Bruidssuikers Cadeau Kalwijksche Bijenkort NIET TE KOOP SCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 Mei 1935 UIT DE RIJNSTREEK. Inderdaad - Aspirin FAILLISSEMENTEN. UIT DE OMSTREKEN. Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON ALPHEN De verlaging van den Gasprijs. o en W. schrijven hieromtrent aan den blijkens een mededeellng van de i, Ned, Gemeenten heeft de Minister Financiën een billijker regeling ge ilen voor de heffing van omzetbelasting ens levering van gas en electricitelt. t betrekking tot de begrooting voor de abriek voor 1935 zal deze gewijzigde eling een mindere uitgaaf van rond 00 voor het bedrijf tengevolge hebben. bedrag zouden Es. en VV. willen aan- den om wederom enkele prijzen voor levering van gas te verlagen. Voor alle bruikers werd met ingang van 1 Jan. de prijs met 1 ct. per M3. verlaagd, rts werd met ingang van het 2e op- Ingstijdvak ln 1935 (half Februari eind •j de toen geldende prijs voor de tgasverbruikers met nog eens 1 cent M3. verminderd. Wat deze laatste ver- dering aangaat merken B. en W. op, deze ls toegepast voor den gewonen ruiker naar het eenheidstarief en niet den vastrechtverbruiker, die over den tmeter gas betrekt. Deze regeling gaf n bevrediging, v.n. niet omdat er van 'fsstandpunt geen enkele reden be- t om den prijs van het gas, dat over muntmeter geleverd wordt, lager te en dan dat. hetwelk afgenomen wordt den gewonen meter. Nu door een bll- er regeling van de omzetbelasting voor gasfabriek een voordeel voor den dienst zal worden verkregen van f. 2700 den B. en W. dit bedrag willen benutten ,r verlaging van den gasprljs. En wel het t dat voor 9 ct. per M3. geleverd wordt tr den gewonen meter, met 1 ct. per M3„ at de prijs van dit gas gelijk wordt aan wat voor 8 cent per M3. geleverd wordt rden muntmeter. Komt deze verlaging «tand, dan blijft er nog een onjuiste (houding bestaan tusschen den prijs van gas, berekend naar het gewone tarief van het gas, berekend volgens het ■chttarief. Gevolg hiervan zal moeten dat ook de prijs van het gas, berekend het vastrechttarief verlaagd wordt, commissie van bijstand voor de water- llchtbedrljven, wier advies B. en W. Irent een en ander hebben gevraagd, zich vereenigen met de verlaging van prijs van het gas, hetwelk over den oi;,'n meter wordt afgenomen, met 1 ct. aanzien van de verlaging van den a van het gas, dat geleverd wordt naar vastrechttarief, geeft de commissie in eging de eenheidsprijzen van de be- Je tarieven A. en B., bedragende 17 en 5 ct. voor den geleverden M3. (cwijzigd te laten, maar de grondprlj- bedragende resp. f. 1.50 en f.3.75 per ken te verlagen tot resp. f. 0.75 en f. 3 6 weken. Bovendien oppert de commis- bct denkbeeld om bij het vastrecht een w tarief C. in te voeren, gesplitst in lomer- en een winterperiode. Het ta- hiervoor zou dan zijn: Zomerhalfjaar "ril—1 Oct.) een vastrechtbedrag van p. 6 weken, vermeerderd met 6 ct. eiken afgeleverden M3. gas; Winter - aar (1 Oct.1 April) een vast bedrag 1.4.13 per 6 weken vermeerderd met 4 Mor eiken afgeleverden M3. gas. Tagen toorgestelde regeling van be vastrecht- ~en hebben B en W. geen bezwaar, en de prijzen op bovenomschreven verlaagd, zooZal dit, gerekend naar in de bedrljfsbegrootlng voor 1935 op- -en cijfers, een mindere opbrengst 1 van rond f. 5400 p. j. Aangezien voor slechts een dekking aanwezig is van 1500 willen B. en W. de verlaging doen in 1 Juli 1935 en stellen overigens voor genoefnde verlaging te besluiten. - Door de Geref. Meisjesver. ..Bidt en likt" werd haar 3e lustrum gevierd De "adering werd gehouden onder leiding de presidente mej. L. v. Dam. Mej. gendoorn gaf het jaaroverzicht. An- dames zorgden voor enkele keurige in- ngen, terwijl benevens enkele zang- ers een aardige afwisseling was de troering van