DSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 11 Mei 1935 GEMENGD NIEUWS. Schoonheidsontwaken. UIT DE BONTE WAEBELD. LAND- EN TUINBOUW Radactie1507 |>i-i»die en Administr. 2500 noodlottig ongeval te amsterdam. Negenjarig meisje gedood. b zeer ernstig ongeval is gisteren in laten middag geschied in de Joden (tuinen bij den Zwanenburgwal te terdam. er kinderen waren daar aan h»t spe- 'toen de bestuurder van een vracht die een lading loste voor het pand de firma De Vries, zijn wagen achter- iette in de richting van de spelende ren. ;e van hen wisten nog op zij te gen, doch de vierde, een 9-jarig -je, werd aangereden, waardoor zij 'te vallen en een der achterwielen het hoofd kreeg. Het kind was on- ellljk dood. i chauffeur is een verhoor afgeno- waarln hij verklaarde, dat hij, voor idjn wagen achteruit deed rijden, naar m heeft gekeken. De kinderen had I rolgens zijn verklaring niet gezien, '.«in als de 14-jarige bediende, die dhem in de cabine zat. KINDEREN speelden met lucifers. Zware brand te Gouda. Gouda is gisteren brand ontstaan j hooiberg bij de boerderij van P. Vliet in de Voorwittens, doordat de tinderen van de overburen daar met es speelden. De vlammen deelden weldra mede aan den stal tusschen hooiberg en het woonhuis. Deze stal met een rieten dak gedekt, zoodat hier het vuur gretig voedsel vond. egwaaiende brandende hooi kwam op van de naastgelegen paarden- en _jl terecht, die eveneens in brand ge ien, terwijl verder ook een wagen- a werd aangetast, Een paard en 'n tonden nog juist uit den stal worden Binnen weinige oogenblikken was complex gebouwen een groote vlam de. brandweer slaagde er in het woon- te behouden. Hooiberg en stallen ih verloren. Ook alle gereedschap- terbrandden. De schade, die groot is, door verzekering gedekt. MAGAZIJN te amsterdam afgebrand. en heeft te Amsterdam een brand in het magazijngebouw van den "del in rijwielen en onderdeelen den heer Max Velleman aan de Prins Itkkde. brand was ontstaan in de montage- j en de lokalen waar het verpak- -teriaal, als krabben en papier, op en waren, dat is het achtergedeelte de tweede verdieping. Gelijkvloers be- zich het kantoor; hieruit heeft het neel der firma onmiddellijk de boe- en den inhoud van de brandkast in "beid gebracht. Eenlge bedienden, die het oogenblik van den brand op drie waren, moesten, daar vluchten langs onmogelijk was, zich langs de ka- ran den liftkoker laten zakken om zoo beganen grond te bereiken, vlammen tastten met groote snel de derde en vierde verdieping en de van het gebouw aan, die brandde als reusachtige fakkel. Ook de tweede ver- "g vatte vlam toen de brandweer, die then met veel materiaal versterkt reeds lang bezig was van de mecha- he ladder en uit belendende perceelen wowel als achter, tal va» stralen op loeiende vuur te richten, bovenste drie verdiepingen met den rijn geheel uitgebrand; duizenden 'lirames en rijwiel-onderdeelen zijn 'en gegaan. «zekering dekt de schade, door het aangericht. RECLAME. 4252 "OOR EEN AUTO GEGREPEN. Bussum is gisteren het zesjarige ie B. J„ uit Hulzen, op den rijksweg terdam—Baarn onvoorzichtig overge- "n. Een automobilist, de heer K., uit 'erdam. poogde het kind te ontwij- ®>ar raakte toen een heer en dame, "Ki ernsl'8 gewond werden. Ook het Week trouwens nog verwondingen te t bekomen. ikermiddag om 3 uur is de 66-jarige eren broodbezorger N. Kessel te Hil- op de Groest, nabij de Lange- aldaar door een vrachtauto overre- °P slag gedood. De man fietste in 'enting van laatstgenoemde straat en e naar rechts uitwijken voor een S rijdende