LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 11 Mei 1935 Is verzorging van ons uiterlijk uitsluitend ijdelheid? WASG-IMACWINES fElO BINNENLAND. BUSLICHTINGEN HOOFDPOSTKANTOOR. Er was eens een vrouw, die niets om haar uiterlijk gaf. Ze droeg kleeren, die haar meestal niet stonden, was dit wel het geval, dan was het louter toeval. Haar neus kon, behalve als reukorgaan, gevoeg lijk als spiegel voor haar medemenschen dienst doen. Maar dit alles interesseerde haar niet. Ze wist niet eens. dat er zoo iets bestond als poeder en lippenstift. Wat zegt u, zoo'n vrouw ls onbestaan baar? Maar natuurlijk bestaat ze ook niet: u ziet toch aan den aanhef, dat het een sprookje is. En er was een ar.dere vrouw, maar dat is geen sprookje die een uiterlijk had waar nooit iets fout aan was; ook niet als ze alleen thuis was! Niet één haar van het onberispelijk coif fure vertoonde oo.t neiging tot losban digheid waarschijnlijk sliep ze staand of zittend. Ze wandelde nooit ln de zon. zwom met. !>estierf he' alleen ai bij de gedachte, dat ze in zee zou gaan. Want u begrijpt: de ..teint"! Emoties waren contrabande: je ziet er zoo geéchauffeerd door uit! En hadden schrik, opwinding of boosheid zich verstout naar de oppervlak te te dringen en een ongewonen blos of bleekheid achtergelaten dan was daar altijd het reddende doosje" om de ver- elschte rood-wit-comblnatie weer op peil te brengen. Zoo'n vrouw bestaat wel, er zijn zelfs meerdere exemplaren van; of ze echter in werkelijkheid levende wezens zijn, heb ik nog steeds niet kunnen ontdekken. Tusschen dezs twee uitersten van vrou wentypen beweegt zich het gansche schoone geslacht, waarvan sommigen wat dichter bij de eene grens komen, anderen meer het tweede type benaderen, terwijl er ook bij zijn, die al naar de omstandig heden en haar eigen stemming van 't moment, nu eens de onverschillige, dan weer de gesoigneerde vrouw als voorbeeld nemen. Nu is er de laatste jaren een geweldige verandering gekomen in de opvattingen omtrent het gebruik van schoonheidsmid delen in 't algemeen en van die voor het opmaken van ons gelaat in 't bijzonder. Het ls nog niet zoo heel lang geleden, dat de vrouw, die poeder, rouge, lippen stift, enz. gebruikte, niet anders dan lichtzinnig kon zijn in de oogen der goe gemeente. 'n Beetje crème voor ruwe han den of gesprongen lippen ln den winter, dat ging er nog mee door, maar al dat andere, brr! dat was voor het tooneel! En lk zou niet graag al degenen willen tellen, die in ons 'orave vaderland heden nog die meening huldigen! Wel zijn er velen onder het superieure geslacht (n.l. het manlijke), die om den dood niet voor ouderwetsch willen doorgaan en een vrouw, die de natuur een handje gehol pen heeft met een van de middelen uit het „doosje", niet zonder welgevallen be zien. maar van hun eigen levensgezellin dergelijke „frivoliteiten", niet dulden. Ja dulden zeg ik geven die zes letters niet prachtig de verhouding „macht ge hoorzaamheid" weer? En daarbij beweren deze braven, dat hieruit juist hun hoog achting voor hun eega blijkt. Ik weet het niet, maar ik zou juist willen, dat iets waar ik groote waarde aan hecht, er zoo goed mogelijk uitzag, of het nu een boek, een meubel of een mensch is. De roerselen van een menschenziel, zelfs van een mannenziel. zijn soms wel heel wonderlijk. Maar ook vele vrouwen staan afwerend tegenover het „kwastje", dat het meisje uit het bekende liedje in haar taschje had. Ze beschouwen het eigenlijk niet als zoo heel erg. maar vin den het typisch Hollandsche uiting 'n beetje gek. tO. dat vreeseüjke „gek vin den".) In 't Leidsch heet dat: ,,'t Staat nèt zoo gek!" Welke taalvorscher kan me