EXTRA RECLAME K. W. BIJENKORF L£i'£SCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 Mei 193 UIT DE OMSTREKEN. Uw wasch wordt helder als glas met onze Zeep-Artikelen AGFNDA. AALSMEER. Chr. Oranjevereeniging. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana heeft de Chr. Oranjever- eeniging een herdenkingsavond gehouden in ..De Oude Veiling". Een openingswoord is gesproken door den voorzitter der ver- eeniging, den heer Luyten. waarna ge zamenlijk gezongen is ps. 33 10. Nadat de heer Luyten een gedeelte uit de H. Schrift had gelezen en in het gebed was voorge gaan, hield hij een korte herdenkingsrede in verband met den 26sten verjaardag der Kroonprinses. Dan is vertoond de bekende klankfilm der Nationale Landstorm-Com missie „Sluit de gelederen". Staande zijn een tweetal coupletten van het Wilhelmus gezongen. De voorzitter sloot deze druk be zochte samenkomst. Huldiging J. v. d. Meer Pi. Ter gelegenheid zijner 40-jarige echt- vereeniging is de populaire voorzitter van de veilingsver. ..Bloemenlust" alhier in de veiling gehuldigd door het bestuur, de handelars en het personeel. De Jubilaris is toegesproken door de heeren G H v. Itter- zon, D Jongkind Mz. en J. Molenman. Dank en waardeering mocht uit hun woor den beluisterd worden voor de liefde en opoffering, waarmede de heer Van der Meer „Bloemenlust" gedurende vele Jaren heeft gediend Hem werd namens allen als stoffelijk blijk van waardeering een ameublement met schrijfbureau aangebo den Voor den heer v. d. Meer en zijn echt- genoote een heuglijke dag, waarop zij moge het zijn nog vele jaren met veel voldoening mogen terugblikken. De afd. van de Chr. Hist. Unie heeft voor de verkiezing der leden van den ge meenteraad de volgende graslijst opge maakt: 1. G. H. v. Itterzon, 2 Alb. Baardse (beiden aftredend), 3. J v. d. Zwaard Pz, 4. C. v Leeuwen Jz„ 5. C.Hage. 6. J. J. v Dlllewijn. 7. P. Kuite, 8. M. Verbeek Cz9. G. Nap, 10. P. C. Spaargaren Czn. De heer H. Treur Pz. te Aalsmeer- Oost is geslaagd voor het examen aan de Slagersvakschool te Utrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het begin van het nieuwe seizoen is weer allesbehalve rooskleurig De thans geoogste producten, hetzij onder glas, het zij van den kouden grond, b.v. spinazie geven teleurstellende opbrengsten. En het is te verwachten, dat na enkele dagen zacht weer de producten geen voldoende koopers zullen krijgen. Er is geen oi zeer onvoldoende uitvoer Bij alle teleurstelling kwam nog de nachtvorst die alle vroege aardappelen tot ln den grond deed afvrie zen. Er stonden zoo hier en daar, niet tegenstaande het minder gunstige weer. al flink in het gewas staande aardappelen. Er zal spoedig mooi weer moeten volgen om den thans verkregen achterstand in te halen. Behalve de nachtvorst, was er bij sommigen nog iets wat bezorgdheid wekte, n.l het verschijnsel van de z.g on derzeeërs" bij de vroege aardappelen Door de langdurige koude en de onnatuurlijk heid van den bodem, gaat de ontwikkeling van de vroege aardappelen in den grond door zonder dat deze zich boven den grond, 1 in het loof dus, ontwikkelt. Dit heeft meestal een zeer ongelijkmatig gewas 'engevolge met een zeer onvoldoende be schot Het staat er met dit product op het oogenbük tamelijk slecht voor. 1 Het verloop ln den handel was deze week voor sommige artikelen redelijk, voor an- I dere weer minder goed. Winterprodueten als waschpeen konden nog gemakkelijk koopers vinden. Dit artikel bracht van f. 0.95 tot f 1.25 per kist van 20 KG. op Prei in beste kwaliteit van f. 1 tot f. 1.20 per 100 bos; radijs van f. 2.90 tot f. 3. spinazie ging minder