BURG. STAND VAN LEIDEN F<JN/Ï IN UTTEIIN. Met 122, 4O, 91, 81, enz. was het Nederlandsch voetbalelftal in den loop der jaren door Engeland geslagen. ..Een klucht", hadden de Engelsche bladen geschreven na den wedstrijd op Darlington! Begrijpt men waarom spor tief Nederland in extase was toen op 24 Maart 1913 onze Oranje-ploeg met 21 van Engeland won op Houtrust en waar om dit fraaie resultaat nog altijd voort leeft in de memorie van hen, die van dezen tlnanen-kamp getuige zijn ge weest? De komende strijd tegen de Engelsche profs doet thans vele herinneringen weer ophalen en wij gelooven dat het menigeen interesseeren zal nog eens iets te kunnen lezen over het verloop van den ..slag op Houtrust". Vandaar dat wij een en ander ontleenen aan het N.V.B.-boek, dat is ver schenen ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den bond, en wel speciaal aan een verslag dat door J. C. Fraenkel indertijd was geschreven voor De Sport en door den samensteller van het jubileum boek werd overgenomen. Het verslag begint met te vertellen dat Houtrust reeds om elf uur haar poorten opende en dat al op dat oogenblik de populaire rangen zich met geduldige kij kers begonnen te vullen. Om 12 uur liet de Jagerskapel zich hooren met vroolijke marschen, teneinde den tijd te korten. Het was halfdrie toen de ploegen het veld betraden! Zij stelden zich als volgt op: Nederland, doel: Göbel: achter: Bos- schart en Wijnveldt: midden: T. Kessler, de Korver en Boutmy: voor: Dé Kessler. Vos, De Groot, Westra van Holthe en v. d. Wolk. Engeland: doel: Brebner; achter: Knight en Ansell; midden: Veitch. Dines en Mc. Whirter; voor: Calendar. Douglas, Woodward. Littler en Shipway. De Haagsche burgemeester trapt voor Engeland af en onmiddellijk gaan de Hol landers tot den aanval over. Merkwaardig dat begin! Van dat hooghartige, onge naakbare, zelfbewuste spel, waarmee Engeland ons reeds zoo menigmaal in de eerste minuten klopte, valt thans niets te bespeuren Integendeel, het Engelsche team begint tam. zelfs ietwat noncha lant. waardoor Wijnveldt en Bosschart weinig moeite hebben de eerste aanvallen te fnuiken. De Korver voelt dat hier partij van moet worden getrokken: hij passeert eenige tegenstanders en zet De Groot aan het werk. die fraai naar Deetje plaatst. Snel gaat de jonge H.V.V.'er er in com binatie met Vos vandoor. Het bruine monster komt op den rand van het doel gebied weer bij De Groot. Hugo staat voor den rechter-paal van Brebner's heiligdom, deze snelt naar den bedreigden hoek. 't geen voor De Groot aanleiding is om een prachtigen, harden schuiver in den linker-hoek te lossen, dien Brebner, al vallende, in het net ziet snorren. Wat Holland sinds 11 December. 1911, niet meer mocht bereiken, is thans pre cies in vier minuten gebeurd. Nederland heeft niet alleen gedoelpunt, maar zelfs de leiding veroverd! Een oogenblik staat het heele veld als stom geslagen: maar dan breekt er een enthousiasme los. zoo geweldig, zoo intens en zoo grootsch. als wij nog nimmer aan schouwden. 