vrachtauto. Daardoor h P®daa' van zUn rijwiel den ."fBand, tengevolge waarvan hij zijn i ir tV ver'°°r. De fiets kantelde op i'ottoir, doch het slachtoffer viel voor 'Waren wagen. Een der achterwielen °tn man juist over het hoofd. VERBLINDENDE verlichting. ®eravond, te ongeveer halfnegen °e Jhotorrijder Suikerbuyk uit Ber- J Zoom met zijn motor in de rich- Roosendaal. Nabij Wouw werd hij hiaïï teRenügger verblind en bemerk- var, j r n'et de voor ^em uitrijdende iiti handelaar Goensen, uit Roo- De motorrijder, die betrekkelijk reed, reed tegen deze kar op °P het fietspad, links van den tod h een 12-iarige jongen, h. ge- die op de kar zat, werd daarvan _ngerd en jjreeg ernstige inwendige s j =en' Na voorloopig te zijn verbon- Zooals de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelljksch ge bruik van „Zij "-Crème een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 20-30-45 en 75 ct. BUITENLANDSCH GEMENGD. watervliegtuig gevallen. Een torpedo-watervliegtuig, dat in de haven van Cherbourg op het water wilde dalen, maakte een scherpe bocht onder den wind en kwam toen plotseling lood recht ten val. Het vliegtuig sloeg te piet tér op een der oorlogsschepen. Drie der inzittende vliegers werden gedood, een gewond. op de brusselsche tentoonstelling. Gistermorgen is het Fransche en gis termiddag het Engelsche paviljoen fees telijk geopend. Heden volgt het Italiaansche. VUURWERK-ONTPLOFFING IN SINGAPORE. Bij de receptie, door het gemeentebe stuur van Singapore in tegenwoordigheid van den gouverneur gehouden bij gele genheid van het zilveren regeeringsjubi- leum van koning George, is een doos Ja- pansch vuurwerk ontploft, waardoor twee Japanners en vier Chineezen in brand ge raakten, van wie drie zeer ernstig wer den gewond. Twintig personen werden door de hevige ontploffing Ln het water geslingerd, doch door Britsche politie daar uit gered, be halve, naar men meent, een persoon, die verdronken is. Het ongeluk greep plaats, terwijl 1200 menschen op de receptie aanwezig waren. DE HAUPTMANN-AFFAIRE. Het Hof van appèl van New-Jersey zal den 20en Juni a.s. bijeenkomen, om het verzoek tot herziening van het tegen Hauptmann uitgesproken doodvonnis, na der te bestudeeren. o ERNSTIG MIJNONGELUK IN BELGIë. Gistermorgen is ln de mijn Limburg— Meuse een ernstig ongeluk gebeurd. Ten gevolge van het breken van een kabel stortte een lift, waarin zich 40 mijnarbei ders bevonden neer van zeer groote hoog te. Elf ljunner zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. De anderen kon den ter plaatse verbonden worden. JoWaal ventje naar het ziekenhuis te fi, vervo Motorrijder vervoerd. hm kreeg een hoofdwonde, naar huls terugkeeren. GRÓOTE BRAND IN IrSJECHO- SLOWAKIJE. In de gemeente Batalov bij Iglau zijn 37 woonhuizen in de asch gelegd; 50 per sonen zijn dakloos geraakt. Vier personen zijn gewond. HOE NAPOLEON III VALSCHE BANKBILJETTEN IN OMLOOP BRACHT. Naar aanleiding van de uitgifte van nieuwe vijftig-francs-bankbiljetten, bevat ten de Fransche couranten een aardige anecdote, hoe Napoleon III een valsch 50-francs-biljet in omloop bracht. Keizerin Eugenie bezocht in 1866 een tentoonstelling, waar o.a. ook een collectie valsoh geld te bezichtigen was. Zij inte resseerde zich dermate voor de kunstige vervalschingen, dat zij om een bankbiljet van 50 francs vroeg om dit den keizer te toonen. Zij vergat echter haar plan en legde de banknoot in een der laden van Napoleons schrijfbureau. Gelijk het toeval wilde, ontving de keizer dien dag een bezoeker, die hem om een gift voor een weldadig