Vrijdag en Zaterdag wW Buitengewone Reclame metCadeaux FIRMA I. ZANDVOOBTs SLAGERIJEN Het Lingeriehuis HAARLEMMERSTRAAT 170 OPENING C^nke naam geeft gakanta vooï uma ctuwew/. Poppentenloonstelling ESI HAARLEMMERSTRAAT 186 Bij aankoop van EEN GULDEN een half pond gesneden kalfsgehakt cadeau. Als extra Reclame: 3 pond Runderrollade prima f,1.10 !-'- 'J DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 Mei 193 60.- 39 19*c 39c- 19 *c" 39c 29c Leidsche Coöperatieve Keuken G.A. Westlandsche markt Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, annex fijne Vleeschwaren, van: H NI. DIJKSTRA 4 pond Rundergehakt f. 1-, Gestoomde Kunsfham f. 0.15 per pond Rauw Rundvet 0.40 per pond Snijworstf. 0.10 per ons Magere Varkenslappen 40 cent per pond 3 pond Varkensrollade1.20 Doorregen Varkenslapjes 30 cent per pond bij 4 pond een gulden 2.pond Kalfsfricandeau. 78 cent 3 pond Kalfsrollade 94 cent 5 pond Speklappen 70 cent 5 pond Krabjes80 cent Plockworst .10 ct. per ons kant, ds. J Verkuyl, Laren (N.-H.i arbeidt onder studenten De bijzondere belangstelling: voor de Chineezen in ons land is bij de meeste menschen pas van de laatste 5 jaren, toen zij met hun Pinda koekjes op straat zijn gekomen. Een Chineesche samenleving zonder corruptie is niet mogelijk. Hierdoor ontstaan de ongelukkigste toestanden, het geen spr. verduidelijkte met vooibeelden over de aanwerving van schepelingen, het werk dat hun wordt opgedragen am be- -1 Moorden komen veel voor. maar achter het ware motief komt men nooit. Op Katen- drecht zijn bijna uitsluitend mannen van 20 tot 30 jaar. die hun dag doorbrengen met dobbelen en opium schuiven. Door dit dobbelen en opiumschuiven worden de menschen versuft en daardoor is het wer ken aldaar zoo moeilijk Toen ds. Pierson zijn arbeid begon werd hij voor een politie spion aangezien en was zijn eerste optre den wel goed bedoeld maar te officieel. Bij zonder interessant was te vernemen op welke wijze men tenslotte tocht contact kreeg met deze menschen en hoe zij be lang zijn gaan stellen in het leeren van talen en in het zaaltje dat gesticht is en waar zij een maaltijd kunnen krijgen. Een Chinees is trotsch van aard en voelt zich ver verheven boven ons Westerlingen, maar aldus spr., zij zijn tenslotte toch gekomen en zoo wordt nu het Evangelie verder ge bracht en zien zij iets van de zoekende liefde van de kerk van Jezus. In China breekt een nieuwe tijd aan en daarom is het zaak nu reeds de jeugd te leiden, om dat het straks zal gaan om het commu nisme of het Christendom, waarbij spr. ook voorbeelden gaf over het werken van de derde internationale. Ten slotte verzocht ds. Pieron dit werk een biddend en mild dadig hart tce te dragen, opdat het ver der mag worden voortgezet Na het zingen van Ps. 87 vrs 3 werd met gebed gesloten en gecollecteerd voor de zending onder de Chineezen. Door de Chr. Hist, kiesver. zijn voor de a s. gemeenteraadsverkiezing candldaat gesteld 1. A. Verboon t aftr.)2. O. R. I. Vlveen, 3. B. Mechelse, 4. C. H. de Ruyter, 5. J. F N. van Os Jzn 6. J. Colpa, 7. H. Dek. 8. A. B. Wesselo. De heer J. J. Dijkman heeft voor een candidatuur bedankt, zoo dat ook de heer J. J. Dijkman niet meer in den raad zal terugkeeren. WASSENAAR. T. uit Den Haag deed mededeellng dat een dekzeil van