hier de aanwezigheid van dit woordje „nèt" verklaren? Of we het nu echter afkeuren of toe- Juichen. een feit is het. dat tegenwoordig de vrouw uit de Noordelijke landen in 't algemeen veel meer zorg aan het opma ken van 't gezicht besteedt dan ongeveer een kwart eeuw geleden, een gewoonte, die onze zusters uit Zuidelijke en Ooster- sche landen al eeuwen toepasten. Dit is begrijpelijk, als we bedenken, dat de vrouw in warme streken er eerder fanée uitziet dan in een gematigd klimaat waaruit voor ons de les te putten valt den .make up" met matigheid te betrachten en een jonge, van nature frlssche tint niet van den wal in de sloot te helpen. Wat is er echter tegen, onzen glimmen- den voorgevel zijn opdringerigen glans te ontnemen? Er is zelfs een altruïstische kant aan 't geval: u kijkt toch ook liever tegen een verzorgd uiterlijk aan. waarom zouden we onzen medemenschen dan dat genoegen onthouden? Voor alles kies uw poeder met zorg uit: neem die nuance, die met uw huld en haarkleur overeenkomt. Elke expert zal u hierover kunnen inlchten, evenals over over de behandeling, die speciaal voor uw huid geschikt is. Een eenvoudige huid- verzorging is het zoo nu en dan in wry- ven van het gezicht met het sap van ver- sche vruchten; tomaten, komkommers, ci troenen; zooals een deskundige op dit ge bied me vertelde, wordt de huid er fris- scher en soepeler door. 't Heeft in elk ge val het voordeel van onschadelijk en wei- ng kostbaar te zijn; hetzelfde kunnen we ook zeggen van „koud water' en vol doende slaap", die nog steeds tot de goedkoopste schoonheidsmiddelen behoo- ren en niet te vergeten onze inner lijke gesteldheid. U hebt tegenslagen, er zijn zorgen, kortom u zit in den put, n bodemlooze, en, wat meestal samengaat, uw spiegel toont u met ontstellende lijkheid 'n weinig florissant beeld. Nu probeert u uit den put te klauteren en u merkt, dat diezelfde spiegel plotseling met meer welgevallen naar u kijkt. Dit feit alleen al maakt, vanwege de wissel werking, dat de laatste stap uit den bo- demloozen put u niet zoo moeilijk zal val len en u vertoont den volke een gelaat, waarop een gedeelte van uw kennissen zal reageeren met: „Wat ziet ze er goed uit!", een ander deel met een zuurzoet: Die zorgen van haar zullen zoo erg niet zijn" of: „Ze schijnt er zich niet veel van aan 'te trekken". Natuurlijk zéggen ze dit niet. maar sommige menschen kun je zoo heerlijk duidelijk zien denken, als je door de oogenvensters naar binnen kijkt. U doet het beste deze groep der zuurzoeten kalm uit te schakelen; ze zouden u hals RECLAME. 1039 WRINGMACWINES •Vooroorlocjsche prLjzen.Vraaqten U zult versteld staan. over kop weer in den put terug doen tul- melen. Om nu tot de eigenlijke make-up te komen: het aanzetten van de lippen ver- eischte nogal overleg; in vele gevallen lijkt de mond er grooter door en dat ls toch wel niet de bedoeling! Door even de bovenlip te accentueeren, wordt meestal het vereischte doel: het sprekender ma ken van 't gezicht, het best bereikt; ten zij men de voorkeur geeft aan totaal ge verfde lippen, die echter het Hollandsche vrouwentype gauw grof maken Het opbrengen van rouge ls eveneens 'n gewaagd experiment. Wist u, dat het, dicht bij den neus aangebracht het ge zicht smaller maakt, het daarentegen ver breedt. als we den kunstblos halverwege neus en ooren doen ontstaan? Dit laatste is dus niet aan te raden voor haar., die een gezichtsvorm hebben, niet ongelijk aan de maan in het vierde kwartier Het iets aanzetten van oogen en wenk brauwen kan voor enkele typen niet on aardig zijn, zoo gauw het even te veel wordt en er houtskooloogen van gemaakt zijn, doet het min of meer vulgair