goed bracht van f. 2 1 tot f. 3.50 per 100 KG op. Sla in de beste kwaliteit van f. 4 tot f. 4.70 per 100. pracht-avond van hoogstaand muziek genot, die wij ons nog lang zullen her inneren. Geëindigd werd met het gemeenschap pelijk staande zingen van Gezang 96: ..Halleluja, eenwig dank en eere". Naar wij vernamen is de radio-uitzen ding goed doorgekomen. Bij den rijwielhandelaar J. K., wo nende Mr. Fockstraat. vervoegde zich een naar schatting 28-jarig man om een da mesfiets te huren Hij gaf op te wonen ln de Varkevisserstraat Het damesrijwiel, merk „Westland" werd niet meer terug gebracht en bij onderzoek door K bleek, dat hij op dat adres niet woonde. Vermoe delijk is dit rijwiel verduisterd. Er werd aangifte bij de politie gedaan. HAARLEMMERMEER. De opbrengst van den vanwege de afd. Haarlemmermeer van de N.-H. ver. „Het Witte Kruis" in de verschillende dee- len van deze gemeente ten bate van de t.b.c.-bestrijding gehouden verkoop van het Emma-bloempje was als volgt: Hoofd dorp f. 184.98; Rijk f. 105.72; Nieuw-Ven- nep f.87: Vijfhuizen f. 78,05; Aalsmeerder- dijk f107,81Abbenes f. 52,48. Totaal i. 616,04. HILLEGOM. Vergadering „De Hanze". De middenstandsvereeniging .JDe Hanze" hield een ledenvergadering, die slechts matig bezocht was. hetgeen de voorzitter, de heer P. Klaver betreurde. Meegedeeld werd, dat door het hoofd bestuur een circulaire aan alle reken- plichtige lichamen zal worden gezonden met een ledenlijst, opdat men met de ge organiseerde R.K. middenstanders volko men rekening kan houden. Verschillende voorstellen voor de vergadering van den Centralen Raad kwamen in bespreking. Voor de rondvraag der alg. vergadering bracht een lid de verlaging der huren van winkels ter sprake. De voorzitter antwoord de. dat het hoofdbestuur reeds lang aan deze materie aandacht heeft geschonken; volgens hem zou een wetswijziging noodig zijn. Kas en boeken van den penningmeester zijn in orde bevonden. Naar de alg. vergadering zijn afgevaar digd de heeren A. W. Koppers en P J. Trossel, plaatsvervangers van Gennlp en Nic de Groot. De heer A. W Koppers hield een inlei ding over belasting van filiaalbedrijven, waarop discussie volgde. Zoo iets is moge lijk door wetswijziging. In de rondvraag is gevraagd om verla ging der vastrecht-tarieven en verbetering der verlichting in de Hoofdstraat, waar het nacht is zoodra de winkels gesloten zijn. Saneering der filialen van grootbedrij ven is voorts gevraagd, en ln vereeniging met V.V.V. om eenige festiviteiten als een Juliana-dag als anderszins en in overleg met de andere middenstandsvereenlgingen. Geklaagd is over de houding van den Inspecteur van politie, die zeer slecht op de hoogte zou zijn met de nooden der ge meente De voorzitter beantwoordde de sprekers, waarna sluiting volgde. Verkooping van hulzen. De openbare verkooping van huizen ten overstaan van notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem in hotel Sistermans had den volgenden uitslag: Wilhelminalaan Nr. 47. gemijnd door D. H. G Langeler voor f .4252 kooper. Wilhelminalaan Nr. 49 niet gemijnd, kooper voor f. 3750 W. J. Gerritsen q.q. Wilhelminalaan Nr. 51, gemijnd door Van Wijnen q.q. te Aerdenhout voor f 3800, kooper. Wilhelminalaan Nr. 53, gemijnd door D H G. Langeler voor f 4252, kooper. Wilhelminalaan Nr. 55 niet gemiind, koo- oer A Leliveld q.q. voor f.4000. De com binaties zijn niet gemijnd, zoodat de uit slag is als boven. Gevaarlijk verkeerspunt. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den A.N.W.B. hebben B. en W. dezer gemeente medegedeeld, dat op de scheiding tusschen berm en weg langs de Trekvaart en loodrecht op het hart van de Margrietenlaan in deze gemeente, over een lengte van hoogstens 8 m. een weg- markeerlng zal worden aangebracht, welke zal bestaan uit palen, waaraan twee ot drie planken zullen worden bevestigd. De palen zullen worden v/ltgeverfd en de borden afwisselend met zwarte en witte blokken worden beschilderd. 5 pond Soda 9 cent Chloor, per lh pond5 cent 5 pond Groene Zeep 37 cent 5 pond Gele Zeep 39 cent Reuzenstaaf zeep. weegt 6 ons 17 cent Stijfsel, per pond1113 cent S. B. Stijfsel, per pakje v... 9 cent 4 zakjes Blauw10 cent Goudsche Kaas, volvet, jong 3787 per pond 15 cent Groote ronde Kaakjes, p. p. 17 cent Fijnste Janhagel, p. Vt pond 25 cent Pit-kransjes, per pond 25 cent Choco flikken, per V» pond 19 cent Katwijk aan Zee Paul Krugerstr. 28, Zuidstr. 3. KATWIJK AAN ZEE. JUBILEUM-UITVOERING VAN DE CHR. ZANGVER. „EXCELSIOR". NOORDWIJKERHOUT. Gouden echtvereeniging. Werd het gouden huwelijksfeest van het echtpaar ParlevlletVan Klaveren alleen in familiekring gevierd, anders ging het toe in de Zilk bij de herdenking van de 50- jarige echtvereeniging van het bruidspaar Van Haasteren—Heemskerk, waaraan de geheele buurtschap deelnam. Schoolkinde ren brachten een aubade en 's avonds bracht de muziekver. „Jeanne d'Arc", al hier een serenade, waarna de muzikanten met volle muziek door De Zilk trokken Het gouden bruidspaar heeft allen rijke lijk onthaald en ook de „armen" werden niet vergeten. In plaats van den heer G. Verdegaal die bedankte voor kerkmeester der St Jozef- parochie. is thans als zoodanig benoemd de heer P. A. Warmerdam, alhier. ZEVENHOVEN. De omzet-belasting. Ten aanzien van de omzetbelasting voor electrlciteit, wordt geenerlel verhaal op de verbruikers toegepast, nu vaststaat, dat deze belasting aanmerkelijk minder is dan bij den opzet der begrooting was gedacht. Bij de aanbesteding van den bouw van een O.L.S. te Nieuwe Amstel werd door de heeren v d. Brugge. Boeree en v. Wenger- den resp. te Nleuwveen en alhier inge schreven voor de som van f 30368 De lijst van de candidaten voor den gemeenteraad moet Dinsdag 14 Mei zijn ingeleverd. HEDEN. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Een plaatselijk muziek-evenement. Als waardig slot van de herdenking van het 25-Jarlg bestaan van „Excelsior" heeft deze zangvereeniging een uitvoe ring gegeven in de Oude Kerk, die zeer goed geslaagd mag heeten. Uitgevoerd werd het oratorium „Elias" van Felix MendelssohnBartholdy, waar van de eerste uitvoering plaats had op een muziekfeest in Augustus 1846 te Birming ham in Engeland. De directeur J. Couvée uit Alkmaar heeft de durf gehad een van de bekendste oratoriums uit de 19de eeuw door zijn zangkoor ten gehoore te brengen, met medewerking van een 40-tal leden van de Haarlemsehe Orkest-Vereeniging. Dat dit muziek-evenement hier ter plaatse groote belangstelling zou trek ken, werd dan ook bewaarheid. Het mooie oude kerkgebouw was zeer goed bezet. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop met echtgenoote. Excelsior had voor dezen avond de mede werking weten te verkrijgen van vier solisten van naam, nl. Ankie van Wicke- voortCrommelin. sopraan; Jo Immink. alt; Jac. van Kempen, tenor en Joh. Lam men. bas. Ook werkten mee in een dubl^l kwartet mevr. Corrie EngelmanBolle en mevr. G. HolsmullerTeengs, belden uit Alkmaar, resp. sopraan en alt. alsmede onze plaatsgenooten de heeren A. de Hol lander, tenor en T. den Duik, bas. Ds. W. M. A. Kalkman, Herv. pred. al hier, opende met gebed, waarna de uit voering plaatsvond. Het koor zong mooi. vooral het eerste gedeelte, toen de zangers en zangeressen nog onvermoeid