zijn groentenwagen die onbeheerd op de Stoeplaan stond, was ontvreemd. Namens zijn patroon deed W. alhier aangifte van het feit dat de deuren van de consumptietent, staande ap de tennis banen achter het Kasteel, geopend waren en zes doozen. leder inhoudende zes ten nisballen waren ontvreemd. WARMOND Vergadering der N.S.B. In het Paviljoen „De Leede" alhier werd een vergadering gehouden der N.S.B.bij gewoond door 40 personen. De voorzitter der afd. Voorschoten opende en heette allen welkom. Na uiteen gezet le hebben, hoe moeilijk het tot nu toe was in Warmond een vergadering te kunnen beleggen, sprak de heer Boddé uit Helmond. Deze wees er op, dat hij, princi pieel Katholiek zijnde, was uitverkozen om hier het woord te voeren: omdat War mond voor 2/3 Katholiek bevolkt is en hij aan zou toonen dat ook voor den Katholiek en juist voor den principieel sterke de plaats is in de NS B. Want N.S.B. betee- kent dienen en offeren. De N.S.B. gaat uit van een leidend beginsel en bevordert daardoor het zelfrespect der natie: orde, tucht en zelfrespect en solidariteit. Spr. vroeg of men vindt, dat het huid» Parlement de geest der volksgemeensch' rechtvaardig dient en ontkende zulks s de hand van talrijke voorbeelden. Hij sprak o.a. de nood der boeren, de quaesti Zwanenberg, de cumulatie, de belasting, enz. Voorts besprak hij uitvoerig de vakb weging en diverse toestanden, die nationaal belang kunnen heeten. alsme, de demagogische bestrijding der Ns Men beschuldigt de N.S.B. van leut en bedrog, terwijl zij er Juist prijs stelt dat haar leden practisch hun belijj nis gestand doen. Dictatuur verwerpen' aldus spr. en wij zijn geen aanhang, van den totaalstaat, maar wij willen ei leider, gedragen door de volksgemeenscha en dienaar van den corporatieven sta Hierna ci>"rde de spreker het zesde cru plet van het Wilhelmus „Mijn schildt en betrouwen" enz., waarna schriftelijke i. gen werden beantwoord. Na het zing» van het Wilhelmus volgde sluiting. e- Costu^ Peek &Cloppenburg 4104 Bezoekt de in 4140 T NUT VAN T ALGEMEEN Vrijdag geopend om 4 uur. Twentscbe Keuken met Baker. 4102 Onze week-end prijzen zijn alléén geldig op Fijne zwart wollen Llama Sokken Interlock Damesdirectoirs 10 c. alle maten .OvJ Fll d'écosse Sokken de nieuwste dessins Groote Baddoeken 4 r 1 Ci met gekleurde rand 10 Interlock Dameshemden zeer fijn weefsel Crêpe Zijden Dames- 0Q c. Vlinderbroekjes Cd Tricot Dameshemden iets bijzonders Zuiver wollen Dames- Sportsokjes, mooie <1Q c. effen kleuren. .Cu Zuiver wollen Dames- Badcostumes, in de PQ c. nieuwste modellen 00 Solide Zijden Heerenbretels prima elastiek Macco met Zijden nonladder kous Zo uit de Bes Zo in de Fles Oe Beste Bessen, sappig en rijp - hygiënisch verwerkt tot heerlijke bessensap. Als ge Bessensap var» Stokhuyzen vraagt, dan koopt ge de heerlijkste zuivere Bessensap, die gemaakt kan worden. U proeft het verschil dadelijk I Bessensap, Frambozen- en Bessensap, anz. in alle zaken van WETTIG GEDEPONEERD FILIALEN IN NEDERLAND Algem. Ledenvergadering op Vrijdag 17 Mei te 20'/, uur in de gerestaureerde eetzalen van het gebouw Rembrandtstraat No. 27. Agenda: Opening; Notulen en Jaarverslag; Verkiezing 3 Bestuursleden, volgens roos ter treden af Mevr. Verwer Akkerman, Mevr. van Eek Draayer en dr. Ubbels. Het Bestuur heeft als candidaten Mej. dr. J. H. van Lessen voor Mevr. van Eek, die zich niet herkiesbaar stelt en de af tredende leden; Rondvraag en Sluiting. 