NATIONALE BREESTRAAT 65 HET CENTRAAL TANDHEELKUNDIG INSTITUUT CENTRAAL TANDHEELKUNDIG INSTITUUT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Mei 1935 FINANCIEN. BURG. STAND VAN LEIDEN JKIIN/T IN LETUREN GEVEILDE PERCEELEN. BREESTR A AT 65 - TEL. 3620 geheel gebit Inclusief pijnloos f. trekkenvanaf AGENDA. millioen gulden KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. ,j>e NEDERLANDEN VAN 1845" In de te 's Gravenhage gehouden alge meen? vergadering van aandeelhouders der N V. Levensverzekering Mij. „De Neder landen" van 1845, werden de winst- en verliesrekening over 1934 en de balans per 31 December 1934 goedgekeurd De hoofddirecteur deelde mede, dat het bedrijf zich in 1934 gunstig ontwikkelde en de bedrijfsresultaten, boven de wen- schelijk geachte afschrijvingen, een krach tige versterking der extra-reserves moge lijk maakte Nieuwe verzekeringen werden afgesloten tot een bedrag van f. 32 348.300 tegen f. 29.024.700 ln 1933. Op 31 December 1934 waren van kracht 57.883 contracten met ruim f. 292.000 000 (v.j. 280.200.000) verzekerd kapitaal De ultkeeringen op grond van kapitaal- en lijfrenteverzeke ringen bedroegen f. 4.166 467 (3 668.513). Het premie-Inkomen zonder koopsommen beliep f. 7.357.708 Aan renten en huren werd geboekt f. 3.605 946 3.245.564). De gemiddeld gekweekte rente bedroeg 4.72 (4.75) pCt. De berekening van de premie- reserve geschiedde, evenals vorige Jaren, volgens de (zuivere) netto methode Als grondslag voor de geheele reserve-bereke ning werd een rentevoet van 3>/t*/a toege past De premiereserve bedraagt thans t. 73 693 859 (66 946 1191. De effecten zijn met f. 11.144.926 ln de balans opgenomen. De koerswinst op effecten ten bedrage van circa f. 196 126 Tv.j. verlies 740 000) werd ten gunste van de .reserve geld belegging" gebracht, welke laatste, na een extra-doteering uit de winst f. 1.617.746 (1.129.104) zal bedragen. De „vaste eigendommen" komen ln de balans voor met f. 6.178.094. Diverse woon- en winkelhuizen ter waarde van f 4.227.094 aangekocht sinds 1933, werden niet op nieuw getaxeerd. Ten aanzien van de overige vaste goe deren nl. die, waarin de kantoren der maatschappij zijn gevestigd, werd de w aarde op 31 December 1934 door bekwame deskundigen vastgesteld. De waardever mindering werd op de „reserve voor even- tueele afschrijving op de waarde der vaste goederen" afgeschreven. Na deze afschrij ving en doteering uit de winst bedraagt deze reserve f300 000. Aan hypotheken (uitsluitend eerste hy pothecaire Inschrijvingen) staat een be drag van f. 22 424 078 22.154.526) uit, waar van f. 22.005.159 op gebouwd eigendom ln de groote steden des lands en f. 418.919 op landerijen. Executie kwam viermaal voor, waarbij ln twee gevallen hoofdsom en rente door de opbrengst gedekt werden, terwijl de maatschappij zich in twge ge vallen tot inkoop genoodzaakt zag. Na ruime afschrijving komen de beide Inge kochte onderpanden tot een bedrag, over eenstemmend met de tegenwoordige waarde, op de balans voor. De „reserve voor hypothecaire leenin gen", groot f. 200.000 bleef onveranderd. De vergadering besloot f. 200 000 (onv.) dividend uit te keeren. f. 250.000 aan de extra-reserve en f. 291.571 (v.j f. 796.138) aan de reserve geldbelegging toe te voe gen, terwijl daarenboven f. 303.663 naar de „reserve" voor eventueele afschrijving op de waarde der vaste goederen werden ge voerd. De totale extra-reserves zijn thans f. 4.367.746 (v.j. 4.029.159) groot. De aftredende commissarissen, de heeren mr. H. R. van Maasdijk en mr. J. M. Th. Cohen Tervaert, werden herkozen. In de algemeene vergadering van aan deelhouders van „De Nederlanden" van 1845 en de met haar samenwerkende maatschappijen Fatum, Labor, Binnen- landsche Vaart-Risico Sociëteit, Haagsche