een revue. BOSKOOP. - De candidatenlljst van de A.R. Kles- teeniging voor de a s. gemeenteraadsver- tlng luidt als volgt: 1- E Guldemond. aftr.. 2. Haring, aftr., lae. Loef, aftr., 4. C. Grootendorst, 5. J. 1 Heiden, 6. J H. v. Osnabrugge, 7. M. ejan en 8. M. Ramp. - In de gehouden algemeene vergade- van de Coöp. Boerenleenbank alhier, gekozen tot bestuurslid, de heer P. W. "zer. tot plaatsvervangende bestuurs- de heeren Jac. Spruyt ep W. C. Hage tot lid van den Raad van Toezicht, de W. C. v. Kleef - Voor Zondag, 12 Mei, zal de Zondag- 'ist worden waargenomen door dr. P. Buy, telef. 40. ROELOF ARENDSVEEN. Succes voor het Holl. BI. Genootschap. afd. Roelofarendsveen van 't H. B. G. 'eft met hare Inzendingen op de Intern, loemen Tentoonstelling „Flora" te Heem- eëe een tweetal prachtige successen be- Js'd, welke haar evenzoovele bekroningen Pleverden. Haar werden n.l. toegekend ee gouden medailles en wel een voor een "Planting met Narcissen en een voor een 'k beplant met vroege tulpen en Dar- n-tulpen. Voor de afd. een schitterend ltaat. RECLAME- 4117 helpt tegen zenuwpijn .alli'jd 8 t«b|C7n v.#rlmigbaar 'n de oranje-bandbui»jes van ets. en oranjezakjet van 2 labl. i 10 cis. iJ^esorokenG Maaskant, koetsier- -lier Hilleeom, Stationsweg 234. R.c. gc'n.i,' J" w- Top. Cur mevr. mr. E. J. eKema Conradi. Haarlem. HAARLEMMERMEER. 25-jarig jubileum. De heer J. Kroon, evangelist der Ned. Herv Gem. Haarlemmermeer, wonende aan den Aalsmeertierweg, heeft den dag mogen herdenken, waarop hij 25 jaren ge leden ln de gemeenten Hekelingen en Zuld- lr.nd als godsdienstonderwijzer in functie trad. In Augustus 1913 werd hij ln zijn tegenwoordige standplaats aan het lokaal „Maranatha" benoemd Ook als oprichter van verschillende Chr, vereenlglngen heeft hij vele goede diensten bewezen. Wegens een langdurige ziekte welke hem ook thans nog belet zijn werkzaamheden te verrichten ls hij geruiruan tijd niet in staat geweest als voorganger op te treden, zoodat de Kerkeraad zich genoodzaakt heeft gezien een plaatsvervangend Evan gelist te benoemen. 50-jarige echtvereeniging. Het echtpaar Aaldert de Gier en Antonia Bolluijt, wonende aan den Venneperweg alhier, viel het groote vcorrecht van een 50-Jarlge echtvereeniging ten deel. Velen kwamen de nog krasse oudjes gelukwen- schen, onder wie de burgemeester van deze gemeente niet heeft ontbroken. - Mej. D. H Aalbers te Haarlem ls benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer Dengerink). -o HILLEGOM. Een motorrijder is door een woest rijdenden automobilist op Weeresteln bij de Vosselaan aangereden. De motorrijder kwam te vallen en is door dr. Steenmeijer behandeld. Het nummer van den auto, die doorgereden was, is opgenomen en aan de politie meegedeeld. (V— KATWIJK. Afd. Kath. Dem. Partij opgericht. Door initiatief van den Kring den Haag. en onder leiding van den heer H. C. v. d. Krogt. werd alhier een eerste, druk be zochte vergadering der K. D. P. gehouden. Tot oprichting eener afdeellng Katwijk werd overgegaan, en een bestuur samen gesteld. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. C. Schrama. secr.-penningm. P. H. Etman en tot commissarissen de heer L. W. v Rijn en mevr. G. S. Schrama. Daar na volgde een bespreking" om ook uit te komen met een lijst voor de a s. Gemeen teraadsverkiezingen. De definitieve lijst luidt als volgt: 1 J. C. Schrama. 2. P. H. Etman. Na een opwekkend woord door den heer v. d. Krogt, sloot deze met den Chr, groet. TIJDELIJKE RECLAME Ieder kooper voor f. 2.00 aan Kruide nierswaren (suiker uitgezonderd) ont vangt EEN HALFPOND FIJNE BRUIDS SUIKERS CADEAU! Alléén gel/lig t.m. Zaterdag 11 Mei a.s. Reclame-Kransjes p. pond 23 cent Reclame-Zandsprits p. pond 20 cent Brussclsche Kermis p. pond 25 cent Ping-Pong p. pond 25 cent Fijnste Janhagelp. pond 50 cent Zandsprits, iets fijns, p. pond 35 cent Choco-flikken p. pond 10 cent Van Melle's Zomermelange, p. l/t pond 23 cent Toffee's p. Va pond 12 cent Paul Krugerstr. 