HEKTOR. IN HET NESTJE. CORRESPONDENTIE. Kleine Liesje moet naar bed; Kijk, ze loopt te gapen, Maar eerst wil ze even zien, Ot de vinkjes slapen. „Kom maar hier", zegt Moeder dan, „Wacht, ik til je op, Kijk eens boven in den spar, Daar, dicht bij den top." „Ik zie niks", zegt Lies, „alleen Maar een hoopje takken; Is daar nu wat aan te zien, Zal ik het eens pakken?" Moeder houdt het handje t'rug, En, na even turen, Komen drie, vier snaveltjes Over 't randje gluren. Lies zegt, „ik kan best verstaan, Wat ze willen zeggen: „Onze Moeke gaat óns óók In ons bedje leggen!" Wij kregen een klein hondje. Het zei maar niets dan „waf!" Maar 't kwispelde met 't staartje, Toen Moes hem eten gaf. Nu kent hij ons al 'n beetje En knipoogt tegen mij. Dat wil natuurlijk zeggen: O. Jet. wat ben ik blij, Dat ik met jou mag spelen. Jij bent mün kleine vrouw! 'k Wil heel graag bij je wezen. Ik blijf je altijd trouw! (Nadruk verboden). Ik wandel nu met Hektor. Zoo heet mijn lieve hond Ik wijs den weg. Wat hij doet? Hij snuffelt op den grond. We loopen en we draven En hebben dolle pret. Moes zei: Ik maak een kiekje Van Hektor saam met Jet! - Je ziet hierboven 't plaatje. Zeg zelf is Hek geen schat? Wat zou ik toch beginnen. Als ik mijn Hek niet had! ANNIE I Op haar teenen loopt Lies weg, Zegt; „Dag kleine vrindjes!" In haar bedje droomt ze dan Van de vogel-kindjes. ANNIE LEMMENS (Nadruk verboden.) Dat dacht ik wel, dat er nu minder brie ven zouden zijn, nu het opeens zomer is geworden. Het was tenminste Zaterdag en Zondag opeens zoo warm, ik dacht: nu gaat mijn raadseljeugd zeker van buiten genieten. Ik had den heelen dag 2 ramen open, dus had ik toch ook lucht. Nu maar eens wat aparte antwoorden. Wim en Matthie Nolles zeker, gaat nu voortaan maar samen meedoen. Ligt Wim ziek te bed? wat scheelt er aan? Lientje Lefeber ben je al naar de bloe mententoonstelling geweest, vond je het niet prachtig? Wat aardig dat je zelf een rotstuintje hebt, ik wil er graag een kiekje van zien. Abram de Wit dat vind ik een mooi en nuttig cadeau dat je voor dat zoekplaatje Ihebt gewonnen. Jenny van Houten, wat is dat voor een krantje waar je nu aan mee doet. Drietal Smittenaar ja zeker vind ik dat heel aardig dat jullie nu op kaarten met bloemetjes schrijft, die nog van je moeder zijn, toen zij een kind was. Tineke van Dam dat raadsel heeft er al ingestaan. Heb je gezien dat ik je brief de vorige week kreeg, had je die te laat be zorgd? Greetje Groeneveld je raadsel zal ik be waren. Ik miste Lenl, ze is toch niet ziek. Stientje Groeneveld ja als kind hield ik ook dol van schommelen, we hadden er thuis ook een. Celia Kret hartelijk gefeliciteerd met je Verjaardag, ik hoop dat je een prettigen dag hebt gehad. Jacobus Nieboer al weer een die ik nog moet feliciteeren met zijn verjaardag. Ik vond dat je erg netjes met je nieuwe vul pen had geschreven. Tini Deegenaars dat is zeker een teeken dat die tante veel beter is, dat het neefje nu weer naar huis is, maar jij zal het ventje wel erg missen, denk ik. Marinus Crama je naam stond niet onder je brief, alleen op de enveloppe, zet dien ook onder je brief. Die twee raadsels, die je stuurt, hebben er al ingestaan. Drietal de Wit het spijt mij heel erg voor Bald dat hij nog steeds verhooging heeft en dus te bed moet blijven, ik lig ook nog steeds te bed. Wel Tr. wat heerlijk voor je zoo'n mooi rapport. Hendrik en Nellie Mulder aardig hè als Tonnie nu begint te praten, dat