EISCH VOORTAAN De beste sigaret LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 11 Mei 1935 fïï/i voor Uw gezondheid TELEGRAMMEN. BUITENLAND. DE BIOSCOPEN. SPORT. DUITSCHLAND. Geen muilkorving der Pers? De Weensche „Relchspost" bevat het volgende bericht: Volgens berichten uit Berlijn kan de poging van den leider der rljksperskamer in het Dultsche RUk (Amamni om een monopolie der nationaal-socialistische pers in het leven te roepen, reeds bij voorbaat als mislukt gelden De vereischte doorvoeringsbepalingen van de door rljkslelder Amann kort ge leden gepubliceerde verordeningen, welke de mogelijkheid zouden scheppen, de heele aan de natlonaal-sociallstlsche concur rentie niet welgevallige dagbladpers te doen verdwijnen zijn tot nu toe uitge bleven en zullen vermoedelijk niet uitge voerd worden: ofwel ze zullen door rijks- leider Amann. die zich wellicht reeds als rijkspersdlctator aan de zijde van den Fuehrer heeft gedacht, slechts In het kader van een met het ministerie voor economie en dat van arbeid te plegen overleg kunnen worden uitgevoerd. Schacht, de rijksbankpresident, en Seldte. de rijksminister van arbeid, moe ten beiden, daartoe bewogen door protes ten uit de papier-, hout- en cellulose- Industrie, bij den rijkskanselier ernstige bedenkingen tegen Amann's monopolie plan hebben geuit De genoemde industrieën vreesden met recht van een natlonaal-soclalistisch pers- monopolie een ernstige benadeeling van den afzet. Het vermogen tot afname van het Dult sche publiek voor nationaal-socialistische literatuur en publiciteitsmateriaal is reeds geheel uitgeput en een onderdrukking der concurrentie zou veeleer het reeds voor handen vacuum nog vergrooten. dan een overeenkomstigen erooteren afzet der monopolie-pers bewerken Reeds de tot nu toe gevolgde methoden der natlonaal-socialistUche perspolltiek hebben de Riiksduitsche pers een geweldi gen achteruitgang in den afzet bezorgd, niet alleen in het buitenland maar ook in het binnenland Een persmonooolie van het nationaal-socialisme zou dezen achter uitgang nog doen toenemen. Hitier schijnt door de argumenten, welke Schacht en Seldte. resp. de achter hen staande industrie-kringen aanvoerden, overtuigd te zijn geworden en zoo zijn Amann's hoogdravende plannen op de lange baan geschoven Thans wordt gemeld, dat de Rijksdag op 16 Mei zal bijeenkomen Men verwacht, dat Hitier bij deze gelegenheid een verklaring zal afleggen aangaande den militairen dienstplicht. ENGELAND. Politieke relletjes te Belfast. Gisternacht hebben te Belfast iNoord- Ierland) ernstige botsingen tusschen poli tieke tegenstanders plaats gehad. De vechtenden gingen elkaar met stee- nen, ijzeren stangen en leege flesschen te lijf. Tegen middernacht werden in een straat twee bommen geworpen, waarvan er een ontplofte. Kort daarop werden in een andere straat verscheidene schoten gelost, waardoor een man zwaar gewond werd. De ordeverstoorders sloegen bij verschei dene huizen de ruiten in. Een uitgebreide politiemacht slaagde er in de ochtend uren in, de straten te ontruimen. De burgemeester heeft in het geheele gebieo van de haven en dokken, dat on geveer 25 K.M.2 beslaat een verbod van samenscholingen afgekondigd. Tusschen 10 uur 's avonds en 5 uur mag er zich boven dien niemand bevinden, die er niet woont of bewijzen kan, dat hij er moet zijn, Sterke patrouille politie en bereden agen ten bewaken het geheele gebied, en er is zoodoende weinig kans op een herhaling der vrij ernstige onlusten. 14 personen worden in de ziekenhuizen verpleegd, 20 raddraaiers zijn gearresteerd, doch na voorloopig verhoor weer vrijgelaten. RECLAME. 