doel verzocht. Napoleon trok de lade open en gaf hem het valsohe bankbiljet. Toen de man echter het biljet wilde Inwisselen werd hij tot zijn grooten schrik wegens het uitgeven van valsoh geld ge arresteerd. Bij zijn verhoor voor den poli- tie-commissaris deelde hij mede, dat hij het valsohe bankbiljet van den keizer zelf ontvangen had. Doch aan deze zonder linge verklaring werd geen geloof gehecht. Pas nadat hij eenlge dagen in de gevan genis had doorgebracht, werd de zaak opgelost. o WAARIN JAPAN ANDERE LANDEN OVERTREFT. Het Japansche ministerie van Onderwijs heeft een statistiek gepubliceerd over het aantal kranten en wat dies meer zij in het jaar 1934. Uit dit overzicht blijkt, dat de Japansche pers de Amerikaansehe betrek kelijk reeds in de schaduw stelt. 65.000.090 lezers worden in Japan aange troffen en zij verslinden meer dan honderd dagbladen, vijfhonderdvijftig weekbladen en zevenenzestighonderd geïllustreerde maandschriften. De hoeveelheid dagbladen lijkt misschien niet zoo groot, maar men moet bedenken, dat de grootste, zooals de te Tokio in het Engelsch verschijnende „Japan-Times" ook naar het buitenland worden verzonden en daardoor een oplage bereikt, waaraan zelfs Amerikaansehe kranten niet kunnen tippen Het is voor belanghebbenden in de Ja pansche krantenwereld van belang, dat de bladen in vierentwintig uur de fverste uit hoeken van het eilandenrijk het actueelste nieuws melden. Dat is het resultaat van de centralisatie en de goede verkeersmidde len. De in het dichtbevolkte Osaka ver schijnende kranten „Osaka Mainichi" en „Osaka Asahi" hebben een oplaag van bijna anderhalf millioen en de „Tokio Nichi Nichi", die in de hoofdstad uit komt. wordt in ongeveer een millioen exemplaren verspreid, evenals de „Tokio Asahi". 750.000 abonné's telt de „Tokio Yomioeri", terwijl het conservatieve blad „Jiji" dagelijks door 500.000 personen ge lezen wordt. FLORA V. lijst der bekroningen. De volgende prijzen, waarvan er gisteren reeds enkele door ons zijn vermeld, werden door de jury aan inzendingen op de Flora toegekend eereprijs aan inzending vervroegde af gesneden gladiolussen van de Ned. Gladio- lenvereeniging en extra eereprijs (kleine gouden medaille) van afd. West-Friesland; eereprijs aan de Haarlemsche Bloem- winkeliersvereeniging voor den stand van bindwerk Fleurop; zilveren medaille voor de inzending van winterlathyrus door de N. V. Kweekerij Enchantress v/h. H. Carlee te Haarlem; gouden medaille voor de inzending van vervroegde dahlia's in pot door J. G. Bal lego en Zn., Leiden; extra eereprijs (zilveren beker) van de Nederl Dahliavereeniging; eervolle vermelding voor de inzending vervroegde dahlia's in pot door de kwee kerij Dalvaros te Zandvoort; groote gouden medaille voor een groep Lilium tenuifolium regale en longlflorum door de N V. G. C. van Leeuwen en Zn., Heemstede eereprijs voor de inzending orchideeën door B. D. de Jong en Zn., Rijswijk, met extra eereprijs (groote gouden medaille van de Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur) groote gouden medaille voor de inzen ding bloeiende struiken (hortensia, rhodo dendron, Japansche azaleas en azalea mol lis) van de firma D. Keessen Czn. en Co. Aalsmeer; zilveren medaille voor de Inzending anemonen en ranonkels van J. Rusman, HiUegom; eervolle vermelding voor inzending chrysanthen in pot voor de firma P. en J. W. Mantel te Avenhorn; gouden medaille voor de inzending iris germanica, iris regello-cyclus (narcissen en andere snijbloemen en planten) door de N.V. C. G. van Tubergen, Haarlem; groote gouden