Assurantie-Compagnie voor Brand enz. van 1805, Nederlandsch-Indische Zee- en Brandassurantie-Maatschappij cs. werden de winst- en verliesrekening over 1934 en de balans per 31 December 1934 goedge keurd. Het jaar 1934 is voor deze groep van maatschappijen gunstig verloopen. Het Brand- en Varlabedrijf leverde een bevre digende winst. Het premie-inkomen voor eigen rekening steeg van f. 6.401.433 tot f. 6 611.598. De transportverzekeringszaken verliepen gunstig. Aan premlën voor eigen rekening werd geboekt f. 1.027.488. De on gevallenverzekering leverde eveneens een bevredigende bate. Het premie-inkomen voor eigen rekening liep iets achteruit en bedroeg f. 1.740.555. De bedrijfsverzeke- ring had een voorspoedig verloop. Het premie-inkomen voor eigen rekening f. 431.024 bedragende, toont een geringen achteruitgang. De koerswinst bedraagt f. 434.065, welk bedrag ten gunste der reserve geldbeleg ging werd gebracht. De hypotheken betref fen uitsluitend eerste hypothecaire vorde ringen; executie kwam in 1934 slechts éénmaal voor. De algemeene vergadering van aandeel houders besloot f. 630.000 dividend uit te keeren, d.i. f.70 per aandeel (v.j 64), f. 652 802 aan het „reservefonds" en f. 210.000 aan de „reserve voor verhooging van het op de aandeelen gestort bedrag" toe te voegen, de „reserve geldbelegging" nog bovendien uit de winst te doteeren met f. 229.309, terwijl een bedrag ad f. 1872 op nieuwe rekening werd overgebracht. De extra-reserves bedragen thans in totaal ruim f. 10.000 000. De aftredende commissarissen, de heeren mr. H. R. van Maasdijk en mr. J. M. Th. Cohen Tervaert, werden herkozen. geboren. Ida d. van A. W. C. Heyne en A J. C. Goed Cornelia Maria, d. van J. J. v. Daalen en C. M. v. Berkel Gertrud, d. van H, R. A. Pabst en G. Wagner Wil- helmina Louise d. van J. M. Scheers en L. A Hammelmann Johanna Petronella Margaretha d. van C K. Vis en J. P. M. v. Rossum Bernard Gerhard, z. van V. A. Reijs en G. J. v. Soest Jannetje, d. van W. v. Klaveren en J. Varkevlsser Her- manus. z van W. v Rhijn en C van Rijn Suzanna Maria d. van N. Melet en E, v. Dijk Nicolaas Willem, z. van N. W. den Dooper en J. L. Schenk Willem Frederik z. var H Turenbout en B M J. Pansier Marten z. van M. Harrmma en H. A. Witteman Willem, z. van D. Broek huizen en J. Boender. A NIL IJ Wh liM,AVe.A. „De Dagelijksche Beurscourant" te Am sterdam heeft een belastingglds uitgege ven. welke dienst moet doen als leidraad voor de vermogens- en inkomstenbelas ting 1935 1936. Behalve de koersen, uitge rekende bedragen enz., van officieel ge noteerde en Incourante fondsen, bevat deze Gids een uitgebreide toelichting op de invulling der aangifte-biljetten. Wij ontvingen een boekje, getiteld: „In welke badplaats zal ik mijn vacantle door brengen?" Op aanvraag wordt deze gids kosteloos toegezonden. Adres: Zeeweg 33, Castrlcum aan Zee. tijdschriften. Johan Fabricius heeft deze week in de „Haagsche Post", „Tijgers" als onderwerp voor zijn verhaal. Voorts wordt er oa. geschreven over Paedagogle tegen Dema gogie; Driekwart eeuw Max Havelaar: De geforceerde Zilverhandel: De financieele toestand van Dultschland; Doeve teekent een plaat in verband met den dulkboo- ten-bouw door Duitschland, terwijl Ton van Tast weer vele daverende dingen de zer dagen de revue laat passeeren. Ten overstaan van den notaris B. H. Stumpel te Leiden: Huls en erf Oude Vest 231, in bod f 2450, kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. voor f 3150. Hulzen en erven Wil lemstraat 30/34, samen in bod f. 4350, kooper de heer A van Os q.q. voor f 4395. Hulzen en erven Kampersteeg 2, 4, 6, 8. en 10, samen in bod f 3140. kooper de heer W Barnlng q.q. voor f. 3365 Huis en erf Korte Raamsteeg 79 ln bod f. 1500, kooper de heer