4261 CHIEF WHIP over een periode van negen Jaar en tegen artikelen welke Abessynlë uitvoert, vooral koffie. Verder wordt gezegd, dat een bank in een Europeesch land een crediet heeft verstrekt aan den negus. Wij hebben reeds melding gemaakt van het diplomatiek protest, door Abessynlë ingediend tegen de beleedlgende uitlatin gen van den staatssecretaris van koloniën, Lessona, in de Italiaansche Kamer. In dit protest wordt, naar nader wordt gemeld, verklaard, dat Abessynlë, dat door Lessona ervan beschuldigd is het verdrag van 1928 niet te zijn nagekomen, dit verdrag niet alleen is nagekomen, doch zich zelfs tot den Volkenbond heeft moe ten wenden om de uitvoering van de arbitrage, die in de preambule van het verdrag is voorzien, door te zetten. Abessynië heeft, ondanks de oorlog zuchtige toebereidselen van Italië, in het conflict een vreedzame en correcte hou ding aangenomen, waarbij het herhaal delijk, doch zonder succes, een scheids rechterlijke beslissing heeft geëischt. Ook kan Abessynlë er niet verantwoor delijk voor worden gesteld, dat met den aanleg van den weg DessleAssab nog niet begonnen is. Het protest besluit met de verklaring, dat de verplichtingen van Italië als Vol kenbondslid zoowel als op grond van het Italiaansch-Abessynlsch verdrag ten aan zien van de politieke onafhankelijkheid en de territoriale onschendbaarheid van Abessynië, door den staatssecretaris Les sona zijn aangetast. Voorts verluidt nog dat Engeland en Frankrijk Italië hebben gewaarschuwd om niet tot onbezonnen daden over te gaan. HULDE VAN ROOSEVELT AAN ADMIRAAL BYRD. WASHINGTON. 11 Mel (V.D. Gister avond is de Amerikaansche Poolonderzoe- ker admiraal Richard Byrd van zijn laat ste groote Zuidpool-expeditie terug in de hoofdstad der Vereenigde Staten aange komen. Hij werd verwelkomd door presi dent Roosevelt, die hem huldigde als een van de grootste ontdekkers, die de witte plekken op de wereldkaart geleidelijk heb ben gevuld De president besloot met de woorden: „Het geheele land is trotsch op wat U hebt volbracht". ENGELSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG NEERGESTORT. LONDEN, 11 Mei Reuter) Gisteren is nabij Mosoul in Irak een Engelsch bom bardementsvliegtuig bij het landen in bot sing gekomen met een pantserauto en van geringe hoogte neergestort. Twee vliegers werden gedood en een mecanicien en een piloot, die zich toevallig in den pantser auto bevonden, werden gewond. DE ALGEMEENE TOESTAND. De diverse besprekingen begonnen. Laval is gisteravond om 18 uur. verge zeld van den secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandsche zaken, Leger, den chef van zijn kabinet. Rochat en zijn dochter, te Warschau aangekomen. De Fransche gasten werden verwelkomd door den Poolschen minister van buiten landsche zaken. Beek, door den Franschen ambassadeur te Warschau. Laroche den chef van het protocol en andere digni tarissen. Laval, die tijdens zijn verblijf te War schau woont in hotel Europa, heeft na zijn aankomst eenlge offlcleele bezoeken gebracht. Hedenavond geeft minister Beek een diner en in aansluiting daarop een receptie ter eere van Laval. Het blad van de regeeringspartij „Kur- jer Czerwonny" schrijft in verband met de aankomst van Laval, dat het Fransch- Russische verdrag voor Polen geen nieuwe verplichtingen meebrengt en het voor geen nieuwen toestand stelt. Naast den tekst bestaat er echter nog een politieke bedoeling en naast den letter de geest, die het belangrijkste is. Laval kan als medeschepper van het Parijsche verdrag het beste het doel daarvan toelichten en ophelderen, of het werkelijk niets veran dert aan de tot dusverre bestaande Fransch-Poolsche betrekkingen. Het is overbodig eraan te herinneren hoe de Fransch-Poolsche betrekkingen op het oogenblik zijn en hoeveel schuld daarvan bij de Fransche vrienden ligt. Men mag verwachten, dat de toelichting van het Russisch-Fransche pact ln Moskou de zelfde zal zijn als te Warschau. Wanneer de principes van de Poolsche politiek. nX uitbreiding van de eigen staatsmacht en goede betrekkingen met de naburige sta ten. bij Laval het Juiste begrip vinden, zal men zijn bezoek aan Warschau als vruchtbaar mogen beschouwen. Gisteren is te Boekarest de