28 - Zuidstraat 3 Katwijk aan Zee. RECLAME. 4112 Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. KATWIJK AAN ZEE. Verbetering van den Zwarten weg. Sedert een zevental weken zijn een twaalftal arbeiders, iedere week verschijnt een nieuwe groep op het appèl, bezig een deel van den Zwarten weg n.l. van den dwarsweg in de Zanderij tot aan den Rijn tot een eenigszings modernen weg te me- tamorphoseeren. De bitumen rijweg krijgt een breedte van 5 Mterwijl vermoedelijk aan weers zijden een wandelpad zal worden aange bracht. Het sterk oploopende gedeelte naar den Rijn wordt ter vergemakkelijking van het verkeer verlaagd. Een goede verbetering, die sinds lange Jaren gewenscht werd. zal door de uitvoering van dit werk tot stand komen. Vereeniging van Schippers-eigenaars opgericht. In „Casa Cara" kwamen eenige schip pers-eigenaars bijeen om te komen tot het oprichten van een vereeniging, die zich ten doel stelt de belangen van deze nieuwe categorie van reeders, welke ln opkomst ls, te behartigen. Tot oprichting werd overgegaan; de heer E. de Jong werd benoemd tot voorz de heer B. v. d. Plas tot secr. en de heer J. van Duyn tot penningmeester. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Corn, v d. Plas Czn Maart Vlie land, Simon Sip. Maart de Vreugd, Wil lem van Beelen Wzn., Dirk van Leeuwen, Huig van Beelen, Gerrit Ouwehand, Corn, v. d. Plas Kzn allen van hier en Thomas Vink. van Noordwyk aan Zee Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevlsser, directeur van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H Götz, lid van de examencommissie voor stuur lieden. Het werk aan de Zauderijvaart. De Zanderyvaart was ln een deplorabe- len toestand geraakt. Voor de scheep vaart was het geheel onbruikbaar gewor den en daarom was uitbaggering dringend noodzakelyk. De gebrs. P J. Visser en H. Visser te Wassenaar hebben nu dit kar wei, het aanbrengen van een betonnen schoeling ter weerszyden van deze vaart en de uitbaggering aangenomen. Naar schatting zullen ongeveer 3 maanden met dit werk, waarmede een dezer dagen is begonnen, gemoeid zyn. Om de bruik baarheid voor de scheepvaart van deze Zanderitvaart nog iets meer te verhoo- gen, zal de blnnenwaartsche bocht aan de Noordzyde worden SLfgesneden. Nationale Reclasseeringsdag. Ook in onze gemeente vormde zich een comité van aanbeveling en van "uitvoering voor den op Zaterdag 18 Mei a.s., de Nat. Reclasseeringsdag. 't Plaatselyk comité van aanbeveling be staat uit de heeren: Mr. W J. Woldringh v d. Hoop, D. C. O. Boekhoven, pastoor J. P. Buys, dl. J. Eikelenboom, H. Eerd- beek notaris, ds. H. Ph. Ingwersen. ds. H. Meyering, D. v. Riessen, ds. R. P. Rutgers, ds. E. Warmoltz. en het plaatselyk comité van uitvoering uit dc heeren: A. den Dik ken, vporz., J. Holtrust, secr.-penn., C. Jonker. D. C. v. Leeuwen, dr. C. Stelnz. De A.R Klesver. „Nederland en Oranje" vergaderde ln Irene ter vaststel ling van de candidatenlljst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De eerste drie geplaatsten zijn: 1. C. A. Veltkamp (aftr.); 2. C. van Tongeren aftr.3. Cor Parlevliet. Door den Belasting-ophaaldienst, directeur de heer Monyé, is over de maand April j.l. aan den ontvanger der directe belastingen afgedragen f. 812.58; en aati renten en verzekeringspremiën f. 183.93. Afdracht wegenbelastlngkaarten zyn in de totalen inbegrepen. 