GRATIS LilDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 Mei 1935 RECHTZAKEN. Ieder pak HONIG'S VERMICELLI UIT DE RIJNSTREEK. 'UN/T EN LUIEREN UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. BIJBELVERKOOP EN SPIONNAGE. FORT VREESWIJK IN KAART GEBRACHT. Terwijl een Bijbelcolporteur met den fortwachter sprak, teekende iljn kameraad. Voor den Utrechtschen kantonrechter, mr. De Jager, had zich gisteren aldus het Vad. een Dultscher te verantwoor den, die er van beschuldigd werd op 28 Maart 's ochtends 11 uur zonder toestem ming van de betrokken autoriteiten een situatieteekenlng van een fort te Vrees wijk te hebben gemaakt Verdacht was een nog jonge man van ongeveer vijfentwintig Jaar. die ontkende de teekening, die bij onderzoek op hem werd gevonden, te hebben gemaakt. Hij wist niet dat er ln Vreeswijk een fort was, had geen verstand van militaire onder werpen. vertelde hij, en was nooit onder dienst geweest. Kantonrechter: Maar er stond toch een bordje met verboden toegang!'1 Verdachte: „Jawel! Maar dat staat hier ln Holland op lederen boom!" Rechter: ..Dat is wel wat overdreven! Zoo ver zijn we nog niet, dat hier alles verboden ls!" Op een vraag van mr. De Jager of ver dachte wel eens op fort Honswijk geweest was, antwoordde verdachte eveneens ont kennend. Toch waren er getuigen, die volhielden dat verdachte ook daar had rondgeloopen. Een timmerman werd het eerst als ge tuige gehoord: het viel hem op. dat van de twee mannen, die bij den fortwachter kwamen colporteeren, er een doorliep op verboden terrein en op een Bijbel, die hij in de hand hield, schetsteekenlngen maakte. Die teekening was geen willekeurige krabbel, zooals verdachte volhield, de om trek van het fort was er duidelijk op te zien, terwijl net begonnen werd den weg en de loodsen ln het fort op de kaart te brengen. Getuige riep tegen den fortwach- tetr: „daar staat er een een teekening van je fort te maken". Verdachte: ,,Es 1st nicht wahr!" Toen werden achtereenvolgens als ge tuigen voorgeroepen de fortwachter en zijn vrouw. De vrouw vertelde, dat een van de twee Dultschers haar aan de praat hield, de tweede wandelde op onopvallende wijze het verboden pad op en maakte een schets. Ook zij waarschuwde toen haar man De fortwachter maakte dadelijk werk van de zaak: hij ging de mannen die als bijbelcolporteurs werkten na en waarschuwde den burgemeester van Vrees wijk, als hulpofficier van justitie. Bij on derzoek werd op verdachte de bedoelde teekening Inderdaad gevonden! Verdachte: „Es 1st nicht wahr!" Rechter: „Ja! dat weten we nu wel. dat het nicht wahr 1st! Maar tegen den burge meester van Vreeswijk gaf u toch toe. dat RECLAME. 4048 bevat ter kennismaking ten HONIG's BOUILLONBLOKJE u de situatieschets maakte!" getuige, die met verdachte samen bijbels colporteerde, was 26 jaar oud. woon achtig te Leersum. noemde zich opticien, maar was volgens zijn paspoort ..Mlssions- gehllfe". HU maakte op godsdienstige gronden bezwaar tegen het afleggen van een eed en beloofde de waarheid te zeggen. De Dultscher verklaarde vertegenwoor diger te zijn van een internationaal Bijbel genootschap. dat over 90 landen ter wereld vertegenwoordigd was. Samen waren zij op den weg naar het fort aan het colporteeren. terwijl leder een eigen rij hulzen afwerkte, zoodat hij niet op zifn kameraad lette. Mr. de Jager: „Jazeker, aan den bedoel den weg staat aan lederen kant maar één huls. Jullie kwamen elkaar dus snel genoeg weer tegen!" „Is u ook al niet bij Honswijk geweest?" Getuige: .Jawel, maar niet bij het fort!" „Maar er wonen geen menschen in Hons wijk: als u zoo'n gewichtig werk heeft, wat doet u daar dan? Heeft u misschien ook een colportagewijk in de Sahara? Want er zijn dezer dagen ook Dultschers bij Honswijk weggejaagd, en sommigen hou den vol, dat u dat geweest ls! Hierop werd geen duidelijk antwoord gegeven. De ambtenaar van het O.M.. mr. Van