aan. Wie van nature een kleur heeft, zoodat ze als ..Hollands welvaren" door 't leven gaat, wil dit gewoonlijk veranderen i om dat ze 't van nature heeft!! Voor haar bestaat een mauve-tint poeder, die voor al bij avondlicht een bijna etherisch ef fect maakt Teekenend voor onzen tijd is het. dat bij de algemeene malaise, de schoonheids specialisten, als uit den grond verrijzen. Nu is 't heel gemakkelijk dit te schuiven op de ijdelheid en onbeduidendheid van dezen tijd. maar ik geloof, dat er nog iets anders achter zit. Heeft een vrouw, die weet, dat ze er verzorgd uitziet, niet een veel grooter zelfvertrouwen, kan kan ze daardoor haar werk niet veel beter doen? Is 't daarom te verwonderen, dat een groot deel van de cliënten der schoon heidsinstituten tot de werkende vrouwen behoort? Statistisch is b.v gebleken, dat in de groote zaken de verkoopsters, die haar uiterlijk verwaarloozen, minder suc ces hebben bij overigens gelijke capa citeiten dan de verzorgde collega's. Maar nog eens: zoo ergens, dan is op dit gebied matigheid geboden. CRITICA. RECLAME- 4259 Weet U wat sportief is? Zoo'n leuke Tweka-blouse! AMBk Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Wij hebben in de afgeloopen week eens een grondig onderzoek ingesteld naar de z.g. smokkelkoeien, die van uit België ons land zouden „binnenstroomen", hetgeen de oorzaak is dat onze slachtveemarkten worden overvoerd en we zijn tot de con clusie gekomen dat deze geruchten op zijn zachtst gesproken, zeer overdreven zijn. Enkele kooplieden uit het. zuiden des lands waren met een klein kwantum vee op de Rotterdamsche markt, dat kennelijk van vreemd ras was; maar niet alleen was de aanvoer heel klein doch boven dien moest men wegens de slechte prij zen. die hier momenteel worden besteed, er ook nog aan verliezen. Wij beschouwen dan ook dezen „import" al weer als afgedaan. Neen, onze slacht- veemarkt wordt wel in hoofdzaak over voerd, wegens gebrek aan afzet. De kwan- tums zijn niet grooter dan andere jaren, doch de consumptie is sterk teruggegaan, wegens de slechte koopkracht en dat is alleen de oorzaak van de nog altijd terug gaande prijzen. Gisteren, zoowel hier ter plaatse, als te Leeuwarden en Zwolle, was er wederom een teruggaan der prijzen en een zeer slechten handel. Trouwens voor allen was het marktver- loop weer traag en zakkende De vette kal veren, die door de lage melkprijzen weer overvloedig zijn opgezet, loopen sterk in prijs terug, waardoor de nuchtere kalveren ook nadeelig beïnvloed worden. Op de ge- bruiksvee-afdeelingen waren in het alge meen de aanvoeren verminderd, doch voor den tijd, toch nog veel te ruim. De weiders zijn voorloopig uitgekocht en hoewel er voldoende gras is, doet men bij het hui dige schrale weer, voorzichtig aan. We zagen al heel wat magere guste koeien, die reeds in het land hadden geloopen. De prijzen daarvan waren laag in verhouding wel f. 25 lager dan een maand terug doch de echte vetweiders koopen in Maart en April hun materiaal en liefst niet in de Meimaand. Ook de versche melkkoeienhandel wil om deze reden niet meer vlotten. Er ging dan ook heel weinig om. Kalfkoeien, welke dezen zomer „op tijd" zijn, wil men bijna heele- maal niet koopen. Het handelsvee wat nog op het oogen- blik nog in koopmanshanfien zit en dat is nog vrij aanzienlijk kan slechts met veel verlies worden opgeruimd. De belangstelling gaat nu tijdelijk weer uit naar den inkoop van jonge weide- lammeren, doch de prijzen zijn in verband met de slechte exportperspectieven, aan zienlijk lager dan het vorige jaar. Er waren hier op de Leldsche markt een kleine 1000 stuks, waarvan de Groning- sche en Friesche lammeren