eerste bijeen komst gehouden van den permanenten raad van de Balkan-entente. De ministers van Buitenlandsche Zaken van Roemenië, Turkije, Zuld-Slavlë en de vertegenwoor diger van Griekenland hebben alle poli tieke vraagstukken van den dag aan een beschouwing onderworpen en in het bij zonder den toestand ln Zuid-Oost Europa bestudeerd. De gedachtenmsseling zal vandaag wor den voortgezet. Tltulescu legde in tegenwoordigheid van Jeftitsj en Roesjdi Aras tegenover pers vertegenwoordigers de volgende verkla ring af: In een volkomen hartelljken. ja. ik kan wel zeggen liefderijken geest hebben wij onze meeningen kenbaar gemaakt om het program van onzen arbeid vast te stellen. Ik ben er zeker van dat dit tot nog grooter consolidatie van onzen bond zal leiden. De resultaten zullen in een slotcommuniqué worden medegedeeld. De Fransche minister van luchtvaart, generaal Denain, is met een driemotorig vliegtuig van de Fransche luchtstrijd krachten ln Rome aangekomen. Te zijner verwelkoming waren behalve de beide ambassadeurs van Frankrijk bij het Quirinaal en het Vaticaan verscheidene hooggeplaatste vlieger-officieren onder leiding van den staatssecretaris van het ministerie van luchtvaart, generaal Valle aanwezig. De Fransche minister van luchtvaart zal verscheidene dagen in Rome blijven en daar behalve technische problemen vooral ook het in Londen prin cipieel overeengekomen luchtbescher mingspact resp. de bilaterale luchtbescher mingspacten tusschen Frankrijk. Italië en andere eventueel in aanmerking komende staten bespreken. In het rapport van de financieele com missie van den Volkenbo'nd over den financleelen toestand van Oostenrijk ge durende het eerste kwartaal van 1935 wordt geconstateerd, dat Oostenrijk on danks de economische crisis in staat is ge weest de verbetering, welke het in de laatste 18 maanden heeft ondergaan, te behouden. Het deficit op de staatsbegroo- ting kon beperkt worden tot 46 millioen tegen 65 millioen verleden jaar. Van de leening groot 175 millioen welke de vol gende week zal worden uitgegeven, zullen 66 millioen van openbare werken, de rest vror de consolidatie van de vlottende schuld worden besteed Lido-theater. „Geketend" brengt het sterk afwisselend leven in beeld van een Sjoortief Amerikaansch meisje, Diane. Voor haar heeft de scheepvaartmagnaat Richard Field een meer dan gewone sympathie, een genegenheid, welke men gevoegelijk een stille liefde mag noemen. Deze Field is getrouwd, maar leeft niet bij zijn vrouw. Om een echtscheiding uitge sproken te krijgen, heeft hij zijn vrouw bij zich en Diane uitgenoodigd, waaraan zij echter haar medewerking weigert te verleenen, terwille van haar maatsenap- pelijke positie Diane is hierdoor danig geschokt en Field stuurt haar naar Argen tinië. Op weg daarheen doorkruist een jonge, knappe farmer Mike, haar weg en een wederzijdsche liefde wordt er het uiteindelijk gevolg van, die heel abrupt een schijnbaar einde neemt, wanneer Diane zich haar verhouding tegenover Field weer bewust wordt. Inmiddels is Field van zijn vrouw gescheiden en Diana zal nu mrs. Field worden. Mike heeft ondertusschen zijn liefde voor Diane zoo goed mogelijk onderdrukt, doch Field voelt instinctief hun beider vurige genegenheid aan en met een grootsch gebaar geeft hij den twee jongen menschen het leven terug. ^5- deze summier weergeg ven geschie- r 5 verduidelijk, dat .Ge ketend een speelfilm in optima forma Is, ITALIË. Het conflict met Abessynië. In een artikel van het „Giornale d'Ita- lia" wordt Duitschland ervan beschuldigd, Ethiopië van wapens te hebben voorzien, zooals geweren, mitrailleurs, luchtdoel kanonnen, pantserauto's en Junker-vlieg- tuigen. waarvan het meeste per spoor via Djiboeti werd vervoerd. In het artikel wordt verder verklaard, dat van Januari tot April vanuit ver schillende Europeesche landen in Ethiopië 10.000 Mausergeweren zijn ingevoerd met twee millioen patronen en 