medaille voor de inzen ding bloeiende struiken, Japansche aza lea's, azalea mollis, acer en glycyna door de firma Felix en Dijkhuis, Boskoop; eereprijs met extra eereprijs (gouden medaille van de firma R. Mees en Zn., Rotterdam) voor de inzending afgesneden bol-lris in soorten van de iriskweekers, leden der alg. Ver. voor Bloembollencul tuur; eereprijs voor de inzending afgesneden rozen door den Aalsmeerschen Tuinbouw- bond te Aalsmeer; gouden medaille voor de Inzending nieuwe tulpen en in soorten van het vrije veld door de N.V. Gebr. van Zonneveld, Sassenheim; groote gouden medaille voor de Inzen ding bladbegonia's van J. C. Maarsse te Aalsmeer; zilveren medaille voor de inzending astilbe in soorten door de firma G. Lubbe en Zn., Oegstgeest; eereprijs met extra eereprijs (bronzen medaille van de Kamer van Koophandel Rijnland) voor de inzending bloeiende pot planten en snijbloemen door de Bloemen en Plantenveiling Utrecht en omstreken; eereprijs voor de inzending afgesneden anjers van Jos. Klinkenbergs kweekerijen te Loosduinen: groote gouden medaille en extra eere prijs (zilveren beker) van de exportonder neming v.h. W. van der Linen te Hillegom voor de inzending nieuwe tulpen in soor ten (warenhuis) van de N.V. F. Rljnveld en Zn., Hillegom: gouden medaille voor de collectie nieuwe tulpen (warenhuis) van de N.V. Gebr. de Graaff en S. A. van Konijnen burg, Noordwijk; verguld zilveren medaille voor de inzen ding Rehmannia-Angulata van A. Koper te Bennebroek: zilveren medaille voor de inzending nar cissus snowsprite van de firma John Mooy Jr., Haarlem; gouden medaille voor de inzending nieuwe parkoettulpen van de firma Daal te Lisse; eervolle vermelding voor de inzending sparaxisfireking van Roozen-Kramer, Overveen. In het restaurant van „Flora" heeft gis termiddag een lunch plaats gehad, aan geboden door het gemeentebestuur van Heemstede. De burgemeester van Heemstede, jhr. J. P. W. van Doorn, heette in zijn openings woord de Amerikaansehe gasten hartelijk welkom en wenschte hun een aangenaam verblijf hier te lande. Door den heer John T. Scheepers werd daarna een boodschap overgebracht van de Horticultural Society of New-York, waarin de groeten van genoemd genoot schap aan het Nederlandsche volk werd overgebracht en waarin de beste wenschen voor het welslagen van de tentoonstelling werden overgebracht. Des avonds vond een maaltijd plaats, welke werd aangeboden aan de buiten- landsche gasten door het Uitvoerend Comité. Behalve de Amerikaansehe gas ten merkten we hierbij op jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van buitenlandsche zaken, den heer A. G. Boes, waarnemend burgemeester van Haarlem, ihr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede, mr. E. H. von Baumhauer, ge delegeerd lid van do Ned.-Amer. Kamer van Koophandel te Amsterdam, den heer Krelage en den heer Voors van het Uit voerend Comité. De buitenlandsche gasten werden wel kom geheeten door den heer Krelage. Hij noemde ze de geestdriftigste propagandis ten voor verfijnde schoonheid in tuinen. Hij bracht voorts hulde aan de American Garden Club en begroette in het bijzonder óe vertegenwoordigster daarvan Mss. Sea- bury en voorts mr J. T. Scheepers, als officieel vertegenwoordiger van den gou verneur van den Staat New-York. Laatstgenoemde beantwoordde spr. en bracht o.a. de groeten over van den gou verneur van den Staat New-York, de So ciety of American Florists en de Horticul tural Societv of New-York. Aan den heer Voors van het Uitvoerend Comité, die zooveel gedaan had voor hel i totstandkomen