waren, blonk uit; schitterend was vooral het slot koor van dit eerste deel. De zware rol van „Elias" werd uitmun tend gezongen door den heer Joh. Lam men: zijn basstem bekoorde ons zeer. Imponeerend was speciaal de voordracht van den heer Jac. van Kempen wiens mooie tenorstem uitstekende kwaliteiten heeft. De sopraan Ankie van Wlekevoort- Crommelin en de alt Jo Immink wisten beider, haar gehoor te boelen. Ook komt een woord van waardeering toe aan de Haarlemsehe Orkest-vereenl- ging, die veel tot het succes voor dezen avond heeft bijgedragen. De heer H. Her mans uit Haarlem begeleidde aan den vleugel. Dit verslag mag niet geëindigd worden zonder een warm woord van waardeering aan den bekwamen dir. den heer Couvée. Deze heeft van 1920 af, het laar waarin hij de leiding nam van Excelsior, dit koor op een hoog peil weten te brengen, zoo zelfs dat hij uitverkoren werd dit orato rium door de radio te mogen uitzenden. Veel werd dezen avond van den directeur gevergd om koor, orkest en solisten zóó te leiden, dat er een harmonisch geheel ont stond, waarover een ieder ten zeerste vol daan was. In één woord: het was een Op den Haagschenstraatweg nabij de boerderij „Veldhelm" had een aanrijding plaats tusschen twee personen auto's, resp. bestuurd door J. J. v. d. B. uit Haarlem en J. H. v. R. uit Den Haag. Een van de auto's was zoodanig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. De oorzaak van deze aanrijding is te wijten aan het slippen van den auto bestuurd door v. d. B. voornoemd. Op den Rljnsburgerweg hoek Rijnzlcht- weg had een aanrijding plaats tusschen een tramtrein van de N.Z.H.TM. en een groote zeswielige vrachtauto, bestuurd door den heer J. M. v. d. B. uit Sassenheim. De tram zoowel als de auto werden zwaar beschadigd Doordat de bestuurder van den auto kans had gezien van te voren uit zijn auto te stappen, liep deze aanrijding zon der persoonlijke ongelukken af. De politie maakte proces verbaal op. Op den Rhijngeesterstraatweg had nabij de R.K. Kerk een aanrijding plaats tus schen een personen auto bestuurd door den heer J. H. M. uit Amsterdam en een per sonen auto bestuurd door den heer J. de J. uit Amsterdam. Beide auto's werden licht beschadigd en konden op eigen kracht hun weg vervolgen. Proces verbaal werd opgemaakt. Een fietsenruii. De dienstbode M. v. d. P, uit Katwijk deed bij de politie aangifte van diefstal van haar rijwiel, dat zij voor een winkel in de Kempenaerstraat had geplaatst en achtergelaten. Bij onderzoek bleek, dat een andere juf frouw, die in dien winkel gen boodschap had gedaan, een verkeerd karretje had weggenomen, en dit tot haar schrik be merkte, toen zij reeds thuis was. De fietsen werden omgeruild en de gemoederen waren weder tot bedaren gebracht! C. v. d. Z. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij onbe heerd had achtergelaten op den Rljnsbur gerweg alhier. De politie stelt een onder zoek ln. Twee timmerlieden deden bij de politie aangifte van het feit, dat hun ge reedschap, dat zij op een bouwwerk aan den Hoogen Morschweg alhier in gebruik hadden, 's nachts ontvreemd was. De politie stelt een onderzoek ln. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Oudshoorn en Jac. Verhoef. Een collecte in de Herv Kerk voor inwendige zending bracht f. 33,17 op. Morgenavond hoopt „Valkenburgs Harmonie" een concert te geven met het volgende propramma: 1. Oude Wilhelmus; 2. ,JLe Tringant", marsch Parez; 3. „Banditenstreiche", ouverture van Suppé; 4. „Blumen der Lust" walzer v. Jas. Gung'l; 5. „Carmen", fantasie v. Blzet-Kessels; 6. Orpheus in dem Unterwelt", ouvert. Offenbach; 7. „Schatzwalzer u. d. Zigeunerbaron", J. Strauss; 8. „Suite Printanière" t5 deellg) Wesley-Parez; 9. Marsch finale. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Hendrik Johannes, z. van G. J. van Steen en G J. Scheul- derman. Ondertrouwd: Hendrik Nell 27 j. en Anna Jacoba Nell 26 J. Getrouwd' Jeroen Kuipers en Alida Jacoba Vonk. Loop der bevolking. Vertrokken: W. Plsa, naar den Haag, A. Plersonstraat 174 G. Verboon, n. Was senaar, Raaphorstlaan 36 J. van der Steen. n. den Haag, Terborchstraat 44 Jhr. C. C. Hora Siccama, n Wassenaar, van Zuylen van Nyeveltstr 102 H. de Weever, n. den Haag. van Merlenstraat 20 E. Pot, n. Leiden. Breestraat 104 B. Stiefken, n. den Haag, Benoordenhout- sche weg 85 J. B. van Aerde, n. den Haag, Lumeystraat 5. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Voorschotten aan de besturen der Bijz. Scholen f. 630 aan extra steun voor de werkloozen Discussies over subsidie aan den Burgerwacht. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. De notulen der vo rige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Hierna deed de voorzitter me- dedeeling van de Ingekomen stukken o m. i goedkeuring verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden; wijziging veror dening veldwachters en verslag der comm. tot wering van schoolverzuim; die alle voor kennisgeving werden aangenomen. In be handeling kwam toen een voorstel van B. en W. om aan de schoolbesturen de na volgende voorschotten op de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1930 over 1935 te ver strekken, zulks naar aanleiding van een onderhoud dat het college van B. en W. alsnog met genoemde besturen heeft gehad School H R. 80"'.; School Zuidbuurt en School Schenkelweg 40' met dien ver stande evenwel, dat in begin van 1936 aan de besturen der 2 laatstgenoemde scholen de volle 80"/« over 1936 zal worden verstrekt zoodat eventueele nog te doene betalingen over 1935 daarmede gedekt kunnen wor den. De heer Paardekooper verheugde zich over het bereikte resultaat, waarmede be wezen is dat de schoolbesturen medewer king willen verleenen en het vertrouwen der R.K. fractie niet beschaamd is gewor den. Spr. wees er op dat de verwijten die aan de schoolbesturen en aan de R.K. fractie gericht werden, derhalve onge grond zijn. Verder wees spr. er op dat de heer Meljdam heeft doen voorkomen alsof de straatbelasting moest worden verhoogd en de boerenstand opnieuw lasten te dragen zou krijgen in verband met deze kwestie en zulks betreurt spr. Ook de heer de Graaf heeft ln 't verleden dergelijke ver wijten gedaan en zulks is niet in het be lang van een goede samenwerking. Als men meent dat de R.K. fractie voor dreigemen ten een standpunt zal verlaten vergist men zich. De verhooging van de straatbelasting houdt verband met geheel andere factoren. De heer Meijdam noemde het verkregen resultaat met de schoolbesturen bedroe vend, want dat resultaat is negatief. Spr. wees terug naar hetgeen hij gezegd heeft bij de behandeling der begrooting en zelfs reeds 4 jaren geleden, dat er een zuiniger beheer moest komen, om niet aan den grond te raken. Nu heeft men aan de meer derheid van den raad te danken de onso ciale maximale opcentenheffing op de per- soneele belasting. Het resultaat van het compromis met de schoolbesturen is dat in 1936 het volle pond betaald moet worden. Spr meende uit het prae-advles te mogen concludeeren dat zulks geëischt is. zoodat men dus niet bereid is geweest om bezuini gingen aan te brengen. Derhalve is het noodzakelijk dat die bezuiniging van bo venaf opgelegd wordt. Spr. begrijpt de houding niet van B. en W. die zich thans