4109 Leden kunnen tot 15 Mei j schriftelijk candidaten stellen ten kantore. HET BESTUUR. Zaterdagmorgen 11 Mal, 6 uur Aanbevelend2360a GEBR. SCHOUTEN. Te huur gevr. voor de maand Augustus, een vrij GEMEUB. HUISJE voor 6 a 7 pers., te Katwijk, dioht bij zee. Br. m. prijsopg No. T 4312 Adv. Bur. Alta, Utrecht. 4108 DONDERDAGMIDDAG 6 UUR van de naar de eischen des tijds ingerichte Bij aankoop van een Gulden een rookworst cadeau, de 25ste kooper een rollade 4149 De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland brengen ter kennis van be- I langhebbenden, dat bij hun College is ingekomen een aan','rage van Gebr. van Ko- ningsbruggen te Den Helder, om vergunning tot het in werking brengen van eenen i autobusdienst van Den Hel der over Alkmaar, Haarlem en 's-Gravenhage naar Rot terdam en omgekeerd. De hierop betrekking heb bende stukken zullen ter Pro vinciale Griffie van Zuid- Holland, Korte Voorhout no. 9 te 's-Gravenhage, voor een ieder ter inzage worden neer gelegd van 8 Mei tot en met 6 Juni 1935 en wel lederen werkdag, tusschen 9 en 12 uur v.m. en tusschen 1.30 en 5 uur n.m. (des Zaterdags tot 12 uur v.m.). 4105 Gedurende den evenge noemden termijn kan ieder belanghebbende bij hun Col lege schriftelijke bezwaren tegen de onderwerpelijke aan vrage inbrengen. Bovendien bestaat voor belanghebben den gelegenheid tot het in brengen van mondelinge be zwaren bij een Commissie uit hun midden, welke daartoe zal zitting houden in voor meid gebouw, op 6 Juni 1935, des namiddags 2ure. Oude Vest 55, Telefoon 880 P K. Koorsteeg 26, Telefoon 514, Hoogewoerd 42. Telef. 3390. Oegstgeest. Kempenaerstr. 87, Tel. 2411 HoofdkantoorConservenfabriek en Engros Slachterij „De Rijnstreek Hazerswoude (Rijndijk) Telef. 1785 (3 lijnen). 80 ct. p. p. p_ Biefstuk, extra malsch 70 ct. p. p. i 30 ct. p. p. bij 4 pond f.1.— Mag. Runderlappen vanaf 30 ct. p. p. Ribstuk, vanaf 50 ct. p. p. f0.90 50 ct. p. p. Gem. Rundvet 35 ct. p. p. bij 5 pond f. 1.50 Contrafilet, vanaf 50 ct. p. p. Staartstuk 50 ct. p. p. Schenkelvleesch m. been 25 ct. p. p. I Rauwe Kalfslever 35 ct. p. p. 1 Gekookte Lever 10 ct. p. ons i Kalfsgehakt 30 ct. p. p. nalfslappen 30 ct. p. p. bij 3 pond 85 ct. Varkenspooten f. 0.03 Kalfstongen 20 ct. p. stuk Gekookte Ham 22 ct. p. Vt p. Bloedworst 20 ct. p. p. Bakbloedworst 20 ct. p. p. Boterhamworst 18 ct. p. '/i p. Tongenworst 10 ct. p. ons Leverworst 25 ct. p. p. Rookworst 30 ct. p. p. Procureurspek 14 ct. p. ons Vet gerookt Spek 25 ct. p. pond Gekookt Spek 12 ct. p. l/s pond 3 pond Versche Worst f. 1.— Rauwe Reuzel f. 0.30 per pond bij 5 pond f. 1.40 3 pond Runderlappen doorregen 90 ct. bij 10 pond f. 2.75 3 pond Klapstuk95 ct. Gekookte Varkenspooten per stuk 3 ct. Gekookte Varkensharten 3 voor f. 0 10 Varkensfricandeau 50 en 55 ct. Varkens Carbonade40 ct. Hals Carbonade35 ct. Mager Spek f. 0.30 per pond bij 5 pond f. 1.25 Gek. Varkenspooten, Niertjes en Hartjes 3 voor 10 ct. Thuisbezorgd zonder prijsverhooging. Wij laten dagelijks te Leiderdorp, Voorschoten en Warmond hooren en bezorgen. 4135 4—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8