't Is geen geloei of gebrul, 't is een krater, die in al zijn hevigheid losbarst en de opgekropte smaad van zooveel jaren uitbraakt. Er is geen ont komen meer aan; Albion is door vier levende muren ingesloten en zal spelen „to the bitter end". Met te kort spel valt Engeland dan vin nig aan, doch Bok houdt Woodward schit terend in bedwang en onze verdediging sluit als een bus. Bovendien is Just Göbel in Europeeschen vorm. Het spel onzer voorhoede is meer open. De Groot geeft lange passes naar de vleugels en onze aanvallen dragen daar door een overrompelend karakter. Als Brebner een door Boutmy ingescho ten bal heeft weggewerkt vangt Vivian het leer op, passeert snel naar Shipwav, die onberispelijk voorzet. Douglas mist de kans, maar Woodward aarzelt geen mo ment en zendt een hard schot in dat Göbel nog wel kan aanraken, maar dat achter de doellijn neerspringt. Na 26 mi nuten spelen heeft Engeland gelijk ge maakt. De Engelschen zijn nu ingespeeld en blijven tot rust in de meerderheid, waar bij ons doel eenige malen ernstig in ge vaar komt, zonder dat er echter gescoord wordt. Rust! De tribunes zwemmen in zaligheid: 11 en dan nog eerst de leiding ver overd. Zou de groote dag van Engeland's nederlaag nu reeds zijn aangebroken? Weldra staan de elftallen weer tegen over elkaar om de tweede helft van den reuzenstrijd te strijden, die beslissen zal over de supprematie van. Europa. Nauwelijks is weer begonnen of Vos schiet naast Dan stormt De Groot op Brebner af. Knight kan het kanon slechts met moeite tot staan brengen en maakt zeer duidelijk .hands". Een ieder verwacht niet anders of een penalty zal Holland de leiding hergeven, maar scheidsrechter Barette heeft niets gezien en laat kalm doorspelen. Een kapitale fout, die Holland den wedstrijd had kunnen kosten! Even terneergeslagen, wordt het Oranje-team op eigen grond teruggedrongen, maar ook slechts even. Want weldra zien we Dé Kessler weer langs het lijntje rennen en prachtig voorzetten Knight maakt we derom hands, doch thans even buiten het strafschopgebied. Barette heeft het ge lukkig gezien pn De Groot zal den vriien trap dus, maar met een haag van Engel schen vóór 7<ch nemen. Hoö lapte Huug h'm dat? Hei scheen zoo dat er geen muisje meer door kon, maar de Spartaan lachte flauwtjes. werking uit elkaar te zullen springen, de lucht schijnt boven Nederland te scheu ren Nog 33 minuten zijn te spelen. Woodward zet de tanden op elkaar. Wat? Zal hij door de leerlingen worden geslagen? Kan Engeland wel geslagen worden? Hij lacht om t idee en ontwik kelt een spel, zoo schitterend technisch volmaakt, zoo doortastend, zoo volmaakt af. dat zijn geheele elftal, of het wel of niet, wordt meegesleept in dien roes van Albion's onweerstaanbaar kunnen en over winnen móéten. Maar daartegenover staat de rotsvasts Hollandsche verdediging, daar staan de onzen: Bok. Boutmy. Tonny. Bos, David en Just, met hun zessen één en in hun één heid Engeland's ijzeren kop trotseerend. verstrooiend tot vijf hulpelooze indivi duen. Een schok gaat door het veld als Tonny Kessler plotseling neervalt en vijf minu ten blijft liggen. Hij heeft zijn enkel ver stuikt en kan slechts op halve kracht verder spelen Met zijn broer vormt hij thans een gebroken linkervleugel van Holland's aanval. In de verdediging neemt Jan Vos de links-middenplaats in, waar hij haast nog schitterender werk verricht dan hij reeds in-de voorlinie gedaan heeft. Die laatste minuten; Het schenen uren! Littler, Douglas en Woodward, ze schieten in alle standen, maar Just en zijn mannen vangen het leer ook in alle standen op. Nog enkele minuten: de menschen dur ven niet meer te kijken; onze Jongens spannen zich tot het uiterste in, maar die kanjers, die op Göbel afvliegen worden steeds gevaarlijker en talrijker. Just blijft echter op zijn post en grabbelt, trapt, ranselt of goochelt alles er uit. Nog één minuut! Corner voor Enge land! In een angstigen boog daalt het bruine monster voor het Hollandsche doel neer; de koppen der Engelschen staan