reeds gaan binden ten aanzien der begroo ting 1936; daar mag de raad -niet op in gaan want men weet niet hoe de begroo ting 1936 er uit zal zien. De heer Wessel was het eens met den heer Meijdam. De voorz. wees er op dat de regeling uitstel van exe cutie betreft. De heer Paardekooper zei in zijn repliek dat de heer Meijdam steeds heeft geschermd met de subsidies, doch die beteekenen slechts een onbelangrijk bedrag en het is derhalve een scheeve voorstelling van genoemd lid als hij be weert dat een zekere groep de gemeente naar den grond heeft geholpen. Weth de Graaf wees er op dat wettelijk is voorgeschreven dat 80"/. voorschot op de vergoeding verleend moet worden en dat het compromis daarin bestaat dat in 1936 de betalingstermijn vervroegd wordt Hier na kwam het voorstel van B. en W. in stemming hetwelk dan wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem (de heer Meijdam). Met alg. st. werd vervolgens besloten de straatbelastingsverordening te wijzigen conform den wensch van Ged. Staten, ter- 1 wijl het heffingspercentage werd vastge steld op 5 voor de gebouwde en 1 voor de ongebouwde eigendommen. Met de ver hooging der opbrengst moet nog gedekt worden f. 1053.56 voorschot schoolbesturen; f. 2000 werkloozensteun. die verhoogd wordt van f. 10.0QD op f. 12.000; werkverschaffing met f. 150; steun in nature met f. 100, ter wijl verder een nieuwe post werd ge creëerd: daggelden losse gemeente-werk lieden f. 1000, in verband met het feit dat de werkverschaffing is stODgezet en het onderhoud der wegen aan losse arbeiders tegen weekloon zal worden opgedragen Eveneens met alg. st. werd besloten aan L D. alhier een vergoeding toe te kennen van f.100 'sjaars voor het verleenen van hulp bij destructie van vee en vleesch, in gaande Februari 1934. Vervolgens werd z. h. s. besloten aan het pl. cr.comité een bedrag van f. 630 te ver leenen voor extra steun aan werkloozen, van welk bedrag het Nat. Crisiscomité 79", aan de gemeente zal vergoeden De aan geboden begrootingswüziging werd ver volgens met alg. st. onveranderd vastge steld, nadat meerdere leden zich nog had den uitgesproken over het onderhoud der wegen en het verfwerk aan de garage en opzichterswoning, voor welke laatste ge bouwen geen voldoende bedrag op de pri mitieve begrooting beschikbaar is. Aan de R.K. H.B.S. te Leiden werd een subsidie verleend van 5 maal f. 30 zltnde f.30 Der leerline die bedoelde school In 1932 heeft bezocht. Het verzoek van het bestuur der Bur gerwacht om een subsidie beschikbaar te stellen van f. 400 en het daartoe strekkend voorstel van B. en W. lokte critlek uit van den heer Meydam; deze stelde voor de Schouwburg: Erlka Mann's mühle" 8'/( uur nam. ..Pfeffe Pieterskerk: Don Kozakken-koor, 8'/, nam. Maandag. Gebouw Jeruël, Groenesteeg: Sprek ds. H. Siegers. 8 uur. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofsta tooneel, „Madame Sans Gêne", 8i/, u nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: G opend Dinsdag en Vrydag van 10121/» 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oui 6ingel. Geopend ln Januari, November e December van 103 uur, ln Februai Maart, April, Mel en October van 10—4 ui en ln Juni, Juli, Augustus en Septembi van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasei en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdi en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den da waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen bover genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.2 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbui 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur, 1 Feb tot 1 April van 104 uur, 1 April—l 0t van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10- uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maai dags f. 0.25. overige dagen t. 0.10. EtbnogTaphlscb Museum, Rapenburg —69 en Breestraat 18. Op werkdagen ra 104 uur Entrée Maandags f. 0.25, overig dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff park. Werkdagen 8.30—12, 1.305, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelyks ra 812.