200 mitrailleurs. De betaling van deze wapens zou. vol gens het artikel, bij contract geregeld zijn die voortdurend de aandacht gericht houdt op de elkander kruisende levens van deze menschen en al kan men niet beweren, dat dit driehoeksthema nog nimmer te voren op het witte doek verteld is, de manier waarop Joan Crawford en Clark Gable deze figuren ten voeten uit doen leven, is van een ongemeene kracht. Bij het sublieme spel van dit tweetal mag vooral de fijn vertolkte rol van Otto Kruger niet vergeten worden, evenmin als de uitstekende regie van den bekenden Clarence Brown, die van een oogenschijn- lijk alledaagsch scenario een tot in details verzorgde uitvoering gaf. „De negende gast" ls een buitengewoon spannende „thriller", waarin geheimzin nigheid hoogtij viert. Slechts zij vermeld, dat de mysterieuze gebeurtenissen tot de laatste meter in een snelle climax plaats vinden en een ware verademing opstijgt bij de ontknooping, wie de negende gast is. Casino-theater Op het programma prijkt deze week wederom een van die groote show-films, die den laatsten tijd zoo zeer gewild zijn en wel „De Wonder bar". De sympathieke eigenaar en leider van het cabaret De Wonderbar' is Al Jolson bekend uit The Singing Fool" die ook nu weer eenlge .songs" ten gehoore brengt Het danspaar Dolores del Rio- Ricardo Cortez" vertoont de befaamde ..Tanga del Gaucho" De groote show „Valse Amoureuse" is een streeling voor oog en GROOTE BOSCHBRAND NABIJ WINDSOR. LONDEN, 11 Mei (Reuter) - Op het gebied van het koninklijke park bij Wind sor is een groote bosch- en heidebrand uitgebroken, waaraan reeds duizenden boomen ten offer zijn gevallen. Het vuur wordt bestreden door vierhonderd van gasmaskers en stalen helmen voorziene soldaten. Gisteravond waren de vlammen reeds gevaarlijk dicht in de nabijheid van het slot van den Hertog van Con- naught gekomen. Soldaten en brandweer lieden werken met koortsachtige haast aan het graven van greppels, om te pogen het vuur tegen te houden. oor. Dick Powell in zijn kwaliteit van „refreinzanger" kwijt zich van zijn taak op niet te verbeteren wijze. Een moordscène vormt tenslotte de tragische noot ln dit vroolljke geheel van zang en dans. Al met al een film. die de kritiek met glans door stond om welke reden wil haar niet verder behoeven aan te prijzen. Voor de pauze draait na het als altijd Interessante journaal de film „Danshuis, de Blonde Engel" met Lucie English en Fritz Kampers een film met weinig vroo- lijken inhoud maar met een. gelukkig slot. Trianon-Theater Na een vrij lang durige afwezigheid is de bekende Ameri- kaansche filmacteur Harold Lloyd met zijn befaamde vervaarlijke brilleglazen in het theater aan de Breestraat teruggekeerd. Hij treedt er ditmaal op als „De Stroo man". d.w.z. hij wordt, terwijl hij ln Ame rika vertoeft ter voorbereiding van zijn arbeid als zendeling m China, candidaat gesteld voor het burgemeestersambt. Zijn aanhangers gebruiken hem uitsluitend als een schijn-candldaat tegen hun eigen favoriet, een rasechte Amerikaansche gangster. Het toeval is Harold evenwel gunstig en hij wordt met groote meerder heid gekozen als burgemeester. Zijn stre ven is er op gericht een einde te maken aan het algemeen gebruikelijke stelsel van corruptie en omkooping. Heel gemakkelijk gaat dit niet en tenslotte gaat hij tot drastische maatregelen over, hij laat n.l. een groot aantal leden der oppositie en hooggeplaatste ambtenaren arresteeren en IJMUIDEN, II Mei. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG f.0.580.44; Griet per kist van 50 KG. f. 165; Tongen per KG. f. 0.460,28; Middelschol per kist van 50 KG f.22; Zetschol per kist van 50 KG. f.27; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 221.85; Schar per kist van 60 KG. f 2.20 160; Tongschar per kist van 50 KG. f.2016; Vleeten per stuk f 0 56; Pieter man en Poontjes per kist van 50 KG. f 2.50 2; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.17; Kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 KG. f 8.70—7.