gereed om het laatste werk te verrichten, als plotseling Göbel's gestalte hoog boven alles uitschiet en het gevaar voor de laatste maal wordt afgewend. Voor de laatste maal! Want direct daarop kondigt Barette aan, dat Holland met 21 Engeland heeft geslagen. Toen gebeurde er iets, dat wij nooit zul len vergeten. De krater stortte ineen. Dui zenden bestormden de plek waar het zoo juist nog gekookt en gewoeld had, waar het groote Engeland de vlag had moeten strijken voor het kleine Holland. En hoog boven dat bruisende enthousiasme, boven die zwarte ziedende menschenzee, worden elf Oranje-hemden zegevierend op het schild geheven, bejuicht, bewierookt en bejubeld, omdat zij toonden dat een klein volk groote daden kan verrichten, „waar een klein volk in groot kan zijn!" In het middernachtelijk uur, toen Duinoords straten uitgestorven wa ren. bewoog zich in den killen nacht een man, die zijn schreden naar Houtrust richtte. Het wasVivian Woodward, Hij werd vergezeld door Cladwick, die met den dood in 't hart den weg wees. O, zeker, hij had zijn jongens lief, hij wilde ze alles leeren, hij had ze als eerlijk sportman in de geheimen van het. Engel sche krachtsmysterie ingewijd; hij had ze opgevoed, aangemoedigd en naar zijn beste weten voorbereid. Hij had ze ook van harte een gelijk spel gegund, maar dit en 't stokte in zijn keel. Dat was te veel van hem gevergd. Grimmig teekende Houtrust zich met zijn geweldige spookgestalten tegen den zilveren maanlichten hemel af. „Clad wick" sprak Vivian „kan Engeland overwonnen worden?" Cladwick bleef verstard en stom voor zich uitkijken. Daar vóór hem op de plaats, waar het gebeurd was, daar verrezen elf schimmen, in het Oranje-wit gehuld, en als uit één mond donderde het door het luchtruim: „Met Houtrust sterft een legende!". VOETBAL. NOORD-NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND. De samenstelling van de Nederlandsche ploeg. Op 26 dezer zal Noord-Nederland zijn 20sten wedstrijd spelen tegen Noord- Duitschland Voor deze ontmoeting heeft de Noordelijke sub-commissie de Noorde lijke ploeg als volgt samengesteld: doel: Rosies (Veendam); achter: Pots (Veloci- tas) en Pienter (Be Quick); midden: Hei develd (Vel.). Luooes (Vel.) en Huizeling (Vel.); voor: Meuiema (Vel.). Bonsema (Vel i Mulder (HSC). Woltjes (Veendam) en Jensema (Be Quick). Reserves ziin: van Drost (Vel.). Brink (Vel.). Jansen (G.V.A.V i. Fliesijn (Leeu warden) en Nijboer (Hoogezand). N.R.Crt. o— OM DEN C. G. W.-BEKER. Het programma voor deze wedstrijden luidt: Morgenavond 7 uur a.s. (R.K.-terrein) L.D.Scheidsrechters. Maandagavond 7 uur: C.G.W. IScheidsrechters. Woens dagavond 7 uur: C.G.W. I—L. Student. Corps. Donderdagavond 7 uur: L.P.S.V. I— 6e R.V.A. Unitas heeft zich teruggetrokken. - o T. O. N. A. I—L. D. W. S. I. Morgenavond om 7 uur, vindt op het Sportman terrein, Groenoordstraat, een wedstrijd plaats tusschen T.O.N.A. 1 en LD.W.S. I, waarvoor door T.O.N.A. een lauwertak is uitgeloofd. Beide elftallen ko men volledig uit. veld; Zaterdag brri'haïf Vief"F'ab'Beksafbl T' thuis tegen Veteraan I. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DE VALKEN (VALKENBURG). Voor de nederlaagwedstrijden der „Val ken". ter gelegenheid van het eenjarig be staan blijkt nogal flink animo te zijn. De volgende elftallen hebben Ingeschreven: Reigersbergen I Den Haag; Fabrieks arbeiders I. Leiden: Trekvogels I. Lelden; Personeel Kam. O. laboratorium Lelden; RB.F. I Lelden: DV.S. I en U.V.O. I. Rilnsburg en A.A.S.V. I Lelden De wedstrijden beginnen 25 Mei a.s. KATWIJK I—NOORDWIJK I. Hedenavond om half acht speelt Kat wijk I haar 2en nederlaagwedstrijd tegen Noordwijk I. Scheidsrechter is de heer Betgen uit Leiden. Vrijdagavond half acht Katwijk A. adsp. L. F. C. Jun. GYMNASTIEK. DR. REYS TREEDT AF ALS K. N. G. V.