der Dussen. achtte het wettig en overtui gend bewijs geleverd door de pertinente verklaringen van den fortwachter, zijn vrouw, den timmerman en het vinden van de teekening. Spr. acht het feit zeer ern stig. en voor alles hebben buitenlanders zich van dergelijke overtredingen te ont houden. Het moet dien heeren maar eens afgeleerd worden, dat ze zich hier van geen gebod iets aantrekken. Een hechtenis van twee weken is op z'n plaats. Mr. de Jager: „Verdachte, heeft u nog iets te zeggen?" Verdachte: .Els 1st nicht wahr!" Mr. de Jager ging na. wat er wel met een Hollander zou gebeuren, die zoo iets in Duitschland leverde! Misschien ging de man wel tegen het muurtje! Gaan jullie maar naar Duitschland te rug. gaf hij als raad aan verdachte en Bijbelverkoopenden getuige. Onder het mom van Jehova-dienaren sluipen er bij dag. en soms bij nacht. Duitschers langs onze dijken en forten Van dergelijke ma nieren is men hier niet gediend, en als de heeren Bijbelcorporteurs beslist die streken niet laten kunnen, dan moeten zij ze maar in de Sahara toepassen. In leder geval: de kantonrechter neemt zich voor om den man die betrapt werd. voor een tweede maal den lust tot iets dergelijks te ont nemen en veroordeelt hem tot één maand hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. De 24-Jarige H. S. te Den Haag heeft te Stompwijk een heeren-rijwiel ont vreemd. Tegen hem was 3 maanden ge vangenisstraf geëischt. Een reclasseerings rapport luidde gunstig. Thans vroeg de officier 6 maanden voorwaardelijk. We gens medeplichtigheid werd geëischt te gen H. de G uit Den Haag, 3 maanden onvoorwaardelijk. Tegen den eersten verdachte werd nog eens 3 maanden voorwaardelijk geëischt, omdat hij een dynamo van het gestolen rijwiel ten geschenke had gegeven. ALPHEN Ncd. Verbond van Chr. Jonge Vrouwen en Meiejeevereenigingen. Het verbond van Chr. Jonge Vrouwen en Melsjesvereenlglngen organiseert alhier op 15 en 16 Mel as. een leden-jaarverga dering voor het geheele land, welke zal worden gehouden in de Martha-Stichtlng te Alphen aan den Rijn. Verwacht worden afgevaardigden der aangesloten vereenl- glngen uit het geheele land. Het program ma vermeldt behalve de huishoudelijke vergadering een wljdingsdlenst ln de Ned. Herv. Kerk Julianastraat en inleidingen over onderwerpen het Verbondswerk be treffende. o BOSKOOP. In een daartoe belegde vergadering der Chr. Hlst. Kiesver. is de volgende lijst van candldaten voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen vastgesteld 1 W. Kranenburg 2 P. Loef Az.. aftr., J. C. van der Kaaden. 4. W van den Heerlk. 5 Jac. van Wengerden. 6 W. van Bergen, aftr.. 7. Joh. Meijer 8 A. Sijtsma Sr 9 P. Vetrkade Pz10. Anth. Vermeul. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Theodorus, z. van A. van Lammeren en W van Straalen: Jaco bus Maria. z. van M. A. Stigter en M. J. de Wit; Cornelis, z. van Joh. Zevenhoven en A. C. Keijzer. Loop der bevolking. Gevestigd: A. v. d. Ster van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: J. J. Bosland n. Voorhout. De heer Roberts, volontair ter secre tarie te Nieuwkoop ls voorlooplg aange wezen als tijdelijk ambtenaar alhier. WADDINXVEEN. Op een boerderij ln den polder Bloemendaal alhier doen zich eenlge ge vallen van schapenschurft voor. De wet telijke voorzorgsmaatregelen zijn genomen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor de gevraagde medewerking te verlee- nen, opdat de Waddinxveensche Reddings brigade financieel in staat zal worden ge steld ook in 1935 weer van het zwembad gebruik te maken. Alhier ls een padvindersclub opgericht 'Door Training Sterkt voor Jongens van 1416 jaar. Secretariaat Burgemeester Trooststraat 94 De club heeft een eigen gebouw genaamd „Ons Clubhuls". WOUBRUGGE. Door de R.K. Kiesvereenlging zijn de volgende candidaten gesteld voor de ge meenteraadsverkiezing 1. C. W. Lieverse, aftr.; 2. P van Ruiten, aftr.; 3. J. Zwetsloot; 4. J. P. Meijer; 5. J. G. Bontje; 6. J. C. van Tol; 7. N. M. Lieverse; 8. J. J. van Goozen Door de A.R. Kiesvereenlging: 1. Jac. J. Anker; 2. Chr. van der Nagel; 3. C. W. Anker; 4 A. van der Laan; 5 A. Peters Azn.: 6. J. Metselaar. ZWAMMERDAM. De prijs der consumptiemelk is alhier met 1 cent per Liter verlaagd en alzoo van 8 op 7 cent per liter gebracht. Naar wij vernemen hebben de beide R.K raadsleden de heeren J. van Vliet- en J. Hoeks voor een nieuwe candidatuur be dankt. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen ls een nieuwe verbeterde uitgave van den Leidraad voor den Inter nationalen Telefoondienst, alsmede van het handboekje Radiotelefoondienst. Het boekje is verkrijgbaar aan de Rijkstele foonkantoren. TIJDSCHRIFTEN,. Ook nummer 3 van „Historia" het maandschrift voor geschiedenis, bevat weer veel belangwekkends. J. Steur schrijft over H. M. Koningin Emma, Groothertogin van Luxemburg; W. H. J. van Heemstra vervolgt zijn artikel over de Loire-kasteelen: M. Engers wijdt een bij drage aan Philadelphia, terwijl verschil lende andere medewerkers eveneens in teressante artikelen leverden. WEGENS GEWELDPLEGING VEROORDEELD. De rechtbank te Almelo heeft zes per sonen tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens openlijke geweldple ging tegen N.S.B.'ers. Deze personen hebben een groep col- porteerende N.S.B.'ers uitgescholden en met steenen gegooid, waardoor enkelen hunner bloedende wonden bekwamen. AALSMEER. Het oude Kerkhof Calslagen vyordt monument. Met goedkeuring der Instanties ls men deze week aangevangen met het graaf werk op het stukje welland aan den Heerenweg, waar ln oude tijden een kerkje met toren heeft gestaan en zich nog de overblijfselen bevinden van een kerkhof uit de 17e en 18e eeuw. De bedoeling ls, de fundamenten bloot te leggen en hierop een muurtje te bouwen, waarbinnen de grafsteenen dan op hoogte zullen worden gebracht. Voor eenlgen tijd heeft zich hier, op initiatief van den heer H. Goebel, een commissie gevormd, welke er ln mocht slagen, de belangstelling voor het sym pathieke doel te wekken. Het ls nu wel zeker, dat het oude kerkhof van Calsla gen, sinds een paar eeuwen aan zijn lot overgelaten, als monument voor het na geslacht zal behouden kunnen blijven. Jaarverslag over 1934 van den Proeftuin. Verschenen ls bet jaarverslag van den Proeftuin te Aalsmeer. De secretaris dezer organisatie. Ir. C. Koeman, schrijft o.m.: De vereeniglng kan op een goed jaar terugzien. Voor een proeftuin, tevens schooltuin, is ln de eerste plaats noodig de belangstelling. Vooral in dit opzicht is de Proeftuin de laatste Jaren sterk ln aan zien toegenomen; velen, die hem ln lange jaren niet bezochten, komen, zich nu over tuigen van deze of gene proef. Niet alleen kan het bestuur over de belangstelling tevreden zijn, doch ook over de inrich ting. welke verder werd verbeterd. De flnanclëele uitkomsten van het be drijf waren minder gunstig dan vorig jaar. De geldmiddelen van den Proeftuin zijn echter geenszins sterk onbevredigend; hij heeft den onmlsbaren steun van rijk, pro vincie en gemeente, alsmede de belde plaatselijke veilingen, de afd. der Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en der leden. De Proeftuin slaagde er ln, zijn bedrijf op hooger peil te brengen; het wordt als een voorbeeld beschouwd. Talrijk waren de proeven met nieuwere planten, verbeterde kweekwijzen, mest stoffen. bestrijdingsmiddelen en andere nieuwigheden. Aan een grooten wensch werd voldaan door den bouw van een nieuwe en naar de thans geldende elschen ingerichte kweekkas met verwarming, gazogeen-ketel en gemetselden schoor steen. Met de voldoening, dat de Proeftuin een vastere plaats begint in te nemen in de bloemisterij en getracht zal worden het bedrijf verder uit te bouwen met de middelen, welke ten dienste staan, ein digt de secretaris zijn verslag. Verder wor den vermeld de resultaten van genomen proeven met zaadselectle van vlolieren, nieuwe rozen-variaties, lathyrus, py- rethrum. chrysanten, bestrijdingsmiddelen e.a. De exploitatie-rekening over 1934 ver meldt aan inkomsten en uitgaven een be drag van f. 8717.38. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Vis (wed. van J. Ottevan- ger), van Pijnacker. De C.H. en de A.R. hebben na een gehouden bespreking een gezamenlijke lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing sa mengesteld, die luidt als volgt: 1. A. Paul, 2. W. C. Diephout, 3. M. van Leeuwen, 4. A. Hartman. HAARLEMMERMEER. Uitvoering van „Gezellig Samenzijn". Dat.de Tooneelver. „Gezellig Samenzijn" haar goede reputatie en populariteit steeds heeft weten te handhaven en zich tot heden in een groote belangstelling heeft mogen verheugen, ls ook nu weder gebleken toen ze ln de Beurs te Hoofd dorp haar laatste uitvoering gaf ln dit seizoen en opvoerde het Fransche too- neelwerk „De Roode Danseres", naar de bekende film „Mata Hari". De zaal was geheel bezet. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter den heer Andries, die allen een hartelijk welkom toeriep, waarna met uitvoering, waaraan ongeveer 35 personen medewerkteh, een aanvang werd ge maakt. De vertolking van de verschillende rol len bleek ln £öede handen te zijn en het vlotte spel dat geleverd werd, maakte het geheel tot een groot succes. De Ijverige regisseur, de heer van Vleuten, verdient alle lof. De rol 'van „Toutcha" De Roode Dan seres werd door mevr. van Rossum Meeuwig op schitterende wijze vertolkt. Hetgeen „Gezellig Samenzijn" met de opvoering van dit tooneelwerk heeft ge presteerd, heeft veler verwachting over troffen. De avond werd met een gezellig bal be sloten. Aan het station te Nieuwvennep arriveerde een goederentrein met een 15-tal wagons met materialen, bestemd voor de wegenverbetering ln Haarlemmer meer en zulks ter uitvoering van het be sluit van het Polderbestuur om de nog niet geasphalteerde wegen een dergelijke behandeling te doen ondergaan. Vele werkloozen zullen aan deze wegenverbe tering weder geruimen tijd werk kunnen vinden. Wegens vertrek uit de gemeente, is door B. en W. aan den heer J. A. van Leeuwen eervol ontslag verleend als op- perbrandmeester bij de spuit te Llsser- broek. In diens plaats werd als zoodanig benoemd de heer C. Clemens, wonende aan den Llsserdijk, thans brandmeester bij ge melde spuit, terwijl in deze laatst genoemde functie werd benoemd de heer Joh. van Leeuwen aldaar. HILLEGOM. De heer Th. Jonkheer 40 jaar armmeester. Alhier herdacht de heer Th. Jonkheer 't feit, dat hij 40 Jaar lid is van het R.K. Armbestuur waarvan verscheidene Jaren voorzitter, 's Morgens ls ln de St. Martinus- kerk een plechtige H. Mis van dankbaar heid opgedragen. Na den dienst kwam men tezamen in Huize St. Joseph. Daar is het woord ge voerd door pastoor Krook, burgemeester Pont. de heeren A. Lellveld vlce-voorzitter van het R.K Armbestuur, weth. Klaver, P. van LleropElsbroek, S. J. Wltteman, een der Zusters van het Convent namens de bewoners van het huls, waarna een huide en danklied ls gezongen. Geschenken zijn aangeboden. De heer Jonkheer heeft voor dat alles hartelijk bedankt. In hetzelfde huls was van 12 tot 1 uur een druk bezochte receptie, 's Avonds bracht de Harmonie Crescendo een sere nade. Vergadering E.H.B.O. De Ver. E.H.B.O. heeft onder leiding van den voorzitter den heer Veelenturf de voorjaarsvergadering gehouden, welke goed bezocht was. Meegedeeld ls, dat aan den wedstrijd ln E.H.B.O. werk te Leiden op 25 Mei a.s. zal worden deelgenomen door een dames- en een heerenploeg. Een nieuw lid werd op voorstel van het bestuur als zoodanig gedeballoteerd. De heeren J. Chaudron, W. Husemeijer en D. J Brauck- mann zullen kas en boeken controleeren. Wegens flnancleele overwegingen zal geen afgevaardigde naar de alg. vergadering te Utrecht