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG f 8—4.90; Kabeljauw per kist van 125 KG f. 288.50; Gullen per kist van 50 KG f.84.70; Lengen per stuk f. 0.80; Heilbot per KG. f. 0.800.56; Wijting per kist van 50 KG f. 2.301.65; Koolvisch per stuk f 0.18; Makreel per kist van 50 KG f. 10. Aangekomen 2 stoomtrawlers; IJM. 44 met f.1439; IJM. 103 met f.1126; en 8 loggers: KW. 56 met f.902; KW. 58 met f. 7.30; KW. 39 met f 689. KW 69 met f 698; KW. 154 met f.484; KW 45 met f.270; KW. 64 met f.202; KW. 96 met f. 105 0 DE TRE1LVISSCHERIJ. (Van onzen VisscherlJ-medewerker). De aanvoeren waren ln de afgeloopen week zeer groot, vooral de vangsten van tong en tarbot waren overvloedig Er wa ren loggers met 1600 en 1700 K.G. tong, een ongekende vangst voor dit soort sche pen. Met de prijzen blijft het allerdroe vigst gesteld, hierdoor waren de besom mingen slecht. Zelfs de beste vangers konden niet meer dan f. 700 a f. 800 be sommen voor ladingen vlsch, die onder normale omstandigheden het twee- en driedubbele op zouden brengen. De stoomtreilers maken het ook slecht en van de kustbooten vaart nog maar een enkele. Men vraagt zich wel eens af, wat er van de treilvlsscherij terecht moet komen Verschillende motorloggers hebben deze visscherij beëindigd om voor de haring- vlsscherlj ln gereedheid te worden ge bracht. DE HARING VISSCHERIJ. Tenslotte is dan toch de langverwachte aanvoerregeling gepubliceerd. De hoofd zaak is wel, dat de vangst die in 1934 616.000 kantjes pekel- en steurharing be droeg. voor dit jaar op maximum 500.000 gesteld zal worden. Wat wij uit het communiqué begrijpen is. dat aan de verschillende reederijen een contingent zal worden toegewezen, dat ge lijk zal zijn aan de gemiddelde vangst over dè laatste vier jaren, verminderd met 21" o. Het doel van de Indeeling der sche pen in vier klassen is ons niet geheel duidelijk Oppervlakkig beschouwd lijkt de boven- FABRIEK VERBRAND IN SPANJE. SARAGOSSA. 11 Mei (Reuteri. - Een brand heeft een fabriek van pharmaceu- tische producten volkomen verwoest. De schade bedraagt meer dan een millioen pesetas. genoemde regeling, uitgegaan van het standpunt, dat beperking noodzakelijk is, billijk. Toch zijn aan deze regeling en kele onbillijkheden en zelfs groote on rechtvaardigheid verbonden. Voor Katwijk zijn de gemiddelde aan- voercijfers der schepen nadeellg beïn vloed door het laat ter haringvlsscherlj uitvaren van de meeste schepen! Hierte genover staat, dat in andere plaatsen verschillende reederijen door het vroeg aanbrengen van groote partijen, meesten tijds waardelooze Maatjes, hun gemiddel de aanbrengsten belangrijk konden ver- hoogen. Bij de huidige regeling worden nu degenen, die roofbouw pleegden be voordeeld ten opzichte van degenen, die reeds tijdig het belang van beperking In zagen. Een tweede grief van Katwijk is, dat de schepen ln het najaar dikwijls versche haring aanbrachten, welke voor de vaststelling van de gemiddelde vang sten niet medetelt. Over de bovenaangehaalde bezwaren zouden wij nog wel heen kunnen stap pen; dit ls echter niet het geval met de uitschakeling van die motorloggers, welke het vorig Jaar niet aan de haringvissc'nerjj hebben deelgenomen, doch hebben door getreild. Enkele reeders van haringsche pen achtten n.l. het vorig Jaar het risi» te groot om hun geheele vloot ter harinp vangst uit te zenden, daar zij bang m- ren voor overvoering van de markt De« menschen, die de vorige Jaren reeds het juiste inzicht hadden, dat beperking nood zakelijk was, verminderden hun haring vangsten toen reeds belangrijk. Hiermede wordt nu bij de nieuwe rege ling in het geheel geen rekening gehou den en de reeders zijn gedwongen hui toch reeds belangrijk beperkte productii opnieuw met ongeveer 20»/o te verminde ren. Voor sommige reederijen beteekend dit een productiebeperking