-VOORZITTER. Naar aanleiding van het besluit om geen damesploeg naar Berlijn af te vaardigen. Naar wij vernemen heeft dr. J. H. O. Reys besloten af te treden als voorzitter van het Koninklijk Nederlandsch Gymna stiek Verbond. Zooals bekend, werd in de Zaterdagavond j.l. gehouden bestuursver gadering besloten in navolging van de heerenploegen evenmin damesploegen naar de a.s Olympische Spelen te Berlijn te zenden, hetgeen dus inhoudt, dat de Nederlandsche damesploeg, welke Olym pisch kampioene 1928 was, haar titel niet zal verdedigen. Dit besluit schijnt aanlei ding te zijn geweest voor den voorzitter van het K N. G. V. om zijn functie ter beschikking te stellen. (Tel.) BRUNHILDE NAAR LEERDAM. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de G.V. „Voorwaarts" te Leerdam, zün aldaar op den 2den Pinksterdag gym- nastek- en athletlekwedstrijden uitge schreven onder auspiciën van den Turn kring Dordrecht en Omstreken. De Leld- sche DG. en A.V „Brunhilde" zal hier aan de volgende wedstrijden deelnemen: 1. Gymnastiekdriekamp in 2 graden, be staande uit: Vrije oef. (Bondsoef. 1936) brugoef. en 2 paardsprongen. 2. Eigengekozen vrije oef. (Niels Bukh). 3. Pyramiden. 4 Athletiekdriekamp, bestaande uit: 100 M. hardloopen verspringen en bal- vèrwerpen. (1 ploeg). 5. 4 x 100 M. estafette (1 ploeg) 6. Persoonlijke nummers zooals 100 M. hardloopen. verspringen, hoogspringen, balvèrwerpen. kogelstooten. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN O. G. A. V. (OEGSTGEEST). Gistermiddag hield de Oegstgeester Gym. Ver. O.G.A.V. in de Gym-zaal aan den Terweeweg te Oegstgeest onderlinge wedstrijden voor Jongens-adspiranten leeftijd 6—10 jaar en 10—13 jaar, onder leiding van den heer P. v. Dam. De belangstelling was groot. Alle num mers als vrije oefeningen, brug en bok springen werden vlug en zeer correct af gewikkeld. Het nummer halter-loopen verwekte groote hilariteit, Het was heel goed op te merken, dat de leider in deze vier maanden heel wat heeft bereikt. Den heer Van Dam demonstreerde nog eenige nummers aan brug en hoogrek welke groote bewondering wekten. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. Ie prijswinnaars waren: G. Wouden berg afd. 610 jaar; H. Sutterland, afd. 1013 jaar; B. Eldering, halterloopen. ZEILEN. BORGERHOFF MULDER BLIJFT ZEILEN. Hat blijkt ons thans dat de eergisteren door ons van andere zijde ontvangen mede- deeling omtrent het niet meer uitkomen van Borgerhoff Mulder grootendeels on juist is geweest. Onze jollenkampioen heeft wel degelijk zijn jol verkocht, maar alleen met het doel zich een Olympia-jol aan te schaffen, waarin hij reeds bij enkele oefeningen zulke gunstige resul taten wist te bereiken. Bovendien ver trouwt hit dat z'n arm welks ontwrichting oorzaak zou ziin geweest van z'n terug trekken in het najaar in -ooverre genezen zal ziin dat hit dan kan deelnemen aan de 12-voetsiollen-kampioenschappen Ten slotte zal hij zich niet terugtrekken van de oefenwedstrliden in de O'"mola-1ollen. Aan Borzerhoff's zeilcarrière is dus geen einde gekomen en wil verheugen ons daar over omdat hl' éa-, pn7or be«t° lonee zei lers is in de jollen- en de oamousk'asse en hoozstwaarscbünüi'' ook ln aanmerkinc zal komen gvoor het zeiltournooi op de Olympische Spelen! Haag geen openbare bokswedstrijden meer worden gehouden SCHERMEN. WAPENFEEST VAN DEN K.O.S.B. Gisteren te Den Haag begonnen. Op de overdekte tennisbanen van het Tennispark Marlot te Den Haag houdt de Kon. Officiers Scherm Bond tot en met Zaterdag zijn 29ste wapenfeest. Na een kort openingswoord van den voorzitter gen. mal. H, de Iongh. werd gisteren begonnen met floret Het eindresultaat luidt: Kracht. Stijl. Tot. Kapt L v. Waegeninghen 90 62 152 Lult. H. Haeens 75 69'/. 