van f. 2.75 tot ongeveer f. 4 en het N.H. of de z.g. Meerlammeren van f. 5 tot f. 5.50. gemid deld. per stuk opbrachten. Wanneer de Texelaars komen zal de prijs vermoedelijk van f 4 tot hoogstens f. 8 bedragen, het geen als de kosten daarvan worden afge trokken voor de Texelsche fokkers, die er dikwijls hun bestaan in vinden, ook al een zeer slechten prijs ls. De varkensprtjzen zijn ook al zakkende en daar de vee en vleeschhandel weet te melden dat de officieele spekprijzen binnenkort zullen worden verlaagd zal zulks tot verdere daling aanleiding geven. VAN DER S. ARIE SMIT t OPRICHTER VAN DE KON. MIJ. „DE SCHELDE". Te 's-Gravenhage is. 90 jaar oud, over leden de heer Arle Smit, oud-burgemeester van Vlisstngen. oud-lid van de Tweede Kamer enz De heer Smit stamde uit een oud-Hollandsch scheepsbouwersgeslacht, wiens naam over de geheele wereld be kendheid heeft. Zijn levenswerk is vooral de oprichting van de Kon. Maatschappij ..De Schelde" te Vlisslngen. Reeds op jeug digen leeftijd kwam hij in den scheeps bouw, het vak, dat zijn vader, zijn groot vader en zijn voorouders al evenzeer had den uitgeoefend. Te Ridderkerk was hij geboren en op school gegaan, later kwam hij op de kostschool te Rhenen en werd hij scheeps-ontwerper te Slikkerveer. Vervolgens stichtte hij te Vlissingen een filiaal van zijn scheepsbouwwerf, dat later leidde tot de oprichting van de Mij. „De Schelde" (1875). Als gedelegeerd commis saris en later als president-commissaris van de Mij. „De Schelde", was hij de stuw kracht dezer onderneming, wier beteekenis telken)are grooter werd. Tot zijn 80ste jaar is hij actief aan de Koninklijke Mij. „De Schelde" verbonden gebleven Een op 6 Augustus 1921 daar geplaatst borstbeeld van Arie Smit herinnert aan en getuigt van zijn groot levenswerk. Van 1879 tot 1888 is hij burgemeester van Vlissingen geweest en ln die jaren ls deze Zeeuwsche stad belangrijk vooruit gegaan; het aantal inwoners steeg in die periode van 9500 tot 22.500. Eenige jaren lang heeft hij deel uitge maakt van de Provinciale Staten van Zee land en van 18861888 was hij voor de eerste maal lid van de Tweede Kamer voor het district Middelburg. In 1891 kwam hij, ditmaal voor Ridderkerk, opnieuw in 's Lands vergaderzaal en hij ls toen tot 1897 lid gebleven. Later vestigde de heer Smit zich in Den Haag, waar hij van 19051912 lid van den gemeenteraad ls geweest. De heer Smit was ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Het stoffelijk overschot zal Dinsdag a.s. te elf uur op de begraafplaats te Oud- Kralingen te Rotterdam worden teraarde- besteld: overeenkomstig zijn wenschen: zonder bloemen of toespraken. GRONDBORINGEN BIJ VELSEN. De tunnelplannen. Gisteren ls men nabij Velsen ln de on middellijke nabijheid van den verkeers weg HaarlemAlkmaar en van 't stoom- pontveer met grondboringen begonnen. Naar wij vernemen staan deze grond boringen In verband met de hangende grootsche tunnelplannen ter vervanging van het pontveer over het Noordzeeka naal. HET UDDELERMEER EN DE HUNEN- SCHANS AFGESLOTEN. DE WIJZIGING DER KIESWET. Het bedrag van de waarborgsom. In een Nota naar aanleiding van het Verslag der Eerste Kamer zegt de Minis ter. dat geen vrees behoeft te bestaan, dat hij de regeling van het kiesrecht vol maakt zou achten, wanneer de onder havige voorstellen eenmaal zijn tot stand gekomen. Niet alleen toch de uitwerking van het bestaande stelsel zelf een ma terie die voortdurend leidt tot nieuwe problemen, die oplossing vragen maar ook de veel meer omvattende vraag, of het bestaande stelsel voor de vorming van een volksvertegenwoordiging het juis te is, zijn punten, die voortdurend de aan dacht van de