van de „Flora" bood hij de ponden medaille van de Horticultural So ciety of New-York aan voor zijn vele werk. Het slotwoord werd gesproken door Mss. Seabury, die de groeten overbracht van VOOR ZONDAG 12 MEI. Hilversum, 301 M. 8.55: VARA. 10.00: VPRO 12.00: AVRO 5 15: VARA. 8.00—12.00: AVRO. 8.55: Gra- mofoonplaten 9.00: Voetbal- en Post- dulvennieuws 9.05: Tuinbouwpraatje, S. S. Lantinga 9.30: Orgelspel J. Jong 9.45: A. Pleysier: Van Staat en Maat schappij 10.00: Kerkdienst u. d. Ned. Herv. Kerk te Zierlkzee. Voorg.: Ds. H. J. Barnouw. Hierna orgelspel door E. v. Ber gen 12.00: Uurslag en klokkenspel v. h. Stadhuis te Schoonhoven 12.01: Film praatje L. J, Jordaan 12.30: Omroep orkest o. 1. v. A. v. Raai te 1.00: Gram.pl. 1.20: Omroeporkest o 1. v. A. v Raalte 2.00: Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30: Verslag door H. Hollander v. d. Voetbalwedstrijd België—Holland te Brus sel 5.15: „50 voor de VARA", potp. uit de VARA.-Maandrevue m. m. v. solisten en VARA.-tooneel 6,10: Declamatie C. Rij ken 6.30: „Zehn Madchen und kein Mann", Suppé. M. m. v. solisten en het VARA.-orkest o. 1 v. P. Tiggers 7.45: Sportnieuws 7.50: Gram.pl. 8.00: Vaz Dias 8.15: Gram.pl. 9.15: Radio-Jour naal 9.30: Omroeporkest o. 1. v. A. van Raalte m. m. v. Zoltan Szekely (viool) 9.55: Orgelspel Pierre Palla 1015: De AVRO.-Decibels o. 1. v. Eddy Meenk 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Kovacs La jos en zijn orkest. Huizen, 1875 M 8.30: NCRV. 9.30: KRO. 5.00: NCRV. 7.45—11.00; KRO. 8.30: Morgenwijding o. 1. v. Ds. G. W. v. Deth Mej. G. Matter (sopraan) en C. Klop penburg (orgel) 9.30: Pontlf. Hoogmis 11.30: Gram.pl. 12.15: Orkestconcert, lezingen en gram.pl. 2.50: Schlagermu- zlek en Gram.pl. 4.15: Ziekenlof 5.00: Gewijde muziek 5.50: Kerkdienst uit de Weterlngkerk v. d. Evang. Gemeente te A'dam. Voorg.: Ds. P. v. Vliet. Orgel: H. Bakkenist. Hierna Gramofoonmuziek 7.45: Sportnieuws 7.50: Causerie 8.10: Vaz Dias 8.15: Schlagermuziek en Gram.pl. 9.00: Orkestconcert 9,30: Hoorspel 10.15: Orkestconcert 10.30: Vaz Dias 10.35: Gram.pl. 10.40—11.00: Epiloog. Droitwich, 1500 M. 10.0511.05: Kerk dienst 11.50: Het Belfaster Omroepor kest o. 1. v. E. G. Brown 12.50: Radio- Militair-orkest o. 1. v. B, W. O'DOnnell m. m. v. P. Cochrane (viool) 1.50: Gram.pl. 2.20: L. Bridgewater's kwintet m. m. v. G. Palmer (alt) 3.20: „Jubilee Thanks giving", openluchtdienst. 3.50: Jeugd- Kerkdlenst 4.20: Lezing 4.50: Kamer muziek door kwintet m. m. v. sopraan en piano 6.05: Boekbespreking 6 35: Con cert door A. A. Bake (bariton) en E. Joyce ipiano) 7.15: Kerkdienst 8.05: Llef- dadigheldsoproep 8.10: Berichten 8 20: Leslie Jeffries en zijn orkest m. m. v. G. Baker (bariton) 9.50: Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 6.20, 7.20 en 10.20: Gram.pl. 10.35: Orgelconcert C. Letestu 11.25: Gram.pl. 11.35: Orkest concert o. 1. v. Letombe 1.35: Concert 3-20: Radiotoorieel 7.20: Orkestcon- eert o. 1. v. André m. m. v. solisten 9.55: Concert. Kalundborg, 1261 M. 11.2012.20: Om roeporkest o. 1. v. Gröndahl 1.20—1.50: Gram.pl. 2.204.20: M. Hansen's orkest 7.20: Operettemuziek o. 1. v. Reesen 8.10: Hoorspel 8.25: Gram.pl. 8.35: Omroeporkest o. 1. v. Reesen 9.55: Beet- hovenconcert 10.20—11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Havenconcert 9.20: Plano-recital 10.10: Madrigaal- vereen. o. 1. v. Bóckeler 10.50: Bach- cantate 12.25: Omroepkleinorkest o. 1. v. Steiner 4.00: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 5.50: Handel-concert 7.20: „Die Loreley''. opera van Bruch. Leiding: Kühn 10.0011.20: Dansmuziek. Rome. 421 M. 8.05: „Les Saltlm- banques", operette van Ganne. Leiding: R. Josi. Brussel, 322 en 484 M. 3.22 M.: 9.20: Gram.pl. 10,20Omroeporkest o. 1. v. Gason 1120: Gram.pl. 12.30—1.20: Salon-orkest o. 1. v. Walpot 3.20: Repor tage. Hierna concert 5.20: Omroeporkest o. 1. v. Gason 6.35: Gram.pl. 7.20: Symphonieconcert o. 1. v. André 8.20: Salon-orkest o. 1. v. Walpot 9.3011.20: Populair concert 484 M.: 9.20: Omroep orkest o. 1. v. Gason 10.20: Gram.pl. 11.20: Salon-orkest o. 1. v. Walpot 12.30 1.20: Gram.pl. 4.20: Populair concert 5.20: Kamermuziek 6.35: Gram.pl 7.20: Salon-orkest o. 1. v. Walpot 8.20: Symphonieconcert o. 1. v. André 9.30 10.20: Populair concert. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: .Fi del io", opera van Beethoven 9.20 en 10.05: Berichten 10.2012.15: Dansmu ziek door Ad. Lutter's orkest. VOOR MAANDAG 13 MEI. Hilversum, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de VARA 8.00: Viool recital H. Wiggelaar 8.30: Gram.pl. 9.00: „De Notenkrakers" o l. v. D. Wins 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: E. Walis en zijn orkest 1100: Declamatie L. de Jong 11.20: G Smit (viola) en J. Jong (plano) 11.40: Vervolg declamatie 12.00: Orgelspel C. Steyn 12.30: de American Garden Club en de beste wenschen uitsprak voor de tentoonstel ling. Langen tijd bleef men in geanimeerde stemming bijeen. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Wat is oorzaak van de afwijking welke bijgaand scheutje vertoont van een pereboom. Is afkomstig van het soort Con- seiller de la Cour. Mevr H. te L. Antw.: Vermoedelijk is de pereschurft hier oorzaak. Spuit U thans den boom met Callfornische pap, 1 deel op 75 d.L. water. U heeft dus voor één emmer spuitstof van 10 Liter Inhoud 150 gram van deze pap noodig, welke U kunt koopen in den tuinbouwhandel. Let op ons artikel over dit onderwerp in dit blad. Als de boom geen bloem heeft behoeft U dus geen lood- arsenaat toe te voegen. Maak de pap in een houten of geëmailleerden emmer. Vragen op Tuinbouwgebied aan de redactie onder motto ..Tuinbouw'-'. Gram.pl. 1.00—2.00: De Flierefluiters ft. 1 v. E. Walis 2.15: De Zonnekloppers 0. I. v. C. Steyn 3.00: Voor de vrouwen 3.30: Orvitropia" o. 1. v. J. v. d. Horst 4.30: Kinderuurtje 5.00: Gram.pl. 5.40: Declamatie R. Numan 6.00: Viool- recital N. de Kliin 6.30: Muzikale lezins P. Tiggers 7.10Astronomische lezing J. de Jager 7.30: Zang door Engel Lund 8.00: SOS-Berlchten 8.03: Vaz Dias 810: Gram.pl. 8.40: Declamatie door F. Nienhuys en concert door ..De Zonne kloppers" o. v. C. Steyn 9.40: „The Bohemians" 10.10: Vaz Dias 10.15: Gram.pl. 11.00: Fragm „Ein Traum- spiel", Strlnsbérg. M. m. v. van het VARA- tooneel o. 1. v. W. v. Capellen 11.30 12.00: Orgelspel J. Jong. Huizen. 1875 M. NCRV-Uitzendine 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15- 9.30: Gram.pl. 10.30. Morgendienst o. 1. v. Ds N. P. E G. v. Uchelen 11.00: Chr. Lectuur 11.3012.00 en 12.15: Gram.pl. 12.30: Orgelconcert J. Zwart 2.00 Voor de scholen 2.35: Causerie A. J. Herwig 3.153.45: Gram.pl. 4.00: Bijbellezing Ds. J. H. H. v. Beem, m. m. v. zang en orgel 5.00: Gram.pl. 5.15: Chr. Liederenuurtje m. m. v. Mevr. C. Labberté-Kits. Mej. C. de Jager en W. Verver (viool) 6 15: Gram.pl. 6.30:' Vragenhalfuur 7.00: Ned. Chr. Pers bureau 7.15Reportage 7.30: Vragen halfuur 8.00: Vaz Dias 8 05: Herden- dingssamenkomst in de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam ter gelegenheid v. h. 10-Jarig bestas- van de Centr. Bond voor Inw. Zending en Chr. Phil. Inrichtingen 