144'/. Lult.gen. G A. Scheffer 66 70 136 Mr D P Lehman 66 61'/. 127'/. Kapt H. Mijsberg 66 36 102 Luit. J. Nix 51 39 90 Direct daarna werd een aanvang ge maakt met een korpswedstrljd op degen, om den beker van den Kon. Ned Bond voor Lichamelijke Opvoeding Er waren 8 deelnemende korpsen, t.w. grenadiers en jagers KMA. Sportcuvsus Breda. 3e reg. veld-art. 4e art. brigade, regiment genie, Kon. mar. en Haagsche Krijgsschool. Het eindresultaat luidt: pnt gew. part. K.M.A. 6 27 Grenadiers en Jagers 4 27 Haagsche Krijgsschool 2 22 Kon Marine 0 18 De winnende équipe van de K.M.A. be stond uit de heeren: kapt. E. Pel. kapt. L. van Waegeninghen. kant. Sischerer en luit. E. J. C van Hoogegen. BILJARTEN. ZESDE KLASSE KAMPIOENSCHAP L.B.B. De uitslagen van den eersten avond lulden: J. Wassink 60 16 16 3.75 P. de Water 28 16 14 1.75 J, Hal 60 23 13 2.60 B. de Laaf Jr. 23 23 4 1.— N. v Valderen 57 28 12 2.03 J. Wassink 60 28 11 2.14 J. Hal 27 36 5 0.75 P. de Water 60 36 9 1.66 N. van Valderen 60 26 12 2.30 B. de Laaf Jr. 49 26 9 1.38 o- NEDERLAAGWEDSTRIJDEN T. O. G. Voor de 2e afd. speelde T.O.G. 2 tegen de Bijenkorf 2 (den Haag) De uitslag was N. v. d. Velden (70) 70 28 9 2.50 De Bijenkorf N. N. (T.O.G.) (91) 90 27 13 3.33 L. Kok 182) 78 38 14 2.05 N. N. (89) 89 38 8 2.34 J. Beek (76) 76 30 10 2.53 J. Sierat (87) 82 29 19 2.82 J. Mulder (70) 39 38 6 1.02 G. Wassink, res. (70) 70 38 7 1.57 De Bijenkorf verliest met 29 caramb. GEBOREN. Maria Johanna Alida, dochter van M. P. H. Oortmeijer en A. A. M. Peeters Johannes Jacobus, zoon van J. Mooten en L. J. de VinkLena, dochter van W. La- man en A. C. v. d. Vos Hans, zoon van D W. Teljeur en Ph. K. Verstraaten Pieter Cornelis, zoon van J. de Horn en C. Zaal Pieter Johannes, zoon van H. J. van Rijn en M. H. v. Noort Nicolaas, zoon van Th. v. d. Meer en T. Epping Dlna, dochter van D. Sloos en E. B. J. de Jong. o ONDERTROUWD A. Collee, jm., 25 jaar en H. Eggink, Jd. 28 jaar. GEHUWD: J. J. Blansjee, jm. en G. Fuchs, jd. H. J. Blikman, jm. en M. L. C. O. F. C. L. Meijer, Jd. M. Brouwer, jm., en M. C. Compier, jd. A. de Bruijn, jm. en W. G. Helversteijn, jd. H. P. C. Chreyghton, jm. en J. A. M. E. Berbee, Jd. C. C. Honsbeek, jm. en J. Nieuwkerk, jd. Th Maaskant, Jm. en M. Devilee, jd. H. A. Ruben, jm. en A. Geskus, jd. I. Siere jm. en M. Schalgwein, wede. P. C. Sloos, jm. en F. van Zijp, jd. C. E. Spruit, jm. en S. H. Frank, jd. H. J. Verlind, jm. en H. J. Piket, jd. W. F. v. d. Wijngaard, jm. en J. C. M. Kromhout, Jd. A. Heemskerk, jm. en A. de Rijk. jd. W. J. Hofman, jm. en J. C. G. Punselie, Jd. R. Z„ te V. Voorhout, Lelden, Utrecht, Apeldoorn, Deventer, Poggebelt, Haatlc NIJverdal. Totaal 138.5 K.M. Nijverdal, Hek lendoorn, Ommen, Balkbrug, de Wijk, Mep. pel, Heerenveen, Leeuwarden Totaal 120 K.M. Leeuwarden. Harlingen. Zurich, af sluitdijk, Wieringen, Alkmaar, Velsen, Haarlem, Sassenhelm, Voorhout. Totaai 170 K.M. N. J. V. te A. Haarlemmermeer, Am- sterdam, Zaandam, Koog. Wormerveer, Knollendam, Alkmaar, Stolpervlotbrag, Anna