Regeering vorderen. Het kiesrecht is uit zijn aard nu eenmaal een stof. die aan wisseling onderhevig is en waarvan nimmer kan worden getuigd, dat het laatste woord er over gesproken is. Zonder ten deze eenige concrete toezeg ging te kunnen doen, moge de Minister toch opmerken, dat vrees voor stilstand op dit punt van de zijde der Regeering ook al heeft de ondernomen poging tot meer ingrijpende wijziging thans geen succes gehad niet behoeft te bestaan. Wat de hoogte van het bedrag van de waarborgsom aangaat, het ls uitermate moeilijk, een objectief criterium te dien aanzien te geven. De thans nog onbeken de praktijk speelt hier een belangrijke rol. Moch deze te zijner tijd een ant woord geven, waaruit blijkt, dat de thans voorgestelde hoogte van het bedrag niet aan de bedoeling beantwoordt, dan zal niet mogen worden geaarzeld, de noodige wijziging tot stand te brengen. CONTINGENTEERING VAN LEDER. De belangen der overlederindustrie. In een nota nar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer betreffende regeling van den Invoer van leder, geïso leerde electriciteitsgeleidingen en verpak kingsglas, met uitzondering van bemand glaswerk, zegt de Minister, de meening van sommige leden, dat de overlederin dustrie door de thans van kracht zijnde contlngenteering zeer onvoldoende wordt gesteund, in haar algemeenheid niet te kunnen deelen. Wel is waar is het hem bekend, dat de toestand ln dezen tak van industrie ook thans nog te wenschen overlaat, doch dit feit moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan den steeds ver der dalenden export. Hiertegenover staat dat de mogelijkheid tot invoer in 1935 aanzienlijk werd beperkt. De Indruk van sommige leden, dat ten gevolge van de bij de handelsverdragen toegestane in voercontingenten de invoerbeperkende werking van den contingenteeringsmaat- regel wederom teniet wordt gedaan, is dan ook niet juist. De in totaal toelaatbare invoer voor het jaar 1935 is aanmerkelijk geringer dan de invoer in de basisjaren. In antwoord op de laatste door som mige leden gestelde vraag deelt de Mi nister mede. dat de ontwikkeling van den ♦oestand in de overlederindustrie zijn voortdurende aandacht zal blijven behou den en dat hij zoo de noodzakelijkheid daartoe mocht blijken, niet zal nalaten andere middelen van steun dan door mid del van de Crisislnvoerwet te overwegen. Omgeving met prikkeldraad afgerasterd. Men meldt uit Apeldoorn aan de Tel.: Het Kroondomein heeft zich genood zaakt gezien het Uddelermeer en de be kende Hunenschans, door middel van een afrastering, af te sluiten. De vernieling door het publiek nam zoodanige vormen aan. dat de omgeving van het meer en de schans zelf ernstig werden bedreigd. Daarbij kwam de geweldige rommel, welke de bezoekers steeds achterlieten. De heer J. C. Ittmann, pachter van het nabij gelegen theehuis en van de zweminrichting I van het Uddelermeer, heeft ons daarover een en ander verteld. In het seizoen, aldus de heer Ittmann heb ik den gcheelen dag een persoon loo pen, die niets anders doet dan het afval opruimen, dat de touristen achter laten. „Laat niet als dank voor 't aangenaam verpoozen Niet lleen de Jeugd, maar ook ouderen hebben er niet weinig toe bijgedragen, dat de afsluiting een feit is. Frappante staal tjes vernamen we hiervan Vorig jaar kwam er op een goeden dag een gezel schap met acht autobussen, nl. met elkaar 400 schoolkinderen en het daarbij behoo- rende personeel. Aan het Uddelermeer wer den de meegebrachte boterhammen ge nuttigd en alras was het een chaos van weggeworpen papier en doozen. De heer Ittmann verzocht het begeleidend perso neel alles door de kinderen te laten op