15. De raadsheer sluipt Tthüs' kamer binnen, om met zyn valsche stelery te gaan beginnen 't was met een booze lach dat hy direct dan zag, dat Thys zeer vredig nog te slapen lag. „Aha!" denkt hy. „jy kleine beer; die kroon kryg je niet weerl Ik laat my in myn plannen heusch niet fnuiken, en die kroon kan ik juist goed gebruiken. Die ga ik nu aan den koning geven dan zal je wat beleven!" Dan nam hy het begeerde voorwerp van het kastje af en ging snel heen, in stille draf. Doch Thysje hoorde niet en sliep maar door, zooals je ziet. Geslaagd te Den Haag voor het exa men van radio-telefonist Jacob Spaan derman Pzn., leerling van de Visscherij school alhier. NOORDWITK BINNEN. Een geslaagd Lentefeest. In de groote zaal van „Hotel Royal" had een groot Lentefeest plaats, gegeven door de leerlingen van den heer Th. H. Polman en onder diens leiding. De heer Polman opende met een harteiyk welkom tot de talrijke aanwezigen en sprak zyn leed wezen uit over de ziekte van mej. Bru- nlngs, die spr. hier dezen avond gaarne aanwezig had gezien, daar de liederen, die ten gehoore zouden worden gebracht, bijna alle door mej. Brunings gedicht waren, terwyi de heer Polman zelf deze gedichten had gecomponeerd. Eveneens bracht spr dank aan de dames v. Veen en Hoorn voor de hulp. verleend bij de vervaardiging der costuumpjes. Aan den heer Oordt werd door spr. dank gebracht voor de belichting en aan mej. Heertjes, uit Oegstgeest, voor haar bemoeiingen tijdens het Instudeeren der dansen. De nummers voor piano en orgel werden door de leerlingen zeer cor rect uitgevoerd: 'alsmede de vier- en zes- handige pianonummers. Ter afwisseling zong een kleuterzang- klasse heel aardige liedjes. Ook 't dames koor verraste ons op een paar mooie 2- en 3-st. zangnummers Voor de pauze werd als byzondere at tractie een Elfendans keurig uitgevoerd: door de fraaie belichting kwam deze uit stekend tot zijn recht. Na de pauze volgden het „Largo" van Handel, dat door den jongsten leerling werd gespeeld op 't orgel, met begeleiding van piano en viool door de heeren Polman Sr. en Polman Jr. De kleine baas bracht het er kranig af. In afwijking van het programma hoorde men nu op piano en vlooi door de beide heeren Polman de compositie van den heer Th. H Polman „Herinneringen", op gedragen aan H.K.H. Prinses Juliana ter gelegenheid van Haar verjaardag op 30 April j.l. Het slot was wel de clou van den avond, n.l. een Hollandsche dans suite, belangloos ingestudeerd door mej. Heertjes en begeleid door de heeren Pol man. De costuums waren tot ln de puntjes verzorgd; de uitvoering ontlokte een schier niet eindigend applaus. De deelen der danssuite kwamen uit stekend tot hun recht, voornameiyk door de belichting. Tenslotte werd aan mej. Heertjes een bloemenmand aangeboden; aan den heer Polman Sr. een vaas met bloemen, terwijl den heer Polman Jr. een cadeautje werd overhandigd. Hierna sloot de heer Polman Sr. dezen geslaagden avond. waarmee het koor n-t auditorium wist boeien. Ook nu heeft de directeur nw» wezen, met dit koor alleszins tevreden stellende resultaten te kunnen bereiken. Ds. Cuoédo zelde met een kort woord, namens allen dank voor het zeoresteerde en =loot deze blteenkomst met eebed. Na aflooo werd een reeeotle gehouden ln de catechl»atlekamer van welke gele genheid een druk gebruik gemaakt werd. .Soli Deo Gloria" beeft haar zilveren jubileum dus od waardige wijze herdacht. STOMPWIJK. De onlangs opgerichte afdeellng van de Kath. Dem. Party, welke thans reeds meer dan 100 leden heeft zal by de a.s. Gemeenteraadsverkiezing voor Stompwljk uitkomen met 1. C. M. Storm. 2. A. van Meurs. 