f. 194.52. Bij de politie werd aangifte gedaan van het feit, dat de 15-jarige A. v. D. op den hoek NieuwsteegZuidstraat op de flets met een mand eieren werd aangere den door den wielrijder S„ die geen signaal gaf en geen voorrang verleende. Tengevolge van deze aanrijding werd het voorwiel van v. D. vernield, terwijl de eieren grootendeels in struif veranderden. Het bestuur der „Vereeniging voor vrijwillige bijdragen ten bate der Oude Kerk" alhier ls op de jongstgehouden be- stuursverg. als volgt samengesteld: le voorz. Ds. P. Pras, 2e voorz. Jer. Var- kevisser, le seer. C. van der Rhee. 2e secr. J. Schuitemaker, le penningm. W. Haas noot, 2e penningm. J. Houwaard. Algem. adjunct; G. van Diggele. De heeren G. v. Diggele en J. Varkevis- ser, die aan de beurt van aftreden waren, werden op de algem. verg. herkozen en ac cepteerden deze herkiezing. De extra-collecte ln de Herv. Kerfci voor de Prinses Jullana-bewaarsehool houden heeft opgebracht dp som f. 103.01. m LISSE. Weer een auto-ongeval. Bij de Vuursteeg had wederom een auto. ongeval plaats. De bestuurder van 'n auto gaande ln de richting Leiden, werd ver blind. door een andere auto, waardoor dê bestuurder niet tijdig den ijzeren licht, paal zag, die aldaar op den vluchtheuvel geplaatst is. De auto werd zwaar bescha digd. Een der wielen knapte af. >De be stuurder bekwam weinig letsel. De tram had eenige vertraging. Uitslag der Slagersvaktentoonstclling. De uitslag van de door de Jury der Sla- gersvaktentoonstelllng in „De Nachtegaal' gehouden keuring ls als volgt: Kamploensprijs: Mevr. Wed. Bauer al hier. Plaquette v. d. Eerste Ned. Slag' vakschool Utrecht, voor het hoogst tal punten. Groep 1: Versch vlcesch: 1 Wed. p Bauer, alhier: 2. J. Kroeze, N.-Vennep-'1 3. A. Mosseveld, alhier; 4. G Brack o-hei fa. Persoon) alhier; 5. C. Hiliebrand (be diende Mosseveld). alhier; 6. fa. v. d. Bos, De Kaag; 7. W. v. Stein (bediende fa. Pet soon) alhier; 8. W. v. d. Reep, Hillegom Groep 2: Gelatlne-schotels: 1. Wed P. Bauer, alhier; 2. fa. Hulsebosch. Zilk; i P. de Koning, alhier; 4. W. v. d. Reep, Hil legom 5. A. Mosseveld, alhier; 6. F. v. d Poppe, Hoofddorp; 7. C. Hiliebrand (be diende Mosseveld); 8. W. Caspers Cz,, bei- den alhier. Groep 3: a. Vrije sierstukker.: 1. A. Mos. seveld; 2. G. Brack (chef fa. Persoon); 3, P. de Koning, allen alhier; 4. fa. Kroeze, N.-Vennep. bVrije schotels1 P. de Kooker, Lisser-l dijk; 2 Dubois (bediende fa. Hoek) Noordwijk; 3 Wed. P. Bauer, alhier; l. P. Janssen, N.-Vennep; 5. W. v. d. Reep Hillegom; 6. fa. Hulzebos, Zilk Er werd in totaal door 23 personal deelgenomen. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen, geschonken door winke liers uit onze gemeente en omgeving. De tentoonstelling ls uitnemend et- slaagd. Er was tot 's avonds 11 uur druk bezoek. OEGSTGEEST. Propaganda-avond der A.R. Kiesverten, De A.R. Kiesvereeniging hield in „Irene een propaganda-vergadering welke na ïe zingen van Psalm 89 7 en 8 werd geopi met gebed door den voorzitter, de h J. W. Bonda. In zijn openingswoord sprak de h: Bonda zijn vreugde uit over de behaal resultaten bij de JJ. gehouden StatenTei klezlng. Hierna trad op de heer Leo Le als spreker en declamator. Spr. bepaalde zyn gehoor by „De sten busstryd die achter ons ligt" en besp de verkregen resultaten ln onze gemeen bereikt. Na het zingen van „zy zullen het hebben" trad de heer T. van Egmond die sprak over „De noodzaak der Antl-Rer gemeentepolitiek". Spr. teekende de verhoudingen in i Raad van Oegstgeest af. Het is echter ni.' alleen een zoeken naar de eer, maar voor opstellen de Goddelyke roeping welke d A.R. vertegenwoordigers in den Raad Ir ben en daarom beschouwen als een ba opgelegde taak. Als A.R. Raadslid moeten zy toe hetgeen God in Zijn Woord heeft vas legd voor het publieke leven. Het ls het „zien" der werkelijkheid, dat ons moet lelden, wy wenschen geen heil staat, maar een werkehjkheidsgevoel het geen ons leert de door Zonde toestanden naar het bevel van onzea grooten Koning, zoo goed mogelijk recht te maken. Wy willen positief zyn en onze begin selen uitdragen, waaruit blijkt dat wil een rechtvaardigheidsgevoel bezitten vod alle klassen en standen in de maatscha py. Dit doel geeft ons strijd en eischt da! wij een grondige studie maken van onst beginselen. Na gewezen te hebben dat de A.R-! party een voiksparty is waarin voor all( klassen gestreden moet worden tegen de: onrechtvaardigheid, zeide spr.: „Wij ziJh volbloed A.R., Chr. Historisch en Demo craat, zooals dit ons door Gods Woord wordt geleerd". Zoo stemmen wy dan straks niet voor de eer van een vooruitgang in zetó maar om mede te werken aan het wtri der barmhartigheid. Spr. schetste daartoe het schoone werk dat wij zien in de werkverschaffing, steua- verleening en armenzorg. Dit moeten wy zien als Gods werkelpe roeping. Zoo is de A.R. politiek noodlg ea zoo staan wy in een toereikende houdmf tegenover andere partyen. aldus spr. En daarom spreekt de noodzakelijkheid om onze A.R. mannen in den Raad te houden, aldus eindigde spreker. Vervolgens sprak wederom de heer W Lens over „Met man en macht vooruit ln verband met het behouden van de zetel in den Raad. Uit de verkregen resul taten zal waarschüniyk blijken dat Chr. Hist. In deze gemeente een verlies boeken Voorts behandelde spr. de Vrijheids bond, welke hier uitkomt onder den naam „Gemeentebelang" en ln andere plaatse» ook de N.S.B. daarbij voegt. Deze naamstactiek kan ook ons hier parten spelen. Na bespreking van bet groote werk van huisbezoek volgde te overzicht van de A.R. candidaten. op- declameerde dan een zyner ro"e H„.n' waarin hy allen opriep om mede te dient onder „Baas Coiyn". Hy wekte allen op om de A.R. SemiXn,„] raadsleden vertrouwen en liefde te sent ken en eindigde met gebed en een „<u Mobiel". De heer Bonda dankte beide sprei» behandelde in korte trekken de SeT0lL actie om samen te werken met andere v partyen en wekte op deze actie te w» deeren. Na het zingen van Ps. 25 2 si"0' heer Lens met gebed.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12