ruimen. doch dit verzoek werd niet inge willigd. In de onmiddellijke omgeving zijn een 25 a 30 manden aangebracht, waar de be zoekers papier enz. in kunnen deponeeren, doch ze worden slechts sporadisch gebruikt. Wat de Hunenschans betreft, hetzelfde euvel. Daarbij kwam nog. dat de nabij het meer parkeerende auto's de Hunen schans ln ernstige mate beschadigden. Ook hieraan ls thans paal en perk gesteld Om het geheele Uddelermeer en de Schans is thans een afrastering aange bracht. Waarlijk geen fraai gezicht! Doch onvermijdelijk. Slechts noode is het Kroon domein tot dezen maatregel overgegaan. De serieuze bezoekers van het Uddelermeer zullen dit kunnen blijven bezoeken. DE TOESTAND IN HET HOTEL-, CAT». EN RESTAURANTBEDRIJF. In het departement van sociale zakts ls gistermiddag een conferentie gehouden tusschen de ministers Steenberghe, siote- maker de Bruine en Oud en vertegen, woordlgers van de commlssle-Posthunu en van de vakorganisaties in het hotel- café- en restaurantbedrijf, ter bespreking van den noodtoestand dier bedrijven, Naar wij vernemen, hebben de organist, ties de gelegenheid gekregen, hun moei. lijkheden toe te lichten aan de hand van het onlangs door ons gepubliceerde rap. port der commlssle-Posthuma. Van de zijde der regeering ls de toe. zegging gedaan, dat de in het rapport. Posthuma belichaamde voorstellen in ern stige overweging zullen worden genomen HbH NIEUWE FRANKEERZEGELS VAN 1'/, CT, De nieuwe oplaag van de frankeerzegel! van 1cent wordt aangemaakt ln grijze kleur. Deze zegels zullen op de postkan- toren verkrijgbaar worden gesteld zoodra de aanwezige voorraad zegels ln de rood- lila kleur zal zlin uitgeput. Aan de z.g. verzamelaarsloketten zullen de zegels reeds dadelitk na het gereed komen verkrijgbaar zUn. OVERSTEEKPLAATSEN VOOR WIELRIJDERS. Uniforme regeling door K.N.A.C. gevraagd. In een adres, gericht aan den Minister van Waterstaat, wijst de K.N.A.C. op het feit. dat langs tal van wegen ln ons land de wielrijders gedwongen worden de snel- verkeerswegen over te steken om de rij wielpaden te bereiken. Dit is niet alleen het geval op wegen waar de rijwielpaden ein digen of beginnen, maar ook op talrijke plaatsen op rijbanen welke voor het ver keer met rijwielen in beide richtingen zijn verboden b.v. 's GravenhageHaagsche Schouw. De eenige manier voor de wiel- riiders om onder dergelijke omstandig heden veilig over te steken bestaat volgens adressante daarin dat zil dit doen met het rijwiel aan de hand. Oo enkele plaatsen wordt reeds deze wijze van oversteken verlangd, maar in verreweg de meeste gevallen wordt zü of niet van overheidswege voorgeschreven of er wordt niet de hand aan gehouden In verband hiermede verzoekt adressante een Imperatieve bepaling, welke den wielrijders zou nopen de voor hen verboden wegen slechts met het rijwiel aan de hand over te steken en aan een dergelijk voorschrift streng de hand te doen houden. Tevens zou het volgens haar aanbeveling verdienen Indien op de gevaarlijke plaat sen bordjes met „Wielrijders afstappen" zouden worden aangebracht. Hiermede zou niet alleen de veiligheid van den wielrijder gediend zijn. doch ook die van het snelverkeer. LOONKWESTIES BIJ DE HARINGREEDERIJEN. Zooals gemeld, zullen op 13 Mei 71 sche pen ter haringvangst mogen uitvaren. Van verscheidene reederijen zijn echter op dien dag de schepen nog niet allen gereed j om te vertrekken, daar men over verschil- lende punten ln de arbeidsovereenkomst nog niet tot overeenstemming is geko men. Gistermiddag is ln Den Haag een bespreking gehouden met de looncommls- sie uit de Reedersvereenlglng, voor de Ned. vlsscherij en de bestuurderen der verschillende