3. Z. Gahrrman, 4. A. Teunisse, 5. Jac. van Lochem, 8. E. van Iperen. VEUR. By de a.s Gemeenteraadsverkiezingen zal de Kath. Dem. Party uitkomen met 1. G. van Oosten, 2. J. Koot, 3. J. Beyiand De vier niet meer door de Kath. Staats party candiaat gestelde heeren Weer denburg, Blank, van Veen en Zandwyk zullen vermoedelyk met een vrye kath. lijst uitkomen. NOORDWIJK AAN ZEE. JUBILELMUITVOERING DER CHRIST. ZANGVEREEN. „SOLI DEO GLORIA" Een waardige herdenking. Gisteravond hield de Chr. Zangereenl- ging ,Soll Deo Gloria" alhier over welke vereeniging wl1 gisteren een beschouwing gaven ter gelegenheid van haar 25-.iarig jubileum een zanguitvoering in de Ned. Herv Kerk alhier welke bijeenkomst on der leiding stond van ds. N J. Cupédo. Deze avond, welke vrij goed bezocht was, werd geooend met gezamenlijk zingen van psalm 100 1 en gebed waarna ds. Cuoédo een kort 'woord ter inleiding sprak. Spr. wees er od dat dit niet een gewone uitvoering is zooals men dat jaarlijksch gewend is doch een in btizonderen trant, in verband met het feit dat de vereen. ..Soli Deo Gloria" haar 25-jarig bestaan viert. 26 taren ls een respectabel aantal en zeker een reden voor een feestavond! Tevens is het wel zeer opmerkelijk, dat de heer Smit. ln al die laren onafgebro ken als directeur aan de vereeniging ver bonden Is. daar toch meerdere oorzaken aanleiding voor een verwisseling kunnen zijn. Namens allen bracht ds. Cupédo hulde en waardeering aan den heer Smit. voor het vele dat de lubileerende vereeniging aan hem te danken heeft Vervolgens bood spr. het bestuur zijn gelukwenschen aan. Het is geweest als een goede stuurman die zijn scheepje koers doet houden ook onder moeliyke omstan digheden. Verder bracht spr. zyn beste wenschen aan de gansche vereeniging. Opmerkelijk is het aldus spr dar, juist nu. ln de twin tigste eeuw nu de vereenleingen en orga nisaties als uit den grond schieten, de zang- en de muziekvereenlgingen niet flo- reeren Daarom stemt het tot te grooter dankbaarheid dat .Soil Deo Gloria" ge durende reeds 25 jaren mocht, bestaan. Deze feestavond belooft tets byzonders te worden daar een grondige voorbereiding heeft plaats gehad; veel tHd en inspan- nng heeft men zich getroost. Ds. Cupédo besloot zün In'eiding met de hoop uit te spreken dat de leden het. doel der vereeniging wat de naam reeds in houdt. nimmer zal vergeten Immers. Soil Deo Gloria" beteekent Gode alleen zij de eere" Dit is het doel en laat men dit steeds voor oogen houden! Hierna gaf spr. de leiding aan den heer Smit welke begon met de afwerking van het, zeer goed verzorgde programma. Verschillende mooie liederen werden ten gehoore gebracht en gaven, zooals ds. Cupédo reeds in ziin inleiding opmerkte, blltk van een grondige studie en groote zuiverheid De liederen werden met gevoel gezongen en toonden een luist begrijpen der gezongen woorden. Aan deze uitvoering werd medewerking verleend door mevr J. v. Blokpoel-v. rt. Berg. sopraan en de heeren Henk Viskll. tenor en Albert Kramer bas allen uit Den Haag. die het hunner er toe blldroezen. deze uitvoering od hoog peil te brengen Het orkest was samengesteld uit leden var het Residentie-orkest waardoor van- zelfsorekend de begeleiding ln utstekende handen was In de pauze hield de voorzitter, de heer C. Plug van ..Soli Deo Gloria" een korte rede. Spr. bracht naast God dank aan de vele aanwezigen voor hun betoonde be langstelling. evenals voor den van alle kanten ondervonden steun en aan den predikant die men bereid gevonden had, de uitvoering te leiden. Na de Dauze werd od schitterende wijze de .Opstanding" een melodieuze en dank bare cantate van S. Neukomm vertolkt, VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevaren voor het verkeer. Thans, nu de Vlietweg en Westvlietweg zoo goed als voltooid zijn, vestigen wij de aandacht op het veel grootere gevaar, vooral by avond, voor het verkeer. De trot- I tolrbanden liggen geiyk met het wegdek, I de verschillende rlchtpalen alsook de boomen zyn weggenomen. Het gevaar aan j landzyde dreigt door het zeer schuine talud, aan de andere zydc door de Vliet. Naast betere verlichting, vooral onder het viaduct zal het weder plaatsen van richt- palen