D Slegtenhorst v. f. 1500. Huis en erf le Gortestraat 33. in bod f. 810, kooper de heer J. J. van der Relj- den q.q. voor f. 890 De perceelen Groene- steeg 32/32a en Uiterste Gracht 95 zijn niet gegund. Ten overstaan van den notaris A. J. C. van den Heijden te Lelden: Huis en erf Mecklenburgerstraat 7, ln bod f 2050. kooper de heer B. de Kier q.q. voor f. 2050. De perceelen Mecklenburger straat 9 en Middelstegracht 137 zijn niet gegund. Ten overstaan van den notaris H. M. Markusse te Leiden: Huis en erf Haarlemmerweg 9, in bod f. 4150, kooper de heer Th. L J Zitman q.q. voor f 4400 Huls met tuin Rijnkade 17, in bod f. 4000, kooper de heer M. van Nood q.q. voor f. 4000 Huis en erf Oranje gracht 67 in bod f. 550, kooper de heer P. F. van den Broek voor f 700. Huis en erf, Waardgracht 87 in bod f. 650, kooper de "neer M. van der Hoogt q.q. voor f 650. Huis en erf Weverstraat 10, in bod f 300, kooper de heer J. J G. de Cler q.q. voor f 300. Huis en erf Heerenstraat 40 en Rhijngeesterstraatweg 205 (Oegstgeest) zijn niet gegund. RECLAME- 3933 ziet zich gedwongen in verband met de vestiging van een ander instituut, te berichten, dat ons instituut gevestigd BLIJFT Door vervaardiging van Kunsttan den in ons eigen nieuwe Laborato rium kunnen wij niet alleen veel vlugger werken, doch ook onze prijzen aanzienlijk verlagen en be rekenen wij voor een Geheel onder, of bovengebit, v.af f. 20. Plaatje met 1 kunsttand f. 2.50 iedere tand meer f. 1.25 Cementvullingen f. 1.50 Zilver- of Porceleinvulling f. 2. Goudvullingen vanaf f. 7. Kroon- of stifttand vanaf f. 12.50 Pijnloos trekken van tand of kies f. 1. Mondonderzoek en Halfjaarlijksche Mondcontróle KOSTELOOS. Om verdere verwarring te voorkomen berichten wij tevens, dat voortaan ons instituut den naam zal dragen: Voor alle garanties door ons instituut afge geven, blijft alléén het Tandheelkundig Instituut, BREESTRAAT 65, aansprakelijk. Ons instituut heeft niets uitstaande met 't nieuwe instituut van Dr. POS. ONDERTROUWD. J. W. Snel i.m 25 laar en C M T,an kester, j.d. 24 iaar. OVERLEDEN G. Huter. m.. 80 jaar. RECLAME- 3866 LEVENSVERZEKERING BANK Rotterdam In 1934 ingeschreven nieuwe verzekeringen PREDIKBEURTEN voor zondag 5 mei. leiden. Doopsgez. Gem.: Voorm halfelf, ds. ten Cate Eglise Wallonne: dlx heures et demie, mr. Bresson. Evang. Luth. Kerk: Voorm. halfelf. prof. dr H. M van Nes. Marekerk: Nam. 6 uur (jeugddienst), ds. Fortgens van Voorschoten. Prediker: Maandag nam. 8 uur, ds. de Groot van Delft. Geref. Kerk in H.V.: Nam. 6 uur, ds. P. van der Vloed Rem Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mispelblom Beijer. Vrijz Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. halfeen, dr Boersema. Ver van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf. ds. Boersema Vrile Kath Kerk Vreewijkstraat 19): Voorm. halfelf. Pontlf. Hoogmis. aarlanberveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm halftlen, ds. J. de Bruin van Alphen a. d. Rijn; nam. half zeven ds G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: VOorm halftlen en nam. halfzeven, ds. H. Moolhuizen Chr. Geref Kerk voorm halftlen en nam. halfzeven, de heer Bruine van Apel doorn. alphen *»n den rijn. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. halftien, ds. Eerhard van Hillegom; nam. halfzeven, ds. J de Bruin Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven. ds. J Schoneveld. Kinderkerk Bethel": Voorm. 10 uur, de heer A. v. d. Linden Ned. Herv. Kerk lOudshoomscheweg) Voorm. 10 uur, prof. Eerdmans van Lelden. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer a. j. Dekker Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm, 10 u. en nam. halfzeven, ds J, Hartkamp. Geref Kerk (Raadhplsstr.)Voórm. 