werknemersorganisaties, wel ke bespreking hedenmiddag zal worden voortgezet. Bijna alle reederijen hebben den datum van uitvaart voorloopig verschoven tot 15 Mei en hebben de bemanningen ook nog niet aangemonsterd. Alleen de bemannin gen van drie schepen der N.V. Van Toors Stoomvlsscherijmaatschappij zijn gemon sterd tegen dezelfde voorwaarden welke het vorig jaar hebben gegolden. Deze schepen zullen, onvoorziene om standigheden voorbehouden, met hetzelf de aantal koppen de haringvangst a.s. Maandagmorgen gaan uitoefenen. iVad.i VERSPREIDE BERICHTEN. Te Vlissingen ls op 78-jarigen leeftijd overleden de gepensionneerd generaal- majoor aer artillerie, H. B. Moll. Bij K. B. Is benoemd tot notaris bin nen het arrondissement Roermond ist standplaats de gemeente Helmond H. A. C. van Keulen .candldaat-notaris te Hil versum tot notaris binnen het arrondissement Groningen ter standplaats der gemeente Loppersum J. Bel, candldaat-notaris ie Bemmel. UIT NED. OOST-IND1E. NAAR INDIK. BANDOENG. 10 Mei. Aneta). Ds G. Reddingius. predikant te Westzaan bij de Regeering voorgedragen voor benoe mlng tot predikant, bil de Indische Profes- tantsche Kerk. Zijn uitzending kan bin nenkort worden verwacht. DOOR WESPEN GEDOOD. BANDOENG, 10 Mei (Aneta). Het Departement, van Oorlog ontving een tele gram uit Bandjermasln waarin werd te- meld dat de Timoreesch infanterist Tji- reng Joseo tijdens een patrouille door een zwerm wespen ls overvallen Hij is te Kan- dangan aan de gevolgen overleden. KAMPONGHOOFD DOOD GEVONDEN. BATAVIA. 10 Mei. i Aneta). Het hootl van een kampong in de omgeving van Batavia, die om zijn dienstijver bekend stond Pesing is dood gevonden op een balé-balé met een schotwond ln lichaam dood aangetroffen. Het liik is naar de Centrale Burgerlijke Ziekenlnrichtutf overgebracht voor sectie. OFFICIEELE MUTATIE. BUITENZORG. 10 Mei (Aneta). Met ingang van 18 Mei voor den duur van Europeesch verlof van B. C. A. Grotjoh»" tiideliik belast met de functie van dlrecteu. van de Postspaarbank J. H. van Hunnifc thans onderdirecteur. 2.40 1) 17.35 2) 2.401) 9.— 17.55 6.50 2) 10.20 2) 19.40 11.10 20.30 9.50 12.35 21.45 2) 10.20 13.15 2) (22.30) 11.— 15.05 2) 12.50 15.25 2) 13.15 16.2) 14.15 2) HANDELSBESPREKINGEN MET ITALIË. Binnenkort zullen de onderhandelingen over de handelsbetrekkingen met Italië een aanvang nemen. Zeer waarschijnlijk zal de Nederlandsche delegatie, welke on der leiding zal staan van den heer A Th Lamping, directeur van de Handelsaccoor- den aan het ministerie van Economische Zaken, zich op 21 dezer naar Rome be geven. Laatste busllchting ten Postkantore (Bree- straat) voor de eerstvolgende postverzen ding in de richting van: Amsterdam Rotterdam 1Ö.3S 18.-». 17- 17.553), 18.40 19-3), 20.30 22— 22.30 2)1 De laatste lichting (22.30) richting Am sterdam aansluiting op de Nachttreinen Hoofddorp Katwijk Leiderdorp Noord wijt 5.30 4.— 5.30 4— 6.45 4.35 6.46 11- 12.05 13.20 11.— 13-20 15.35 17.— 17.20 16.25 17.55 2) Oegstgeeet Wassenaar Woerden Zoeter*' 4.2.40 4.30 850 12.05 4.35 5.45 12 25 16.35 5.45 12.50 17.30 11.— 15.25 2) 16.25 17.— 19.15 19.40 2) (22.30) 20.30 De laatste lichting (22.30) richting Was senaar, niet op Zaterdag en daags v0°' een feestdag. De onderstreepte tijdstippen gelde» W® Zon- en Feestdagen. 1) Niet op Maandag en daags n» Feestdag. 2) Na dit tijdstip kan nog gepost worden den postwagen v. d. aansluitenden trem. 3) Alleen voor verder dan Rotterdam. Alleen op Zon- en Feestdagen. In aansluiting op de stads bes telll®{, worden de kantoorbussen (HootdkanW voer het laatst gelicht: le bestelling 6.30 2e 13,40 le 17.36

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10