eerste ge babbel van een kindje is zoo grappig, al is het niet altijd verstaanbaar. Geertruida Blóte dat begrijp ik dat je je erg verheugt op de komst van die famliie uit Indië, wanneer komen ze? Ja nu met dit mooie weer is het dubbel naar om steeds op bed te moeten liggen, ik lig nu al dagen lang met 2 open ramen. Carolientje Verbiest en Riek Uljee jullie mogen dan voortaan in dezelfde enveloppe inzenden. Carolientje V. ken ik al jaren als een heel trouw nichtje, die heeft mij al dikwijls geschreven. Piet van Egmond ja hoor een van de beide anecdotes is goed, dat zal je zien dat ik die plaats. Ja helaas moet ik met dat warme weer ook te bed liggen, maar heb 2 ramen open en zit 2 maal daags 1 uurtje op. Hermie de l'Ecluse neen ik mag niet bui ten liggen, maar wel 2 open ramen. Zeker mag je wel eens geen briefje er bij schrij ven en raadsels insturen. Leni en Maartje Sierag natuurlijk mogen jullie ook raadselnichtjes van mij worden. Gaan jullie op school met Jaantje en Bep? Jacobus en Leendert Moraal o, door 2 open ramen kan heusch genoeg lucht bin nen komen, ze kunnen ver open. Toosje en Beppie Bouter ik zal de anecdote wel eens plaatsen, ik heb nog zoovele papleren liggen en iedereen vraagt altijd: hè Tante plaatst u nu het mijne eens. Heb je thuis verteld, dat je kleedje door mij werd gebruikt, en vonden ze dat niet aardig? Lientje Oostveen ja we hadden eenige heel warme dagen, zoodat je best korte mouwen kan dragen, maar nu Is het al weer veel frisscher en een frissche wind. Annie van Weizen heb je opeens een kano gekregen, en er nog nooit ingezeten, wees maar voorzichtig hoor, kan je goed zwemmen? Johanna van den Hoek jullie hebben een grooten tuin hoor, met zóóvele boomen er in, het zal er nu wel al heel mooi groen worden. Ik verlang ook zoo om al het jonge groen te zien buiten, maar ik moet nog ge duld hebben, ik ben nog niet beter. Gerda Spieeker had je te veel huiswerk den laatsten tijd om te schrijven, nu en anders stuur je maar alleen de raadsels en geen brief er bij. Johan de Ru ik kan toch heusch niet altijd dadelijk plaatsen wat mij wordt toegezonden, iedere week wat uit de t raad die ik heb liggen. Dick en Bep van Kooperen ik meri dat Dick ook een meisje is, ik dacht jongen. Wat vervelend tooh die infecti begrijp dat het veel pijn doet. Heeft zoo genoten buiten. Mientje Stikvoort wat een boel n heb jij gekregen voor je verjaardag hebben je bedorven hoor. Pietertje en Saartje Lagendijk dat jammer dat jullie een brief had gesc ven en toen vergeten om die op de bi doen. Hoe is het met het kleine brw kijken alle zusjes dikwijls naar hem i wieg? Sientje Timmerman prettig dat je mooi uitzicht hebt van uit je nieuwe f kamertje. Met die enkele heel warme d zag ik wel alle menschen en klnderei zomerkleeren voorbij komen. Ik lig in kamer beneden voor aan de straat en dan gezellig van allerlei zien. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKE Den Haag, van Beuningenstraat 42. ■o- LEEST DIT ALLEN! Wü verzoeken onze raadseljeugd raadseloplossingen en brieven, bes voor mej. Koopmans van Boeker» rechtstreeks aan haar eigen adres in Haag op te zenden, óf te zorgen, dal enveloppen uiterlijk Maandagmorgen 9 pur in onze brievenbus zijn gedepon Op de briefomslagen moet met duid< letters het woord „Kinderkrant" vo men. Anders raken de brieven zoel komen ze niet tijdig in het bezit va raadseltante. Ked. „L.J

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16