worden gezonden. Met hartelijke woorden van felicitatie zijn de diploma's en insignes der vereeniglng door den voor zitter aan de voor het examen geslaagde dames en heeren uitgereikt. De reddings brigade en E.H.B.O. zullen ln de tweede helft van Augustus een gemeenschappe lijke propaganda-demonstratle geven ln de Gemeente-Zweminrichting. Een vrijzinnige candidateniijst. Een groep van genoodlgden heeft een bijeenkomst gehouden om van gedachten te wisselen over het negatieve resultaat eener vorige vergadering, die belegd was om een candidateniijst van vrijzinnigen voor de raadsverkiezing samen te stellen. Deze groep ls er ln geslaagd een voor- looplge candldaten-lljst op te stellen, welke lijst ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan de vrijzinnigen. KATWIJK AAN ZEE. Kiesvereenlging „Algemeen Belang". Alhier is opgericht een nieuwe kiesver eenlging „Algemeen Belang". Tot voorzitter is benoemd de heer Jac. Josef en tot secretaris de heer Henk de Vries. Aan de a.s. gemeenteraadsverkie zingen zal deelgenomen worden; de candi dateniijst luidt als volgt: 1. C. van Bee- len; 2. J. de Reus; 3. Th. Koekebakker. Jaarfeest der Knapenvereeniging. De gezamenlijke Knapenvereeniglngen van de C.J.V. hebben haar jaarfeest ge houden ln de Oranjezaal van het Jeugd huis; er was een goede opkomst. De algemeene leiding berustte bij den voorzitter den heer W. van Beelen, die het openingswoord sprak. Na de pauze, waarin ververschingen werden rondgediend, wer den bij de vertelling toepassende lan taarnplaatjes vertoond, waarna sluiting volgde door den voorzitter. De motorlogger Sch. 378 ls verkoch* aan de heeren J. en W. Gram, alhier. De motorlogger Sch. 17 ls verkocht aan schip per D. v. d. Plas alhier. Het vaartuig wordt thans gemerkt K.W. 18 en genaamd „Vier Gebroeders". Tot onderwijzeres aan de Herv. School III is benoemd mej. E. G. Drenth, wacht geldster te Voorburg. LISSE. Etn Slagersvaktentoonstelling. Naar wij vernemen zal Donderdag 16 Mei a.s. alhier een groote Slagersvakten toonstelling worden geehouden. Dit zal de eerste zijn op dit gebied in de bloembol lenstreek. Vergadering „De Hanze." De Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield ln „De Nachtegaal een vergadering in verband met de a.s. algem. vergadering van den Centralen Raad. Daar de voor zitter nog steeds ziek is, presideerde de heer A. J. v. Zeist. Deze zeide dat het wenschelijk is, dat iemand zich beschik baar stelt als actief propagandist. De heer Henri van der Eerden werd hiertoe bereid gevonden, welke daarbij gesteund zal wor den door een lid van de K.J.M.V. De voor zitter hoopte, dat de pogingen met succes bekroond mogen worden! De heer F. C. J. van der Eerden, voorzit ter der afdeeling, had een schrijven inge zonden, waarin hij mededeelde als voor zitter te moeten bedanken wegens ge zondheidsredenen. De wnd voorzitter sprak den wensch uit. dat de heer v. d. Eerde spoedig weer herstellen mag en zijn arbeid hervatten. De heer C. W. Barnhoorn sprak namens de leden een woord van dank tot den scheidenden voorzitter. Hij opperde het plan om den heer v. d. Eerde bij een vol gende vergadering een huldeblijk aan te bieden. Als afgevaardigde naar den Cen tralen Raad werden benoemd de heeren J. G. Ransdorp en C. W. Barnhoorn. Door den heer R werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel tijdens een kort verblijf in het Patronaatsgebouw werd gestolen. Aan het postkantoor alhier werd de vorige maand ingelegd f. 8667.53 en terug betaald f. 20191.62. Donderdag. Korevaarstraat 30: Verg. Verzekering Mij. „Vooruit." 8 uur nam. Stadszaal: Sursum Corda. „Christui 8 uur nam. Prediker: Prop.avond C. J. v. Pret 12 la. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara) Geref. Mannenver. 