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. 0| werkdagen van 1 April—1 Oct. van 8—11 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.—31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. 0| Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—41 's Winters des Zondags gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijl Museum (Stationsweg): Alle werkdagti behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.304.30 tg) nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minei logie (Garenmarkt): Op werkdagen 9—12 en IV.—4 uur. Kosteloos Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dal Ujks van 9—12, en l'/i5; Zaterdags 9-11 DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees^ kunde. Consultatiebureau voor moeilijk! kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inen'.icj tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco- bollsten. 7 uur nam. VrUdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling „de Kunst om de Kunst", 1012 en 2- uur nam. 's Zondags 25 uur. Den Haag (Scala): Operette prinsstudent". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur ma „De zwarte Kat". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uil Trianon Theate- Breestraat, 8 uur nam „Moord ln de Follies". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 U. „De onzichtbare man". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'A u. nam „Het jolige weeuwtje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4V« uur en 8 u, 1» De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen tonf spoedrpcepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst M apotheken wordt van Maandag 29 April tot en met Zondag 5 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. H Blanken Hoogewoerd 171, Telef. 502; D. J. 03 Driesum, Mare 110, Telef. 406 en C. «t zyp, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, Tele foon 274. subsidie te brengen op f. 200. De heer Wes sel bepleitte het nut en de noodzakelijk heid der burgerwacht. De heer Paardekoo per zou zich kunnen vereenigen met een voorstel Meydam van f. 350. De heer oi Groot verklaarde zich accoord met h'1 voorstel Meydam. De heer de Groot merk te op dat wanneer er betaald moet worden men geen ware liefde heeft voor het vader land Hierna werd het voorstel van B. f W. in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 2 st. (de heeren Meijdam en de Groot). Aan de Geltenfokver. wem daarna een subsidie verleend van f 20. ter- wyi op diverse reclames inzake schoolge» etc. werd beschikt conform voorstel van B. en W. Op een verzoek van wed. B. N. D. v. d. V. om een brug in den w«- poortschen weg over te nemen stellen en W. voor gunstig te beschikken en te w* sluiten tot amoveering der brug en dem pen van het gat. De aanvankelijke voor gemeente te nemen kosten zouden bedt» gen f. 185, doch weth. Onderwater dee« mede. dat de eigenaren bereid waren 3 helft van de totale kosten te betalen. alg. st. werd daarna conform besloten Hierna kwam de rondvraag welke g"®" belangrijke punten meer opleverde. Hiern> sluiting. j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6