zeer aan te bevelen zyn. Wellicht kunnen K N A C. en A.N W.B. hieraan hun aandacht wyden. Tot len Commies ter Gemeente secretarie van Stompwyk en Veur is be noemd de heer Bielefeld, thans ambtenaar ter secretarie van Zwijndrecht De be noemde behoort tot de A.R. party. Ten nadeele van B. wonende aan het Slulsplein is een heerenrijwiel ontvreemd. Aangifte by de politie is gedaan. In het R.K. Verenigingsgebouw, wa ren door de K.J.C. een aantal feesteiyk- heden georganiseerd. Er waren wedstrijden ln ballenwerpen, ringwerpen, grabbelton etc terwijl des avonds werd opgevoerd een revue getiteld „Nou vooruit, daar gaat ie dan maar weer", waaraan ruim 100 jon gens medewerkten Gedurende de pauze werden de behaalde prijzen uitgereikt. VOORSCHOTEN. Ledenvergadering der E. H. B. O. In de gymnastiekzaal achter het Raad huis heeft de afd. der Ned. Ver E. H. B. O. een ledènverg. gehouden onder leiding van den heer J. Overduln, voorzitter. De voor zitter opende met een overzicht over het afgeloopen jaar en bracht tevens een woord van dank aan den chef-leider, dr. M. van der Stoel, voor de bygebrachte kennis, aan den Burgemeester voor de verleende mede werking. evenals aan de politie en aan het gemeentebestuur voor het beschikbaar- stellen van de lokaliteiten voor cursus en oefening. Het jaarverslag werd uitgebracht door den heer Joh. G. Bouw, secr., die o.m. de gehouden openlucht demonstratie, de ver zorging langs den weg by bijzondere da gen memoreerde. 110 min of meer ernstige ongevallen waren gerapporteerd, terwyi van vele kleine ongevallen waaraan hulp was verleend geen rapport binnenkwam. Het ledental steeg tot 80, het aantal dona teurs bedraagt 16. Enkele leden die niet vaak de oefeningen hebben bijgewoond, zullen voor een herexamen ln aanmerking komen. Tenslotte werd nog gememoreerd de totstandkoming van den kring Leiden De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. G Roep. sloot in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f. 169.26 met een batig saldo van f. 166.26. De penningm. werd gede chargeerd voor zijn gehouden beheer. De begrooting 1935 tot een een bedrag van ruim f. 450 werd goedgekeurd en zullen o.a. uitbreiding worden gegeven aan het aantal brancards, stormlampen en verbandmiddelen. De aftr bestuursleden de heeren J. M. Krosschel, J. Waasdorp en G. G. Roep werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer L. van Meurs, werd gekozen de heer Jac P. Smit, die deze benoeming aanvaardde. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren L. G. Stolk en P. Goedkoop, terwyl als afgev. naar de al gemeene verg. werd benoemd, de heer N. Lamboo. Na behandeling der agendapun ten, werd met een woord van dank door den voorzitter gesloten. Ds. Pieron spreekt over de Chineezcn op Katendrecht. In de Geref. kerk heeft ds. A. F. J. Pieron gesproken over het zendingswerk onder de Chineezen op Katendrecht. Het kerkge bouw was slchts matig bezet, hetgeen Jam mer was, aangezien ds. Pieron op zeer In teressante wyze. een beschrijving gaf van de bevolking, de levenswyze en de on deugden aldaar, maar tevens van de groote moilykheden waarmede men te kampen heeft, alvorens er contact verkregen wordt met de Chineesche bevolking en In nog grootere mate, waar het gaat om het Christeiyk geloof te brengen in een milieu waar het communisme wordt gekweekt en uitgezaaid. Geopend werd met het zingen van Ps. 86 vers 5 en gebed. Spr. begon zyn rede met te vertellen dat het zendingswerk op Katendrecht en in de andere Chineesche kolonies in ons land vee) moeilijker ls dan elders. Zijn arbeidsveld strekt zich uit over het ^eheele land en heeft hy ln het bijzonder tot taak te arbeiden onder het z.g. proletariaat, terwijl een andere predi- 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7