van 50 tot '0 pCt. Het hoeft geen betoog, dat dit voor de betrokken reederijen funeste gevol gen met zich zal brengen. Daar de onbillijkheid van deze uitscha keling zoo duidelijk aan te toonen is en ook door ieder beaamd wordt, kan hier door de betrokkenen geen genoegen mede genomen worden. Alles zal ln het werk gesteld moeten worden om voor deze kwestie een oplossing te vinden. Tenslotte lata de regeling de moge lijkheid open om de kleinere reederijen iets tegemoet te komen; dit lijkt ons al leszins billijk. De slotopmerking In het perscommuni qué, dat de haringschepen ln het vervolg tusschen de reizen ten minste 2 maal 8 uur in de haven zullen moeten vertoeven, lijkt ons meer op haar plaats ln een loon- overeenkomst, doch wij gelooven niet, dat er bezwaar tegen dezen maatregel be staat. VOETBAL. LEIDSCHE DAMES-VOETBALVEREEN. Gisteravond is in hotel Royal opgericht de Leldsohe Dames-Voetbalvereenlglnf, genaamd „L. D. V. V.". 26 Dames gaven zich op als lid der vereeniging. De nieuwe vereeniging heeft reeds een keurig oefen terrein en binnenkort zal de training aanvangen. Als secretaresse zal fungeer» mej. A. de Ridder, Hooigracht 78, terwijl de technische leiding etc. ls opgedrsga aan den heer Fr. Goddijn. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid sluit ze gezamenlijk op ln een grooten Chineesehen kelder. Hier ensceneert hij een schijnproces, waarbij ten aanschouwe van de geheele schare gevangenen een drietal hunner met afgehouwen hoofden wordt weggedragen. De indruk is verbijsterend en het succes overweldigend, allen smeeken den burge meester hun misdaden te mogen opbiech ten. zoodat hij een prachtige gelegenheid krijgt het kaf van het koren te scheiden. Hetgeen hij dan ook doet tot zegen van de gansche burgerij van Stockport, die zijn burgemeester voortaan hoogelijk vereert. In het voorprogramma draait een span nende detective-film „Alarm ln den nacht" en zeer actueele beelden van het zilveren regeeringsjubileum van koning George van Engeland. Luxor-Theater. De realiteit van den hedendaagschen nood weerspiegelt zich in de film „Wild boys of the road", die op geen Juister tijdstip uitgebracht had kun nen worden. De werkloosheid maakt haar slachtoffers bij honderdduizenden ln alle rangen der maatschappij en vooral de jeugd heeft daaronder te lijden. Op dat thema werd deze film gebouwd. Twee jeugdige knapen, uit den roes van hun zorgeloozen schooltijd opgeschrikt, trek ken er gezamenlijk op uit om elders werk te zoeken teneinde hun ln moeilijkheden zittende ouders niet verder tot last, te zijn. Andere jongens en meisjes sluiten zich onderweg bij hun aan en bedelend, roovend en vechtend trekt tenslotte een enorme schare Jeugdige werkloozen doe1 hqt land als een felle aanklacht tegen den staat, die het zóóver komen liet. „W"1 boys of the road" is dus een tendenvfiin en daarmede niet vrij van overdrljvinf. Zij is niettemin van een sterke beeldende kracht en wordt door die vele jeugdige filmsterren op niet te overtreffen wij# vertolkt! Frankie Da'rro, de leider van den troep, is een filmspeler van gT0°' talent, die zich volkomen laat gaan en meer beleeft dan speelt! Hij is de spreet- trompet der verwaarloosde jongeren en met een bijtende scherpte slingert- aan het slot den rechter, die hem na" een tuchtschool zenden wil, z'n verwijten in het gezicht Vele bekenden vindt de geregelde bios coopbezoekers onder de medewerkenden aan dit realistische filmwerk terug, name lijk de geheele groep, die ook in T01'", jaren de klnderrollen vervulde in diver* rolprenten: de jongen met het sproeten- gezicht, het glunderende negerknaap^ enz.! De tweede hoofdfilm „Warum hasj mich wach geküsst" ls geïnspireerd de bekende operette „Friederieke'i» Wallburg, Theo Lingen, Ida Wüst, Afle Sandrock, Paul Hörbiger. Hanz H ,r Bohlmann en Madv Christians treden in op den voorgrond. -o l-I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2