9.30: Gram.pl. 9.45: Vaz Dias 9.50: HOV-Kleinorkest o. 1. v. M. Adam, m. m v. L. de Graaff (viool) 11.10 II.30: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 9.35—9.50: Mor genwijding 10.20: Gram.pl. 10.50: Duitsche les 11.05: Orgelconcert M. M. Gilchrist 11.35: Gram.pl. 12.20: BBC- Variété-orkest o. 1. v. Kneale Kelly, m. m. v. W. Thomas (bariton) 1.25: Voor de scholen 2.10: Gram.pl. 2.55: Duitsche les 3.20: Sonate-concert door L. Phil lips (cello) en A. Mukle (piano) 3.50: Orkestconcert o. 1. v T. J. Powell m. m. v. W. Miles (tenor.) 4.35: Mantovanl en zijn orkest 5.20: Berichten 5.50 en 6.05: Lezing 6.25: Bach-concert 6.50: Causerie 7.20: Radio-Militair-orkest o. 1. v. B. W. O'Donnell 7.50: 2e Acte van Wagner's „Götterdammerung" o. 1. v. Sir Thomas Beecham 9.05: Berichten 9.25: Lezing 9.40: Het Parklngton Kwintet m. m. v. M. Browne (sopraan) 10.35—11 20: Sydney Kyte en zijn Band. Parijs „Radio Paris" 1648 M. 6.20 en 7.20: Gram.pl. 11.35: Orkestconcert o. 1. v. Touche 7.20: Opera-concert, m m. v. orkest o. 1. v. Bigot, en solisten 9.55 Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11.201.20: Strijkorkest o. 1 v. Thyregod 2.204.20: Concert uit rest. ..Wivex" 4.304.50: Zang en piano 7.30: Omroeporkest o. 1. v. Reesen 8.10: Zang en declamatie 8.55: Omroeporkest o. 1 v. Reesen 9.20:' Zang 9.4510.20: Omroeporkest o. 1. v. Reesen. Keulen, 456 M 5.20 en 6.20: Orkest concert10 05: Cellorecital 11.20: Om roepkleinorkest. Leiding. Eysoldt 1.35: Zang 3,20: Zang en plano 4.20: Or kestconcert o. 1. v. Schulz-Dornburg 6 20: Radio-Schrammelensemble 8.00: Pianorecital 8.20: Radiotooneel 9 40 11.20: Mandoline-orkest, kwintet, vocaal sextet en sopraan. Rome, 421 M. 8.10Gram.pl. 9.20: Mandolineconcert of dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gram.pl. 12.30—1.20 en 5.20: dito 6.20: Sonateconcert 7.20: Symphonie concert o. 1. v. Kumps 8.05: Gram.pl. 8.20: Symphonieconcert o. 1. v. Kumps 9.30—10.20: Gram.pl. 484 M.: 11.20:' Gram.pl. 11.50: Omroeporkest o. 1. v. Douliez 12.501.20. 4 20 en 5.35: Gram.- platen 6.35: Zang 7.20: Omroepor kest o. 1. v. Douliez m. m. v. solisten 9.3010.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Ad. Lutter's Dansorkest 8.50: „Geist werde wach", hoorspel met muziek van Handel en Mozart. 9.20 en 10.05: Berichten 10.2011.20: Ad. Lutter's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE, Voor Zondag 12 Mei. lste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.35: Keulen 9.50: diversen plm. 10.20: Keulen 11.20: Brussel VI. 12.30: Keulen 13.35: di versen 15.20: Brussel VI. plm. 15.50: Boedapest (op verzoek) 17.50: Keulen 19 20: Leipzig 21.20: Paris P.P. 21.50: Parijs Radio 23.20: Deutschl.- sender. 4e programma: 9.20: Brussel VI. 10 05: Droitwich 15.50: Londen Reg. 18.35: Droitwich 20.05: diversen 20,20: Droitwich plm 22.00: Weenen 23.05: Boedapest 23.25: Kalundborg. Voor Maandag 13 Mei. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.00: Deutschl.sender 9.20: Keulen 11.20: Brussel VI. 13.20: Deutschl.sender 14 15: Droitwich 14.55: diversen 15.20: Keulen 15,50: Deutschl.sender 16.20: Keulen 17.50:' Brussel Fr. 18.20: Keulen 18.40: Parijs Radio 19.20: Stuttgart 21.20: Brussel VI. 21.30: Brussel Fr. 22.20: Leipzig 23.20: Stuttgart. 4e proeramma: 9.35: Droitwich 10.05: Londen Reg. 10.35: Droitwich 17.20: diversen 17 50 Londen Reg. 19.20: Droitwich 21.05: Londen Reg. 23 20: Weenen. Wijzigingen voorbehouden ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) ft-8 1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11