Paulowna, Wieringen, Den Oever, Totaal 113.5 K.M. A. M.. te L. U kunt even voor Amsler. dam rechts afslaan en rijden vla Stadion, weg, voorbij de Apollohal naar de Berlage, brug en behoeft dan niet door de bin nenstad. Mej. J. V„ te L. Informeert u eens bij een rijwielhandelaar. P. R. R. V.. te L. Lelden, Utrecht, Amersfoort. Harderwijk, Nunspeet, Elburg, Oldebroek, Wezep. Zwolle, Staphorst, Mep- pel, Assen, Groningen. Totaal 245 K.M, Over der. afsluitdijk is' de route plm. 235 Kilometer. Het secretariaat van de Ned. Jeugdher berg Centrale is gevestigd Plantage Fric- schelaan 14, Amsterdam-C. Abonné W„ te L. Lelden, Ilaarlat, Velsen, Alkmaar, Schoorldam, Stolpen)*- brug, Den Oever, Afsluitdijk, Zurich. Hu. lingen, Franeker, Leeuwarden, Totail 180 K.M. C. van V.. te K. Katwijk, Rijnshurg Oegstgeest, Sassenhelm, Lisje, Nlern- Vennep, Hoofddorp, Sloten. Amsterdafl, Stadionweg, Berlagebrug, Diemen. Totaal 45 K.M, B. v. d. T., te L. Leiden, Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn, Teuge, Twellc, Totaal 130 K.M. v. d. V., te L. Zie onder J. B., te 1 hierboven. Afstand totaal 147 K.M. J. J. B., te L. Leiden, Apeldoorn (zie hierboven onder B. v. d. T., te L.), Beek bergen. Totaal 125 K.M. M. 3., te L. Leiden, Den Haag, Delft Rotterdam. Dordrecht, Moerdijk, Breda, Totaal 90 KM. Breda, Antwerpen, Brussel, 100 K.M. Provinciale wegenkaart aan H vragen aan de Prov. Griffie in Den Bosch onder insluiting van zes cents-postzegel Een rijwielpas moet u aanvragen bij den heer J. van Hees. consul Zuid Ned. Wie lerbond. Dorpstraat 8, te Nisper. Kosten franco per post 60 ets.; afgehaald 50 ets Bij de aanvrage opgeven: volledig adres, merk en nummer van het rijwiel en een pasfoto. De entrée-prijs tot de wereldtentoon- stelling bedraagt 5 francs (25 cents). A. L„ te L. Leiden, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, d! Klomp, Ede, Arnhem. Velp, de Steeg, Elle- com, Dieren. Totaal 130 K.M. Van U„ te L. Voor buitenlandse!^ reizen gelieve u zich te wenden tot een reisbureau of het Informatiebureau dK V.V.V. op het Stationsplein. G. v, d. S„ te A. Zie hierboven ondtt M. B„ te L. B. V„ te L. Leiden, Utrecht, Ede, Am" hem, Westervoort, Duiven, Zevenaar, Eken, Emmerik, Vrasselt, Bienen, Rees, Wesei Lipperbrücke, Dinslaken, Lösort, Ruhr- fahre, Duisburg. Totaal 224 K.M. A. van B. te L. Secretaris van A.S.C. ls de heer N. van Ginkel, Plantage 22, al hier. CONCERTEN „MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Naar wij vernemen zullen de concerten van de Maatschappij voor Toonkunst in het seizoen 1935/1936 verzorgd worden door het Ned. Kamerorkest onder leiding van Otto Glastra van Loon, met mede werking van het Kralingsche Vrouwen koor, het Walesonkwartet en de Haarlenr sche Motet en Madrigaalvereeniging ci der leiding van Sem Dresden. Alle programma's zullen werken zoowel klassieke als moderne componis ten bevatten. TIJDSCHRIFTEN. OVER! DEN J. J. E. Metz, zn., 27 jaar. „Caecilia en de Muziek" Het Meinummer van het maand-- „Caecilia en de Muziek" onder leiding Herman Rutters en Eduard Reeser, W's artikelen over „Willem Mengelberg 40 JW dirigent van het Concertgebouworkest „Moderne pianocomponisten en hun wer ken" door John Daniskas, „Clavecimson® door mr J. A. Leerink, „Belangrijke in voeringen" door Eduard Reeser. „Iets vioolbouw" door M. Boutelje. ..Radiomu-' in voorzichtige doseering" door Jan verts enz. Het is weer een voor miw minnenden lezenswaardig nummer. l-i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10