10 uur (H A.) en nam. 6 uur, (H.A, en dankz.) ds. J. H. A. Bosch. Geref. Kerk (De Ruvterstraat)Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 6 uur (H. a. en dankz.) ds. G. Mulder Martha-Sttchting: Voorm. 10 uur, ds. a. W. Voors. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, prof. v, d. Schuit van Apeldoorn. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Westrate van Rotterdam. JÏTT I cce"( Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer M. KnUff, cand. te Den Haag; nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Krabbe. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendriksen. hoogmade. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Waardenburg. katwijk aan zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, cand. Veltkamp. Geref. Gem. Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. leiderdorp. Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Chr. Krijger van Beverwijk; nam. half zeven. ds J. de Wit uit Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. leimuiden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm, halftien en nam. halfdrle, ds. Aalders lisse. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Waardenburg van Haarlem; nam. 5 uur, ds. D. Kuilman van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftlen (Bed. H.A.) en nam. 4 uur (H. A. en Nabetr.), dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. nieuwveen. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfzeven, ds. Patist van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Nauta van Woubrugge. Evangelisatie: Voorm halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzee], noorden. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. H. van Dijk van Rljnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm, halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORD WIJK-binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Slddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. Ned. Frot Bond: Voorm. halfelf, ds, Nauta van Leiden. noordw1jk aan zee. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk In H. V.: Nam. 3 uur, ds. P. van der Vloed van Zandvoort. oegstgeest. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur. ds. Henne- mann: nam. 5 uur. ds. Jansen Schoon hoven. oude-wetering. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftlen. ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm, halftlen, leesdienst; nam. halfzeven, ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur. L. W. van Wijngaarden. rijnsaterwoude. Ned. Herv. Kerk: Nam half twee. ds. H. van DUk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur leesdienst. rijnsburg. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (H.a.), ds. Peter; nam. 5 uur, dr. H. J. Honders van Wassenaar. Kerkzaal: Voorm. halftien, de heer Her mans van Leiden; nam. 5 uur (H.a.), ds. Peter. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftlen, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, leesdienst. ter aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam, halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Waxnlnk. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens (Bed. H.D.); nam. 5 uur, ds. Groot Enzerink van Lelden. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis)Nam. 5 u. leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. ZEVENHOVEN Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Broeyer van Woerden. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. halfzeven, de heer A. Meijerlng, cand. te Chr. Geref. Kerk PolderVoorm. half- Ede. tien en nam. halfzeven, leesdienst. ned. herv. Kerk. Beroepen: Te Benschop I. J. Poot, vand. te Bodegraven. Bedankt: Voor Amsterdam vac. Krom- slgt), F. J. Broeijer te Woerden. o grafsteen wijlen ds. w. h. gispen. Gisteren precies een Jaar geleden dat zijn stoffelijk overschot werd ter ruste ge legd is op de Algemeene Begraafplaats te 's-Gravenhage op het graf van wijlen ds. W, H. Gispen, ln leven predikant bij de Geref. Kerk van Scheveningen en op richter en tot zijn dood voorzitter van het hoofdbestuur van de Geref Ver. voor Drankbestrijding onder groote belangstel ling een grafmonument onthuld en over gedragen aan de kinderen. BIJ de plechtigheid werd het woord ge voerd door de heeren ds. A. D. C. Kok, em. predikant te Scheveningen en voorzitter van het comité; ds. J. v. Herksen, Ger. predikant te Ermelo en voorzitter van de Ger. Ver. voor Drankbestr. en ds. J. G. Feenstra, namens den kerkeraad der Geref. kerk van Scheveningen. De oudste zoon dr. W. H Gispen van Delft voorheen te Hazerswoude, sprak woorden van dank. waarna ds. Kok de plechtigheid sloot met het bidden van het „Onze Vader". De plechtigheid werd bijgewoond be halve door de kinderen van den over ledene voorzoover zij niet in het buiten land vertoeven, door een deputatie van den kerkeraad der Geref. kerk van Sche veningen, beslaande uit de heeren ds. j. G. Feenstra, praeses van de maand en oudste predikant; ouderling J. Verkruis- sen en diaken dr. J. W. Noteboom; een deputatie van het hoofdbestuur der Geref. Ver. voor Drankbestrijding, be staande uit de heeren ds. J. v. Herksen, Geref. predikant te Ermelo, voorzitter; H. J. ter Hoeve te Arnhem en W. C. F. Seheps te 's-Gravenhage: de Prov. Zuid- Holl. Bond der Geref. Ver. voor Drank bestrijding deed zich vertegenwoordigen door zijn vice-voorzitterds. J. Smelik, Geref, predikant te Loosduinen en de afd. Scheveningen dier vereenlging door zijn voorzitter, den heer E. v. Nieuwen- huizen. Voorts waren ook aanwezig de andere predikanten van de Geref. Kerk van Scheveningen, de heeren ds G. O. Donner, ds. C. W. Keur en ds. J. Wymenga. Het monument, waarin het reeds be staande grafwerk is verwerkt, bestaat uit een sarcophage met palen en banden en Is met een groote marmeren, staande steen verbonden met inscriptie. Op de zerk der sarcophage is een mar meren Bijbel geplaatst, op welken Bijbel een bladwijzer is opgebeiteld. Op den Bijbel komt de volgende tekst voor: Opdat Christus door het geloof in uwe harten wone. en gij in de liefde geworteld en gegrond zljt. Efeze 3: 17. ds. h. e. j. verweij jzn. Morgen herdenkt ds. H. e. J. Verweij Jzn., Ned. Herv. predikant te Twlsk (N.H.) zijn 40-jarige ambtsbediening. De Jubilaris werd 24 Jan. 1870 geboren en in 1894 candidaat In Drenthe, om 5 Mei 1895 te Rockanje in het predikambt te worden bevestigd. In 1899 vertrok hij naar Zaandijk, welke standplaats hij 12 April 1907 met Twlsk verwisselde. Ds. Verweij Is praetor van den ring Medembllk en lid van het classicaal be stuur van Hoorn. Hij behoort tot de vrij zinnige richting. HEDEN Burchtzaal: Groninger Ver. 8 1/4 am nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8'uig nam. OeJnlnj Zomerlust. Uitvoering „Door Beter". Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten I 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Gebouw Jeruël, Groenesteeg: Spreke ds. H. Siegers. 8 uur. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad, tooneel, „Madame Sans Gêne", 8i/t nam. uur BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nw. „De zwarte Kat". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater Breestraat, 8 uur nim, „Moord in de Follies", Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nil „De onzichtbare man". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/i u. naa, „Het Jolige weeuwtje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. IS, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheld", echter vin nam. 8 uur tot Tm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst dei apotheken wordt van Maandag 29 A|, tot en met Zondag 5 Mei a.s. waargenl men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502; D. J. vu Drlesum, Mare 110, Telef. 406 en C. vu Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, Tele foon 274. De geneeskundige Zondagsdienst Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Blanksma, van Boeket Nleuwzwaag, Rassers en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst du waargenomen door dr. Varekamp, teL 1916. ALPHEN Aanrijding. In den Hoorn werd de ingenieur Y M. uit Den Haag die met zijn motorrijwiel geheel aan den kant van den weg reed aangereden door een hem achterop ko mende vrachtauto uit Gelderland. De man die in den wegkant werd geslingerd, be kwam verwondingen aan handen en lin kerknie. Dr. v. W. verleende de eerste hulp. Het motorrijwiel werd geheel ver nield. De bestuurder was zoo vriendelijk door te rijden! Nummer en letter van zijn wagen zijn echter bij de politie bekend. Geen samenwerking tusschen „Vrijheidsbond" en Vrijz. Democraten, Door de afd. Alphen a. d. Rijn van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond werd een algemeene ledenvergadering ge- houden, naar aanleiding van een verzots van de afd. van den Vrijz. Dem. Bond be treffende samenwerking voor de a.s, ge meenteraadsverkiezing, Met overgroot! meerderheid van stemmen werd besloten om niet in dit verzoek te treden. De verga dering was eenparig van oordeel, dat de door de Vrijz. Dem. gestelde voorwaarden geen basis voor samenwerking konden vormen. Het jubileum van den heer J. Wybenp- Omtrent dit jubileum schrijft men on) nog nader: 1 Mei j.l. was het 40 Jaar ge leden, dat de heer J. Wybenga, onder wijzer aan de school met den bijbel aande Jullanastr. zijn loopbaan bij het CM. onderwijs begon. Op 1 Mei 1895 deed Ml zijn intrede als onderwijzer te Hallum (Ferwerderadeel), vervolgens arbeidde Ml nog aan de scholen te Haulerwijk en wir- dum. 1 Nov, 1900 zei hij Friesland vaarwel en kwam naar Alphen, nadat hij eerst i Augs. 1900 de hoofdacte had behaald. Onafgebroken is hij steeds aan dezelfde school werkzaam gebleven. Heel w» ouders van schoolgaande kinderen heb ben bij hem ln de klas gezeten. Inde volle beteekenis van het woord dient W) de school met den Bijbel. Deze heeft liefde van zijn hart, omdat bij hem he. accent valt op den Bijbel. Zijn kunst van vertellen inzonderheid van de Bijbelscne geschiedenis, is door de kinderen geliel» en wordt door zijn mede-onderwipen geëerd. Als er verteld moet worden bij ten feestelijke gelegenheid, is hij zonder con currentie: „dè man". Historie is zÜn..'!c]eJ lingsvak en als hij iets van den strijd der Chr. scholen gaat vertellen, dan is hu m zijn element. Verschijnt er iets nieuws op dat gebied, dat heeft hij een fijne nep en weet het spoedig ln zijn bezit te Jhj' gen. Met trouw en toewijding heeft hu v scholen met den bijbel gediend. Het per?°' neel meende op 1 Mei dan ook een stiM bloemenhulde in zijn klas te moeten neen zetten, opdat deze dag niet geheel onop- gemerkt zou voorbljgan. Tegen den landbouwer K, werd PW* ces-verbaal opgemaakt wegens het irf* duleus slachten van een nuchter kalt Blijkens het financieel verslag van i' Evangelisatie-commissie uitgaande van Geref. kerken Alphen en Oudshoorn o»;« 1934 sluit de rekening ontvangsten en Mi- gaven met een bedrag van f. 894.04. voor dekking van het tekort droeg de kerx Jf Alphen f. 118.32 en die te OudshMM t. 44.37 bij. De bouw van 3 woonhuizen aan j Conradstraat alhier architect de heer Brouwer is opgedragen wat het metsel werk betreft aan W. Barrevcld; timmer werk A. v. Dam en loodgieterswerk Ponsioen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6