8pr. F. Luitjes, 8 uu nam. Zaterdag. Sassenheim (Teillngerlaan ui Alg. verg. v. aandeelhouders N.V. v. Voefs Bloembollenbedrijf en -handel DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genets kunde. Consultatiebureau voor moelllii kinderen. Halfdrle tot halfvler. inent! tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Gi neeskunde. Consultatiebureau voor Alco bollsten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genet kunde. Consultatiebureau voor Beroept keuze. 45 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch museum: Gi opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12'/, 25 uur. Kosteloos. Stedelijk museum de Lakenhal, Oud Bingel Geopend in Januari, November e December van 103 uur, in Februa Maart, April, Mel en October van 10—4 uu en ln Juni, Juli, Augustus en Septem'ot van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch en Pinksterdagen, den Hemelvaartsda en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den di waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd, Entrée op Zon- en Feestdagen bo»e genoemd kosteloos, 's Maandags f.01 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbn 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Ftb tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oi van 10—5 uur, 1 Oct.—1 Dec. van 10- uur. Zondags van I4 uur. Entrée Man dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnographlscb Museum, Rapenburg —89 en Breestraat 18. Op werkdagen ia 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25. overt dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Weill park. Werkdagen 8.3012, 1.30—5, Zate! dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks va 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-1 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van Oct—31 Mrt. van 912 en l'/t4 uur. 0 Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—4 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappen Museum (Stationsweg): Alle werkdage behalve 's Maandags van 104 uur 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—430 ui nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en mlnen logie (Garenmarkt): Op werkdagen va 8—12 en l'/«4 uur. Kosteloos Nat. Hist. Musenm: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en l'/i5; Zaterdags 9-1 DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstellips „de Kunst om de Kunst", 10—12 en f uur nam. 's Zondags 2—5 uur. Den Haag (Scala): Revue „Met vli en wimpel". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nai „De zwarte Kat". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu Trianon Theater Breestraat, 8 uur nan „Moord ln de Follies". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uu Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. M „De onzichtbare man". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nan „Het jolige weeuwtje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. zlekenfonn „Tot Hulp der Menschheld", echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voo spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Maandag 6 tot e met Zondag 12 Mei a.s. waargenomen doo de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Kl)' 18. telef. 523 en C. van Zijp, WilhelmlM park 8, Oegstgeest, telef. 274. N,OORD WIJK. De kiesvereenlging Gemeentebelan (neutraal) heeft tot candidaten voor d' gemeenteraad gesteld de heeren: 1." Liefferink, 2. N. van Beelen,. 3. Th. V'' loop, 4. G. Aten, 5. H. ter Schuur, 6. W° Tappenbeck, 7. S. P. C. van Wely, 8. K. Bes, 9. L. van Wijk, 10, A. Vermeulen. Een combinatie algemeen arlje'''?S belang heeft een viertal candidaten den gemeenteraad, waarop als no. 1 komt de heer G. H. Krau (aftr. s-d-s-P. In de voorlaatste raadsvergadering de heer Krau evenwel verklaard niet w te behooren tot de s.d.a.p., opdat ro zou weten, wat men aan hem had. De8 der S.D.A.P. ls opgeheven. De drie aiw candidaten van de lijst zijn Bas Vink. van Stijn en Arie Plug Jac.zn,

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6